Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) tath


tath
csendes tag

Üdv

Max. 10E körül táp nélküli házat tudnátok ajánlani ? Fő a hűtés

(#23052) 3.Aragorn válasza Xaels (#23050) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem fogok házat külföldről venni, még másik városból sem. Ezt meg kell nézni, megtapogatni, stb. Csak azért írtam, amit írtam, mert az árakat irreálisan magasnak találtam, és biztos, h nem a szállítási költség miatt annyi amennyi.

Nem minden vándorút céltalan...

(#23053) windlord


windlord
őstag

Tanácsot szeretnék kérni!
Platform csere előtt\közbe vagyok, és az új masinát egy új kuckóba szeretném beletenni.

A 10-15k közötti kategóriából szeretnék választani.
Fontos lenne a kábelek hátsó elvezetése, szellős kuckó, és lehetőleg egy-két előre telepített ventilátor (ami jó is).

A következő kuckóval szemezgetek:
SHARKOON T5 Economy

Csak mondjuk az első led -es ventilátorral nem vagyok kibékülve, azt olvasom, hogy annyira nem is erős...
Ez igaz?
Érdemesebb egyből hátra szerelni és előre venni a helyére egy másikat?

Esetleg ebben az árkategóriában lenne olyan, ami best buy?
Ha igen, akkor melyik?

(#23054) albert8 válasza windlord (#23053) üzenetére


albert8
addikt

NZXT tempest 210
Bitfenix Shinobi

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#23055) regener válasza gyík001 (#23049) üzenetére


regener
veterán

Hazaértem vele :D
Eddig nagyon lenyűgözött, mivel még nemvolt egy kicsit komolyabb házam se, nekem nagyon tetszik, épp a 19cm-es ledventivel játszom mint kisgyerek a cukorkával xD
Mindjárt szétszedem jobban és írok még, csak már éhenhalok.

(#23056) regener


regener
veterán

Egy 12cm-es előlapi ventinek mennyire kell hogy hangja legyen?
Mert csak molex-re dugható, kipróbáltam hogy milyen a venti és szerintem "zakatol" mintha akadna valahol, nem hangosan, de nagyobb a hangja mint a 19cm-es ventinek. :Y
Lehet hogy hétfőn vihetem vissza? :W

[ Szerkesztve ]

(#23057) 3.Aragorn válasza regener (#23056) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Szabálytalan zakatolást hallasz, vagy csak szélzajt?

Nem minden vándorút céltalan...

(#23058) regener válasza 3.Aragorn (#23057) üzenetére


regener
veterán

Szélzajt a 19esnél, de a 12esnél egyértelmű hogy a szélzaj nemcsinál "kattogás" szerű hangot, így Szabálytalan zakatolás nyerte a küzdelmet.

(#23059) 3.Aragorn válasza regener (#23058) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Akkor próbáld cseréltetni a ventit!

Nem minden vándorút céltalan...

(#23060) regener válasza 3.Aragorn (#23059) üzenetére


regener
veterán

Most kipróbáltam úgy, hogy leszedtem a ház elejét: abbamaradt a zakatolás, majd visszaraktam a ház elejét és szerencsére mostsem zakatol.
De amint megint hallom akkor utazik velem gariba. (2 év úgyis van rá mától számítva ;] )

[ Szerkesztve ]

(#23061) 3.Aragorn válasza regener (#23060) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem lehet, h csak valami vezeték belelógott?

Nem minden vándorút céltalan...

(#23062) regener válasza 3.Aragorn (#23061) üzenetére


regener
veterán

Biztos hogy nem, mivel az összes vezeték az alaplap felé van irányulva, illetve rávan kötve.
S a venti vezetéke pedig felfelé volt kivezetve és úgy dugtam rá a jelenlegi gép tápjának molex-jére.

Különben a nagy 19es venti ilyen aranyosan mutat:
[link]

(#23063) 3.Aragorn válasza regener (#23062) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nem zavar éjszaka? :)

Nem minden vándorút céltalan...

