Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) dugo_ válasza DanielLong (#45000) üzenetére


dugo_
veterán

70°C hivatalosan az SSD-k felső működési határa, de a gyorsabb NVMe modellek át tudják lépni a 80-90 fokot, ott már lassulnak is. SATA-val sem kunszt a 60-at átlépni.

Nekem most egy M.2 MX500 van a Node 202-ben, ami ugye SATA, mégis 80 fokos maximum van már benne. Bár a Flash SSD topik hajlik arra, hogy valami nincs rendben ezzel a szériával és félremér, mert mások, hozzáférhetőbb házzal simán kézmelegnek mondják hasonló értékek mellett.

Az 580-nal végül beálltam 1320MHz/1050mV-ra, de a hőfokot nem befolyásolja hosszú távon ez a 135W-ra való lekorlátozás sem. Ugyanúgy 80+ tartományban marad.

[ Szerkesztve ]

(#45002) Speed® válasza DanielLong (#45000) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Lemezműveletek, mellé valami VGAgyilok, ami nem fér el a vRAMban és nagy PCIe adatforgalmat generál..USBk közti másolgatás, ezek egyidejűleg tippre befűtenek. De ahogy írod, ~5/~5Wról van szó, nem igazán lehet probléma. Persze ettől függetlenül szerencsétlen megoldásnak tartom a PCHt így eldugni műszaki fejjel.

(#45003) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Egy kis érdekesség az NCASE alkotójának egy korai, Shuttle nevezetű projektjéről: [link] (Necere 2003-mas, Rhino-ban készített tervrajza)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45004) Pista0001 válasza Archttila (#45003) üzenetére


Pista0001
addikt

Jó zenét hallgatott :P

(#45005) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szerintetek a képen látható L12 borda és az oldalfal között, van még 3mm hely?

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45006) Pete55555 válasza Archttila (#45005) üzenetére


Pete55555
addikt

Én megkockáztatom, hogy van.

A ház falvastagsára mennyi? Abból lehetne következtetni.
Olyan 4 mm-nek kéne lennie, mert szvsz a borda és a fal között kevesebbe a hely, mint a falvastagság.

De k*rvajól náz ki ez így amúgy :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#45007) #16939776 válasza Archttila (#45005) üzenetére


#16939776
törölt tag

Teszel a borda köré szilikont, hogy légzáró legyen a fallal és a házon belűre az alacsony nyomást az új noctua ventikkel állítod elő?

[ Szerkesztve ]

(#45008) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Kicsit utananeztem es az van hogy:

LOUQE:
No, the new L12S will NOT fit inside Ghost, as max available height til the side panel is 68mm and thus max cooler height is 66mm. Only L12 will fit as shown in the photo above. Case closed :)

Viszont tegnap este talaltam valamit, de jobb lenne ha inkabb lebeszelnetek rola :DD
Mindjart jovok a reszletekkel...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45009) shteer válasza Archttila (#45008) üzenetére


shteer
titán

Biztosan le fogunk beszélni róla ;]

..szerintem jónak tűnik

(#45010) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Szóval a terv a következő!
NCASE megy (már ment is ha minden igaz) helyette a GHOST S1 jön. Értelemszerűen toronyról átállok top-flow hűtésre, viszont a ház adottságait tekintve nem sok lehetőségem van, pontosabban van, de ha már elmegy az U9S akkor annak az árából megveszem az ide leginkább passzoló Noctua L12-t. Ám van egy kis bibi.
A 2600-as rizsára bőven elég lenne ez a borda a gyárilag mellékelt 92mm-es ventivel de tegnap éjjel rábukkantam erre itt ni :)

Szóval a lényeg:
1, VLP modulok mellett használhatok 25mm-es 120-as normál ventit. Ezt inkább passzolnám mivel ezek a ramok (szinte csak) 2400-as kivitelben kaphatóak azok is aranyárban, és ugye a Ryzen az azért szereti ha gyors alatta a RAM szóval VLP kilőve, marad a 3333-as KIT-tem.

2, Használhatok normál méretű DIMM-eket is de csak akkor, ha lefejtem a modulokról a bordát. Ebben az esetben (és a ramom speckója szerint is) éppen csak! de elférne a képen látható slim a12x15.

