Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21351) AtHoS válasza Wolfskin (#21348) üzenetére


AtHoS
nagyúr

hunfatal megoldása is jó, de ha maradunk "szigorúan" a kattintgatásnál, akkor egy kis extrát is bele lehet csalni a műveletbe

1. elmenteni kívánt oldal megnyitva és az a fül van előtérben
2. oldalsáv könyvjelző paneljén kijelölöd azt az almappát amibe szeretnéd rakni
3. katt a könyvjelző panel tetején lévő vagy a címsortól balra lévő + alakú "Hozzáadás a könyvjelzőkhöz..." gombra
4. adhatod is neki a nevet ill. alatta láthatod a kijelölt mappa nevét ahová fog kerülni a könyvjelző

Extra: kicseréltem a "gyári" + gombokat saját gombra, mert a hozzáadott sajátgombbal nem lesz 2x ugyanaz a link eltárolva, hanem korábban már eltárolt könyvjelző esetén felhozza annak tulajdonság paneljét

Szerk:
#21350

Látod az ilyen apró kis kényelmi megoldások, mint pl. amit Avant-tal kapcsolatban írtál emel ki egy böngészőt a tömegből

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#21352) Wolfskin válasza AtHoS (#21351) üzenetére


Wolfskin
őstag

3. katt a könyvjelző panel tetején lévő vagy a címsortól balra lévő + alakú "Hozzáadás a könyvjelzőkhöz..." gombra

itt elakadtam... :F lehet, nálam nincs ilyen gomb?

igen, az avant browser nagyon sokoldalúan konfigurálható, sok mindenben többet tud, mint az opera. de sok megnyitott oldal esetén közel sem olyan stabil, ezért nem használom csak azt. egyelőre csak gmailre.
anno azért hagytam el, mert kitalálták a dinamikus szélességű tabot, amik folyton változtatják a helyüket. akkor leveleztem a fejlesztővel is, talán ennek hatására ma be lehet állítani a min és max értéket. ha a kettő megegyezik, akkor fix a szélesség. az operában nem kis munkámba telt, míg a skin.ini-ben megtaláltam a megfelelő sort, ami a tabok szélességét, magasságát, meg a jobbra hagyott üres helyet paraméterezi. ezért is bosszant, hogy az új verziók nem (illetve alig) kompatibilisek a régi dolgokkal (pl skin). és az opera frissítések után is mindig újra kell kezdeni az ilyen finomhangolást.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#21353) dqdb válasza Wolfskin (#21350) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Opera 12-ben megnyitod a paneleket F4-gyel, kiválasztod a Windows listát benne, kijelölöd a menteni kívánt fülejet, Ctrl+Alt+B, és behúzod a kívánt mappába egyszerre az összeset.

Opera 19-ben inkább hagyjuk ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21354) AtHoS válasza Wolfskin (#21352) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mivel eléggé átszabtam már az Opera-t, így lehet alapból nincs is ott ilyen gomb?

Megnéztem portable-vel és van alapból. Azt biztos nem szabtam át :DDD
Így kellene kinéznie ha lenyitva el akarjuk érni a plusz funkciókat:

Egyébként itt van pár ilyen gomb: [link] lehet válogatni

read-only mode on the forum

(#21355) dqdb válasza AtHoS (#21354) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Megnéztem portable-vel és van alapból.
Van bizony, mégpedig itt: Shift+F12 > Buttons > Panels > a két egyformának tűnő Add gomb közül a felsőt behúzod a kívánt helyére > Ok

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21356) chab7 válasza dqdb (#21355) üzenetére


chab7
addikt

Látom még mindig nincs linuxos az új operából. :O
Pedig chromiumra váltásom óta csak visszajönnék az új operára, (ha tudnék). Bár a könyvjelző és a normális opera link az minimum követelmény lesz ehhez is.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#21357) Rimuru válasza chab7 (#21356) üzenetére


Rimuru
veterán

Hajrá Firefox, abból legalább kihozható valami. Vimperatort is ajánlom hozzá. :K

Vigyázat, csalok!

(#21358) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Az előbb találkoztam egy érdekes Win8 üzenettel:

16 GB mem mellett volt 1319 MB szabadon. Ami érdekes, hogy az opera-t akarta bezárni. gyorsan megnéztem, hogy miért is:

Ezen még én is meglepődtem :Y

Szerk
Opera 12.16b1860 x64

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#21359) chab7 válasza Rimuru (#21357) üzenetére


chab7
addikt

Nem azért mert szar a chromium (egy kicsit mondjuk igen), hanem ha már úgyis ugyanaz az alap akkor az új opera biztos jobb lenne mint a chromium maga.
Amúgy firefoxra nem tudok valahogy rászokni. Nekem nem áll valahogy kézre. Akkor már inkább a chromium, csak ne zabálna annyi memóriát - főleg az androidos. Mert szinkronban verhetetlen egyelőre a páros. Egyszer remélem az opera is eljut eddig.
Akár a gépen akár a telefonon olvasok egy oldalt, ott tudom folytatni ahol tartottam, nagyon ügyes a szinkronizálása. Az új operában meg háááááááááááát, az a link ahogy kinéz, hogy weboldalként vannak a könyvjelzők is az asztaliból mutatva. Vicces.
Lassan dolgoznak a fiúk... de nagyon lassan.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#21360) Rimuru válasza chab7 (#21359) üzenetére


Rimuru
veterán

Azért a Firefox is tudja enni a gépet. Mikor nézegettem a böngészőket (uzbl, luakit, dwb, stb.) megtanultam másképp böngészni (nem tudom szebben leírni :D) ami most kamatozik Firefox alatt. Másik topicban linkeltem hogy is néz ki jelenleg ([link]), ezt a többi "naggyal" nem lehet megcsinálni.

