Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) HookR válasza HookR (#54000) üzenetére


HookR
addikt

Phanteks Evolv Shift XT kapcsán:
Nem jutott eszembe a neve, de végül sikerült megtalálni: Hydra by diceboii

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#54002) AxBattler válasza Grave_444 (#53996) üzenetére


AxBattler
félisten

Jaja, nekem most az MSI tűnik a legoptimálisabbnak (+ legdrágábbnak) a méretével, és a fém hátlappal... jöhetne még 1 ventis megoldás valahonnan.

#53999 fatpingvin
Nézegettem GPU database oldalakat, de ez nem szúrt szemet... hol láttad?
Most találtam: lehet nekem inkább 53W TDP-vel az RX 6400 lesz a nyerő.

#54000 HookR
Nem rossz a DeskMeet, videót nézegetve elég sokféle konfig építhető bele, idővel tud az ember variálni is... viszont az egyedi alaplap nem lesz olcsó, és ha meghal gariidőn tud, akkor nehezen pótolható.
0:56-nál, az efficient airflow feliratnál azért felnyerítettem, ahogy a táp szívja kintről a hűvös, friss levegőt. ;]

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54003) fatpingvin válasza HookR (#54000) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez az X300 ez igencsak érdekesnek tűnik, főleg azzal együtt hogy ez már SoC módban használja a procit, viszont van mellette egy normál PCIe slot. egy normálisabb Ethernet vezérlő kéne rá a ReTek helyére és azt mondanám hogy perfett :D

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#54004) HookR válasza AxBattler (#54002) üzenetére


HookR
addikt

"...viszont az egyedi alaplap nem lesz olcsó, és ha meghal gariidőn tud, akkor nehezen pótolható."
Ha úgy hozza a szükség, tehetsz bele Mini-ITX/Mini-DTX, esetleg kisebb méretű MicroATX alaplapot.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#54005) AxBattler válasza HookR (#54004) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem lenne rossz, de az előlapi csatlakozókat hogyan pótolom standard ITX deszka használatakor?

Egyébként egy picoPSU-val nagyon adná a ház! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54006) fatpingvin válasza AxBattler (#54005) üzenetére


fatpingvin
őstag

azt az összes 3 USB-t meg egy audio jacket? ;] sehogy, megleszel nélküle.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#54007) chemand


chemand
tag

Ha valaki SSUPD MESHLICIOUS Full Mesh 4.0 házban gondolkodik, most hardveraprón van csak kibontott 45 eFt-ért. Én sajnos nem ennyiért vettem máshol. :W

[ Szerkesztve ]

(#54008) HookR


HookR
addikt

MSI RTX3050 Aero ITX 8G és 8G OC hivatalos oldal - 8G / 8G OC
- 172 x 125 x 43 mm

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#54009) #16939776 válasza AxBattler (#54002) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha a tápba olyan ventilátort raktak bele ami visszafelé tolja a levegőt.. az animáció szerint igen, a kerete szerint meg nem. :)
Fiatal koromban, amíg vonzottak az matx kocka házak, ott előfordult hogy megfordítottam a tápventit, b variációnak olyan top flow CPU hűtőt választottam, amit a táp átszellőztet min. fordulaton, miközben kifelé fújt.

(#54010) HookR


HookR
addikt

Palit RTX 3050 StormX és StormX OC hivatalos oldal - StormX / StormX OC
- 170 x 125 x 40 mm

=================================================

ASUS Phoenix RTX 3050 8G - rog.asus.com / techpowerup

=================================================

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#54011) AxBattler válasza HookR (#54008) üzenetére


AxBattler
félisten

Frankónak tűnik: 8GB GDDR6, egy sor csati... de nem úgy volt, hogy max. 90W-ot fog kajálni, itt meg 130W-ot írnak, 8pin-es tápcsatival? Az már úgy nem finom, bár HDPlex 200W picoPSU-val megoldható.
Szerk.: 107W és 130W a hivatalos TDP.