Na most szerintetek ebben az esetben van értelme ennek az egésznek vagy felejtsem el és elégedjek meg a gyári 92mm-es tekerővel, illetve (ezt is most olvastam) a Noctua a LOUQE srácokkal együttműködve tervezi kiadni az L12 egy rebrandelt változatát, amiben már az újabb 92-es venti, és (gondolom) némi a házhoz jobban illeszkedő optimalizálás is megtalálható lesz.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45011) Pete55555 válasza Archttila (#45010) üzenetére


Pete55555
addikt

Szerintem engedd el, nem lenne sok értelme, csak szívnál vele egy csomót.

Csináld! Várjuk az eredményt! :DDD ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#45012) #16939776 válasza Archttila (#45010) üzenetére


#16939776
törölt tag

A 120-as venti, a borda teljes felületét használja, a 92-es az első ~70%-át (feltételezve hogy szűk hely miatt a lamellákkal párhuzamosan is áramlik a levegő). Már ezért értelmet nyer, a nagyobb ventit aláküzdeni a bordának.
A csövek engednek 1-1,5mm emelni a bordázaton, megoldható a feladat, hogy ne a ram tetején feküdjön fel a hűtő.

Én mindenképpen kipróbálnám a gyári 92-essel, bordás ramokkal, hogy minden rendben legyen a konfiggal, beállításokkal, csak utána kellene elveszteni a memória garanciáját. :)

(#45013) HookR válasza #16939776 (#45007) üzenetére


HookR
addikt

"Teszel a borda köré szilikont, hogy légzáró legyen a fallal..."
Megjegyzendő, hogy az oldallapot a síkjában eltolva lehet kivenni a helyéről.

(#45010) sati: "NCASE megy"
Hogy-hogy?

66mm-be esetleg még a 40mm magas ID-Cooling IS-60 is elfér 25mm-es ventivel, viszont úgy nem sok hely marad a perforáció és a venti között.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45014) Archttila válasza #16939776 (#45012) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Én mindenképpen kipróbálnám a gyári 92-essel, bordás ramokkal, hogy minden rendben legyen a konfiggal, beállításokkal, csak utána kellene elveszteni a memória garanciáját.

A hűtéssel biztosan nem lesz gond mert sokan használják így és nem panaszkodnak, sőt! :)
Én is úgy látom, hogy itt a gari az ami érdekes lehet. Szerinted már nem lehet úgy visszarakni a bordát, hogy az később észrevehetetlen legyen?
Közben eszembe jutott még valami :)

Ráadásul ez az egyik legajánlottabb modul Ryzen mellé. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45015) Archttila válasza HookR (#45013) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Úgy, hogy bár a szívem csücske a ház az én konfigomhoz (hogy is mondjam) kicsit minidig is feleslegesen nagynak tartottam. Decemberbe leszállingóztam a középkategóriába :) eladtam jó pénzért az Intelt és vettem egy 6/12-es Ryzen 2600-tot amit feltoltam 4GHz-re. Idén rájöttem, hogy már erre sincs szükségem így Január elsején deaktiváltam BIOS-ban az OC profilt, szóval most alapórajelen megy a CPU amivel teljesen elégedett vagyok. :) (idle 300-400 RPM CPU-n a venti) Jövőhéten ha elviszik a 1070-et akkor beruházok egy új VGA-ba, történetesen egy 2060-ba de ennyi, utána évekig megint nyugi van...

Szóval úgy vagyok vele, hogy inkább a ház legyen pici és mutatós, na és és különben is, nekem mindig is nagyon tetszett ez az elrendezés. A design meg... :K :K

Köszönöm az ajánlást, utána fogok nézni! :R :R

szerk.: mondtam már, hogy anyámnak vettem egy Metis-t? :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45016) Archttila válasza HookR (#45013) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Egyelőre ennyit találtam:

Other option is IS-60 by ID Cooling. Quality is much lower though and is close to side panel.