Vigyázat, csalok!

(#21361) daninet válasza AtHoS (#21358) üzenetére


daninet
veterán

ugyan ez volt nekem nemrég win7-en. :) Szereti megzabálni a ramot.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#21362) AtHoS válasza daninet (#21361) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Még szerencse, hogy ez ritka, mint a fehér holló :DDD

read-only mode on the forum

(#21363) dqdb válasza chab7 (#21356) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Látom még mindig nincs linuxos az új operából. edig chromiumra váltásom óta csak visszajönnék az új operára.
Találkozunk tavasszal :U

AtHoS: Még szerencse, hogy ez ritka, mint a fehér holló
4 GB-on rutinmunka az O12-nek.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21364) daninet válasza AtHoS (#21362) üzenetére


daninet
veterán

áh, nekem napi eset.. pont most akarta bezárni nálam a PS-ot az opera miatt :D O12-nél ilyen soha nem volt :U

Ismét Tumblr van legfelül 1 Gb-al :) és most ezt sikerült elérnem pár legördítésből :) Nyissátok meg a feladatkezelőt és tegyétek sorba memória szerint, kattintsatok erre a linkre és kezdjetek el lefelé görgetni, 1 perc és 1gb-ig eljut :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#21365) slashing válasza daninet (#21364) üzenetére


slashing
senior tag

Opera 12-t is megeszi ez a művelet viszont még mocskosul szaggat is, 19-ben legalább folyamatosabb a dolog.

Nem tudom hogy ez most valami divat hogy minél nagyobb látogatottságú egy oldal annál gányabb a kódja vagy eleve minden fejlesztőcégnél b... az optimalizálásra és inkább vegyen a user még több még erősebb dolgot ha használni akarja az adott játékot, programot, és már ott tartunk hogy ha böngészni akar már akkor is.... :(

(#21366) daninet válasza slashing (#21365) üzenetére


daninet
veterán

Ezt az oldalt nem a tumbli csinálta csak ott fut, a témákat a userek készítik rá. Ez az infinite scroll megfigyeléseim szerint az ami ha animálva is van kinyírja a rendszert :)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#21367) Zoli133 válasza dqdb (#21363) üzenetére


Zoli133
őstag

Legalább 3 hónap...
A mostani munkamenetüket megfigyelve nyárra talán itt lesz. :(((

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#21368) mexel válasza dqdb (#21329) üzenetére


mexel
veterán

Pont ezzel kapcsolatban lett volna kérdésem: A Lastpassban nem bízok, mert online és nem akarom hogy a sok száz jelszavam kimenjen a gépemről. Sajnos a jelszókezelési megoldása viszont nagyon tetszik.
Offline-ban van valami hasonló?

(#21369) Hunter2


Hunter2
addikt

win 8.1 alatt pár napja rendszeresen fagy másodpercekre az opera 12.16. Mi lehet ennek az oka?
Flasht frissítettem de semmi változás. Az új 18-as operát nem akarom felrakni mert semmit nem találok benne.

(#21370) LonGleY válasza Hunter2 (#21369) üzenetére


LonGleY
veterán

Mi lehet ennek az oka? > 12.16

(#21371) Wolverine válasza daninet (#21366) üzenetére


Wolverine
félisten

Az infinite scroll kb. minden site-on lassít és zabál, ahol használják, a Facebooktól a Twitteren át a SteamGiftsig (ha használsz SG+-t) :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#21372) slashing válasza Wolverine (#21371) üzenetére


slashing
senior tag

ez amúgy érdekes dolog mert egy időben használtam oldal lapozó scriptet ami ugyan így végtelen scrollt csinált már ahol az oldal úgy volt felépítve hogy tudta kezelni, pl. google meg elég sok fórum motornál nagyon jól működött és az meg egyáltalán nem lassított meg zabált, ez megint csak ilyen kókány megoldásnak tűnik még akkor is ha azt a facebbok meg twitter is így csinálja...

igaz nem volt fade effectelve meg csilli villi loading animáció a lap alján csak simán betöltötte. A végeredmény ugyan az volt mint ezeknek....

(#21373) dqdb


dqdb
Topikgazda

Kijött az Opera 20, a várt feature-ök közül szinte semmi újdonság nem érkezett a UI szintjén, de a chrome.downloads API támogatása jó pont. A segítségével a régi Opera letöltéskezelőjéből az Open/Save/Cancel ablak és a mime type-függő beállítás megvalósítható, ha natívan nem kezdenek semmit sem a mostani helyzettel.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21374) fatal` válasza dqdb (#21373) üzenetére


fatal`
titán

:C

A MIME type nekem nem hiányzik, de a többi gien. :)

Ami fura, hogy ha van ilyen api, akkor a chromehoz vajon miért nem írt senki ilyen kieget?

