Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61951) Vigneau válasza Mclovin (#61950) üzenetére


Vigneau
félisten

Gondold el, az én modommal meg jó, ha 230mm esetleg befér. Így szűkültek is a lehetőségeim. Bár a mostani EVGA RTX 3060 Ti-vel nincs még gondom. Ráadásul befér majd idővel a Cooler Master Elite 110-be is. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61952) Crabface válasza AxBattler (#61944) üzenetére


Crabface
senior tag

Fuuu, te. Most lett kesz nemreg az 5literes pc... Most kell egy ilyen is...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#61953) Vigneau válasza phulee (#61948) üzenetére


Vigneau
félisten

A hátsó traktust variálták meg a ventivel, no meg elől vettek ki két kereszttartót és tettek be egy táptartót. Alul meg kialakítottak pár rögzítő pontot. Nekem a hordfül nem kellene, de ez már csak a kukacoskodás. :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61954) sasNAXO válasza Crabface (#61952) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

Raktál már róla fel ide képet? :D

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#61955) phulee válasza Vigneau (#61953) üzenetére


phulee
tag

Nagyon jó alapnak tűnik, feltéve ha belefaragható az mATX lap. Pont így gondoltam volna én is átrendezni a házat, ha engedi. Jó lenne látni, hogy mennyire korlátos a nagyobb alaplap, mert ha nem, akkor rendeljük gyorsan és nem vacakolok az átépítéssel. Sokkal szellősebb lenne így... :C
A hordfül nekem sem tetszik, de ahogy látom simán leszedhető ;)

(#61956) Vigneau válasza phulee (#61955) üzenetére


Vigneau
félisten

Az utóbbit annyira nem néztem meg. De ha nem telón leszek, tüzetesebben átnézem a galériában minden porcikáját. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61957) hegegabi80 válasza Vigneau (#61949) üzenetére


hegegabi80
addikt

Amúgy a 24Pines csatihoz is van 90 fokos fordító, azzal talán jobban beleférne. Bár akkor meg a kábel előre fordul, úgy se lenne sokkal több hely. De biztos megoldható lenne.

(#61958) sb válasza AxBattler (#61943) üzenetére


sb
veterán

Akkor most lottószámokra gondolok... :D
Nézegettem és ez az egy merült fel bennem, hogy milyen jó lenne ha elől lenne a táp. :)
SFX-el gyk. bármilyen lap befér kb. ránézésre, ATX kapcsán viszont már szinte biztosan nem lesz elég a magasság a lap felett. :(
Mivel kb. mindkettő musthave nálam így most még arra is gondolok, hogy 5cm-el lehetne mélyebb a ház. :)

DeskMeet/Mini: Szerintem sem rossz. Legalább van alternatíva, a Mini remélhetőleg olcsóbb lesz kicsit, a Meet meg nekem még mindig jó kompromisszumnak tűnik a lap feature settel, ATX-es házzal.

[ Szerkesztve ]

(#61959) Crabface válasza sasNAXO (#61954) üzenetére


Crabface
senior tag

Szerintem mar igen.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#61960) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok, az 3050n alapú integrált procis lapomat cserélném valami olyasmire ami érdemben előrelépés, passzív hűtéssel.

a ASRock J5040-ITX-et találtam így elsőre ami szintén integrált.
aktív hűtés fel nem mozdulnék, mert a nappaliban van a NAS, jelenleg konkrétan síri csendben üzemel.

van esetleg valami alternatív javaslat?

it never gets easier, you just go faster

(#61961) Patice válasza redbiro (#61960) üzenetére


Patice
nagyúr

Intel N100 integrált procis lapok az utódok.
Kicsit fapadosak a kapható lapok, mennyi HDD-t kellene kezelnie?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#61962) Rowon válasza Patice (#61961) üzenetére


Rowon
veterán

Nekem Asrock N100DC-ITX van. Van rajta egy M.2 foglalat és 2 darab SATA. Az nem sok.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61963) Patice válasza Rowon (#61962) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, erre céloztam, 4 SATA már optimális lenne egy M.2 Foglalat társaságaban.
És akkor már elnézné az ember, hogy miért nincs két RAM slot, vagy DDR5.
Lehet itt is a Refresh szériához tartogatják ezeket.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#61964) Rowon válasza Patice (#61963) üzenetére


Rowon
veterán

Lehet itt is a Refresh szériához tartogatják ezeket.

