Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36501) Seep válasza Csokilama (#36499) üzenetére


Seep
senior tag

Lehet mar kerdeztem, hogy 90 fokkal elforgatva nem lenne jobb ennek a noctuanak a hutese?

(#36502) cinemazealot válasza A Zéé (#36490) üzenetére


cinemazealot
addikt

és (#36496) sajby

Nekem is ASRock H110M-ITX/ac lapom van, és igen, az a két antenna kábel tényleg elég rövidre sikerült. :)) Viszont most én is megnézegettem a lap WiFi képességeit és nekem tökéletesen hozta a maximális elérhető (igaz, momentán csak cirka 13 Mbps-os ADSL) letöltési sávszélességet, de a Google 8.8.8.8 DNS-ét is ~50 ms, magyar portálokat (PH, Index) pedig 24~26 ms ping idővel ért el eléggé stabilan. Nincsenek ugyan csúcs hálózati eszközeim, de visszaváltva UTP-re a ping idők max. 1 ms-mal lettek csak jobbak.

(#36498) energy4ever
Ez qrv@jó! Azért az az 50 kiló odab@$z rendesen! :DD Tudsz csinálni róla egy hangfelvételt, hogy így vízhűtéssel mennyire hangos/halk az egész cucc jól meghajtva, zárt dobozzal 1 méteres távolságból?

[ Szerkesztve ]

(#36503) Csokilama válasza Seep (#36501) üzenetére


Csokilama
tag

"Alul" van egy 140-es venti ami kifele szívja a levegőt.
Elforgatva a táp hűtését javítaná, viszont a kártya meleglevegőjét nem szívná el.
A proci meg ígyse megy 70 fok fölé cpu burnerrel. :)

Szerk: A táp venti fordítva van, alapállapotba ha beleküldi a procihűtő a meleget akkor embertelen hőmérsékletek uralkodnak :D

[ Szerkesztve ]

(#36504) alcsa válasza Csokilama (#36499) üzenetére


alcsa
senior tag

Ez a Metis mar csak a neveben Metis, annyi helyen meg van lekelve szegeny :DDD.

(#36505) Csokilama válasza alcsa (#36504) üzenetére


Csokilama
tag

Az biztos :DD

Majd kerítek egy lézeres hőmérőt és végigmérem, milyen melegek a vasak.

(#36506) alcsa válasza Csokilama (#36505) üzenetére


alcsa
senior tag

Szerintem mar jobban jarnal, ha a Metisbol megtartanad az alaplap talcat, es csinalnal zartszelvenybol vazat kore. En elhinnem, hogy Metis :DD.

(#36507) Ispy válasza alcsa (#36506) üzenetére


Ispy
veterán

Végül is ez egy pimpelt metis, sokszor az autóknak is csak az alváza eredeti, a többit meg köré építik :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36508) alcsa válasza Ispy (#36507) üzenetére


alcsa
senior tag

Pimp my Metis! by Csokilama :)

(#36509) Csokilama válasza alcsa (#36508) üzenetére


Csokilama
tag

Mostmár minden updetes posztot úgy kezdek, hogy a Pimp my Metis ehavi adásában... :DDD

(#36510) alcsa válasza Csokilama (#36509) üzenetére


alcsa
senior tag

:C
Lehetne fogadasokat is kotni, hogy honnan vagsz majd ki egy darabot, vagy hova nyomoritasz be meg egy ventit.

(#36511) Goose-T válasza Ispy (#36492) üzenetére


Goose-T
veterán

Csak én vagyok itt a trú Metises, hogy nem moduláris ATX táppal nyomulok? :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36512) energy4ever válasza cinemazealot (#36502) üzenetére


energy4ever
addikt

most igy hangos. Nincsenek benne uveglapok, mindent lehet hallani. Olyan hangja van, hogy ha felveszem a zart razer fejhallgatot, akkor pont nem hallani, de amugy igen.
Ha benne lesz az uveg, majd csinalok videokat is. :)

(#36513) Erdei88 válasza Goose-T (#36511) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem csak Te :D
Bár az is igaz, hogy erre a projectemre nem is szántam annyi pénzt, hogy modulárist vegyek bele

(#36514) Ispy válasza Goose-T (#36511) üzenetére


Ispy
veterán

Én is az voltam, de már továbbléptem :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36515) Csokilama válasza Goose-T (#36511) üzenetére


Csokilama
tag

A Corsair TX750v2 se túl moduláris :C

(#36516) gulupeti


gulupeti
senior tag

Sziasztok,

Tudnátok nekem ajánlani valami jól bevált alaplapot a jelenlegi, Intel D510MO leváltására? Annyira nem követtem figyelemmel az utóbbi időben a híreket, így annyira nem vagyok képben, hogy mégis melyiket lenne érdemes megvenni.

