Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36051) AxBattler


AxBattler
félisten

No, elhatároztam magam egy Metis vásárlására, de az új Plus változat helyett inkább a sima ablakos változatot venném, aztán moddol(tat)nám a cikkben leírtakhoz hasonlóan (meg ahogyan már szajkózom egy ideje, hogyan lenne ideális a hűtése...). Így szvsz jobban átfújja a venti a házat, míg a Plus esetében csak a VGA jut némi plusz lélegzethez... és ahogy elnézem, utóbbira még ventit sem lehet erősíteni.
Problem? :D

Szerk.: ja, és jön hozzá egy Alpenföhn Silvretta is. :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36052) Mercutio_ válasza AxBattler (#36051) üzenetére


Mercutio_
félisten

VGA marad az integrált?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36053) Csokilama válasza AxBattler (#36051) üzenetére


Csokilama
tag

Tudod fentre 2x120 in, lentre opcionális 140. Táp, hátsó+(140) out.
Aztán minél több vasat bele és bármit lehűtesz csendben ;)

Inkább budget tornyot neki. Vmi ben nevis vagy hasonlo.

ASROCK X99 ITX lappal van valakinek tapasztalata?
Mostanit 1-1be tudnám cserélni rá +proci(5820k), ram csere 15k körül kijönne

[ Szerkesztve ]

(#36054) AxBattler válasza Mercutio_ (#36052) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem, RX460 lesz.

(#36053) Csokilama
Nem vagyok olyan elvetemült, mint Te, hogy Metis-be delidelt, húzott i7-et rakjak!
Láttad egyáltalán a konfigomat? :P

A T-s procira minek toronyhűtő? A Silvretta legalább a VRM-nek is ad kis huzatot.
Egy max. 150W-ot kajáló konfignak minek ennyi házventi?
Alulra 140mm-es? Hova mennek a HDD-k?
Hátulra 140mm-es? Hogy fér el az ott, a 120mm-es helyén?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36055) #34576640 válasza anarchic (#36050) üzenetére


#34576640
törölt tag

A 3.1-es USB csatlakozok hianya miatt.

(#36056) #34576640


#34576640
törölt tag

Létezik külső tápegység PC-hez?
Értsd: power bank.

(#36057) xEon1337 válasza #34576640 (#36056) üzenetére


xEon1337
őstag

Szünetmentes tápegység néven elég régóta léteznek ilyen megoldások. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#36058) #34576640 válasza xEon1337 (#36057) üzenetére


#34576640
törölt tag

Nem írtam le teljesen.
Olyan tápra gondolok aminek a működéséhez nem kell konektor.
Külsz a mekihez a kis itx-es gépeddel, viszel monitort, vezetéknélküli billentyűzetet, egeret, bedugod a kis kábeleket ebbe az "aksiba" és tolod neki amíg le nem merül :)

(#36059) btudos válasza #34576640 (#36058) üzenetére


btudos
veterán

Ha perceknél hosszabb üzemidőt szeretnél, egy aggregátort vigyél magaddal aztán amíg van benzined, tolhatod. Érdemi teljesítményt akksiról nem fogsz tudni kiszolgálni emberi méretben.

Ha ilyen elképzeléseid vannak, vegyél notebookot, azok típustól függően azért 1-2 órát elketyegnek magukban játék mellett is.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#36060) AxBattler válasza btudos (#36059) üzenetére


AxBattler
félisten

Mos' méér' ne? Intel Cherry Trail-es kocka PC + vezetéknélküli perifériák + hordozható, USB-s monitor, és kész is a hotspot-vadász asztali konfig! :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36061) cinemazealot válasza #34576640 (#36058) üzenetére


cinemazealot
addikt

Noha a piacon ilyen készüléket nem valószínű, hogy fogsz kapni, építeni azért építhetsz magadnak egyet. Hasonlón dolgozom én is, csak eredetileg én egy akkumulátorról is üzemelni képes egybegépet akartam építeni, az alábbi alkatrészekből:

- 15...18 V-os külső kockatáp,
- PicoUPS-100 szünetmentes és akkutöltő áramkör,
- 2 db 2,3 Ah-ás UPS akkumulátor,
- PicoPSU-120WI táp a Mini-ITX-es konfiguráció táplálására.

