Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) Seep


Seep
senior tag

Tudom nem szabad, elore is bocsi. De mini es ryzen 3400ge van benne. Ha valakinek van lehetoseg szerintem jo uzlet.

(#48002) Thom! válasza Seep (#48001) üzenetére


Thom!
veterán

Nem szállít magyarba!

(#48003) Seep válasza Thom! (#48002) üzenetére


Seep
senior tag

Irtam, hogy ha valakinek van lehetosege.

(#48004) Mercutio_ válasza Seep (#48001) üzenetére


Mercutio_
félisten

Milyen hangja lehet a hűtésnek? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#48005) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok, tudom félig tartozik ide a téma, de van egy alacsony fogyasztású háziszerverem.

Jelenleg egy 250W-os Bronze FSP táplálja, de kíváncsiságképp kipróbálnám picoPSU-val is ,hogy mit is tud.

Fogyasztásilag jelenleg 25W-nál nem kér többet másolás közben. Egy G2120-as Pentium van benne, egy 32GB-os SSD, és 2x1TB 2,5"-os, később nem lesz bővítve.

Ahogy néztem egy picoPSU ideális lenne. Kérdésem, ha egy ilyet rendelek, akkor milyen adapter kell hozzá? [link]

Mármint DC oldalról.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48006) lionskull válasza Thom! (#48002) üzenetére


lionskull
tag

Az ilyesmi megoldható. Én például egy angliai ismerős címére kértem a kiszállítást, onnan postázta ő tovább nekem.

(#48007) Thom! válasza Mercutio_ (#48004) üzenetére


Thom!
veterán

Majd megmondom ha ideér, a tesztek szerint halk.

(#48008) lionskull


lionskull
tag

Pár házikó Ázsiából, amelyeket nézegettem.
Alyibai D4
[link]
JXK-F2
[link]
Barracuda S3
[link]
Streacom DA2, mondjuk ennek az ára igen meglepett, keresem hol van benne az átverés :N(közben megtaláltam, a vízhűtés annyi, leshettem volna :C ) :
[link]

[ Szerkesztve ]

(#48009) Qkackca válasza hegegabi80 (#48000) üzenetére


Qkackca
őstag

Én a vizes bótra tippelek, ott volt a múltkor.

#48004: Szerintem nem vészes. 35w tdp-s az apu. Csak nem rontják el azt ami már működik, bár ma már nem lehet tudni...
Nekem m92p van 3470T-vel szintén 35w-os, használtan vettem, nem tudom mennyit ment mar korábban, egy minimális motorzaja van a ventinek, de azért tudok aludni mellette.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#48010) Mercutio_ válasza Qkackca (#48009) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az a TDP nem csak a procira vonatkozik? Mintha a GPU-része a procinak külön lenne és arra nem adnak meg TDP-t :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#48011) A.Winston válasza Mercutio_ (#48010) üzenetére


A.Winston
tag

Hivatalosan passz, de nekem 3400G-ben vega kb annyit eszik mint a cpu, ha megküldöm.
100W-ot simán bekérhet full gyári bios beállításokkal is.

nincs

(#48012) VinoRosso válasza Seep (#48001) üzenetére


VinoRosso
veterán

Szerintem elég drága, főleg ha a pk-t is hozávesszük.Innét az apróról fele ennyiért összekukázok valami brand gépet ami picit nagyobb, viszont minimum 2x-es grafikai teljesítményű.

(#48013) Graphics válasza VinoRosso (#48012) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ettől függetlenül, ha új árát nézzük elég kedvező ajánlat szerintem is.

Ne almát körtéhez. Ez ekkora, ekkora méretben pedig jó a tudása :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48014) VinoRosso válasza Graphics (#48013) üzenetére


VinoRosso
veterán

Nem tudom... ha valami drága újonnan és drága használtan is. Ez kb olyan mint az emag leárazások, felviszik a termék árát a kétszeresére, hogy utána örülj, hogy 50% engedményt kapsz.
Az áraknak normál esetben nem önmagukkal, hanem a konkurrencia áraival kell(ene) versenyezni.

