Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) AxBattler válasza storm4 (#49999) üzenetére


AxBattler
félisten

Olyat keress, ami kb. 80-90W-ot le tud adni 12V-os ágon stabil max. LOAD-nak.
Ilyenek jellemzően azok, amiket 120-160W-os teljesítménnyel hirdetnek... ;)

i5-öt max. akkor hajtanék meg paneltáppal, ha az IGP-t használnám dGPU helyett.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50002) #16939776 válasza storm4 (#49999) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szia!

A J3455-el ha nem teszel mellé csak 2db memóriát és 1db SSD-t akkor 5A@12V (tizenkét volton hatvan watt leadására képes) táp már elég lehet. Ha nem szándékozol a gépbe belülre ventilátort rakni, akkor egy ilyenbe gondolkodnék: Pico PSU 90, illetve egy 60-75W-os külső tápegységben.
Arra azért felhívnám a figyelmed, hogy az alaplap 2.0-ás pci-express csatlakozókat tartalmaz és a gyártó szerint a 16@4x-nek látszó csatlakozó is csak 1x-es!
Utána kellene kérdezni, hogy a 2.0@1x port a 3.0@4x-es kártyát mennyire fogja meg, arra amire majd használni szeretnéd.

A második, LGA cpu-s - alaplapos kérdést viszont tovább passzolnám hozzáértőbbeknek.

[ Szerkesztve ]

(#50003) Csokilama válasza tlac (#49996) üzenetére


Csokilama
tag

Ma vettem át alzabol.
Nem hiába dicsérik, nagyon masszív konstrukció, jól megtervezett szerelhetoseggel.
Hétfőn jutok el oda, hogy belepakoljam a configot. :DD

(#50004) tlac válasza Csokilama (#50003) üzenetére


tlac
nagyúr

nah, jöhetnek róla képek :)
arról pl. a videókban nem sok mindent láttam, hogy lehet előre bepakolni a vinyókat, pl. egy 3,5-öst

(#50005) Csokilama válasza tlac (#50004) üzenetére


Csokilama
tag

Van 3db döglött beprobalom majd neked. :D

(#50006) Mclovin válasza Csokilama (#50003) üzenetére


Mclovin
senior tag

Nekem bekerültek már a dolgok, csak egy R5 3600-al beszoptam rendesen...hamarosan lesznek képek, várok egy Mugen 5-t még bele.

Abszolút etalon a ház, optimális méret, nagyon jó quality, rengeteg praktikus megoldás, sokféle variálhatóság.

(#50007) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

Noctua L12 alá tennék slim 15mm ventit, de a HyperX memóriák sajnos nem engedik. tudtok esetleg olyan RAM-ról, ami:

- DDR4 3600Mhz gyári specifikáció szerint
- hűtőbordás
- kapható

nem sok sikerrel jártam eddig :N

Corsair LPX 0,5mm-el hibádzik, Crucial Ballistix-ből nem találok se feketét, se 3000Mhz felett.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50008) Allihoppa válasza Csokilama (#50003) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Na gratula, látom ki is fogytak belőle hamar. :D

(#50009) agent_k válasza Seep (#50000) üzenetére


agent_k
őstag

HDPLEX-re vadásztam elég rég óta. Leveleztem is velük. Az igéret szerint szeptember eleje, közepe. Aztán szeptember vége, most meg október vége a szállítási határidő. Letettem róla.

(#50010) Seep válasza agent_k (#50009) üzenetére


Seep
senior tag

Erdekes itt azt irja mindenutt van raktaron

(#50011) AxBattler válasza Seep (#50010) üzenetére


AxBattler
félisten

Ő erre gondolt szerintem: HDPLEX 200W DC-ATX

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50012) Patice válasza AxBattler (#50011) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha már ez a téma: még év elején vettem egy 200W-os párost ebből, mert akkor épp volt készleten és pár alkalom után nem akart bekapcsolni semelyik gépem sem ezzel a kombóval.
Van ennek valami trükkje, valamit elfelejtettem bekötni, hogy nem megy, vagy kifogtam egy gyári hibásat?
Hogy mit kötök be?
Alaplapba értelem szerűen a DC-ATX-et, AC-DC-vel összekötöm, SATA kábelt rárakom a háttértárakhoz és ennyi. Valamit még rá kellene dugnom? CPU-nak nem mindig kell a plusz kakaó...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50013) agent_k válasza Seep (#50010) üzenetére


agent_k
őstag

Ez is kell hozzá, de ezt lehet helyettesíteni egy minőségi AC-DC konverterrel. AxBattler kolléga linkjén van a lényeges komponens.