Az igények:
- ismerje a 2 Tb-nál vinyókat (vagy a mostaniak már mind ilyenek gondolom, amik elérhetőek?)
- passzív hűtésű processzor, tehát lehet integrált procis is, semmikép sem szeretnék egy ilyen pár centis ventit ötezres fordulaton hallgatni :DDD
- usb 3.0, hdmi
- mindegy, hogy intel vagy amd, hűvös legyen, a házban csak egy venti üzemel elől
- ár/teljesítmény arányban jó legyen, ne legyen túl drága :)

Talán ennyi, médiaszerverként funkcionálna, ahogy a D510 is, a nagyobb gépemből költöztetnék át még egy vinyót pluszban, a jelenlegi alaplappal ezt ugye több okból sem tudom megoldani.
Mindezek egy CM Elite 120 házban vannak elhelyezve.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#36517) alcsa


alcsa
senior tag

Megjött az SF450. Hihetetlen mennyire kicsi :C. Még életemben nem fogtam SFX tápot, eddig nem is tudtam, hogy létezik :DDD (na jó, csak viccelek).

A hétvégén tápcsere, videokártya install. A "fúrjunk két lyukat a tetejébe" projekt tolódik pár napot.

(#36518) Archttila válasza alcsa (#36517) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Grat! En még SFX-L után is meglepõdtem. :)
Nagyon jó táp, szerintem nem fogsz benne csalódni!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36519) alcsa válasza Archttila (#36518) üzenetére


alcsa
senior tag

Remélem is :K.

(#36520) A Zéé


A Zéé
addikt

na, hát ma már nem lesz gépszerelés... :(

Just a simple Lineman...

(#36521) tomi5244 válasza alcsa (#36517) üzenetére


tomi5244
őstag

Honnan rendelted? én is azt néztem ki.

(#36522) Ispy válasza alcsa (#36517) üzenetére


Ispy
veterán

Kicsi bizony, és iszonyat halk :K

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36524) tomi5244 válasza Ispy (#36522) üzenetére


tomi5244
őstag

Ha jól emlékszem az egyik külföldi teszt azt írta, hogy 90W-ig be sem kapcsol a venti

(#36525) Archttila válasza tomi5244 (#36524) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

200-nal meg csak nagyon lassan porog, es 300-nal kezd el normal forogni...

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36526) tomi5244 válasza Archttila (#36525) üzenetére


tomi5244
őstag

Akkor dvga nélkül egy ssd-s gép i3 6100 procival menne passzívan?

Amúgy nekem is holnap kön meg a Metisem, bár a gép "bele" még várat magára, remélem nem sokat.

[ Szerkesztve ]

(#36527) Archttila válasza tomi5244 (#36526) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Boven!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36528) Ispy válasza tomi5244 (#36524) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem i5+gtx 1060 van, és játék alatt sincs semmi hangja, igaz még nem néztem meg, de mintha nem is menne, vagy csak nagyon alapon.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36529) alcsa válasza tomi5244 (#36521) üzenetére


alcsa
senior tag

eMag (reklámnak számít? mert akkor kérem töröljék)

(#36522) Ispy: :R
Örvendek, mert súlyra nem tűnik úgy, hogy kispórolták volna belőle az anyagot. Itt nagyon szépen be van mutatva, de amúgy is miért reklámozom? :)

[ Szerkesztve ]

(#36530) Ispy válasza Ispy (#36528) üzenetére


Ispy
veterán

20 perc szőrös fánk és meg se moccan a venti. Ez annyiból nem jó, hogy elvileg a táp ventinek kéne kihúzni a meleget a házból, amit a hátsó venti befúj.

Lehet akkor érdemes lenne megfordítani a hátsó ventilátort?

