Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) atike válasza dabadab (#1000) üzenetére


atike
nagyúr

És ebből van passzív? És hol lehetne venni...? Az Ipon-t nézegetem pont most amúgy... :)

1001, tessék :) :)

[ Szerkesztve ]

(#1002) .mf válasza ssolitude (#996) üzenetére


.mf
veterán

Igen, alacsony fogyasztásának ára az sajnos, hogy eléggé lassú, de még evvel a lassúságával is elég lehet alapvető feladatokra, pl. netezés, office programok, filmezés ~720p-ig (nv ion chipsettel 1080p többsége is megy).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1003) KillHates válasza atike (#1001) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali! Itt érdemes körülnézni, és ezek közül amelyik tetszik, rákérdezni. Sok sikert!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1004) .mf válasza atike (#1001) üzenetére


.mf
veterán

d410p passzív hűtésű; hogy hol lehet kapni, azt az árgép, depo vagy google megmondja; iponban is kapható.
Használtan kifejezetten passzív hűtésű lapból talán Via-t találsz. Arra viszont készülj fel, hogy a Via C3-C7 rendkívül lassú, a magasabb órajelű modellek pedig a gyári helyett egy vaskosabb borda nélkül eléggé melegednek

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1005) zodo válasza dabadab (#995) üzenetére


zodo
nagyúr

Ez egy erős konfig hasonlat. Felezzük le.
Atomot 3 füles, ablakos böngészés is megakasztja.

(#1006) dabadab válasza zodo (#1005) üzenetére


dabadab
titán

Miert kellene megfelezni? Bar az Atom max IPC-je tenyleg sokkal rosszabb, mint a P3-e, csereben viszont a memoriasavszelessege joval nagyobb, meg ott a HT is.
Tenyleg nem olyan rettenetes, van a csaladban tobb Wind is (pedig azokban csak az egymagos valtozat van), netezesre teljesen hasznalhatok, izmosabb flash-ek megakasztjak, de azok baromit megakasztanak.

DRM is theft

(#1007) zodo válasza dabadab (#1006) üzenetére


zodo
nagyúr

Na, jó lehet, hogy nem felezni kell, de igen hurka a teljesítményük.
Pontosan egy Wind-et kaptam melóhelyen tesztelésre.
Örültem is neki, de kicsivel később már nem igazán.
Nem netezek a melóhelyen, mármint nem a munkám része, de mégis csak tesztelnem kellett. Napi feladataimat sem tudtam reccenés nélkül elvégezni.
Igaz maga a rendszer (XP) hamar feláll, de onnantól már vége is van a lendületnek.
Levelező alkalmazás, SAP , nyomtatási feladatok, napi 2-3 excel tábla varázslás és 2 nap után visszaadtam az IT osztálynak. Így maradtak a régi, nagy ( P4 2000mhz-es celeron procis, 256mb ram ) Compaq gépek
.

(#1008) zodo válasza zodo (#970) üzenetére


zodo
nagyúr

Na, az usb bekötése is működik. :DD
Eddig valamit elcsesztem, mert áramot kapott, de itt megállt a tudomány.
Lehet, hogy az adat kábelek nem voltak jó oldalon.

(#1009) ssolitude válasza .mf (#1002) üzenetére


ssolitude
őstag

Amire kellene: Net, office, zenehallgatás(filmnézés nem szempont, arra külön gép van), torrent nem túl extrém módon, Corel Draw alapszinten, Photoshop alapszinten, DVD írás.
Kinéztem egy ilyen lapot , tennék bele 2x1GB 1066-os RAM-ot. Elég lenne hozzá?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1010) .mf válasza ssolitude (#1009) üzenetére


.mf
veterán

Garantálni sajnos nem tudom, még nem volt Atomos lap a kezemben, de speciel én is azt a lapot néztem ki, s szerintem menni fog. Net, office, torrent akár még extrém módon is, dvd írás, zene, film 720p-ig biztosan, a Photoshop pedig attól függően, hogy mennyire alap az a szint. Nem lesz gyors, de használható.
Bővebben -- ph teszt duál-Atom+Ion kombinációról

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1011) KillHates válasza ssolitude (#1009) üzenetére


KillHates
nagyúr

Felejtsd el az ATOM-ot...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1012) atike


atike
nagyúr

Köszönöm mindenkinek aki segített! Amúgy a sebesség mint ahogy mondtam abszolult nem szempont az épülő gépnél - letöltő gép lesz csak és kizárólag. 0 zaj és minimális fogyasztás amit el szeretnék érni... Persze azért úgy, hogy a gatyám nem megy rá... :) :) Mégegyszer köszi, hasznos tippeket kaptam!

