Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36151) mpierre válasza AxBattler (#36150) üzenetére


mpierre
veterán

Ha már porszűrő, akkor sima rács és mögé 'zasszony harisnyájából egy keretre felhúzott darabka. Csak a nagyon finom por megy át rajta, így nem lesznek pororoszlánok a gépházban. Hátránya, hogy sűrűbben kell takarítani, mert elég ótvarul néz ki ha poros.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#36152) radi8tor válasza mpierre (#36151) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Műanyag szúnyogháló jobb erre a célra 2-3 rétegben. Harisnya nem tudom mennyire tartós megoldás. :)

⭐ Stella

(#36153) mpierre válasza radi8tor (#36152) üzenetére


mpierre
veterán

Gyakorlatilag kimeríthetetlen forrás. Harisnya mindig van, és mindig felszalad rajta egy szem... :DDD Oké. Peremfeltétel az otthoni "asszonyállat" megléte.

Szerk.: Mivel a harisnya lábaszára egy cső, így garantált, hogy 2 réteg áll a por útjában. Ennél már csak a légkezelőkben használt zsákszűrő a hatékonyabb. De az sajnos fehér-kék - eddig csak olyat láttam - színben pompázik. Ha poros, meg fekete, de akkor a levegő se jut át rajta.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#36154) shteer válasza AxBattler (#36149) üzenetére


shteer
titán

Megfelelő :) kb mint a dual ventis ASUS 760

..szerintem jónak tűnik

(#36155) AxBattler válasza mpierre (#36151) üzenetére


AxBattler
félisten

Az sem rossz, csak ééérdekesen nézhet ki közvetlenül a gépház tetején, az alumínium lemezen. :)

(#36154) shteer
És félpasszív? Mert erről nincs infó a gyártó honlapján.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36156) Goose-T válasza AxBattler (#36150) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem semmivel sem jobb vagy rosszabb, cserébe négyszer annyiba kerül, de legalább nem kell rá várni egy hónapot.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36157) Goose-T válasza cinemazealot (#36147) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem fog susogni, és legalább néz ki valahogy. Legalábbis jobban, mintha egy sima krómrácsra applikálnál egy harisnyát. Harisnya nélkül meg rekordgyorsasággal porosodna a gép..

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36158) AxBattler válasza Goose-T (#36156) üzenetére


AxBattler
félisten

Az ár most nem annyira számít, inkább a beszerezhetőség, és a "hatékonyság".
De akkor ezek szerint a Lamptron is jó lesz. Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36159) Luck Dragon

(#36136)
AxBattler

Köszönöm, ezek az új lapok nem is olyan rosszak. Kár hogy nincs köztük Wi-fis kiadású. De ez orvosolható.

Maga a házat még nem tudom milyen legyen, most kaptam új ötleteket, de ez is nagyon jó! Ez benne van a top 3-ban.

Mercutio_
,a 2TB WD Red helyett 1,5-2TB-s noti vinyót

És mik azok, van ajánlott belőle. mire gondolsz :F

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#36160) #16939776 válasza AxBattler (#36150) üzenetére


#16939776
törölt tag

A konkrét típusról annyit tudok elmondani, hogy teszi a dolgát (gyűjti a szöszt, fogja a légáramot), de legalább nem szép. (tudok 3db 120mm-est adni kipróbálásra)
A szúnyoghálós megoldás hamarabb telítődik mert kisebb a felülete. De jóval hamarabb kitakarítod, anélkül hogy le kellene venni vagy a másik oldalról kellene fújni, és nem akad bele az ecset szőre sem. Egyszóval: kényelmesebb.

A korábban említett légáram-zajt a kör-körös venti rács szüntetné meg igazán, a szűrők csak lelassítják a légáramot.

[ Szerkesztve ]

(#36161) AxBattler válasza #16939776 (#36160) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezüst szálcsiszolt alu felületre akkor mi lenne a szép megoldás?
Takarítani porszívóval + izopropil alkoholos fogkefével szoktam, szóval nem gond.