Terhelés alatt a proci max 55, a lap 40-42 fokos szokott lenni. Igaz a két nb csak 600 rpm-mel megy.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36531) alcsa válasza Ispy (#36530) üzenetére


alcsa
senior tag

Tudom te is vágni fogod a tetejét és raksz be 2 ventit. Nem gondoltad te is, hogy a hátsó ventit megfordítsd? Így a 2 felső nyomná lefele a levegőt, a hátsó meg szívná ki, plusz a tápon keresztül is tudná, ha úgyis félpasszív. Rossz esetleg a gondolat menetem?

Szerk.: Megelőztél a válaszoddal :)

[ Szerkesztve ]

(#36532) Ispy válasza alcsa (#36531) üzenetére


Ispy
veterán

Lefelé nem nagyon nyom semmit, mert a kártya szinte teljesen elzárja az utat. Mindegy megfordítom, aztán kiderül, habár 50-55 fok terhelés alatt szerintem teljesen jó.

Most teszteltem a két ventis gtxet a gyári ventilátorok nélkül, 1200 rpm és 70 fok, a gyári megoldással 1900 rpm és 76 fok, ráadásul az nb-kel sokkal vállalhatóbb a zaj. Plusz nem is állnak le idle-ben, így ilyenkor is mennek 560 rpm-mel.

Illetve van még kb. 1,5 cm a ventilátorok és a borda között, ha kicsit lejebb rakom, akkor lehet javul még egy kicsit.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36533) alcsa válasza Ispy (#36532) üzenetére


alcsa
senior tag

Valahova csak kell áramolnia a levegőnek, ezért gondoltam, hogy a kártyától is lefele indul, és ezért volna jó ha a hátsó venti szívó hatása kitenné a levegőt.

Vagy gondolod, hogy a megnövekedett nyomás miatt a levegő ott áramlik ki ahol tud? (tápon és réseken keresztül:).

Kérlek a fejleményekről számolj be, mert engem is foglalkoztat ez a kérdés.

(#36534) Csokilama válasza alcsa (#36533) üzenetére


Csokilama
tag

+1
Szerintem is jobb verzio ha felul be es hatul+tap+ ahol jolesik neki ott pedig ki.
A levego egy resze ugyis a cpie csatlakozonal reked es a pozitiv nyomas kicsit kikenyszeriti az oldallapon.
Az segit ha a ventik kozelebb vannak a bordahoz.

(#36535) shteer


shteer
titán

kicsi géphez kell egy kicsi billentyűzet is ;]

Vortex CORE Keyboard review

..szerintem jónak tűnik

(#36536) tomi5244


tomi5244
őstag

Mekkora esély van rá, hogy letöröm az usb kábeleket arról a nyákról? :) Kábelrendezés, csűrés, csavarás közben. [link]

(#36537) Ispy válasza alcsa (#36533) üzenetére


Ispy
veterán

Nos igazatok lesz :C

Még jó, hogy beszélgettünk itt a tápról és kiderült, hogy terhelés alatt sem moccan meg a ventije.

40 perc furmarkkal teszteltem a ventit mind a két irányba:

Befelé szív:
CPU: 53 fok
MB: 44 fok
GPU: 77 fok

Kifelé fúj:
CPU: 48 fok
MB: 40 fok
GPU: 70 fok :Y

Szóval, akkor megvan a jó megoldás. És a ház és cpu venti is visszaállt alap fordulatra (igaz ez nem sok, csak -40 rpm).

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#36538) Csokilama válasza Ispy (#36537) üzenetére


Csokilama
tag

:K

(#36539) alcsa válasza tomi5244 (#36536) üzenetére


alcsa
senior tag

Az attol fugg mennyire csurod-csavarod, de egy bizonyos szintig ellenall.

(#36537) Ispy: Koszi, hogy megosztottad :R , en untam volna tesztelni a teoriam :DDD.

(#36540) mpierre válasza shteer (#36535) üzenetére


mpierre
veterán

Magyar kiosztással még érdekelne is. :K

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#36541) zolika15 válasza mpierre (#36540) üzenetére


zolika15
tag

Még az angol sem fér rá olyan kicsi! :D

Zoli

(#36542) Pete55555


Pete55555
addikt

Na srácok!