Mondjuk érdekes, hogy a hivatalos CPU kompatibili list-be és a tesztbe nem rakták bele ezt a hűtőt.
Egyébként ez az ért is lenne így jó, mert olcsón megúsznám a CPU hűtőt, illetve a már meglévő 2xNF-A12X25 ventinek is lenne helye :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45017) #16939776 válasza HookR (#45013) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez megvolt. ;)
Sőt megoldásom is volt rá, ahogy a képre néztem: Ha a hüvelyk ujjadat az alaplemezre támasztva, mutató és középsóujjad a hőcsövek kicsúcsosodására teszed, majd finoman összehúzod, akkor addig el tudod tartani a bordát+szilikont, amíg becsúsztatod az odal panelt.

(#45014) sati: Meg kell melegíteni, hogy a gap-pad/ragasztó engedjen, maga a burkolaton csak a szétcsúszás ellen szoktak illesztékek lenni. A gap-pad/ragasztó évekre frissen tartása a nehezebb ügy.

(#45015) sati: ...eladtam jó pénzért az Intelt...deaktiváltam BIOS-ban az OC profilt..
Te is megöregedtél. ;]

Asrock H67M-ITX-HT-ra fel tudtam széles-bordás ramok mellé tenni a Scythe Kozuti hűtőt. Megy tovább a Kolink rocket projekt. :))

[ Szerkesztve ]

(#45018) MPeter87


MPeter87
őstag

Pcworld szerint februartol kaphato a Deskmini A300. :)
Remelem itthon is jo ara lesz.
[link]

(#45019) Archttila válasza #16939776 (#45017) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Egyelore akkor eladom az U9S-t, a procira meg ideiglenesen megteszi a gyari AMD huto amig el nem dontom mi legyen az utod. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45020) storm4


storm4
aktív tag

Sziasztok!

Beszereznék egy ilyen alaplapot.
Milyen tápot ajánlanátok hozzá?
Van egy ilyen tápegységem ,de a kézi könyve szerint 19V-os kellene.
Esetleg ezek közül melyiket lenne érdemes megvenni : FSP, univerzális vagy Akyga ?
Elfogadok egyéb javaslatokat is és köszönöm a válszokat :R

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#45021) #16939776 válasza storm4 (#45020) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ezek közül a FSP NB V3 90 tűnik a legjobbnak, kiemelkedő hatásfoka, 3 év garancia okán.
Ha ebben a színes csomagban kapod, még hálózati tápkábel is van mellé csomagolva:[kép] [link].

(#45022) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Megrendeltem a Ghost-tot. Ha csak fele annyira fogom szeretni mimt az NCASE-t akkor már megérte! :))

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45023) Fred23


Fred23
nagyúr

Szerintem elírták az árát, de meg lehet próbálni.

Rendeltem is egyet...

[ Szerkesztve ]

(#45024) Archttila válasza Fred23 (#45023) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Megrendeltem :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45025) dugo_ válasza Fred23 (#45023) üzenetére


dugo_
veterán

Várjuk... :C

(#45026) Fred23 válasza Archttila (#45024) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha megkapjuk ennyiért, nagyot fogok nézni! :D

(#45027) Pista0001 válasza Fred23 (#45023) üzenetére


Pista0001
addikt

Jó cucc, én egy 0-val többért vettem :P Ennyiért kéne egy nekem is még egy, már csak a vinyótartó lemezért is :D

Szerk.: én is megrendeltem :D

[ Szerkesztve ]

(#45028) Archttila válasza Fred23 (#45026) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Remeljuk! :D
A gyereknek jo lesz... Mar elmult masfel eves, ideje elkezdeni. :DD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45029) Pista0001 válasza Fred23 (#45026) üzenetére


Pista0001
addikt

A linket "folytatva" meg tudtam én is rendelni, de párhuzamosan rákerestem az oldalon, úgy nem találtam meg. Meglátjuk, printscreeneltem is, meg az automata email megjött 870 forintos árral.

(#45030) alcsa válasza Fred23 (#45023) üzenetére


alcsa
senior tag

A keresőben már rendes ár van, szóval szerintem ne reménykedjetek, hogy meg is kapjátok, de ne legyen igazam.

