Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Geree válasza #25954560 (#4986) üzenetére


Geree
senior tag

egesz lakalyosan van berendezve, nekem eddig tetszik :) bar most kicsit hianyzik a lap, nem talaltam jobbat azotasem :)

a friend in need is a friend indeed

(#5002) Geree válasza #25954560 (#4986) üzenetére


Geree
senior tag

dupla lett sry

[ Szerkesztve ]

a friend in need is a friend indeed

(#5003) kisza25 válasza #25954560 (#4986) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kicsit azért lehetett volna még csökkenteni a méretén :)
miért nem 12cm-es venti helyeket martál bele?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#5004) #25954560


#25954560
törölt tag

koszi sracok :)

Pista0001: igen, ha tul meleg lesz, muszaj lesz megegy ventit belefaragni. a 7centis jo otlet, erre eddig nem gondoltam, koszi.

zodo: jogosak a kerdesek, a tervezeskor ezeket en is vegigragtam :D
a shuriken folott elsore nem lesz szellozes. megvan hozza a terv, de nyomunk egy probauzemet anelkul es ha kielegito eredmenyt ad, akkor kimarad. ha alacsonyabb lett volna a haz, akkor mindenkeppen lenne, de igy bizom a 8centisben, ami tolja a levegot a hazba. igaz, kicsit sokat varok tole :)
a hdd-k direkt nincsenek keretben, hogy csavarmentes legyen a dolog (lehetne epp fakeretuk, de akkor szetszedheto v billentheto kene legyen). esetleg egy hatcentis venti elferne mogottuk, de a tapcsatlakozo akkor mar nehezen. nyolcasnak abban a csucsokben nincs hely. a beepitesi helyzet remelhetoleg par eve mar mindegy a vinyoknak, a venti a hatlapon fent lesz, igy arra szamitok h elegendo szellozest ad a hdd-knek.
a vga-hoz is terveztunk eredetileg lukakat, de legegyszerubben egy hazbol kifele fujo aktiv hutesu kartyaval lehet megoldani, es akkor megsem kell plusz szellozes. egyelore ugysem keszul bele kartya.
termeszetesen lesz vmi rezgeselnyelo (filc v szivacs) alattuk es felettuk is. azert kellett a 3 kisvinyonak a 'dobogo' h amikor becsukodik a haz, az rogzitse az osszes hdd-t, a hazventit es a tapot. szoval belul a haz tetejen is lesz filc/szivacs. az mar csak dizajn kerdese h az egeszet vonjuk be vele (hutes szempontjabol mindegy) vagy csak ott legyen, ahol alkatreszeket fogat le.
mod: neeeeeeeem :D

Geree: ja, boldog vagyok vele, egyedul a melegedese zavar. mar most is hasznalom asztalon szetszorva szamitogepnek es amiota kapott egy 4G-s ssd-n crunchbang linuxot, azota rettenetesen hasit. orulok h megvehettem.

kisza25: igen, lehetne :) nem kizart h a prototipus utan keszulo egy kicsivel kisebb lesz. 12-es azert nincs benne, mert a belmagassagnak a nagyvinyo 10cm-e volt kituzve es mert a tapventi is nyolcas, legyen mar szimmetrikus. nyilvan hatekonyabb lett volna valahol eldugni egy 12-est, de akkor az allitva csak a haz anyaganak gyengitesevel vagy tovabbi meretnovelessel fert volna el. volt egy olyan tervunk is h az alaplap ala teszunk egyet. az meg bekovetkezhet.

bocs a hosszert.

