Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36451) mpierre válasza Ðávid (#36444) üzenetére


mpierre
veterán

Nálam a sima a cm elite 110-ben lakik a xpenology nas, matx táppal, passzív bordás j1900-s deszkával, stb. Igen, a táp kilóg hátul, plusz még add hozzá a 230V-s dugaszt is. Így kb 10-15cm-re kerül a faltól a gépház. Vagyis ezzel számolj.
Az első venti rögzítése elég vicces azzal a merev műanyag áttolós pöcökkel, de ezt lehet, hogy az új változatban orvosolták.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#36452) Ðávid válasza HookR (#36445) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szimpatikusnak tűnik ez a ház a méretei miatt, de ezt a fordított belső elrendezést nem kedvelem. Viszont ahogy elnéztem, meg lehet fordítani a belső keretet amire az alaplap kerül felfogatásra. Találtam egy oldalt, ahol ezt mutatja be valaki, de neki kellett fúrnia két csavarhelyet az előlapon. Jó lenne fúrás nélkül megúszni a dolgot.

Videokártyából akkor lehet valami teljes magasságú, de mITX alaplap szélességével megegyező hosszúságút keresek.

#36450 Dißnäëß
Nem atomerőművet tennék bele, azt azért remélhetőleg le tudom hűteni majd.
Pentium G4400
Asrock H110M-ITX/ac
2x8 GB DDR4
GTX 750/750Ti vagy GTX 1050/1050Ti
Noctua NH-L9i

#36451 mpierre
Köszönöm szépen az infót! :R Régebben volt Elite 120-am, és ahogy láttam az Elite 110 teljesen ugyanazt a hátsó elrendezést kapta. Annak idején az Elite 120-ban is ez volt az, ami a leginkább nem tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#36453) AxBattler válasza Ðávid (#36452) üzenetére


AxBattler
félisten

Pedig szerintem nem butaság a hátra lógó tápegység: az alaplapból hátrafelé mutató kábelek miatt amúgy sem lehet a falig tolni a házat (kedvencem a helyhiány miatt a kasztni hátrafelé rugdosó júzer), így legalább védi a hátsó csatikat valami. Tápkábelből meg kell venni egy derékszögű változatot öccázér'. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36454) HookR


HookR
addikt

SteigerWood from l3p - l3p.nl / hardware.info

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#36455) Archttila válasza Ðávid (#36452) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Annak idején az Elite 120-ban is ez volt az, ami a leginkább nem tetszett

uuu Elite 120 Ez volt az első ITX házam és bizony így visszagondolva elég vegyesek az érzéseim azzal a konstrukcióval kapcsolatban. Én leginkább a kilógó tápot nem tudtam megszokni, és valahogy olyan nagynak hatott az egész, fene tudja mindenesetre én gyorsan túladtam rajta!

Srácok ha már SFF engedjétek meg nekem, hogy bejelentsek egy kis apróságot ;] most jöttünk az orvostól: kisfiam lesz! :)) ...hihetetlen érzés :K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36456) Ðávid válasza Archttila (#36455) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Először is gratulálok neked! :)

Igen, nekem is fura volt a hátul kilógó táp. Simán lehetett volna úgy is tervezni azt a házat (meg az utód 130-at is), hogy az egész tápegység bent legyen.
Végül rendeltem egy Metis-t, nem az új változatot, hanem az eredetiből egy ablakosat és egy MSI GTX1050-et. Ha meglesznek és összeraktam a gépet, akkor teszek fel szívesen képeket.

#36453 AxBattler
Nem a földre fog kerülni a gép, szóval ez számomra annyira nem szempont. Ami fontosabb, hogy viszonylag könnyen szállítható legyen és a gép hátulján kilógó táp csak akadály lenne.

(#36457) dugo_ válasza Ðávid (#36456) üzenetére


dugo_
veterán

Sharkoon Zone C10 vagy QB ONE esetleg?

Nálunk egy Thermaltake Core V1 van irodai gépnek használva, abba se túl kompromisszumos a VGA. Bár talán az már túl nagy kocka neked.

(#36458) AxBattler válasza Ðávid (#36456) üzenetére


AxBattler
félisten

Az a 2 cm-es kilógás fog megakadályozni a szállításban?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36459) Ðávid válasza dugo_ (#36457) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Régebben nézegettem már ezeket a házakat, de nem igazán nyerték el a tetszésemet. Meg már amúgy is rendeltem egy Metis-t. Kíváncsi vagyok mit sikerül kihoznom belőle.