#54009 Duracellmumus
Ja, így a táp is hűvösebb levegőt kapna... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54012) HookR


HookR
addikt

EVGA RTX 3050 XC és XC Black - eu.evga.com

(A 3060-asok 202 mm hosszúak, gondolom ezek is.)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#54013) fatpingvin


fatpingvin
őstag

nagyon remélem hogy ezek a 3050-esek nem fogják ugyanazt a hülyeséget mint a 3060 hogy legalább x8 széles slot kell nekik hogy hajlandóak legyenek működni...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#54014) HookR


HookR
addikt

MSI MEG Treble ITX - tomshardware
A képek nagyobb méretben: [1] / [2] / [3]
(Elvileg különálló házikó, nem barebone.)

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#54015) #16939776 válasza AxBattler (#54011) üzenetére


#16939776
törölt tag

A b, sem rossz, anno mértem úgy kemény 3-4°C emelkedést a tápból kifújt levegőn. Én úgy gondoltam hogy az is egy elfogatható kompromisszum.
Úgy hogy volt rajta még egy 110W "passzív" vga, és annak a melegét is a táp húzta ki, felment 10-12°C-ra!!! a deltaT. :Y :DDD
12cm-es ventilátorral, 800-as fordulattal, szinte üvöltött mellette a PFC tekercs.

[ Szerkesztve ]

(#54016) dirtymylo


dirtymylo
csendes tag

Hali!


(a fotó óta már került bele 1-2 cucc)

Igaz még nagyon félkész, DE...
Ez a kis házikó nagyon jól szerelhető(nek tűnik).
Belepróbálva a víz cuccokat, azzal szembesültem, hogy akár 2x240 + 1x120 radiátor is belefér!
Remélem mihamarabb készen lesz (Már csak táp hiányzik) és jövök ide hőmérséklet eredményekkel és fotókkal.

ASUS ROG Z11 a házikó neve

ASUS ROG //4 éve LADA [○○===○○] 3 éve HardverApro fertőzött

(#54017) Gergello válasza dirtymylo (#54016) üzenetére


Gergello
addikt

Néztem ezt a házat, érdekes, hogy hátul egy lukon kell bedugni a kábeleket.

(#54018) dirtymylo válasza Gergello (#54017) üzenetére


dirtymylo
csendes tag

Igen, meg ha hátára rakod a tápnak kell 90° elforgató, de ezt mellékelte az asus. Meg hát így szét kell bontani a házat, ha kábelt szeretnél a lapba dugni.

Szerintem megéri a ház, bár ez az első ITX konfigom, nincs vele előzetes tapasztalatom.

ASUS ROG //4 éve LADA [○○===○○] 3 éve HardverApro fertőzött

(#54019) RazoR


RazoR
veterán

Akinek van fehér/fekete NR200P segítene annyiban, hogy a TG milyen színű, átlátszó vagy sötétített egy kicsit? Mindkét színnél érdekelne. Köszi! :R

(#54020) ii77 válasza RazoR (#54019) üzenetére


ii77
tag

Nekem fehér NR200P-m van és átlátszó az edzett üveg oldallapja. Tudomásom szerint a feketéhez is ugyanilyen oldallap tartozik. Ráadásul a fehér házikóhoz is fekete rámás az üveg. Bezzeg az újabb "KaRibi" kékhez fehér keretes dukál már.

VESTAX QFO

(#54021) Crabface válasza ii77 (#54020) üzenetére


Crabface
senior tag

Sakura rózsaszín házhoz rózsaszín az oldallap kerete is bezzeg. :Y

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#54022) Ispy válasza RazoR (#54019) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem fekete és a franc tudja, szerintem nem sötétített. :D

[kép]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#54023) cinemazealot válasza HookR (#54012) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha jól látom, az RTX 3050-eknek ~250 USD körül lesz az ajánlott ára. Vajon mennyi lesz a piaci? Csak kattogok, hogy még ebben az évtizedben lesz-e értelme lecserélnem a GTX 1050-emet. :D

(#54024) flashpointer válasza cinemazealot (#54023) üzenetére


flashpointer
őstag

500 euro, forintban kicsit dragabb, a mostani MSRPk es valos arak alapjan.

