Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#204051) szabonagyur


szabonagyur
félisten

BTW autó vásárlásom... lehet nyuszi leszek és kihozok egy új S-Crosst(GL+ vagy GLX, AT) ha megbarátkozok a kinézettel teljesen.

Ez csak egy kiszámolt döntés lesz, semmi más :(

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#204052) Manitou válasza tboy93 (#204046) üzenetére


Manitou
addikt

Akkor képzeld el milyen lehet a fábia. A honda az más világ. :)

(#204053) N.Szil válasza szabonagyur (#204051) üzenetére


N.Szil
tag

Biztos hogy S-Crosst? Én helyedben átgondolnám.
A legendás Corolla most 5 990 000 Ft-ért
Toyota C-HR Hybrid 8 930 0001 Ft-tól

[ Szerkesztve ]

(#204054) vzsryl válasza N.Szil (#204053) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ettől a Corolla-tól szálka állt a faromba, annyira fapad.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#204055) tboldi válasza N.Szil (#204053) üzenetére


tboldi
nagyúr

Max. az AE86 legendás, a többi Corolla csak unalmas tucatautó. :B

(#204056) pècsimunkás válasza tboldi (#204055) üzenetére


pècsimunkás
addikt

E12 Ts azért annyira nem az.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#204057) tboldi válasza pècsimunkás (#204056) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van benne egy kicsit erősebb motor, de ennyi, ugyanolyan semmilyen, mint a többi. 🤷‍♂️
Az EP3 Civicet többre tartom, formára az is jellegtelen, de legalább van alatta rendes futómű.

Az AE86 is csak a JDM kultúrkör miatt legendás. :D

[ Szerkesztve ]

(#204058) Manitou válasza tboldi (#204057) üzenetére


Manitou
addikt

Ja az a corolla kinézetre full tucatautó, pont emiatt kicsit sleeper is volt a maga idejében, bár sok új kis turbós autónak okozna meglepit szerintem most is. A celica 192 lovas 1,8 szívó motorja volt benne asszem.

(#204059) Qru válasza Manitou (#204058) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen az erosebbik Celica motort kapta. Megy az rendesen. :K

#nincsbennetarcsi

(#204060) footy válasza diegho (#204049) üzenetére


footy
addikt

Az 1.6CDTI-k vezerlese nagyon gyenge, a csere 5-600e huf.
En nem vennem.

(#204061) szabonagyur válasza N.Szil (#204053) üzenetére


szabonagyur
félisten

C-HR sok ennyiért nekem, a Corollát megnézem, hogy mit tud ennyiért, akár érdekes is lehet ha van olyan felszerelt mint a S-Cross.

ui. olyat keresek amit el tudok hozni készletről, nem játszik 1 év várakozás.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#204062) cappa72 válasza tboldi (#204055) üzenetére


cappa72
nagyúr

Eléggé hasonlít a Mitsubishi Cordia-ra ez az AE86.
De asszem' nekem nem ilyen volt, hanem talán ae82 ('84? vagy '83? évjáratú, képek alapján már nem vagyok biztos az évjáratban). Tucatautó volt, de... 130LE, 220km/h végsebességgel...
Amikor ezeket felemlegetitek, mindig nosztalgikus hangulatom támad. :B )

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#204063) Qru válasza cappa72 (#204062) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt kb vetek volt eladni. Havernak volt egy 1.6-os Colt-ja. Na az is ugy ment mint a golyo, csak sajnos elproladt a kasztnija. :(

#nincsbennetarcsi

(#204064) tboldi válasza cappa72 (#204062) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az AE86-ot leginkább az RWD hajtás miatt kedvelik, és a benne lévő 16 vagy 20 szelepes 4A-GE-ben is van potenciál (és a digitális műszeregység is rohadt menő volt akkoriban). A japánok előszeretettel drifteltek/nek ezekkel, nagy a kultusza, számos egyéb dologban is megjelent (Initial D, meg videojátékok tömkelege).

