Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) Rick4 válasza apollo12 (#57000) üzenetére


Rick4
félisten

jogos, megvan már. Viszont nem tudom, van-e értelme 13.gen procikat összerakni ddr4 ramokkal...
anno még a ddr3-ddr4-re váltás hajnalán volt hasonló emlékem, sőt, olyan lap is volt, amiben dupla annyi slot volt, és mindkét féléből tudtál belerakni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57002) Qkackca válasza Ispy (#56979) üzenetére


Qkackca
őstag

Aaaz, tényleg popcorngép :D
Szép. Nagy.

& Többiek: szóval akkor vihar előtti csend inkább...
Azért vannak még itt bátran 'legózó' emberkék, helyes ;]

Horvi: lehet itt kellett volna hamarabb kérdezni lap ügyben, de már megvan.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#57003) Rick4 válasza Ispy (#56996) üzenetére


Rick4
félisten

Megtaláltam a házunkat még egy helyen! :D
[link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57004) Qkackca válasza Rick4 (#57003) üzenetére


Qkackca
őstag

Ispy nem tudom mivel szeretné a pattogást beindítani, de a te procid valószínűleg tudja majd :D

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#57005) Rick4 válasza Qkackca (#57004) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor azt mondod, nem is a víz kellene rá, hanem egy ilyen? :D [link]
Néztem amúgy, bejön a dizájn, de mindent ütne, ha belülről meg pattogna ki a kukorica! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#57006) Ispy


Ispy
veterán

Épül, szépül kis házam!

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57007) punterhun


punterhun
csendes tag

Sziasztok,

Segítségetek szeretném kérni. Utolsó asztali számítógépemben még az AMD K6-2 CPU-ja volt szóval nem most történt a dolog. :)

Most kacérkodom egy mini-ITX konfig építésén. Megtudnátok körülbelül mondani, hogy egy AMD konfiguráció dedikált grafikusáratya nélkül, mennyibe is kerül így 2023 Q1-ben.

A költségvetés körülbelül, olyan 200-250 eHUF körül lenne.

Preferenciák:

- CSENDES, ami ventis géptől ebben a méretben elvárható.

- Felhasználás: SAP, Coding, SQL; Excel, Windows, Linux, no gaming

A lényeg a kiszemelt szemnek tetsző házikó:

Fractal Design - Era ITX

Mivel viszonylag régebben építettem gépet semmivel nem vagyok tisztában.

Azért is írok, h. ez reális-e mielőtt nekiállnék az online tesztek, vagy bármi olvasásának, h. mit is szeretnék. Idő mint a tenger semmi sem sürget.

Köszönöm, ha végigolvastad, külön a hasznos tanácsot!

"Weniger, aber besser." - Dieter Rams

(#57008) Grave_444 válasza Ispy (#57006) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Eddig tetszik. :)

(#57009) FireKeeper válasza punterhun (#57007) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szerintem először mogyorózd össze milyen erős hardvert akarsz hogy lássuk mekkora hővel kell számolni mielőtt házat ajánlunk. illetve mennyire fontos hogy kompakt legyen? csak mert GPU nélkül elég picire is meg lehet csinálni csak akkor ugye később bővítési lehetőség nincs, meg a hűtés/hang is kompromisszumos.

az Era tudtommal nem ajánlott, kb semmi szellőzése sincs.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#57010) Grave_444 válasza FireKeeper (#57009) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem se valami jó ház, ha kerül bele 2 slotos gpu, alulra nem is fér ventilátor.
Úgy még csak csak, de nélküle felejtős.

(#57011) PROTRON válasza punterhun (#57007) üzenetére


PROTRON
addikt

Én még tavaly építettem mITX gépet, tényleg a minél kisebb méret volt a cél.
Akkor új bolti alkatrészekkel 213K volt bruttóban egy 10600K-val, tehát elég erős egyszálas procival a kódoláshoz.
De a ház az jóval olcsóbb volt, Akyga Ak-730, legolcsóbb mitx házikó, műanyag nyeklik nyaklik, nem volt cél a minőségi ház csak a kis méret, az csak 7500 huf volt, tehát a többi alkatrész kb 205k, konkrétan:
i5-10600k proci: 76k (akcióban olcsóbb volt éppen mint a sima nem "K" jelű)
H570 csipset mItx alaplap: 48k
BE QUIET 300W TFX 80+ bronze tápegység: 22K
500 GB A2000-es m.2 SSD (mostanra már nem lehet kapni): 20K
Procihűtő: 9K
2x8GB 3200 CL16 alacsony magasságú ram: 30K