(#45031) zed1983 válasza alcsa (#45030) üzenetére


zed1983
őstag

A lényeg, hogy ez így vásárló megtévesztése, amit ha jól tudok, akkor fekete listás tevékenység.
Max a békéltető testületnél felajánlanak valami kedvezményt..(ha oda kerülne a sor)

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#45032) dugo_ válasza zed1983 (#45031) üzenetére


dugo_
veterán

Dehogy is.
https://homar.blog.hu/2015/01/22/en_mint_vevo_koteles_vagyok_tudni_hogy_realis_ar-e_2_forint_egy_teveert

Sima elírás, és amíg meg nem jön a második, nem automata visszaigazoló, addig nem is beszélhetünk létrejött szerződésről.

(#45033) cinemazealot válasza dugo_ (#45032) üzenetére


cinemazealot
addikt

3 éve ünnepek előtt én is megrendeltem 286 Ft-ért egy 32 GB-os SSD-t. A visszaigazoló szerint szállítással együtt 781 Ft-ba került volna. Rendelés után bő 2 órával kaptam egy amolyan automatának tűnő e-mail-t:

"Tisztelt ...! Sajnálattal értesítjük, hogy az Ön rendelése meghiúsult. Ez az alábbiak miatt történhetett:

- Ön kérte, hogy töröljük a rendelését;
- A megrendelt termék az Ön által kért méretben elfogyott, és belátható időn belül nem fog érkezni. Ebben az esetben kollegánk telefonon egyeztetni fog Önnel a raktáron lévő kiszerelésekről. "

:D Természetesen nem kezdtem el verni a tamtamot, egyértelmű, hogy elírás volt. Az indoklás meg megnevettetett. Egy (számomra) nem annyira ismert webshop volt ez, azóta már nincs is fent az Árukeresőn.

(#45034) dugo_ válasza cinemazealot (#45033) üzenetére


dugo_
veterán

Én 2 éve 400Ft-ért vettem 6ezres billentyűzetet, az eladó csodálkozott, amikor átadta, de valószínűleg inkább arról volt szó, hogy japán katakanákkal senkinek sem sikerült eladni rendes áron. ;]

(#45035) Seep válasza Archttila (#45022) üzenetére


Seep
senior tag

Limestone vagy Ash?

(#45036) shteer válasza Archttila (#45024) üzenetére


shteer
titán

Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a fenti termék egy frissítési hiba végett kirívóan alacsony áron jelent meg webáruházunk kínálatában, a megrendelést a rendelt áron teljesíteni nem tudjuk.
A megrendelést a fenti okból kifolyólag töröltük.

:)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#45037) Fred23 válasza shteer (#45036) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ugyanez nálam is. Várható volt mondjuk, de ilyen esetekben annyi azért lehetne bennük, hogy kiszúrják a szemem egy 10%-os kuponnal a legközelebbi vásárlásomhoz.

(#45038) Ribi válasza Fred23 (#45037) üzenetére


Ribi
nagyúr

Esetleg ha szólsz nekik emailen, hogy hello, valszeg elcsesztetek 1 árat.
De úgy, hogy megpróbálod kihasználni a hibájukat? És még ezek után ők legyenek jó arcok :F

(#45039) Fred23 válasza Ribi (#45038) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem nem az én dolgom, hogy hibátlan legyen az árazásuk, és természetes dolog mindenki részéről a talált kiskapuk kihasználása. De elismerem, nem mindenki ilyen, és nálam is vannak kivételes esetek, amikor önként lemondok a nyerészkedés lehetőségéről valamiért.

Szóval igen, ha hibáztak, szerintem lehetnének miatta jó arcok! Ha az én cégem lenne, ilyen esetben egy 5%-os kupont dobnék kárpótlásként a vélt lelki sérülés okozásáért, meg azért, hogy senki se mondhassa, ezek nem csak bénák, de fillérkefélők is.

(#45040) Ribi válasza Fred23 (#45039) üzenetére


Ribi
nagyúr

" természetes dolog mindenki részéről a talált kiskapuk kihasználása"
" kárpótlásként a vélt lelki sérülés okozásáért"
Nagyon sok dolog jutott eszembe, de ezeket nem írom le. Szerencsére engem nem így neveltek... :O

