Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) Goose-T válasza A Zéé (#36100) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem tök alap, hogy megy 2,4GHz-en, de ha nagyon izgat, megnézed, milyen típusú wifi van a lapon, és rákeresel a speckóira (az enyémen pl. ilyen van).

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36102) AxBattler válasza A Zéé (#36100) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem biztosan viszi, mivel a specifikációknál ezt írja:

Wireless LAN
- Supports IEEE 802.11a/b/g/n/ac
- Supports Dual-Band (2.4/5 GHz)
- Supports high speed wireless connections up to 433Mbps
- Supports Bluetooth 4.0 / 3.0 + High speed class II

Manual-ban meg ez áll:

WiFi-802.11ac + BT Module
This motherboard comes with an exclusive WiFi 802.11 a/b/g/n/ac + BT v4.0
module that offers support for WiFi 802.11 a/b/g/n/ac connectivity standards and
Bluetooth v4.0. WiFi + BT module is an easy-to-use wireless local area network
(WLAN) adapter to support WiFi + BT. Bluetooth v4.0 standard features Smart
Ready technology that adds a whole new class of functionality into the mobile
devices. BT 4.0 also includes Low Energy Technology and ensures extraordinary
low power consumption for PCs.
* The transmission speed may vary according to the environment.
ASRock WiFi 2.4/5 GHz Antennas

Szóval szerintem ne parázz emiatt. ;)

(#36103) A Zéé
Hja, anno én is bizonytalan voltam ebben...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36103) A Zéé


A Zéé
addikt

"Mivel a csatornák frekvenciatartománya nagyon széles, a klasszikus 2,4 GHz-en nem üzemel a Wi-Fi ac szabvány, csak 5 GHz-en,"

Ez csapott be akkor, most megnéztem jobban, valóban megy az n-es wifi is. Akkor ezt sikerült tisztázni.
Köszi :)

Just a simple Lineman...

(#36104) Kenderice


Kenderice
senior tag

Sziasztok.
Szeretném kiváltani a mostani régi és hangos asztali gépemet egy csendes mini PC-re.
Mivel már nem játszok 3D-s játékokkal, így nagy 3D teljesítmény nem szükséges.
Gondoltam veszek egy ilyen mini PC-t, vagy összerakok egyet valami öreg VHS vagy erölködő házba.
Amik mindenféleképpen kellenek:
gigabit LAN
optikai (S/PDIF) hang kimenet.
HDMI kimenet
3-4 SATA csatlakozóhely
lehetőleg passzív hűtés
4 magos proci
Full HD lejátszás

Nagyjából ennyi. Még nem ástam bele magam nagyon a témába nem tudom, hogy ezek az igények hétköznaposak vagy extrémek.
Filmezés, zenehallgatás, internet lenne a fő használati profil.

Mit tudnátok ajánlani nekem ezekkel a paraméterekkel?
Ad-hoc jellegű használatra lenne, napi 2-3 óra üzemidő.

Köszi a válaszokat előre is.

Üdv/Kenderice.

(#36105) Nirvanus válasza Kenderice (#36104) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Alaplapnak talán egy ASROCK Q1900-ITX -et javasolnék.

[iTX-or-GtfO!]

(#36106) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, monitorhoz netezésre, fullhd videó-ra megfelel egy ilyen gyári mini PC - HP 260 G2 DM: [link]4

A kinézett modell i3-6100U Skylake, 128GB SSD, 4GB RAM specifikációval lenne. Mi a vélemény az ilyen cuccokról?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#36107) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, monitorhoz netezésre, fullhd videó-ra megfelel egy ilyen gyári mini PC - HP 260 G2 DM: [link]

A kinézett modell i3-6100U Skylake, 128GB SSD, 4GB RAM specifikációval lenne. Mi a vélemény az ilyen cuccokról?

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#36108) Kenderice válasza Nirvanus (#36105) üzenetére


Kenderice
senior tag

Köszi.
Ez tetszik.
Ezekhez sima táp illik, vagy van valami spéci csendes?