Oké, hogy a légáram miatt jobb egy ritkásabb rács, de a por miatt nem lehet mellőzni a szűrőt... legalábbis nálam.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36162) cinemazealot válasza #16939776 (#36160) üzenetére


cinemazealot
addikt

Körkörös venti rács alatt Te is erre gondolsz, ugye? Mert én is úgy tapasztaltam, hogy bármi, ami az érintő iránytól eltérő szögű és közel van a ventilátor lapátjaihoz, az kisebb-nagyobb mértékben, de hallható zajt okoz. Nekem eddig egyedül ezek a grillek hoztak előrelépést zajmentes fizikai védelem terén. Tény azonban, hogy ez a portól nem véd. Viszont a gép állapotára nézve nem tudom, melyik a jobb: ha folyamatosan hallgatom, ahogy susog (és érezhetően kisebb a hűtés hatásfoka), vagy ha hagyom porosodni, félévente kifújom, de addig is tök kuss van? :)

(#36163) Ispy válasza cinemazealot (#36162) üzenetére


Ispy
veterán

Azt hiszem én maradok a por+takarítás kombonál, majd elválik mennyire porosodik, utána még mindig lehet porszűrőt berakni.

Igaz a gépem még a kanyarban sincsen.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36164) cinemazealot válasza Ispy (#36163) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hát, ha a teljes csönd csak így biztosítható, akkor szerintem én is. :K

(#36165) AxBattler válasza cinemazealot (#36164) üzenetére


AxBattler
félisten

Ugyan félpasszív VGA-hoz ragaszkodom most már, de a porszűrőről nem mondok le, ennyire nem vagyok vájtfülű.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36166) cinemazealot válasza AxBattler (#36165) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nincs ezzel semmi gond, de nem is ugyanolyan módon használjuk a gépünket. Te (ha van benne VGA) feltételezem, játékra is használod a géped, én viszont csak fejlesztek rajta, ahol a csönd kifejezetten jól jön. :)

(#36167) Ispy válasza cinemazealot (#36166) üzenetére


Ispy
veterán

Sokat számít a hely is, ahol a gép van. Nálunk valamilyen ismeretlen okból kifolyólag nem nagyon porosodik a gép, 1 év használat után sem látni sehol benne nagyobb mennyiségű port, porcicát. De ismerek olyat is, ahol fél év alatt egy egész homokozó gyűlt össze a gépben.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36168) shteer válasza AxBattler (#36155) üzenetére


shteer
titán

Az :K Freeze Tech néven fut

..szerintem jónak tűnik

(#36169) sajby


sajby
senior tag

Asrock H110M-ITX/AC lappal készülök,egy G4400-as gépet összerakni.Van valakinek tapasztalata az említett lappal? :)
Semmi extra videó kártya és felhasználási terület.

(#36170) AxBattler válasza cinemazealot (#36166) üzenetére


AxBattler
félisten

Világos. ;)

(#36168) shteer
Az jó, akkor tényleg megéri a pénzét!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36171) cinemazealot válasza sajby (#36169) üzenetére


cinemazealot
addikt

Jelen! i3-6100-zal hajtom. Az elmúlt 7-8 napban eléggé tele-spam-eltem a topic-ot a konfigommal, de ha van konkrét kérdésed, állok elibé? :)

(#36172) sajby válasza cinemazealot (#36171) üzenetére


sajby
senior tag

Igazából csak a megbízhatósága érdekel :)
Mert van olyan aki élből ellenzi az Asrock dolgokat.Engem viszont a márka nem izgat.Értelmes áron van, wifi-s , amit használnék is :)

(#36173) cinemazealot válasza sajby (#36172) üzenetére


cinemazealot
addikt

Hát, nézd, én nyár eleje óta használom megelégedéssel. Itt-ott cicereg, mert a mai alaplapok már csak ilyenek, de a megbízhatósággal ezidáig semmi probléma nem volt. A BIOS áramellátásáért egy CR2032 méretű, de bebugyolált, csatlakozós vezetékkel odabiggyesztett valami felel, ami simán lehet, hogy egy CR2032 gombelem, de ennek még nem jártam utána. RAM-ból csak min. 2133 MHz-es DDR4-es modulokat fogad, nem tudom, ez előny vagy hátrány. Az áram fogyasztása üresjáratban és terhelve is kifejezetten baráti.