#36458 AxBattler
Inkább fogalmazzunk úgy, hogy egyszerűbb, ha nincsenek ilyen kitüremkedések. Valószínűleg egy táskába fogom beletenni amikor cipelni kell és ott praktikusabb ha nincs ilyen dudor.
Ezen kívül elég csúnya is ez a megoldás. Ahogy már mondtam korábban, meg lehetett volna oldani a táp elhelyezését és rögzítését úgy is, hogy nem lóg ki.

(#36460) alcsa válasza Ðávid (#36459) üzenetére


alcsa
senior tag

Nekem van egy CM Elite 130. Szerintem siman vallalhato az a kidudorodas, eleinte nekem se tetszett, de felrakva az asztalra a monitor melle mar nem is vettem eszre.
Nezegettem esetleg, hogy befele forditsam, egy kis ganyolassal siman meglehet csinalni, szoval ha annyira zavar van ra megoldas :). Vagy egy uj lemezt vagni tap tartonak.

(#36461) AxBattler válasza Ðávid (#36459) üzenetére


AxBattler
félisten

Ismétlem: szvsz nem ez fog megakadályozni a szállításban.

"Ezen kívül elég csúnya is ez a megoldás."
Te a ház hátulját szoktad nézegetni?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36462) Dißnäëß válasza Ðávid (#36452) üzenetére


Dißnäëß
veterán

[link] ;)
Amúgy igen, a Te konfigod simán lehűtöd egy kisebb magasságú hűtővel is csendben. :K

@AxBattler: +1 a derékszögű tápkábelre. Én a régi szürke derékszögűt nyúltam le a C64-em floppy-jától :DD , majd visszaadom neki alkalomadtán :DDD

[ Szerkesztve ]

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#36463) Ðávid válasza AxBattler (#36461) üzenetére


Ðávid
aktív tag

A helyzet az, hogy igen. Az egyik helyen (otthon) csak úgy megoldható a gép elhelyezése, hogy tőlem jobbra enyhén hátrafelé van és elsősorban a hátsó részét látom.

#36460 alcsa
Aki járatos a barkácsolásban és megvannak hozzá az eszközei, az szerintem is át tudja alakítani a házat, hogy a tápegység teljesen bent legyen. Sajnos nekem se tehetségem, se eszközeim nincsenek ilyesmihez.

#36462 Dißnäëß
Így van, itt nem várható olyan nagy hőtermelés. Egy Noctua NH-L9i-t fogok használni.

(#36464) Csokilama válasza Ðávid (#36463) üzenetére


Csokilama
tag

Amennyiben teljesen alapállapotban használod a metist, akkor kár volt a natúrt venni.
Rengeteget segít fent a szellőzés még az ilyen semmi fogyasztású kártyák is befűtik maguknak. :K

(#36465) Ispy válasza Csokilama (#36464) üzenetére


Ispy
veterán

Nem biztos, hogy rossz az, majd kivágja magának, a nagyok (én is) így csinálják ;] :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36466) Csokilama válasza Ispy (#36465) üzenetére


Csokilama
tag

"Aki járatos a barkácsolásban és megvannak hozzá az eszközei, az szerintem is át tudja alakítani a házat, hogy a tápegység teljesen bent legyen. Sajnos nekem se tehetségem, se eszközeim nincsenek ilyesmihez."

Emiatt mondtam. :U

Ideális alap a vagdosásra. Nekem is 10k-ba volt így nem fájt annyira a szívem amikor szétnyestem a szűz házat ;]

Most látom, hogy volt fent egy új ezüst 7k-ba, jó lett volna alapanyagnak :))

[ Szerkesztve ]

(#36467) shteer


shteer
titán

(#36468) AxBattler válasza Ðávid (#36463) üzenetére


AxBattler
félisten

Feladom. Meggyőztél. :o

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36469) Seep válasza shteer (#36467) üzenetére


Seep
senior tag

Hat, ez sem egy ITX meret. :)