(#36109) cinemazealot válasza junior11 (#36107) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem több mint megfelelő. De ha átlapozol a HTPC topicba, ott szerényebb képességű gépekről is olvashatsz mint full extrás média lejátszó. Nyilván netezésre azok már lehet, hogy kevesek, de az i3, még ha U széria is, biztosan többet tud CPU-ban azoknál.

Sőt, az is lehet, hogy filmnézésre odaát még jobbat/olcsóbbat is ajánlanak. :K

[ Szerkesztve ]

(#36110) junior11 válasza cinemazealot (#36109) üzenetére


junior11
veterán

Köszi. Milyen lehet a hűtése egy ilyen cuccnak? RAM és tárhelycsere lehetséges, amúgy megér egy ilyen cucc 359eurót, az árban már benne van a Win10 Home is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#36111) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Összeállni látszik a konfigom. Az összerakós topikból jövök, ott mondták, hogy a szakik felé is nézzek be! :) Egy 2011 Mac Minit váltanék le. Keretem nincs újabb apple termékre, így visszaváltok win-pc vonalra. 130-140k a keret. Egy napos olvasás és nézelődés végén ez jött ki: [link]

A helyzet az, hogy még ugyan messze van, de 1-2 év és egy 34" 3440x1440p monitor lenne a terv, ezzel az összeállítással 60hz-en. Az i3 6100 IGP-je épphogy elviszi a 4K-t, és a lapon nincs DP port sem. Szóval valószínű menne még bele egy combosabb vga, ami elboldogul a fent említett pixelekkel :)

Szívesen fogadnám az észrevételek, tanácsokat a konfigról. A ház dizájnja konkrétan megvett kilóra, mikor először megláttam, de bármi alternatívát szívesen olvasok.

:R
T

(#36112) kisza25 válasza tomi5244 (#36111) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szia, tápot:Zalman ZM350-FX, így olcsobb és lesz hely vga-nak
nekem ilyen

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#36113) AxBattler válasza tomi5244 (#36111) üzenetére


AxBattler
félisten

Szia!

Szerintem azt a felbontást egy belépő VGA is megoldja, pl. a most beharangozott Polaris 12 alapú kártyák is teljesen megfelelőek lehetnek, ha nincsenek különösebb igényeid.

Népszerű ház, sokan használnak ilyet a topiklakók közül - nem véletlenül.

Viszont ami a tápot illeti: többen is SFX méretűt pakoltak ebbe a kuckóba, a jobb helykihasználás miatt. Én a Zalman modelljeit ajánlanám, azokhoz adnak átalakítót; a VGA-tól függően 350W-os, vagy 450W-os teljesítménnyel (a nagyobbik változatokon van külön 6pin-es PCIE csati).

(#36112) kisza25
Ejj, de egy srófra jár az agyunk! ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36114) tomi5244 válasza AxBattler (#36113) üzenetére


tomi5244
őstag

Köszi mindkettőtöknek! Közben rákerestem én is, és az a táp tényleg nagy lesz oda.

kisza25: ugyan ilyen szilver színbe néztem én is! :) a táp amúgy tényleg halk? Én gyakorlatilag egy hangtalan gépről váltanék és jó lenne ezt megőrizni :B A felhasználás alap, semmi extra, fullHD filmezés és általános pc használat.

[ Szerkesztve ]

(#36115) cinemazealot válasza junior11 (#36110) üzenetére


cinemazealot
addikt

A méreteiből és a fotókból kiindulva egy kis laptop ventilátor lehet benne (hátlapján a HDMI aljzat fölött ott vannak a légnyílások), hangja tehát kb. annyi, mint egy laptopé.