(#45041) rover45 válasza Ribi (#45040) üzenetére


rover45
senior tag

+1

(#45042) Fred23 válasza Ribi (#45040) üzenetére


Fred23
nagyúr

Utolsó ilyen OFF részemről a témában: el tudom képzelni, mik juthattak eszedbe, mert voltam én is fiatal, de egyszer azért gondolj bele abba is, hogy az élet általában nem habostorta, és szerintem egy idő után a legtöbb ember eljut addig, hogy főként a saját érdekeit nézi, és azzal számol, más is így tesz. Hidd el azt is, a kisgyerekeket úgy általában nem önzésre és haszonlesésre nevelik, az inkább csak kialakul magától idővel, ha olyan a környezet! :D

(#45043) Shin Chen válasza Fred23 (#45039) üzenetére


Shin Chen
tag

Szvsz az eksztrém nyerészkedés és haszonlesés Magyarországon kissé túlzóbb mint a környezőbb országokban. Nekünk minden ingyé' kéne vagy 'akciós' és 'kedvezményes' áron. Annak tudatában, hogy ezen kifejezéseket a gazdaságban már csak marketing szlogenként használják, a pénztárca valós tartalmára semmilyen hatással sincs....Mint anno a mamutokkal... csak 4 embert taposott el és nem 6ot mint általában.. lol milyen sikeres vadászat volt! ;]
Másik meg, nem tudom ki/mi frissíti ezeket az árakat a weblapokon, de végső soron informatikai jellegű a probléma, amit "az árváltozás jogát fenntartjuk" jeligével jogilag lefedték magukat. Ha személyesen bemész a boltba és eltérés van a rendszer és a polci árazás között akkor jöhet a nav meg nébih meg fszom tudja mi kispolgár b*z*tató hivatal, és küldik a 100k+ összegű bírságot. :W

Hogy ne legyen OFF:
Tudnátok ajánlani alumíniummal foglalkozó céget, esetleg szakit aki kisebb lemezdarabokat megmunkál?
Munkahelyről bepróbáltam metisbe az 1,5ös alu lemezeket, de otthon nem tudom szépen kifúrni/darabolni.

[ Szerkesztve ]

"A tudomány az vagy hülyeség, vagy az elit trükkös módszere az egyszerű emberek átverésére."

(#45044) Archttila válasza Seep (#45035) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ash

shteer

Igen, olvastam :D

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45045) Seep válasza Archttila (#45044) üzenetére


Seep
senior tag

Nekem is zorog a kopejka a zsebemben, de sajnalom a d15-ot. Meg akkor mar MB/CPU/RAM/VGA-t is valtanek. Asszony meg kiherelne :DDD

(#45046) Archttila válasza Seep (#45045) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nyugi, én is fél herével írom-e sorokat. :DD
Viccet félretéve nekem TÉNYLEG ez az utolsó itx házam, nem kell kisebb, és nem is lenne màr értelme méretbe ez alà menni.

Egyébként nagyon sajnálom az NCASE-t mert szerintem ez az a minőségi ITX ház, amibe a legszínesebb konfigokat építheti az ember. Ilyet a ghost nem tud, cserébe pici és nagyon szép. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45047) Archttila válasza Archttila (#45046) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Ami a szinvalasztekot illeti volt az elejen egy white verzio ami sajnos vegul nem ment a rostan, pedig nagyon szep volt. Ugy emlekszem, h a vegul a feluletkezelesen csuszott el a dolog.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#45048) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Ez a Zalman M1 meglepett... Úgy cseréltem benne ki a modu Fractal-t egy VX450W-re, hogy szinte semmit sem kellett bontani hozzá. Nem találtam kábeleket az Integrához, ezért volt a csere. A jövőben majd érkezik 4db P300 3TB és lehet, hogy egy 1050Ti/1060 is. Nagyobb nem kell. Igaz, ez a batár ITX, A picikébe majd 2200G konfig jön, hogy ne legyek részre hajló (ablak-ajtó beszegelve, hogy az asszony ne tudja kibszni).

[iTX-or-GtfO!]

(#45049) shteer válasza Nirvanus (#45048) üzenetére


shteer
titán

azért mert nagy dög :D megnézném az A4 mellett :))

..szerintem jónak tűnik

(#45050) Nirvanus válasza shteer (#45049) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

InWin Chopin klón rajta. Na abba megy majd az APU. Igen, naaaagy dög, még a Metis-hez képest is, pedig az sem kicsi.

[iTX-or-GtfO!]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.