Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) Mattanyahu


Mattanyahu
tag

silverstone ds380 teszt @scpr
antec isk600 teszt @bit-tech

szép az az antec ház, csak egy leviatán :)

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#21002) Mercutio_ válasza sb (#20998) üzenetére


Mercutio_
félisten

Még csak osszeraktam, de beüzemelni nem volt időm, akkor megirom, G2020 egyelőre a proci és 2x4GB 1333-as ram, a WD kikerül és valahova bemegy egy noti vinyó, hogy jobb legyen a szellőzés, ja és egy GTX 750 is valamikor.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21003) Rick4 válasza TrYoL (#21000) üzenetére


Rick4
félisten

A géped idle 20W-ot, full load 45W-ot fog kajálni a konnektorból, pénzkidobás a táp, amit ugye bármikor máskor, ha valóban lesz bővítés, lehet cserélni. Amúgy a snassz paneltápok is 120W-ig bírják, szóval nagyon sokat kellene bővítgetni, hogy odáig eljuss....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#21004) Mercutio_ válasza Rick4 (#21003) üzenetére


Mercutio_
félisten

Snassz paneltápok a 12V-os ágon általában 4A-t tudnak tartósan leadni, ami 48W azt nem nevezném olyan rettentő tág mozgástérnek :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21005) Möre83 válasza HookR (#20997) üzenetére


Möre83
csendes tag

Köszönöm!
Egyelőre egy 4:3-as Lenovo monitorom van, de 22"-os vesa-st tervezek venni.
mSATA-ról simán lehet boot-olni, felismeri a bios/win telepítő/linux telepítő gond nélkül?

(#21006) shteer válasza Möre83 (#21005) üzenetére


shteer
titán

lehet. fel.

..szerintem jónak tűnik

(#21007) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

A 160XT-s PicoPSU-k mennyire bírják stabilan a magas terhelést?
Idla/átlag felhasználással olyan 40-50W-körül tervezem a konfigot, de játék alatt szerintem felmenne 90W-ra is...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21008) #16939776 válasza AxBattler (#21007) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha tényleg csak 90W a vége akkor nem lesz gond, legyen benne kényszerített szellőzés ami eléri a tápot.[4. oldal, táblázat]

[ Szerkesztve ]

(#21009) AxBattler válasza #16939776 (#21008) üzenetére


AxBattler
félisten

"kényszerített szellőzés ami eléri a tápot"
Magyarul legyen előtte egy házventi, ami közvetlenül a tápra fúj?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21010) radi8tor válasza AxBattler (#21009) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem feltétlen, szerintem elég ha van légmozgás is a házban.

⭐ Stella

(#21011) AxBattler válasza radi8tor (#21010) üzenetére


AxBattler
félisten

Könnyű terhelés alatt nyilván, de játék alatt... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21012) radi8tor válasza AxBattler (#21011) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

90W egy 160W-os PSU-nak nem túl nagy terhelés.

Mivel hűtenéd a házat?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#21013) AxBattler válasza radi8tor (#21012) üzenetére


AxBattler
félisten

Tényleg nem lenne sok, de ITT is írva vagyon, hogy 12V-on csak 8A-t ad le, ami messze van a 160W-tól.
Egyébként hátul lenne egy 92mm-es PWM venti, és kb. ennyi.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21014) radi8tor válasza AxBattler (#21013) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, mivel trükköznek a gyártók az adatokkal.
Ha tudod, hogy ezen túl mennél, akkor külön kell a 12V-ról gondoskodni.

⭐ Stella

(#21015) Goose-T válasza AxBattler (#21013) üzenetére


Goose-T
veterán

Lehet, hogy egyedül vagyok itt a véleményemmel, de én továbbra is azt hangoztatom, hogy rendes procihoz rendes (ATX/SFX/TFX doboz) táp kell, a paneltápok és a picoPSU-k pedig csak a deklaráltam alacsony fogyasztású procikhoz (Brazos, Kabini, Atom, esetleg T-s Intel és AMD procik) valóak. Az alulfeszelés pedig mindig bizonytalan tényező, ugyanúgy, mint a tuning, arra én nem szoktam építeni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#21016) AxBattler válasza radi8tor (#21014) üzenetére


AxBattler
félisten

A Logout-os cikkben leírt mókoláshoz sajna nem elegendő a tudásom, és a lehetőségeim, szóval inkább valami kisebb fogyasztású VGA lesz belőle... mondjuk R7 240 DDR5 (30W).