Hogy megér-e 360 €-t, azt Neked kell eldöntened. A kompakt kialakítása és a mellékelt Windows miatt jó választás lehet, ha irodai célokra is szánod. Nekem nem érne meg ennyit, mert egy olyan gépről beszélünk, ami csak háttértár és RAM-ügyileg bővíthető/módosítható, a proci forrasztott, alaplap nem cserélhető, így később fejleszteni nem lehet, csak a komplett gépet cserélni. Nekem a laptop ventilátorokból elegem lett, mert hiába kicsik, nekem hangosak. Most van egy 10-12 cm-es lassan pörgő ventim, ez gyakorlatilag hangtalan és nem egy U-s (mobil) procit hűt, hanem egy normál asztalit (i3-6100), amit bármikor kicserélhetek erősebbre. Ja, és én leszoktam a Windows-ról, szóval annak megléte nekem most szükségtelen árnövelő tétel lenne, nem pedig pozitívum. Egyébként netezésre és filmnézésre nem is nagyon látom értelmét, kizárólag akkor, ha egy erősebb HW-rel ki tudnád használni a képességeit. Jelen erőforrásokkal viszont egy Linux is elég lenne Neked, vagy egy S905-ös Androidos box, és máris spóroltál egy rakás pénzt. De ez csak az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#36116) junior11 válasza cinemazealot (#36115) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, nem nekem lesz, bár a családnak, de főleg a szülők részére és mint második gép, nekem van laptop és asztali is. Az említett ár a max Windows-szal együtt, kis kompakt gépet kértek (de lehet asztali is kisebb vmilyen), alacsony fogyasztással netezésre, office és 1080p videókhoz. RAM bővítés és esetleg HDD-SSD csere feltétel.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#36117) cinemazealot válasza junior11 (#36116) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ha szülőknek lesz és az Office is téma, akkor nem szóltam, ez valóban jó választás lehet nekik. :K

(#36118) junior11 válasza cinemazealot (#36117) üzenetére


junior11
veterán

Amúgy ahogy nézem az árakat a PC komponenseknek, drágultak a nyári árakhoz képest, RAMok, SSD-k is, gondolkoztam, hogy összeraknék vmit Pentium-mal vagy i3-mal (bár az már lehet, hogy sok is lenne) de most nem éri meg, vagy esetleg egy laptop lenne jó választás, na majd megbeszélem velük, csak mindig mást akarnak, úgy pedig nehéz, szerencsére nem sürgős a dolog, mégegyszer köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#36119) kisza25 válasza tomi5244 (#36114) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a tápot még nem hallottam, a VGA félpasszív(Giga rx 460 4GB), tehát idle nem megy a venti, a CPU-n csak borda van (katana 4) a házventi hűti a CPU-t, egy Be-quit 12cm PWM, szóval idle hangtalan a gép, terbelve is alig hallani:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#36120) Nirvanus válasza Kenderice (#36108) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Egy LCPOWER 1520MI házban elférne a lap. Abban meg van paneltáp (nem rég valaki írta itt). Szóval teljesen passzívan futhat a gép.

[iTX-or-GtfO!]

(#36121) cinemazealot válasza Nirvanus (#36120) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én írtam, sőt, mára be is költöztem. :)

Sajnos a kisebb kuckó miatt a Cooler Master Geminii M4-et le kellett cserélnem egy Cooltek ITX30-ra. Ez mivel nem 12, hanem csak 8 cm-es ventivel jár, hallhatóbb lett a gép, de nem életveszélyes. A ház viszont van akkora, hogy még a picoUPS is elfért az előlap mögött... sajnos minimális (értsd nulla) szellőzéssel, szóval ezen még faragnom kell. Az SSD felfogatása viszont nem tetszik. Azt kialakíthatták volna úgy, hogy ne csak középre lehessen tenni a konzolt, hanem vagy balra vagy jobbra, így az esetleg aszimmetrikusan elhelyezkedő CPU hűtő kapna elég levegőt. Így azonban a negyedét takarja az SSD. :(

Rövidesen megcsinálom a külső akkumulátor házat (ami egyben külső hangdoboz és vészképernyő is lesz), ami valami értelmesebben fog csatlakozni a gépházhoz, nem ilyen ordenáré módon. :B

