Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) HookR válasza zodo (#12000) üzenetére


HookR
addikt

Nincs mit :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#12002) Str8 sk8r válasza mrbig25 (#11990) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...nah kijelenthetem, hogy ez a Bitfenix Prodigy Mini-ITX kuckó teljesen lenyűgözött...mindenképpen akarok egy ilyet... :K ...mi az ára, és hogy lehet hozzá jutni? :F :B ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#12003) maláj válasza HookR (#11996) üzenetére


maláj
őstag

ezek sajnos igen drágák az én paypalomhoz képest :(
spire powercube ami idáig jó árilag (~10k) csak azon ott az ODD :U

(#12004) SQX_Barto válasza maláj (#12003) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Rakhatsz ODD helyre valai előlapi cuccot is, ha gondolod...
Venti szabályzó, esetleg mobilrack, USB 3 portok, bármi...
De ez csak egy ötlet ;)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#12005) maláj válasza SQX_Barto (#12004) üzenetére


maláj
őstag

tudom persze de nekem totál nem kell oda semmi max a power gomb :DDD
de ha nem tudok olyan házat venni vagy építtetni aminek csont sima az eleje akkor muszáj leszek odatenni valami technikát :)

igazából nekem 1 sima gép lenne belőle SSD-vel + stb tehát a magassága is lehetne sokkal kisebb ...

(#12006) Str8 sk8r válasza maláj (#12005) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...nem ismerem a konkrét igényeid, de esetleg tekintsd meg ezt, hátha megtetszik... :K ...[link]...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#12007) maláj válasza Str8 sk8r (#12006) üzenetére


maláj
őstag

az igényeim ;]
tehát 1 bestbuy lap rajta 1 bestbuy cpu, megdobva 8 GB rammal, integrált vga elég lenne (ha jól tudom már hozzák 1 HD5670 szintjét) + 1 házikó ami tetszik és kész (nem vizezek + stb.).
pár venti még max és semmi más :)

na de akkor most olvasok :K

(#12008) mrbig25 válasza Str8 sk8r (#12002) üzenetére


mrbig25
őstag

Itt lehet hozzájutni egyelőre. Ár 22-23k környéke.

...

(#12009) HookR válasza Str8 sk8r (#12006) üzenetére


HookR
addikt

Realan E-2012 - Ismerős? :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#12010) HookR


HookR
addikt

Nem tudom érdekel-e itt bárkit is, de gondoltam egye fene, belinkelem. :) Narancs-fekete Bitfenix Prodigy mod kibontakozóban: [link], [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#12011) Pista0001 válasza HookR (#12010) üzenetére


Pista0001
addikt

A második link oldalán gyönyörű az a Camaro :R :D

A ház is jól néz ki ebben a színben, kíváncsi vagyok hogy a kiállításon bemutatott színekből lesz-e széria. Bár nekem úgy tűnik hogy a linkeden is ilyen narancssárgát láthatunk, csak az előlapja és a plasztikok meg az alaplap tartó származik a feketéről.

(#12013) mrbig25 válasza Pista0001 (#12012) üzenetére


mrbig25
őstag

Nekem is hasonló tervem van, de sajnos a 200-as radi ár/érték arányban nem az igazi...így a legvalószínűbb, hogy 1db 120-as és 1db 240-es lesz felhasználva.

...

(#12014) Pista0001 válasza mrbig25 (#12013) üzenetére


Pista0001
addikt

Milyen elrendezésben? Gondolom a 240-es lesz fölül, de a 120-as elöl vagy hátul lesz? Nekem az eddigi képek alapján úgy tűnik hogy hátul el kell férnie a 140-esnek is.

A mérnivalók:

Hátul a 140-es ventifurat középtől a ház széléig a VGA-val átellenes oldalon.
Hátul az alsó 140-es ventifurat középtől az I/O shield kivágásig.
Fölül a leghátsó ventifurat középtől a hátlapig, és ugyanez elöl is a legelsőtől az előlapig.
Mindegyik méret természetesen belül mérve.