A fenti akksik egyikével sleep módban túlél egy 10-12 órás éjszakát, ezt már próbáltam. A 24 óra már sok volt neki. Normál üzemben (max. 30...40 W-os teljesítmény felvételt feltételezve) dupla akksival talán elszaladgál 1-2 óráig. Ilyesmire gondoltál?

Egyébként pont ma döntöttem el, hogy az egybegép projekt mégsem lesz olyan jó ötlet. :( Ezért úgy döntöttem, a konfigurációt kicsit átszabom, bekergetem egy LC Power LC-1520mi házba, és ennek a talpára fogok illeszteni egy a házzal azonos alapterületű/alakú dobozt, és abban lesznek az akksik, a hangszórók és az 5"-es "vészképernyő". :B

[ Szerkesztve ]

(#36062) btudos válasza cinemazealot (#36061) üzenetére


btudos
veterán

Korábbi kérdéséből kiindulva játszani szeretne akksiról, ami kizárt, hogy összejöjjön a feljebb vázolt elképzeléssel.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#36063) cinemazealot válasza btudos (#36062) üzenetére


cinemazealot
addikt

Jogos, a #36039-ben írt konfig fölött elsiklottam. Ez esetben ez valóban nem fog menni. :N

(#36058) flyercreator
Bocs az esetleges félrevezetésért, pár száz wattot csak egy jókora akkupakkal tudnál üzemeltetni.

[ Szerkesztve ]

(#36064) #34576640 válasza cinemazealot (#36063) üzenetére


#34576640
törölt tag

Amúgy ilyen megoldás érdekel de ez akkor nekem túl bonyolult :D

(#36065) HookR válasza #34576640 (#36058) üzenetére


HookR
addikt

Az efféle rendhagyó projektek receptjének legfontosabb hozzávalója egy Tesla Model S. Praktikus, mert grátiszba autót is adnak az akkupakkhoz, így az önhordó.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#36066) anarchic válasza #34576640 (#36055) üzenetére


anarchic
tag

Előlapi USB-C egy usb 2.0 csatolotker es egy sata expresszt.

etc..

(#36067) #16939776 válasza #34576640 (#36064) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ahogy előttem is írták kis teljesítményű agregát és 2db 5L-es benzines kanna. Max. 30Kg-ból megvan a mobil üzem.
Ennyi önsúlyból kijön ~1000Wh ólom, vagy ~4500Wh Li-po akku.

[ Szerkesztve ]

(#36068) Ispy válasza #16939776 (#36067) üzenetére


Ispy
veterán

Külsz a mekihez a kis itx-es gépeddel

Már látom, ahogy a mekinél berreg az agregát és pöfékeli el a benyát :D

Szerintem ez halott ötlet, még ha arról lenne szó, hogy mondjuk az erdő közepén szeretne wot-ozni, akkor talán megérteném, de ez akár honnan nézem egy gémer laptop kategória, szvsz.

Vagy, ha játék nem kell, akkor meg egy sima.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36069) cinemazealot válasza Ispy (#36068) üzenetére


cinemazealot
addikt

A gamer laptopra én is gondoltam, de bírják azok teljes terhelés mellett fél óránál tovább akksiról?

(#36070) Ispy válasza cinemazealot (#36069) üzenetére


Ispy
veterán

Itt biztosan segítenek neked vagyis neki. :DDD

Egyébként fogalmam sincs, nekem eszembe nem jutna a mekinél, vagy bárhol a lakáson kívül leülni játszani. Laptopból meg van több fajta, aminek az akksija bírja jó sokáig, igaz akkor játék max. pasziánsz. :)

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36071) cinemazealot válasza Ispy (#36070) üzenetére


cinemazealot
addikt

Félreértesz, nem magamnak gondoltam. Eszemben sincs elgaloppozni mITX vonalról. :N

Szerk.: na, azért. ;)