[ Szerkesztve ]

(#5005) kisza25 válasza #25954560 (#5004) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a 12cm-est lehet a nagyobb oldallapokba is rakni ott azért elfér :)
akár lehet fölső részre 2dbot és kifele szívjon

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#5006) zodo válasza #25954560 (#5004) üzenetére


zodo
nagyúr

Így még több kérdésem lenne, de inkább megvárom a végeredményt. :U

(#5007) #25954560 válasza zodo (#5006) üzenetére


#25954560
törölt tag

irj privat :)

egyebkent ha ennyien vagyunk es mindenkinek van otlete, esetleg tapasztalata is, megtervezhetnenk akar egy hazcsaladot is. felallitjuk a kovetelmenyeket (szigoruan itx lapokkal tervezve) es kitalalunk mondjuk egy mini, kozepes es maxi hazat.
meg egy markanevet+logot neki :D

[ Szerkesztve ]

(#5008) szponzor


szponzor
senior tag

Sandy Bridge-hez is jön már ITX-es alaplap.
Holnap megjön a Zalman chipsethűtőm. Kiváncsi leszek, hogy mennyivel hűt jobban, mint a sima. Gondolom ha cserélem a chipsethűtőt, akkor ugrik a garancia, ugye?

(#5009) Pista0001 válasza szponzor (#5008) üzenetére


Pista0001
addikt

A klasszikus "bénaságokat" ez a lap is hozza. Elsősorban a proci foglalat elhelyezésére gondolok, de szerintem ezt meg kell szoknunk. A másik ami szemet szúrt az pedig a 4 pines tápcsati elhelyezése. Hát az egy kicsit pocsék helyen van :Y . Viszont a felszereltsége kiváló, nincs is ennél többre szükség (Wi-Fi, USB 2.0, SATA 6 Gbps, stb).

Nyugodtan cseréld le a hűtőt, vissza lehet rakni bármikor a gyárit, kutya nem mondja meg hogy hozzányúltál.

(#5010) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Találtam egy tesztet : [link] , ahol a videókártyák saját fogyasztását mérik le, tehát a DC-n felvett fogyasztást.
Én egy hasonló mérést szeretnék csinálni otthon.
Szerintetek mi lehetett a gyakorlati megvalósítása ennek a mérésnek ?
Egyenlőre csak egy HD4670-hoz kellene, vagyis a PCI-E portot mérném "csak" - mondjuk pont az a nehéz.
Láttam ilyen szalagkábeles PCI-E "hosszabbítót" már, csak baromi drága volt, azzal elvileg viszonylag egyszerű lenne, csak az 5db 12V-os ágat, és a 4db 3,3V-os ágat kell megszakítani: [link] .
Van ötletetek, hogy honnan tudnék olcsón beszerezni ilyen PCI-E "hosszabbítót" ?

Esetleg "nyákos", merev megoldással is meg tudom oldani, csak akkor tényleg olcsónak kellene lennie.

(#5011) gsc73 válasza atesss (#5010) üzenetére


gsc73
aktív tag

Hali!

Talán itt: e-bay: flexible PCI-e

Ahogy nézem 8-10 dollár körül adják, ha ez kell neked.....(2k HUF)

...

&rew & többiek: Én is gondolkodom ITX ház építésen, hogy pontosan olyan legyen, amilyet szeretnék. Engem nem a design és a szépség, hanem a funkció érdekel inkább.Két anyagban gondolkodom:

- Valami gyanta szerűség. (ehhez kell még sok infót gyűjtenem, de szerintem előnye, hogy bármilyen 3D figurtát lehet beéőle csinálni)

- Fa: jól megmunkálható, csináltam már ezt-azt belőle, van kicsi gyakorlatom. A kérdés: Nem tűzveszélyes?

Üdv: g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#5012) Chaser válasza #25954560 (#5007) üzenetére


Chaser
titán

Minire már van is tervem:) itx lap+sfx táp+ akár egy lp vga és egy normál hdd, meg talán 2db 2.5-es..vagy meghajtóból csak 2.5-es és akkor brutál kicsi:) Ma voltak nálam netet szerelni, nézték a cuccokat a srácok:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5013) kisza25 válasza #25954560 (#5007) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az én házamból kiindulva én is tudnék egy tervet :K
alacsonyabb lenne 3-4cm-el, szélesebb 2Cm-el, beleférne egy normál atx táp, itx lap, 2slotos VGA(17cm hosszú), 1DB 3,5", 1db 2,5" és egy 12cm ventilátor :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#5014) zodo válasza gsc73 (#5011) üzenetére


zodo
nagyúr

"Nem tűzveszélyes?"

