Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) HookR


HookR
addikt

Cubitek Mini Cube B004 - techpowerup.com
- 200 x 300 x 320 mm

A hírben a szerző 2db 3.5"-es és 1db 2.5"-es férőhelyről ír (mert ezt látta a szemléltetésül szolgáló képen), ám a 'kulcslukak' számomra inkább arról tanúskodnak, hogy mindhárom esetben tetszőlegesen megválasztható ki milyet szeretne elhelyezni.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#14002) maláj válasza HookR (#14001) üzenetére


maláj
őstag

szép-szép de még mindig bazinagy :U

(#14003) tlac válasza HookR (#14001) üzenetére


tlac
nagyúr

hogy fognak itt a vinyók szellőzni?

(#14004) Serricon válasza tlac (#14003) üzenetére


Serricon
senior tag

Ebben a helyzetben még tűrhetően, de ha felrakod az oldallapot sehogy. :D

Ritkábban használt backup HDD-nek jó hely lehet végülis, feltéve ha nem kell kibontani a túloldalt hogy hozzáférj a rögzítéshez.

[ Szerkesztve ]

(#14005) HookR válasza tlac (#14003) üzenetére


HookR
addikt

Nem tudom, arról az oldalról még nem láttam elég képet a verdikthez.

(#14004) Serricon: HDD alsó furataiba betekered a gumigyűrűs csavarokat, majd az egészet beakasztod a kulcslukakba.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#14006) TomiLi válasza HookR (#14001) üzenetére


TomiLi
addikt

Ez volt az a ház, amit egy hete kb a gyártó oldalán, a mini ICE-nál "véletlenül" lehetett látni a galériában

Bogyóka

(#14007) TomiLi válasza TomiLi (#14006) üzenetére


TomiLi
addikt

Most néztem, hogy a gyártó honlapján már fent van!!! Mini Series/Mini Cube

Ott van több kép is!

Bogyóka

(#14008) TomiLi válasza TomiLi (#14007) üzenetére


TomiLi
addikt

A képen bekarikázott rész, némi szerkezeti gyengeségre utal:

Bogyóka

(#14009) akom válasza ocso (#13999) üzenetére


akom
senior tag

ocso, zodo :R

(#14010) EmThor válasza Mercutio_ (#13995) üzenetére


EmThor
addikt

Drágaság. A lian li nem szellőzik... Szerintem maradok egy Bitfenix Prodigy-nél. Elvileg pénzhez jutok kb jövő héten, aztán meglássuk, beszámolok mi lett belőle.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#14011) DiceBlade válasza EmThor (#14010) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

Szerintetek elférne egy Asrock B75M-ITX-en egy Hyper TX3, ha VGA-m is van? Memóriák low profile-ok, szóval azzal szerintem nem lesz gond

//jah és úgy szeretném ha az I/O panel felé állna a venti

[ Szerkesztve ]

(#14012) EmThor válasza DiceBlade (#14011) üzenetére


EmThor
addikt

Én is teljes táppal, hasonló alaplapon vagy egy gigabyte-os megfelelőjén gondolkodom! Szerintem a rendes ram is jó bele. Tágas ez a ház.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#14013) DiceBlade válasza EmThor (#14012) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

hopsz, véletlen lett válasz a te hsz-edre
én egy cm elite 120 házat fogok átszabni

(#14014) xtevo válasza DiceBlade (#14013) üzenetére


xtevo
őstag

Egy kis íkedvcsinálónak a moddinghoz:
#1
#2
#3

(#14015) DiceBlade válasza xtevo (#14014) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

köszönöm :R
a harmadikhoz hasonló elrendezésű lesz az enyém is ha minden jól megy :P

(#14016) zodo válasza HookR (#14001) üzenetére


zodo
nagyúr

Külsőre tetszetős darab és hiába a mini-itx világelső "cabel management " jelző ha egy fillért se adnék érte.

Amúgy már nyilván kiderült ha megnézted hogy 3.5" => 3 és 2.5" => 5 db meghajtó helyezhető a gyártó adatlapja szerint.
Ami nem tiszta az a ház valós mérete (magasság/mélység) ha a korábban megismert Mini-ICE-hoz hasonlítóm amit (#14002) maláj-nak ajánlok ha kisebbre vágyik .

