Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) AxBattler válasza radi8tor (#36650) üzenetére


AxBattler
félisten

Attól még szájbarughassuk'! ;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36652) #16939776 válasza gabriel26 (#36649) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az ésszerűség táblát még nem hagytad el a project-el, nem lesz erőszak :)

(#36653) shteer válasza gabriel26 (#36649) üzenetére


shteer
titán

Pedig egy lapcsere érik lassan :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#36654) gabriel26 válasza shteer (#36653) üzenetére


gabriel26
tag

Hiszed vagy sem, gondolkodtam a z270 Strix-en vagy evga z270-en de tudom, hogy akkor mar vettem volna 7700k-t is es azert a par szazalek tobbletert megint egy talicska penzt kiadni....

(#36655) AxBattler válasza gabriel26 (#36649) üzenetére


AxBattler
félisten

Egyébként a nehéz beszerezhetőség és magas ár miatt eddig nem foglalkoztam ezzel a házzal, de most nézegetve igen jónak tűnik - baromi jól nézhet ki, amikor "kiköp" egy DVD-t.

De szállítás nélkül $185 az vámmal együtt kb. 65k HUF... sajna. :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36656) Archttila válasza gabriel26 (#36649) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Lecserélted az AIO-t arra amit linkeltem? vagy befért végül? :)

"vettem volna 7700k-t is es azert a par szazalek tobbletert megint egy talicska penzt kiadni...."

Nem a pár% többletért adod ki a pénzt hanem a fincsibb alacsonyabb fesz/hőért, szerintem.
A kaby-k 90% jól tuningolható de normál órajelen is alacsony fesz mellett üzemeltethető ez ITX-be nagyon sokat számít. Pl.:

6600k 4.5GHz - 1.30v (jó esetben)
7700k 4.5GHz - 1.17v

Lassan úgy érzem ez csak nekem számít. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36657) cinemazealot válasza gabriel26 (#36649) üzenetére


cinemazealot
addikt

Akkor csak elfértél végül! :C Jó ég, hány kilós ez a szörny?

(#36658) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Lian Li Factory Tour: How to Make a PC Case | Tek Syndicate in Taiwan [link]

(#36655) AxBattler

65k + vám/áfa (ezeket én megúsztam) :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36659) gabriel26 válasza AxBattler (#36655) üzenetére


gabriel26
tag

210 euro volt szallitassal egyutt plusz 25 ezer vam es afa, szoval 90 ezer a vege......

(#36660) gabriel26 válasza Archttila (#36656) üzenetére


gabriel26
tag

igen az alltalad linkelt build-et ismertem, csak nem akartam penzt kidobni egy uj AIO-ra, de muszaj volt....

(#36661) xEon1337 válasza Archttila (#36658) üzenetére


xEon1337
őstag

Azt várná az ember, hogy valami sokkal komolyabb gyárban csinálják ezeket, közben meg egész családias, manufakturiális jellegű a gyártás (jó, a körülmények olyanok-amilyenek, de Magyarországon is elég sok fémmegmunkáló műhelyben ilyen állapotokat találni). Eléggé rétegtermék a Lian-Li, szerintem egyszerre néhány ezernél nagyobb szériákat nem is igen kell gyártaniuk.

"Less but better" - Dieter Rams

(#36662) Archttila válasza xEon1337 (#36661) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Igen ezzel egyetértek. De ha már szóba hoztad akkor tessék megnézni mit küldött a gyár amikor először megrendeltem a házat, ez pedig a második próbálkozás volt részükről, na itt keményítettem be egy kicsit aminek hatására maga DAN vette át a gyártól az alkatrészt az USA-ban, amit alapos szemrevételezés után elpostázott nekem ide, Magyarországra.

:)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36663) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Arra gondoltam rendelnék egy ilyen Y PWM elosztót, így ha a proci esetleg melegedne, akkor a hátsó venti (szintén PWM-s) fordulata is növekedve a prociéval együtt. Vélemény? Metisbe lenne, i3 6100 mellé

(#36664) gabriel26 válasza tomi5244 (#36663) üzenetére


gabriel26
tag

Csak akkor fog mukodni ha a ket venti ugyan az

(#36665) A Zéé válasza tomi5244 (#36663) üzenetére


A Zéé
addikt

de a Metis seggében a gyári venti nem PWM-es. Azt kicseréled?
Amúgy ha maradsz te is az Asrock lapnál, annak a ház venti csatlakozója PWM-es, szóval nem kell ilyen bigyóka.

