Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) lsc válasza XP NINJA (#24300) üzenetére


lsc
nagyúr

Sima rs9-em van, azért nem szívesen hordozgatnám sűrűn. Masszívnak masszív, talán pont emiatt.
Ja és ennyiért szerintem jó vétel.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#24302) XP NINJA válasza lsc (#24301) üzenetére


XP NINJA
őstag

és az oldalsó 2 venti el fér egy hd 5830 xtreme + noctua nh-u12F mellett szerinted? van olyan széles? másik oldalt van hely a kábelek elvezetésének? :R

azért nézem nagyon mert árgépen ez a legolcsóbb, a 2. meg 18ezer

[ Szerkesztve ]

(#24303) lsc válasza XP NINJA (#24302) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerintem azokra nincs szükség, nálam is üresen van. Ha beraksz oda ventiket lehet gond lesz. A kábeleket az alaplapi tálca mögött szépen el lehet vezetni, azzal nincs gond, de tápnál nem ártanak a hosszú kábelek.

Az élet kegyetlen .

(#24304) XP NINJA válasza lsc (#24303) üzenetére


XP NINJA
őstag

ctg-500-80P erre van tervezve :P

csak mert a videókártyám eléggé forrófejű

akkor szerintem benevezek egyre, aki tud ennyiért jobb választást, az szóljon nyugodtan! :R

és ez nem olyan vékony anyagból van mint a thermatake? ami nekem van azon hajlik az oldallap és törik a műanyag. :(

(#24305) Victoryus válasza XP NINJA (#24304) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

ctg-500-80P-nek sem elég hosszú minden esetben a 4 pines tápja. Asrock extreme 3 alaplapon pl olyan idióta helyen van a csatlakozó helye. Egyszer akartam kábeleket elrendezni az életben, mert volt felesleges 10 percem rá, de miután jól felidegesítettem hagytam a *-ba.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#24306) XP NINJA válasza Victoryus (#24305) üzenetére


XP NINJA
őstag

az elozo tapomhoz vettem meg a hosszabbitokat. nem lesz a hosszal gond:) csak nem sok info van a hazrol

(#24307) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Engem is érdekelne ez a ház!
Jobb mint egy 10K-s Thermaltake vagy CoolerMatser?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#24308) Kiralybali


Kiralybali
tag

Sziasztok!

Házat keresnék (max 15K körül). A fő kritérium, hogy nem lehet 19cm-nél szélesebb és 42-43 cm-nél magasabb. Egy ASROCK H61M-U3S3 kerülne bele (mATX), meg gondolom ami még a méreteket befolyásolhatja egy Sapphire HD677 VaporX kártya. +1 (max2) nagy vinyó, és egy nagy DVD meghajtó.

A csavarmentes szerelhetőség gondolom ma már nem extra kitétel, mert ilyen kellene.

Előlapi USB csati is kellene, de nem tetőre szerelt (mert ott az asztallap). /Nem tudom, hogy USB2 és USB3 csatik közt van-e az előlap tekintetében különbség, de ha már az alaplap tudja az USB3-mat, akkor a háznak is jó lenne./

Egy asztalban van beépített helye, és sajnos a bal oldala pont nem szabad (falap), de a házaknál többségénél ott láttam oldalsó szellőzést. Nem sok esélyt látok rá, hogy pont fordított elrendezésű lenne, de ha van az király lenne...

A méretkorlát mellett a minél jobb szellőzés még a fontos.

Szín, design egyáltalán nem érdekel.

Kaphatnék pár konkrét tippet?

Balage

(#24309) Petyás válasza Kiralybali (#24308) üzenetére


Petyás
tag

Ezzel a magassággal szerintem leginkább mATX-es házat lehet csak találni.

(#24310) Ultrazord


Ultrazord
tag

szeretnék egy nagyon nagyon halk 12 centis ventit a házamba, mit ajánlotok?

cm silencio 550 em van, sajnos rossz a szellőzése, de szeretném megtartani a halkságát

(#24311) Xaels válasza Petyás (#24309) üzenetére


Xaels
félisten

Az a szélesség sem valami acélos. Elsőre NZXT Source210-et mondtam volna, de pár mm-el kiesik. Fractal Design Core 1000 befér, de nincs kábelmenedzsment és az oldalán vannak a csatik. Elég nehéz eset.

(#24310) Ultrazord: Coolink Swif2-t nézd. Relatív olcsó és halk. Ha ár nem számít akkor Noiseblocker illetve ha befér akkor Thermalright TY-140.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#24312) Ultrazord válasza Xaels (#24311) üzenetére


Ultrazord
tag

ok kösz, viszont az érdekel, hogy ha 4 tűs, akkor hogy teszem rá az alaplapra, amin csak egy 4 tűs van, 2őt akarok venni

mellesleg, ha kevesebb áramot tud felvenni akkor nem fog lassabbanforogni?