(#23064) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Erről a házról mi a véleményetek?

Nem minden vándorút céltalan...

(#23065) tatabánya


tatabánya
senior tag

estére csak én szoktam kikapcsolni a gépet? :) egy jól sikerült Kalapács koncert után újra itthon vagyunk és mi a második dolgom :)) qva PH függőség :DD

[ Szerkesztve ]

(#23066) Zorel válasza Zorel (#22938) üzenetére


Zorel
senior tag

Tegnap megvettem az ajánlott Shinobi házat és közben már be is "költöztünk" teljesen. :)
Vettem hozzá egy Coolink SWiF2-1200 ház hűtőt is.
Összegezve nagyon elégedett vagyok vele, szerintem jelenleg az egyik legjobb ár/érték arányú vétel. Anyagminőség megfelelő, gyári venti is nagyon halk, Coolinkról meg nem is beszélve. :) Köszönöm még egyszer a segítséget.

(#23067) 3.Aragorn válasza Zorel (#23066) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Megkérdezhetem, h mennyiért sikerült hozzájutni?

Nem minden vándorút céltalan...

(#23068) albert8 válasza 3.Aragorn (#23064) üzenetére


albert8
addikt

Jó kis ház :)
mostanában olcsón be lehet szerezni
csak az a gond vele, hogy kicsit szűkös és nem fekete

Zorel nm

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#23069) 3.Aragorn válasza albert8 (#23068) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Értem, mennyire szűkös? Mert a teszt alapján nem sikerült elképzelni... Pl alaplap kiszereléséhez ki kell-e kötni, 'urambocsá ki kell-e szerelni előtte minden hdd-t odd-t? mennyire kell egy normál atx-es lappal (pl egy olyannal, ami nekem van /asus p5q / ) ügyeskedni, ha ki akarom venni?

Mi számít mostanában olcsónak? :))

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#23070) albert8 válasza 3.Aragorn (#23069) üzenetére


albert8
addikt

Be lehet persze, nem arra gondoltam, hanem mondjuk egy Noctua D14-est elég nehéz benne tartani :D +kábeleket rendezgetni
a felső HDD-tartót szerintem érdemes kiszedni, mivel az alsóban úgyis elférnek
15k körül volt már aprón

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#23071) 3.Aragorn válasza albert8 (#23070) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Szerinted nem férne el egy dupla-torony? Alsó tápos, csak a szélesség lehet akadály...
Nekem is az tetszik benne, hogy a hdd rekeszek kiszedhetők. Meg hogy masszív. Amúgy meg rövid úton le lenne fújva feketére sztem...

Nem minden vándorút céltalan...

(#23072) regener válasza 3.Aragorn (#23063) üzenetére


regener
veterán

Nem, mivel még csak tesztfuttatás volt a jelenlegi gépre rákötve... A gépbe ami megy bele még kell egy normális táp és egy CPU hogy elis induljon :D
Amúgy sztem nemfog zavarni, mivel éjszakára mindig kikapcsolom a gépet, esetleg ha torrentezek akkor sem fog zavarni, mivel akkor berakom a gépasztalba és az elején jövő fényt ami az ágyam felé irányul, pedig felfogja a kisasztal :DDD

(#23073) albert8 válasza 3.Aragorn (#23071) üzenetére


albert8
addikt

Mit értesz azon hogy duplatorony? :F
Am meg nem azt mondtam, hogy nem lehet belerakni a D14-et, hanem azt, hogy nehéz művelet

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#23074) 3.Aragorn válasza albert8 (#23073) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A D14-re gondoltam, mint dupla torony hűtés. :))
Nem baj, ha nehéz, szeretek a gépen bütykölni. Lényeg, hogy akár egy ilyen is beférjen.

regener: ok

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#23075) peetmaster


peetmaster
senior tag

Sziasztok!