Na most az akkori árakhoz képest az igazi változás az hogy a kifejezetten mini itx lapok a csiphiány miatt alig lehet kapni és emiatt dupla-triplázódtak az árak.
Ez azért fontos, mert a ház amit kinéztél nem ad lehetőséget elméletben nagyobb alaplap, pl mATXméretű alaplaphoz. (De lehet itt a srácok ismernek 1-2 trükköt, pl flexet :)) ) .

Ha ezt a helyzetet "tehát hogy 2x annyiba kerül az alaplap mint indokolt" meg tudod oldani, akkor a boltban 46K-ba kerülő házaddal együtt beleférhetsz bolti alkatrészekkel együtt kb 250k-ba.
De pl proci hűtő terén nem muszáj boltit venni, abból csak a venti számít hogy mennyire hangos, nem kell az egész hűtőnek újnak lennie.
Tápegységen is lehet fogni valamennyit, ha nem kell legkisebb TFX méret mint nekem.
Procin is lehet spórolni, mert nem tejtermék, elvileg ha az első fél évben nem szállt el és nem ugráltak rajta, akkor elvileg gond nélkül el ketyegnek x mennyiségű tulajdonos váltás után is.

#57010Grave_444

De hát írta hogy nem akar VGA-t, ha meg később meggondolja magát az már nem a mostani eszmecsere reszortja. :D

BTW a házat én nem ismerem, nem ismerem a hűtési lehetőségeit tapasztalat szinten.
Azt látom a kiadott anyagban, hogy a felső üveglapot lehet szűrős szellőző rácsra cserélni, oldalán is van perforáció, tehát elvileg adott a lehetőség alulról felfele szellőzést kialakítani, amíg nincs benne VGA.

UI::
Most nézem csak ez amúgy nem is annyira vészesen emelkedett, ráadásul ami kiváló hogy nem az M.2 SSD alatt van a csipset, hanem mellette és a felesleges második M.2 nem ott van, ahogyan a szintén felesleges "shield"-ért sem kell fizetni:
[link]
B660M-ITX 65k huf boltban...persze seggszikla, nem mindenki szereti.
Meg persze az inbuilt "type c" usb-t is kispórolták a hátlapról, ami másfelől viszont jó hogy az alaplapi csati megmaradt, így 5k-ért kábelt vásárolva oda raksz csatit ahova szeretnéd. Tehát megint egy olyan pozícióban lévő alkatrésszel kevesebb, amit amúgyse tudtál kihasználni.
Meg amivel még kevesebb azok a sima USB portok, valamint a 2,5GBe ethernet sincs rajta.

Szal azért spórolós...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#57012) Grave_444 válasza PROTRON (#57011) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Jogos. Külsőre szép, de árban a felét éri a belső miatt.

(#57013) punterhun


punterhun
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását :) Már is sokat segítettetek.
Tehát ház ejtve kicsit elmerülök a tesztekben, aztán meg visszajövök infot gyűjteni, valóban logikus, h. konfighoz kellene házat találni.....
Egy valami biztos, legyen csendes egy kisebb, minimalista ház mellett, hogy mit jelent kicsi majd kiderül.
Ha bele lehet később rakni egy dedikált grafikuskártyát az nem baj.

"Weniger, aber besser." - Dieter Rams

(#57014) AxBattler válasza punterhun (#57007) üzenetére


AxBattler
félisten

Ugyanekkora méretben vegyél inkább egy Jonsbo V9-et, ami már mATX alaplapot is elbír, jobban szellőzik, és sokkal rugalmasabb leszel a későbbi esetleges bővítéseknél.

