Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) AxBattler válasza Patice (#35000) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát, ha van elegendő huzat a házban...

;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35002) shteer válasza Patice (#35000) üzenetére


shteer
titán

A kisebbik nofant már meg akartam venni egyszer de egy olcsó Mugen lett helyette :)

..szerintem jónak tűnik

(#35003) Grave_444 válasza Patice (#35000) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Mosógép dob jut eszembe róla. :DDD

(#35004) #16939776 válasza Patice (#35000) üzenetére


#16939776
törölt tag

Csinál-e elegendő szelet a Onboard DC-DC-nek, és a M.2 SSD-nek?

Láttam ilyenből rézszínűt pár éve egy Tt mozart házban :Y

(#35005) tailor74


tailor74
őstag

Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kérni ház ügyben.
Adatlapomon szereplő gépet váltanám le itx gépre.
Ami megvan, ill. marad, i5 6600K, 2x4GB corsair ram(normál méretű, nem nagy hűtőbordás), fsp aurum s gold 600 táp, ssd, hdd.

A kiszemelt lap az asus z170i pro gaming lenne, vga pedig kerettől függően 1060, vagy 1070 ( normálnak mondható 2 ventilátoros méretben) Cpu hűtő jelenleg thermalright macho 120 rev a., javaslat esetén cserélem ezt is.

Ehhez szeretném a lehető legkisebb házat megtalálni, amiben ezek a komponensek halkan, viszonylag normális hőmérséklettel hűthetőek, és emberi áron is van. Phanteks evolv itx, FD nano s házakat néztem, de kissé nagyok az én elképzeléseimhez.

Kérlek ne küldjetek el a "milyen házat vegyek" topikba, olvasgatva ezt a fórumot ti sokkal jobban vágjátok ezt a témát itx méretben. :)

[ Szerkesztve ]

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#35006) zsoltee10 válasza tailor74 (#35005) üzenetére


zsoltee10
addikt

Raijintek Metis házat többen használunk a topicban. Szerintem a legkisebb lehet, amiben elfér az ATX táp. Ha beírod a keresőbe, kidob pár hasznos hozzászólást és a Logouton is van cikk. 15-17k körül mozog az ára.

[ Szerkesztve ]

(#35007) tailor74 válasza zsoltee10 (#35006) üzenetére


tailor74
őstag

Olvasgattam már róla az itteni hsz-okat, nézegettem a neten is, de ha jól láttam akkor max 17cm-es vga fér el benne. Az nem kevés kicsit?

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#35008) Honkydoo válasza Patice (#35000) üzenetére


Honkydoo
őstag

Elég jó! :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#35009) zsoltee10 válasza tailor74 (#35007) üzenetére


zsoltee10
addikt

ez csak abban az esetben igaz, ha ATX táp van benne. SFX táp kisebb, nem foglalja el a vga helyét. Amúgy vannak vga-k 17cm méretben is kifejezetten ITX konfighoz készítve.

(#35010) shteer válasza tailor74 (#35005) üzenetére


shteer
titán

QBX?

..szerintem jónak tűnik

(#35011) tailor74 válasza shteer (#35010) üzenetére


tailor74
őstag

Szóba jöhető választás, köszönöm.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#35012) Seep válasza tailor74 (#35005) üzenetére


Seep
senior tag

Ha belefér valami topflow hűtő, vagy játékviz akkor mehet a Silverstone Sugo13 is.

[ Szerkesztve ]

(#35013) Csokilama válasza tailor74 (#35007) üzenetére


Csokilama
tag

16cm hely van a tápnak, én egy Corsair TX750 felesleges kábeleit vágtam le, viszont egy GTX 1060-70 körüli fogyasztáshoz elég kissebb SFX.
Videokártyából EVGA 1060-70 ajánlom. Procira Ereboss. :)
Alkotásom :B

(#35014) burny


burny
aktív tag

Azt a metis sütőt ne ajánlgassátok már, felforrósodik a monitorom is ha a légáramlást nézegetem képeken.