(#21375) dqdb válasza fatal` (#21374) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Azért, mert abban is csak pár napja jelent meg a 31.0-ban. Amúgy van már rá bővítmény, de még nem néztem meg.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21376) fatal` válasza dqdb (#21375) üzenetére


fatal`
titán

Na így már világos. :)

(#21377) Hunter2 válasza LonGleY (#21370) üzenetére


Hunter2
addikt

elkezdtem használni a 18-at. az is fagy csak ritkábban.

(#21378) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Dev 20-ban hogyan tudom a gyorshívó elemeket átméretezni?A "power user" hol találom vagy az a haladó beállítások?

Köszi

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21379) dqdb válasza Orlin (#21378) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ctrl+F12 Tab ↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A
És ezután megjelenik a beállítás. Ha nem akarsz szívni legközelebb, akkor bekapcsolod, hogy mindig jelenjenek meg ezek a beállítások.

A popup blocker enyhén hibásnak tűnik, Ctrl+klikk hatására sokszor blokkolja az általam megnyitni kívánt ablakokat, míg helyi menüből megjelennek.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21380) Orlin válasza dqdb (#21379) üzenetére


Orlin
addikt

Köszi.Gondolom a stabilban még nincs power user mód?!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21381) dqdb válasza Orlin (#21380) üzenetére


dqdb
Topikgazda

O19-ben lesz majd.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21382) Orlin válasza dqdb (#21381) üzenetére


Orlin
addikt

Az vajon lesz még idén?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21383) dqdb válasza Orlin (#21382) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Valószínűleg nem. Úgy tűnik, hogy 5-7 hetente adnak ki új verziót. Ha az O18 stabil kiadásából indulunk ki, akkor karácsony vagy újév hetére lenne esedékes a release, amikor esélytelen, hogy lépjenek bármit is. Azonban közben 1 hétig továbbképzésen volt a teljes csapat, így addig a fű se nőtt, szóval ez további csúszást hozhat. Ráadásul csak a hét elején jelent meg az O20 fejlesztői változata, amelybe még várhatóak újdonságok, és remélhetőleg messze van a feature complete állapottól, szóval én január második-harmadik hetére várnám legkorábban a stabil O19-et. Aztán elképzelhető, hogy megcáfolnak, sietnek, és az O18-hoz hasonlóan az O20 is egy szinte semmi újat felmutató release lesz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21384) Sk8erPeter válasza Zoli133 (#21301) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ha jól tudom (de majd megcáfolnak ha nem) ez chrome örökség (ott is így megy), illetve gyanítom a html5-ös drag and drop funkciók miatt van így."
Ennek a linkkijelölhetőséget megakadályozó gázos default viselkedésnek (ti. hogy csak úgy tudod kijelölni a linket, hogy egy mellette lévő, nem linkesített szövegtől kell kezdened a kijelölést a link szövegének kijelöléséhez) nem látom be, mi köze kellene, hogy legyen a HTML5-höz. A HTML5 drag and drop feature egy ettől független szolgáltatás, külön JavaScript-kód szükséges a működtetéséhez (a forrás és a cél kijelöléséhez, meg ahhoz, hogy mi történjen konkrétan drag esetén, meg mi történjen drop esetén, lásd ezt a demót például), ettől még a linkeknek alapértelmezetten nem kellene húzhatónak lennie, SŐT, inkább magára a húzásra kellene bevezetnie a böngészőfejlesztőknek egy külön billentyűkombinációt.

====

(#21309) slashing :

"Ok de mi ez a html 5 drag and drop, mert az tiszta hogy fogd és vidd, de hova viszed**? Miért úgy van meghatározva a szabványban hogy az mindenre vonatkozik, ha már új szabályrendszer van akkor miért nem úgy csinálják meg hogy ha valaki drag and drop-ot akar valamire akkor azt miért nem a web fejlesztőnek kell deklarálnia valamilyen mondón pl. css-el #drop {} vagy a head részben."
Nincs úgy meghatározva a "szabványban", hogy az mindenre vonatkozik, ha a W3C szabványaira/ajánlásaira gondolsz (ez összefoglaló az újításokról, de böngészőkre vonatkozó konkrét ajánlások mondjuk nincsenek benne, csak áttekintés: http://www.w3.org/TR/html5-diff/, http://www.w3.org/TR/2008/WD-html5-diff-20080122/).
Elvileg ezt a böngészőgyártó dönti el, hogy milyen viselkedést tesz be alapértelmezettként, de a drag and drop bármilyen alapértelmezetté tételében nem sok rációt látok. Ahogy Te is utaltál rá, az legyen a webfejlesztő dolga, hogy eldönti, kihasználja-e ezt a feature-t.

Egyébként a drag'n'drop nagyon is jó feature, csomó lehetőséget kínál a weboldalak kényelmessé tételére, de ennek a linkek szövegének kijelölhetőségéhez alapértelmezetten semmi köze nem kéne, hogy legyen. :) Max. akkor, ha adott oldalon adott résznél a webfejlesztő húzhatóvá tette.