Jaja, minél több bőrt kell lehúzni a fogyasztókról... :((

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61965) Vigneau válasza hegegabi80 (#61957) üzenetére


Vigneau
félisten

Nincs kizárva, de valahogy csak belepasszíroznám. :K

Már csak az a kérdés, mikor jelenik meg nálunk és milyen áron. Szívesen átraknám az Asszonyom Kolink Satellite-jának csapott mATX beltartalmát. :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61966) mpierre


mpierre
veterán

Építés alatt:

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#61967) Francia91 válasza mpierre (#61966) üzenetére


Francia91
veterán

Kíváncsi leszek.... :)
Nekünk még az NR200P Sakura a szekrényben pihen, zajlik a ház felújítása :(
Szerintem AM5 konfig lesz abból, és ami van hozzá 0 km-es B550 ITX lap és R5 5500 proci, el lesz adva. Mire hozzákezdenénk, szerintem már vállalható lesz az AM5 platform ára ITX méretben is. Majd kiderül, amikor hozzákezdenénk építeni

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#61968) Crabface válasza Francia91 (#61967) üzenetére


Crabface
senior tag

Ma egy gyenge pillanatomban gondoltam arra a hazra, hogy kar volt eladni... :DDD

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#61969) Francia91 válasza Crabface (#61968) üzenetére


Francia91
veterán

Ez nem lesz eladva, meg lett fogadva, csak egyelőre a házra kell a pénz, az van előtérbe helyezve. Ha szükséges, akkor a megvásárolt alaplap + proci páros el lesz adva, és épül bele aktuális generációs konfig
Szerintem lenne még vevő AM4 B550-es 0 km-es ITX lapra és 0 km-es R5 5500-as procira

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#61970) Crabface válasza Francia91 (#61969) üzenetére


Crabface
senior tag

AM4 meg nem elavult, sot van akinek csucstech. En is kenyelmesen elvagyok meg s1200 platformon.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#61971) Francia91 válasza Crabface (#61970) üzenetére


Francia91
veterán

B450 + R5 5500 alapokon vagyok én is, később megy az 5500 helyére 5700X, és le vagyok tudva jó sokáig :)
A TV mellé a HTPC-t viszont 8600G + B650 mATX alapokon gondolom

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#61972) sasNAXO válasza Francia91 (#61969) üzenetére


sasNAXO
aktív tag

ITX lapra tuti lesz vevő, főleg jelenlegi árak mellett...

Eladó cuccok: AXP90-X47, Black Ridge, Sangoma A108E

(#61973) redbiro válasza Patice (#61963) üzenetére


redbiro
őstag

az n100 nem gyengébb mint a j5040?

amúgy a 4 sata lenne az ideális sajnos.

it never gets easier, you just go faster

(#61974) Pista0001 válasza Francia91 (#61971) üzenetére


Pista0001
addikt

HTPC-nek még egy jó darabig egy 5600G is sok lenne, de ahogy érzed. :)

Én tavaly év elején vettem B550-t 5600-zal és 6650XT-vel játszósnak, idén év elején (csak mert kidőlt a Kabini, különben azzal is elvoltam) B550-t 5600G-vel HTPC és böngeszés funkcióra, mindkettő maradni fog nagyon-nagyon sokáig. 4-5 éven belül talán a játszós kap majd újabb vga-t, talán még azt se.

(#61975) Francia91 válasza Pista0001 (#61974) üzenetére


Francia91
veterán

Majd meglátjuk, egyelőre csak a házat veszem meg (amibe belefér 3 db 3,5" HDD, egy optikai meghajtó, CHIEFTEC CI-02B-OP), aztán majd kiderül, mikor tudom elkezdeni építgetni, azon fog múlni, hogy milyen hardver megy bele. Szerintem idén nem biztos, hogy a házon kívül más is lesz hozzá.
Dedikált grafika nem lesz bele (hanem inkább egy jobb hangkártya), erősebb gépnek ott van az NR200P-be épített konfigom az RX580 8Gb-tal és 32 GB RAM-mal :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#61976) Rowon válasza redbiro (#61973) üzenetére


Rowon
veterán

[link] N100 erősebb.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61977) phulee válasza Vigneau (#61956) üzenetére


phulee
tag

No, sikerült valamire jutnod?

Jó lenne kideríteni, hogy belefér-e tényleg egy mATX, mert akkor máris váltanék is erre. Sokkal logikusabbnak tűnik az elrendezése. Vagy majd átépítem a sima C6-ot első táposra. Tök jó lenne, ha a meleg levegőt nem előre kitolni, illetve lenne rendesebb vízszintes légáram benne...