Hogy ne legyen teljesen off: [link]

(#35015) Grave_444 válasza burny (#35014) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Egy normális procihűtővel mibe, hogy passzívan is elmegy benne egy I7 is. ;)
2,5" 5400RPM HDD meg SSD szintén megáll kb 30-35 fokon.

Egyedül a vga lehet melegebb az átlagnál, de a mai kis fogyasztásúak nem hinném, hogy megsülnek.

[ Szerkesztve ]

(#35016) tailor74 válasza Csokilama (#35013) üzenetére


tailor74
őstag

Olvastam, szép munka. :K

burny: Ez az RVZ01-E már kezd közelíteni az elképzeléseimhez.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#35017) Möre83


Möre83
csendes tag

Skylake Pentiumhoz (G4400) szerintetek 12V-os vagy 19V-os PicoBOX-ot érdemes venni?
Nincs semmi extra fogyasztó: alaplapi vga, egy ssd, külső hdd.

Tudtok ajánlani jó 12V-os adaptert, ami nem zavarja be a vele azonos körön lévő rádiót pl.?

(#35018) zsoltee10 válasza Grave_444 (#35015) üzenetére


zsoltee10
addikt

Meg a vga részére lehet a tetejére lyukat vágni. :)

(#35019) kisza25 válasza burny (#35014) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

egyedűli gond a házzal. hogy a tetejére nem vágtak szellőzést, majdnem passzívan elmegy benne a CPU 55 fokon, a VGA viszont 80 fok, de ref (RX 470)
A hűtés már meg van fordítva, a táp felé fúj a CPU és a házhűtés is befele szív

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#35020) Patice


Patice
nagyúr

Asrock J3355B-ITX, az első Apollo Lake procis lap:

Ez az utódja a Braswell-es N3150, N3160, N3700, N3710-es lapoknak.
A dizájn úgy látom maradt, szóval az a körítés várható, mint az elődök esetében. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35021) AxBattler válasza Patice (#35020) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó lesz! Egyébként inkább a 10W-os Pentium J4205 lapokra leszek kíváncsi, remélem abból is jön passzív bordás, teljes PCIE sínes változat, M.2 slot-tal, esetleg wifi-vel. :K

Ha értékelhető lesz a teljesítménye, akkor lehet, kiváltom vele az asztalimat, valami low profile vga-val.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35022) Patice válasza AxBattler (#35021) üzenetére


Patice
nagyúr

Az elődből kiindulva a körítésen szerintem nem fognak változtatni, de ne legyen igazam. A wifi kártyához a miniPCIE foglalat korábban is adott volt.
Az M.2 slot-nak örülnék, de szvsz. arra minimum még egy generációt (~ 1 év) várnunk kell.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35023) imibogyo válasza Patice (#35020) üzenetére


imibogyo
veterán

Kíváncsi vagyok egy ilyen gép milyen teljesítményt tudna CNC-s és nagyon alap 3D-s (Vectric) felhasználásban (esetleg egy kis dVGA-val megtámogatva). Le kellene váltanom lassan az öregedő műhelygépet (Athlon X2 - integrált VGA). Majd persze nézek teszteket, csak most meló... :B

[ Szerkesztve ]

(#35024) Patice válasza imibogyo (#35023) üzenetére


Patice
nagyúr

Az előd Braswell tesztek szerint régi Core 2 Duo teljesítményét hozta processzor terén. Volt nekem is Athlonom szerintem azt a szintet simán hozza, sőt akár le is lépi.

IGP terén is egész fejlett már a Braswell (Gen8 ~ Broadwell), meg most az Apollo Lake (Gen9 ~ SkyLake) is, csak persze nem akkora teljesítményűek, mint amiből származnak, persze nem is annyit esznek.