Sok évnyi szenvedés, tévút, ötletelés, egyedi ház építés, és a rettegett ATX vonal kipróbálása után végül én is áttértem a sötét oldalra.
A mai nappal csatlakozom hozzátok :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#36543) tomi5244 válasza Ispy (#36537) üzenetére


tomi5244
őstag

Nem gondoltam volna, meglepő. Nekem úgy lenne logikus, ha a kinti (hűvösebb) levegőt szívja be, akkor hatékonyabb.

Mindenesetre a Metis szerintem úgy lenne igazán frankó, ha csak sfx tápot fogadna és elöl kialakítottak volna egy légbefúvó helyet, így könnyebben lehetne kereszthuzatot csinálni. Nem beszélve arról, hogy fent még rácsozás sincsen. Nem csoda, hogy mindenki furkálja össze vissza :)

Ma nekem is megérkezett, egész korrekt kuckó, az sfx átalakítót már be is csavaroztam, aztán a többi szépen sorjában :) csak jönne már meg a vevő a gépemre :U

Amúgy eléggé ki lesz számolva a keret, procit és a ramot használtan veszem, Alpenföhn ben nevis hűtőt néztem ki, nem egy drága példány és sokan dicsérik is, de lehet első körben az intel gyári hűtőjével próbálkoznék. Arról van tapasztalat? alap órajelen/terhelésen is hallani valamit? net, YT, filmezés, semmi komoly.

[ Szerkesztve ]

(#36544) Grave_444 válasza Csokilama (#36499) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Táp a kábelekkel együtt milyen hosszú, hogy elfér tőle a kártya?

(#36545) dugo_ válasza tomi5244 (#36543) üzenetére


dugo_
veterán

Ha csak erre lesz használva, akkor simán jó a stock hűtő is.

(#36546) Csokilama válasza Grave_444 (#36544) üzenetére


Csokilama
tag

Pontosan mire gondolsz ?:)

(#36543) tomi5244

3-4k körül dobálják a Alpenföhn ben neviseket, sztem passzívan is elviszi film/YT közben. Viszont ha megfelel az intel gyári alaphangja akkor az is jó.

[ Szerkesztve ]

(#36547) tomi5244 válasza Csokilama (#36546) üzenetére


tomi5244
őstag

Jelenleg nem találok használtan, de szerintem akkor az lesz, hogy a gyárival összerakom, és ha találok neten lecsapok egy használt példányra.

(#36548) tailor74


tailor74
őstag

Urak!
Nézegetem az in win chopin házat, és lenne pár kérdésem.
Adatlapja szerint max 43mm magas cpu hűtőt tud fogadni (i3 6100 vagy i5 6500 lesz benne), tudnátok ajánlani halk és megfelelő hűtőt a noctua nh-l9i -n kívül (magyarul olcsóbban :B ), ami jó is?

Az ház oldalán kissé kiálló rács nem tudom nem-e ad lehetőséget pár mm-rel magasabb hűtő használatára? Úgy tudom itt talán több fórumtársnak is van ilyen háza, hozzájuk szólna első sorban ez a kérdés.

A másik kérdés az lenne, hogy a benne lévő táp elegendő-e egy i3 6100 vagy i5 6500 proci, 1 ssd, 1 hdd összeállításhoz? Ha esetleg érdekes fogyasztás szempontjából, az MSI H110i pro alaplapját tervezem megvenni (azon találtam csak M2 ssd helyet).

Szeretnék lehetőleg egy minél csendesebb gépet összehozni netezni, filmezni, fóórumozni,stb.

Köszönöm. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#36549) gerleimarci válasza Csokilama (#36546) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Én is furcsállom, hogy elfér a táp mellett a vga.

Gondolkodom én is a metisen, de az sfx táp vagy a rövid videókártya nekem túl kompromisszumos. Ha elfér a TX650 felett egy hosszabb kártya, akkor lehet az lesz a befutó.

(#36550) Csokilama válasza gerleimarci (#36549) üzenetére


Csokilama
tag

Alapesetben 100%, hogy nem fog elférni. Én kigyomláltam az összes plusz kábelt, a megmaradókat pedig méretre vágtam. + Hátuljánál is van egy vágás, hogy a kábelek jobban elférjenek.
A kisebb SFX tápok nincsenek nagyon elvetemült árban. Milyen kártyát raknál mellé?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.