(#48015) Qkackca válasza Mercutio_ (#48010) üzenetére


Qkackca
őstag

Jogos, ez jó kérdés, de intelnél egybe számítódik, nem? Szóval a tdp az cpu + gpu egybe, nyilván nem max terhelésen.
Akkor meg a hozzáadott tápot kell megnézni, annál többet úgysem tud fogyasztani/ teljesíteni.

48012: de ne valami nagyobbat kukázz hanem ekkora méretben hasonlót, ennél pont a méret és a teljesítmény számít.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#48016) A.Winston


A.Winston
tag

Alaplapi 24 pin-re van értelme bekötni a +4-et, ha nem lesz dvga? Procinak van külön eps, hdd-k is kintről kapnak áramot. Sleeving kapcsán spekulálok csak, hogy chopin tápját "modulárissá" téve a 2*10-es csati gyönyörűen elférne függőlegesen.

nincs

(#48017) #16939776 válasza A.Winston (#48016) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha nem lesz dvga felesleges a 24p.

(#48018) kerobi


kerobi
senior tag

Sziasztok, bocsi az evidens kérdésemért: A ventiket ti hogy szoktátok irányítani? pl 2 házventi befújja a frisset a házba a prociventi meg kifúj? Vagy prociventi szív a bordákra frisset és a házon átáramló levegő van? :F

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#48019) gothic20 válasza kerobi (#48018) üzenetére


gothic20
aktív tag

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#48020) Crabface válasza kerobi (#48018) üzenetére


Crabface
senior tag

Eléggé ház függő a dolog...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#48021) kerobi válasza gothic20 (#48019) üzenetére


kerobi
senior tag

Köszi :R . Ez lényegében a hideg-meleg levegő áramlását is mutathatja. A házam egy kis doboz lesz, túl sok vairálási lehetőség nem lesz. Akkor lényegében kell egy átáramlás és a procihűtő meg szipkázza ki a hűtő hőjét.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#48022) KaiotEch válasza gothic20 (#48019) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

No és ennél a háznál? :)

(#48023) Crabface válasza KaiotEch (#48022) üzenetére


Crabface
senior tag

Ez az említett kép fejjel lefelé kB. Csak lefelé nem tud menni a levegő így a hátsó ventiknek kell kiszellőztetni a házat.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#48024) gothic20 válasza KaiotEch (#48022) üzenetére


gothic20
aktív tag

Folyékony nitrogén minden gondot megold :)

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#48025) A.Winston válasza kerobi (#48021) üzenetére


A.Winston
tag

Kis házba sok venti nem fog férni. Többnyire proci hűtővel oldják meg hogy kifele fújjon. Így lesz alacsonyabb komponensek hőmérséklete. Ideális esetben olyan bordád van amit alulról fúj át, mert azok meg úgy hatékonyabbak.
Nyilván számít majd az is mennyire engedi be a ház a levegőt a többi helyen.

nincs

(#48026) kerobi válasza A.Winston (#48025) üzenetére


kerobi
senior tag

Igen a noctuának van egy olyan procihűtője, aminél a borda alá is lehet tenni a ventit és igy kb 75 mm a magasság. Házat viszont iszonyat nehéz találni. Ami praktikus, kicsit is jól néz ki aranyárban adják, már ha van egyáltalán.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#48027) Crabface válasza A.Winston (#48025) üzenetére


Crabface
senior tag

Jó ház és jó ventik kellenek. Nekem a <10L házban van egy venti alul-be, kettő felül-ki, egy a procin, három a vgan... :DDD

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#48029) kerobi


kerobi
senior tag

Ez mekkora jó poén. Legalább nem lopják el, ha betörnek.