Szerintem nem, de ha félsz akkor ki kell bélelni azbeszt-al. :)

Gyantás ötlet, jól hangzik. :K
, ha kész állapota után is könnyedén lehet szerelni!

(#5015) toldy válasza kisza25 (#5013) üzenetére


toldy
őstag

Nem rossz, csak már létezik. sg07nek hívják :U :D

Tényleg annyi a bajom azzal hogy nincs táp nélküli verzió 20-25kért mert akkor igen csak sokan beneveznének rá szerintem. :K

Az élet nem habostorta.

(#5016) kisza25 válasza toldy (#5015) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja csak az 222 mm (w) x 190 mm (h) x 350 mm (d)
amit meg én mondok az 220 mm (w) x 130 mm (h) x 370 mm (d)
tehát 6cm-el alacsonyabb
ha nem rakok bele 12cm-es ventit:
220 mm (w) x 125 mm (h) x 335 mm (d)
ja közben rájöttem, hogy akár 35cm hosszú VGA is elférne :P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#5017) Chaser válasza kisza25 (#5013) üzenetére


Chaser
titán

Kodegenből is van egy a tiednél kisebb jószág, benn láttam boltban, flex atx táp volt benne, de ahogy elnéztem egy itx* is jó lenne bele..csak sajna nem adták ide táp nélkül úh benn hagytam:)

szerk: *sfx :B

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5018) kisza25 válasza Chaser (#5017) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja, de én mindenképpen ATX táppal gondolkozom, már van pár ötletem, de mivel nem tudom megcsinálni sajnos nagyon nem ástam bele magam :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#5019) Chaser válasza kisza25 (#5018) üzenetére


Chaser
titán

Én még filózgatok rajta, erősen gondolkodom a h55n és egy i3 beszerzésén, a sandy bridge nem tudom mit tartogat de biztos nem lesz olcsó :N tuning is kilőve, csak felárért K-s cpu-val, ramvezérlő is finnyásabb lesz..lehet egy erősebb i7-et kellene venni 1156-ban, pár évre meglenne a gépezet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5020) #25954560 válasza Chaser (#5012) üzenetére


#25954560
törölt tag

jaja, 2x2.5"hdd, slim optika, sfx tap. ha kihagyjuk az lp vga-t, akkor sokkal kisebbre lehet tervezni. nekiugorhatsz megtervezni a belsejet :) ki kell meg azt is sutni h milyen teljesitmennyel/melegedessel szamoljunk (atom+ion v i3+akarmi v x2+785 pl). gondolom a legkisebb nem kell legyen egy huzott i5 :)

Kisza:
csinald csak. ez a kozepes v a nagy lenne? :)

[ Szerkesztve ]

(#5021) Pista0001 válasza #25954560 (#5020) üzenetére


Pista0001
addikt

Hát, nálam se állt meg az agymenés mikor elkészültem a házzal, azóta két újabbat is "kitaláltam". Azért idézőjelben mert az egyik teljesen Lian-li dizájn, csak más elrendezéssel, a másik meg Lian-li elrendezés csak más dizájnnal. :D A belső elrendezés nekem azért macerás mindig mert én (közepesen) nagy léghűtéssel is szerelhető házakban gondolkodok, ezért a nagyon mini kialakítás nálam nem játszik. A jelenlegi házam 21*21*26 centis (szél*mag*mély), m-ITX, teljes magas dupla slotos VGA, SFX táp, slim ODD, 3,5 HDD, 2*80 mm venti és mindemellett 120 mm magas procihűtő fér bele és akár több 2,5-es hely is kialakítható.