[ Szerkesztve ]

(#36122) Mercutio_ válasza cinemazealot (#36121) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt a nagy plate-et dobd szedd ki belőle. Rengeteg helyet foglal, blokkolja a szellőzést, és a cpu hűtő miatt egyébként is csak az egyik felére lehet(ne) ssd/hdd-t rögzíteni.
Van erős 3M 2 oldalas ragasztó, én abból egy 1 cm-es darabbal a ház oldalához rögzítettem az ilyen konfigba rakott SSD-t annó.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36123) Nirvanus válasza cinemazealot (#36121) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Nagyon cíp. :D Én is beszereznék egy ilyet, ha nem lenne itthon már annyi, mint a ...
Én is pont akartam írni a kétoldalas ragacsot. Az kb olyan már nekem, mint a wd40 vagy a szigszalag. :DDD

[iTX-or-GtfO!]

(#36124) cinemazealot válasza Mercutio_ (#36122) üzenetére


cinemazealot
addikt

+ (#36123) Nirvanus

Köszi az ötletet, megpróbálkozom a konzol mellőzésével. Azért lehet, hogy nem fogok ragasztgatni, inkább valamilyen csavaros, DIY konzolos megoldást fogok kitalálni. :R

(#36125) jobesz válasza AxBattler (#36080) üzenetére


jobesz
tag

üdv! nem is a processzor teljesítmény miatt aggódom, de köztudott hogy ez a

a4-5000 / 8330 radeon kombó relative erős vga val van, és félek a j1900 gpu ja nem tugja felvenni vele a versenyt,
ez a j3160 gpu tekíntetében hol helyeszkedik el?

a4-5000 en már gta5
[a4-5000 8330 gta 5]

éa crysis 3 is elmegy

[a4-5000 8330 crysis 3]

kb ilyen szintű még passzív, intel megoldás érdekel, ha jól tudom amd ben nincs frissebb sajnos ami kb 15w ig skálázódik...

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#36126) Patice válasza jobesz (#36125) üzenetére


Patice
nagyúr

J1900 vs. J3160 = 100% vs. kb. 90% CPU erőben.

GPU-ban a J3160 kb. 2x jobb, mint a J1900.

J1900 = 10W TDP, míg J3160 = 6W TDP.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#36127) jobesz válasza Patice (#36126) üzenetére


jobesz
tag

értem, és ez rendben is van, de nekem kb annyi teljesítmény kell mint a kabini
a4-5000 ben levő radeon hd 8330, és attól tartok az intel csak az i3 hd xxxx sorozattal ér fel oda, és a hd graphics 400, 450, 500 al nem,emiatt a játékok nem fognak menni, hiába z8300 vagy n3700 vagy akár j1900 stb ezekben csak a hd graphics "lite " sorozat van és valószínú a hd graphisc 2000 ,3000,4000 erősebb ami vinné a játékokat is

nincs valami gpu összehasonlító? mert az alapján talán eldőlne hogy a radeon hd 8330 mleyik intel integrált gput előzi meg és melyiket nem...

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#36128) eddie1978 válasza jobesz (#36127) üzenetére


eddie1978
aktív tag

(#36129) jobesz válasza eddie1978 (#36128) üzenetére


jobesz
tag

nem túl jó oldal ha összehasonlítani akarunk gpu -k ténylegs teljesítményét. hd graphics 505 ( j4205) elvileg már megveri a 8330 as radeon hd-t de hogy a többi bármiféle intel atom és 15w ig terjedő tdp vel rendelkező processzor integrált gpu ja hogy teljesít az elég hézagos....

Ez jó dolog hogy processzor teljesíményben feljött az intel (z8300,z8700)n3700 n4200 j1900 és j4205, csakhát a gpu nem sokat fejlődött, és így ezekkel a megoldásokkal a nettop kategóriából nem biztos hogy ki lehet ugrani, pedig aki itx gépet épít és nem boxot vesz annak a 3d teljesítmény is valószínűsíthetően fontosabb...

