Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) AxBattler válasza Goose-T (#35545) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#35546) HookR
Köszi, de ezeket ismerem, ill. "a" listát is átnéztem, de nem találok megfelelőt...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35552) burny válasza Frogged (#35523) üzenetére


burny
aktív tag

Most jutott eszembe, esetleg hasonlók: [link]?
Gigabyte gyárt még hasonlókat.

(#35553) Seep válasza burny (#35552) üzenetére


Seep
senior tag

Azta, errol meg nem is hallotam.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#35554) Plasticbomb válasza Frogged (#35537) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Szerettem az ilyen melóhelyeimet: par top tier tank meglett WoTban, meg könnyen össze jöttek a különböző több részes küldik a napi 50+ csatában...

Hogy ON is legyek: Épül egy NZXT Manta... :)
Eszméletlen tetszetős kis kuckó, talán az alaplap tálca körül lehetne még egy fél centi plusz hely, és nem is káromkodtam volna a minap, hogy nem fér el a lapát kezem sehol...:D

Ráadásul a forma moatt belefér a Dark Rock Pro 3 is, aminek különösen örülök. :)

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#35555) Frogged válasza burny (#35552) üzenetére


Frogged
aktív tag

Tetszetős megoldás lenne de az árcédula közbe szól sajnos.
2-ik pc-re nem akarok komoly összeget kiadni.
Ezért gondolkoztam egy 720 vagy 900P-s megjelenitőben és egy olyan rendszerben ami ezt elvinné tükör simán akár a legújabb játékokkal is.
Ezt mini itx-ből simán megoldanám bőven 200 alatt az egyéb megoldások ahogy néztem 250től kezdődnének.

(#35556) Cirkaloo


Cirkaloo
tag

Sziasztok,
Köszönöm a meghívást VTom-nak.

Jelenleg egy mini itx gép építése előtt állok...s ha már lehet akkor kérnék véleményt-tanácsot.

Eddig egy kis matx gépem volt G4500-as procival, aminek az integráltja elég volt arra, hogy alkalmanként Csgo-zzak.
Bár a jobb játékmenet érdekében idővel raktam mellé egy kisebb VGA-t.

Azonban ezt eladtam, mivel ha barátokkal GTA V Online-t akartam játszani, oda kevés volt a 2mag...:)

Most vagy építek egy másik matx-et, vagy egy itx-et fogok...de ha lehet akkor inkább itx, na meg amúgy is ez itx topik.

Ez a konfig is kell játékra szóval nehéz a döntés, hogy
i3-6100 vagy AMD A10 78xx proci legyen.

Az amd integráltja erősebb, és ha kesőbb rakok mellé egy kisebb R7 vga-t akkor akár dualban is mehetne.
Viszont mint proci határozottan jobb az i3.

Valakinek esetleg személyes tapasztalata az amd procijáról?

Na meg ugye nem utolsó sorban a lehető legolcsóbban szeretném megépíteni.:)

Köszönöm.

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#35557) AxBattler válasza Cirkaloo (#35556) üzenetére


AxBattler
félisten

A10-7850-em volt, HD7750-el is párban.
Nem volt rossz az IGP, de ma már csak 720p/Medium-ra elég, bár CSGO-ra még simán jó lehet. Dual felejtős, nem jól működik.
A Kaveri/Godavari, a DDR3-as memóriával kihaló platform, én már nem fektetnék bele pízt'. Jövő tavasszal érkezik az új generáció, azt érdemes megvárni, ha IGP-n akarod csapatni.

i3-at javasolnék, mellé mehet később egy Low Profile GTX 1050, vagy 1050Ti. Vagy ha Te casual gémer vagy, akkor elég lehet egy Low Profile GTX750Ti, aprón mostanában elég sokat hirdetnek.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35558) Seep válasza AxBattler (#35557) üzenetére


Seep
senior tag

+1 az i3-ra + DDR4 Ram dualban

(#35559) AxBattler válasza Seep (#35558) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, ezt el is felejtettem: dual channel RAM kit már alap. :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35560) VTom válasza AxBattler (#35559) üzenetére


VTom
veterán

így van, főleg GTA V-re. Talán az egyetlen játék, aminél a gyengébb proci teljesítményén még a RAM órajel emelése is segített. :K

Egyébként meg nagyon szivesen, jó kis társaság ez ;)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#35561) AxBattler válasza VTom (#35560) üzenetére


AxBattler
félisten

Egyébként meg nagyon szivesen,
Hö? :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35562) VTom válasza AxBattler (#35561) üzenetére


VTom
veterán

Az annk ment aki a kérdést feltette :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#35563) Cirkaloo válasza AxBattler (#35557) üzenetére


Cirkaloo
tag

Köszi a választ fiúk!