(#50014) Wyco


Wyco
tag

Ahoy, B350, specifikusan ASUS B350-I 'Strix' lap, 2 slot RAM van benne. Probalom kideriteni hogy mukodne-e 2x32GB RAM-mal. Hivatalosan csak 2x16GB-t tamogat de ugye az a hivatalos.
Koszi...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#50015) vodika


vodika
tag

Üdv, segítséget kérnék. A gyereknek kellene pci–e bövitéses Ryzen alaplapos géphez a lehetö legkisebb jó minöségü micro ház táppal együtt. Nem vagyok szakértö szóval a terminológia biztos nem stimmel. De szerintem érthetö mit keresek... :B a lényeg hogy egy Ryzen 5 3600 menne bele de hogy tudjon játszani kerülne mellé egy közepes vagy kicsit jobb dedikált gpu is. Viszont a nejem utálja a nagy gépeket igy baromira össze kellene nyomni. Néztem ilyen Intel nut–ot is de nem tetszik hogy ott csak az I5–ben levö gpu–t tudom használni. Akkor meg már AMD chipes legyen... :K
Elöre is köszönök minden javaslatot! Alaplap is jöhet ide ha van tipp! :R :R
A kérdésem több topicban is fut, ha valaki már látta máshol ugyanaz a kérdés itt is.

Ezek mennek, meg a bárányfelhők.... Priviben gyorsabb! Normál esetben válaszolok privikre, kérlek tedd ezt TE is! Köszi!

(#50016) #25954560 válasza Patice (#50012) üzenetére


#25954560
törölt tag

volt tema szerintem az sff.net-en, de nem talalom. ha igaz, valami nagyon egyszeru kabelezesi trukk volt, mintha a tap jack foldjet kellett volna megvalahova bekotni...

(#50017) mpierre válasza Csokilama (#50005) üzenetére


mpierre
veterán

Majd, ha megvagy lenne pár kérdésem a házikóval kapcsolatban. Az tiszta sor, hogy felülre - hivatalosan - nem lehet radit rakni, de azért én nem vagyok ebben olyan biztos. Mindent át lehet alakítani... ;]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#50018) Csokilama válasza tlac (#50004) üzenetére


Csokilama
tag

Előre 3,5 vinyo nem fér, előlapot közel se tudod visszapattintani.
3,5 egyedül a tápra és vele szembe az oldalsó tartokeretre fér.

(#50017) mpierre
Radi fentre csak kívülről fér. Hátul a vertikális videokartya slotnal be lehet vinni a csövet 14-15mm a lyuk, szóval egy 13mm-es nevetve 16mm neccesen. Inkább a rögzítés a nehezebb, de ha nincs nagyon mozgatja rarakva, esetleg kis 2 oldalas ragasztóval megoldható. :DDD

(#50019) Seep válasza mpierre (#50017) üzenetére


Seep
senior tag


Befer a dual-radi is.

(#50020) tlac válasza Csokilama (#50018) üzenetére


tlac
nagyúr

köszi

(#50021) HUN_Sector válasza Csokilama (#50018) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Kicsit hangosan gondolkodok, nem vitaindítònak szánom: 2020 végén a 3,5"-os hdd közel olyan hangzású, mint a cd olvasò, vagy a crt monitor :)
Nekem pár éve vett itx gépházam is már csak 2,5"-ös bayekkel volt szerelve. Az ssd-k könnyen megfizethető árúak lettek, az m2 szabvány is egyre inkább elterjed, pont egy vinyònál, mint a megfelelő ház kiválasztási szűk keresztmetszeténél leragadni szerintem hiba.