(#61978) Pista0001 válasza Francia91 (#61975) üzenetére


Pista0001
addikt

Sajnos ha kell ODD, nincs sok lehetőség... Bazi nagy az a ház.

Nézegesd az aprót, hátha felbukkan egy jó Lian li. ;) A PC-Q08 igazi nagyágyú ha a nappaliban jól kell mutasson, ha legyen odd és jó sok (6) hdd/ssd. A PC-Q11 kisebb, abba alapból csak 2 db 3,5-es hdd fér, szintén van odd lehetőség. A PC-Q07 még kisebb, csak 1 db 3,5-es fér bele, de odd hely szintén van. Panel/pico táppal csak az ATX táp helyére való dupla 3,5-es tarto kell csak, és tudja, amire szükséged van. Manapság nagyon ritkán bukkannak fel, annó se volt gyakori a 08 és a 11, a 07 azért előfordult. Nekem is van egy, abban van a 1st gen konfigom P55 alaplappal, Xeon L3426-tal, R7 250-nel (a 07-nek csak szimpla bővítőkártya helye van, a másik kettőnek dupla), 1 ssd-vel és odd-vel. :)

(#61979) Vigneau válasza phulee (#61977) üzenetére


Vigneau
félisten

Amennyiben nem csal a szemem, csak 4db távtartó van benne, végül is ITX-re készítették fel. Viszont a helyek benne vannak, mivel teljesen megegyezik a MoBo tálca az alappal. Már csak találnom kellene párat pluszban, vagy egyszerűen megelégszem a 4db-bal, már amennyiben sikerül majd itthon is hozzáférni ehhez a verzióhoz. A normál C6 Black tegnap óta kifutott itthon az ÁK szerint.

Annyira megtetszett, hogy megbeszéltem az Asszonnyal, átköltöztetem a Kolink Satellite-jának tartalmát egy ilyen házba. A lap nem mellesleg egy csapott mATX (22.6x18.5) Gigabyte H470M H lesz. Hűtésnek pedig egy Scythe Mugen 5 áll csatasorba.

Amúgy átépíthető, csak kell hozzá megfelelő átalakító - de szerintem láttad ezt már Te is a Reddit-en. Van, aki PCI bracketből faragott tartót a táphoz. Aztán a táp csatlakozó végét kell ízlésesen kivezetni a házon kívülre.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61980) redbiro válasza Rowon (#61976) üzenetére


redbiro
őstag

naja, de ez DC-s és valóban csak 2 SATA van rajta 😢

kár hogy nincs belőle rendes tápcsatis verzió

it never gets easier, you just go faster

(#61981) phulee válasza Vigneau (#61979) üzenetére


phulee
tag

Végre most lesz pár hét vizsgamentes időszakom, szóval holnap elhozom a megrendelt/kifizetett C6 Black-et. Nyilván ha ez a hír előbb jön ki, akkor már az újat veszem. Alaplapot könnyebb beheggeszteni, mint tápot áthelyezni. De egyre jobban látom, hogy az lenne a jó megoldás....

Láttam a művedet már, de ebben a házban is jól fog kinézni! Annak a lapnak pont ideális lesz az új C6, egymásnak teremtették őket :DD

(#61982) phulee


phulee
tag

Lehet téma idegen lesz a kérdésem, akkor előre is elnézést és azonnal kérem moderációt magam ellen. ;)

Szóval honnan(kitől) szoktatok W10/11 kulcsot? Van rendes számlás, adásvételis forrásom, akitől számos használt Windows és Office licencet vettünk már irodára az évek során, de otthonra mindig elcsábulok a HA-n is pár ezer forintért hirdetők láttán. Végül aztán mindig győz a kisördög, hogy ezek ennyiért biztos rendben vannak-e.

[ Szerkesztve ]

(#61983) Vigneau válasza phulee (#61981) üzenetére


Vigneau
félisten

Hozd csak el nyugodtan. Ki tudja, mikorra lesz itt az ITX verzió... Így azért nálam is idő kérdése, mikor lesz valami az átköltözésből.

codeguru.hu ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#61984) phulee válasza Vigneau (#61983) üzenetére


phulee
tag

Mindenképpen elhozom, mindent előre kifizettünk. Minden cucc megvan, már alig várom, hogy összeálljon. Ezer éve nem raktam össze gépet.