Hát nekem elég a "HD gaming" mert csak 1366x768as a monitorom.:)
És amúgy is 95%ban csak csgo, maradék 5% max a gta 5.

DDR3 2133as ramot vennék 2x4GB-ot.

Vga meg nekem egy R5 340x vagy R7 250bőven elég.:)
Dualt amúgy talán BF3nál láttam, de úgysem játszom azt.

G4500 mellett is ilyen volt csak DDR4ben, de ugye ott az időzítés még sz@r.

Meglátjuk holnap hátha lesz jó kis blackfriday akció.

70ből szeretnék megállni vele.

[ Szerkesztve ]

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#35564) Gyb001 válasza Cirkaloo (#35563) üzenetére


Gyb001
senior tag

Sziasztok.

Tudtok 2,5" hdd-hez való rezgéscsillapító/hangszigetelő dobozt?
A méret nem számít. Házi készítésű házban lesz majd.
Valami hasonlóra gondolok.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#35565) -=MrLF=- válasza Gyb001 (#35564) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Szia!
Sajnos csak kifutott típusokat tudok, használtat lehetne keresni: [Scythe Himuro Mini], [Scythe Quiet Drive 2.5"] utóbbi másolata [Smartdrive PROOF 25]
esetleg van még ez, de nem tudom mennyire fogná meg a hangot is: [RaidSonic IcyBox IB-2535STS], [árgép]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#35566) #16939776 válasza Gyb001 (#35564) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha nem sikerül jó áron beszerezni, te is készíthetsz magadnak:

A HDD vékony acéllemezből készült fedlemezét kell elasztikus anyaggal (pl.:bluetech) beborítani, és egy műanyag lemezt rátenni, ez a sípolást és seek hangot veszi el.
A lemez motor felöli részét érdemes szabadon hagyni, és kis légmozgásnak kitenni /itt van a PCB és a motor/, különben hamar elérheti az egészségtelen 50C°-ot a HDD.
Esetleg lehet egy vastagabb rézlemezt (ennek sokkal nagyobb a belső csillapítása mint az alu-nak és jól vezeti a hőt) gap-paddal a motorhoz és a PCB-n jobban melegedő részekhez tapasztani, az alsó furatokhoz rögzíteni rövid csavarokkal.
Ezt a "szendvicset" szilikon tüskéken lógatva, Sata és táp kábeleket hosszan, szabadon mozogva hagyva a háznak át adott brummogást lehet meggátolni.

Pl:így

(#35567) Minstrel


Minstrel
senior tag

Amikor így van a táp és a cpu hűtő akkor a táp ventilátorát meg kéne fordítani? [kép] Vagy jó az ott, hogy a két ventilátor ellenkezőleg forog ilyen közel?

(#35568) alcsa válasza Minstrel (#35567) üzenetére


alcsa
senior tag

Nagyon rossz kép, nem látni jól, de szerintem itt is kintről szívja be a hűtőn keresztül a tápon ki a levegőt az összes venti.

(#35569) Minstrel válasza alcsa (#35568) üzenetére


Minstrel
senior tag

Ja hogy hátulról előre.. erre nem gondoltam hirtelen, de tényleg könnyebb megfordítani őket, mint a tápventit.

(#35570) Gyb001 válasza #16939776 (#35566) üzenetére


Gyb001
senior tag

Köszönöm, Lehet hogy ez lesz. :R
Nem túl melegedő hdd-k szerencsére. Wd black 7200 rpm, de laptopban sosem ment 45 fok fölé, ott meg szinte semmi szellőzés.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#35571) HookR válasza alcsa (#35568) üzenetére


HookR
addikt

A képen a CPU-hűtő ventijei így valóban a táptól szívnák el a levegőt. A ventik oldalán van egy kör alakú luk, amivel egy vonalban látható egy vékony kivágás, az a venti alja. [kép1], [kép2]

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#35572) alcsa válasza HookR (#35571) üzenetére


alcsa
senior tag

Nem ismertem fel a ventiket, de akkor úgy van ahogy mondtam, nem? (és ahogy általában a Metisnél szokott lenni). És a hátsó ventiről meg még ennyit se lehet látni. Azért tippeltem, hogy kintről szívnak.

[ Szerkesztve ]

(#35573) HookR válasza alcsa (#35572) üzenetére


HookR
addikt

Úgy kellene lenniük, ahogy mondtad, de a képen rosszul vannak.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#35574) alcsa válasza HookR (#35573) üzenetére


alcsa
senior tag

Aha, most már elforgattam én is fejben a ventiket :) .
Akkor talán a tápventit fordította meg a tulaj, vagy kikapcsolta, ellenkező esetben nagyon nem jó a konstrukció.