(#50022) #25954560 válasza HUN_Sector (#50021) üzenetére


#25954560
törölt tag

ha helyben szeretnel igazan sok adatot tarolni, meg mindig a 3.5" az egyik legjobb opcio, anelkul h a koltsege meghaladna az alaplap+memoria+cpu arat :)
ugylatszik a vinyoknak ez a menekulesi utvonaluk van az ssd-kkel szemben (nem megfeledkezve a hatranyaikrol). jonnek a 18-20-24T tarolok es bizony a tanyerosok toredek aron hozzak ezt a memoriacsipesekkel szemben, ahol a 4T meg elsosorban az enterprise meg a nagyon gazdagok jatekszere.

de ketsegtelen, hogy rengeteg a hatranyuk (foleg ITX build-ben), ezert is zsugorodik a celpiacuk.

(#50023) cinemazealot válasza #25954560 (#50022) üzenetére


cinemazealot
addikt

A HDD-knek a menthetősége is jobb valamelyest az SSD-kénél, nem?

(#50024) #25954560 válasza cinemazealot (#50023) üzenetére


#25954560
törölt tag

egyelore :) azt hiszem, igen.
de ahogy bonyolodnak a vezerlok ssd oldalon es no az irassuruseg a vinyo oldalon, okozhat mindketto meglepeteseket.

(#50025) Mclovin


Mclovin
senior tag

Én sem tudtam ellenállni az NR200P-nek így lecsaptam rá. Egy élmény volt építeni, nagyon jó minőség, rengeteg praktikus és jó megoldással. Nem tudok igazán mibe belekötni. Tempered glass üveggel simán befér egy Scythe Mugen 5 Rev B (154,5mm), szerintem még papíron 155m magas hűtök is. Teli oldallap esetén talán már egy 158mm magas Noctua NH U12S is belemehet. Abszolút sweetspot számomra, kiemelkedő a szerelhetőség és kb. 0 kompromisszumot kell kötni.

(#50026) Crabface


Crabface
senior tag

Én is cseréltem majdnem teljes konfigot és házat, feljebb léptem méretben is.

Háttérben látszik az egyelőre parkoló pályára állított A50 is, aminél 17 literrel nagyobb ez a ház.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#50027) mpierre válasza Csokilama (#50018) üzenetére


mpierre
veterán

A ventitartó plasztikot eltávolítva máris rengeteg lehetőség nyílik a felső radi elhelyezésre szerintem. Kis átalakítással szegecselhető oda - a ház két felső fém merevítője alá - egy radi... Szerintem... Így, hogy nincs a kezeim közt a ház.

Ha esetleg meg tudnád mérni, sokat segítenél a következőkkel:
1., Hogyha a táptartó fém keret az előlapra kerül át, ott is felső pozícióba, akkor mennyi hely marad mögötte a ház végéig. Ha marad 272 mm, akkor nyert ügyem van.
2., Illetve annyi infó kellene, hogy ha táp előlapra kerül, felülre, akkor hány mm marad alatta a ház aljáig.

@Seep: Köszönöm. Bár ez elég rendesen be lett oda zsuppantva. Igen szűkös is dupla radival és vga nélkül...

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#50028) Csokilama válasza Mclovin (#50025) üzenetére


Csokilama
tag

Lehet belefér a NH-U12A is. :DDD
Rendesen megszenvedtem a kábelekkel.
Az oldallapon van egy 14-es vetni ami kifele sziv.
ASUS RTX 3080 TUFnak kb 5mm kéne, hogy beférjen alá 2 venti.


(#50027) mpierre
Nemtudom, hogy szenvedte be fentre a radit, nálam kb 10mm van a ram és a felső ventik között.
Megmérem neked holnap, de csak saccolni tudom(táptartó vastagságából és előlapon tápakasztólyukak helyzetéből), majd mert nincs az az isten, hogy innen kibontsam a tápot. :N

(#50029) Mclovin válasza Csokilama (#50028) üzenetére


Mclovin
senior tag

Nagyon csecse lett! Komolyabb masina, mint az enyém. Bár az összkép számomra kívánja a chromax Noctua ventiket. :B Irigyellek a paracord kábelek miatt.