Egyébként egyik haveromnak volt Cordiája. :)

[ Szerkesztve ]

(#204065) hobizoli válasza Tothgera30 (#204025) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem toltak le sehol? :)
varosban? :DDD

több drón kell ;P

(#204066) Tothgera30 válasza hobizoli (#204065) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Egyszer mégis, egy román rendszámú kamion, 60-as táblánál, kb. 90-el.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#204067) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Még egy kérdés, mielőtt beleugrok ebbe :D

Akinek volt egyszerre vagy használta kb együtt Golf 7 / Jetta azonos korból (2015-2017 körül) 1.4 TSI-vel vs K Astra 1.4T, menet zaj / szélzaj elsősorban pályán hogy alakult? Tegyük fel, hogy ugyanolyan gumival fut mind2 és 130-al.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#204068) takacsbotond


takacsbotond
őstag

Üdv fórumtársak!
Használt autó vásárlás előtt állok, mert karácsony másnapján egy vén banya totálkárra tette szegény Thaliám (a hírekben is benne volt). :O

Amire szükségem van, egy igénytelen igásló, ami nem kér sokat, de azért lehet szeretni.
Helyt kéne állnia télen, és rossz időben mint futár autó (óránként 4-6, 2-3 perces leállás, azon kívül állandó menet, napi 150km) amikor nem ideálisak a körülmények a robogós munkavégzéshez.
Ezen kívül van bennem egy olyan álomkép, hogy a kocsival bejárnám európát, és esténként menyaszonyommal a kombi lehajtott csomagterében térnénk nyugovóra (persze azért egy matracot is beraknék, hogy kényelmesebb legyen).

A felhasználás így eléggé a két véglet lenne, de talán nem lehetetlen. Ami alkalmasnak tűnik a feladatra az a Renault Megane 3 Grandtour 1.5dci 110le elsősorban. A legtöbb taxis is ezzel dolgozik, ahogy láttam. Mit gondoltok erről a kocsiról?

Tetszene még a Renault Clio 4 Grandtour 1.5dci 90le is, de már szűkösen fér bele a keretbe. Ezen kívül láttam még egy keveset futott, 2018-as Skoda Fabia 1.4 cr tdi 90le-t, viszont bevallom, félek ettől a motortól.

Kíváncsi lennék a ti véleményetekre. Ez egy jó elgondolás lehet, vagy hülye vagyok, és vegyek inkább egy 2011 utáni Suzuki Swift 1.2-es szívóbenzint, ami termeli a pénzt, azon kívül meg üljek inkább otthon?

:R

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#204069) zoo8800 válasza takacsbotond (#204068) üzenetére


zoo8800
veterán

Egy kisebb kombi kb. 150-170 cm hosszú, viszonylag sík felületet tud adni, ezen semmikébb nem lesz kényelmes az alvás, hacsak nem vagytok törpék :) Kemping viszont millió helyen van, és többsége nem drága. Emellett lesz hol zuhanyozni és WC-re menni.
Amit ezzel mondani akarok: a kocsiban alvás ne legyen szempont. Vakvágány.

rip and tear, until it is done

(#204070) Paxker315 válasza szabonagyur (#204067) üzenetére


Paxker315
addikt

tippre a Jetta a leghalkabb utasterű, mert, szedán, a hátsó futómű zajai így jobban el vannak szigetelve, és, úgy rémlik, ADAC teszt szerint is csendesebb hajszállal a Golftól. :R

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#204071) szabonagyur válasza Paxker315 (#204070) üzenetére


szabonagyur
félisten

Köszi :)

Jetta/Golf nekem egyre megy, szeretem a sedan formát. Az összehasonlítás inkább VW/Opel ezen modelljei lenne :D

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#204072) Vismajor01 válasza zoo8800 (#204069) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nemár kombiban nem lehet aludni. Prius minden csak nem kombi és simán aludtam benne, lehajtott ülésekre matrac oszt kész. Nem csinálnám menetrendszerűen de szükségben teljesen jól szerepelt

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#204073) zoo8800 válasza Vismajor01 (#204072) üzenetére


zoo8800
veterán

Ha jól vettem ki a szavait, akkor ők igencsak menetrendszerűen csinálnák ;) és nem 1, hanem 2 ember aludna a kocsiban. Meg némi csomag is lenne náluk, ha már Európát akarják bejárni.
Én is aludtam már párszor a kocsiban, ráadásul az nem is kombi volt, de nem sírom vissza az alkalmat.

rip and tear, until it is done

(#204074) tboy93 válasza zoo8800 (#204073) üzenetére


tboy93
nagyúr

En egyszer aludtam az accord hatso ulesen, borzalmas volt :D

(#204075) Paxker315


Paxker315
addikt

Nincs olyan nő, akiért bevállalnék több napos autókázást \ autós túrát :D Max ha ő vezet. ;]

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#204076) Qru válasza tboy93 (#204074) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyszer a Jazz-ben. Na azt en sem csinalnam ujra ha nem muszaj. :D