[ Szerkesztve ]

(#35575) burny


burny
aktív tag

(#35576) kisza25 válasza burny (#35575) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Vajon lehet -e majd kapni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#35577) Seep


Seep
senior tag

Nagy a csönd. Így néz ki nálam az asztal per pillanat.

(#35578) Archttila válasza Seep (#35577) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ez melyik Logi keyboard?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#35579) Mercutio_ válasza Seep (#35577) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nálam nem, szóval jobb, ha nincs fotó :DDD

Viszont a Giga GA-B85N Phoenix a G3220 helyett kapott egy G3258-at, szóval kérném a szakik segítséget alapfeszen hol mit állítsak, hogy megnézzem mennyit megy a proci :R illetve, ha ez megvan hol/hogyan tudom a biosban alulfeszelni? :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35580) HookR


HookR
addikt

Biostar Racing Z170GTN hivatalos oldal - [link] / tweaktown.com

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#35581) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv urak! :R

Segítséget kérnék: szereztem egy Asrock am1b-itx + amd athlon 5150-es cpu kombót (relatíve vicc áron) amihez teszek még 2x2Gb memóriát és egy 120Gb SSD-t, valamint 2Tb-os HDD-t, olyan netezős, letöltős gépnek (néha film).

A problémám az, hogy valamilyen költséghatékony ház+táp megoldás kellene. VAn most itthon egy Dell Optilex330 gépem, esetleg ennek a házába, összetudom hozni a dolgot a táppal vagy a rövid kábel miatt nem megoldható? Ha nem kivitelezhető, mi a legésszerűbb, olcsó megoldás, a fenti hw elemek elhelyezésére (szeretném ha csend lenne, mert 24/7-ben fog menni)? :F

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#35582) sb válasza Mercutio_ (#35579) üzenetére


sb
veterán

Ha alapfesz akkor elég a szorzót feltolni. Ezen és a feszen kívül az LLC van még amit érdemes állítgatni, ez a beállított feszültség tartására van hatással, terhelés alatt. Mélyebben majd Duracellm... elmeséli ha érdekes. Ha nem kicentizős tuning lesz akkor kevésbé érdekes. Bár az alulfeszelős tuning már lehet ilyen...

szerk: Alulfeszelésnél általában kétféle mód van: fix fesz (és akkor terhelés nélkül is tartja azt - ennek fogyasztásban nem sok hatása van, de ITX topicban szerintem minden Watt számít :D), a másik az offset. Amikor pl. belövöd, hogy minden fesz értékből vonjon le 0.100V-ot. Ilyenkor arra kell figyelni, hogy lehet, hogy nem max órajelen lesz instabil a proci, mert mondjuk elég neki az 1.2V helyett 1.1V is. Idle körül viszont a csökkentett mondjuk 0.8V-ból már 0.7V körüli lesz ami lehet, hogy kevés. Ki kell tesztelni, csak ezt nehéz, mert nem állandó freki/fesz amin előáll. De ezt is meglepően jól bírják a procik, Nekem most a G3900/i5-6500 idle kb. 0.6-0.7V körül kap. De az előző Llano is ment idleben 0.7V körül a gyári 1-1.3V tartománytól elég távol.

[ Szerkesztve ]

(#35583) Seep válasza Archttila (#35578) üzenetére


Seep
senior tag

Logitech K310

(#35584) mpierre


mpierre
veterán

Lehet, hogy mégse lesz vízhűtés. Végre valakinek - zalman - megjött az esze és csinált egy kiforgatott bordás tornyot.

Szerk.: Talán off...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#35585) Pete55555 válasza mpierre (#35584) üzenetére


Pete55555
addikt

Most találtam rá én is erre a hűtőre, be is raktam a beszerzendő cuccok közé :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#35586) mpierre válasza Pete55555 (#35585) üzenetére


mpierre
veterán

Csak az ára..... :(((

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#35587) gerleimarci válasza mpierre (#35586) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

És akkor most elmondom, hogy tavaly volt fent az aprón fillérekért, de akkor még FX procim volt, amihez kevés lett volna...

(#35588) Pete55555 válasza mpierre (#35586) üzenetére


Pete55555
addikt

Cofidis gyorskölcsön ;]

Amúgy igen, tényleg nem olcsó, pláne, hogy még venti sincs hozzá, de na... ilyen hútő nincs mégegy, ezt meg kell fizeni sajnos.

