Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) #16939776 válasza ada19 (#28997) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha lehet ne takard le a vincsik alját, mert túlmelegednek rajta az alkatrészek légáram hiányában.

Sajnos el kell keserítselek a hangjával nem sok mindent tudsz kezdeni, főleg nem egy ilyen szellős vékony lemez házban.
Annyit lehet tenni, hogy elasztikusan, lógatva felfüggeszted, -ennek ellene van a 3,5"-os HDD nagy súlya és egyenletlen tömegeloszlása-
A lemez tetőre blue-tech (gyurma szerű ragasztó) apró golyókat teszel arra vigyázva hogy a szellőző nyíllást ne takarja el, és óvatosan rányomsz valami lemezt. Műanyagot, vagy rezet, de semmi esetre sem acélt/vasat más legyen a sűrűsége mint a fedlemeznek.
Ez megfogja a lemez rezgéseit és elmúlik a lemez hangáteresztő képessége.

Ha kell a gépen gyorsan elérhető, gyors tárhely akkor a 2,5"-os adattárolásra tervezett hdd-ket javaslom megnézni, tányér mennyiségtől függően 1800-4000ms-en belül felpörögnek, nem parkolnak, és a seek noise minimálisra van csökkentve.
Én ilyeneket használok 3db-ot, mind 1 tányéros, mellettük SSD-ken a rendszerek, nincs hiányérzetem.

B variáció: a NAS-ba költözés.

[ Szerkesztve ]

(#29002) Patice válasza ada19 (#28995) üzenetére


Patice
nagyúr

Tegyél tüskéket a ház talpai alá. Olyanokat, amit hangsugárzók alá szoktak. Kapható a Kácsa audiónál öntapadós kivitelben. Olyat vegyél (ha hiszel nekem), aminek van külön talpa is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29003) AxBattler válasza Patice (#29002) üzenetére


AxBattler
félisten

Melyikre gondolsz?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29004) Patice válasza AxBattler (#29003) üzenetére


Patice
nagyúr

HT-1 tökéletes.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29005) ada19 válasza #16939776 (#29001) üzenetére


ada19
senior tag

Összehasonlítottam 1-2 2,5"-os HDD-vel és a WD10EZRX motorzaj szempontjából szinte ugyanaz volt, így azt nem piszkálom. Ami szerintem ki fog kerülni az a WD20EZRX, bár egyelőre megvárom a VGA-t hogy muzsikál, lehet hangosabb lesz mindennél és akkor feleslegesen szenvedek. :)

A Blue-tech-es megoldás tetszik, vannak róla képeid, mekkora darabot érdemes felragasztani?

Köszi!

Mégsenem

(#29006) ada19 válasza Patice (#29002) üzenetére


ada19
senior tag

Köszi, bár nem teljesen látom hogyan csillapítaná esetleg szüntetné meg ez a motorzajt. A rezgés teljesen elmúlt a WD Blue (WD10EZEX) kiiktatásával, így a tüske úgy gondolom szinte semmit nem javítana. Rosszul gondolom? :)

Mégsenem

(#29007) AxBattler válasza Patice (#29004) üzenetére


AxBattler
félisten

A legolcsóbb. Szuper. :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29008) canniball válasza ada19 (#28997) üzenetére


canniball
nagyúr

Én nem takarnám le (de ez én vagyok).

AxBattler!
Az a baj, hogy ez ördögi kör. Hangos a 3,5" HDD, ha kiiktatja az ember akkor hangos a kis venti, csere nagyobb/halkabb darabra, akkor a 2,5" HDD zavar, likvidálása után az eddig halknak gondolt venti zúg...nálam csak a passzív gép hozta meg az elvárt szintet. De azóta meg a hangfal alapzaja zavar, így azt is áramtalanítanom kell. Persze ha valakinek van elfogadható szint az könnyebb helyzetben van.

Duracellm... & Patice!
Én sem értem: ha nem a rezonancia a gond, akkor miként segítene a fellógatás vagy a tüske?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29009) ada19 válasza canniball (#29008) üzenetére


ada19
senior tag

Tökéletesen leírtad a problémám lényegét! :C Mindig lesz leghangosabb elem a gépben amíg nem passzív hűtéssel működik és elérsz arra a szintre hogy a coil whine fog zavarni.. És az jóval idegesítőbb és kiszámíthatatlanabb mint a ventilátorok vagy a HDD motorzaja.