#nincsbennetarcsi

(#204077) footy válasza szabonagyur (#204071) üzenetére


footy
addikt

KB ugyanaz mind, ahogy fentebb is irtak a futomuzaj a szedan, illetve 5ajtos valtozatnal kevesebb lehet mint a kombinal. Az astranal figyelni kell, mert evjarat es felszereltseg fuggvenyeben nem mindegyik volt zajcsokkento(laminated SA a szelvedo aljaban) szelvedovel (a golf7nel elvileg alap volt) es nehanynal a kerekjarati iv zajcsokkentojet is elsporoltak. (BS1 /Akustikpaket a csomag neve)
En Astrat neznek, mert abbol konnyen talalni jol felszereltet AGR ulessel. Pont emiatt esne ki a Jetta mert abbol csak comfort/trendline van szar ulesekkel

(#204078) szabonagyur válasza footy (#204077) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meglátom adott összegért milyenek vannak.

Túl régóta gondolkozok a dolgon és túl sok a szempont, a keret meg véges amit rá akarok szánni.

Jelenleg 5M körülig, benzines (akár automata még akkor is ha 7-s DSG) nem sok minden van. Fentebb használtban nem mennék, mert akkor már mindegy ha új S-Cross vagy hasonlót keresek.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#204079) Paxker315 válasza szabonagyur (#204078) üzenetére


Paxker315
addikt

Seat Leon \ Toledo? Pug308, Mégane, C4? Vagy nem tetszenek?

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#204080) szabonagyur válasza Paxker315 (#204079) üzenetére


szabonagyur
félisten

Seat és Skoda is ott van a VW mellett a kalapban ha találok jót.

Skoda oldalon Octaviat nézek de ott dízeleket látok nagyrészt, Seat meg ritka.

Francia vonalat nem néztem, ott nagyon nincs meg melyik motor ami jó stb.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#204081) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Megane 2 utolsó verzió mennyire életképesek 1.4 és 1.6 szívó benzinnel? Ez lenne a tárgyban szereplő járgány.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#204082) dj79 válasza Tothgera30 (#204081) üzenetére


dj79
senior tag

A motor alapvetően nem rossz, 1.6-bán van okoskerék, fhp jeladó meg trafó szeret benne elhullani, illetve pár lambdaszonda rumli előfordulhat (a hátsóból csak gyárit érdemes, nem annyira olcsó). A váltó rövid, de bírja a pörgetést.
Ami gyenge ezekben (pedig így is sokat javult a pre-fl modellhez képest): motor és váltótartó bakok, első lencsés fényszóró fényereje nagyon gyenge, indítókártyák, légzsákátvezető szalag, fűtés előtétellenállás, valamint a futóműben a rugók szeretnek töredezni. Ja, és mivel az ötajtós rövidebb tengelytávval készült, a hátsó üléssor lábtere szűkös.

[ Szerkesztve ]

(#204083) molnarpeter válasza takacsbotond (#204068) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Golf 4 Van 1.9 TDI olcsón fenntartható motor, alkatrész azonnalra hegyekben áll, amortizáció költség évek alatt is néhány százezren belül marad, önhibás baleset esetén olcsóbban javítható. Maradék pénzből meg bérelnék egy lakóautót :D
110 lovas 1.5 dci-t főleg ütni-vágni szerintem necces, emlékeim szerint Conti/VDO porlasztós - drága és érzékenyebb fajta, plusz DPF biztosan nem díjazná a használat módját (más kérdés, hány taxiból van kivésve). Forint/km vonalon itt már casco-ban is gondolkodnék. Nem nálad volt a Thalia üzemanyagrendszere volt koppra felújítva? Mennyi amúgy a napi km?

[ Szerkesztve ]

(#204084) footy válasza szabonagyur (#204078) üzenetére


footy
addikt

Ha kell az automata en Astrat vennek. Nem csak azert mert a vw szarazkuplungosban van 1-2 konstrukcios hiba, hanem mert az osszes szaraz-duplakuplungossal szar parkolni(lassu, iranyvaltas, hirtelen megindulas, bakkecskezes) es nem kusznak szepen.
ui. Ha meg tudsz baratkozni az icockpittel akkor egy FL 308(aisin automata) se rossz.

[ Szerkesztve ]

(#204085) Luck Dragon válasza footy (#204084) üzenetére

308 esetén hozzá tenném a fedélzeti rendszer végtelen lassúságát és gondolkodási idejét is a megszokások köze .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#204086) szabonagyur válasza footy (#204084) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak nincs (minimalis) Astra 5M-ig automata, kevesebb (<80.000) km-el a raszant osszegert.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#204087) Qru válasza szabonagyur (#204078) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Es ha sokat filozol akkor meg ezekrol is lecsuszol mert mennek felfele az arak. Szaraz dsg-t felejtsd el, mert szarok es nem javithato csak cserelheto.