(#21015) Goose-T
Jah, csak az igazán mITX házakban túl sok helye foglal még egy SFX táp is.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21017) radi8tor válasza AxBattler (#21016) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Budapesten találnál könnyen valakit, aki megcsinálja neked. :K
Hobbi elektronika topicban pl.

⭐ Stella

(#21018) AxBattler válasza radi8tor (#21017) üzenetére


AxBattler
félisten

Vagy notebook javítással foglalkozó szaki, ha már notitáp...
Jó, utánanézek, köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21019) Goose-T válasza AxBattler (#21016) üzenetére


Goose-T
veterán

Egy igazán kis házban amúgy sem tud igazán kiszellőzni egy rendes processzor, hacsak nem rácsos az egész, de akkor meg a ventizaj hallatszik ki jobban.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#21020) zodo válasza Goose-T (#21019) üzenetére


zodo
nagyúr

+1

(#21021) HookR válasza Goose-T (#21019) üzenetére


HookR
addikt

1 éve használom a 'csupa rács' házikómat a végleges formájában, összerakva (félkészen régebb óta) és azt kell mondjam, nem a ventilátor a szűk keresztmetszet zaj szempontjából. Leszabályozva (netezés, médiafogyasztás, 3D szerkesztés közben) szinte nem is hallhatóak*. Csak játéknál, vagy mesterséges terhelést jelentő szintetikus tesztprogramoknál pörögnek fel és jön meg a szélzaj.
A 3.5"-es HDD seek hangja ellenben annak ellenére is folyamatosan jelen van, hogy időközben a 2db 7200rpm-est lecseréltem 1db 5400rpm-es WD Red-re. Bár zongorázni lehet a különbséget közöttük, egyszerűen nagyon csendes a szoba és az ember hallása hozzáigazodik.

* Kipróbáltam manuálisan leállított/felpörgetett HDD-vel.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#21022) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szép napot mindenkinek!

Van valakinek fölösbe HP itx-es lapokhoz tápcsatlakozó?
Talán HP Pavilion gépekben voltak.

(#21023) zodo válasza HookR (#21021) üzenetére


zodo
nagyúr

Szerintem nem is ez a fő probléma de ezt te is tudod pláne játék közben.
4-8A -al ne akarjunk játékgépet építeni mert nem fog sikerülni (vagy az minden csak nem játék és felesleges pénzkidobás)

(#21024) Goose-T válasza HookR (#21021) üzenetére


Goose-T
veterán

Igazad van, annyit kellett volna csak írnom, hogy a zaj hallatszik ki jobban.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#21025) HookR válasza zodo (#21023) üzenetére


HookR
addikt

A kis méretű, csupa rács ház és a ventilátorzaj viszonyáról írtam meg a tapasztalataim. Azt egy percig sem vitatom, hogy tápot ráhagyással kell méretezni.

Amúgy paneltáp+AC adapter és játékgép témakörben horizont-tágítás gyanánt érdemes egy pillantást vetni az Alienware X51 tápellátására és a hardverekre, amit lehet rá konfigurálni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#21026) rover45


rover45
senior tag

Ma megpróbáltam betenni a Kozuti helyére, az Alpenföhn Silvrettát az ISK100-ba.
Nem jött össze :N
Gyakorlatilag pont annyi hiányzik, amennyit az ISK110 domborított oldalpanelja engedne :)

[ Szerkesztve ]

(#21027) HookR válasza rover45 (#21026) üzenetére


HookR
addikt

És ha a Silvretta-ról leveszed a 15mm vastag ventit, és a lamellákat a házon lévővel szellőzteted?
Vagy akár egy Thermalright TY-14013-as ventivel is nyerhetsz 2mm-t.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#21028) rover45 válasza HookR (#21027) üzenetére


rover45
senior tag

-2mm már elegendő lenne, csak félek a 140es átmérő nem férne be, de lehet egy próbát megérne :)

(#21029) Goose-T válasza rover45 (#21028) üzenetére


Goose-T
veterán

Szívás, most adtam el itthonról két vadiúj Scythe Slip Stream PWM-es ventit (120x120x12), mert van két Big Shuriken 2-m, de a ventijeiket nem használtam.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#21030) zodo válasza HookR (#21025) üzenetére


zodo
nagyúr

Biztosan tudom hogy mit jelentenek a szél/zaj viszonyok ebben a kategóriában de ettől függetlenül, köszönöm.
Hát igen (korábban már olvastam róla), jó kis cucc persze minden tekintetben más kategóriába sorolandó.

