Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) A Zéé válasza tomi5244 (#36298) üzenetére


A Zéé
addikt

láttam a hirdetését, csak nem mentem jobban utána. Azon járt már az agyam, hogy a lakatos alvállalkozónkat megkérem, hogy csináljon nekem egyet, csak most nagyon el van havazva ő is. Írok neki :R

Just a simple Lineman...

(#36302) A Zéé


A Zéé
addikt

Asszem nem kell sokat gondolkodjak azon, hogy kell-e a Kaby Lake, vagy sem :N

Just a simple Lineman...

(#36303) radi8tor válasza A Zéé (#36302) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megjelenés után sosem pénztárca barát árak jellemzőek.

⭐ Stella

(#36304) tomi5244 válasza A Zéé (#36302) üzenetére


tomi5244
őstag

Ráadásul a "régiek" sem lettek olcsóbbak. :)

(#36305) HookR


HookR
addikt

HDPLEX táp újdonságok - smallformfactor.net
- 300W DC-ATX
- 160W DC-ATX (A végleges majd fekete lesz, hűtőbordával)
- 300W AC-DC (136 x 62 x 41 mm)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#36306) AxBattler válasza #16939776 (#36278) üzenetére


AxBattler
félisten

Igaz, a notiramok, meg a háttértár nem eszik sokat.
Mondjuk a 4core + igp + M.2 max. terhelése egyszerre nem túl valószínű.

Aki paneltápot, pico-t szeretne, annak számít a max. fogyasztás is.

(#36279) shteer
Köszi, de nálam is van egy, csak el kellene mélyülnöm a fogyimérő használatában...

(#36280) cinemazealot
Igazából az IGP nélküli max. fogyasztás lenne az érdekes, 40W teljesen jó lenne.
Szerintem az újabb, Skylake procik már nem throttlingolnak egy normálisabb hűtővel.

Más:
Cooler Master Elite 110A immár nálunk is kapható, teljesen korrekt áron. Mondjuk ehelyett a Satelite csak egy árnyalattal hosszabb, de szerintem jóval kényelmesebben el lehet benne férni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36307) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

Egy ilyet elfogadnék :)

(#36308) #16939776 válasza AxBattler (#36306) üzenetére


#16939776
törölt tag

Csak arra akartam rávilágítani, hogy az a 40W nem számít áttörésnek.

Igazad van de továbbra sem érdemes kicentizni a táplálást, hiába csak "40W-ot mutatott a műszer" mint csúcs fogyasztás (ismeretlen körülmények között). Summa: szóban forgó összeállításhoz egy min.: 4A@12V(48W) folyamatos 6A (72W) peak terhelhetőségű paneltáp +80W körüli kocka még nem túlzás, ha a valós max. fogyasztás alapján tervezünk.

Ha dVGA mellé szánod, megint más lesz a CPU-rész/memóriavezérlő terhelés eloszlása mint amikor IGP-t szolgál ki, +/-20% fogyasztás eltérés simán meglehet egy CPU limites szituációban.

[ Szerkesztve ]

(#36310) soneec


soneec
tag

Ces 2017: Phanteks project


Nos a kistesoba szívesen átköltöznék :D

[ Szerkesztve ]

(#36311) mpierre válasza soneec (#36310) üzenetére


mpierre
veterán

:Y Ejha. Bakker mégiscsakmegkellépítenem a vizes mitx gépet?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#36312) Mercutio_ válasza AxBattler (#36306) üzenetére


Mercutio_
félisten

A satelite ipon szerint azonos méret csak 1cm-rel alacsonyabb, eszerint ennyivel jobb a belső elrendezése?

Új intel lap+proci árak horror, marad a 1150-es phoenix+G3258

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36313) t72killer válasza HookR (#36297) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó cucc, hűtő nélkül be is férne a tu-100-amba:DD.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36314) AxBattler válasza Mercutio_ (#36312) üzenetére


AxBattler
félisten

Legalábbis VGA-nak több benne a hely + a táp a deszka előtt van, nem pedig fölötte, így könnyebb szerelni az egészet (főleg, ha SFX a táp.). HDD-k meg ugyanúgy a ház tetejében, oldalában vannak elhelyezve, ebben nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36315) HookR


HookR
addikt

Gigabyte GA-Z270N-Gaming 5 - smallformfactor.net
Meg néhány BRIX és egyéb MiniPC

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#36316) shteer válasza HookR (#36315) üzenetére


shteer
titán

24pin fölött miféle csati az? OCT_CON felirattal

..szerintem jónak tűnik

(#36317) #16939776 válasza shteer (#36316) üzenetére


#16939776
törölt tag

OCTerminal_CONnector?