Just a simple Lineman...

(#36666) tomi5244 válasza A Zéé (#36665) üzenetére


tomi5244
őstag

Igen, azt kicserélném. Amúgy igaz, 4 pines a második konektor is, úgyhogy akkor tárgytalan.

(#36667) A Zéé válasza tomi5244 (#36666) üzenetére


A Zéé
addikt

amúgy nem melegszik ám olyan vészesen a cucc.
WOT alatt nem melegszik 55 fok fölé a gyári hűtővel sem, pedig az IGP-t használom, és csendes profilra van állítva a hűtés (proci venti ~1230 rpm, a hátsó meg ~550 rpm).
IDLE ilyen 25-38 fokokat mér az Openhardwaremonitor. Hol van ez a laptop 50-80 fokos hőmérsékleteitől... :D

Just a simple Lineman...

(#36668) tomi5244 válasza A Zéé (#36667) üzenetére


tomi5244
őstag

Nálam még játék se nagyon lesz. Ennek fényében egy nagy hőcsöves bordával akár passzívan is elketyeghet.

(#36669) AxBattler válasza Archttila (#36658) üzenetére


AxBattler
félisten

Grats. Mákos. :P

(#36659) gabriel26
Jah, nem ma lesz ilyenem... ennyiért inkább veszek (apróról) egy újabb tabletet. :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36670) Ispy válasza AxBattler (#36669) üzenetére


Ispy
veterán

Mi lett a vinyókkal? Eladtad már a metist? ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36671) HookR válasza gabriel26 (#36649) üzenetére


HookR
addikt

Felelőtlenség ilyet januárban mondani. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#36672) Mercutio_ válasza HookR (#36671) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bírja az orált:DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36673) Archttila válasza Mercutio_ (#36672) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

:DDD
Mondjuk én már meg sem szólalok. Legutóbb egy használt 7700K-t kaptam :D (persze kicserélték de akkor is)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36674) Mercutio_ válasza Archttila (#36673) üzenetére


Mercutio_
félisten

:Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36675) AxBattler válasza Ispy (#36670) üzenetére


AxBattler
félisten

Maradtak, de nincs összeszerelve, asztalról üzemel a gép. :N
Egyelőre nem döntöttem: vagy valami 350*350*150mm-es mATX házat veszek, vagy notira váltok.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36676) ZP67 válasza #16939776 (#36489) üzenetére


ZP67
tag

Szia,

köszi a részletes választ, bocs a késedelmes reakcióért!

Értelmezhetem úgy, amit írtál, hogy rakjam össze a gépet, dugjak bele egy nagy külső tápot, azt ha megy, akkor jónapot, ha nem, akkor meg jöhetnek az "igazi" tápok?

Köszi,
ZP

(#36677) #16939776 válasza ZP67 (#36676) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szia!

Igen, röviden - tömören ez a helyzet.

2db Red-el szerintem mennie kell "teljesítmény szempontjából", aztán a gyakorlat eldönti hogy minden körülmények között stabil, kielégítő-e a táplálás. S.m.a.r.t táblát lehet követni, ott egyből látszik ha valami nem jó a hdd-nek.

[ Szerkesztve ]

(#36678) Csokilama


Csokilama
tag

:DDD :DDD

(#36679) Ispy válasza Csokilama (#36678) üzenetére


Ispy
veterán

R.I.P.

;]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36680) AxBattler válasza Csokilama (#36678) üzenetére


AxBattler
félisten

Grats. Nem lett volna egyszerűbb rögtön egy Core 500-ast venned? :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36681) cinemazealot válasza Csokilama (#36678) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ouch... :DDD

(#36682) A Zéé


A Zéé
addikt

ooo, yeah!
Vettem egeret, dugom be nagy vidáman, hogy végre kipróbálhatom az első komolyabb egerem, erre megkotlott a win. Linux alól kiderítettem a hibakódokból, hogy NTFS hiba, valószínű a kikapcsolás során nyeklett meg. Most megy egy visszaállítás, aztán bízok benne, hogy nem az SSD a bűnös.

Just a simple Lineman...

(#36683) #16939776 válasza A Zéé (#36682) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ugyan így jártam 2 napja laposon egy pendrive-al...kékhalál...restart.
Ha az SSD-n van a hiba, nem csak egy írás szakadt meg, akkor a tápegységet/kábeleit megnézném 5V tekintetében.

(#36678) Csokilama: szép a kivágás :K

[ Szerkesztve ]

(#36684) sajby


sajby
senior tag

Végre végleges lett a hetek óta nem összerakott gépem. :)
ASRock h270M itx/ac lap lett a vége a G4400 alá.