Amikor másnak (aka normális embernek) beszélek arról hogy épp min "dolgozok" a géppel, arra gondolnak hogy ordít a HDD, a valóságban pedig már így is nagyon halk, de azért van ettől jobb is.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#29010) #16939776 válasza ada19 (#29005) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem megváltás volt a 4 évvel ezelőtti egy lemezes green hdd-hez képest, és úgy hogy végigpróbálgattam az összes elérhető 2,5"-os HDD-t, lehet, hogy most már kisebb a differencia köztük.

Kis golyókat (2-3mm) gyúrsz és rárakod a tetőre teljesen véletlenszerűen, de úgy, hogy azért ne érjenek össze, ha rárakod a lemezt és kilapulnak 1..0,8mm-re.

Itt igaz hogy a képen semmi nem látszik a köztük lévő anyagból, de az SSD műanyag burkolata van rátapasztva a HDD tetejére ezzel a módszerrel:[link]
Illetve látszik hogy be van lógatva "gumi tüskéken", persze ehhez kell egy elég masszív acél lemez házszerkezet.[link]

(#29008) canniball: Olyan nincs, csak még nem hallja ;) A lemezen álló hullámok alakulnak ki, amit a HDD gerjeszt. Ha nincs ami felegye a lemezen energiát, vagy nincs a gerjesztés elcsatolva tőle, akkor mozogni fog arra alkalmas részeken a lemez, és ha mozog akkor az hangot is ad. A tüske csak azt gátolja hogy a fenyő asztal mozgásba jöjjön.

(#29009) ada19: örülök hogy ezt tudod, és nem akarod majd túlzásba vinni a dolgot ;)

[ Szerkesztve ]

(#29011) AxBattler válasza canniball (#29008) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem van elfogadható szint, de ez a Samu olyan, mint egy betonkeverő.

Minden elemnek be van tervezve a zajcsökkentése:
- WindForce-os, alacsony fogyasztású VGA;
- Xigmatek Praeton + SWIF2-92P;
- házba alacsony fordulatszámú SWIF2 + Noctua;
- HDD csere + a mostani felfúrása a falra. :B

Ennél több már csak aránytalan ráfordítással menne, de így nekem elég lesz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29012) ada19 válasza AxBattler (#29011) üzenetére


ada19
senior tag

Már használod a WindForce-os VGA-t?

Mégsenem

(#29013) Patice válasza ada19 (#29006) üzenetére


Patice
nagyúr

A motorzajt, meg a rezgést sehogy sem fogja csökkenteni, csak el tudod vele csatolni az asztaltól és nem fogja rezonáltatni a bútort alatta.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29014) AxBattler válasza ada19 (#29012) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem, majd jövő héten. ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29015) #25954560 válasza canniball (#28996) üzenetére


#25954560
törölt tag

multkor szembefutottam egy bemutato konfiggal:
thunderbolt kartya, tb csatolos kulso vinyohazakkal es koztuk 50m optikai kabel. meg sem kerdeztem az arat, de a sebessegetol magam ala hugyoztam. igy mar teljesen nema gepet lehet epiteni, a vinyokat elkoltozteted akarhova (pl a wc-be :D) es nema csend van. elkezdek keresgelni asszem.
szoval passziv hutesu proci, egy csondes dc-dc (es szukseg eseten egy passziv hutesu videokartya) oszt jonapot.

vagy kivarom az olcso teras ssd-ket :D

Duracellm:
"mennyiségtől függően 1800-4000ms-en belül felpörögnek"
tenyleg 2-4 masodperc?