#57013 punterhun
Ebbe belefér a VGA, a csendesség inkább a hűtők függvénye.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#57015) PROTRON válasza PROTRON (#57011) üzenetére


PROTRON
addikt

Tudom már nem releváns az eredeti kérdezőnek, de még kiegészíteném magam hogy van még piacon 1-2 kisebb méretű mATX alaplap, na azok még lehet beleférnének abba az ERA házba
pl Seggszikla H470M HDV [link]

#57014 AxBattler
jaja az a házikó pont 1 slottal magasabb, így a normál mATX lapok alsó furatainak is van hely flexelés nélkül, igaz a legalsó PCIe slotba a ventik miatt nem nagyon raksz mit, de nem is érdekes.
Ellenben feleannyiba kerül. Tényleg volt értelme a kollégának benéznie ide mint aki kinéz. :)

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#57016) Ispy válasza Grave_444 (#57008) üzenetére


Ispy
veterán

3 óra szopás eddig, kábelmenedzsment meg a gyengéknek való. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57017) Ispy válasza punterhun (#57013) üzenetére


Ispy
veterán

CM nr200 szerintem perfekt erre...

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57018) Zamma válasza punterhun (#57007) üzenetére


Zamma
őstag

Cirka 1,5 éve én is kb. erről az alapról indultam el, NR200 ház lett belőle.. ...ezzel a beltartalommal: 10700, Scythe Mugen PCGH, 32 gb ram, most év végén került bele egy PowerColor rx 6600 Fighter. Ez életem első dedikált kártyája '84, azaz a C64-em óta... :D
...ami akkor 25 ezer forintba került a Maria..., szóval Bécsben. Ennyit a mese blokkról...
Tehát ezeket néztem 1,5 éve:
- Inwin Chopin
- Asrock X300
- Minis Forum, Beelink boxok fullra készen.
Lehet, ha ma kellene vennem - és biztos nem lenne vga -, az árak miatt az utóbbikat választanám, esetleg olcsóbb gyártóktól. De a ramot, ssd-t semmiképpen sem onnan venném, hanem egyedileg.

(#57019) Grave_444 válasza PROTRON (#57015) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem annyira szerencsés ilyen alaplap, amin a 2-3. slot a gpu.
Magamnak legalábbis nem kéne.

Ispy
Pedig rengeteg hely van ott, sőt még kábelt is tudsz hova kötegelni. :)

(#57020) hegegabi80 válasza Ispy (#57016) üzenetére


hegegabi80
addikt

A végén kiderül, hogy még sem olyan nagy az a ház. :DDD
Ha a korábbiban elfértek, akkor itt is el kell. Max rövidebre kell vágni az összeset. ;]

(#57021) Ispy válasza Grave_444 (#57019) üzenetére


Ispy
veterán

Persze, tervben van, vettem egy tekercs tépőzárat is direkt hozzá, csak előbb tesztelem ma, mert ezen dolgozok, aztán nem lenne vicces, ha 2 óra kábelrendezgetés után szét kéne szedni az egészet....

Most azon agyalok, hogy vajon látványban mennyit adna a harisnyázott kábel, mert szinte nem is látszanak a kábelek, max pár centit.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57022) Ispy válasza hegegabi80 (#57020) üzenetére


Ispy
veterán

Ó, dehogynem, az első "itx" házam, ahol tényleg van kábel management, olyan igazi fajta. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57023) hegegabi80 válasza Ispy (#57022) üzenetére


hegegabi80
addikt

Akkor nem egy Metis, az így nem buli.
Amúgy nagyon jól néz ki benne a világítós venti.

Jah két év után úgy döntöttem én is, csak kéne egy vga. Csak hát kurvára le vagyok korlátozva a keskeny házzal. De a kis ördög már dolgozik ám, és vannak terveim. ;]

#57013punterhun
A Jonsbo V9 és CM NR200 valóban jó választás, az előbbivel én is rendelkezem, igaz nem költöztem még bele, mert más terveim vannak. Ha visszakeresel Grave_444 kollégának is V9 van.
Kisebb matx lapok is belemennek később lehet is bele külön vga-t tenni.

Nálam egy kis Cemo M1 gépház van, Ryzen 4650G cpu-val és 2x8 GB CL16-os ramokkal. Ezen vígan játszogatok is, igaz nem a legújabb címekkel, de sok mindennel elbír.
Először gyári hűtő volt rajta, de nem a legjobb hang terén, így kapott egy Noctua NH-L9 Crhomax.black hűtőt, így már játék alatt is elég jó némaság van.