[ Szerkesztve ]

(#36685) Grave_444 válasza Csokilama (#36678) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szegény ház. :N

(#36686) xEon1337 válasza sajby (#36684) üzenetére


xEon1337
őstag

Mi az első benyomásod a lapról?

Öcsémnek is ezt néztem ki, mivel az Asusnak nincsen ITX lapja az új chipkészlet családdal (oké-oké, lesz a Z270I aranyáron), a többi márka meg sosem volt szimpatikus.

"Less but better" - Dieter Rams

(#36687) sajby


sajby
senior tag

Még csak belakás van.(win7 legal, upgrade win 10)
De szép és müködik:)

(#36688) Csokilama válasza sajby (#36684) üzenetére


Csokilama
tag

Egyébként miért veszitek a 270-es lapokat?
Most néztem, hogy a ASRock h270M itx/ac 40k+ a proci pedig 18k.

Ez a 40k bőven a használt Impact kategória. Nekem pl 45-be volt a z97 Stinger, előtte az Asrock Z97m Formula OC pedig 22k.
Oké, hogy Gyorsabb M.2, és még mi a titok ? :U

(#36689) sajby válasza Csokilama (#36688) üzenetére


sajby
senior tag

Ez most csak ugy :)
Minden megvolt használtan.Lapot nem találtam a proci alá az aprón,de már szerettem volna.És ez lett.

[ Szerkesztve ]

(#36690) Ispy válasza AxBattler (#36675) üzenetére


Ispy
veterán

Auu, szóval kilépsz a Metis klubból? Nem voltál sokáig tag ;]

Mostanában az enyém sincsen túl jó bőrben...

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36691) AxBattler válasza Ispy (#36690) üzenetére


AxBattler
félisten

Na ja, bár még gondolkodom a megoldáson...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36692) HookR


HookR
addikt

Hírmorzsák AM4-es mini-ITX alaplapokról: Biostar X370GTN és B350GTN. Egyelőre kép nélkül. - wccftech.com / overclock3d.net

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#36693) AxBattler válasza HookR (#36692) üzenetére


AxBattler
félisten

Van remény. :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36694) velizare válasza HookR (#36692) üzenetére


velizare
nagyúr

hdmi 1.4 :O :o :((( :W

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#36695) Lacesz88


Lacesz88
tag

Sziasztok!

Core V1 tulajokat vagy olyat akinek már volt dolga vele kérdeznék:

Az oldalsó hdd keretbe, se a 2,5"-os vinyót, se az ssd-t nem tudom berögzíteni jól, hiába a hozzá adott csavarokkal akarom rögzíteni. Nem tudom őket behúzni annyira hogy ne lötyögjenek.

Általános probléma vagy én csinálok valamit rosszul? Néztem teszteket és elvileg mindenhol úgy rakják be őket ahogyan én akarom, egyébként sem lehet túl sokféleképpen betenni. Mintha alátétre lenne hozzá szükség hogy ne lötyögjenek, de ilyesmi nem járt a házhoz. ezt arra a variációra értem amikor az alsó 4 csavarral kell belerakni és a hdd/ssd feliratozott oldala kifele néz a házból.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#36696) dugo_ válasza Lacesz88 (#36695) üzenetére


dugo_
veterán

Általános. Túl hosszúak azok az M3-as csavarok. Szerezz notiból bontott csavart hozzá.

(#36697) Lacesz88 válasza dugo_ (#36696) üzenetére


Lacesz88
tag

Köszönöm szépen a gyors választ, akkor így fogok eljárni! :)

(#36698) Archttila válasza Lacesz88 (#36697) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nekem nem volt vele problemam. 1x SSD, 1x 3.5 HDD volt benne betonstabilan.
Mondjuk arra mar nem emlekszem mikent voltak rogzitve. :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36699) Lacesz88 válasza Archttila (#36698) üzenetére


Lacesz88
tag

nekem az ssd és a hdd is 7mm-es. Lehet hogy neked 9,5 mm-es és annak hosszabb a furata esetleg?

Mert én is érzem hogy kb 2 húzás és szorulna de már nem lehet rajta többet csavarni.

(#36700) dugo_ válasza Lacesz88 (#36699) üzenetére


dugo_
veterán

Az lehet. A Furyhoz kellett keresnem rövidebb csavart, a 9,5mm-es, 2,5"-os HDD megszorult a gyárival is.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.