Az a szörnyű, hogy nagyon régóta töröm az agyam, mi lenne az optimális megoldás az értelmes munkavégzésre. Mert ugye az Általad is említett pasziánsz tolható tábláról/telefonról is, amihez meg már billentyűzet kell, az vagy nagyon alap játék (tehát tolható tábláról/telefonról) vagy erősebb, de ahhoz meg már nem elég a kommersz laptop. Én személy szerint a gamer laptop létjogosultságát sem vagyok képes felfogni, dolgozni meg azért csak jó volna a nagyobb képernyő méret és felbontás, az viszont már nem laptop kategória. Egy ideje a mITX alapú, akkumulátoros egybegép jelentette számomra a megoldást, de a napokban felismertem, hogy a minőségi kivitelezhetőséghez én kevés leszek. Szóval maradtam a kis dobozos alacsony fogyasztású mITX konfignál, ami hordozható, utólag akkuzható, monitor seggére csapható, vészhelyzet esetére meg lehet rátenni egy 5"-es kijelzőt, SOS parancssorozni az is megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#36072) Mercutio_ válasza cinemazealot (#36071) üzenetére


Mercutio_
félisten

Munkához dokkoló+külső bill+egér és 22-24"-os monitor, noti korlátai kiiktatva ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36073) Plasticbomb válasza Ispy (#36070) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ha gamer laptop, akkor van annak rendes topikja is: GamerLaptop Topik. Meg áruk is van nekik.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#36074) #16939776 válasza Ispy (#36068) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azt ne hidd hogy komolyan gondoltam az agregátot :)

Némelyik mekinek-és környékének jót tenne egy ilyen "benzines illatosító", legalább felismerhető lenne mi készül... ;]

(#36075) Ispy válasza #16939776 (#36074) üzenetére


Ispy
veterán

Azért reméltem, hogy nem :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36076) Goose-T válasza Plasticbomb (#36073) üzenetére


Goose-T
veterán

Gamer laptop helyett akkor inkább érdemes egy mobile workstationt venni (pl. ezt), az alá nem kell 10 centi vastag hűtőalátétet rakni, hogy ne kapcsoljon ki öt perc játék után, és tovább is bírja, de ez már nagyon off.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36077) jobesz


jobesz
tag

üdv!
mini itx ben gondolkodom és nem tudom most mit érdemes venni full passzív megvalósításhoz
elvárások fb,gmail, yt..
half life 2 sorozat menjen, gta san andreasig

amiket néztem
amd kabini a4-5000 alaplap integrált 8330 radeonnal
intel j1900 celeron os itx

z8300 -z8700 ig kevés a kínálat csak boxok,de elég sok a panasz rájuk...
esetleg n3700
n4200 processzort érdemes várni ? intel nuc és egyéb mini pc, itx alaplapokban való megjelenésére?

ti mit ajánlanátok? mik mennek most?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#36078) gerleimarci válasza jobesz (#36077) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Két dologról megfeledkeztél: méret és max ráfordított összeg?.
Pl. ha a méret nem annyira számít, akkor veszel egy T-s Skylaket és egy nagy passzív bordát, és már rendben vagy. Esetleg mehet mellé valami passzív VGA.
Ha ilyen integrált kis dolgokban gondolkozol, akkor érdemes lehet megvárni a Microsoft féle Win32 emulációt ARM-re.

(#36079) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Mit ajánlanátok e helyett? Q1900dc (Sajnos megfőtt)

Teljesítményben nekem elég volt és tetszett a dc csatlakozó is. Mostani ház : [link]
De lehet váltok egy olyanra, amihez tápegységet kellene venni és jobban lehetne így bővíteni.

Felhasználás :
Otthoni adattárolás és elérés erről a hálózaton lévőknek.
Alacsony fogyasztás mellett, 7/24-ben. (Néha kikapcs persze, de folyamatos működést szeretnék)
(SO-DIMM modulok vannak és 1 ssd mellett 3 hdd lenne)

Keret az alaplapra max 30000ft ha intel integrált cpu-val van.
Ha külön alaplap + proci kombinációt ajánlotok akkor mi lenne az és mennyiért erre a célra?

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Don't hate the player, hate the game ...

(#36080) AxBattler válasza drmazsi (#36079) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha Intel, akkor ASRock J3160B-ITX.
Ha AMD, akkor ASRock AM1B-ITX + Athlon 5370 + Arctic Alpine M1 Active, vagy Passive. Bár AM1-nél W10 alatt vannak problémák, néhányan memóriaszivárgást emlegetnek... utána kell olvasni.