(#54025) HookR


HookR
addikt

DAN & LianLi A4-H2O képek - reddit

A korábbi prototípus után még reszeltek rajta. Úgy tűnik, ez lesz a végleges változat.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#54026) AxBattler


AxBattler
félisten

Hol vannak már a 4GB-os RTX 3050-esek? :F

Gigabyte RTX 3050 EAGLE 8G és OC - gyári oldalak
213mm, és tetszik hogy 2-2db HDMI 2.1 és DP 14. csati van rajtuk + félpasszív a hűtése.

PNY RTX 3050 8GB XLR8 Gaming REVEL EPIC-X RGB Single Fan Edition - gyári oldal
Aki ezt a nevet kitalálta... ráadásul itt csak 1db HDMI 2.1 csatit találunk, és félpasszív hűtésről sincs infó.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54027) Qkackca válasza fatpingvin (#54013) üzenetére


Qkackca
őstag

Ugyanarra a chipre épülnek elvileg, úgy hogy szerintem az nem fog változni (vágott 3060).

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#54028) fatpingvin válasza Qkackca (#54027) üzenetére


fatpingvin
őstag

de k**vajó... újabb epizód a "kijött egy relatíve olcsóbb CUDA-képes kártya, de fatpingvin rohadtul nem fogja tudni használni ugyanis max x4-es slotba tudja beletenni" történetben.

a nvidia igazán elengedhetné ezt a f*szságot végre, ez senkinek nem jó, bányászni meg ugyanúgy veszik őket, csak ugye veszik alájuk az amúgy ezer más dologra is jó szerver lapokat...

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#54029) RazoR


RazoR
veterán

(#54030) #16939776 válasza RazoR (#54029) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ne haragudj rám, nagyon. Ez ugrott be elsőre :DDD :

(#54031) RazoR válasza #16939776 (#54030) üzenetére


RazoR
veterán

:DDD
Én miért haragudnék? Jópofa ez a ház de 60k kicsit sok érte szerintem....

(#54032) #16939776 válasza RazoR (#54031) üzenetére


#16939776
törölt tag

Komolynak, talán még inkább veszélyesnek szeretne ez látszani, csak komikusan hat, hogy félbe lett vágva és nem túl konzekvens módon került rá téglalap, kör, hatszög perforáció is.
így nem tudom, hogy hova kellene tennem. Ha tudsz nekem segíteni leírhatnád, hogy egy másik néző pontból minek tűnik ez, szerinted vajon "mit akarhatott ezzel mondani a szerző"?! :))

(#54033) HookR


HookR
addikt

ASRock Deskmini B660 - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#54034) AxBattler válasza HookR (#54033) üzenetére


AxBattler
félisten

Egy i5-12400-assal el tudnám képzelni, az IGP-je már megfelelő lenne számomra.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54035) HookR válasza HookR (#54010) üzenetére


HookR
addikt

ASUS Phoenix RTX 3050 8GB hivatalos oldal - [link]
- 177 x 128 x 51 mm



=====================================================

ASUS Dual RTX 3050 8GB hivatalos oldal - [link]
- 200 x 123 x 38 mm



=====================================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#54036) dirtymylo válasza HookR (#54035) üzenetére


dirtymylo
csendes tag

az a dual bejövős

ASUS ROG //4 éve LADA [○○===○○] 3 éve HardverApro fertőzött

(#54037) #25954560 válasza HookR (#54035) üzenetére


#25954560
törölt tag

gondolom az itx-es gtx1080 helyett erre nincs ertelme frissiteni grafikus teljesitmeny miatt. viszont kisebb aramfelvetel es melegedes miatt ez jobb valasztas lehet.