Sk8erPeter

(#21385) Sk8erPeter válasza Wolfskin (#21311) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"hál' Istennek, hogy vannak még elavult programok, így lehet mág elavult módont netezni."
Írod mindezt az IE7-re, hát... inkább még jó, hogy egyre kevésbé lehet manapság ezekkel a szutykokkal netezni. :)
Saját érdeked is a frissítés, mivel az ilyen régi szarok tele vannak biztonsági problémákkal.
DE gyorsan leszögezem előre, sok aggályoddal - részben - egyetértek, amiket az új, Blink-alapú Opera kapcsán később kifejtettél. De azért van némi arany középút az IE7 és az új szutyok között. A probléma mondjuk az, hogy a Prestós Opera sem volt az, mert azzal is voltak sajnos problémák bőven, Te is felvázoltál egyet. Nem beszélve arról, hogy sok "modern" oldalt nem kezelt jól (igaz, azokat az oldalakat viszonylag egyoldalúan optimalizálták, a legnépszerűbb böngészőkre, ami egyébként érthető).

"a google rengeteg időt és pénzt költ arra, hogy baromságokat fejlesszen ki, amiről azt hiszi, nekem jó, aztán meg rengeteg időt és pénzt költ marketingre, hogy el is hitesse velem, hogy most jobb. ez a modern way of fejlődés. :)"
A második rész teljesen igaz, az első rész baromság. Attól még, mert a Chrome-ot nem neked tetsző módon fejlesztették, a Google rengeteg, fejlesztők számára valóban hasznos eszközt fejleszt, remek dokumentációkkal. Ezek alapján úgy tűnik, mintha csak a Chrome-ot ismernéd a Google termékei közül. :) Azért nem csak baromságokat fejleszt ki: még sosem kerestél rá helyre, tervezted meg az utadat Google Maps-szel? Nem kerestél akármire magában a Google-keresőben? :D Nem használtad a YouTube-ot, Google Translate-et, Gmailt? Esetleg a Google Calendart, Google Drive-ot, Android-telefont? Fejlesztők számára kapásból eszembe jut a Google Maps API, Google Analytics (+ehhez tartozó API), Google Webmaster Tools (+ehhez tartozó API), reCAPTCHA, és itt abbahagyom a listát, mert nincs kedvem gondolkozni rajta, meg nekem aztán nagyon nem tisztem védeni a gúgölt. :D

(#21315) Wolfskin :
"biztosan fejlődik a web, nem vitatom, de egyelőre örülök, hogy a google képkeresési oldalon az opera specifikusan ki tudja kapcsolni a java skripteket"
Ezt az érvet mondjuk nem értem, erre a legtöbb böngésző képes, hogy oldalspecifikusan engedélyezze/tiltsa a JavaScriptet, erre még az új, Blink-alapú Opera is képes.

(#21333) Wolfskin :
"szerintem azt nem bírja az Operám, hogy úgy használom, hogy szinte folyamatosan nyitva van 30-60 oldal"
Ne aggódj, nem vagy ezzel egyedül, hogy egyszerre ennyi lapot tartasz nyitva (ilyenkor szoktak jönni a gyökér érvek egyesektől, hogy "há' de sose' értem, mééé' kell ennyit egyszerre nyitva tartani?!", erre pedig az a válasz, hogy "anyádért"), ennyit egy böngészőnek lazán el kellene tudnia viselni.

Sk8erPeter

(#21386) Sk8erPeter válasza Orlin (#21331) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"The Bookmarks Bar is ready, you can enjoy better animations now, improved editing/deleting items on Mac and bookmarklets support. So yes, bookmarks support is on the road to hit final."
Ez most komoly? :Y
Ilyesmi lesz a végleges? Developer-változatot használok, de semmi érdemi fejlődést nem látok. Tehát akkor sosem lesz már átrendezhető például oldalra a bookmark bar?

A könyvjelző-hozzáadással mi a helyzet, ott mikor lesz mappásítás, fastruktúra mutatása a jelenlegi könyvtárak felsorolására? Azt még a Chrome is tudja.
Persze akik összesen 6 könyvjelzőt mentenek le, és amúgy is fanboyok, most erre lehetőleg ne reagáljanak... ;]

Sk8erPeter

(#21387) Sk8erPeter válasza LonGleY (#21324) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezazzzz, megvan az új fanboy-unk! :DD Gratulálok a címhez, hosszas munka eredményeként, de végül kiérdemelted. :K

(#21328) :
"A LastPass megléte mellett a jelszókezelőn problémázók valahogy hidegen hagynak."
Látod, pont ez a probléma nálad: ami neked nem kell, az hülyeség, az szerinted csak rinya. Ha valakik beépített megoldást szeretnének, hadd kérjék már ezt, olyan módon, hogy az ne jelszókiragasztós megoldáshoz hasonlítson.

