Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36801) Archttila válasza imibogyo (#36800) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm de nem engem illet a dicséret! :) én csak rábukkantam :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36802) Csokilama válasza Archttila (#36799) üzenetére


Csokilama
tag

Uh ez nagyon jó, hogy eddig nem jutott eszembe.
Aztan csak siman le van vagva a csatlakozo fele. :D

(#36803) Archttila válasza Csokilama (#36802) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Igen lényegében annyi történt, hogy megskalpolták a csatit :) arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy mennyire tesz jót a légáramnak ez a viszonylag feszes, "faltól-falig" VGA fekvés.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36804) Csokilama válasza Archttila (#36803) üzenetére


Csokilama
tag

Szerintem az, hogy a 240mm-es AIO-n befele szivnak (azok a kukaba valo corszar gyari ventik ) az nagyobb gond :D

(#36805) gabriel26 válasza Archttila (#36803) üzenetére


gabriel26
tag

Beszeltem egy sraccal 1080 strix-et rakott bele es 76 fokos a kartya, hat nem egy jo ertek....
Nekem az evga acx3-as hutovel is 70 fokon ketyegett es kajak forro volt az oldallap...

(#36806) jobesz


jobesz
tag

segítséget kérném, egy seasonic ss300tfx tápot be tudok e tenni egy acer veriton házba?

lenne ilyen tápom, és lenne ilyen üres ház, megvenném ha a tápom belemegy, van valakinek ezekkel az sfx tfx dolgokkal tapasztalata?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#36807) Nirvanus válasza jobesz (#36806) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

A képen lévő Veriton FlexATX tápos, szóval nem. Maximum kókányolással.

[iTX-or-GtfO!]

(#36808) gabriel26


gabriel26
tag

Urak!

Kernek szepen egy kis segitseget. Az a helyzet, hogy muternek lehalt az 5 eves iMac-e (kutya lelokte az asztalrol) nem akarom megcsinalni, mert tobbe lenne sztem mint amennyit er.
Ossze kellene raknom neki egy itx gepet. Ami van elfekvoben es nem kell vennem. Haz, cpu huto intel 1151, tapegyseg. Az a helyzet, hogy max egy 80 ezret koltenek ra, semmit nem csinal csak netezik rajta szoval nem kell atom gep. Max 80-at koltenek ra. Az a helyzet, hogy ilyen olcso kategoriaban nem vagyok otthon szoval ha van valami otletetek megkoszonnem.
Udv. G.

(#36809) cinemazealot válasza gabriel26 (#36808) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha ház, táp, proci, hűtő megvan, akkor már csak alaplap, RAM és háttértár kell, nem? Ha csak netezésre lesz és a teljesítmény annyira nem számít, akkor proci alapján válassz valami alapszintű lapot, bele valamilyen olcsóbb RAM-ot, aztán egy kisebb laptop vinyó/SSD, oszt kész. Ez röhögve kijön 80-ból. Ha használt cuccok is játszanak, akkor még kevesebből.

[ Szerkesztve ]

(#36810) tomi5244


tomi5244
őstag

Eladtam a gépem, több hete összeállítottam a kosaram az új gépre, erre az ASROCK H110M-ITX/ac lap jelenleg nem elérhető iponon és pcx-nél sem. Tudtok ajánlani még megbízható boltot? Ahogy nézem, most pont hiány van ebből a lapból. :U

(#36811) radi8tor válasza tomi5244 (#36810) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bluechip

⭐ Stella

(#36812) AxBattler válasza tomi5244 (#36810) üzenetére


AxBattler
félisten

BestMarkt

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36813) cinemazealot válasza tomi5244 (#36810) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nekem a BestMarkt (HardverKer) is nagyon szimpatikus csapat, évek óta vásárolok tőlük megelégedéssel. Volt már olyan ügyem is, hogy egy RAM kit (talán a típusa miatt) nem volt jó a gépembe, szó nélkül kicserélték egy másik típusra.

(#36814) tomi5244


tomi5244
őstag

Köszi köszi! :) Látom ezekben a boltokban is majd' két hetes várakozás van rá, de akkor megrendelem a Bestmarktból :R RAM, és SSD is olcsóbb valamelyest mint iPonról.