[ Szerkesztve ]

(#29016) kisza25 válasza ada19 (#29005) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azért a 2,5"-ban én találkoztam már hangtalannal, csak 1 tányéros, vagy max két tányérost kell keresni, mondjuk kb egy éve csak SSD van a gépben az teljesen hangtalan és külsőben van 2,5" 1,75TB (USB 3.0)
amit szinte nem is használok, nekem a fő gépben elég a 120+ 250GB SSD
120-on a Win, 250-en meg az a pár játék amin játszom, képek filmek külsőn, filmet már csak tévéről nézek, arra meg rá lehet csatlakoztatni a HDD-t is

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#29017) canniball válasza ada19 (#29009) üzenetére


canniball
nagyúr

Várd meg a VGA-t, ahogy írtad is lehet addig feleslegesen "stresszelsz" a dolgon. ;)

Duracellm...!
Persze, nyilván a HDD valamennyi rezonanciát gerjeszt, de amíg ezt elnyomja más (pl. a motor hangja) addig nem biztos hogy érdemes ezzel foglalkozni. :N

AxBattler!
Ha van elfogadható szint akkor nincs probléma. :) A HDD-vel meg ezek szerint sikerült belenyúlnod a "jóba".

&rew!
Én hosszú évek kísérletezése után vettem egy integrált, passzív hűtésű lapot (nekem szerencsére az is elég, nagy teljesítményt sosem akartam, csak csendet), adtam hozzá egy picoPSU-t és egy SSD-t, a HDD-t pedig elköltöztettem. Így jött el a boldogság kora. :D
Aki kényes a zajra annak szerintem mindenképpen érdemes szerverben vagy NAS-ban gondolkodnia.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29018) AxBattler válasza canniball (#29017) üzenetére


AxBattler
félisten

Már elég régi modell (5-6 év?), akkor még mások voltak a szempontjaim.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29019) canniball válasza AxBattler (#29018) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor már amúgy is megérett arra, hogy valami történjen vele. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29020) #25954560 válasza canniball (#29017) üzenetére


#25954560
törölt tag

ha nas-ban gondolkodom, akkor bosszant h sok adatot pl gigabiten attolni eleg sokaig tart. nekem kb 2-3TB hdd elerese kell a kenyelmemhez (zenek, filmek, nagyfelbontasu kepek, sajat videok, virtual masinak, linux telepito iso-k, stb) es a gigabit bosszantoan lassu tud lenni neha. 10G-s halozathoz meg azert mar kell aldozni, bar tetszene itthon uvegszalas halo :)
a thunderbolt3 is eszement draga lesz (ha vegre kaphato lesz), szoval nem valoszinu h azzal kezdek. addig marad a nas es a varakozas.

a nemasagra visszaterve: majdnem vettem most intel NUC-ot, mert mar mindenre eleg lenne a munkat kiveve es nagyon jo akciok voltak ra. de mar tul sok a szamitogepem :)

(#29021) canniball válasza #25954560 (#29020) üzenetére


canniball
nagyúr

Na igen, nekem csak hobbi a PC, ha dolgozol vele (videózol, virtualizálsz stb.) akkor más a tényállás. Vagy veszel a gyorsaságot igénylő részhez (drága pénzért) SSD-ket és a többit NASsolod, vagy lesz egy hangos géped munkára és egy másik halk a többihez. Vagy ha ennyi PC-d van eladod őket és a befolyt összegből csinálsz optikát. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#29022) #16939776 válasza #25954560 (#29015) üzenetére


#16939776
törölt tag

igen.
Az WD10juct 2,2Sec alatt, a WD5000luct 1,7Sec alatt éled fel idle-ből, ilyet nem tudnak a 3,5"-osok(green egy tányéros 3,1, két tányéros: 6 körül. A 2,5"-között sem rossz, nagyjából -200-500ms előny.

(#29023) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Az Asrock N3150B-ITX-nek mennyi a valós fogyasztása? 90W-os táp elég neki?
A benne lévő Intel N3150 négymagos proci TDP-je elvileg 6W. Létezhet, hogy ilyen kevés?!?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#29024) radi8tor válasza Laca0 (#29023) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mit értesz valós fogyasztás alatt?
Alaplap RAM, HDD, stb nélkül?

Ha ennél konkrétabb érdekelne, akkor legalább mondd el mit kötnél a gépre.