Köszi előre is. :R

Ja, és még egy: az előlap és a vinyótartó között. A képek alapján úgy tűnik hogy van legalább 30 mm, de szeretnék biztosra menni. 230-as ventit szeretnék majd oda, de azok 30 mm vastagok. Szeretném majd a ventiket a házzal egyszerre rendelni, bár még nem döntöttem hogy Bitfenix lesz-e mind, vagy Arctic-kal vegyesen. Az első tuti Bitfenix lesz, de a többi még kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#12015) Pista0001 válasza mrbig25 (#12013) üzenetére


Pista0001
addikt

Itt egy-egy 120-as van elöl és hátul. Sajnos nem túl jók a képek (mostanában a kis mélységélesség a divat :W ), ezek alapján nem látszik rendesen hogy hátulra beférne-e a 140-es.

(#12016) mrbig25 válasza Pista0001 (#12014) üzenetére


mrbig25
őstag

hátsó méretek
tető méretek
Mivel a gép már össze van rakva -vízzel együtt-, így nem fértem oda mindenhova tökéletesen, ezért 1-3mm differencia lehet...

Mivel elől ott van a pumpám, így a hdd keretet már nem szerelem vissza, de emlékeim szerint befér az előlap és a hdd keret közé a 30mm vastag venti.

A tervezett elrendezés: elől 240-es radi, hátul 120,-vagy 140mm-es radi. Ez a tervezett rendszerhez bőven elegendő lesz, így a múlt héten a ház elejébe vásárolt 23cm-es Bitfenix ventim felesleges lesz /ha kell eladó ;] /

...

(#12017) Goose-T


Goose-T
veterán

Nézzétek meg ezt a posztot, nemrég írtam. Tök sokáig tartott, aztán alig szóltak hozzá. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12018) Pista0001 válasza mrbig25 (#12016) üzenetére


Pista0001
addikt

Köszi!

Mikorra várható az írás a logouton? Néhány képet ide is feltehetnél. :K

Kicsit drága lenne postával együtt az a venti nekem. :B

A méretek alapján a 140-esnek is be kell férnie hátra, viszont sokkal drágább mint a 120-as, mellesleg slim venti sincs hozzá, úgyhogy szerintem nekem is sima 120-as lesz hátul.

[ Szerkesztve ]

(#12019) mrbig25 válasza Pista0001 (#12018) üzenetére


mrbig25
őstag

Tegnap írtam meg, remélhetőleg 1-2nap múlva megjelenik.

A venti 3k lenne postával...ennyiért szerintem sehol se veszed meg újonnan.

Egy 175-180mm hosszú 140-es radinak be kéne férnie kényelmesen fektetve, úgy hogy a csatik az oldallap felé néznek. Lehet, hogy ezt fogom választani, majd kiderül.

Közben leesett, hogy tényleg drága lenne a posta :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#12020) Pista0001 válasza mrbig25 (#12019) üzenetére


Pista0001
addikt

Nézted az adatlapomat mostanában? ;]

(#12021) HookR válasza Pista0001 (#12011) üzenetére


HookR
addikt

"Bár nekem úgy tűnik hogy a linkeden is ilyen narancssárgát láthatunk, csak az előlapja és a plasztikok meg az alaplap tartó származik a feketéről."

Úgy látszik nem tudta kivárni, míg a színesek is forgalomba kerülnek. :) A fórumban írta, hogy ő színtereztette. Gondolom fekete volt eredetileg.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#12022) Pista0001 válasza HookR (#12021) üzenetére


Pista0001
addikt

Igen, azóta olvastam én is. Szinte teljesen azonos a szín.

mrbig25: Ami 1*140-eseket eddig találtam azok az ugyanolyan vastag 3*120-asok árával vetekedtek. Azért ez túlzás.

(#12023) HookR


HookR
addikt

Érdekesség: 120 x 120 x 15 mm-es ventilátor születőben - [link]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#12024) Pista0001 válasza HookR (#12023) üzenetére


Pista0001
addikt

(#12025) HookR válasza Pista0001 (#12024) üzenetére


HookR
addikt

Csak 100x100-as, vagy 92x92-es venti kompatibilis a házikóm rögzítőfurataival. Mivel nekem címezted, feltételezem, hogy e célból írtad. :)

==================================

Lian-Li PC-Q16 review - mnpctech.com

==================================

Small Is Beautiful: 10 Years of Mini-ITX e-book - ha valakit érdekel.

Hogy érdemes-e elolvasni, nem tudom. De a témája miatt mindenképp a topikban a helye.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#12026) mrbig25 válasza Pista0001 (#12018) üzenetére


mrbig25
őstag

Radi témát nézegettem és hátulra valószínűleg csak 120-as férne be...most jutott eszembe, hogy a tető szélénél a lemez úgy van hajlítva, hogy jó 1cm-t kitakar a rendelkezésre álló helyből. KÉP

...