(#36815) AxBattler válasza tomi5244 (#36814) üzenetére


AxBattler
félisten

+ ha megnézed, a legtöbb helyen csupán 2 év garit adnak ASRock lapokra, csak néhány bolt vállal 36 hónapot, mint pl. a BestMarkt. ;)

Persze ez típusonként változhat, gondolom annak függvényében, hogy melyik nagykerből tudják beszerezni.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36816) Archttila válasza AxBattler (#36812) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

+1 BestMarkt

Nekem sem volt még velük semmi problémám bár ennél szerintem fontosabb, hogy ha gond van akkor azt normálisan, rugalmasan kezeljék. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36817) burny


burny
aktív tag

(#36818) AxBattler válasza burny (#36817) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem, de várható volt! UPP! :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36819) Csokilama válasza Archttila (#36816) üzenetére


Csokilama
tag

Csak, hogy rosszat is mondjak róluk. ;]
Nálam anno egy kiszáradt pasztás kártyát (csavaron matrica) 2. nekifutásra vettek át gariba.
Utána a 2-3 hét helyett 3-4 nap után hívtak, hogy kész a kártya.
Amikor mentem átvenni a garimatrica az antistatikus zacsi belsejére volt felragadva. Megoldották házilag az újrapasztázást csak a matrica visszaragasztása nem nagyon ment. :)

Másik tapasztalat, hogy Rúfuszban a csapágyas Furyn csak a ventiket cserélték, rendes gari helyett. Az részletkérdés, hogy szintúgy csapágyasak azok is...

Tapasztalat. Érdemes résen lenni és pontosan rákérdezni, hogy mi a tervük vele.

(#36820) Benőke válasza burny (#36817) üzenetére


Benőke
őstag

Már nem kell messzire evezni az oldalról sem: :)

Itt az első passzív hűtésű GeForce GTX 1050 Ti

(#36821) Erdei88 válasza AxBattler (#36812) üzenetére


Erdei88
veterán

Velük kapcsolatban azért érdemes rákérdezni, hogy pontosan meddig szól a garancia.
Én tápot rendeltem tőlük, 2 évet akartak a Corsair RM650x-re adni, a honlapjukon 72 hónap volt. Erre az volt a válasz, hogy az a gyártói. Amikor közöltem, hogy a gyártó 10 évet ad akkor nagy lett a hallgatás.
Lemondtam a rendelésem, majd az üzletvezető visszahívott és szeretett volna kioktatni, hogy mi merre hány óra. Amikor látta, hogy meddő vita, mert nem tud belőlem hülyét csinálni, emelet hangon elköszönt...

(#36822) Archttila válasza Erdei88 (#36821) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Most hogy így mondod nekem az S12A Noctua ventivel volt hasonló tapasztalatom. 6 év garit írtak a honlapon, viszont a visszaigazolólevélben már csak 5 szerepelt. Azonnal írtam nekik, hogy ha nem adják meg az eredetileg feltüntetett jótállási időt akkor nem tartok igényt a termékre, és töröljék a rendelésemet. Kis idő múlva kaptam egy módosított számlát amin már 6 év szerepelt.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#36823) AxBattler válasza Erdei88 (#36821) üzenetére


AxBattler
félisten

Érdekes, eddig csak pozitív véleményt hallottam róluk, de ezek szerint Ők sem 100%-osak.
Köszi az infót, résen leszek! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36824) shteer válasza AxBattler (#36823) üzenetére


shteer
titán

Azért hardverker nagyon tud sumákolni ha gariról van szó

..szerintem jónak tűnik

(#36825) Erdei88 válasza shteer (#36824) üzenetére


Erdei88
veterán

Az élettartam garis ddr4es G.skill ramokra is 2 évet adnak...

(#36826) shteer válasza Erdei88 (#36825) üzenetére


shteer
titán

Meg cseretermékkel is, simán odatoltak elém egy használt VGA-t újként

..szerintem jónak tűnik

(#36827) tomi5244


tomi5244
őstag

Hát most majd letesztelem a bestmarkt hozzáállását, figyelmetlen voltam és a 2x4GB kit helyett 1x8GB-ot rendeltem. Én voltam a balfék, de bepróbálkoztam egy maillel, hátha módosítják. Ha nem, akkor marad így. IGP-t fogom használni és azt olvastam, hogy pont ott lenne értelme a dual channelnek, mondjuk játék nem lesz. Net, YT, filmezés, általános használat.... de akkor is... :U

[ Szerkesztve ]

(#36828) cinemazealot válasza tomi5244 (#36827) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha még nem vetted át, miért ne módosítanák?