⭐ Stella

(#29025) Laca0 válasza radi8tor (#29024) üzenetére


Laca0
addikt

4GB RAM, 120GB SSD és egy ODD lenne az összes "berendezési tárgy".
Ill. usb-s vezeték nélküli bill+egér valamint egy usb-s wifi adapter.
Netezésre, levelezésre, filmezésre lenne használva HDMI porton tévén.
Windows 8.1 menne majd rá.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#29026) radi8tor válasza Laca0 (#29025) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez kemény 30-35 W-ot fogyasztana max. Még 60W-os táp is elvinné, 90W-os meg főleg jó lesz. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#29027) Laca0 válasza radi8tor (#29026) üzenetére


Laca0
addikt

Oké köszi! Akkor már csak az a kérdésem merült fel, hogy kellően erős lesz-e ez a konfig fullhd filmezéshez...
Elvileg kellene simán vinnie, de a tapasztalat sokkal fontosabb, mint az elmélet...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#29028) radi8tor válasza Laca0 (#29027) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tökéletes hozzá. :K

⭐ Stella

(#29029) Patice válasza Laca0 (#29025) üzenetére


Patice
nagyúr

Ilyen felállásban szvsz. olyan 20-25W lesz max. a fogyasztása, szóval ahogy Radi is írta előttem, még a 60W-os táp is elég neki. Én is ilyennel üzemeltetek egy hasonló lapot. ;)

(#29027) Laca0:

Tapasztalatom alapján elég erős a FullHD-hez, Linuxon is, meg Win10-en is. :K

(#29023) Laca0:

Amikor beüzemeltem először az én lapomat, akkor egy szál SSD-vel, 4 GB RAM társaságában 10-13W-ot fogyasztott konnektorból (legolcsóbb Lidl-ös fogyasztásmérővel) mérve.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29030) Laca0 válasza Patice (#29029) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi mindkettőtöknek!

Hihetetlen, hogy mit ki nem hoznak ennyi kakaóból! ;)
Nemrég még egy házi erőmű kellett a minőségi filmezéshez, manapság meg szinte ceruzaelemmel is elmegy egy házimozi! :DDD
Ha nem kellene mindenképpen Windows rá (egyéb alkalmazás miatt), akkor még egy raspberry pi2 is elég lenne szerintem.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#29031) Vesa válasza Patice (#29029) üzenetére


Vesa
veterán

Nekem is van egy ilyen házam, tökéletes lenne HTPC-nek, nálam egy ATOM van benne, de képtelen voltam rendesen hűteni így jelenleg a polcon pihen. A gyári venti visít mint egy generátor, leszabályozva is...Látom te szerkesztettél valamilyen hűtés hack-et hozzá, majd elolvasom a cikket, hátha így már én is használhatóvá tudom tenni. :)

A tudomány a valóság költészete!

(#29032) Patice válasza Laca0 (#29030) üzenetére


Patice
nagyúr

Lassan lesz Windows Raspberry-re is. :DDD

(#29031) Vesa:

Szerintem várj még egy kicsit, aztán vegyél bele egy ugyan ilyen lapot, vagy valamelyik variánsát. Tökéletes hozzá egy lassú hűtő ventivel. :K (A blogomban leírtam mindent, amit lényegesnek gondoltam, de szívesen válaszolok további kérdésekre is.)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29033) Vesa válasza Patice (#29032) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm a választ! Félreérthetően írtam, nem a lapon van venti -az passzív-, hanem a házon hátul van egy 6v8cm-es venti hely, ami a házban hivatott kicsit mozgatni a levegőt. Mivel máshová nem tudtam ventit tenni, ezzel próbálkoztam, de nagyon hangos, HTPC-hez semmiképpen nem jó. Megpróbálkozom a Te megoldásoddal, csak vennem kell egy Slim ventit, mert itthon csak normál van.

A tudomány a valóság költészete!

(#29034) Laca0


Laca0
addikt

Még egy kérdés, mielőtt nekilátok:
Az LC Power 1360II házat néztem ki, mert ebbe lehet optikai meghajtót is tenni. Ami ugyebár slim kivitelű.
A házhoz adnak valamilyen adaptert/kábelt amivel az alaplapra lehet kötni? Mivel ezek a notebook meghajtók nem normál sata csatlakozóval rendelkeznek, valamilyen átalakító biztosan kell.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#29035) patomi válasza Laca0 (#29034) üzenetére


patomi
őstag

1x SATA Slime Line adapter adnak hozzá. Nekem 1370BII volt, ahhoz is adtak.