(#36470) Csokilama válasza shteer (#36467) üzenetére


Csokilama
tag

Attól EK, hogy a tetejére csak vizezett kártyát tudsz rakni, egyébként látod ahogy izzad? :DDD
+Szép és jó, hogy 3 slot is elfér, de még nem láttam 3 slotos vizezett kártyát ( ami alapból 3 slotos pl hd 7970 matrix, annak is csak 2 slot az IO és adnak a blokkhoz 2 slotos hátlapot) :F

(#36471) gabriel26 válasza Seep (#36469) üzenetére


gabriel26
tag

De legalabb jo draga :D

(#36472) VTom válasza shteer (#36467) üzenetére


VTom
veterán

Na, akkor végre kiadják. :K

Nagyon szép ez a ház, nemrég még ez volt nálam a favorit ház, azóta találtam egyet ami szebb, kiseb, és mATX :D

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#36473) ZP67


ZP67
tag

Sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni.

Adott ez az alaplap:

http://www.asrock.com/mb/AMD/AM1H-ITX/?cat=Specifications

jelenleg egy 65 w-os külső táp hajtja, van rajta a 25W TDP-s proci, egy 2,5"-os HDD és 4 GB RAM.

Szeretném NAS-ként is használni a gépet, szerintetetek az alaplapi SATA tápcsatlakozó hány 3,5"-os HDD-t bír el? Nem találtam erre vonatkozó infót.
A terv 2 db 3TB-s WD Red lenne, meg esetleg egy blue-ray író.
Menni fog?
Esetleg 95 W-os táppal?

Köszi előre is !

Üdv,
ZP

(#36474) storm4 válasza ZP67 (#36473) üzenetére


storm4
aktív tag

Szia!

Nálam egy 120W-os téglatáppal és picoPSU-val meg 2db 3TB-s WD Green + 1 60Gb-s SSD, amin a rendszer van.
Bár nem megy 24/7-ben.

Bocsánat nekem AM1B-ITX van.

[ Szerkesztve ]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#36475) -=MrLF=- válasza ZP67 (#36473) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Szia! nem látok megkötést a kézikönyvben, csak ezt: [link]

nem írják hogy csak 2,5" a 2db 3,5" HDD vinnie kéne simán, harmadiknak eszköznek nincs táp.

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#36476) Frogged


Frogged
aktív tag

Üdv egy olyan kérdésem van hogy jól látom hogy az 1151es foglalatú mini itx alaplapokon(legalább is 30K-ig bezárólag) csak egy cpu fan és egy szem ház ventihez való csati van?
Apránként rakom össze a kis gépet meg vettem egy Sharkoon CA-I házat gondoltam rakok bele egy plusz ventit de a tápon amit vettem nincs molex.

(#36477) dugo_ válasza Frogged (#36476) üzenetére


dugo_
veterán

Létezik sata -> 3 pin átalakító is.

(#36478) Frogged válasza dugo_ (#36477) üzenetére


Frogged
aktív tag

O köszönöm szépen mindig tanul valami ujjat az ember. :R
Van 2 fölös sata kábel is a tápon be ujittok egy ilyet akkor.

(#36479) Mercutio_ válasza Frogged (#36476) üzenetére


Mercutio_
félisten

Abba szerintem nem is fér második venti, csak ami a tetejében van, arra meg pont jó az alaplapi case fan.
De ha Arctic cooling ventiket teszel bele, azok felfűzhetőek egymásra és mind azonos fordulaton megy majd.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36480) Frogged válasza Mercutio_ (#36479) üzenetére


Frogged
aktív tag

De az oldalán van egy kemény 6 centis ventinek hely kialakítva:)

(#36481) radi8tor válasza ZP67 (#36473) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ebben a topikban vannak ilyen tapasztalatok is.
Gyári kábelen 2 SATA tápcsatlakozó van, ami arra enged következtetni, hogy 2 eszköz biztos menni fog. Elosztóval lehet rá tenni még többet. Volt aki így tett.

⭐ Stella

(#36482) shteer válasza Frogged (#36476) üzenetére


shteer
titán

Az alaplapi csatit is lehet osztani 2 ventinek

..szerintem jónak tűnik

(#36483) dugo_ válasza shteer (#36482) üzenetére


dugo_
veterán

Ahhoz azonos típusú és méretű ventik kellenének.