Csak Ax210-es wifi kártya kell még a Bluetooth miatt, de valahogy csak Ali-n találok most.

Hahaha, a CG még keményebb :B

(#61985) Patice válasza redbiro (#61980) üzenetére


Patice
nagyúr

Asus-nál van.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#61986) TurboK0 válasza Rowon (#61962) üzenetére


TurboK0
csendes tag

Már nem emlékszem hol olvastam, de valahol írták hogy az N100-ba teszel egy ASM1166 alapú m.2->sata konvertert, az ad 6 SATA portot, plusz kettő az alaplapon az már összesen 8db. Azért ASM1166 mert az több energiatakarékos módot kezel és így a proci jobban le tud pörögni. Így ~10W körül megy az egész, ami tekintélyes figyelembe véve hogy egy teljes x86 lapról van szó.
És még mindig ott van a PCIE slot.

(#61987) Rowon válasza TurboK0 (#61986) üzenetére


Rowon
veterán

:R

Viszont tápot mivel adsz a meghajtóknak?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61988) TurboK0 válasza Rowon (#61987) üzenetére


TurboK0
csendes tag

Nem egészen értem, ha alaplapon lenne 6 SATA port akkor tápot mivel adnál a meghajtóknak? Mi a különbség?

(#61989) Rowon válasza TurboK0 (#61988) üzenetére


Rowon
veterán

Van egy csati a lapon, illetve adnak hozzá egy kétágú SATA tápkábelt.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#61990) TurboK0 válasza Rowon (#61989) üzenetére


TurboK0
csendes tag

Elosztóval?
https://www.amazon.com/StarTech-com-Power-Splitter-Adapter-PYO4SATA/dp/B0086OGN9E

vagy ha nagyon faszagyerek akarsz lenni akkor lehet venni csipeszelhetőt is, amivel helytakarékosabban meg lehet oldani:
https://www.aliexpress.com/item/1005002438990601.html
https://www.aliexpress.com/item/32970442137.html Apa hozzá

Kérdés hogy az alaplapon az a kis pöcök bír-e ennyit anélkül hogy leolvadjon. De én elsőként amiatt aggódnék hogy a mellékelt 19VDC táp bír-e 6db vinyót. Nálam a NAS 6db vinyóval bootoláskor 130W-ig felment.

Amúgy van abból a lapból olyan ami szabvány táp csatit használ, ott ez már nem probléma. pl. Asrocknál konkrétan N100M ami mATX és ráadásul 2x pcie van rajta.

(#61991) viperabácsi válasza TurboK0 (#61988) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ebben a videóban pedig meg oldja a srác

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61992) viperabácsi válasza Francia91 (#61971) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szia ! Érdekelne , hogy HTPC-ben gondolkozva ,milyen matx lapot találtál ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#61993) redbiro válasza Patice (#61985) üzenetére


redbiro
őstag

mindkét n100-as lapjukon egyetlen sata port van 😢

közben elolvastam a köztes hozzászólásokat is, akkor pcie csatiba tehető sata átalakítót kellene keresnem hozzá?

[ Szerkesztve ]

it never gets easier, you just go faster

(#61994) Francia91 válasza viperabácsi (#61992) üzenetére


Francia91
veterán

[link]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#61995) TurboK0 válasza viperabácsi (#61991) üzenetére


TurboK0
csendes tag

Igen igen, asszem pont ez az a videó ami alapján én is felírtam magamnak az N100 alaplapot és az ASMedia sata kontrollert.

De ebben az esetben én az mATX N100M lapot használnám + jonsbo n4 házikó, amibe konkrétan pont 6db hdd + 2db ssd-t lehet pakolni, tehát mintha ehhez találták volna ki.

(#61996) TurboK0 válasza Francia91 (#61994) üzenetére


TurboK0
csendes tag

Nekem b650m-ből az ASRock B650M Pro RS jött be a legjobban, 3db nvme m.2 + 1 wifi m.2 van rajta, 2db pcie x16 slot (x16 és x4), és a hátán 7+1 usb. Talán ez volt az egyetlen alaplap amin volt 3db nvme és pcie x16 + pcie x4 is egyszerre.

Viszont ezen "csak" 2 monitor kimenet van, az lehet fontosabb.