Viszont a vinyó hűtéséről nem árt gondoskodni, mert eléggé be tud melegedni.(ha lesz benne normál merevlemez)

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#29036) Laca0 válasza patomi (#29035) üzenetére


Laca0
addikt

Ááá köszi! Tényleg oda van írva, csak nem tudtam, hogy mit keressek :))

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#29037) #25954560 válasza Patice (#29032) üzenetére


#25954560
törölt tag

van.

(#29038) igi


igi
aktív tag

Sziasztok!

A konfigom:

- Lian-Li PC-Q07
- AsRock Z77E-ITX
- i5 3570K (most kerül egy G630 helyére)
- (Be Quiet EfficientPower 350W
- SSD, 2.5" vinyó, 6 GB RAM, DVD, stb.

A CPU eléggé tuningképes: alapfeszen, rendes hűtéssel 4.5 GHz-en elmegy. Én inkább tuning nélkül használnám, csökkentett feszültséggel. Ezt szeretném meghűteni egy (gyárinál) rendesebb hűtővel - figyelembe véve a processzor foglalat kellemetlen elhelyezkedését a lapon.

Konkrétan a Noctua NH-L9i-re gondoltam.

A ház elrendezése olyan, hogy a táp és a proci ventije egymással szemben van, egymás "ellen" dolgoznak (max. hűtőmagasság 70 mm). A házban a táp (12 cm-s) ventijén kívül más aktív szellőztető elem nincs, és nem is fér.
Így arra gondoltam, hogy a procihűtőn megfordítom a ventilátort, így az a CPU meleg levegőjét egyenesen a tápba fújja, az pedig ki a házból. Csak nem tudom, hogy az NH-L9i gyári 14 mm vastag ventijének a légszállítása elegendő lenne-e ehhez?

Megköszönném egy-két tapasztalt kolléga véleményét...

kösz:igi

[ Szerkesztve ]

this is the beginning of a beautiful friendship

(#29039) ada19 válasza igi (#29038) üzenetére


ada19
senior tag

Nekem L9i van 2 hete, CM Elite 110 házban, lefelé néző táppal emlékeim szerint hasonló távolság van hűtő és táp között. Tehát nálam is egymás ellen dolgoznak viszont nekem első 12 centis szintén Noctua venti eteti őket friss levegővel, a táp pedig kiszívja a házból a meleget.

54W TDP procival és 25 fokos szobahőmérséklettel 27-29 fok idle, max 61 fok load hőmérséklet amire képes lehűteni, alacsony-közepes fordulaton (max fordulat körül ez is hangos már, mondjuk nagyságrendekkel lágyabb és elviselhetőbb hangja van mint pl. az Intelnek), ami gyakorlatilag teljesen néma fél méterről zárt házban.

Hivatalos álláspont szerint a te procidhoz csak úgy ajánlják ha Turbo ki van kapcsolva és jó a ház szellőzése: http://www.noctua.at/main.php?show=nh_l9i_tdp_guidelines, persze ezen lehet változtat ha alacsonyabb feszültségen járatod.

A meleg elszívása nem ajánlott a VRM hűtés miatt, valamint ha mindenképp ilyesmiben gondolkozol érdemes lehet ránézni a nagytesójára is: Noctua NH-L9x65 - mondjuk nem tudom mennyire szerencsés ha fél centiről tolod bele a meleget a tápba. :)

Szerk.: ha nem gond az ára, akkor L9i + 25mm magas 92mm-s hűtő is feltehető rá (Noctua NH-A9 PWM), ami sokkal jobb paraméterekkel rendelkezik mint ami hozzá jár (max fordulaton 50,5 m³/h vs 78,9 m³/h, 19,9 dB(A) vs 22,8 dB(A), 1,64 mm H2O vs 2,28 mm H2O).

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#29040) igi válasza ada19 (#29039) üzenetére


igi
aktív tag

Szia!