(#36484) shteer válasza dugo_ (#36483) üzenetére


shteer
titán

Célszerű :K a lehetőség viszont adott

..szerintem jónak tűnik

(#36485) jobesz válasza ZP67 (#36473) üzenetére


jobesz
tag

A kabini fórumban ajánlották nekem hogy 65 watt felett mar a rendes atx csatlakozót érdemes használni,amúgy a leìrása 13 adik oldalan van hogy 2 ram, 2 hdd 65w ezzel lehet gazdálkodni max a 19 voltos bemenetről

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#36486) tomi5244


tomi5244
őstag

Szerintetek a Kaby Lake Pentium processzorok mikor fognak startolni hazai boltokban? Eddig egy helyen kapható csak, nagyon nem követtem eddig nyomon a piacot, OEM kivitelek várhatók/szoktak lenni?

Továbbá H110M lapokon el sem indul? Mert BIOS frissítés még gondolom nem lesz egy darabig.

Amúgy a G4560-at néztem ki az i3 6100 helyett.

(#36487) sajby válasza tomi5244 (#36486) üzenetére


sajby
senior tag

Már van bios frissítés.Szerintem minden gyártónál. :)

(#36488) ZP67 válasza jobesz (#36485) üzenetére


ZP67
tag

Köszönöm többek válaszát!

Azt a kis táblázatot én pont fordítva értelmezem, vélemémyem szerint az azt mutatja meg, hogy adott memória és hdd darabszámhoz mekkora tápot vegyek.
A "kalkulátor" - valahol érthető módon - csak pár komponensig "számol", per analogiam az jön ki, hogy a 3HDD + 1 RAM az alaplappal együtt 70 W-t kíván. Plusz az ODD.

Ennek így bele kell férnie a 90 W-os laptop tápba, a kérdés csak az, hogy az a Sata_Pow1 csati elbírja-e ezt a terhelést....

(#36489) #16939776 válasza ZP67 (#36473) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szia!

Az általad választott WD red indulási áramfelvétele 1,73A/12V( 20W ) ezzel számolnék/HDD.
Az írón is rajta van annak. max áramfelvétele/tápkör.

Az ATX csatlakozón lehet "monitorozni" a 12/5V-ot, ha 5%-nál jobban meghullik indulásnál vagy seek közben, akkor nem érdemes tovább növelni a HDD-k számát.

Nekem ez az alaplap(AM1H-ITX) 95W-os delta táppal az 1A@5V-os indító áramú HDD rádugását nem viselte el tápleállás nélkül, Win idle alatt végrehajtva (A htpc házon van egy 2,5"-os dokkoló, erre). Tehát olyan nagyon nincs túlméretezve a tápegység 5V-ra, az író ha jobban 5V-tól táplálkozik, akkor ez még lehet érdekes.
Jó hosszú usb kábellel, USB portról indul ugyan ez a hdd, csak nem 1,4 sec alatt /// jóval kevesebb az áram ///

Nem a csatlakozó terhelhetősége a kérdés, az Onboard DC-DC áramlimitje a nem tisztázott ami fölött megvédi magát a táp. "nagy baj nem lehet", max. instabil lesz, de azt észreveszed, ha eldobja a lemezt.
A sata csatlakozót nem égeted meg külső 100W-nyi AC-DC-vel.

Ha nem lenne elég, akkor dughatsz-rá SFX/ATX/flex-ATX tápot, ami ad elég sata-t és áramot is.

[ Szerkesztve ]

(#36490) A Zéé


A Zéé
addikt

Na, tegnap megjöttek a cuccok, kínlódtam velük egy sort. Nagyon sok gépet nem raktam még össze, de ez messze a legnehezebb szülés volt.

Metis: nagyon jó, hogy darabjaira szét lehet szedni, kvázi lapra szereltként lehet kezelni. Kell is, mert amúgy kb. lehetetlen odaférni az alkatrészekhez. SSD megemelésére valamit ki kell találjak, mert az átmenős Sata tápkábelt nem tudtam máshogy bedugni, csak úgy, hogy az első 2 csavart kivettem, így el tud emelkedni a padlóról. Nem tudom, hogy egy nem moduláris ATX tápot hogy lehet belepasszírozni, az SFX megmaradó kábelei is alig férnek el. A ház venti csak 3 pines, azt hittem 4.