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#36130) Patice válasza jobesz (#36129) üzenetére


Patice
nagyúr

"... a GPU nem sokat fejlődött..." :DDD

Konkrétan a J4205 GPU-ja a legújabb kódolásokkal (4K-s h.265/HEVC/VP9, akár 10bit is) megbírkózik, mert hardveres gyorsítás van mindenre. Játékok esetén adott játék motorjának optimalizáltságától és az intel drivertől függ a teljesítményük.

Médialejátszásra, napi használatra tökéletesek. Játékhoz meg dedikált VGA kell.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#36131) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
Tesóm építene egy alap kis m-itx gépet alap dolgokra: net, filmezés, zenehallgatás. Fontos, hogy kis kompakt gép legyen, kb semmiféle tuningot nem akar, meg úgy ragaszkodna a viszonylag szabvány alkatrészekhez (nem akar kínlódni szörnyeteg VGA-val, magas RAM-okkal, hűtőkkel).
Kb fejben össze is állt a masina, de egy kérdés felmerült még: milyen lapot ajánlotok 1151 fronton? Nem kell beépített wifis.
Amire mi gondoltunk:
- Asrock B150
- Intel Core i3-6100
- FSP400 60APN 85+
- Coolermaster Elite 120
- Samsung 850 Evo
- Corsair 8GB Vengeance

Köszönöm :R

(#36132) Mercutio_ válasza zolikaDB (#36131) üzenetére


Mercutio_
félisten

Táp helyett inkább Zalman 350W ZM350-FX
Házból Sharkoon CA-I vagy ha mindenképpen CM akkor az Elite 130 abban a 120-as 1-2 konstrukciós hibáját javították (de szerintem feleslegesen nagy)
Lapból esetleg az MSI H110i Pro-t is nézd meg.

Ha nem lesz külön VGA, akkor ramból kitet vegyél, mert a prociban lévő igp-nek kell a külön csatorna a memóhoz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36133) >Deego.. válasza szabi__memo (#36000) üzenetére


>Deego..
senior tag

BUÉK minden kedves topiclakónak.

" Agyalok és cselekszem, de nincs az az isten hogy feladom és lefekszem " ...

(#36134) AxBattler válasza >Deego.. (#36133) üzenetére


AxBattler
félisten

Viszont BUÉK! :R

(#36131) zolikaDB
+1 a Mercutio által említett RAM KIT-re!

Ha fontos a kompaktság, és ilyen VGA nélküli alap konfigot raktok össze, akkor talán valami paneltápos megoldást is megfontolhatnátok. Pl. topiktárs pont most dobott össze egy ilyet, vagy ott van az Antec ISK 110, amihez gyárilag adnak már notiadaptert is.

Esetleg érdemes megnézni a 35W-os, T jelzésű procikat is: aprón gyakran jó áron elérhetőek, megbízható forrásból, és a Skylake generációban már nem vették vissza annyira drasztikusan az órajeleiket, mint a Haswell-nél.
M.2 SSD sem drágább már annyival, ahogy az ezzel kompatibilis lapok sem, pl. Giga H110N, MSI H110I Pro, stb.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36135) Luck Dragon

Sziasztok. Van egy elképzelésem, de a kivitelezéssel vannak gondok. A piacot elnézve rogyásig vannak alkatrészek amikkel hamar elveszem a fonalat. Olvastam a topicot, és az összefoglalót is egyaránt.
Akkor találkoztam olyan irányvonallal amivel úgy gondoltam elboldogulok.

Az elképzelésem:
-Notebookhoz hasonló csendes működésű, kis helyet igénylő konfiguráció .
-Amit tartalmaznia kellene 1DB=SSD, HDD és egy optikai meghajtó.
-Operációs rendszerként 8.1-et szeretnék rajta használni.
-Bírja az egész napos működtetést a nyári nagy melegekben is.És tudjuk rajta filmezni, netezni. Játék egyáltalán nem lenne.