Kösz a gyors választ :)

Én is gondolkodtam azon, hogy lecserélem a ventilátort egy nagyobb légszállítású darabra.
Sajnos nincsenek meg hozzá a 25 mm-es ventihez való gyári rögzítőcsavarok - nem tudom, mivel tudnám őket helyettesíteni...

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#29041) jim bcs válasza igi (#29040) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Másik csavarral :D

Irány egy pc bontó, vagy csavarbolt, vagy méhtelep stb..

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#29042) igi válasza jim bcs (#29041) üzenetére


igi
aktív tag

:D

Csak fogalmam sincs, mik a szükséges csavarok paraméterei...

this is the beginning of a beautiful friendship

(#29043) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Bekövetkezett amitől tartottam, klattyog a H75 pumpája :W így az Enermax és Corsair páros után úgy döntöttem maradok a jó öreg léghűtésnél.

Első körben a Thermalright AXP-200-at néztem ki. Korábban LP lég csak egy Shuriken rev2 volt a birtokomban, viszont ott anyaghibás lehetett a csavar, mert egyszerűen szó szerint szétszakadt, így valahogy elment akkor tőlük a kedvem.

Meg is rendelném az AXP200-at mivel itt úgy fest stimmelnek a méretek, és a VGA is szépen elfér majd mellette...

Viszont kíváncsi vagyok a véleményetekre, egyéb megfontolandó, akár általatok is használt alternatívákra, tapasztalatokra.

Case: SilverStone SG13
MB: ASUS Z97-I PLUS
CPU: i5-4690K

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#29044) AxBattler válasza Archttila (#29043) üzenetére


AxBattler
félisten

Vegyél apróról egy Big Shuriken-t, meg külön rá egy minőségi, 25mm vastag 120mm PWM ventit, és kész! Voltak akiknek szintén bántotta a fülét az AXP-k gyári légkavarója, ha még arra kell külön venni egy minőségi darabot, az már drága mulatság...

Milyen procit és tápot használsz?

Szerk.:
Most látom, hogy az SG13-ba max. 61mm magas hűtő fér, ez így kilövi a fenti gondolatot. :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29045) patomi válasza Archttila (#29043) üzenetére


patomi
őstag

Nem. Az AXP200 a hátlap felé kilógna a házadból, ha ez lehetséges lenne. KÉP Jó kis hűtő de inkább egy AXP100 és egy jó slim 120-as venti rá.

(#29044) AxBattler No e szerint akkor az AXP200 duplán nem lenne jó

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#29046) ada19 válasza Archttila (#29043) üzenetére


ada19
senior tag

A procid túl sok hőt termel ahhoz hogy ilyen kis belmagassággal hatékonyan tudd léghűteni (szerintem), főleg ha még húzva is van. Egyébként kikapcsolt Turbo-val (alacsonyabb feszültséggel) Noctua NH-L9i hűtőt pont ilyen helyeken lehet jól alkalmazni, ráadásul mindezt nagyon csendben. Lentebb írtam róla bővebben, nálad is működhet az L9i borda + 25mm magas 92mm-es venti páros.

[ Szerkesztve ]

Mégsenem

(#29047) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Hamarosan megérkezhet az AMD apró csúcskártyája

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#29048) #16939776 válasza Archttila (#29043) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egy Node 304? :U

(#29049) jim bcs válasza Archttila (#29043) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

DEEPCOOL GABRIEL

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#29050) HookR válasza Archttila (#29043) üzenetére


HookR
addikt

Az AXP-200 az Asus H97I-Plus-ra (dVGA-val) sehogy sem jó sajnos, csak az olyan alaplapokra, ahol a CPU-foglalat vagy a PCIe sínhez, vagy a lap túlsó széléhez van közel.
A gyári vékony ventije hangját még alap fordulaton is zavarónak találtam, de hogy ez csak az adott példányra vonatkozik, vagy a többi is ilyen, azt nem tudom.

(#29046) ada19: Ha nem lenne gond a magassággal, az AXP-200 hűtés szempontjából bőséges tartalékkal rendelkezik ahhoz, hogy a csendesre leszabályozott Thermalright TY-147-tel is gond nélkül megbirkózzon a 95W TDP-s I5-760-nal.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.