(#36174) shteer válasza cinemazealot (#36173) üzenetére


shteer
titán

Fogad az gyorsabb ramot is csak "nemhajcsaki"

..szerintem jónak tűnik

(#36175) sajby válasza cinemazealot (#36173) üzenetére


sajby
senior tag

Cicergés nem téma :)
Egy cooler master elite 120asban lenne,Chieftec force 350S táppal.Nem hiszem,hogy a cicergés zavarna a legjobban :D
Képet nézve, az egy zsugorozott elem :)
Lényegében bútorhoz vásároltam ezt a méretet,mert igy fér el.

[ Szerkesztve ]

(#36176) Ðávid válasza sajby (#36172) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szia!
Én is egy ilyen alaplapot használok G4400-zal (karácsonykor kicsit változott az összeállítás a korábbiakhoz képest. Az aktuális konfigurációt az adatlapomon találod.). Eddig semmi gondom nem volt vele, teszi a dolgát. Annak idején én is főleg azért választottam, mert az LGA1151-es olcsó ITX lapok közül ez kínált WiFi-t. Ráadásul kapott egy kisebb VRM hűtőt is, ami mégis több, mint a semmi. Ráadásul az integrált hálózati kártya Intel, ami szintén pozitívum.
Mondjuk azóta módosult a felhasználási igény és a WiFi már nem létszükséglet. Jelenleg lehet választanék inkább olyan ITX-es alaplapot amin van SSD-nek való M.2-es foglalat, de ezért nem fogom lecserélni.

Az Asrock régebben valóban nem volt a legjobb minőség, de ez ma már nem így van. Az LGA1151-es alaplap felhozataluk kimondottan jól sikerült, ahogy azt a Milyen alaplapot vegyek? téma alapján meg tudtam állapítani.

[ Szerkesztve ]

(#36177) Csokilama


Csokilama
tag

Bütyköltem kicsit a Metist, végre kicseréltem alul(oldalt) a 12-es sleek vortexet 14-re.

Következő héten újra flex alá kerül a kicsike. Az utolsó limitet is megszüntetem.
Belepasszírozok egy Sapphire Fury Nitrot :DDD
Utána várok az új kártyákra (csak AMD támogat PLP-t)

Addig is vizezett Metis ikrek
6 MB-os képeket NE linkelj direktben a fórumba!

Annó valaki kért képet az EVGA GTX 1070 FTW pasztájáról. Megérkezett a gap pad kit EVGA bátyától.
Paszta kicsit kiszáradtnak tűnt, viszont újrapasztázás után kemény 1 fokot nyertem.


A VRM gap padokon konkrétan el tudtam olvasni a típusszámot(ennyit arról, hogy nem érintkeznek rendesen)
Maguk a padok nagyon jó minőségűek, nem spóroltak a mennyiséggel se.
Rendesen teszik a dolgukat, a hátlap és a gap pad közé rakott lapos szenzor 70 fokot mutatott, hátlap másik vége 50 körül mozgott

[ Módosította: radi8tor ]

(#36178) shteer válasza Csokilama (#36177) üzenetére


shteer
titán

miért kellett így szétgányolni szegény házat? :B

..szerintem jónak tűnik

(#36179) tomi5244 válasza cinemazealot (#36173) üzenetére


tomi5244
őstag

Cicereg?? :U Jaj ne!! :((( Ez mennyire gyakori? Lap vásárlása után mikor jelentkezett először? kb... Én egy, gyakran filmezős gépbe szánnám, ami ráadásul itt lenne közel mellettem az asztalon. Ettől én tuti ki ugrom az ablakon, volt már ilyen jelenséggel dolgom, elég idegesítő tud lenni.

(#36180) cinemazealot válasza tomi5244 (#36179) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nyugi, nem vészes. :) Én sajnos (vagy szerencsére?) vájt fülű vagyok, és az első bekapcsolástól kezdve hallottam. De valószínűleg csak azért, mert az első időben nem volt házba rakva a lap, így a legapróbb zaj forrására is közvetlenül ráláttam (mármint "ráhallottam"). Később bekerült a konfigba a PicoPSU, amit annak ellenére 12 V-ról hajtottam, hogy 25 V-ig kihajthattam volna, így az szintén rátett egy lapáttal a cicergésre (állítólag az is azért csinálja ezt, mert nem a maximális feszültségről üzemeltetik). Az össz. cicergésből tehát a nagyobb részét a PicoPSU szolgáltatta, nem az alaplap. Most azonban a gép már házban van, és annak ellenére, hogy nincs rajta a teteje, ráadásul a ház minden oldala rácsos, szinte semmit nem hallok belőle. Ha erősen figyelek és odahajolok kb. 50 cm-re a nyitott gépházhoz, akkor kezdem hallani a cicergést. És vidéken lakom, ahol 0 a külső zajterhelés. :K