Eddig ezt hoztam össze, várom a véleményeket. És szívesen venném javaslatokat is egyaránt.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#36136) AxBattler válasza Luck Dragon (#36135) üzenetére


AxBattler
félisten

Jó kis gép, de háznak a beépített mágneses porszűrők, és a hátsó venti miatt én inkább a FD Core 500-at venném, szvsz megéri az árkülönbözet.
Plusz RAM-ból dual channel kit-et vennék.

Illetve ha már drágább integrált lapot vennél, akkor talán érdemes az egyel újabb generációs deszkák közül választani:
ASRock J3455-ITX
ASRock J4205-ITX
Ha nem sürgős, akkor szerintem 1-2 hónap múlva jobban elterjednek, és valamennyire lemegy az áruk.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36137) Mercutio_ válasza Luck Dragon (#36135) üzenetére


Mercutio_
félisten

Neked is a néhány hsz-al lentebb írtakat javaslom, tennék a lapba egy 35W-os T végű intel celeront ,a 2TB WD Red helyett 1,5-2TB-s noti vinyót .

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36138) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

ASROCK H110M-ITX/ac és ASUS H110I-PLUS között vacillálok. Az előbbinél az nem tetszik, hogy a sata csalakozók eléggé a lap közepe felé vannak, kábel elvezetés szempontjából jó lett volna legalább egyet a szélére rakni. Utóbbinál meg az egyik értékelés gyenge audio képességekről ír, bár nem tudom, hogy egy értékelés mennyire lehet mérvadó. Az Asusban Realtek® ALC887 van.

Amúgy ezek az ac wifi kártyák érnek valamit? Mert igazából nem lesz rá szükségem, de gondoltam ha már van ilyen is, akkor miért ne, hátha később jól jön. Egy metis házban lenne, nem tudom mennyire árnyékolja le.

Köszi!

(#36139) cinemazealot válasza tomi5244 (#36138) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az említett ASRock-om van: az analóg hangja lehetne jobb is, de mivel nem egy stúdió minőségű fülessel hallgatom a nem stúdió minőségű netrádiókat, nem tudom megmondani, hogy az a csak vájtfülűek által hallható zaj a jelfolyamból származik, a fülesből vagy a tápom nem túl jó minőségű (a gép nem HiFi célokra lett tervezve, így nekem tökéletesen megfelel). Digitálisan kódolt többcsatornás hangokkal természetesen nincs baj, HDMI-n a kódolt jelfolyam tökéletesen, zajmentesen dekódolható a megfelelő erősítővel. A WiFi kártya ugyancsak jófajta (igaz, csak 2,4 GHz-en próbáltam eddig), de mivel adnak hozzá 2 db antennát és összekötő kábelt, a ház esetleges árnyékoló hatása abszolút nem probléma. A külső antennák felszerelése nélkül viszont úgy rémlik, elég sz@r volt a vétel. Ugyanez a kártya intézi a Bluetooth kapcsolatot is, az is jól jön sokszor.

A beépített WiFi-nek egyébként pont ma vettem hasznát, amikor lehúztam a gépet az UTP kábelről, és átmentem vele egy másik helyiségbe, ahol épp nem volt szabad kábelvég, de szükségem volt hálózatra.

[ Szerkesztve ]

(#36140) tomi5244 válasza cinemazealot (#36139) üzenetére


tomi5244
őstag

"Ugyanez a kártya intézi a Bluetooth kapcsolatot is, az is jól jön sokszor."

Ezt nem is tudtam!! Most menekítettél meg 4 ezer forint felesleges elköltésétől! :R Mert már benne volt a kosárban az usb-s BT vevő

Amúgy hangra én egy Harman/Kardon Soundsticket használok, annak van saját erősítője. Talán dob rajta valamit.