3 év után eljött az idő, hogy lecseréljem szeretett Cooler Master RC-690-em. Eddig nem is nézegettem a gépházak árait, de most, hogy elkezdtem nézelődni...hát nem egyszerűen leesett az állam! :Y 35k alatt nem találtam olyan házat, amire azt mondanám, hogy az elkövetkezendő 3-4 évre megfelelő lesz számomra. Fontos tényező, hogy az utód jóval nagyobb legyen, mint az RC-690, mert nem valami komfortosan lehet elhelyezni a kábeleket (+ szeretem ha jól szellőzik egy ház). Mindenképp fekete színűt szeretnék (külső-belső) a bútorok és a fal színe miatt.

Szívem szerint HAF-X-et, CM Storm Trooper-t vagy Fractal Design Define XL-t vennéd, de 45-50 ezret most nem akarok kidobni házikóra. :)

Szívesen venném, ha ellátnátok tanáccsal, hogy a 30-35k-s kategóriában mi számít most best-buy-nak. :B

(#23076) horush válasza peetmaster (#23075) üzenetére


horush
addikt

NZXT Phantom van 30k-ért az aprón. Az jó nagy, s minőségre is nagyon jó.

(#23077) AxBattler válasza peetmaster (#23075) üzenetére


AxBattler
félisten

Üdv!

Szvsz a 690-nél jóval nagyobb, minőségi házak 35k-nál jóval nagyobb árcédulával rendelkeznek. Ha ilyen preferenciáid vannak, akkor szerintem tartsd meg a CM-et (35k-ért nem kapsz sokkal jobbat), és gyűjts még hozzá.
Illetve, ha hozzászámolod azt, hogy az aprón simán el tudod passzolni a 690-est olyan 15k-körül, akkor máris megvan a 45-50k!

A 40-50k-s kategóriában nálam egyébként most a Bitfenix Shinobi XL a nyerő, vagy az NZXT Switch 810, bár ezt még nem lehet itthon kapni...

fezlergabor:
Az se rossz.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23078) 3.Aragorn válasza peetmaster (#23075) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Én sem cserélném le ezt a házat, mert ami nagyobb nála és minőségi, az 40-50 körül kezdődik. Használtat meg miért vennél? Akkor használd ezt tovább!

Nem minden vándorút céltalan...

(#23079) peetmaster válasza horush (#23076) üzenetére


peetmaster
senior tag

Én csak fehéret találtam, az meg nekem sajna nem jó. :(

AxBattler: sajnos egyet kell értenem azzal, amit írtál. 50k lenne az az árkategória, ahol már szépen lehet válogatni, csak olyan furcsa, hogy az ember fizetésének a fele egy gépházra megy el. :W Mindenesetre már meghirdettem a 690-et. Ha elvinnék, akkor beruházok egy újra, de ha nem, akkor gyűjtök még hozzá egy kicsit, és veszek valami morcosabbat. Sokkal nagyobb méretre nem lenne szükségem, mint a mostani, mert az egyedi számítógépasztalom a 690-re lett tervezve (+ 5cm lett hagyva a szélességre, és +6cm a mélységre), szóval kénytelen vagyok ezekhez a méretekhez igazítani a jövendőbeli gépházat.

A Shinobi XL-t még nem ismertem, de elég jó házikónak tűnik. :K

(#23080) albert8 válasza peetmaster (#23079) üzenetére


albert8
addikt

CM 692 ami best buy lenne, de nem ennyiért
am pedig Corsair 500R :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#23081) BioNiCMaN válasza albert8 (#23080) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Augusztusban 23k-ért vettem, a mostani ~30k-s ára egy kicsit húzós. :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#23082) albert8 válasza BioNiCMaN (#23081) üzenetére


albert8
addikt

JA én is ezt mondom
nagyon felment erre én is akarnék venni pedig :(((

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#23083) peetmaster válasza albert8 (#23080) üzenetére


peetmaster
senior tag

Huhh, ez tényleg jó kis ház! Ha közelebb lenne az ára a 30k-hoz, mint a 40-hez, akkor szó nélkül megrendelném. :)

(#23084) AxBattler válasza peetmaster (#23079) üzenetére


AxBattler
félisten

Hopsz, tévedtem: a Switch is van már nálunk - 58k-ért... :B

Mondjuk nem értem, az előbb még jóval nagyobbat kerestél. De ha mégsem, akkor szerintem nem éri meg lecserélni, nagyon jó ház a 690-es.