Mini-Cube = W 200 H 320 D 300 mm
Mini-ICE = W 230 H 338.5 D 363 mm

(#14003) tlac

Ez a tervezés/megvalósítás most nem arról szól de amúgy sem kell túl aggódni a kérdést.
3,5" Hdd-k többsége 0-5 és 55-60 fok közti működése, szinte garantált a gyártók listái alapján.
2,5" -ek, nyilván ennél is szélesebb értékeken mozognak, nem beszélve az Ssd-ről.

Egyelőre nem találtam (lehet kényesen ügyelt a gyártó erre a részre) a Hdd oldali képet de talán az is full zárt felületű lehet és így valóban okot adhat a kérdésre.

Nálam továbbra is fent áll a dvga szellőzése témakör az ilyenfajta elrendezés kapcsán ahol a tápegység eltakarja a fél kártyát és annak hűtését.
8-9 centis hátsó ház ventitől meg mit várjunk?

(#14008) ceaser

Illesztéseket is jó volna látni.
Úgy gondolom mivel szerkezetileg teljesen "lebénították" a merevítését ezért az oldallapi csavarok rögzítése sem lehet egyszerű feladat ha közben nyeklik csuklik a váz.

Szóval inkább csak szép.

(#14017) zodo


zodo
nagyúr

Egy újabb remek kis kuckó az adapter áruház kínálatából => viaLAN EPCA3

(#14018) xtevo válasza zodo (#14017) üzenetére


xtevo
őstag

Uh! Ez nagyon komoly! :R

(#14019) zodo válasza xtevo (#14018) üzenetére


zodo
nagyúr

Igen. :)
Egész szimpatikus már már engem is gondolkodtatóba ejt hogy elcseréljem barátnőmmel a mini konfigunkat.
J&W Minix 780G + Athlon II X2 240 65W TDP + 2 Gb ram vs. ASUS M4A88T-I Deluxe + Athlon II X4 640 95W TDP + 2x2 Gb ram

Mondjuk nem vagyok a téma értője de most lettem figyelmes a házhoz járó 120W paneltáp paraméteri közt a 12V ág adataira.
4 A ill. csúcs (700 ms-ig) 4,5 A ami talán nem túl kecsegtető de egy int. procis laphoz bőven elegendő.

(#14020) mrbig25 válasza DiceBlade (#14011) üzenetére


mrbig25
őstag

Én anno Xigmatek Loki-t használtam egy Asrock H77M-ITX -en, úgy hogy a procihűtő a VGA-ra merőlegesen volt felszerelve.
Tehát a venti a memóriák felől az alaplap hátlapja felé fújt...remélem érthető.
Mivel ~ugyanilyen széles a Hyper TX3 is, így gondolom azzal se lenne gond.

...

(#14021) xtevo válasza zodo (#14019) üzenetére


xtevo
őstag

Én most ezzel szemezek:

Bővebb info: katt
Árban kb. Codegen MX-31 300W és CFI A6719 150W árában lenne.

[ Szerkesztve ]

(#14022) zodo válasza xtevo (#14021) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem rossz, mondjuk nekem a szélesebb mint inkább mély ház pl az itthon is fellelhető CFI CBI-A6819TG jönne be csak a tápja aggaszt (te kiszemeltedé sem lehet valami super) ill. a 3,5" hdd-t nem tudom hova tenném. :(((

Ebben a galériában nem is értem miért két féle táppal látni a leendő házadat.

Lehet eladók mindent azt nem lesz több ilyen jellegű fejfájásom. :D

[ Szerkesztve ]

(#14023) DiceBlade válasza mrbig25 (#14020) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

köszi, akkor lecsapok rá :R

(#14024) xtevo válasza DiceBlade (#14023) üzenetére


xtevo
őstag

Én lehet nem raknék TX3-at ilyen konfigba, alacsony fordulatszámon jó, de magasabb régiókban eléggé megjön a hangja azt olvastam, én is elpattintottam az enyémet. :P

@zodo
Én még ezen filózom:

CFI CB-A6719TG 150W ez inkább fekvő fazonú. Hosszabb leírás, több képpel róla: itt.