(#36829) tomi5244 válasza cinemazealot (#36828) üzenetére


tomi5244
őstag

Pick pack pontra kértem, amúgy az alaplap 16.-ra lesz csak raktáron, addig csak tudják módosítani.

(#36830) radi8tor válasza tomi5244 (#36829) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rendelés törlése, új rendelés leadása ilyenkor a legcélravezetőbb. De ez már nem ennek a topiknak a témája...

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#36831) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Elite 110 tulajokról kérdezném, hogy milyen hosszú VGA-t lehet beszuszakolni a házba?
A specifikációknál 210mm szerepel, de az előlapon van egy kivágás is a VGA-nak... 220mm még beférhet?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36832) alcsa válasza AxBattler (#36831) üzenetére


alcsa
senior tag

Az itt leírtak alapján nem nagyon :N.

(#36833) mpierre válasza AxBattler (#36831) üzenetére


mpierre
veterán

Nem, de megelőztek.

Nem vga-ra találták ki azt a likat. Ha jól emlékszem hdd tud belecsúszni, ha oldalra rögzíted.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#36834) DeFranco válasza shteer (#36826) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én két hita hdd-t vettem tőlük 3 év garival (máshol mindenhol 2 évet adnak rá) serial alapján ellenőrizve valami délszudáni régiós hdd volt mind a kettő, ami elvileg itthon nem is garanciás a képviselet felé, max. a bolt garanciázza (ha tudja/akarja/létezik)

(#36835) AxBattler válasza alcsa (#36832) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#36833) mpierre
Értem, köszi! :R

Más:
Szerintetek az alábbi kettő közül melyik HDD keretet lehet az alsó csavarmenetekkel rögzíteni egy házhoz? A másodikat szinte biztos, de az első lenne a tuti... :F
Corsair CSSD-BRKT2, vagy Logilink AD0010

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36836) cinemazealot válasza AxBattler (#36835) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az alulnézeti képen látható 4 lyuk nem az, amiket Te keresel?

(#36837) AxBattler válasza cinemazealot (#36836) üzenetére


AxBattler
félisten

De igen, csak abban nem vagyok biztos, hogy menetesek, vagy sem? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36838) mpierre válasza AxBattler (#36837) üzenetére


mpierre
veterán

És akkor mi a gond? 5 mm hosszú M3 süllyesztett fejű csavar, míg a másik oldalra egy anya. Talán 30 Ft lesz a csavarboltban.

Szerk.: Ha a likon meg nem megy az M3, majd Tarzan megoldja. :DDD Kifúrod.

Szerk. 2: Amúgy a házba a felső átkötő lemezen lévő 2 db hdd hely nem elég? Ezt úgy fogom megoldani a xpenology szerveremnél, hogy a hdd-t rögzítem az átkötőre, majd a hdd oldalsó rögzítéseibe belerögzítek két lemezt, ami tartja a másik vinyót. Mert nekem kevés a 2 db hdd hely és oldalára állítva nem szeretem a vinyókat üzemeltetni. Talán érthető. :B

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#36839) cinemazealot válasza AxBattler (#36837) üzenetére


cinemazealot
addikt

Mivel van pereme a lyuknak (és az ilyen peremes lyukak általában menetesek szoktak lenni), nekem az az érzésem, hogy menetes. :K De ha esetleg nem, mennyibe kerülne menetfúróval nekiesni? :B

(#36838) mpierre
Ott a pont: anyát a túlvégre, oszt jóccakát!

[ Szerkesztve ]

(#36840) AxBattler válasza mpierre (#36838) üzenetére


AxBattler
félisten

Nagyon szűk helyre kerülne a keret, nem tudom megoldani az anyás rögzítést... ez nem az Elite 110. ;)

"Mert nekem kevés a 2 db hdd hely és oldalára állítva nem szeretem a vinyókat üzemeltetni. Talán érthető."
Nem igazán. A merevlemez topikban engem többször is megnyugtattak, hogy ha 90 fokban forgatom el a HDD-t, magyarul valamelyik élére állítva üzemel, akkor nem lehet vele gond.

(#36839) cinemazealot
Értem, akkor teszek vele egy próbát.
Nincs otthon menetfúróm...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36841) dugo_ válasza AxBattler (#36840) üzenetére


dugo_
veterán

Valószínűleg még csak 90 fok sem kell. Egy halom AIO-ban ugye szögben áll problémamentesen évekig. Inkább az a fontos tudtommal, hogy ha egy pozícióban "bekopott" a merevlemez, akkor ne legyen utána máshogy üzemeltetve.