Ha meg belédbújt a kisördög, és mindenképpen változtatni szeretnél, akkor dobd fel egy kis moddinggal - vegyél rá valamilyen menő előlapi panelt + neont, fújasd ki feketére a belsejét, és vágass rá egy oldalsó plexit! :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23085) peetmaster válasza AxBattler (#23084) üzenetére


peetmaster
senior tag

Bocsi, félreérthető volt, amit írtam. A jóval nagyobb alatt azt értettem, hogy sokkal jobb kábelelrendezési technikával legyen ellátva. Az előlapi panel és a mattfekete belső már megvan, csak unalmas már 3 éve ugyanarra a gépházra ránézni nap mint nap. :D

(#23086) kemalboy01


kemalboy01
tag

Szeretnék vásárolni egy jó házat 18.000 ft alatt aminek kiváló a szellőzése és a hűtése,alsótápos.Melyik lenne az a ház?

(#23087) bálint0520


bálint0520
tag

Sziasztok

Szeretnék házat venni csak az a gomdom hogy tanácstalan vagyok. A lényeg hogy beleférjen az uj 990fxa-ud 7 -es alaplap ami E-ATX fórmátumu

(#23088) TSanya válasza kemalboy01 (#23086) üzenetére


TSanya
aktív tag

Bitfenix Shinobi [link]

15k körül már megvehető.

Üdv:
S

(#23089) TSanya válasza bálint0520 (#23087) üzenetére


TSanya
aktív tag

Azt azért jó lenne tudni, mennyit szánsz rá?

(#23090) TSanya válasza kemalboy01 (#23086) üzenetére


TSanya
aktív tag

Most vettem észre, a Bitfenixnek van házon belüli topicja
Ajánlott olvasmány :)

[ Szerkesztve ]

(#23091) bálint0520 válasza TSanya (#23089) üzenetére


bálint0520
tag

ugy 35.000-ret szánok rá max

(#23092) AxBattler válasza bálint0520 (#23091) üzenetére


AxBattler
félisten

Ennyiért Thermaltake Overseer, vagy használtan az alant más által említett NZXT Phantom.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23093) tatabánya


tatabánya
senior tag

Visszatérek inkább az NZXT Vulcanhoz, de egész jól tartotta magát az FD Arc mini az i3-2100 idle 38fok, 5750 43fok mindenfajta házventi nélkül. Mondjuk az ilyen 500rpm környékére leszabályozott lapátok nem tudom mennyi levegőt szállítanának 0 és a semmi között.

(#23094) bálint0520 válasza AxBattler (#23092) üzenetére


bálint0520
tag

És ar Aerocool x-predator-rol mi a véleményed

(#23095) AxBattler válasza bálint0520 (#23094) üzenetére


AxBattler
félisten

Passz, de szerintem egy kategória a kettő.
Egyéni ízlés kérdése, bemutatók alapján nekem a TT jobbnak tűnik, bár az Aerocool meg nagyobb...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23096) bálint0520 válasza AxBattler (#23095) üzenetére


bálint0520
tag

Hát igen nekem az aerocool kicsit jobban tetszik

(#23097) smiti válasza TSanya (#23090) üzenetére


smiti
addikt

Ja van, csak a lőtéri kutya sem jár arra manapság! :B

(#23098) kiiso


kiiso
tag

CM indított egy nyereményjátékot, Cosmos II-t lehet nyerni! :Y

(#23099) AxBattler válasza kiiso (#23098) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem is olyan macerás... :)
Tuti megpróbálom!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23100) kiiso válasza AxBattler (#23099) üzenetére


kiiso
tag

:K Ez még jobb! :Y :C (az előzőt az angliai CM, ezt meg a "központi" csinálja)

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.