(#36181) tomi5244 válasza cinemazealot (#36180) üzenetére


tomi5244
őstag

Vidéki vagyok és vájt fülü, nem nyugtattál meg :D

Amúgy én normál atx táppal fogom üzemeltetni (Be quiet pure power 9 400w), és azt olvastam, hogy az energiagazdálkodásnál ki kell kapcsolni a C6-ot, - bármit is jelentsen.

Minden esetre, mindenkinek más az ingerküszöbe, de remélem nem lesz vele gond. Már kiszemeltek ezt a tipust, a BT/ac wifi is jól jön.

[ Szerkesztve ]

(#36182) AxBattler válasza Csokilama (#36177) üzenetére


AxBattler
félisten

Tuti megérte szétvágni +2cm-ért... :F
És hogyan akarsz belerakni egy 307mm-es kártyát egy 277mm hosszúságú házba?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36183) cinemazealot válasza tomi5244 (#36181) üzenetére


cinemazealot
addikt

Figyu, van egy Zoom H2 hangrögzítőm, készíthetek vele egy hangfelvételt, hogy eldöntsd, mennyire hallanád ki ezt a cicergést. ;) Egyébként meg szerintem bármennyire is "be quiet!" az a táp, ha venti van benne, az alapból elnyomja majd a cicergést. De ha már a cicergést elnyomó egyéb tényezőknél tartunk: milyen házba is teszed majd a konfigot? Azt az i3-at milyen hűtővel fogod hűteni? Illetve az először említett "combosabb VGA" pontosan mennyire is lesz combos? :))

(#36184) Csokilama válasza AxBattler (#36182) üzenetére


Csokilama
tag

Alapból 14-es lyuk volt vágva, viszont akkor csak 12-es venti volt raktáron.

Ki fog logni elől.

Azért, hogy némán elférjen a monitor alatt az adatlapomon lévő config.

(#36185) Goose-T válasza cinemazealot (#36183) üzenetére


Goose-T
veterán

Tévhit, a venti nem nyomja el a cicergést. Saját tapasztalat sajnos. Gigabyte GA-F2A88XN-WiFi lapom van, az cicereg, nincs VGA benne, és két különböző táppal is ugyanúgy cicergett. Igaz, mindkettő táp FSP belsővel rendelkezett, az egyik egy Be Quiet SFX Power 2 300W, a másik egy OEM FSP 350W-os.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36186) tomi5244 válasza cinemazealot (#36183) üzenetére


tomi5244
őstag

Cpu hűtőre most még nem lesz keretem, így a gyári, 1-2 hónap és akarok majd egy nagy "dögöt" tenni rá, akár passzívban.

VGA meg nem, hogy hónapok, hanem akár évek kérdése is lehet, mert tervben van egy 3440x1440p monitor, ahhoz kellene. Játékhoz nem kell max ritkán gta V, közepes grafikán.

Táp a gyári adatok szerint maximum terhelésen 15dB

Ház: BITFENIX Phenom Mini-ITX, letettem a Metisről, elég cumi a szerelhetősége. Ez a Phenom ugyan nagyobb, de még mindig kompakt méret, fekfő alaplapos, alul a táp, szolid, nem csicsás, nekem bejön.

[ Szerkesztve ]

(#36187) AxBattler válasza Csokilama (#36184) üzenetére


AxBattler
félisten

Ki fog logni elől.
Ettől féltem... :D

Azért, hogy némán elférjen a monitor alatt az adatlapomon lévő config.
A kettőnek mi köze egymáshoz?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36188) Grave_444 válasza tomi5244 (#36186) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Lehet szopás szerelni, én is szívtam rendesen egy Cooltek U2-vel, de a végeredmény kárpótolt. :)
Szép az a Phenom / Prodigy csak sajnos nagyobb, mint némelyik mATX ház.
Csak a lap méret miatt ITX.