(#1013) hito


hito
nagyúr

Tegnap kapott a gép egy 300GB-os Velociraptort, keret nélküli 2,5"-os. Ma rámértem 1et:

:Y :C Nagyon beteg, imádom! Az utolsó adat viszont elég vérszegény. Az a kis fájlok olvasása/írása?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1014) dabadab válasza hito (#1013) üzenetére


dabadab
titán

"Az utolsó adat viszont elég vérszegény. Az a kis fájlok olvasása/írása?"

Igen. És ez az, ahol a leggagyibb SSD is nagyságrendekkel gyorsabb, mint akár a Velociraptorok.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#1015) hito válasza dabadab (#1014) üzenetére


hito
nagyúr

Engem addig nem érdekel ez az adat amíg úgy használom a gépet, hogy egy Kingston 64GB-os SSD-t begyaláz a Raptor. Ugyanis egy ilyen SSD-t cseréltem le eme remek szerkezetre és bátran kijelenthetem, hogy sokkal pörgősebb/használhatóbb a rendszer.

Egyébként szintén egy Raptort (még a régebbi 74GB-os sima) cseréltem le az SSD-re és bődületesen nagyot csalódtam. Ezért tértem vissza Raptorhoz, de most már az új Veloci-t nyúzom. Nem mondanám ha nem így lenne...és nem is használnám ha nem így lenne. Hidd el, érezhető a különbség. Mindenkinek csak ajánlani tudom. A kis sercegő hangja (nem kerreg-kattog mint a régi) meg egyenesen jól áll neki :C

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1016) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok, bedobnám ide is a kérdést, hátha :)

Ehhez hasonló házikó létezik olcsóbban? MiniITX 1 2,5HDD hely de ez nem fontos, illetve notebook ODD hely mindenképpen kell, később lehet hogy ez lenne egy Blu-Ray lejátszó is (már amennyiben az nV ION a rendes BD filmeket is viszi :)). Fontos, hogy tápegység nem kell bele, az mindenképpen egy külső táp lesz.

Az M350 nagyon tetszik, de ott ugye nincs ODD. Valaki esetleg látott már ilyesmit?

MZ/X

(#1017) KillHates válasza hito (#1013) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gratulálok! Majdnem tud annyit mint a volt Kingston-od :C :(

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1018) hito válasza KillHates (#1017) üzenetére


hito
nagyúr

Igen? Kapacitásban is? ;] Csak hangsúlyozni tudom: kutyát-macskát nem érdeklik a számok. Le kell ülni a gép elé és használni kell mind2-t, majd akkor kiderül. Mint számomra az már kiderült. Mazohista nem vagyok, ha jobb lenne az SSD akkor azt használnám. Természetesen tisztába vagyok azzal, hogy ez egy belépő szintű SSD nem pedig egy Intel, SLC-s már pofonverné a Raptort. Csak azt aztán fizesd is meg! ;]

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1019) Solicidium válasza hito (#1018) üzenetére


Solicidium
aktív tag

20-25 k körül mennek a 32-es samsung slc-k :P .

(#1020) hito válasza Solicidium (#1019) üzenetére


hito
nagyúr

Te, arra mennyi minden felfér... ;] Tele se tudnám írni! :P

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1021) KillHates válasza hito (#1020) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jaj, ne tedd a hülyét! ;]
Oprendszer, és a szükséges apps-ok.
A HD-s filmeknek minek 200 MBps átvitel? :F

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1022) ssolitude válasza KillHates (#1011) üzenetére


ssolitude
őstag

Azt úgy könnyű, de akkor mi legyen helyette? Olcsó, keveset fogyasszon, ITX méret, és azért ne legyen csiga. :F

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1023) hito válasza KillHates (#1021) üzenetére


hito
nagyúr

Minden este megpuszilgatod az SSD-t, mi? :DDD F*ck SSD, Raptor rulez!!!! ;] Ahogy a régi kínai közmondás tartja: "a vinyók királya, a királyok vinyója" ;]

Na befejeztem az off-ot, jó az SSD (már akinek)!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1024) KillHates válasza ssolitude (#1022) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon fogsz szenvedni az ATOM-tól.
A géped úgyis kinövi magát, szeretnél majd bele ezt-azt, felraksz rá néhány programot stb.
Mondjuk, ha már megy állandóan, akkor zenét hallgatnál róla, persze közben megy a letöltés. És tuti, hogy akadni fog. Akkor ha már be van az a gép kapcsolva, jön " csak megnézek pár dolgot a neten" történet. Ha ráfutsz egy flash-es oldalra akkor reszeltek az Atomnak (bár az inkább a bzui flash hibája, mert atom bugos)
Lehet már kapni elég olcsón AMD-s ITX rendszereket is. Lehet, hogy abban kellene gondolkodnod, de látta,m itt a PH-n minap gyönyörű DELL SFF gépet is 20 ezer körül P4-es procival.