(#61997) Francia91 válasza TurboK0 (#61996) üzenetére


Francia91
veterán

Nem néz ki rossznak az sem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#61998) AxBattler


AxBattler
félisten

NVIDIA “SFF Enthusiast GeForce” initiative set to promote smaller graphics cards for SFF PC builders
Velkám! Már csak konkrétumok kellenének. :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#61999) Vigneau válasza phulee (#61984) üzenetére


Vigneau
félisten

Az eleje húzós, aztán jönnek az ötletek. Ne aggódj... ;)

4 kódot rendeltem tőlük, mind OK.

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#62000) Francia91 válasza TurboK0 (#61996) üzenetére


Francia91
veterán

2 kimenettel igazából elvagyok, nem kell több. Egy a TV-re, és egy másra esetleg. Pcie x16 verzió nem érdekel, dGPU nélküli gép lesz, HD/4k filmezésre, YT-ra bőven megteszi, nem kell, hogy az alapjáraton lévő kártya pluszban fogyasszon (Az NR200P-ben most az RX580 8GB ha nincs használva, GPU-Z szerint 31W az üresjárati fogyasztása pl)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#62001) Pista0001 válasza Francia91 (#62000) üzenetére


Pista0001
addikt

HWinfo szerint kb 4 wattot fogyaszt a 6650XT Win 10 alatt alapjáraton. ;)

Az IGP is fogyaszt valamennyit, egy G-s proci fogyasztása nem feltétlenül lesz kevesebb szerintem, mint egy igp nélküli proci dgpu-val.

[ Szerkesztve ]

(#62002) Francia91 válasza Pista0001 (#62001) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor sincs tervbe dGPU, maximum ha pár év múlva bejön olyan kodek, amit akkor már a 8600G IGP-je nem támogat :)
A 6650 XT meg nyilván modernebb az RX580-asnál, nem tagadom :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#62003) TESCO-Zsömle válasza Pista0001 (#62001) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ellenben kevesebb helyen is elfér. :))

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#62004) Pista0001 válasza Francia91 (#62002) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem lebeszélni akarlak, csak hát ami tény, az tény. Nyilván az igp az egyszerűbb megoldás. :R

Zsömi: ez is tény, írtam is, csak lassan :)

(#62005) Francia91 válasza Pista0001 (#62004) üzenetére


Francia91
veterán

Az NR200P-ben lévő konfig később elbír egy R7 5700x-et, és egy 3060 Ti-t pl, azzal az a tervem :)
De kell egy olyan gép a TV mellé, ami csak videózásra lesz, és benne 3 db 3,5"-os HDD, meg egy BD olvasó
Az NR200P eleve kiesik az ODD hely és a több 3,5" HDD lehetősége miatt, meg más helységben is van, mint a TV lesz majd. Meg az játszós/fotó/videószerkesztős konfig a 27"-os IPS monitorral :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#62006) TurboK0 válasza Francia91 (#62000) üzenetére


TurboK0
csendes tag

A RX580 egy keményen túlhajtott gpu volt rengeteg komponenssel, RAM modullal, stb. Illetve ha multi monitor módban használod akkor a memória teljes sebességgel pörög rajta (kivéve ha összes monitor tökéletesen ugyanazt a felbontást / frissítést / színmódot használja, és ha pl. erősítőre kötöd akkor ez bekavarhat). Nálam az RX480 kivétele után kb 15W-al lett kevesebb az üresjárati fogyasztás, és ott figyeltem hogy mindegyik kimeneten ugyanazt a képernyő méretet használja.
De olyan kártyák amin kevesebb RAM modul van, azok eleve kevesebbet fogyasztanak üresjáratban, kevesebb alkatrészt kell fűteni. Ahogy fentebb írták, egy RX6600 kategóriás kártya csak 4-5W üresjáratban.

(#62007) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

A minineoban kicseréltem a slim 12-as corsair ventit egy noctuára. Esélyes, hogy ez zúgott és nem a thermalright cpu hűtő. -10 fok idleben és -7 dB!

(#62008) Vigneau válasza Vigneau (#61983) üzenetére


Vigneau
félisten

Jobban ránézve, talán picit túl korán lelkesültem be. Cirka csupán 3 napja jelentette be a Jonsbo. Kíváncsi vagyok, mikorra érnek ide az első fecskék... :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#62009) Pista0001 válasza Pista0001 (#62001) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha megtalálom a fogyasztásmérőmet, lemérem a különbséget. :) Vannak más különbségek is, és mivel napi használatban van mindkét gép, úgyhogy az átépítés nem játszik...