(#12027) viperabácsi válasza mrbig25 (#12026) üzenetére


viperabácsi
addikt

A tetőbe nem fér el egy dual slim radi?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#12028) mrbig25 válasza viperabácsi (#12027) üzenetére


mrbig25
őstag

Ha kiszereled az ODD tartót, akkor nyugodtan tehetsz a tetőbe 60mm vastag dual radit is, ventikkel.
De ebben az esetben hátulra már nem fér radi és előre is csak szimpla 120-ast tehetsz. Emellett, ha a VGA-don FC blokk van, akkor lehet, hogy a blokkon lévő csatik közel lesznek a radihoz vagy hozzá is érhetnek...ez blokkonként változó -> kép, hogy miről beszélek. /60mm-es alphacool radi van a ház tetejében/

[ Szerkesztve ]

...

(#12029) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Halihó. Nem tudom, hogy hova írjam, amit szeretnék...

Alapjában véve egy mini-pc-t keresek, vagy legalább is abba való lapot.

Ami kell:
-Gigabit LAN
-USB3.0
-torrent

Ami jó lenne:
-kis méret
-kis fogyasztás
-passzív üzem

Ami nagyon extra:
-PC-funkciók. Netezés, filmlejátszás.

Nem tudom hova forduljak, mert igazából én jóval ITX méret alatt gondolkodok...

sz: Van egy olyan alternatíva, hogy az USB3.0-ás adattárat ráküldöm a routerre.
Ez esetben a lapnak csak annyi dolga marad, hogy a torrent-klienst futtatja.

Szeretném minél olcsóbban megúszni a dolgot, így a második lehetőséghez meg kell jegyeznem, hogy az USB3.0-ás router ~45k.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12030) #03969024 válasza TESCO-Zsömle (#12029) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem tudom, minek neked 3.0-ás router, normál letöltéshez elég egy 842-es, vagy 1043-as TP-Link is.

(#12031) Pista0001 válasza HookR (#12025) üzenetére


Pista0001
addikt

Inkább csak érdekességnek szántam :)

mrbig25: egy HW Labs Black Ice Shuttle (kb 30 mm vastag) befér hátra szerintem így is, annak elég kicsik a vízterei. Necces mert nincs pontos méret, de szerintem befér. Ugyanez a széria befér akkor is ha van felül radi, de csak abban az esetben ha a felső radi csatijai elöl vannak. Ez esetben szerintem még egy Scythe slim venti is ráfér.

Előre dupla szerintem is csak úgy fér be ha felül nincs semmilyen radi. Pontosabban egy 30-as valószínűleg simán befér ha a felső csatijai hátul vannak, de bekötni nem lehetne.

TESCO-Zsömle: Hát, mi a teljesítményskála másik végén lógunk. :B Atom klub, Brazos klub, illetve a filmlejátszás miatt Építsünk HTPC-t topik talán... :F

lancerboy: Nem a letöltés miatt kell neki, hanem hogy a belső hálózaton akár több klienssel is megfelelő sebességgel tudja olvasni. Szerintem.

mrbig25: Az említett radi 140-es változata:

[ Szerkesztve ]

(#12032) mrbig25 válasza Pista0001 (#12031) üzenetére


mrbig25
őstag

140-es radiból, ahogy nézem ez a HWLabs talán beférne, de nagyon ki lenne centizve.

Egyébként, ahogy nézegetem "általánosan jó" megoldás nincs a vízhűtésre. Mindenkinek magának kell kitalálnia, hogy mit hova akar, mert sok minden függ a radik vastagságától, elhelyezésétől, VGA blokk kialakításától, stb...
Ha pedig az ember bent akarja mondjuk hagyni az egyik HDD racket is, akkor borul minden :)

...