[ Szerkesztve ]

(#36318) shteer válasza #16939776 (#36317) üzenetére


shteer
titán

OC Touch panel :K

..szerintem jónak tűnik

(#36319) Thom!


Thom!
veterán

J4205 vs AMD 5350 Általános felhasználásra melyik mennyivel gyorsabban másikhoz képest?
Vagyis inkább azon a lényegi kérdés hogy az Intel erősebb-e az AMD processzornál nyers teljesítménnyénél most a multimédiás képességet ne soroljuk ide...?

[ Szerkesztve ]

(#36320) Seep


Seep
senior tag

[link]

Ez mar megvolt?

(#36321) AxBattler válasza Seep (#36320) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja. Szvsz szánalom. :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36322) shteer válasza AxBattler (#36321) üzenetére


shteer
titán

(#36323) AxBattler válasza shteer (#36322) üzenetére


AxBattler
félisten

Vótmá'. :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36324) t72killer válasza shteer (#36322) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kell:R

Mondjuk MSI már van egy ideje, ráadásul duplaventis kivitelben... (Igaz, eggyel kevesebb HDMI van rajta)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#36325) shteer válasza AxBattler (#36323) üzenetére


shteer
titán

De nem itt ;]

..szerintem jónak tűnik

(#36326) HookR


HookR
addikt

#jobbkésőnmintsoha

====================================================

ECS H110I-C33 és H110I-C3D hivatalos oldal - [link]

====================================================

ECS H110S-2P hivatalos oldal - [link]
- Mini-STX

====================================================

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#36327) #16939776 válasza Thom! (#36319) üzenetére


#16939776
törölt tag

Elvileg 1000 pontnyi előnye van PCMark Home-ban a 5350-nek. 1830 vs. 2905

Ahogy látom a J4205-öt is "lábon lőtték" az egycsatornás memóriavezérlővel :N

(#36328) Thom!


Thom!
veterán

Akkor lehet H270 itx+Kaby Lake(pentium) lesz belőle

(#36329) VTom válasza AxBattler (#36321) üzenetére


VTom
veterán

Az. Azt meg égképp nem értem, hogy egy ekkora házba miért nem FE-t pakoltak. Mert hogy az a WF3 megfullad ott, az tuti.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#36330) Thom! válasza #16939776 (#36327) üzenetére


Thom!
veterán

- Dual Channel DDR3/DDR3L Memory Technology ??? :F
Asrock ezt írja. Vagy proci belső mem vezérlője 1 csatornás?

(#36331) #16939776 válasza Thom! (#36330) üzenetére


#16939776
törölt tag

Igen, azt benéztem :B

Ami miatt nekem ez kérdéses volt, az az hogy eddig nem túl stabil mindkét foglalatot megtöltve rammal, DC módban, valaki alaplapot, valaki memóriát próbált cserélni megoldás képen.

[ Szerkesztve ]

(#36332) Mercutio_ válasza Thom! (#36328) üzenetére


Mercutio_
félisten

Feleslegesen drága, H170 és skylake alapon sokkal erősebb és/vagy kisebb tdp-kategóriát kapsz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36333) Rolcsao


Rolcsao
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a jelenlegi rendszert egy kis egyedi házba belezsúfolni.
Asus B150i wifi/aura
i3 6100
2x4gb 2133 hyper x fury
evga gtx 760 sc 2gb -> ez lesz lecserélve valószínűleg erre: gtx 1050 ti lp
CM G450M táp

A kérdésem az lenne (mivel a tápot is cserélnem kell kisebbre), hogy ehhez a rendszerhez ez elegendő lenne a gtx 1050 ti lp-vel? Vagy esetleg van valami ajánlottabb ebben a méretben (Be quite!-n gondolkodtam még)? Ahogy néztem csak egy 4 pines cpu csatlakozó van ezeken az alaplaphoz de az asus egy 8 pinest kér. Meg oldani a TFX táppal is esetleg egy átalakítóval a 2x4 pint?
Köszi!