(#36141) cinemazealot válasza tomi5244 (#36140) üzenetére


cinemazealot
addikt

Pedig ha megnézed a lap specifikációját, ott írják is: :K

Wireless LAN
- Supports IEEE 802.11a/b/g/n/ac
- Supports Dual-Band (2.4/5 GHz)
- Supports high speed wireless connections up to 433Mbps
- Supports Bluetooth 4.0 / 3.0 + High speed class II

Hm, az a H/K szemrevaló darab, nem hiszem, hogy lesz bármi gond a hangjával. Ha HiFi mániás lennél, úgysem érdekelne az alaplapi hang, mert dedikált hangkártyával szólaltatnád meg a min. raklapos rakodóval mozdítható hangrendszeredet. :))

[ Szerkesztve ]

(#36142) tomi5244 válasza cinemazealot (#36141) üzenetére


tomi5244
őstag

Igen, közben megnéztem én is, köszi! Akkor marad ez a lap a listán. :)

(#36143) cinemazealot válasza cinemazealot (#36124) üzenetére


cinemazealot
addikt

Srácok! Élet-halál harcot vívva a kábelmenedzsmenttel és a hőtechnikával, végül sikerült belepasszítanom a gépem alkatrészeit az LC Power 1520mi házba. :)) A fő problémám az volt, hogy az új, max 30 mm magas Cooltek ITX30 hűtő ventilátora néha cicergett, de alapjáraton is jóval hangosabb volt, mint a korábban használt, másfélszer akkora, de jóval lassabban pörgő Cooler Master Geminii M4. Ezért kereszteztem őket: megtartottam a Cooltek bordát és rátettem a CM 12 cm-es ventijét. A hűtés naggggyon jó lett így, viszont az SSD már nem fért be sehogy. Na, ekkor jött egy kis kábelmenedzsment:

Kicsit persze aggódom, mert így az előlap mögött elég sok minden össze van zsúfolva, az SSD meg ott pirul a chipset borda fölött, de szerencsémre akkora légárama van ennek a ventinek még alapjáraton is, hogy érzem, ahogy a ház baloldalán kifúj a chipset bordán átáramló levegő az SSD alól. :)

Majd azért jön egy kis rögzítéstechnika is, de még nincs kétoldalas ragacsom. Illetve van egy olyan gondom, hogy amikor felteszem a ház tetejét, a rácson átáramló levegő elkezd süvíteni:

Vágjam ki a tetőt a ventilátornál és szereljek rá egy ilyen ventilátor grillt? :F

(#36144) Nirvanus válasza cinemazealot (#36143) üzenetére


Nirvanus
aktív tag

Egy gombostű talán még beférne. Ja, nem. Viccen kívül, nekem tetszik a végeredmény. Szép munka. :)

[iTX-or-GtfO!]

(#36145) Pete55555 válasza cinemazealot (#36143) üzenetére


Pete55555
addikt

Fasza lett :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#36146) Goose-T válasza cinemazealot (#36143) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha kivágod, akkor inkább egy ilyesmit tegyél rá, ez legalább megvéd a portól. Én is átbarkácsoltattam a régi házamat így.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36147) cinemazealot válasza Goose-T (#36146) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ez jónak tűnik, de ez alatt közvetlen közelben nem susog a ventilátor? Mert a grill nekem azért jött be nagyon, mert olyan, mintha ott se lenne, mégis megvédi a pörgettyűt. A hálótól nem lesz olyan hangos, mint a rács alatt?

Nirvanus, Pete55555, köszi. :)

(#36148) shteer


shteer
titán

Itt új lakó az ITX-toronyban

..szerintem jónak tűnik

(#36149) AxBattler válasza shteer (#36148) üzenetére


AxBattler
félisten

Már máshol is írtam: komoly az a borda, ráadásul kompakt méretben! Grats!

Kíváncsi vagyok, hogyan hűti le a GTX 1070 Mini-t?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#36150) AxBattler válasza Goose-T (#36146) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez a Lamptron vajon mennyivel jobb / rosszabb az általad választott porszűrőnél?
Valakinek van esetleg erről, vagy hasonló fém szűrőről tapasztalata?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.