Mod:
A passzív rendszer meg nagyon jó és szép, de azt szoktam mondani erre: bárhogyan is öltözöl fel az Antarktiszon ha nem mozogsz akkor beléd fagy a xar! Bármilyen tuti állat passzív gépet építesz, ha nincsen legalább egy ventid ami mozgatja benne a levegőt, várható, hogy előbb-utóbb gondok lesznek a kondenzátorokkal fetekkel....

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1025) KillHates válasza hito (#1023) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mutass nekem egy 7 másodperces Win7 boot-ot "lemezes" vinyóval....

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#1026) hito válasza KillHates (#1025) üzenetére


hito
nagyúr

Másodperc? Jaaa, SSD-nél még abban mérnek! Raptornál már millisecundumban :DDD :C

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#1027) Solicidium válasza hito (#1020) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Hát figy, a win7 x64 bőven, meg az össze progim, (ami ténylerg nem sok mondjuk + egy két kisebb játék), úgy hogy 32 giga helyett csak 28-ra formáztam és csak 3/4-ig rakom tele az esetleges bellasulást elkerülendő. Vagy raid0-ba kettőt belőle és akkor az intel is verve van kb.

[ Szerkesztve ]

(#1028) Mercutio_ válasza KillHates (#1017) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az amit árulsz? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1029) zodo


zodo
nagyúr

Találtam egy ilyen házikót, hátha valakit érdekel.

(#1030) zez-zez válasza zodo (#1029) üzenetére


zez-zez
tag

Kösz!

(#1031) zodo válasza zez-zez (#1030) üzenetére


zodo
nagyúr

Megvetted ?

(#1032) zez-zez válasza zodo (#1031) üzenetére


zez-zez
tag

Ja. És még egyszer kösz!

(#1033) ssolitude válasza KillHates (#1024) üzenetére


ssolitude
őstag

Ezek személyes tapasztalatok? Ha igen, akkor milyen lappal?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1036) Geree


Geree
senior tag

Valakinek van ilyen háza? (minix lx-01) Tapasztalatok?
Itt voltak már róla képek.

Előnyön az InWin-hez képest:
- standard TFX táp - 200W
- szebb, nincs az a gányolás az előlapon, mivel úgyis slim ODD megy bele...
- kisebb

hátrányok:
- ez a táp szerintem valami noname kínai
- -1 3,5" -1 2,5" hely
- szűkösebb (6cm-es venti kicsit "eldugott" helyen...)

tetszik ez a minix kuckó, de ennek a szellőzését még annyira sem látom át elvben mint az inwinét...
nem tudok dönteni.. :O :) segítsetek!
minél többet kell várnom h. összejöjjön a pénz, annál több mindenen kezdek el filózni :)

navégre...pedig ugyanazt másoltam már be 3-adszor... :(((

[ Szerkesztve ]

a friend in need is a friend indeed

(#1037) zodo válasza zez-zez (#1032) üzenetére


zodo
nagyúr

Nincs mit, szívesen.
Egy pár képet tehetnél majd a topikba, ha beköltözött a konfig.
Biztosan más is kíváncsi lenne rá. :)

(#1038) GML


GML
őstag

Üdv. remélem jó helyre írok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy nem tudok választani, hogy egy IONos,N330-as gépet rakjak össze, vagy egy H55-öst i3-mal.
a feladatok. NAS (központi háttértár, letöltések), mediaplayer (1080i), net routing, (ftp, http sezerver talán)

mindkét esetben egy ZOTAC mini-ITX-es deszkát néztem ki, hogy minél kisebb legyen, de nem tudok dönteni.
a fogyaszás lényeges szempont. elsősorban net megosztásra és NAS-nak lenne használva.