(#5022) HookR válasza kisza25 (#5016) üzenetére


HookR
addikt

"220 mm (w) x 125 mm (h) x 335 mm (d)
ja közben rájöttem, hogy akár 35cm hosszú VGA is elférne"

Az igen! Átlósan? :)

Néhány észrevétel:
- 125 mm magas ház vs. teljes magasságú VGA viszonyát lásd alant!
- Tápcsatlakozó a különböző kártyákon lehet hátul, felül és oldalt is, annak sem árt helyet hagyni.
- #3188-as hsz. végén találsz egy kisebb felsorolást a VGA-k nyákhosszára és a tápcsatlakozók elhelyezkedésére vonatkozóan. Amennyire én látom, amelyik teljes magasságú VGA-ra már érdemes lecserélni az integrált GPU-t, annak legalább kell 20cm.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#5023) zodo válasza HookR (#5022) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem tudom mivel készíted ezeket a terveket és mekkora szaktudást igényel a használata, de nekem nagyon tetszenek. :K

Hol tart a te házad?

(#5024) Chaser válasza #25954560 (#5020) üzenetére


Chaser
titán

Ionban nem gondolkozok, az nem való semmire szinte :N i3 v i5 vagy amd. Röviden egyszerűen: Lap jobb v bal oldalán a táp, táp előtt állítva a 2.5-esek és kész:) Ha kell optika azt meg bezsúfolni a táp és hdd-k alá. Elég pici gépezet lenne. Hűtést pedig akár gyárival oldanám meg, úgy hogy egy 12-es venti lenne a borda fölött. Most is így használom az x2-semet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5025) kisza25 válasza HookR (#5022) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem abban hanem ebben:
220 mm (w) x 130 mm (h) x 370 mm (d)
közben kitaláltam egy jobbat és az alapanyagot is :DDD
220*160*300
te milyen programot használsz? :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#5026) #25954560 válasza Chaser (#5024) üzenetére


#25954560
törölt tag

najo. legalabb azt dontsd el melyik oldalra menjen a tap :D talan a vga feloli oldalra helykihasznalas miatt kevesbe logikus, madzagolas miatt viszont jobb is lehet akar.
es ha a slim odd-nek nagyon nincs hely, az akar johet a jobban megemelt alaplap ala is, egy kis hdd-vel egyutt. akkor meg aztan kanaan :)

(#5027) HookR válasza zodo (#5023) üzenetére


HookR
addikt

Autodesk Inventor Pro 2008

Nem nyilatkozom. :)

(#5024) Chaser: Ha a VGA oldalára teszed, blokkolhatja annak szellőzését.

(#5025) kisza25: Szemlátomást kevésbé mókásat... :D
...bár LEGO-zni Inventorban is lehet. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#5028) kisza25 válasza HookR (#5027) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az a durva, hogy amit kilegozól lekérheted az árát és meg is rendelheted, ha olyat csinálsz ami tetszik nekik sorozatgyártásba teszik és kapsz utána pénzt :D
LEGO Digital Designer a program neve

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#5029) Chaser válasza #25954560 (#5026) üzenetére


Chaser
titán

Ezt vga nélkül gondoltam, "minimalista" jeligére. Lap és 2db kis hdd meg a táp, szóval nyugodtan mehetne a lap bal oldalára. Szellőzés miatt nem aggódnék, a lap egyik oldala úgyis oldallap mellett lesz, meg a hátulja is, de akár még a 3. is üres maradhat és bőven van helye távozni a meleg levegőnek. De ugyanez mehet TFX táppal is, akkor még keskenyebb lenne, a hdd-k pedig a táp mellé kerülnének kívülről.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5030) zodo


zodo
nagyúr

Jól lenne már látni a megvalósításokat is! :D

Szerintem: (csak az ötletekre reagálva)

1. Kis méretű, gépet csakis panel vagy picopsu-al lehet készíteni.
Sfx,Tfx táp nem játszik, mert akármelyik oldalra teszed magas, széles vagy mély lesz a ház.
Ha kell némi kakaó akkor egy "Mai" Low profile vga (HD5670 61 TDP, GeForce GT 430 50W TDP) kártya + alacsony fogyasztású (kb. 45W TDP) procival készítendő.
Inteles procik fogyasztását, nem ismerem!