(#36334) Pete55555 válasza Rolcsao (#36333) üzenetére


Pete55555
addikt

Bőven elég a táp, ilyeneket árulnak aprón is amúgy 4.000 körül.
Szerk - Most pont nincs...

2x4 pin helyett elég 1x4 pines EPS csati is. El sem tudod rontani, mert nem lehet felcserélni őket.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#36335) Rolcsao válasza Pete55555 (#36334) üzenetére


Rolcsao
csendes tag

Rendben köszönöm!
Igen azt láttam, hogy ezen van egy 4 pines akkor ezek szerint az jó is lesz. Az én lapomon mihez kell a 8 pin? Esetleg nagyobb CPU esetén vagy tuninghoz? Ez az fsp táp ugyanezzel a rendszerrel egy i5-öt is képes lenne meghajtani a jövőben?
Mennyivel lesz hangosabb ez mint a jelenlegi CM táp?

Üdv,

(#36336) AxBattler válasza Rolcsao (#36335) üzenetére


AxBattler
félisten

65W-os Skylake i5-öt simán meghajt, de szerintem a szorzózáras i7 sem jelenthet problémát.
Egyedül a K-s procik piszkálásához lenne kevés.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36337) HookR


HookR
addikt

Prime Element casecon - linustechtips.com / youtube

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#36338) Rolcsao válasza AxBattler (#36336) üzenetére


Rolcsao
csendes tag

Köszönöm a választ!
Tuningolni nem fogok, maximum egy i5 6400,500 vagy 600 szorzózáras CPU ra ruházok majd be, de egyenlőre az i3 is elég.

(#36339) Mr. Csonti


Mr. Csonti
tag

Sziasztok!

Mini-ITX rendszert építenék és 370 ezer körül szánnék rá. Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek ebben az árkategóriában van-e jobb konfiguráció mint amit én csináltam? (Az alaplapban nem vagyok biztos, mert nagyon gondolkodok az ASUS B150I PRO GAMING/WIFI/AURA-n. Esetleg ebben is tudnátok segíteni hogy melyik a jobb lap?)

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#36340) xEon1337 válasza Mr. Csonti (#36339) üzenetére


xEon1337
őstag

Szinte ugyan ilyen konfigot fogok most összerakni öcsémnek.

Nekem volt régebbről 1-2 negatív tapasztalatom Gigabyte lapokkal, szóval ebből kifolyólag az Asust választanám, még ha azon csak B150-es vezérlő van a H170-el szemben, mivel esetedben ennek semmi jelentősége nincs.
Proci hűtőn nem gondolkoztál? 10 ezer körül már sokkal halkabb és hatékonyabb megoldások vannak a gyárinál.

Gépházból mi a Cougar QBX Kaze mellett döntöttünk, ez sokkal kompaktabb és olcsóbb, mint az általad linkelt Bitfenix (már ha számít a méret).

"Less but better" - Dieter Rams

(#36341) Dißnäëß válasza Mr. Csonti (#36339) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ha nem tuningolsz (bár nem Z-ssel is lehet), bármilyen lap jó, én most ASUS vagy ASRock-oznék, de megvárnám a 200-as chipseteket, itt vannak küszöbön, gyakorlatilag szerintem a nagykerek is várják őket.. ha nem számít az idő. Így picit időtállóbbat veszel - valamivel. Ha 100-as chipsetnél maradsz, érdemes olyat belőni, aminek a honlapja említi, hogy BIOS frissítéssel támogatja a Kaby Lake 7th gen-es procikat és olyat is lőnék hozzá, eBay-en már bejelentés előtt vehetők voltak :D de sztem 1-2 hét és itthon is..