(#21323) :
"Nagyjából a 20-astól lesz érdemes átállni"
Ezt mégis mire alapozva jelented ki? :D Miért, mi lesz a 20-asban, amitől ÉRDEMES lesz átállni? :U
A jelenlegi tempót tekintve meglehetősen rossz volt a jóslat, főleg így, hogy a jelenleg up-to-date Developer 20.0.1346.0-t használom, és nem gondolom úgy, hogy "érdemes" lenne átállni.

Amúgy hadd hívjam fel a figyelmedet arra, hogy a saját igényeit tekintve senkit sem érdekel, hogy Te tökéletesen elégedett vagy az új, Blink-alapú Operával, amikor valakik meg nem így gondolják, mert rendkívül funkciószegénynek és túlzottan lassan fejlődőnek tartják, azért ne oltogasd már őket folyamatosan, mert többre vágynak. Kezd kicsit uncsi lenni ez a fanboykodó trollkodásod, hogy minden érvre csak azért is bebizonyítod, hogy a nyavalygó júzernek valójában nincs is igaza, mert tök jó az, ami most van. Nem, nem jó. Neked lehet, hogy jó. Örülj neki.

Sk8erPeter

(#21388) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Developer-változatban másnak is sikerül reprodukálnia ezeket?

20.0.1346.0, új hülyeség:
Shift+kattintás egy linkre, hogy új ABLAKBAN (nem fülön) nyíljon meg, utána egész pontosan 500x310-es méretű ablakban jelenik meg a tartalom, erről screenshot, hogy látsszon a különbség az eredeti ablakhoz képest:

Opera Developer 20.0.1346.0, Shift+klikk

Több Developer-verzió óta görgetett hülyeségek, amiket többször is tapasztalok:

- néha pl. amikor megnyomom a Ctrl+D vagy Ctrl+L billentyűkombinációt, előjön a keresőmező, miért? Elég gyakran előfordul. Pedig hangsúlyozom, NEM azért van, mert melléütök, és Ctrl+F-et vagy Ctrl+G-t nyomok helyette, hiába van a D mellett az F és a G, ne ezzel vádoljatok. :DDD
- nyomok egy ehhez hasonló billkombót, ablak/fülváltás történik tök random módon. Ez ritka mondjuk szerencsére.
- adott fül másik ablakba átmozgatásakor/húzásakor nem kap fókuszt az új ablak, sőt, sokszor tök másik program ablaka kap fókuszt

Sk8erPeter

(#21389) dqdb válasza Sk8erPeter (#21388) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Shift+kattintás egy linkre, hogy új ABLAKBAN (nem fülön) nyíljon meg, utána egész pontosan 500x310-es méretű ablakban jelenik meg a tartalom, erről screenshot, hogy látsszon a különbség az eredeti ablakhoz képest:
Nálam teljes képernyős lesz az ablak, de nem maximalizált, hiába maximalizált ablakból nyitottam. Ezt O15 óta képtelenek kijavítani, pedig sokszor jelentették, és már szerepelt is a changelogban egyszer, hogy megoldott probléma.

néha pl. amikor megnyomom a Ctrl+D vagy Ctrl+L billentyűkombinációt, előjön a keresőmező, miért? Elég gyakran előfordul.
Ezzel sem találkoztam. Azzal igen, hogy továbbra sincsen O15 óta javítva az a hiba, amikor megnyitott keresőmezővel bezársz egy fület, és utána megpróbálsz billentyűzetet használni.

nyomok egy ehhez hasonló billkombót, ablak/fülváltás történik tök random módon. Ez ritka mondjuk szerencsére.
Ezzel igen, és akkor nem csak nálam van probléma. Naponta 2-3 alkalommal előjön.

adott fül másik ablakba átmozgatásakor/húzásakor nem kap fókuszt az új ablak, sőt, sokszor tök másik program ablaka kap fókuszt
Egy ablakkal operálok, és abban rengeteg füllel, szóval nem futottam még bele.

Saját észrevétel: pár órányi futás után néha képes olyan szinten belassulni az egész felület billentyűzeteseményekre (például 2-3 másodperc lesz a fülváltás), hogy újra kell indítani a böngészőt (O17 rémlik, mint első előfordulás), míg máskor napokig simán elfut, és csak frissítés miatt indítom újra.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21390) Sk8erPeter válasza dqdb (#21389) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi!

A nem csak nálam előforduló hibáknak annyiból örülök, hogy akkor nem kell értetlenül állnom a dolog előtt, hogy vajon miért pont nálam vannak ilyen parák, annyiból viszont nem, hogy ezek szerint az Opera tényleg töketlenkedik, mert a Shift+klikkes parán kívül a többi már több verzió óta görgetődik. :D

"Nálam teljes képernyős lesz az ablak, de nem maximalizált, hiába maximalizált ablakból nyitottam. Ezt O15 óta képtelenek kijavítani, pedig sokszor jelentették, és már szerepelt is a changelogban egyszer, hogy megoldott probléma."
Na de LonGleY kolléga óta ez a Blinkes Opera szinte már az eddigi legjobban sikerült, atomstabil böngésző, hát akkor mindez hogyan lehetséges? ;]
Gonoszkodást félretéve ez elég fostalicska, totál logikátlan, de ezt az 500x310-es méretű ablakot egyáltalán nem értem, hogy vajon ez meg hogyan és miért, és miért pont ekkora lesz az ablak. :DDD