Tápból egy picopsu-t pakolnék bele, ha ragaszkodsz a passzív üzemhez; én nem nagyon bízom ezekben a lapra integrált tápmegoldásokban.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36081) radi8tor válasza AxBattler (#36080) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem biztos, hogy a lap/táp hibája, hogy megfőtt. Lehet nem kapott rendes hűtést vagy túl lett terhelve.

⭐ Stella

(#36082) lajos75 válasza radi8tor (#36081) üzenetére


lajos75
senior tag

Az a gond, hogy az emberek nagy többsége azt hiszi mert Passív hűtő van rajta akkor nem kell hűteni :W

(#36083) kisza25 válasza lajos75 (#36082) üzenetére


kisza25
félisten

na igen, a full passzív dolgokat én sem értem, egy hangtalan, lassan pörgő ventilátor csodákra képes

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#36084) Dißnäëß válasza jobesz (#36077) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én ezeknél jóval drágább konfiggal szemezek, a tv-m hátuljára felpattintva. Szerintem Skylake jó és a desktop-ra is mostanában érkező Kaby Lake-re megéri várni, hardveresen tudják az IGP-k a youtube VP9 kódolását, HEVC-t stb. + 4K@60Hz nem ügy, szóval egy ilyen kis doboz elég időtálló lehet az elkövetkező évekre (8K sem holnapután lesz mainstream)..

Szintén játszok, CS: Source, BF4, Starcraft II, ezek közül nyilván a BF4 a legkajásabb. Ha az viszont fullHD-ben elfut low vagy közepes beállításban folyékonyan (márpedig igen), akkor elégedett is vagyok.

Nekem nem sürgős, én megvárom a 35W TDP-be beleférő i7-es Kaby Lake procit és valami 270-es mini ITX lapot alá, aztán jön egy Akasa Euler M és béke.

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#36085) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Sziasztok! :)
Sokáig vaciláltam és végül elszántam magam rá: lecserélem a G3220 stock hűtőjét. A hely adott, egy ISK 310-150 (szóval alig). Az iszonyat pici ház és a szinte lehetetlen levegős kábelezés miatt félek, hogy a venti majd szétszabdalja a vezetékeket...
Ezért esett a választásom a Scythe Kodati nevű apróságra. Vicces, hogy a honlapján szintén ISK 3xx-ben pózol. Képek hamarosan (csak még fél-egy óra nyázás a darabokra szedés miatt).

[iTX-or-GtfO!]

(#36086) AxBattler válasza radi8tor (#36081) üzenetére


AxBattler
félisten

Lehet, de akkor sem bízok bennük. :)

Bár igaz: a mostani, 6W fogyasztású integrált prociktól tényleg nem kell annyira félni...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36087) kisza25


kisza25
félisten

Metis plus, cikk, videó, jöhetne már, venném:))

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#36088) AxBattler válasza kisza25 (#36087) üzenetére


AxBattler
félisten

Áhá! Szóval erre cserélnél már megint! :DD

Viszont akkor nem értem, mire vársz?
Videó nem árul el sokkal többet a képekhez képest, egy cikk meg... elég sok modding beszámoló kering a neten, szvsz kb. ugyanarra számíthatsz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36089) kisza25 válasza AxBattler (#36088) üzenetére


kisza25
félisten

Arra, hogy lehessen kapni:P eddig csak itt találtam, remélem ettől lesz olcsóbban is:)
Egyébként 3x végignyálaztam mini-ITX-től mATX-ig az összes házat amit lehet kapni, ez a metis plus a legideálisabb nekem

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#36090) radi8tor válasza AxBattler (#36086) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ok, az a te dolgod. ;)
Nálam szépen végzi a dolgát egy 12 cm-es venti alatt.

⭐ Stella

(#36091) AxBattler válasza kisza25 (#36089) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem vitás, hogy jó kis ház. :K
Bluechip-nél is kapható, hosszabb beszerzési idővel, de szerintem megbízhatóbbak a Kander-nél.