Ha nem félsz a használt cuccoktól, akkor érdemes aprón is nézelődni, ki lehet fogni jó áron ezt-azt, és akkor jobban beleférsz a büdzsébe.
PL cpu simán mehet, esetleg ram is. Alaplapból azért érdemes garisat.

Egy dolog biztos, eddig sem volt olcsó a mitx mulatság, most meg aztán pláne nem az.

[ Szerkesztve ]

(#57024) Grave_444 válasza hegegabi80 (#57023) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Normál "nagy" mATX lap is gond nélkül elfér. :)
ATX táppal trükközni kell a felfogatás miatt.

(#57025) hegegabi80 válasza Grave_444 (#57024) üzenetére


hegegabi80
addikt

Persze 24x24 matx lap + SFX táp vagy keskenyebb matx lap és ATX táp.
Nekem is most ATX táp kerülne bele, de vettem egy SFX-ATX átalakító keretet, igaz itt visszafelé kel működni, és kell is távtartó hozzá, hogy a tápcsatlakozót be tudjam dugni. De egész jól megoldható a dolog.
Majd ha sikerült összeraknom, akkor jövök a fotókkal is.

(#57026) Ispy


Ispy
veterán

Most esett le, hogy tök jó pofa ez a rejtett csati dolog, csak éppen a füles usb donglejének kéne rajta lyukat vágni. :DDD

Meg az alaplapi antennák sem biztos, hogy el fognak férni, szóval semmi extra, csak a szokásos... ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57027) Grave_444 válasza hegegabi80 (#57025) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Képeket mindenképp készíts róla. :)
Igazából ha van 4db hosszabb csavarod és nem sajnálod a táp hűtőrácsot simán megfogatható.
Úgy a tápkábelnek is bőven marad hely, mert az SFX helyére illeszkedik.

(#57028) Horvi


Horvi
őstag

Na végre bekerült a kártya is. Nagyon picinek tűnik így a régi R9 után.
De legalább mellette elfér egy sata ssd felcsavarozva. A kábelezés elég nehézkes volt az SFX-L táp és a szalagkábel miatt de megoldódott az is.

Ami feltűnt, hogy néha furcsa hangot ad ki a gép. Az egyik zörgésre rájöttem, valamiért a fedlapot rázza a top hat-ben levő venti, azt majd orvosolom valahogy.

A másik egy ilyen pulzáló hang mikor felgyorsul a venti meg lelassul. Idle-ben van ez a hand de néztem a VGA-nál nem is megy a venti, legalább is a radeon szoftver szerint. Elvileg a proci hűtőnek is csak 20%on kéne menni amíg el nem éri a proci az 50 fokot.
Még ami ötletem van az a tápegység szóval még lesz vele dolgom kideríteni, hogy még is mi adja ki a hangot.
A VGA-hoz kapcsolódva, a coil whine mindig hallható vagy inkább csak terhelés alatt?

Hello darkness, my old friend...

(#57029) VTom


VTom
veterán

Másik topikból loptam, de beteszem ide, mert ez brutális: 4090 ITX

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#57030) Grave_444 válasza Horvi (#57028) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nem lehet a táp venti, amikor bekapcsolgat?

(#57031) Horvi válasza Grave_444 (#57030) üzenetére


Horvi
őstag

Lehet az lesz, megnézem ha hazamegyek, bár az elég idegesítő lenne, mert ugye azt nem tudod vezérelni egyedi profillal vagy ilyesmi.

Hello darkness, my old friend...

(#57032) FireKeeper válasza Horvi (#57028) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

A VGA-hoz kapcsolódva, a coil whine mindig hallható vagy inkább csak terhelés alatt?
kártyafüggő, de gyakoribb, hogy csak terhelés alatt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#57033) Ispy


Ispy
veterán

Háh, még a hátlapi antennák és az usb dongle is simán elfért a tető alatt, micsoda egy itx. :DDD

[link]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57034) Horvi válasza Grave_444 (#57030) üzenetére


Horvi
őstag

Oké megvolt a hibafeltárás. A tápventi be sem kapcsol :DD Szóval annak a ventije kilőve.
A pulzáló hang valószínű a CPU ventiből jött(P12 slim), kicseréltem most megy a Heaven 4.0 és nem csinálja, meg idle-ben sem.