"Azzal igen, hogy továbbra sincsen O15 óta javítva az a hiba, amikor megnyitott keresőmezővel bezársz egy fület, és utána megpróbálsz billentyűzetet használni."
Basszus, és tényleg. Ezzel csak most találkoztam, vagy legalábbis most tudatosodott, hogy ezt így említetted. Bár belegondolva lehet, hogy fordult már ez korábban, csak akkor nyomtam valszeg egy Escape-et automatikusan, vagy klikkeltem valami üres területre, ilyesmi. Csak akkor betudtam a developer-változat aktuális hülyeségének. Ezek szerint valszeg a stabilban is előfordul, ha a developer 20-as változatában még mindig jelen van O15 óta. :D

">> nyomok egy ehhez hasonló billkombót, ablak/fülváltás történik tök random módon. Ez ritka mondjuk szerencsére.
Ezzel igen, és akkor nem csak nálam van probléma. Naponta 2-3 alkalommal előjön."

Na, akkor ez is általános hiba. Tulajdonképpen nem igazán értem, ilyen hogyan fordulhat elő, a kódban mi van úgy elcseszve, hogy teljesen kiszámíthatatlan módon jön elő, már több verzió óta, de végül is mivel programozásról van szó, annyira nem nehéz elképzelni, hogy aktuális gyors gányolás eredménye. :DDD (Akár állapotgépes modellnél egy switch-case szerkezetnél lehagyott break is igen érdekes dolgokat tud művelni. :D)

"Egy ablakkal operálok, és abban rengeteg füllel, szóval nem futottam még bele."
Majd ha van szabad 2 perced, próbáld már ki plíz, hogy egyik ablakból másikba húzol fület, nálad nincs-e degenerált fókuszváltás. :) Köszi :)

"Saját észrevétel: pár órányi futás után néha képes olyan szinten belassulni az egész felület billentyűzeteseményekre (például 2-3 másodperc lesz a fülváltás), hogy újra kell indítani a böngészőt (O17 rémlik, mint első előfordulás), míg máskor napokig simán elfut, és csak frissítés miatt indítom újra."
Szerintem ilyennel én azért nem találkoztam, mert előbb omlott össze az egész böngésző, mint hogy ez elfordult volna. :DDD Azért a developer nagyon omlós.

Ja, tényleg, míg el nem felejtem: Ctrl+Tabnál beállítottam már jóideje a Tab Cyclingot (opera://flags/#activation-order-tab-cycling), na az szintén rohadtul bugos több verzió óta.
Nyomogatom a Ctrl+Tabot, látszik, hogy melyik fülre kerül a fókusz (az kap highlightot a fülsávban), és hiába engedem el a Tabot és a Ctrl-t is, egyszerűen nem hajlandó fület váltani. Nyomom megint, folytatódik a másik fül kijelölése (tehát hogy másik kap highlightot, de még NEM váltott át!), és továbbra sem hajlandó váltani, hiába engedem el ismét a Tabot is, meg Ctrl-t is. Aztán mondjuk elkezdek gépelni, vagy ilyesmi, és nem is feltétlenül arra a fülre vált, amelyik ki volt jelölve. Szóval sajnos a megoldás ilyenkor, hogy egérrel üres területre kattintok, és utána megint megpróbálkozom a fülváltással, vagy ha már egérhez nyúltam, akkor egérrel váltok fület...
Rohadt idegesítő. Ez is azóta görgetődik, mióta van Tab Cycling. Eleinte betudtam annak, hogy nemrég készült, most már kezd nagyon zavarni.

Még egy: fület hogy lehet a balról-jobbra, jobbról-balra sorrendben váltani úgy, hogy NEM az 1 (balra) vagy 2 (jobbra) számokat használom? Ha bármilyen formelem van épp fókuszban, akkor ez nem meglepő módon hatástalan, meg pl. ez vonatkozik Google-re is, ha ott keresgélek épp, akkor beírok egy számot, beírja a keresőmezőbe. Szóval ez így nem bejövős. Felváltva használom a tab cyclingot és a balra-jobbra fülváltást.

Sk8erPeter

(#21391) LonGleY válasza Sk8erPeter (#21387) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez most hogy jön ide? Nem vagyok fanboy, de használhatóságban az újabbak felé billent a mérce. Tök mindegy mit vitatkozunk ezen, a helyzet akkor sem fog változni. Max. javulni tud az újabb verziókkal, vissza már talán nem fejlődünk. Unom ezt a rágódást.

[ Szerkesztve ]

(#21392) LonGleY válasza Sk8erPeter (#21390) üzenetére


LonGleY
veterán

Ha stabilabbnak és jobbnak hiszed a 12-t, akkor miért nem mész vissza ahhoz, majd szakadsz le a témáról végre? Van más böngésző is, ahol el lehet szenvedni. És akkor nem kell itt oltogatni mindenkit mindenféle erőltetett világfájdalommal. A sok hülye rizsádat el se vagyok képes olvasni. Ezeket az energiákat abba is fektethetnéd, hogy a fejlesztőknek reportolgatsz, vagy kiegészítőket fejleszthetsz te is, úgy mindjárt értlemet nyerhet az Operára fordított kommentelési kényszered.