(#12033) TESCO-Zsömle válasza #03969024 (#12030) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom, minek neked 3.0-ás router

Mert egy 3.0-ás HUB-on keresztül 7db HDD lenne rádugva.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12034) Goose-T válasza TESCO-Zsömle (#12033) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha még nincs meg az a 7db HDD, akkor érdemes lenne inkább egy NAS-t építeni valami Brazos vagy Atom alaplappal, a PCI Express portba meg mehetne egy SATA bővítőkártya.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12035) Pista0001 válasza mrbig25 (#12032) üzenetére


Pista0001
addikt

Az alsó HDD rack nekem mindenképp marad majd, ezért az én esetemben nincs lehetőség variálásra. Csak slim (30 mm) radikat fogok használni, és (ha még kapható lesz akkor) HW Labs Stealt lesz mindkettő. Hátra szerintem megelégszek egy 120-assal, nem akarok kockáztatni. Részemről a pumpa a nagy kérdés. Illetve most megint a CPU blokk is. Kitaláltam hogy EK HF-et szeretnék, erre az új karikás miatt az már nem kapható. A VGA blokk nálam főleg a jövő zenéje, hiszen még el sem dőlt hogy milyen kari lesz. Ha csak egy 6870 fér majd bele a költségvetésbe akkor csak GPU blokkot kap, de ha sikerül összehozni egy 7870-et akkor lehet hogy bevállalom a full cover-t. Majd meglátom.

Szerk.: Jut eszembe, szerintem a hátul szimpla, felül dupla felállás mellé beférhet előre egy szimpla még keresztben, csak akkor szerintem a radi merevítője miatt nem férne alá még egy 120-as venti. Nem szívesen hagynám direkt légáram nélkül a vinyókat. Ha más nem, felül meg hátul kívül is van hely ;]

[ Szerkesztve ]

(#12036) Mattanyahu


Mattanyahu
tag

cooler master geminii m4 teszt

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#12037) #03969024 válasza TESCO-Zsömle (#12033) üzenetére


#03969024
törölt tag

Miért nem így kezdted? Nem láttam a konkrét célt, így meg hülyeségeket írok...

(#12038) TESCO-Zsömle válasza Goose-T (#12034) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az a gond, hogy egy ilyen bővítőkártya többe fáj, mint a router.

sz: És amúgy se akarok RAID-balhét, mert akkor nem lehet pihentetni a vinyókat.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12039) Goose-T válasza TESCO-Zsömle (#12038) üzenetére


Goose-T
veterán

9000 forint körül van egy 4 portos SATA kártya, a vinyók pihentetése meg alapfeature már vagy 15 éve minden PC-n, csak ritkán kapcsolják be a BIOS-ban vagy a Windows-ban.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12040) Mattanyahu


Mattanyahu
tag

tegra 3 soc-os alaplap
oprendszer ötletek?

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#12041) TESCO-Zsömle válasza Goose-T (#12039) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ok, köszi.

Am ja, használom is rendesen.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12042) radi8tor válasza TESCO-Zsömle (#12029) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

ASUS E45M1-I DELUXE

⭐ Stella

(#12043) TESCO-Zsömle válasza radi8tor (#12042) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És ez mitől lenne olcsóbb megoldás? Csak a lap 46k.

Goose-T: Az PCI-os, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#12044) radi8tor válasza TESCO-Zsömle (#12043) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én csak mondtam egy tökéletes lapot az igényeidre. Ha olcsón akarod megúszni, akkor valami nem fog összejönni.
Ez a lap tud mindent, amire szükséged van.

⭐ Stella

(#12045) Pista0001 válasza Mattanyahu (#12040) üzenetére


Pista0001
addikt

Android?

(#12046) Mattanyahu válasza Pista0001 (#12045) üzenetére


Mattanyahu
tag

végülis arra is fölmegy az xbmc
kár, hogy a win rt-t nem lehet külön megvenni :(
meg mintha azt olvastam volna, hogy a canonical fejleszt arm-os disztrót is

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#12047) Mattanyahu válasza Mattanyahu (#12046) üzenetére


Mattanyahu
tag

jól emlékeztem :)
a cpu résszel lehetnek problémák, de fasza kis htpc-t lehetne csinálni belőle

[ Szerkesztve ]

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#12048) HookR válasza Pista0001 (#12035) üzenetére


HookR
addikt

Ha gondolod, össze is legózhatod 3D-ben. Sketchup Components Collection-ben már egy ideje ott figyel a Bitfenix Prodigy is, a többi alkatrésszel egyetemben.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#12049) tlac válasza HookR (#12048) üzenetére


tlac
nagyúr

egész jó ez az oldal

(#12050) Pista0001 válasza HookR (#12048) üzenetére


Pista0001
addikt

Már megvan ;)

Sokszor találkozok pontatlan modellekkel, úgyhogy annyira nem bízok ebben a megoldásban.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.