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#1039) Geree válasza GML (#1038) üzenetére


Geree
senior tag

szerintem az ionos konfig a 330-assal kicsit kevés lesz 1080-as videóhoz, főleg ha közben az említett többi feladatot is ellátja a gép..
őszintén szólva a H55-ről pedig nem sokat tudok..
meg vannak olyan zotac lapok csak a 720p-t "engedik ki" a digitális kimenetükön.. asszem ebben volt írva róla.
Én egy dedikált procis amd-s konfigot raknék össze erre a feladatra, de várd meg a többiek véleményét is..

a friend in need is a friend indeed

(#1040) dabadab válasza Geree (#1039) üzenetére


dabadab
titán

"szerintem az ionos konfig a 330-assal kicsit kevés lesz 1080-as videóhoz"

Ez tévhit, valószínűleg az elég szerencsétlen PH-s Ion-tesztből maradt itt: az Ion kb. önmagában lejátszik bármilyen videót, nemhogy a 330, de a 230 is leginkább csak unatkozik videólejátszás közben.

"meg vannak olyan zotac lapok csak a 720p-t "engedik ki" a digitális kimenetükön.."

Ez a chipset, nem pedig a Zotac korlátozása lehet, Ionon viszont egészen biztosan nincs ilyen.

(Van itthon két Zotac IONITX alapű HTPC-m, onnan tudom :) )

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#1041) .mf válasza GML (#1038) üzenetére


.mf
veterán

Trükkös kérdés.

Nyers erőben az i3 jobb, de az integrált GPU Intel gyártmány Intel driverrel, ez szerintem mindent elmond :DDD Elvileg van benne hardveres videógyorsítás. Viszont árban még a legkisebb i3 is (csak i3, Clarkdale Pentiumban nincsen hw-es videógyorsítás) egy lappal bő duplájába, ha nem triplájába kerül az Ionos kombinációnak (Zotac ugyan 40k, de Asrock A330Ion pl. 28-29k külső táp és wifi nélkül), s sokkal többet fogyaszt (proci max TDP 73W, míg kétmagos Atom 8W).

Az Ion chipsetje hardveres videógyorsítással rendelkezik (win és linux alatt is), tehát egymagában az 1080p-s anyagok többségét le tudja játszani; viszont hogy ennyi dolgot egyszerre tud-e csinálni, már kérdéses. Net megosztásra, NAS-ra, szervernek bőven sok már ez is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1042) .mf válasza Geree (#1039) üzenetére


.mf
veterán

Szezon-fazon.
Most az Ionról van szó, ami Atom 230 vagy 330 + nV MCP7A-ION, ami nem csak a FullHD-t, de még a 2560*1600 felbontást is támogatja.
Aminek kapcsán ezt hallottad, az pedig az Atom újabb generációja, D410 és D510, amik prociba integrált GMA3150 gpu-val rendelkeznek. Az nem az Ion, ez nem a Zotac sara, hanem az Intel önkényes korlátozása.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1043) Geree válasza .mf (#1042) üzenetére


Geree
senior tag

értem, köszi

a friend in need is a friend indeed

(#1044) Geree válasza dabadab (#1040) üzenetére


Geree
senior tag

nekem nincs semmi ion vagy atomos konfigom, csak a számokra illetve a hallottakra alapoztam.
a számokat pedig innen vettem, de akkor győzzön a tapasztalat.. :)

a friend in need is a friend indeed

(#1045) dabadab válasza Geree (#1044) üzenetére


dabadab
titán

A PH-s tesztben videolejátszásnál nem használtak GPU-s gyorsítást, persze, hogy akadozott.

DRM is theft

(#1046) ssolitude


ssolitude
őstag

Végülis erre esett a választás. Aztán majd meglátjuk.

Akinek van Zotaccal testközeli élménye, az esetleg megoszthatná.

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1047) dabadab válasza ssolitude (#1046) üzenetére


dabadab
titán

"Akinek van Zotaccal testközeli élménye, az esetleg megoszthatná."

Már annyit linkeltem a logoutos írásomat, hogy rongyosra kopott :)

DRM is theft

(#1048) ssolitude válasza dabadab (#1047) üzenetére


ssolitude
őstag

El is olvasnám, de belefagyik a Rókám a Logoutba. Most próbálom Krómmal. :)

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1049) ssolitude válasza ssolitude (#1048) üzenetére


ssolitude
őstag

Ja, jó ez.XBMC-t ismerem, nálam is az van a TV-s gépen.
Inkább a "normál" felhasználása érdekelne. Vannak-e hozzá Xp-s driverek pl.? Őszintén szólva nehezen hiszem el, hogy egy mp3 hallgatás megakaszthatna egy ilyen gépet.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1050) dabadab válasza ssolitude (#1049) üzenetére


dabadab
titán

Ha Windowst nyomsz, akkor Win7, azt mondják.

DRM is theft

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.