[ Szerkesztve ]

(#21393) dqdb válasza LonGleY (#21391) üzenetére


dqdb
Topikgazda

használhatóságban az újabbak felé billent a mérce
Ez erősen attól függ, hogyan definiáljuk azt a szót, hogy használhatóság. Ha úgy, hogy mennyire jól megy rajta a Facebook-Twitter-GMail szentháromság, akkor egyetértek veled. Ha úgy, hogy mennyire kezesbárány, kényelmes, idomul és idomítható a felhasználóhoz, akkor nagyon nem.

A mai eddigi hozzászólásaimat még O20 alól írtam, azóta átültem egy másik gép elé, és éppen O12 alól gépelek. Okkal használok az egyik gépen ilyen, a másikon olyan változatot. Szívesen egységesíteném a böngészőt a két különböző célra használt gépen, de az egyik helyen az O12 katasztrófa, a másik helyen az O20 a végtelenségig korlátolt.

Ha stabilabbnak és jobbnak hiszed a 12-t, akkor miért nem mész vissza ahhoz, majd szakadsz le a témáról végre?
Nem azt mondta, hogy az O12 jobb, hanem azt, hogy az O18 nem univerzális és egyetlen létező válasz minden O12-es problémára.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21394) LonGleY válasza dqdb (#21393) üzenetére


LonGleY
veterán

Na, te legalább megoldod, és a lehetőségekhez mérten azt használod, ami a legmegfelelőbb.

[ Szerkesztve ]

(#21395) kecskebégető


kecskebégető
aktív tag

Nagyon jó az új dev.
Határozottan gördülékenyebb a görgetés szebbek az animációk.Sebességre eddig sem volt panaszon.
Így tovább.

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#21396) LonGleY válasza dqdb (#21393) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem azt mondta, hogy az O12 jobb, hanem azt, hogy az O18 nem univerzális és egyetlen létező válasz minden O12-es problémára.

Oké. Ezt így eddig is tudtuk. De akkor is a legközelebb áll (majd) hozzá.
Senki nem akarta meggyőzni róla, hogy ez az új 12. :] Személy szerint
nem is akarok egy új 12-t, bőven elég bajom volt a Prestoval. Ennyiben
pozitív ez a masszív váltás, hogy ezt az Operáék is így gondolják.

[ Szerkesztve ]

(#21397) Sk8erPeter válasza LonGleY (#21392) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Sértődött fanboy-reakció. :DD :)) Kísérlet arra, hogy próbálj megszabadulni egy, a szemedet szúró illetőtől, aki negatív kritikát is képes megfogalmazni a szoftverrel kapcsolatban, amit HASZNÁL (tehát van információja róla, így nyugodtan megfogalmazhat kritikát), nem csak dicséri agyba-főbe immár teljesen vérpisti módjára. Az a gáz, hogy pont az én érveimet is próbáltad visszapattintani, de ez így elég szarul jön ki. :DDD Én oltogatok? :D Nem vetted észre, hogy te oltogatsz mindenkit, aki kritikusan áll az új Operához? Olvasd már vissza a hozzászólásaidat, másról sem szól mostanában a topic, mint arról, hogy ha valakit rohadtul zavar egy helytelen működés/bug, és ezt meg is írja, esetleg említést tesz arról, hogy elég felháborítóan lassú a fejlődés, és kicsit már kínos a szoftver tudáshiánya ennyi idő után, akkor te az illetőt megpróbálod teljesen értelmetlenül - nem szó szerint - lekreténezni, és felhívni a figyelmét arra, hogy biztosan benne van a hiba, ha neki nem felel meg a böngésző, mert szerinted meg tök jó. (Pont ezt írtam le az imént is, ezt próbáltad ellenem visszafordítani, kevés sikerrel. :P) Sértés szándéka nélkül, de neked kellene kicsit visszavenned az arcodból, mert kicsit túl sok emberkébe kötsz bele.
"Kommentelési kényszerem" mostanában nem nekem volt, ha visszanézed kicsit az aktivitást mostanság, a te hsz.-eidből igen sok van, én csak ma írtam kb egy hét után, de igazából engem nem is érdekel, hogy te hányszor kommentelsz, arra van a topic, én nem fogom megszabni neked a "kommentelési kényszered" határait veled ellentétben.
Azt meg kérlek szintén ne te határozd meg, hogy mibe fektetem az energiáimat, a te életvezetési tanácsaidra aztán főleg nem vagyok kíváncsi. :) Csak jelzem, egyébként nem igazán lehet fogalmad róla, mit reportolgatok és mit nem. :)
De ha egyáltalán nem írok bugreportot, ahhoz neked mi közöd van? Az automatikusan azt jelenti, hogy nincs jogom kritikát megfogalmazni? Ezenkívül mi az, hogy "miért nem mész vissza ahhoz"? Ez nagyjából olyan érvelés, mint amikor valaki egy zenei alkotást fikáz, mert szerinte az szar, és akkor jön a degenerált troll-érv, hogy "ha nem tetszik, mutass jobbat". Ha valami nekem nem tetszik, azt le fogom írni, még ha neked ez "világfájdalommal" is jár. Ha valami viszont tetszik, azt is leírtam eddig is a topicban. Szóval "világfájdalommal" (tényleg kell ez a kötekedő stílus? Itt adod ki a feszültséget? Mert akkor szólj!) nem kell vádolnod, szerencsére az nem bennem van. :D Ezzel sajnos együtt kell élned, hogy a fórumon is szólásszabadság van, ha nem tetszik, egyáltalán ne látogasd a fórumot. :K Pusztán jótanács.