[ Szerkesztve ]

(#36189) cinemazealot válasza Goose-T (#36185) üzenetére


cinemazealot
addikt

Jogos, a venti inkább barna zajt produkál, a cicergésben meg elég sok a nagyfrekvenciás összetevő. Viszont nem tartom kizártnak, hogy egy nem kapcsolóüzemű táppal talán elkerülhetőek ezek a zajok. Asszem, a HTPC topicban többször is említették a lineáris tápokat, mint ideális "partnert" audio-video felhasználásra. Azokkal nem szűnik meg (vagy legalább mérséklődik) a cicergés?

(#36186) tomi5244
Hát, elhiheted, nagyon sajnálnám, ha Nálad is ciceregne (vagy az enyémnél hallhatóbban ciceregne) ez a lap. :( De ahogy elnézem, a kiszemelt házad eléggé zárt ahhoz, hogy ne szűrődjön ki ez a zaj. Legrosszabb esetben ki lehet belülről valamilyen hangszigetelővel bélelni, nem?

[ Szerkesztve ]

(#36190) imibogyo válasza cinemazealot (#36180) üzenetére


imibogyo
veterán

Én anno pont ezért döntöttem 12V-os paneltáp mellett 12V-os táppal párosítva, mert én is hasonlókat olvastam. Azt nem tudom, hogy van-e valós alapja a dolognak, mindenesetre nálam minden síri csendben van, pedig én aztán meghallanám ha nem így lenne, mert 100%-ban passzív a gép és itt van mellettem az asztalon nyitott házban. Ja és én is vidéken lakom, nagyon-nagyon csendes (éjszakai) környezetben.

Szerintem az is közrejátszik a cicergés mentes üzememhez, hogy elég jól le van terhelve a tápegység (kb. 60-90%), valamint az is, hogy direkt nem "számítógépes" tápot használok, hanem olyat amiről tudtam, hogy cicergés-mentes lesz bármilyen terheltségi szint mellett is... ;)

Ugyanakkor a cicergés szerintem mindig konfiguráció függő. Anno az agybaj kerülgetett az ITX konfigommal és egy GTX680-al (majd egy 670-el is) annyira "sírtak", de amikor belekerült egy másik tápegység a gépbe Corsair TX850 --> BeQuiet E9 580W, szinte egycsapásra elnémult minden. A vicces a sztoriban az, hogy amikor jött egy 7970 kipróbálásra, akkor pedig az "vinnyogott" ebben a konfigban, de a TX850-et visszatéve pedig az maradt csöndben. Szóval érdemes kipróbálni más "belű" táppal is a gépet, hátha megszünteti, mérsékli a coil whine jelenséget. Volt olyan kártyám is, amit bármivel hajtottam, akkor is cicergett tovább, szóval ez sem egy csodaszer, de érdemes kipróbálni. :K

(#36191) anarchic


anarchic
tag

Egy kis ropogós.

Strix Z270I Gaming

Bár hiányzik a Sata Express..

[ Szerkesztve ]

etc..

(#36192) shteer válasza anarchic (#36191) üzenetére


shteer
titán

Használ valaki SATA Expresst? :B

..szerintem jónak tűnik

(#36193) xEon1337 válasza anarchic (#36191) üzenetére


xEon1337
őstag

Csapzódok össze-vissza az ITX vs. mATX vonalon.

Az most már szinte biztos, hogy vagy ez a Strix Z270I vagy pedig a Strix Z270G lesz a befutó, kb. a ház fog dönteni. Van egy dual bandes PCIe wifi adapterem, de ezeken az alaplapokon már gyárilag is van wifi, szóval talán csak emiatt felesleges a mATX-et választanom.

Remélem, hogy most hétvégén mutatnak be pár új ITX házat a gyártók, amit aztán a közeljövőben már forgalmazni is fognak, mert jelenleg kb. minden kompromisszumos.

Akarok bele rakni egy 7700K-t egy 158mm magas Noctua NH-U12S hűtővel, egy 160mm hosszú Corsair RM650x táppal, MSI GTX 1070 Gaming X-el és jó lenne a minél kisebb méret.. Manta túl nagy, Evolv ITX nem annyira jön be, Define Nano S nagyon régimódi és nem tetszik, hogy nincsen alsó box a táp vonalában, Node 304-nél neccesen fér csak el ez a táp és a VGA együtt. Valamit még kihagytam? :)
Nem akarok SFX-ezni, azért tetszik ez a Corsair, mert jó eséllyel szinte mindig full passzívban menne ezzel a konfiggal így nem lenne hangja.
Meg mintha a szellőzés sem lenne annyira ideális 1-2 modell esetében.. az persze világos, hogy egy kis kuckóban alapból minden fűt mindent.