(#21031) rover45 válasza Goose-T (#21029) üzenetére


rover45
senior tag

csókollak :D
legközelebb bármi felesleges dolgod lesz otthon, tessék rám írni :p

(#21032) HookR válasza zodo (#21030) üzenetére


HookR
addikt

"Szerintem nem is ez a fő probléma de ezt te is tudod..."
"Biztosan tudom hogy mit jelentenek a szél/zaj viszonyok ebben a kategóriában de ettől függetlenül, köszönöm."

Nem teljesen értem a reakcióidat, hisz a #21021-est eleve nem neked írtam, ráadásul teljesen függetlenül a tápmegoldástól.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#21033) zodo válasza HookR (#21032) üzenetére


zodo
nagyúr

Nincs is benne semmi csak nem írtam le konkrétan a #21023-ban. :)
"de ezt te is tudod"
Való igaz nem nekem írtad de csak utalni szerettem volna az előzményekre miszerint nem szellőzés/zaj a "probléma" hanem hogy akár egy doksi elolvasása nélkül is játékgépet építő az ajánlatot szinte meg sem hallja mert kicsi kell. "8A az azért nem 160W"
Aztán csak megköszöntem a megosztott szellőzés/zaj infóidat.

Szerk: Bocs (nem neked) de kb ennyire tartóm viccesnek az ilyen eseteket pedig tele a topik csak vissza kellene olvasni vagy elsőre elhinni hogy főként integrált lapokhoz vagy netezni valók a panel és pico tápok.

Régóta őrizgetem a régi 90W -os tápomat, tudtok hozzá konfigot ajánlani? :DDD :))

Compaq iPAQ Desktop 90W
100-127/200-240 VAC 2.5/1.3A 50-60Hz.
+5V=10A,
+3.3V=6A,
+12V=1.5A,
-12V=0.3A,
+5V AUX=2.5A.

[ Szerkesztve ]

(#21034) AxBattler válasza Goose-T (#21019) üzenetére


AxBattler
félisten

Igazából, ha mITX, akkor nekem a Lian Li PC-Q07 méretű házak ugranak be - utóbbi jó is lenne, ha bele lehetne rakni még 1-2 HDD-t (ODD is fontos). Ekkora méretbe pont jól jön a PicoPSU, a táp helyére meg mehet egy hátsó venti, és a kábelrengeteggel sincs gond. Viszont ekkora házba PS/2-es tápot rakni... :F

A Q11-es is tetszik, csak annak már a mélysége nekem egy kicsit nagy (268mm), és az ára is majdnem a duplája a Q07-nek. Viszont ebbe már el tudok képzelni egy SFX szabványú tápot, csak kellene hozzá egy SFX <> PS/2 átalakító keret, azt meg horror áron lehet rendelni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21035) radi8tor válasza AxBattler (#21034) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az a baj ezekkel a házakkal, hogy olyan magasak. Sokkal kockábbak is lehetnének.

⭐ Stella

(#21036) AxBattler válasza radi8tor (#21035) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem pont ez tetszik: kis alapterület, kis mélység, nagy magasság. :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21037) rover45 válasza AxBattler (#21036) üzenetére


rover45
senior tag

(#21039) spln válasza zodo (#21033) üzenetére


spln
tag

Valami hasonlót elbírna a tápod: CubieBoard
Akár 4et összekötve így kép :K

A 12V-os ág pedig elbír egy 12 cm-es ventit, ami hűti őket :DDD

[ Szerkesztve ]

"Danger! Avoid death!"

(#21040) flashpointer válasza AxBattler (#21034) üzenetére


flashpointer
őstag

Én most reszelgetek egy ilyen házat hogy megfelelően elférjenek benne a cuccok, ha majd tartok valahol teszek fel képet : )
ODD szerintem nem létszükséglet, max lesz a fiókba egy külső ha szükség lenne rá évente 2x, és felülre a helyére megy a két 2,5 cucc, egy ssd és egy hdd. De lehet egy slim is beférne még.