Egyébként érdekes, hogy épp te igazítasz ki, amikor egy darabig nem tudtad nagyon eldönteni, milyen véleményen legyél, mert egyszer szidtad az új Operát, hogy bezzeg a régi, máskor pedig a világ végére elküldted azt, aki a régit szembe merte állítani az újjal (erre mondtam, hogy kissé skizo-feeling ;)). Micsoda szemétláda, hogy hiányzik neki, hogy legyen egy igazán használható böngésző (mármint úgy általában, a böngészőpiacon). Azt is mindenki pontosan tudja, hogy a fészbuk, dzsímél, és hasonlók használhatatlanok lettek már a Presto-motoros Operával, de ezt minden leírod, mintha valakit meg kellene erről győznöd. Nem kell. Magaddal sem kell vitatkoznod oly vehemensen. :N

Ha pedig valaki azt látja, hogy az Opera eltöketlenkedte ezt a motorváltási lehetőséget, úgy, ahogy kell, hiszen azt népszerűség-növelésre fordíthatta volna, de ezt is elkúrta, mivel a hirtelen érdeklődők is úgy tűnik, hogy szép lassan így lekopnak, akkor hadd írja már meg. Megengeded? :)

Még annyi, hogy egy szóval nem mondtam, hogy stabilabb és jobb a régi Opera. Ezek szerint szövegértelmezési problémákat lehet felfedezni, ezen nem tudok sajnos segíteni, de nem is feltétlenül hozzád szól a mondandóm. Ha nem jön be, ignoráld, remélem, lelked úgy békére talál a fórumon belül vagy azon kívül.
No, ne bántsuk egymást, abból semmi jó nem sül ki. :)

Sk8erPeter

(#21398) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#21390) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, további kérdés, a fülmozgatós, Tab Cyclingos ÉS balról-jobbra/jobbról-balra fülváltós kérdésen túl:
a Prohardveres mozgós gifek a smiley-knál másnál is tök akadósak? Például a bólogatós fej (:K) teljesen akadozva bólogatja a fejét, a mosolyogva fejcsóválós fej (:N) meg akadozva csóvál, a síros fej (:O) meg egyszer sír, egyszer meg csak szájat tát. :D A többinél is akadozós a dolog, a nyelvkinyújtós (:P) szinte sosem húzza vissza a nyelvét, a gurulgatós smiley (:)) ) viszont látszólag jó.

Ja, már töröltem a gyorsítótárat, gondolván, hátha az megoldja, de nem. Ez is már egy ideje így van, reménykedtem, hogy megoldódik a 20-asra váltástól (meg gyorsítótár-törléstől).

Sk8erPeter

(#21399) dqdb válasza Sk8erPeter (#21398) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Megerősítve, valamit elszúrtak az animált gifeknél. A hozzászólásod linkjét megnyitva a gurulgatós gurulgat, a többi meg sem moccan. A hozzászólás-szerkesztőben ugyanazt tapasztalom, mint amit jeleztél, míg a képeket egyenként külön fülön megnyitva már rendben megy a lejátszás. Tegnap a blogon valaki kommentben jelezte, hogy nála az első teljes lejátszás után csak az első és az utolsó képkockát jeleníti meg.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21400) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Ez durva, most ráfrissítettem megint, és most már tényleg meg sem moccan. :DDD Az előbb, amikor írtam, akkor a szerkesztőfelületben még jó volt. Most pontosan az van, amit írtál. Ez a gif meg néz tátott szájjal nagyon sokáig, aztán hirtelen összecsukja a száját, és szinte azonnal újból döbbenten tekint a dolgokra: :Y (mint én most erre a hibára :D).
Amik mozognak: :)) :DD :( :C :R :W . De ezek is hibásan, szaggatva, kivéve az utolsó kettőt, mert azok meg jók. Ha megnyitom ezt új fülön: http://prohardver.hu/dl/s/ye.gif, vagyis a bólogatós fejet, akkor nálam pontosan egyszer fut le az "animáció".

Azt nem értem csak, hogy akkor már miért nem következetesen rossz az összes gif, mi jelenti a különbséget. :D Egyik folyamatosan "animálódik", akár beágyazva, akár új lapon nyitom, a másik iszonyatosan szaggat, harmadik meg sem mozdul, és ugyanannál új fülön meg lefut az "animáció", de csak pontosan egyszer.
Szóval ez is fura egy hiba. Köszi, hogy megírtad, így legalább nem csak nálam kell keresni a hibát. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.