[ Szerkesztve ]

(#14025) zodo válasza xtevo (#14024) üzenetére


zodo
nagyúr

Nekem, nem a rejtett előlapos van. :)
12V ág / 9A hát nem tudom hogy szeretné e a régi mini konfigot 95W -os procival 1 db hdd-el és 2x2 Gb rammal. :U

[ Szerkesztve ]

(#14026) xtevo válasza zodo (#14025) üzenetére


xtevo
őstag

Így X idő távlatából mi a véleményed, tapasztalatod róla? Nekem személy szerint a rejtett előlapos jobban bejön. :)
Szüleimnek tervezek karácsonyra összedobni egy htpc-t. AsRock E350M1 + DDR3 2 vagy 4GB 1333MHz ram + 250gb samsung 3,5" sata vinyó

(#14027) DiceBlade válasza xtevo (#14024) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

nem gyári ventivel lesz
plusz egy i3-2100on nemhiszem hogy különösebb hangának kellene lennie :P

(#14028) zodo válasza xtevo (#14026) üzenetére


zodo
nagyúr

Mint a képeken is látni soha nem teljesült a ház végleges képét összehozni de egy jó lap választással és a tetőlapra szerelt 12-es ventivel, nagyon jó lehet ha kivesszük a gyári 4 centis házventit. :K

(#14029) xtevo

Igen, azt ki kell venni. Nagyon süvít. :DDD
Brazos akár passzívan is lemegy feltéve ha jól olvastam róla.

[ Szerkesztve ]

(#14029) xtevo válasza DiceBlade (#14027) üzenetére


xtevo
őstag

Akkor nem szóltam! :R

@zodo
Azt olvastam én is, hogy a gyári 4cm-es venti kuka rögtön, nem tudom mennyire melegszik egy brazos konfig az a baj... de nem tartom valószínűnek, hogy túl forró lenne, látva a gyári procihűtőt.

(#14030) HookR válasza DiceBlade (#14011) üzenetére


HookR
addikt

Kényelmesen.

(#14016) zodo: "2.5" => 5 db meghajtó helyezhető a gyártó adatlapja szerint."
Kíváncsi vagyok, pontosan hogy, mert a képekből nem derül ki egyértelműen. Az biztos, hogy hely van bőven HDD racknek az alaplap előtt.

"3,5" Hdd-k többsége 0-5 és 55-60 fok közti működése, szinte garantált a gyártók listái alapján."
Szvsz az ideális üzemi hőmérséklet 25-35 °C között van.

"Nálam továbbra is fent áll a dvga szellőzése témakör az ilyenfajta elrendezés kapcsán ahol a tápegység eltakarja a fél kártyát és annak hűtését."
120mm-es ventit is rakhatsz a táp elé az aljlemezre. Gondolom VGA-ból ilyesmi hátsó ventiset érdemes belebiggyeszteni: [link]

(#14017) zodo: "viaLAN EPCA3"
Leánykori nevén Realan E-K3 - [link]

Ha már úgyis forgalmaznak Realan termékeket, lehet érdemes lenne rákérdezni, hogy nem bővítenék-e a kínálatot például LR1106-os paneltáppal, E-X5/E-X6-os, vagy a kisebb alu házikókkal.

(#14019) zodo: "most lettem figyelmes a házhoz járó 120W paneltáp paraméteri közt a 12V ág adataira. 4 A ill. csúcs (700 ms-ig) 4,5 A ami talán nem túl kecsegtető de egy int. procis laphoz bőven elegendő."
Fedőnevén Realan LR1005-120W12VDC. A kínálatból nem véletlenül ajánlom inkább az LR1106-ot.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#14031) zodo válasza HookR (#14030) üzenetére


zodo
nagyúr

"Kíváncsi vagyok, pontosan hogy, mert a képekből nem derül ki egyértelműen. Az biztos, hogy hely van bőven HDD racknek az alaplap előtt."

4-ig eljutok ha megnézem az oldalon lévő képeket még pedig ha az aljlemez 12-es venti helyét beáldozzuk.
5. még kérdéses de nem is izgat.

"Szvsz az ideális üzemi hőmérséklet 25-35 °C között van."

Ez a tipikus, elfogadott érték de több bejegyzésben is olvasható kb. "nem kell begyulladni ha melegebbek a kelleténél" Nálam pl hosszú hónapokig mentek 42 + fok közelében a Samsung vinyóim.