DGPU:
Asrock B550M-ITX/ac
Ryzen 5 5600
2×16 GB DDR4 3600
Sapphire RX-6650XT Pulse
Silverstone 500 watt gold
2×2,5" ssd + 1×2,5" hdd
2×120/25 venti plussz 1×120/15 rgb venti
USB bill. és egér

IGP:
Asrock B550M-ITX/ac
Ryzen 5 5600G
2×16 GB DDR4 3600
Pico PSU 160XT + kínai 12 V 10 A kocka
1×m.2 ssd
1×92/15 venti
PS/2 bill., USB vez. nélküli egér, USB infra távirányító vevő, bt egér

Mindkét gép kábelen csatlakozik a hálózathoz, a wifi elvileg le van kapcsolva. Kiváncsi vagyok az eredményre. De hol van vajon a fogyasztásmérőm? :F

(#62010) AxBattler válasza Vigneau (#62008) üzenetére


AxBattler
félisten

A sima C6 kb. fél év alatt jutott el a hazai boltokba a bejelentéstől számítva, szóval nem holnap lesz ilyen házad... sajnos.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#62011) Wohme


Wohme
tag

Sziasztok!

Jelenlegi kis szerverem:
Ház: IX-03B-OP + MK-35DV bővítőkeret
Integrált alaplap: ASRock J4205-ITX
RAM: Kingston 4 GB 1600 MHz KVR16LS11/4
Táp: Chieftec CDP-120ITX (Paneltáp + külső adapter)
Merevlemez: WD Red Pro 10 TB WD101KFBX

Van még egy ugyanilyen alaplapom és csinálni akarok belőle egy második (biztonsági) szervert földrajzilag más helyen, ahova menthetem a backupjaimat. A jelenlegi házba tervezném ezt a másodlagos szervert, mert az nagyon apró, limitált kapacitású és nem túl jó a szellőzése. Vettem már egy Fractal Core 500 házat, amibe a fő szerveremet raknám át. Ezt akár tudnám több (max 3) merevlemezzel is használni.

Már mindenem megvan a projekthez, kivéve a táp… A jelenlegi Chieftec panel + külső adapteres táp jól működik eddig, viszont már nem nagyon elérhető és horror áron adják. Én még 17 ezerért vettem 2021-ben, amit akkor is sokalltam. Tekintve, hogy az új Fractal Core 500-as tud már akár ATX-es tápot is fogadni, így megvan a lehetőségem, hogy a paneltáp megy akár másodlagos szerverbe, és az elsődlegesbe beszerzek egy ATX-eset. Viszont félek nem lenne túl jó a hatékonysága egy ATX-essel, mert nagyon keveset fogyasztana.

Kérdésem tehát, hogy hogy oldjam meg ezt a problémát. Nehezen találok értelmes paneltápokat és 12V + 10A adaptereket. Tudtok ajánlani valamit erre?
Vagy esetleg van értelmes ATX vagy SFX megoldás, ami jó hatékonyságú lenne?

[ Szerkesztve ]

(#62012) TurboK0 válasza Wohme (#62011) üzenetére


TurboK0
csendes tag

https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/be-quiet/tfx-power-3-300w-gold-bn323-p663331920/
vagy
https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/be-quiet/pure-power-11-400w-gold-bn292-p435614658/

A TFX-es táp papíron hatékonyabb (30W felvételnél 82.7%), viszont drágább és nem jár hozzá atx -> tfx átalakító. Nálam szerverben a 400W Gold van, még nem volt vele baj, de az egy full B450M lapos ryzent futtat 6 vinyóval.

Pár éve szétnéztem a piacon és ezek voltak a leghatékonyabbak az árukhoz képest. Van hatékonyabb, de az 5%-al jobb cserébe ötször olyan drága. Hasznos lista (sajnos már nem frissítik):
https://nl.hardware.info/grafiek/21?products%5B%5D=496945&specId=11901&tcId=200

(#62013) Vigneau válasza AxBattler (#62010) üzenetére


Vigneau
félisten

Meg kell hagyni, nem siették el a dolgot... No de sebaj. :N

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#62014) phulee válasza Vigneau (#62013) üzenetére


phulee
tag

Lehet érdemes lesz megvárni vagy megnézni a kinti rendelést. Tegnap végre összeraktam a konfigot mATX alapon a Jonsbo C6 v1 házban, ezek az első tapasztalatok:
- a táp nagy rossz helyen van, elöl viszont simán és kényelmesen elfér;
- meglepően jól szerelhető még a nagyobb alaplappal is;
- kábelek elrejtése szinte lehetetlen (legalábbis egyelőre);
- Chieftec CSN-550C sokkal csendesebb, mint a rémhírek szerint, viszont főleg a 24 pin-es kábel iszonyatosan merev, már-már kezelhetetlenül.