Win10-zel próbáltam a saját gépem (Braswell - N3150), egyszerű asztali gépnek szvsz. tökéletes.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35025) imibogyo válasza Patice (#35024) üzenetére


imibogyo
veterán

Ez jól hangzik. Max dobok mellé egy GT740-et, vagy ilyesmit és műhelybe tökéletes lesz. A mostani géppel is elvagyok, csak elég nagy és sokat eszik, valamint hangos is. Persze ezek műhelyben annyira nem lényegesek, csak engem zavarnak. :DDD

(#35026) AxBattler válasza imibogyo (#35025) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem érdemes megvárni a GT1040-eket, esetleg GTX1050-et: ezek már új, hatékonyabb architektúrára épülnek, míg a 740 az elavult Kepler magjával rosszabb fogyasztást produkált, mint a 750.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35027) imibogyo válasza AxBattler (#35026) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze. Csak azért mondtam ezt, mert ez épp kéznél lenne. :DDD

Annyira azért nem pörgök a fogyasztás témán, de azért szeretnék lejjebb menni. Ez az őskövület Athlon X2-es gép 100-110 W-ot eszik alap használat mellett, ehhez képest szerintem bármelyik "modern" géppel minimum a felére le tudok menni, hangban meg aztán pláne, főleg passzív cuccokkal. :B

(#35028) Mercutio_ válasza Patice (#35022) üzenetére


Mercutio_
félisten

1007U pláne 3217U -nak sose lesz utódja itx lapon? :O

És naná, hogy ezen sincs spdif tüskesor :( azok az elna kondik ilyen zajos környezetben gondolom csak marketing szerepet töltenek be :U

imibigyo: egy asztali cerka alig eszik az AMD -hez képest és ott legalább van kraft ha kell.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35029) Patice válasza Mercutio_ (#35028) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezekről sajnos nincs infóm. :(

SPDIF tüskék szerintem lesznek a többi ITX-es lapon, ez még csak az első, legbutább változat ebből a prociból.

Braswell-ből majd 10 féle változat van/volt. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35030) imibogyo válasza Mercutio_ (#35028) üzenetére


imibogyo
veterán

Tudom, most is azt használok a fő gépemben (G1820). :K Csak gondoltam egyszerűbb lenne egy ilyen kis méretű, passzív, az én felhasználásom szemszögéből AIO lap (onboard LPT port), ami ráadásul még kis méretű házban is életképes. De igen, gondolkodtam én is a sima desktop vonalon. :K

(#35031) Mercutio_ válasza imibogyo (#35030) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kár, hogy sb nem jár erre mostanában, kíváncsi lennék a mostani generáció mit tud alulfeszelve/visszavett frekivel.

Lehet egy nagyobb hűtő passzívan is elbírná :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35032) imibogyo válasza Mercutio_ (#35031) üzenetére


imibogyo
veterán

Nekem a G1820 is passzív, szóval ha az elmegy, akkor az új generáció is biztosan. És nekem nincs semmi sem visszavéve... ;)

[ Szerkesztve ]

(#35033) AxBattler válasza imibogyo (#35032) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem Ő a sztenderd, gyári, SoC-os lapok passzív bordáira gondolt, nem egy kib@$zott fémtömbre, ami önmagában nehezebb, mint maga a hardware. :D

Grats az új elrendezéshez! Amíg a passzív tápot a többi alkatrésszel egy térben helyezted el, nem sok értelmét láttam, mivel úgy akár egy SFX tápot is dohattál volna bele. Viszont így, hogy eldugtad az alaplapi tálca mögé, már bejövős. Kár, hogy nincs gyárilag olyan (max. mATX) ház, ahol lenne ennyi hely a tálca alatt/mögött.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35034) imibogyo válasza AxBattler (#35033) üzenetére


imibogyo
veterán

Grats az új elrendezéshez!
A mostani ennél is jobban fog tetszeni... :DDD ;]

Amíg a passzív tápot a többi alkatrésszel egy térben helyezted el, nem sok értelmét láttam, mivel úgy akár egy SFX tápot is dobhattál volna bele.
Ne haragudj, de nem értem a logikádat (lehet álmos vagyok). Attól, hogy egy légtérben voltak a cuccok miért is lett volna jobb egy "zajgépet" hallgatnom a néma megoldás helyett? Mert még ha a szellőzés lenne az ok érteném, de nem úgy értettem, hogy erre gondolnál... Másrészt mivel a hőmérsékletekkel soha sem volt gondom, így még ez sem valid érv. :N

(#35035) AxBattler válasza imibogyo (#35034) üzenetére


AxBattler
félisten

Jogos. Nálam általában az a szempont, hogy minél kisebb/kevesebb alkatrész foglaljon helyet, így kisebb házba kerüljön a konfig, rendezettebb legyen a belső tér, így a spec. tápnak is akkor van értelme, ha kikerül a gépházból. Egy pico, vagy paneltáp alig foglal helyet, viszont egy ilyen passzív LED táp már igen.