"Realan E-K3"
Na ez jó pedig rákerestem mielőtt linkeltem volna de legalább tudjuk hogy itthon milyen néven kapható. :)

Remélem is hogy bővítik a kínálatot mert az EPC széria "kihaló félben" ill. múltkorában már a 120W paneltáp sem volt listában.

"120mm-es ventit is rakhatsz a táp elé az aljlemezre. Gondolom VGA-ból ilyesmi hátsó ventiset érdemes belebiggyeszteni"

Ilyen hűtésű kártyát messzire kerülőm mert hangos(abb) és takarítani sem egyszerű de ötletnek jó.

(#14032) Mercutio_ válasza HookR (#14030) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hm, az az EPCA3 ház, bele az általad írt 1106-os paneltáp, egy FM2-es mITX lap + A10-5700 proci, ram+ssd-vel elég izmos kis görcs lenne, kérdés milyen hűtő és venti férne bele?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14033) Arthuro_Adam válasza Mercutio_ (#14032) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

HDD nélkül ehhez kell aktív hűtés?

(#14034) Serricon válasza Arthuro_Adam (#14033) üzenetére


Serricon
senior tag

A CPU-hoz biztos kell, de egyéb dolgoknak sem árt meg egy lágy szellő.

(#14032) Mercutio_:
Én ezt néztem ki M350-es házba, ha abban elfér akkor bárhol. :K
Esetleg a kozuti, de a teteje útban lehet ha van SSD.

[ Szerkesztve ]

(#14035) Mercutio_ válasza Serricon (#14034) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ennyit nem költök hűtőre :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14036) Serricon válasza Mercutio_ (#14035) üzenetére


Serricon
senior tag

Méretéhez képest valóban soknak tűnik, mint Noctua a szokásos, viszont a vizemhez képest filléres dolog, és sajnos nem sok választási lehetőség van ekkora méretben.

A többihez nagyobb ház kell, vagy SSD elhagyása, ami nem opció, tekintve hogy nincs mSATA-s lap még mindig. :(
De ha van más alternatíva FM2-höz 4 centi alatt én is kíváncsi vagyok rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#14037) leslieke válasza zodo (#14017) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jól néz ki! :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#14038) Mercutio_ válasza Serricon (#14036) üzenetére


Mercutio_
félisten

A gyári cooler mekkora, vagy azzal se fér el az ssd?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14039) Serricon válasza Mercutio_ (#14038) üzenetére


Serricon
senior tag

Ha jól tudom a nagyobb TDP-hez ugyanaz a hűtés van mint a régebbi AMD-khez, ami elvileg túl magas, de láttam ilyen verziót, ami befér ha nincs közvetlen felette SSD, valamint egy elég olcsó Akasa hűtőt, ami a látottak alapján kényelmesen elfér, de vannak kétségeim a teljesítményét illetően, mivel se hőcső, se halk venti, csak a szokásos fújjuk az alutömböt ezerrel, de az tény hogy olcsóbb mint a Noctua.

(#14040) hétalvó


hétalvó
addikt

Adott egy sg06-os haz, tettem bele egy accelero s1et, de tulmelegedett venti nelkul. Nem tudja valaki befer-e meg melle egy par scythe slim venti?

Most nem szednem szet az a egeszet megint, mert felidegesitett es visszaraktam a gyari hutot.

Masik, pedig hogy AC freezer 11 melle sikerult beraknom vgat egy asrock h61-itx, kicsit ki kell venni az oldalabol dremmerrel ahol a vga huto csavarjai vannak, femig nem kell kimarni es mukodik a dolog. Olcso, jo.

7770 re valami masmilyen huto esetleg ami befer?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#14041) zodo válasza Mercutio_ (#14038) üzenetére


zodo
nagyúr

Serricon jól tudja. 5800K-hoz a normál amd hűtő jár ami ide magas.
Ebbe a házba is csak int. cpu-s lapok valók.