(#54038) AxBattler


AxBattler
félisten

Most nézem, néhány helyen eléggé lement a Cooler Master V550 SFX GOLD ára, már 28k HUF-ért is vihető... ha kell valakinek.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54039) HookR válasza #25954560 (#54037) üzenetére


HookR
addikt

A tesztek és a tényleges árak alapján meglátjuk.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#54040) Apollyon válasza #25954560 (#54037) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A sima GTX1080-at nem tudom, de a Ti verzió az RTX3060 Ti alatt van teljesítményben. De én is kíváncsi lennék a 3050-re már így 8 GB VRAM-mal.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#54041) Crabface válasza Apollyon (#54040) üzenetére


Crabface
senior tag

Rtx és dlss-t leszamitva semmivel sem jobb. Én most váltottam vissza... Ez olcsóbb.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#54042) PROTRON válasza Apollyon (#54040) üzenetére


PROTRON
addikt

Jaja XBOX series S killer feladatra összerakott minimális méretű konfigokba jó lesz (mielőtt még megkapnám, igen papíron a teljes konfig teljesítmény igénye egyelőre nagyobb). Ugye az marketing papíron 120 fps-t igér meg RTX-et, de valójában egyszerre nem tudja de még külön-külön is csak feltételekkel...

Illetve amikor csak tropára ment 1080-ak lesznek a piacon, akkor már ár-érték arányban is jó választás is lesz.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#54043) Apollyon válasza Crabface (#54041) üzenetére


Apollyon
Korrektor

RTX engem sem érdekel, de a DLSS nagyon király. Plusz ugye ugyanaz a teljesítmény kevesebb powerből megvan = kevesebb hő.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#54044) flashpointer válasza Apollyon (#54043) üzenetére


flashpointer
őstag

nem tudom hogy mar probaltad-e de azert kb egy fuves reszen vagy hasonlon a dlss kb hasznalhatatlan a vizualis elmeny jelentos csokkenese nelkul.

(#54045) Crabface válasza Apollyon (#54043) üzenetére


Crabface
senior tag

Founders Edition 1080ti, 250w. Nekem egy gigabyte 3060ti gaming OC volt az 220w-ot bekajolt. És a három venti meg a flow through dizájn miatt az egész házat befűtötte magán kívül. Blower kártya meg hátul eregeti a nyolcvan fokot és a házban csak a backplate fűt minimálisan. De értem, hogy sokkal újabb és tele van tachnologiaval meg future prooffal. :U

flashpointer: Vanguard-ban tökéletes volt a dlss. Mással jelenleg nem játszom amiben egyáltalán lenne ilyen funkció.

[ Szerkesztve ]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#54046) RazoR


RazoR
veterán

Sliger S620-al van valakinek tapasztalata?

(#54047) Almosito válasza RazoR (#54046) üzenetére


Almosito
tag

Szia,

Nekem a Cerberussal van, apvetően kedvelem, de van némi hiányérzetem:
- A pattintós oldal és fedlap rögzítés nem a legjobb ötlet, elég nagy erő kell a leszedéséhez, pici helyen, pl. törékeny monitor mellet óvatosságot igényel.
- A PCI slotok mellé csavarozandó takaróelem sem egy minőségi design ötlet. Egyébként a házhoz adott csavarok nem voltak teljesen összhangban a manuallal, de legalább összeszerelhető volt.
- Az látszik, hogy az eredeti elképzelésben nem szerepelt porszűrő, amit árulnak mellé az csak egy méretrevágott olcsó öntapadós mágnescsíkos cucc, a funkcióját ellátja, de a fényes szegélye sokat ront a ház megjelenésén.
- Adhattak volna valami okos segítséget a kábelmenedzsment megoldásához.
Ezeket leszámítva tényleg kedvelem, csak a prémium árazás mellé érzem kicsit soknak a fentieket.

(#54048) HookR


HookR
addikt

Jonsplus BO 102 hivatalos oldal - [link] / Chiphell (buildlog)
- 285 x 596 x 317 mm

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#54049) fatpingvin válasza HookR (#54048) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez elég szürreálisan néz ki... valahogy a hat/háromszöges szimmetriát nehezen gogadja be az agyam a műszaki cikkek esetében.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#54050) HookR válasza fatpingvin (#54049) üzenetére


HookR
addikt

A gyártók igyekeznek a mérsékelten műszaki beállítottságúakat* is megszólítani, nem csak a kockákat.

* lekerekített folyami kockák? :B

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.