Szóval vennem kell még:
-i5 proci - 45-50k
- vidkari - 61-70k
- hűtő -17k
- 8 Gb memória: 15k

Olyan jó ez a PC, legalább van hova raknom a "felesleges" pénzemet :DDD

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#35589) shteer válasza mpierre (#35584) üzenetére


shteer
titán

Megnézném mit tud a Nofan CR-80EH ellen

..szerintem jónak tűnik

(#35590) Seep válasza Pete55555 (#35585) üzenetére


Seep
senior tag

Az FX70 et vegyetek gyorsan mert mar nem gyártják :P .

Belefér a Metisbe ;)

Az FX70 sokkal jobb mint a kisebb Nofan. Itt egy jo teszt.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#35591) Luskan válasza F.B.I. (#35581) üzenetére


Luskan
tag

Ne vedd sértésnek, megkérdem nehogy csalódás érjen utólag. Ugye nem a dual channel miatt tesztel bele 2x2Gb ram-ot? Mert nem támogatja a processzor.

(#35592) Tenken válasza Csokilama (#35404) üzenetére


Tenken
őstag

Ezt a dual grill-t meglépném én is, de nekem nem jön ki a matek.
Metis teteje kb 271 mm, erre a rácsra meg 275-öket találok, amit kicsit mondjuk furcsálok, mert másik oldalon "tégla" minta helyett csíkokkal csak 267... Hajlanék azt hinni, hogy előbbi elírás, de szintén tégla mintával középen logo nélküli változatra is 275-öt ír.

Képen meg szerintem 267mm körüli lehet a valós méret. Be merjem rendelni szerintetek?

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#35593) F.B.I. válasza Luskan (#35591) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nem, ez van a gyerek gépében

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#35594) #16939776 válasza gerleimarci (#35587) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azt én is láttam, talán 10K- ha volt.
Viszont le beszéltem magam a megvásárlásáról, mert passzív módban ugyan azt tudja mint a többi ilyen méretű hűtő, viszont aktív módban nagyon gyengén skálázódik a fordulatszám változására, és jóval gyengébb teljesítmény nyújt, mert kicsi az összfelület. Hiába a sok heatpipe, és a csavart bordázat nagy méret, mert kb azt tudja mint bármelyik olcsó torony hűtő...

Teszt:[link]

(#35590) Seep: a "nofan" fekvő alaplappal hatékonyabb: [link]

[ Szerkesztve ]

(#35595) Mercutio_ válasza sb (#35582) üzenetére


Mercutio_
félisten

Fura, mert a turbo boost-ot engedélyezem, de a frekit nem engedi a bios emelni, bár látszik kiszürkítve mint "másodlagos" érték egy 3,65GHz.
Egyedül olyat engedne mint tuning, hogy menüből választhatnék az alábbiak közül i7 4,3GHz, i7 4.4GHz, stb. :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35596) #16939776 válasza Mercutio_ (#35595) üzenetére


#16939776
törölt tag

Itt látszik hogy miket kell állítani B85-ben az OC-hez :Video:

(#35597) #16939776 válasza F.B.I. (#35581) üzenetére


#16939776
törölt tag

A dell optiplex 330 nem a legkönnyebben könnyen járható út, mert BTX szabványú, fúrni-faragni kell hogy a csavarok, hátlap, kivetetéseknek helyet csinálj, a táp szerintem szabvány ATX, azt meg lehet hosszabbítani.

Házat ajánlani keményebb dió lesz, amiben meg van oldva a 3,5"-os HDD csatolás mentesítése, a táp is halk, és olcsó is egyben.

[ Szerkesztve ]

(#35598) F.B.I. válasza #16939776 (#35597) üzenetére


F.B.I.
veterán

Egy hülye kérdés: egyszerűen megoldva, veszek egy micro-atx házat és abba a meglévő Hexa 400W-os tápegységet beszerelem; az vállalható ha a hexából kiveszem a ventit (ebben az esetben nagyon melegedne ettől a konfigtól, vagy a táp részéről teljesen megoldhatatlan, mert az elektronika ilyenkor hibát érzékel és nem indítja be esetleg)?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#35599) imibogyo válasza mpierre (#35584) üzenetére


imibogyo
veterán

Pedig nem mai darab. Én is elég régóta szemezek vele...
Valahova linkeltem is a napokban... ;)

(#35600) #16939776 válasza Tenken (#35592) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ugyan ezzel az EAN Code: 4049469004798 -al máshol, más kinézetű termékek jönnek fel, a phobya/products/radiator/radiator grills/ Phobya radiator grill dual (240) Bricky - black
EAN Code: 4049469004798 jelű terméke alatt lévő terméken nincsenek furatok, a sarkoknál, és egy nagyon picit kis sebnek is tűnik, mint ez:[link]

Megkérném őket hogy (Webshop) küldjenek frissen fotót + méreteket az általuk árult termékről, mielőtt megvenném.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.