[ Szerkesztve ]

(#14042) Grave_444 válasza hétalvó (#14040) üzenetére


Grave_444
nagyúr

A 7770-re miért nem jó a gyári hűtő?
80W-os TDP-vel gyári hűtővel is gondolom jó halkan teszi a dolgát. :)

[ Szerkesztve ]

(#14043) HookR válasza Mercutio_ (#14032) üzenetére


HookR
addikt

50 mm-nél alacsonyabb CPU-hűtők:
- Evercool HPL815-EP (ventivel 45mm) - [link]
- Noctua NH-L9 (ventivel 37mm) - [link]
- Reeven Vanxie (ventivel 34mm) - (RC-0801) - [link]
- Scythe Kozuti (ventivel 40mm) - [link]
- Thermaltake SlimX3 (ventivel 38mm) - [link] - (AMD-hez sajnos nem jó!)
- ThermoLab ITX30 (ventivel 30mm) [link] - (AMD-hez sajnos nem jó!)
- Xigmatek Praeton LD963 (ventivel 44mm) - [link]
- Xigmatek Praeton LD964 (ventivel 45mm) - [link]
- Titan TTC-NC25TZ/PW(RB) (ventivel 46mm) [link]
- Titan TTC-NC35TZ/PW(RB) (ventivel 46mm) [link]

(#14036) Serricon: "A többihez nagyobb ház kell, vagy SSD elhagyása, ami nem opció, tekintve hogy nincs mSATA-s lap még mindig. :("
FM2-es még valóban nincs, de nem is kell feltétlenül. Létezik mSATA-SATA átalakító is. Pl.:
- DELOCK 84384 mSATA kábel + táp átalakító
- DELOCK 61675 SATA - mSATA átalakító

Sőt, meg merem kockáztatni, hogy kis kreativitással a sima 2.5"-es SSD-t - kiszedve a fémházból - is el lehet valahogy rakni a CPU-hűtő útjából.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#14044) Mattanyahu


Mattanyahu
tag

yet another cm elite 120 review

(#14043) HookR
a micro sata nem msata!
előbbi van pl. a slim odd-ken, utóbbi pedig mini pci-e alapú ssd

[ Szerkesztve ]

The right man in the wrong place can make all the difference in the world

(#14045) Mercutio_ válasza zodo (#14041) üzenetére


Mercutio_
félisten

65W-os prociban gondolkodom A10-5700, A8-5500, bár lehet egy Llano 3820-szal jobban járnék ha az árat is nézem? :U
Az a baj, hogy olyan jó árban vettem annó a 3600-ast, hogy anyagilag semmi értelme lecserélnem egy FM2-es összeállításra, filmezős HTPC másodgépnek viszont drága lenne az Asrock A75M-ITX-szel.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14046) HookR válasza Mattanyahu (#14044) üzenetére


HookR
addikt

Hmm, igazad van, kevertem őket.

Mindazonáltal létezik mSATA-SATA és microSATA-SATA átalakító is. Valamint Half-Slim formátumú SSD: [link]

Más kérdés, hogy anyagilag megéri-e bonyolítani...

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#14047) tlac válasza HookR (#14043) üzenetére


tlac
nagyúr

ez a Xigmatek Praeton LD963 nem semmi, 115W-ig bírja

hmm, a Titan TTC-NC25TZ meg 130W-ig, valószínűleg visít is

[ Szerkesztve ]

(#14048) xtevo


xtevo
őstag

Szakik! Világosítsatok fel légyszíves, LC Power LC-1380Bmi ház gyártói leírásánál mit jelent az, hogy: "PCI slot required" ?
Illetve, hogy ebben egész pontosan milyen táp van? Paneltáp? Ha bedöglik cserélhető egyáltalán?

(#14049) HookR válasza xtevo (#14048) üzenetére


HookR
addikt

"Illetve, hogy ebben egész pontosan milyen táp van? Paneltáp? Ha bedöglik cserélhető egyáltalán?"

Ha minden igaz, ilyen paneltáp van benne: [link]
Természetesen használhatsz másfajta AC adapter - DC-DC táp párost is (pl. picoPSU-ra épülőt), csak passzoljanak egymáshoz, illetve paneltáp esetén férjen el a nyák és legyen a furatainak megfelelő rögzítési lehetőség.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#14050) xtevo válasza HookR (#14049) üzenetére


xtevo
őstag

Köszi! :R Esetleg az első kérdésre is tudsz válaszolni?
Ezt találtam: "A szívások elkerülése végett a gyártó oldalán lévő datasheet pdf tartalmaz egy megkötést,ami szerint PCI slot szükséges!!!!!! Erre a táp alaplapjának rögzítéséhez van szükség! Megoldottam (köszörű, ragasztó stb.), de nagy szívás volt!" Nem is nagyon értem... :(

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.