Várom már a hétvégét és a CES 2017-et. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#36194) tomi5244 válasza cinemazealot (#36189) üzenetére


tomi5244
őstag

Hát lesz ami lesz, mindenesetre összerakom a konfigot, ha sikerül eladni a jelenlegi gépem. Legrosszabb esetben visszaküldöm és veszek egy asus vivo minit :D (ebben a topikban gondolom vétek ilyet írni :) ) Csak hát az ugye egy másik vonal, laptop cpu-val. Azért akarok összerakni inkább egy itx konfigot, mert ugyan annyi ráfordítással erősebb gépet kapok.

A cicergést viszont esetleg felvehetnéd az említett mikrofonnal. Érdekelne, ha már felajánlottad. :)

(#36195) gerleimarci válasza tomi5244 (#36194) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Ja, hogy a cicergés hangos, de az aus féle laptop hűtő nem :))

(#36196) tomi5244 válasza gerleimarci (#36195) üzenetére


tomi5244
őstag

Egy magas frekvenciás hang és egy susogó ventilátor szerintem más tészta :)

Amúgy sokat olvastam a vivo pc-ről, és sokan dicsérik. Netezős filmes használatnál hangtalan. i3 6100U 14nm max TDP 15W [link]

(#36197) gerleimarci válasza tomi5244 (#36196) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Nálam egy i5-6400 dolgozik egy MSI B150I lapban egy Alpenföhn Matterhorn white-al passzívan (ideiglenesen még atx házban, de majd lesz neki valami nagyobb ITX pl.Bitfenix Prodigy, Thermaltake Core X1 ITX vagy hasonló). Mióta eladtam a VGA-m, azóta nem hallok cicergést csak a táp kb. 500rpm-el forgó ventijét(BQ pure wingsre cserélve), ha nagyon közel hajolok.

Én pont most cseréltem le a régi acer monitorom, azért mert a sípolása elnyomott minden hangot a gépből.

[ Szerkesztve ]

(#36198) tomi5244 válasza gerleimarci (#36197) üzenetére


tomi5244
őstag

Érdekes, Te azt írod, hogy vga kivétele után megszűnt a cicergés, ergo kevesebb terhelést igényelt a gép. Ellendben imibogyo kolléga pont az ellenkezőjét említette. Az a baj, hogy én abszolút nem vagyok otthon elektronikai témában, még egy konnektort se tudnék bekötni :D Ezért az otthoni barkácsolásos megoldásokban nem vennék részt. - Paneltápos, laptoptöltős megoldásra értem. - Nem lustaság, de nem mozgat ez a téma, egy gépet szeretnék összedobni ami minél halkabb! :)

Ahogy már fentebb is említettem, nyilván lesz némi hangja a gépnek, táp és az alap intel hűtő, de az akkor is más, mint egy magas frekin cicergő hang. A kiszemelt ház mind két oldala és az eleje zárt. A tetején továbbá a hátulján van nyílás. Valamit biztos fog tompítani. A táp amúgy alul lesz hátul, az is számíthat valamit.

Amúgy azért ijedtem meg ennyire ettől a cicergős témától, mert volt dolgom egy öreg alaplappal amin elég intenzíven zajlott ez a jelenség. Összeraktam már pár pc-t és soha nem volt eddig problémám ilyennel, szóval lehet, hogy én lihegem túl.

Ettől függetlenül szívesen olvasom a véleményeket, tanácsokat.

[ Szerkesztve ]

(#36199) Goose-T válasza tomi5244 (#36198) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem a VGA cicergett, azokon is van VRM. Sőt, leginkább a VGA-k szoktak ciceregni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36200) mpierre válasza Goose-T (#36199) üzenetére


mpierre
veterán

Yep. Pl a HD6950-m terhelésre diszkréten, de cicergett, de a ref hűtő, majd a vizes blokk sokat tompított rajta. Amúgy sokan panaszkodtak, hogy igen hallhatóan teszi ezt a vga-juk.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.