(#36842) cinemazealot válasza AxBattler (#36840) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Nincs otthon menetfúróm..."

Majd veszel egyet. ;]

Egyébként én is hallottam anno olyat, hogy az élén álló HDD-kben vízszintes tengelyen pörgő lemezek csapágyai nagyobb igénybevételnek vannak kitéve, mint a függőlegesek. De ha meg a fejet nézzük, azok meg a fektetett HDD-kben esélyesebbek, hogy esetleg belemarnak a lemezfelületbe, úgyhogy egyik se a legjobb megoldás. :)

(#36843) #16939776 válasza cinemazealot (#36842) üzenetére


#16939776
törölt tag

A benne lévő folyadék csapágy azt szereti, hogy álló állapotban a süllyedő rotor felpumpálja az olajat a csapágyazás pereméig, amitől lebegő és központos állapotban indulhat a motor.
Ez csak lemezek vízszintes elhelyezésénél valósul meg.
Élére állítva, sokáig álló motornál nagy felületen, fémesen érintkezhet a két amúgy nem találkozó felület, és csak akkor alakul ki rendes kenés, ha az olaj jelentős sebességgel áramlik köztük, amitől újra központos tud lenni a motor.

Nem kell ecseteli hogy melyik esetben bírja tovább a csapágyazás a sok indulást/leállást.

De ha meg a fejet nézzük, azok meg a fektetett HDD-kben esélyesebbek, hogy esetleg belemarnak a lemezfelületbe, úgyhogy egyik se a legjobb megoldás.

Szerintem ennek a két dolognak nincs összefüggése, mindkét esetben pontosan ugyan akkora erővel nyomja a fejszerkezet a fejet a lemeznek.
Statisztikailag nagyobb esélye van egy oldal irányú erőhatásnak(amit a fejszerkezet kikorrigálhat) mint egy lemezre merőlegesnek (ami a fejet a lemezbe csapja), ha rendeltetés szerűen, vízszintesen van beépítve a lemez, egy stabil, nehéz házba, ami egy stabil szerkezet támaszt alá.

(#36844) AxBattler válasza #16939776 (#36843) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor miért ontják magukból a gyártók a függőleges állású rack-eket?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36845) dugo_ válasza AxBattler (#36844) üzenetére


dugo_
veterán

Hogy több HDD-t tudjanak aztán eladni a tönkrementek helyett.

(#36846) AxBattler válasza dugo_ (#36845) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem a merevlemezgyártókra gondoltam, hanem pl. a Chieftec-re... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36847) dugo_ válasza AxBattler (#36846) üzenetére


dugo_
veterán

Tudom, vicc volt. ;]

Találtam egy 2012-es cikket, gyártók ajánlásait összeszedve:
Does Hard Drive Orientation Affect Its Lifespan?
Szóval eléggé mindegynek tűnik, amíg az ember nem mozgatja üzemeltetés közben a lemezeket.

Ez mondjuk vicces:
At one time (long ago) manufactures advised against changing the orientation of a drive without reformatting it. This was due to the heads being affected by gravity and becoming misaligned with respect to the data. I have not seen such a notice in quite some time.

(#36848) #16939776 válasza AxBattler (#36844) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ott a praktikum (sűrűbben lehet rakni a lemezt) fontosabb mint a lemez élettartama, másrészt nem is biztos hogy 20-nál többször megállítanák a lemezforgást, a meghajtó hasznos élettartama alatt és nem is tudna pilyen jellegű motorproblémákat összeszedni, mint otthoni környezetben, ahol ~16000 óra üzem időre nem jut ~10000 Start/stop ciklus (saját példa)

Ez mondjuk vicces: Komolyabb lemezek piezzo-val pozicionálják finoman a fejet, ahogy pusztul a mechanika egyre több dolga van. Szerintem a gravitáció okozta eltérésekkel is megküzd, ha kifizeted. ;)

[ Szerkesztve ]

(#36849) AxBattler válasza dugo_ (#36847) üzenetére


AxBattler
félisten

I have not seen such a notice in quite some time.
Nem csodálom... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36850) zodo


zodo
nagyúr

Üdv Urak!

Mennyit érhet egy SG05 kuckó gyári FSP 300W táppal, hiányzó power gombbal (kitört) és törött de használható porszűrőkerettel?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.