Ez a mostani... ugye csak átmeneti megoldás? :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35036) Ribi válasza AxBattler (#35035) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem is teljes mértékben mind1, hogy néz ki a gép ha nem zizeg.
Neked akkor kis gép kell és passzív.
Másnak csak a passzívság a lényeg.

(#35037) imibogyo válasza AxBattler (#35035) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát ha te egy GTX 750Ti-os gépet, ami csúcsban akár 150W-ot is felvesz megoldasz ennél kisebb házban teljesen passzívan, akkor OK, de én már próbáltam és nem jártam sikerrel hőfokok terén... A mostani nagyobb méretű házak ugye pont a 750Ti magas bordája miatt kellettek. A kis faház most is fenn van a polcon. :B

Ez a mostani... ugye csak átmeneti megoldás?
Nem tudom. Most egy darabig dobtam a passzív ITX megoldást, mert a CNC-zés miatt kell a sima PCI + PCI-E foglalat is, valamint a nagyon komoly adatigény miatt az M2 is prioritás volt... De majd ha az anyagi úgy adja ki (nem fogja, mert jövő nyáron házvásárlás a cél :DDD ), akkor visszatérek még ITX méretre és normális házra, a mostani gép megy kimegy a műhelybe a lézergravírozóhoz). Alternatívaként ezt a házat alakítom át...

A múltkori új passzív ITX tervem pedig a CNC marógép mellé kellene. Nem túl szerencsés egy gépről járatni a két gépet. :N

[ Szerkesztve ]

(#35038) AxBattler válasza imibogyo (#35037) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem teljesen passzívra gondoltam, hanem 1-2 házventivel... Nanoxia, Akasa, stb.

Egyébként már megint nem ez okozza az elsődleges problémát, hanem a külső, 12V-os AC-DC töltő: itthon nem kapni értelmes áron 120W-osnál nagyobbat, és az is max. 90W-ot ad le tartósan, megbízhatóan.
De ez már lerágott csont...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35039) Pete55555 válasza AxBattler (#35038) üzenetére


Pete55555
addikt

Épp ezért használ imibogyó is LED tápegységet...

...Szeretem leracsniztatni...

(#35040) AxBattler válasza Pete55555 (#35039) üzenetére


AxBattler
félisten

Tudom, de nekem nem opció, mert akkora házba képzelném el a dolgot, amiben nem lenne még annak is hely.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35041) AxBattler


AxBattler
félisten

Ugyan nem ITX, de kompakt: Gigabyte GB-BNi7HG4-950
i7-6700HQ + GTX950 4GB + 2* M.2 slot + 2* 2.5"...
...mindezt 220x110x110mm méretben. :Y

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35042) Ribi válasza AxBattler (#35038) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mármint kinek a problémáját? Mert imibigyo tett fel egy kérdést, legalábbis ahogy olvastam. Neki viszont nem akkora gond a méret.
Ha neked ez gond az oké, csak ne mindig neki írd, hogy szar ha nem elég kicsi :U

(#35043) AxBattler válasza Ribi (#35042) üzenetére


AxBattler
félisten

Magától értetődően az enyémet! :D

Természetesen mindenki a maga preferenciáinak/lehetőségeinek megfelelő gépet rak össze, szóval részemről no offense! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35044) Patice


Patice
nagyúr

Új Asrock Apollo Lake alaplapok mini-ITX méretben:

Asrock J3455-ITX:

Asrock J4205-ITX:

A lapokon lévő M.2 foglalat sajnos csak WiFi/BT modulokhoz használható.