Tervek szerint vagy átépítem első táposra (kipróbáltam és simán elfér, hátul kell csak megoldani a ventit, illetve a tápcsatlakozót) vagy benevezek én is az új verzióra, feltéve ha befér az mATX.

Amúgy elsőre így sikerült összehozni, mindenkinek köszönöm a hasznos tanácsokat ötleteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#62015) TurboK0 válasza phulee (#62014) üzenetére


TurboK0
csendes tag

Nagyon szép lett!

Ha vékony vagy fűzött a tápkábel, akkor hajszál híján elfér a kábel az alaplap mögött. Az alaplap legelső részén van pár luk amin át lehet tolni, de csak beszerelése előtt, mert egyébként a csatlakozóval együtt már nem lehet áttolni. Igazából sokat nem rejtesz el a kábelekből, csak kb. 10 centit, de a légáramlást lehet segíti.

Had kérdezzem meg, hogy az a Chieftec táp mennyire forró? Érintésre meleg/langyos? Odafenn a gép forró levegőt fúj ki vagy inkább hideget?

Úgy vettem észre hogy nálam teljes ATX táppal most maga a táp az ami a legtöbb hőt adja le. 0-rpm venti van benne persze, de az a chieftec elvileg mindig pörög.

[ Szerkesztve ]

(#62016) HUN_Sector válasza TurboK0 (#62015) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Az 550-es chifi táp teljes terhelésen is langyos csak

(#62017) phulee válasza TurboK0 (#62015) üzenetére


phulee
tag

Köszi szépen! :R

Tápról egyelőre még sok tapasztalat nincs. Most megy fel a Win11, és utána tudom tesztelni érdemben a gépet. Egyelőre amíg ment egyáltalán nem éreztem még csak langyosnak sem. Van egy pici alaphangja, de még nem tudom a tápból vagy az RTX2060-ból jön-e. De inkább táp lesz...

Alul felül 1-1 BQ! Silent Wings3 (140-es) szívja be a levegőt, elöl pedig egy Noctua NF-P12 redux-1300 fújja ki. Ezek teljesen hangtalanok és nem érzek nagyon meleget. A procin egy Thermalright Sl-100 Black van, ami jelenleg lefelé fúj.

A kábeleket igyekeztem, amennyire lehet oldalra rendezni. A tábkábeleket ennél jobban sajna nem lehet, egyrészt pont a gép közepén jönnek ki a tápból, másrészt az alaplapi csatlakozók is így esnek ki. A Pcie és CPU 8 pin kábel teljesen okés, nincs útban. A CPU 24 pin kábel viszont láthatóan pont középen vonul át, és azzal sokat nem tudok tenni. Iszonyatosan merev és egyben harisnyázott, sehol sem vezethető el.

A hosszabb távú terv, ahogy írtam vagy ház csere, mert abban a pillanatban, ha elölre kerül a táp, akkor szinte minden probléma megoldódik. Hátul tud kifelé szellőzni a ház és nem elöl fúj ki esetleg meleg levegőt, valamint a kábelezés is sokkal rendezettebbé válik. Vagy az új C6 ház. A kérdés csak, hogy inkább átépítsek vagy várjam meg, hogy az új C6 házba belefér-e az mATX alaplap.

(#62018) Crabface válasza phulee (#62014) üzenetére


Crabface
senior tag

Tap venti, miert nem kifele nez a friss levego iranyaba?

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#62019) phulee válasza Crabface (#62018) üzenetére


phulee
tag

Mert tizenév után most raktam először újra össze gépet és először AMD-t. :B

Köszi a tippet! :R Igazából bele sem gondoltam, hogy levegőt szív és nem fúj. De logikus így utólag. Este 11kor hullafáradtan boldog voltam, hogy elsőre összeállt minden és hibátlanul elindult.

Isteni szerencse, hogy ilyen gyorsan szétkapható. W11 telepítés után máris fordítok egyet sorsán...