A furcsa morgás pedig a top hatben levő két ventiből jött(P12), megpróbálom őket kicserélni, vagy először csavarral rögzíteni nem ezzel a gumis bizbasszal.
Ha az sem segít akkor cserélem a ventiket, anno vettem egy value packot abból futja.

Ha nagyon felb@szom magam akkor veszek noctuákat.

FireKeeper Köszi, akkor úgy néz ki nekem is ilyen kártya jutott. Terhelés alatt van coil whine, a hűtő is viszonylag hangos, pedig elvileg a Sapphire Pulse nem rossz. A legdurvább coil whine akkor van amikor leállítom a benchmarkot és leveszem a terhelést a VGA-ról.
Mit lenne érdemes nézni helyette? Vagy próbáljak rá simán egy másikra hátha?

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#57035) Horvi válasza Horvi (#57034) üzenetére


Horvi
őstag

Oké a pulzáló hang idle-ben nem jelentkezik most viszont ha nézek pl youtube videót akkor néha elindul a VGA venti alacsony fordulaton és annak van ilyen pulzáló hülye hangja. Szóval sajna eddig csalódás a Sapphire Pulse kártya. :(

Hello darkness, my old friend...

(#57036) Grave_444 válasza Horvi (#57035) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Esetleg próbálj beállítani saját profilt neki.

[ Szerkesztve ]

(#57037) FireKeeper válasza Horvi (#57034) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szerintem nehezen találni olyan kártyát a piacon ami nem CWs. csak RX6000-ből volt már nálam 3 kártya is mindegyik CWs volt kisebb-nagyobb mértékben. a probléma azzal van hogy egyik gyártó sem használ már olyan tekercseket amik furatosak, amikre nem volt jellemző ez a jelenség. általában az segít a CWn ha a hűtő rákontaktál a tekercsekre, de a legtöbb gyártó nem szokta erőltetni ezt a megoldást. esetleg ha nem bánod a garivesztést, megpróbálkozhatsz tenni valami nagyon puha gap padet a tekercsekre hogy kicsit felfogja a vibrációt. illetve segíthet az alulfeszelés és az FPS limitálás is.

#57035:
nem véletlen hívják pulse-nak :D de akkor lehet hogy nem is a CW a gondod hanem a venti. bár ahogy írtam fentebb, kisebb nagyobb mértékben érinteni fog a CW is, akármit csinálsz...

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#57038) Horvi válasza FireKeeper (#57037) üzenetére


Horvi
őstag

Na ez remek hír akkor mondhatom :DD Amúgy akkor durva csak a CW igazán ha leveszem a terhelést a kártyáról. Load alatt a venti úgy is elnyomja.
Próbáltam játszani a venti profilokkal de olyan áttörő eredményt nem hozott. Egy sima youtube videó alatt is felment a kártya 60fokra és ott már kapcsolt a venti. Ment kb 5-10 másodpercig amíg a kártya visszahűlt kb 49 fokra és akkor kikapcsolt.

Pedig még egy kis UV-t is adtam neki. Alapból 1150mV-n volt kb le lehetett menni vele 1050-re. 1025-nél már fagyott.

Jaja lehet ezért pulse a neve. Ezek után a nitro+ mit tudhat? :DD

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#57039) Grave_444 válasza Horvi (#57038) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nekem 1660S Gaming X, 2060S Asus Dual, 2060S Gaming X mind CW-s volt. Nem egyformán, de a 2060S-ek kifejezetten zavartak.
Most a 3060 Gaming X hibátlan. :) Táptól is függ.

[ Szerkesztve ]

(#57040) Horvi válasza Grave_444 (#57039) üzenetére


Horvi
őstag

Hát nem nyugtattál meg :DD Mondjuk az elállás lehetősége még bőven megvan szóval lehet élek vele aztán nézek valami mást. Csak még akkor nem tudom mit kellene.

Hello darkness, my old friend...