(#24313) Xaels válasza Ultrazord (#24312) üzenetére


Xaels
félisten

Veszel elosztót a 4tűshöz pár száz forint. Ha kevesebbet tud felvenni akkor lassabban fog forogni. De ha maximumon akarod pörgetni akkor 4pin-Molex átalakítóval kösd egyből tápcsatlakozóra.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#24314) sto1911


sto1911
veterán

Sziasztok,

Fekete, fekete/voros, ill. elegans kulseju (nem gemer kinezetu ;] ) ATX hazat keresek, max. 12k-t adok erte, nem baj, ha olcsobb.

Elonyok:
- csavarmentes szerelhetoseg
- vizhutes elokeszites (eleg csak a csoveknek)

Eddig a Xigmatek Asgardokat nezegettem, de azokbol a vizhutes elokeszites hianyzik.
Az Enermax Vostok ECA3120-BS is tetszik, a Luxo M1004 sem tunik rossznak...
Annyi van, mint a szemet...

FSP Saga tapom van, nem tudom alsotapos hazban eleg lenne-e a kabelezese?...

Ill. megeri ilyen kategoriaban markatlan hazat venni?

[ Szerkesztve ]

(#24315) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

sziasztok .szerintetek melyik a jobb a ház?CM 690 II Advanced,vagy CM 912 Plus?méretbeli különbség nem nagyon számít,hiszen a plus ban is kivehető a vinyó keret,tehát nagy vga sem akadály.inkább anyagminőség terén érdekelne a dolog.előre is köszi, ha lehet többek véleményére is kíváncsi lennék. :R

üdv.

(#24316) sto1911 válasza sto1911 (#24314) üzenetére


sto1911
veterán

Ezt talaltam meg, eddig ez a nyero: Gigabyte Setto II 142 Fekete számítógépház
Mit gondoltok rola?

(#24317) Jim-Y válasza sto1911 (#24316) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szia. Hat vizhutest nem 10k-es hazba szerelnek az tuti. Ha meg +2k belefer akkor nezd meg az itt surun ajanlott nzxt source 210-et es a bitfenix shinobit. Tobbet majd otthonrol. Jim

(#24318) finest válasza Tomix_33 (#199) üzenetére


finest
őstag

Sharkoon Tarea, vagy Bitfenix Sinobi. Ti melyiket választanátok?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#24319) #98593280 válasza finest (#24318) üzenetére


#98593280
törölt tag

1 pont részemről a SHINOBI-ra, ég és föld a két ház, anyagminőségben a Sharkoon közelébe sem jön. Én nem gondolkodnék egy pillanatot sem.

(#24314) sto1911: NZXT 210 Source, 13k
Bitfenix Merc Alpha , 11k
Thermaltake Commander MS-I, 13k (ebből usb3-as is van)

Az Asgard-ban nem sok kábel support van, az olcsóbb Enermax házak pedig silány Aerocool és Sharkoon minőségűek.

[ Szerkesztve ]

(#24320) horush válasza #98593280 (#24319) üzenetére


horush
addikt

Ezzel az commander msi-vel mondjuk volt már dolgom, de egy minőségi háztól nagyon távol áll.. Egy sharkoon t9 is sokkal minőségibb hatást kelt.

(#24321) finest válasza #98593280 (#24319) üzenetére


finest
őstag

Köszi!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#24322) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

sziasztok esetleg nekem valaki?CM 690 II Advanced,vagy CM 912 Plus?jelenleg 912 plust használok,2 db 20-as ventivel,400rpm-re szabályozva.szinte hangtalan.viszont a cm 690II előlapja jobban tetszik,és nagyobb is.Mondjuk vga szempontjából nem számít,mert a haf ból is kivehető a vga keret,és így bármekkora vga be fér.Szerintetek anyag minőség és szerelés szempontjából,melyik a jobb?

üdv.