[ Szerkesztve ]

(#21041) HookR válasza AxBattler (#21036) üzenetére


HookR
addikt

"...kis alapterület, kis mélység, nagy magasság."
Tenuis 2 :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#21042) rover45 válasza HookR (#21041) üzenetére


rover45
senior tag

:C imádom

(#21043) AxBattler válasza HookR (#21041) üzenetére


AxBattler
félisten

Ötletes és eredeti, de nekem extrém lenne.

(#21040) flashpointer
Pontosan melyik ház?
Nekem kell az ODD, viszont a Lian Li árul olyan keretet, amibe belemegy egy slim DVD-RW, és alá egy 3.5-ös HDD, vagy két 2.5-ös: EX-553.

Ha PicoPSU elég lenne a rendszerhez, akkor egy ilyennel teljesen jó lenne a Q07.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21044) radi8tor válasza HookR (#21041) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudjátok Windowsban lehet ilyen szuper nevet adni a gépnek, mint Kata számítógépe vagy Konyhai PC. Ennek a neve az lehetne, hogy: Vágódeszka PC.

⭐ Stella

(#21045) adatfalo válasza HookR (#21041) üzenetére


adatfalo
senior tag

Én pont ez alapján építem a saját mini-itx gépemet. :)) Persze sok-sok módosítással, saját ötlettel.

www.adatfalodesign.hu

(#21046) Mercutio_ válasza HookR (#21041) üzenetére


Mercutio_
félisten

HTPC-nek totál bejövős :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#21047) zodo válasza AxBattler (#21043) üzenetére


zodo
nagyúr

Ha már slim odd és 2 db 2,5 hdd valamint Lian li féle torony ház a bejövős akkor talán a PC-Q03 megfelelhet.

Ára kb a korábban említett 07-11 közt van de akár 3x2,5 hdd is tehető bele ha beáldozod a slim odd-ot mert annak helyén van kialakítva a 3. rögzítési pontja.
Igaz ez is Atx tápot fogad de adnak mellé SFX-hez kellő adaptert.
Szellőzése kissé passzív, szóval erről talán nem árt gondoskodni.

(#21048) AxBattler válasza zodo (#21047) üzenetére


AxBattler
félisten

Úgy értem, még 1-2 HDD, azaz úgy 3-4 db.
A Q03-at is néztem, de nem vagyok vele előrébb, főleg ha kell az ODD is - a Q07 minden szempontból jobb.

De igazából a ház már nem lenne annyira gond, ha a PSU-ra találnék megoldást.
Ezt kéne, hogy vigye: Pentium G3220, Radeon R7-240 (30W) vagy HD7750 (55W), 2-3 HDD, ODD, 1-2 házventi.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21049) HookR válasza adatfalo (#21045) üzenetére


HookR
addikt

Kíváncsian várjuk :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#21050) zodo válasza AxBattler (#21048) üzenetére


zodo
nagyúr

Bocs akkor félre értettem mert az 1 hdd-n felül gondoltam kell még + 1 vagy 2
Úgy vélem ilyen paraméterekkel nem fogsz házat találni mert főként 1-2 hdd fogadnak vagy amelyek többet már nem torony jellegűek hanem mélyek és talán, nem is igazán mini kategória.
pl. Bitfenix Prodigy, Lian Li Mini Q PC-V354, Cooler Master Elite 120

Táp témakörben, nem tudok segíteni.
Véleményem továbbra is hogy a panel és pico tápok, full int lapokhoz valóak így remek kis gépek építhetők, minden másra min. az SFX táp.

Ha nem lenne dvga szándék akkor simán javasolnám hogy a gyári 1-es hdd keret helyére fabrikálj be egy roncs gépből származó 3-4-5 elemes hdd keretet de így passz.
Ugye ez a 07-es ház csak 1 slottos vga-t fogad és ha elegendő lesz hozzá a pico táp akkor a fenti ötlet, sztornó. Viszont ha még sem elegendő a pico teljesítménye akkor még inkább necces a több hdd elhelyezése a nagyobb tápméret végett.

Én így látom de várjuk meg, mit mondanak a többiek!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.