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#48031) A.Winston válasza kerobi (#48026) üzenetére


A.Winston
tag

Kezdésnek egy metis szerintem jó húzás. Nem drága, kicsit okoskodni kell a hűtéssel, de sokfelé lehetőséget rejt. Aztán ahogy jön a tapasztalat majd átépíted tetszés szerint úgy is...

nincs

(#48032) hegegabi80 válasza A.Winston (#48031) üzenetére


hegegabi80
addikt

Persze metis plust kell venni, vagy simát apróról és ki kell vágni a tetejét. ;]

(#48033) Perillustris


Perillustris
senior tag

Sziasztok, céges célokra szeretnék egy streaming pc-t építeni, s nagyon fontos lenne a kis méret, a jó hordozhatóság, ezért gonoltam a Mini-ITX formátumra. Jó lenne egy felül fogantyús ház. Egy i7-8700-as proci lenne benne, 2x8GB RAM-mal. Ami tovább szűkít, hogy az esetleges azonnali utómunka miatt szuper lenne, ha beleférne egy 1070-es vagy akár egy 1070TI VGA is. Utóbbi 3 slotos, szóval erre kevés reményt táplálok. Az alaplapon legalább 3 USB3-as csatoló szükséges, melyik közül legalább kettő külön USB-controlleren kell legyen. :R

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#48039) Patice válasza Perillustris (#48033) üzenetére


Patice
nagyúr

Lian Li TU150

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#48040) viperabácsi válasza hegegabi80 (#48032) üzenetére


viperabácsi
addikt

nekem BitFenix Prodigy van teljesen vállalható a füleit leszerelve. ;]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#48041) kerobi válasza viperabácsi (#48040) üzenetére


kerobi
senior tag

Igen ezt én is néztem, mert szép ház, de nem találtam sehol infót, milyen magas cpucooler fér bele. Plusz 7kg a ház, mert acélból van.
Fehér metis-t vettem. Remélem hűvös marad a reaktor.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#48042) viperabácsi válasza kerobi (#48041) üzenetére


viperabácsi
addikt

Van belőle mATX verzió az is ekkora méretű. Nekem noctua NH-U9B SE2 + SAPPHIRE Radeon RX 580 NITRO+ 8GB OC van benne itx verzióban , a hűtő fölött is van még hely bőven meg a kártya végénél is legalább 5cm . Ki ablakoltam igényesen plexivel így elég baba lett. Fülek helyett lábat tettem így a méret is csökkent.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#48043) hegegabi80 válasza viperabácsi (#48042) üzenetére


hegegabi80
addikt

Pár képet mutathatnál róla, kíváncsivá tettél.

(#48044) viperabácsi válasza hegegabi80 (#48043) üzenetére


viperabácsi
addikt

[kép] [kép] [kép] kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#48045) Pista0001 válasza viperabácsi (#48040) üzenetére


Pista0001
addikt

Ott a Bitfenix Phenom, az gyárilag fületlen Prodigy :P

(#48046) viperabácsi válasza Pista0001 (#48045) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ja csak ezek (fekete / fehér ) együtt volt annyi mint amit te írsz.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#48047) Pista0001 válasza viperabácsi (#48046) üzenetére


Pista0001
addikt

A bóti ára ugyanannyi. Kb 30e forint a Prodigy, a Prodigy M, a Phenom és a Phenom M is.

Amúgy kb ilyen hardverhez (ha az ember nem háziszervert épít) a Phanteks Enthoo Evolv itx nekem jobban tetszik, és olcsóbb is a harmadával.

[ Szerkesztve ]

(#48048) KaiotEch válasza Pista0001 (#48047) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Volt HA-n srác, 5000Ft-ért szórta kifelé a Prodigy-ket, sajnos nem vettem belőle. Annyit megért volna.

(#48049) Speed® válasza KaiotEch (#48048) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

6k volt, de nV edísön..az meg nálam kizárt dolog kategória ;]

(#48050) viperabácsi válasza KaiotEch (#48048) üzenetére


viperabácsi
addikt

fekete annyi volt az mAtx a fehér 10k volt ( dobozosan hiánytalan karcmentes.) mindkettőben volt gyári 200mm venti Az a vicc , hogy a policarbonát lap ami a kettőben van 3k vot ! :W

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.