(#57041) FireKeeper válasza Horvi (#57040) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

CW-t valszeg nem úszod meg, de jobb hűtőket találsz. nekem anno Red Devil volt, azon elég overkill hűtő van.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#57042) Grave_444 válasza Horvi (#57040) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Ha nem tetszik érdemes váltani. Mondjuk elállásra nem bíztatlak, az nem túl korrekt szerintem. Más mondjuk lehet örül, ha jobb áron kap bolti kártyát.

Nekem a Be Quiet ventilátorok 21%-on még némák, de 22%-tól kezdődik a motorzaj.
Ezért idle 55 fok cpu hőmérsékletig 21% csak. Ha már bekapcsol nem gond, de ez a ki-be zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#57043) Crabface válasza FireKeeper (#57041) üzenetére


Crabface
senior tag

Nálam rx6800+sf750-el nincs cw... Bezzeg az alaplapom sikitott amíg a low power state dolgokat ki nem kapcsoltam.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#57044) Horvi válasza FireKeeper (#57041) üzenetére


Horvi
őstag

Igen azokat én is néztem csak az a baj, hogy szerintem a házba(Ghost S1) nem férne be. Így is a mostani kártya eléggé a limiten van, max 1-2 mm férne még el.

Grave_444 Ebben is van valami még nemtudom, hogy lesz lehet megszokom. Amúgy ilyenkor ha elállok tőle akkor azt nem értékesítik újra felbontottként?
A P12 egész jó venti így házventinek. Most kicsit javult a hangja, állítottam nekik profilt a biosban, meg a cpu hűtőnek is.

Amúgy az normális, hogy elindítok egy játékot(D2R volt most) és kb egyből felugrik a ventisebesség és a VGA hőmérséklet is felugrik ilyen 80 fokra kb?

Hello darkness, my old friend...

(#57045) Ispy válasza Horvi (#57044) üzenetére


Ispy
veterán

Ekkora házban? Nincs itt csoda.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#57046) Crabface válasza Horvi (#57044) üzenetére


Crabface
senior tag

Az nekem egy rossz paszta/rossz feszkó-ventifordulatnak tűnik.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#57047) Crabface válasza Crabface (#57046) üzenetére


Crabface
senior tag

És nem... 75-85 fok az a kártya a tesztek szerint. Ez durva, szerintem. Ennyire elengedné az AMD a feszkót meg lenyomja a ventifordulatot a csendesség miatt?

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#57048) Horvi válasza Crabface (#57046) üzenetére


Horvi
őstag

Hát próbáltam állítani a venti profilt több kevesebb sikerrel. Nem igazán vagyok járatos benne. Most visszaraktam próbából a gyári beállítást:

Alulfeszelést is csináltam de nem sokat engedett. Az eredeti érték 1150-en volt.

Amúgy az volt a furcsa, ha csak egy sima 1080p-s yt vidit néztem, és nem ment a venti(a hőfok az elején abban a tartományban volt) akkor is elkezdett kúszni felfelé a hőmérséklet és kb 30 sec után már elérte az 50-55 fokot és akkor kapcsolt a venti. Ha állítottam rajta, hogy csak 60-65 fokon kapcsoljon akkor meg simán felment addig is a hőmérséklet egy videó nézés közben.

Hello darkness, my old friend...

(#57049) punterhun


punterhun
csendes tag

Sziasztok,

Kicsit keresgéltem az ITX vonallal kapcsolatban és az alábbi eredményre jutottam h. mit is szeretnék:

A konfiguráció magja a következő alkatrész csomag lenne (egyenlőre):

Cooler Master MASTERBOX NR200P
64GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston Fury
AMD Ryzen 7 5700G
1TB Kingston SSD M.2
ASRock A520M-ITX

- Mi a véleményetek róla? Esetleg tudtok jobbat ajánlani.

- Illetve milyen tápot gondoltok bele optimálisnak?

Ezzel kapcsolatban később szeretnék, mondjuk egy 3060-as kártyát belerakni:

ASUS GeForce RTX 3060

Köszönöm előre is a support-tot! :)

"Weniger, aber besser." - Dieter Rams

(#57050) Ispy válasza punterhun (#57049) üzenetére


Ispy
veterán

Én vennék egy corsair sf600-at bele. De ha szépre is akarod számolj egyedi kábelekkel, mert azok merevek és rövidek.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.