(#50030) Csokilama válasza Mclovin (#50029) üzenetére


Csokilama
tag

Én is reménykedtem, hogy Noctua kihozza a Chormax NH-U12A + NF-A12 kombót, de megcsúsztak és csak jövőre jön. (sebaj valakinek szerencséje lesz egy alig használt U12A-val. :)) )

(#50031) Csokilama válasza mpierre (#50027) üzenetére


Csokilama
tag

Taptarto 74mm, ház belső hossza kb 335mm.
Tapnak elolapon csak egy állása van, az megegyezik az oldalon lévő felsővel.
Próbáltam lőni egy képet a taprol, remélem kilatod, de érdemben 8cm körülre tenném.
[link]

(#50032) AxBattler


AxBattler
félisten

Aprón most van fenn egy NZXT H1, aki nem bír magával, csapjon le rá! :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#50033) KaiotEch válasza Mclovin (#50025) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Neked az üveglapos verzió van? Lőnél úgy egy képet kérlek, hogy rajta van? Illetve hőfokok? :R

Mondjuk az a 2 felső venti érdekesen áll, illetve mintha a VGA is kicsit lefelé konyulna.

[ Szerkesztve ]

(#50034) Mclovin válasza KaiotEch (#50033) üzenetére


Mclovin
senior tag

Igen, az üveglapos verzió van, ehhez adják a teli oldallapot is. Majd érkezik a kép is. Hőfokok kellemesek, R5 3600 70 celsius fok alatt minden mókolás nélkül, játékterhelés alatt, P95 alatt sincsen 80 felett. Sapphire 5600 XT pedig 62 celsius fok felett nem járt.

A fenti képen nincsen a ház teteje visszapattintva rendesen, azért állnak furcsán, még mókoltam vele nagyban VGA valóban meg van dőlve, ezzel nem tudok mit csinálni, max ha veszek 'támaszt'.

(#50035) KaiotEch válasza Mclovin (#50034) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ekkora hűtővel 70°C játék alatt? :Y

(#50036) Crabface válasza KaiotEch (#50035) üzenetére


Crabface
senior tag

Az elég soknak tűnik nekem is... :Y

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#50037) Mclovin válasza Crabface (#50036) üzenetére


Mclovin
senior tag

Sok? Szerintem Auto PBO mellett ez átlagos lesz egy Zen2 proci esetén, ebben a házban: [link] [link]

(#50038) hoffman_ válasza AxBattler (#50032) üzenetére


hoffman_
nagyúr

valaki lecsapott, mert én már nem tudtam. :D

Ryzen 3600 80 fok nem olyan vészes, ez a cpu egy horror, én két hónapja le vagyok akadva, mióta bent van a Ghost-ban a Noctua L12 alatt. ehhez képest a Haswell i5 procim egy hűtőház volt... : D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50039) mpierre válasza Csokilama (#50031) üzenetére


mpierre
veterán

Köszönöm. Akkor ez nem az én házikóm lesz...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#50040) Vertigo18 válasza hoffman_ (#50038) üzenetére


Vertigo18
addikt

A Biosban kikapcsoltad, amit ki kell, ugye? Nekem is 80 fok volt a 3600-am, írtam szakértőnek, nem lőtt ide-oda, annyit kért, hogy a Biosban a Boostot kapcsoljam ki. Azóta 50 fok...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#50041) hoffman_ válasza Vertigo18 (#50040) üzenetére


hoffman_
nagyúr

megfordultam a topicjában párszor, de erről épp nem volt szó. jól értem, kikapcsoltad, hogy feltolja a frekit és alap 3.6ghz-en járatod?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50042) Vertigo18 válasza hoffman_ (#50041) üzenetére


Vertigo18
addikt

Így van. AZONNAL tökéletes lett a hőmérséklet! Én úgysem tunningolok, nem is nagyon játszom vele, ha meg igen, akkor a Kingdom Rushnak bőven elég, meg a Dying Light-nak :)

A hőmérséklet viszont borzasztóan fontos volt és tényleg egyből helyreállt. Egy próbát megér szerintem, max. visszakapcsolod. Nekem mondta a srác, hogy az alaplapom menüjéből melyik felel ezért, tényleg ott volt és bejött.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#50043) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Default 3400g-m egy noctua cpu hűtőn, egy in win chopin házban! sem megy 70 fok fölé. Sokat számít egy jò paszta is.