Forrás: FanlessTech. :C

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35045) radi8tor válasza Patice (#35044) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Érdemes váltani AMD 5370-ről? Vagy csak 4k esetén nyújt többet ez a generáció?

⭐ Stella

(#35046) imibogyo válasza Ribi (#35042) üzenetére


imibogyo
veterán

+ (#35043) AxBattler

No para. Én az ilyen értelmes eszmecserét soha sem veszek támadásnak, csak nem értettem a dolgot, hogy miért is baj az "egyterűség"... Mert ha egyszer pont az AxBattler által említett kisebb méret a lényeg, akkor azt egy plusz kamra a külön táppal csak még növeli, nem hogy csökkentené és ugye a hőmérsékletekkel sem volt gondom sem így, sem úgy. Persze az AxBattler által említett "minimális méret" már egy valid érv, csak nekem meg az pont nem célom... :N

De mindegy is, nem mentem el még az ITX vonaltól messzire, de "melós" gépnek (a nagy CNC-hez) most nekem nem ideális. A lézergravírozóhoz viszont tökéletes lesz majd, mert az USB-ről megy. Szóval jövök én még ebbe a topikba... :K

(#35047) Pete55555 válasza imibogyo (#35046) üzenetére


Pete55555
addikt

Mondjuk én ezt a "minimális méret" dolgot nem tudom annyira megérteni. Illetve igen, de nem úgy, hogy akkor amit lehet kipakolok a gépből az asztalra/asztal alá. Utálom, ha a vezetéken még csüng egy "doboz" is pluszba, ez is csak fogja a port, nem tudod hova rakni, belerugsz..stb.
Ami a gépbe való, az legyen is benne. Ok, a DVD meghajtó kikerülhet, mert kb évente 2x használja az ember. De a videokártyát sem rakjuk külön dobozba, csak hogy kisebb legyen a gép..

...Szeretem leracsniztatni...

(#35048) Patice válasza radi8tor (#35045) üzenetére


Patice
nagyúr

Egyelőre még csak találgatni tudnék, várok még pár tesztet, hogy mondhassak róluk valamit.

Ma délután kerültek ki az Asrock honlapjára és másik topikban djnice ki is szúrta:

- Supports HDMI with max. resolution up to 4K x 2K (4096x2160) @ 60Hz
- Supports HW Accelerated Decoders: H.264 @ level 5.2, HEVC (H.265) 10b @MP level 5.1 (GPU accelerated), JPEG, VP8, VP9

Én eddig úgy tudtam, hogy ezek nem fognak HDMI 2.0-át kapni, de a speckó (most) mást mond.
Ugyan így 10 bitről nem volt szó ezeknél a prociknál, csak a Kaby Lake asztali CPU-k esetében, ahogy a VP9 sem volt a beígért listán korábban.

Az megint más kérdés, hogy 4-6W TDP-re jósolták őket, mégis 10W TDP-s jószágok lettek. Korábban +30% proci erőt jósoltak, mostanában meg már 19%-ot olvastam csak (bár ez lehet a "csúcsmodellre" vonatkozott, nem az egyel alattira).

A mai FanlessTech hírben ezt írták:

"We're hearing that Apollo Lake offers some serious improvement over Braswell and that the J4205 is on par with 1st gen Core M (with HEVC 10-bit decoding on top of it)."

Annak nem néztem utána, hogy az első generációs Core M vs. AMD 5370 hogy viszonyul egymáshoz akár prociban, akár IGP-ben.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35049) AxBattler válasza Patice (#35044) üzenetére


AxBattler
félisten

Fákk. Pedig reménykedtem, hogy teljes PCIE sín lesz a J4205-n... :(

(#35047) Pete55555
Egy külső notitöltő azért még nem a világvége, szvsz bőven elfér a nyomtató/router/drivebay téglája mellett.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#35050) #16939776 válasza AxBattler (#35049) üzenetére


#16939776
törölt tag

A teljes (16/4-es) sínt intel nem engedi soc-mellé integrálni.
Szerver lapokon is olcsóbb a gyártónak integrálni a 2/4db LAN-t, mint a 4x-es pci-express port-ért kifizetni a "büntetést" intel felé.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.