(#62020) Crabface válasza phulee (#62019) üzenetére


Crabface
senior tag

Csecse ez a haz amugy, foleg az ujabb verzio...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#62021) Vigneau válasza phulee (#62019) üzenetére


Vigneau
félisten

Akkor van értelme befele fordítani, ha az alatta lévő CPU venti is szívóra van állítva, valamint forog a tápventi. Akár lehet vele jó légáramot is csinálni. De ez legtöbbször a normál ATX tápok esetében működött nálam pl. a Cooler Master Elite 110 esetében.

Hidd el, a kábeleken fogsz még csiszolni. Csak rakd ki magad elé a gép képét és szép lassan jön az ihlet.

Az SI-100 hogy tetszik? Mennyin forgatod a TL-E12B-t? Nálam 800RPM körül szaladgál. Ott még szinte alig érezhető/zavaró a hangja.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#62022) phulee válasza Crabface (#62020) üzenetére


phulee
tag

Tényleg az. Egyre jobban tetszik. Egészen meglepően jól szerelhető.

Ha egy hete tudtam volna, hogy lesz újabb verzió, akkor azonnal azt rendeltem volna. De még lehet így is bevállalom...

(#62023) phulee válasza Vigneau (#62021) üzenetére


phulee
tag

Értem, tanulgatom még ezt a légtechnikát. Szerintem megfordítom hamarosan a tápot.

Az Sl-100 így előben még szebb. A ház ventik közül egyiknek sincs hangja. Használtan vettem a BQ!-kat, de nagyon szép állapotúak és tényleg hangtalanok. Ezt ajánlotta a reddites srác, aki elég extrém konfigot tett a C6-ba. Őszintén nem tudom mennyin forog a TL-E12B, az alaplap (AsRock B650M Pro RS) végzett valami Fan-Tastic tuning-ot, egyelőre azzal megy.

Korábban már írtam talán, hogy ez űrtechnika. Tegnap elszórakoztam egy jó félórát csak azzal, hogy memória megfelelő sebességgel fusson. Szóval csak szépen lassan össze fog ez állni.

(#62024) sb válasza Pista0001 (#62001) üzenetére


sb
veterán

Szvsz jóval nagyobb a különbség a gyakorlatban.
Több tényezőtől is függ:
1. Az APU-k a monolit felépítés miatt kevesebbet fogyasztanak, terheléstől függően 5-15W lehet kb.
2. Az Idle különbség nem sok, de ez a gyári defaultra vonatkozik, Ryzennél ugye szinte alap az IF/ram(/SoC) tuning, szinte senki nem alapon használja, hanem feltolja amennyire optimális, az idle és light load terheléseknél is eléggé meglöki a fogyasztást, inkább a 10-15W tartományba ugrik komoly terhelés nélkül is. És itt is a chipletes felépítésnél ugrik jóval nagyobbat.
3. A dvga-k között is nagyobb lehet a különbség, nagyon modellfüggő, hogy 5-15W között mennyit kér pl. idle. Ugyanaz a típus, de más modell és rögtön ugrik a dolog.
4. Ha van extra, pl. a több kijelző ilyen, az is számít. több kijelzőnél AMD-nél 10+ éves hagyomány, hogy maxra ugrik a vram freki. Az dvga-n szintén alapból +15-25W.

Nekem a 2700+RX470 simán 60W körül ment idle-ben. Light load, ami tényleg csak 0.5-1%, pl. annyi elég, hogy nyitva vannak az ablakok, pl. Firefox, háttérben, még csak nem is előtérben és ez felugrott 70-80W közé. Ha valamit kattintgatsz, csinálsz kb. ugyanez. Persze ez a fentiekkel együtt, if/ram tuning, valami agresszívabb (nem power saver) energiaséma... tehát egy átlagos konfig.
Alap if/ram freki 5-10W-ot levesz, power saver még pár Watt, 45W körül idle simán megvolt a tesztekben is kb. látható/elérhető érték de a gyakorlatban kevesen használják így. Inkább a fenti beállításokkal fut. És még erre jöhet rá egy többmonitoros extra.

Ezzel szemben az 5600G (jóval nagyobb) if/ram tuning mellett is 40W körül van ugyanebben a felállásban idle-ben. Power saver séma meg 30-35W közöttre leviszi. Light terhelésen is elvan 50W alatt. Tuning nélkül erre nem emlékszem mennyit mértem, olyan sokat nem jelent, de ott már 30W alatt lehet szvsz idle-ben. (A paneltápos 4650G-m már inkább a 20W-hoz van közel emlékeim szerint.)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.