(#50044) hoffman_ válasza Vertigo18 (#50042) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én játszom érdemben, de nem a játék alatti hőfokokkal van gond, az 60-72 fok között megáll. engem az zavar, hogy idle asztalon 45-60 fok között ugrál pár Chrome tab megnyitása után. 1.15V fix alulfeszt kap, ezzel prime95 és R20 alatt 85 fok körül megáll 4.1Ghz-en, ezt jónak ítélem ilyen kis házban. hangsúlyozom, nálam az alacsony fesz és órajel melletti idle ciklikusan ugráló hőfokok zavar.

@HUN_Sector

Kryonaut Grizzly-vel túl sok gond nem lehet.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50045) KaiotEch válasza hoffman_ (#50044) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen, ehhez képet az én 2500k-m is jegtömb volt, de én is úgy oldottam meg a "hangtalanságot", hogy turbot kikapcsoltam és offseteltem. Így jóóóval alacsonyabbak a hőfokok.

(#50046) Vertigo18 válasza hoffman_ (#50044) üzenetére


Vertigo18
addikt

Akkor mi tart vissza? Próbáld ki, kapcsold ki! Legfeljebb visszakapcsolod...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#50047) Ribi válasza Vertigo18 (#50046) üzenetére


Ribi
nagyúr

Azért az sem oké, hogy 20%ot benne hagysz a prociban, de ha megfelel hát hajrá.
Kicsit állítani kell a venti profilon, hogy 50-55 fokig konstans legyen, és csak utána tekerje fel a ventit és nincs gond. Mondjuk én sem láttam még 80 fokot a procin, 71-2 volt max R20 alatt. De akkor is 1.36V körül kap gyárilag, nem ilyen 1.15V meg hasonló. 85 engem is zavarna, de van rajta normális hűtő meg jól szellőző ház.

(#50048) Vertigo18 válasza Ribi (#50047) üzenetére


Vertigo18
addikt

A kérdés az, hogy milyen procid van? 3 hét alatt 7 db. Ryzen proci volt a kezeim között. Egyik sem produkált még hasonlót sem, mindegyiket ugyanazzal a két hűtővel teszteltem. A 3600 volt az egyetlen, ami kiakasztott hűtés terén. 6 venti ment maxon, akkor is számomra elfogadhatatlan hőmérsékleti értékeket mutatott a proci.

És nem mondtam, hogy elfogadható, megoldási javaslatot nyújtottam, azt hittem ezért van a topik...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#50049) Ribi válasza Vertigo18 (#50048) üzenetére


Ribi
nagyúr

Lehet kifogtál egy vacak darabot, fene tudja.
Elnézést, hogy le mertem írni, hogy számomra nem lenne elfogadható, hogy az legyen a hőmérsékletre a megoldás, hogy 20%-ot hagyok a prociban, "azt hittem ezért van a topik..." :PA topikban kb. te voltál az egyetlen aki ezt a javaslatot adta, szóval bocs ha az átlagtól eléggé eltérő dolgon kicsit elméláztam. :U

(#50050) #16939776 válasza Ribi (#50049) üzenetére


#16939776
törölt tag

Fel kell hívni telefonon az AMD-t és a Microsoft-ot egy közös konferencia beszélgetés keretein belül, hogy magyarázzák meg, sőt ha tudják oldják is meg a az ugráló idle hőmérsékletet ami számodra elfogtathatatlan.

Mennyi realitása van ennek?

Én a helyedben torkon harapás helyett megköszönném a tanácsot, és mérlegelném, hogy telefonálok a USA-ba , dohogok tovább, vagy kikapcsolom a turbo-t. :U ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.