Asrock H110M-ITX/ac: a kezeit levágnám annak, aki annyi centisnek határozta meg a wifi antenna kábeleit, amekkorák. ha 2 cm-el hosszabb lenne, semmi gond nem lenne vele, de így keresztül kasul húzva mindenen tudtam csak elvezetni. A P4 tápcsati meg a ventilátor csatlakozók annyira a széleken vannak, hogy rendesen küdzős volt bedugni őket. Ha hosszabb lenne a P4 csati kábele 5 cm-el, akkor azt is szépen el lehetne vezetni. A Wifivel nem igazán vagyok egyelőre megelégedve, egyszer 2 megabit 500-as pinggel, egyszer meg jön rajta rendesen a 20 megabit. Mellette a laptop stabilan 20-at tudott. Lehet, hogy az antenna nincs rendesen meghúzva, tegnap este már nem kínlódtam vele.

Ma-holnap finomítgatom még a dolgokat, aztán remélem minden ok lesz.

Just a simple Lineman...

(#36491) Seep válasza A Zéé (#36490) üzenetére


Seep
senior tag

Kepet, kepet, kepet. :)

(#36492) Ispy válasza A Zéé (#36490) üzenetére


Ispy
veterán

Hát igen én már a 2. metist taposom és már az elején egyértelmű volt, hogy sfx táp és moduláris kábelek. De még így is elég gány, az egyik kábel túl hosszú, míg az alaplapi atx meg épphogy elér a lapig. Szóval beláttam, hogy kénytelen leszek egyedi kábeleket gyártani hozzá.

Ráadásul az összes kábel szanaszét megy a ventilátorok előtt, ez meg a hűtésnek nem kedvez.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36493) A Zéé válasza Seep (#36491) üzenetére


A Zéé
addikt

ha időben hazaérek ma munkából, akkor lövök majd. :) Egyelőre csak bele van hányva minden a házba.

Just a simple Lineman...

(#36494) alcsa válasza A Zéé (#36490) üzenetére


alcsa
senior tag

En vettem molex->sata atalakitot, igy szepen laposan lehet berakni az aljara. Vagy allitsd elere es akkor jobban is hul es el is fer a kabel is. Persze ha a CPU hutod engedi.

Mas: Lassan ez a topic Metis fan club lesz :)

(#36495) Ispy válasza A Zéé (#36490) üzenetére


Ispy
veterán

Én aliról rendeltem egy ilyen szettet. Ezzel próbálom meg megemelni az ssd-t, mert nekem sem megy bele az ssd tápkábel, ha be van csavarozva rendesen a ház aljába.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36496) sajby válasza A Zéé (#36490) üzenetére


sajby
senior tag

KIváncsi vagyok a lappal kapcsolatban mire jutsz.Mert én is azzal szemezek :)

(#36497) Ðávid


Ðávid
aktív tag

Tegnap nekem is meghozta a futár a Metis-t és a GTX 1050-et, a szerelést is elkezdtem, de este már nem fejeztem be. Ma remélhetőleg sikerül.

(#36498) energy4ever


energy4ever
addikt

Mivel lebetegetnem, volt par napom foglalkozni a "pici" (kb 50kilos :DDD ) ITX-emmel.

Most igy nez ki a szett:

Ami hatravan, 240x120-as radiator takaro lemez CNC. Uveglapok bele, es villagitas, valamint par vizes csati csere, hogy meg egyenesebbek legyenek azok a 90 fokos dolgok.

Ugy oszinten, milyen lesz? :)

[ Szerkesztve ]

(#36499) Csokilama válasza A Zéé (#36493) üzenetére


Csokilama
tag

Nálam velcroval van a táp oldalára felrakva, kissebb procihűtővel 90 fokkal elforgatva 2 db is elfér.
+ 2,5 hdd-nél a rezgésekkel is segit és egyben lejön.

Még mindig jó ez a Fury Nitro, csak a tápot melegíti, mivel a végén 1-1be átfúj a hűtésen. + étvágya se kevés :DDD

Majd ha visszajött a kivágott előlap akkor kerítek oda valami hőpajzsot. Esetleg vkinek ötlet? :U
Az első 12-es eLoop is cserélődik egy proli ultra sleek vortex 14-re.
Én is tudom, hogy beteg

(#36500) tomi5244 válasza A Zéé (#36490) üzenetére


tomi5244
őstag

A bluetooth-t is kipróbálhatnád,nálam az fontos lenne napi szinten, ha van hozzá eszközöd. Pl.: fül / fej hallgató

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.