A Bitfenix Prodigy-be én is szerelmes voltam, de lecserélném, nem tudsz bele normális nagy, csendes hűtőt tenni (ha léghűtésen maradsz persze és a prociból ítélve szerintem igen), bár ezzel lehet mások vitatkoznának, mert van alacsonyabb méretben is halk CPU hűtő, de én pl. egy Arctic Freezer i30 CO-val tolom, 600-1200 RPM-en 1 darab 12-es ventivel, proci húzva, de behűti lazán full-full kussban... 161mm magas a hűtő -> rengeteg házat megnézve emiatt a Phanteks Enthoo Evolv ITX mellett döntöttem és tegnap be is laktam a kuckót, hát csak szuperlatívuszokban tudok írni róla.. bár a művelet kb. olyan volt, hogy tapétázzuk ki a nappalit a postaládán keresztül :D de hát a kezem nem apró, a rések meg picik. Például felszerelt CPU hűtő és beépített alaplap után SATA kábelt dugni a hűtő alá a lapra uhhh... :DDD .. (de összejött, mondjuk ez a méretből adódik, nem a ház hibája).. szóval a ház fogadja a brutál nagy CPU léghűtéseket is, akárcsak a 2 slotos extrahosszú VGA-kat (bár nekem egy ITX-es extra kis méretű Gigabyte GTX960 van benne, még az ATX házban már ezt vettem előre gondolkodva majd a miniatürizálásra, de felesleges volt).

Mondjuk NAS/szerver építőknek nem az álma, 3.5" HDD hely 2db, 2.5" hely 1db, de van egy plussz üres rész a házban (a CPU előtti szokásos üres nagy tér), ahova egy külön kis keretet lehet venni Phanteks-től és még 2db 2.5" felpattanhat a 4 gumi tappancsra (vagy 1db 3.5" HDD, attól függ, melyik keretet veszed).

Prociban az i5-7500/7600 is ugyanez a liga és már Kaby Lake.

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#36342) Dißnäëß válasza xEon1337 (#36340) üzenetére


Dißnäëß
veterán

+1, látok most hirdetve egy Giga lapot, szépséghibája csak az, h az egyik memória rögzítő pöcök letört, funkcionalitásban persze nem befolyásolja a lapot.

Az én szintén Giga lapomnak ugyanez a baja, az ASUS lefogató műanyaga a RAM-nál sokkal keményebbnek tűnik már tapintásra is. Ugyanakkor a Gigabyte BIOS-a után az ASUS-é brrrr... :) de hát most ez van, azért ez sem rossz :) (Z97I-Plus)

POKE 16017,44 ..... SYS 2077

(#36343) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Aki szeretne Sentry-t venni most megteheti.


⭐ Stella

(#36344) AxBattler válasza radi8tor (#36343) üzenetére


AxBattler
félisten

74 (114) x 365 x 343mm ?

FD Node 202 méretei:
Case dimensions - Vertical, with feet/protrusions/screws (WxHxD): 125 x 385 x 332 mm

Szvsz így nem éri meg... :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36345) radi8tor válasza AxBattler (#36344) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

74 vs 125 azért nem mindegy. Asztalra fektetve olyan lapos, mint egy konzol. Hátizsákba is könnyen szállítható. Van akinek ez szempont.

Az tény, hogy fele annyiba kerül. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#36346) szabi__memo válasza radi8tor (#36345) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

de miért ilyen nagy? 30x30cm? Minek?

(#36347) radi8tor válasza szabi__memo (#36346) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gondolom, hogy rendes méretű VGA beleférjen.

⭐ Stella

(#36348) szabi__memo válasza radi8tor (#36347) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ahhoz mindkét irányba minek ekkora egy itx-hez? Akkor legyen 20x30

(#36349) Pete55555 válasza szabi__memo (#36348) üzenetére


Pete55555
addikt

:W

...Szeretem leracsniztatni...

(#36350) #16939776 válasza szabi__memo (#36348) üzenetére


#16939776
törölt tag

Akkora alapterületbe egy alaplap + "ITX" méretű vga pont belefér úgy, hogy a vga-ba még nincs beledugva tápcsatlakozó és csak papíron rajzoltad körbe.
Ebbe még nincs tápegység, aminek legalább 250-300W-ot ki kellene tudni préselnie magából, hogy bármilyen "ITX" méretű VGA-t+átlag CPU-t elkergessen biztonságosan.

20x30cm alapterülettel egy izmosabb paneltáp, lp vga-val, picit szélesebben már normál méretű 75W-os vga-val beleférne, de az nem ez a célcsoport :N

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.