#nincsbennetarcsi

(#204088) P11


P11
csendes tag

Sziasztok!

BUÉK! :)

Nissan Juke 1,6 benzines 2013-2015).
Van valamilyen típushiba vagy olyan kifejezetten Juke-ra jellemző rész amikre érdemes odafigyelni vásárláskor?

(#204089) rob210


rob210
nagyúr

Sziasztok.
Lassan esedékessé válik a 22.ik életévébe lépett megane classicom lecserélése.
Bár fáj a szívem, mert amúgy semmi baja , de kell egy euro 5 ös autó úgy döntöttem, mert ha menni kell menni kell és egyre jobban közeleg az euronorma komolyan vétele itthon is.

Magyarán: Turbó motor off, opel off, VW konszern off, olasz off, ford off.

Amiket néztem:
Toyota auris, megbízható jó ismerem, de papír az egész. :(
Mitsubishi colt nem ismerem, a motorja jó az tudom, de a rohadási hajlama milyen?
Nissan note / tiida ezek tetszenek ismerem őket "kicsi" egyszerű igavonó.
Kia ceed na ez nagyon tetszik, de rohadásra hajlamos :( erről esetleg van valakinek infója, hogy itt történt-e változás.
hyundai i30 ugyen ez.
Illetve a hozzám legközelebb álló megane 1.6 16v 110 le 6seb. Valószínű, hogy ez lesz a befutó kombi változatban a nyújtott padlólemez miatt, de gondoltam nyitok a világ felé és nem leszek szűk látókörű.

kor 2009 és felette, csak benzin és csak szívó. minél kevesebb elektromos kütyüvel.
vélemény?
:R

Renault power

(#204090) pècsimunkás válasza rob210 (#204089) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Jó a Mégane!
Mai szemmel is jól néz ki, és 10 év múlva is jól fog kinézni.
Jól sikerült autó, de ezt tudod te is :) .
Vedd azt!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#204091) Gombinyó válasza rob210 (#204089) üzenetére


Gombinyó
őstag

Maradj a K4M-nél, Megane +1

(#204092) szabonagyur válasza Qru (#204087) üzenetére


szabonagyur
félisten

Automata valto mind kockazat, lathatod a Honda eseteben is (lassan 100%ra bebizonyosodik), ezert nem vetem el a szaraz DSG-t.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#204093) Qru válasza szabonagyur (#204092) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah csak nem mindegy, hogy 100-200-bol felujitjak vagy 500k-ert csertetheted egyben az egeszet. Nem veletlenul olcso hasznaltan a szaraz dsg (latod Opelbol nem igen kapsz ennyiert automatat).
A piac bearazza kegyetlenul a szar konstrukciokat.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#204094) szabonagyur válasza Qru (#204093) üzenetére


szabonagyur
félisten

Meglatjuk mi lesz, hasznalt automata riziko mindenkeppen.
Astra artol fuggetlenul ritka automataban.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#204095) grizlisandor válasza rob210 (#204089) üzenetére


grizlisandor
addikt

Turbóbenzint a felhasználási mód miatt zártad ki vagy csak a szerelői tapasztalataid alapján?

(#204096) Veron


Veron
őstag

Corolla E210 1.2T vs Leon 5F 1.4 TSI összehasonlítási alapja van valakinek?
Főleg megbízhatóság, minőség, praktikum, vezethetőség, kényelem, szervizköltség tekintetében.
kösz!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#204097) rob210 válasza grizlisandor (#204095) üzenetére


rob210
nagyúr

Nincs rá szükség , amit egy 110le benzin motor nem old meg olyan helyzetbe én nem megyek bele .
Valamint az is csak plussz meghibásodási lehetőség, mind elektromos, mind mechanikus tekintetben.
De ha turbó benzin lenne, akkor nagyon egy autós lenne a választás. :R

Renault power

(#204098) rob210 válasza Veron (#204096) üzenetére


rob210
nagyúr

Tsi szervízköltségben biztos, hogy drágább.
Amúgy meg ízlés kérdése.
Szerintem nem egy kategória.
A toyota nagyon vékonyka anyagból van.

Renault power

(#204099) hobizoli válasza Qru (#204093) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a piac nem azt arazza be
egy akarmilyen muszaki zsakutca nemet technika is dragabb a piacon, csak attol, hogy nemet
akkoris, ha az eletedet rakoltod kozben :U

több drón kell ;P

(#204100) Qru válasza hobizoli (#204099) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor nezd meg a Hondak arait es dobsz egy hatast rogton…

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.