(#24323) Vhiktor válasza #98593280 (#24319) üzenetére


Vhiktor
veterán

Akkor az Aerocool és a Sharkoon márka nem valami jó? Thermaltake és Cooler Master jobb?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#24324) XP NINJA válasza Vhiktor (#24323) üzenetére


XP NINJA
őstag

de. jók. én megrendeltem a házat, szerda csütörtök körül lesz meg. (jövőhét)

(#24325) sto1911 válasza #98593280 (#24319) üzenetére


sto1911
veterán

&@(#24317) Jim-Y: NZXT es Merc sem lesz, ahol vennem, igy marad a Shinobi. Azzal mar szemezgettem korabban is, csak nem talaltam a webshopjukban, nincs benne gyarto szerinti listaban, de rakaeresve meg van nekik. Remelem, mindjart beszelek veluk. :)

(#24326) #98593280 válasza horush (#24320) üzenetére


#98593280
törölt tag

Én meg teszteltem az MS-I -t, az árához és az anyagvastagságához képest, aránylag korrektnek mondható és jól is szellőztethető, akár USB3-al is megvehető, nagy cooler is belefér. Kezdő gamer kuckónak kiváló. Következésképpen azzal nem értek egyet, hogy a Sharkoon "sokkal" minőségibb. Szerintem kb. ugyanaz a színvonal, sőt, nálam a Sharkoon-ok a TT-k alatt állnak.

A Sharkoon-ok kb. úgy néznek ki, mint ha fekete fényes neoluxxal fújták volna le, vonzák az ujjnyomatot mint állat, a TT-k legalább matt hatásúak. Persze nézőpont kérdése, lehet Neked jobban bejönnek, nekem nem.

Az MS140 és a Vaya még elmegy, a T5 nálam az abszolúte csalódás volt, de ezt a sztorit már ismered...

(#24323) Vhiktor: Nem lehet egyértelmű választ adni, mert ház ás ház között különbség van.

CM: masszív, jó anyagminőségű házak, de a 10k kategóriában nincs egyáltalán kábel support.

TT: aránylag jó anyagminőség, van kábel support, sok extra, a szerelés bennük néha borzalmas

Sharkoon: vacak anyagminőség, gagyi hatás, sok extra, jó kábel support, USB3 sok esetben

Aerocool: hasonló mint Sharkoon, csak zörög, recseg, sok extra...

Általánosságban elmondható, hogy 15-20k alatt nem igen kapni megfelelően jó házat.

Shinobi, NZXT 210, TT VF-I, Sharkoon T9, ezek a belépő kategóriák.

[ Szerkesztve ]

(#24327) horush válasza #98593280 (#24326) üzenetére


horush
addikt

Nem is a t5-rol beszelek, az tenyleg kritikan aluli haz. De ettol fuggetlenul azert nem kell altalanositani. Foleg, hogy mint irtad, meg a legolcsobb hazukat is normalisnak talalod.
Az ujjlenyomatgyujto feluletekrol tenyleg leszokhatnanak mondjuk, de veluk egyutt szinte minden gyarto.. Nem ertem mert kell eroltetni ezt a csillivilli fenyesseget.

(#24328) #98593280 válasza horush (#24327) üzenetére


#98593280
törölt tag

A FRACTAL nem erőlteti:)

(#24329) Kiralybali válasza Petyás (#24309) üzenetére


Kiralybali
tag

Hát az, hogy leginkább mATX-es, nem igazán meríti ki az egy két konkrét tipp fogalmát :F

Gondoltam méretkategóriánként van valami best buy...

Én egy bolt honlapján kiböktem találomra ezt : [sharkoon-ms120]

Méretileg határeset (ha a magassága a 44 cm), mert ki kell berhelni az asztalból egy belógi cuccot, és akkor még ez is befér, de nem lesz felette 1 cm hely sem, ami gondolom szellőzés témában nem túl nyerő...

Ezek jók? Jól szellőznek, halkak és csavarmentesen szerelhetők?
Esetleg más konkrét alternatíva?

Balage

(#24330) lsc válasza #98593280 (#24326) üzenetére


lsc
nagyúr

Aerocool: hasonló mint Sharkoon, csak zörög, recseg,

Még szerencse hogy erről az rs9-em nem tud, gondolom ezért nem csinálja.

Az élet kegyetlen .

(#24331) XP NINJA válasza lsc (#24330) üzenetére


XP NINJA
őstag

remélem is. megrendelte. jövőhét csütörtökön go érte

(#24332) Vhiktor válasza XP NINJA (#24331) üzenetére


Vhiktor
veterán

Megvárom a tapasztalatokat. Remélem, még akkor is árulni fogják ennyiért. Bár nagyon jó árban van, úgyhogy remeg a kezem, h már most megrendeljem.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#24333) Jim-Y válasza lsc (#24330) üzenetére


Jim-Y
veterán

Egyébként az hogy szerinted nem recseg meg stabil, az egy dolog, szubijektív leginkább. Én nem ismerem az előéleted, de én már futottam bele olyanba, hogy valamit jónak gondoltam, aztán frászt, csak nem láttam még nála jobbat.. Vagyis neked lehet az stabil, ami nekem, vagy nem is nekem, hanem kisjózsipistának kritikán aluli. üdv

(#24334) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

hali .CM 690 II Advanced,VS CM 912 Plus? :R

üdv.