Kicsi ház alatt a Vaiko Self házat értem ami 255 x 225 x 126mm (sz x mé x ma)
Slim ODD-al + akár 3 db 3,5" hdd-el vagy több 2,5"-al + Low profile vga + panel táp + Imon lcd panel :K

2. Minden egyéb eseteben már-már felér egy kisebb matx házszerkezettel.

(#5031) Chaser válasza zodo (#5030) üzenetére


Chaser
titán

"Kicsi ház alatt a Vaiko Self házat értem ami 255 x 225 x 126mm (sz x mé x ma)" Ennyiben az én elképzelésem is kijön, talán még lp vga is belefér. Csak én most nem tudok -főleg nem is akarok- annyit rákölteni hogy 2.5-es hdd+ssd..szóval egy darabig nem fogod látni:D :U
Alacsony TDP-s cpu szinte bármelyik normálból "készíthető" alulfesszel, ennyiben térnek el a normáltól..kisebb a VID..1ébként 100%-ban ugyanaz minden. Viszont sokan ezt nem tudják és extraprofit forrásnak tökéletes intelnek meg amd-nek is.
Picopsu-val 1 bajom van..igazán minőségit itthon beszerezni szinte lehetetlen, ráadásul rohadt drága..ráadásul az AC-DC egység is nagy, hiába ált-ban a házon kívülre rakják..ennyi erővel én is rakhatom az optikát pl házon kívülre:D viszont anélkül még működik a gép...:) Szóval sfx vagy tfx sztem.

szerk: Nem beszélve arról, ha egy vga is van a gépben meg egy kvad 150W már kevés lehet a kilengések miatt, annál nagyobb pico-t meg nem is láttam.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#5032) #25954560 válasza Chaser (#5031) üzenetére


#25954560
törölt tag

alakul ez :)

szoval akkor a te hazterved/speckod a miDi lenne mondjuk, Zodo-e meg a miNi. es akkor a maXi lehetne az atx tapos, nagyvinyos, nagydvd-s. sot, a maXi-bol kene ket csapas, egy ami azert nagy, hogy olcso alkatreszek mehessenek bele, a masik, ami meg azert, hogy rettenetes teljesitmenyu kiepitest is elviseljen. lassan kezdodhet a tervezes :)

annyi meg, hogy a mini-t valoszinuleg konkret alkatreszekhez kell tervezni, ha a leheto legkisebb a cel: minimum az alaplapot (vagy legalabbis annak elrendezeset) es a procihutot meg kell valasztani hozza. esetleg a picopsu-t is.

nem talaltam meg a 'vaiko self'-et

(#5033) HookR válasza #25954560 (#5032) üzenetére


HookR
addikt

Mert elgépelte. VIAKO (Mini letter) Self.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#5034) zodo válasza HookR (#5033) üzenetére


zodo
nagyúr

, de izé vagy, direkt volt. :))

Na, mit szólsz &rew, tetszik a felépítése?

Én az ODD-ot ki is hagynám a házból, eddig se sokat használtam és talán hanyagolhatnám akár örökre.
Helyére akár még egy HDD vagy SSD is mehetne így akár az oldalsó HDD-k kiválthatóak és a ház oldallapja akár lyukas is lehetne a ház és a vga kari jobb szellőzése érdekében.
Nekem ez az Imon panel sem tetszett soha (praktikus ugyan) ,de ezt is mellőzném így az előlapra is mehetne egy 80-as venti, ha nagyon muszáj vagy bármilyen más dizájn elem.

[ Szerkesztve ]

(#5035) #25954560 válasza zodo (#5034) üzenetére


#25954560
törölt tag

o, ezt mar lattam.
szep kucko. viszont ha 3.5" hdd megy bele a vga oldalara, nem mehet bele dupla slot-os vga (sem). forgatni kell a 8centist attol fuggoen h milyen a vga hutese h ne ellene dolgozzon. legjobb talan hatul kifele fujo vga-t tenni bele es a 8centist befele fujora allitani. jo cucc.

[ Szerkesztve ]

(#5036) zodo válasza #25954560 (#5035) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem tudhattam, hogy már láttad.
Nekem ez a kedvenc házam ebben a méretben.
Persze, lehet még rajta agyalni, mert ez nem egy mai terv. Azóta sok minden változott e téren is.