(#36090) radi8tor
Úgy azért én is elviselném... :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36092) Nirvanus válasza Nirvanus (#36085) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Nem lesz nagy masina. :)

[iTX-or-GtfO!]

(#36093) #16939776 válasza lajos75 (#36082) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mindemellett egy ilyen "home or office use only" feliratos termék/berendezés életciklusa 7/5x8 órás üzemre van megalkotva, nem 365/24/7-re, olyan 420%-os túlterhelés éri :)

(#36094) A Zéé


A Zéé
addikt

Sziasztok!

Úgy néz ki 10+ év laptopozás után asztali gépem lesz, és ebben a méretben gondolkozom.
Raijintek Metis a kiszemelt ház, és bele egy Be Quiet! SFX Power 2 300W-os táp. Azért nem ATX méretű, hogy így talán jobban jár a levegő majd a bódéban. A kérdésem az lenne, hogy ezt a tápot tudom-e átalakító nélkül rögzíteni, vagy kell vmi keret? Ha igen, akkor honnan lehet szerezni? Ahogy nézem a táp mellé nem adnak. Vagy maradjak inkább egy moduláris ATX-nél (bár abból 400w-nál kisebbet nem találtam)?

Illetve tudnátok ajánlani valami nem túl drága, de stabil usb-s wifi adaptert? Kábelezni nem igazán akarnék, hiába asztali gép.

Köszi!

Just a simple Lineman...

(#36095) Goose-T válasza A Zéé (#36094) üzenetére


Goose-T
veterán

Ahhoz a táphoz nem adnak átalakítót, de anélkül is beszerelhető, csak kevesebb csavarral, meg lesz egy ronda lyuk, ami egyébként nem látszik. Wifi adapter meg fölösleges, az ITX lapok jó részén van integrált.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36096) Nirvanus válasza Nirvanus (#36092) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Még egy terás beleköltözik és lezárom a dobozt.

[iTX-or-GtfO!]

(#36097) AxBattler válasza A Zéé (#36094) üzenetére


AxBattler
félisten

Inkább a Zalman 350W-osát venném, ahhoz adnak átalakítót (utólag elég nehéz, és költséges hozzájutni) - Logout cikk.

ASRock H110M-ITX/ac, egyéb lapokon gyárilag van Wifi kártya + 1-2 antenna.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36098) Tenken válasza A Zéé (#36094) üzenetére


Tenken
őstag

-

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#36099) cinemazealot válasza cinemazealot (#36061) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hát, srácok, le vagyok döbbenve. Ma vettem át az új LC Power LC-1520mi kuckómat, és ugyan még nem jött meg a beleillő CPU hűtő, de rögtön szétkaptam, hogy lássam, megérte-e a (számomra) fogcsikorgatva kiperkált ~14 eFt-ot (nem szokásom gépházra ennyit költeni, főleg nem ilyen picire). És mit találok benne? Egy 12 V/100 W-os picoPSU-klónt, 2 db SATA, 1 db MOLEX és 1 db ATX P4 táp csatival! :)) Rögtön más a leányzó fekvése, így bitangul megérte! Nem tudom, minden kiszerelés ilyen-e, ez a bestmarkt-tól van. Nagyon kis pofás a kuckó, és adnak hozzá 75/100 mm-es VESA felfogatót is. Ha összeraktam, dobok fel képeket.

Röhej, hogy még a gyártói termékoldal is írja ezt, de amikor nézegettem, nem tűnt fel. :B

[ Szerkesztve ]

(#36100) A Zéé válasza AxBattler (#36097) üzenetére


A Zéé
addikt

Megfontolom ezt a tápot is, köszi!

1 SSD 1 HDD meg később lehet, hogy egy GTX 1050 kerülne a gépbe, így elvileg nem gond, hogy nincs rajta PCI-E kábel.

szerk: a Zalman honlapon már nem írják az átalakítót a doboz tartalmaként :(

Alaplap: ezt néztem én is, viszont nem tiszta, hogy az ac-s wifi megy-e 2,4 GHz-n is, vagy csak 5-ön? Valahol azt olvastam, hogy utóbbi, nekünk viszont 2,4-es a routerünk.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.