(#24335) OTika


OTika
aktív tag

Van vkinek tapasztalata a MODE COM Champion, Thermaltake Commander MS-II és Coolermaster Elite 431 Plus-szal?
Elöl-felöl szeretnék kapcsolót és USB-t.

(#24336) horush válasza OTika (#24335) üzenetére


horush
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

(#24337) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Ezt a Bitfenix Sinobit annyira dicséritek, hogy a végén még azt veszem meg:)
15k, jó minőségű anyagból készült, kábel rendezés.

(#24338) kungzi


kungzi
veterán

Nekem ez a ház nagyon bejön. :Y Szerintem megvan az új házam :DD

(#24339) berbatov2


berbatov2
senior tag

Üdv!

Semmi extra igényem nincs ( igazából lövésem nincs mi is lehet itt extra), legyen normál méretű, headphone kimenet a gép tetején vagy felső harmadában legyen, talán annyi még hogy belül legyen hely a sok kábelnek. Ssd menne bele, max 14k amit szánnék rá.
Így elsőre ezt néztem.
Előre is köszi a tanácsokat.

(#24340) Jim-Y válasza berbatov2 (#24339) üzenetére


Jim-Y
veterán

Olvass vissza picit, ilyen áron több lehetőség is elhangzott, sőt, 2 hozzászólással előtted is emlegetnek egy házat, az neked is megfelelne... ne csak write-only legyünk már -.-

(#24338) kungzi: ez nem ennyi volt eddig, ennyiért tényleg nagyon jó vétel lehet :)

(#24337) ProEvoFan: ez így van, tényleg nagyon jó ház ennyiért, ha a simát veszed, azért plusz ventiket szerezz be hozzá.

(#24341) sto1911 válasza sto1911 (#24325) üzenetére


sto1911
veterán

Pleximentes Shinobi megrendelve! :DD

(#24342) ProEvoFan válasza Jim-Y (#24340) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Elolvastam a Bitfenix Sinobi Logout cikkedet, de inkább itt teszem fel a kérdést.
Ennyi idő elteltével sem kezdett el rezegni, búgni a ház?Tehát maga a ház szerkezetére gondolok.

(#24343) Jim-Y válasza sto1911 (#24341) üzenetére


Jim-Y
veterán

Rendeltél hozzá +1-2 ventit? :) esetleg valami csicsát? más szinű logó/szellőzőrács?:P

(#24344) Jim-Y válasza ProEvoFan (#24342) üzenetére


Jim-Y
veterán

Már nincs nálam a ház, de szinte biztosra le merem fogadni, hogy nem. üdv

(#24345) sto1911 válasza Jim-Y (#24343) üzenetére


sto1911
veterán

Asszem egy venti tartozek, csicsa meg nem kell :) Igy is tobbe kerult, mint a keret, de meggyoztetek :)

(#24346) berbatov2 válasza Jim-Y (#24340) üzenetére


berbatov2
senior tag

Még véletlenül sem vagyok write only!
Az előző kritériumokhoz még jönne, hogy nem szeretnék szerelni, beszerezni pluszban semmit ( pl. ventilátor).

1. hsz híján nem tudok tájékozódni, visszaolvasva sem lett könnyebb dolgom.
Pls inkább segíts egy két típussal.

(#24347) ProEvoFan válasza berbatov2 (#24339) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

BitFenix Shinobi Nekem nagyon tetszik.Visszaolvasva ennyi pénzt megér, hiszen az anyag minősége kiváló (7kg a súlya), kábelrendezés, alsó tápos elhelyezés.Ehhez 1 venti jár.
Ára kb 15k.

+ ezt olvasd el

[ Szerkesztve ]

(#24348) Jim-Y válasza berbatov2 (#24346) üzenetére


Jim-Y
veterán

NZXT Source 210 Elite
http://goo.gl/e29EG
---

BitFenix Shinobi Window 17.000
http://goo.gl/9620T
---

Antec One ~18.000
http://goo.gl/IEgKE
---

Cubitek M4 Silencer ~16.000
http://goo.gl/SjftQ
ennek a minőségéről nem tudok semmit, de nagyon rossz nem lehet, csak hát csúnya:D
---

(#24349) berbatov2


berbatov2
senior tag

Köszi mindkettőtöknek!
Szerintem rámegyek erre az ablakos Shinobira.

(#24350) lsc válasza Jim-Y (#24333) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem is tudtam hogy 2 nickkel szerepelsz itt a fórumon, vagy félrenyomtam ?

Az élet kegyetlen .

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.