(#5037) #25954560 válasza zodo (#5036) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem emlekeztem a nevere. tenyleg zseni a cucc. nagyon jo kis alap. az oldallapok cserelhetoseget/bovithetoseget tovabbvihetnenk: az osszes oldallapot egy/ket v kicsi/nagy ventisre kene tervezni h mondjuk adunk hozza lemezeket, amit ha akarsz beraksz v lecsereled ventire vagy lecsereled racsra.

(#5038) zodo válasza #25954560 (#5037) üzenetére


zodo
nagyúr

Ennél is van lehetőség, igaz plexi és venti hely mart oldallap cserére akár több színben is.

Nem akarok tömeggyártásba kezdeni, mert se tőkém se gépparkom ill. helyem sincs hozzá, de egyszer talán lesz egy hasonló kütyüm. :)

(#5039) Dotcom


Dotcom
aktív tag

Itt van a sandy bridge procik várható listája és az áruk, egy i5-2500S jó választásnak tűnik számomra...

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#5040) Pista0001 válasza Dotcom (#5039) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha már így szóba került a Sandy Brigde, kíváncsi leszek hogy az 1155-ös foglalalt hűtői kompatibilisek lesznek-e valamelyik korábbival, vagy megint odébb teszik pár mm-el a lyukakat? Az a helyzet hogy kinézem belőlük... ;]

(#5041) HookR válasza Pista0001 (#5040) üzenetére


HookR
addikt

Az LGA1155 és LGA1156 foglalat körüli rögzítőfuratok ugyanott találhatóak.

--------------------------------------------------

Azt hiszem, ez még nem volt:
ASUS P8H67-I Deluxe

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#5042) zuhi_


zuhi_
senior tag

Meg van mi a baj a táppal. Nem jó a D201GLY lapomhoz... csak az új ITX lapokhoz jó, ezért eladom. :))

(#5043) Davzone válasza zodo (#4947) üzenetére


Davzone
senior tag

Megvan a deszka :DDD
Igentetszik,roszabbara számítottam.
Eszméletlen gyors,2giga rammal is.Süvít rajta minden,sokkal gyorsabb mint az egymagos netbookom.
Egyedül a rammal gyűlt meg a bajom.ugyanis nem fér bele a helyre ahova a gépet terveztem!
Szóval ha van esetleg valaki aki elcserélne velem egy geil evo one kitet 2*1gb 1600as ddr3,hasonlóra csak alacsonyabb hűtővel írjon!nincs 2hónapos a ram.asszem 5év garos iponhoz!

Készül a cikk is de még az építéssel sem vagyok kész teljesen.
Itt egykis ízelítő:
Kép
Amig nem lesz kisebb ramom nem tudom összerakni,illetve a hűtés is kérdéses még!

Motorola Nexus 6 - Moto 360 - Asus Nexus 7(2013) - ChromeCast

(#5044) zodo válasza Davzone (#5043) üzenetére


zodo
nagyúr

Érdekes "építkezési vállalkozás" :) Gr a cuccoshoz és várjuk a folytatást!

(#5045) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

csak érdekességkép
mondjuk az ára az elég húzós

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#5046) FRENK1988 válasza Pista0001 (#4959) üzenetére


FRENK1988
veterán

M2 lesz. Köszönöm

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#5047) HookR


HookR
addikt

Evercool HPL815-EP

Specifikációk:
- LGA-1366/1156/775, AM2/AM2+/AM3
- 106 x 95 x 45 mm (92 x 92 x 15(?) mm-es ventilátor)
- 320g

Jónak tűnik a H55-ös lapokra is.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#5048) chesterboy


chesterboy
aktív tag

Erdeklodnek mennyit er most a konfigom, gondolkozom rajta hogy eladom.
- Zotac Ion ITX-F lap
- LC-Power 1300mi haz
- 320gb WD Sc Blue
- Hp taviranyitok.

(#5049) zek47


zek47
csendes tag

Tudtok olyan kártyaolvasóról, ami slim odd helyére szerelhető? CF, SD, MS, xD. Köszi.

(#5050) #25954560


#25954560
törölt tag

nem talaltam, de rossz slot-in meghajtobol lehetne barkacsolni egyet.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.