Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#204151) vzsryl válasza tboy93 (#204150) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Leon-ból is van olyan. ;)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#204152) diegho válasza vzsryl (#204149) üzenetére


diegho
nagyúr

Imádom a leon-t. Majd meglátjuk miből milyen lesz készleten. Ha jön cégautó, akkor viszont el kell adnom a leon-t, mert nem tudom hová rakni :O

(#204153) tboy93 válasza vzsryl (#204151) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elhiszem. Azert mondom nagyon függ attol, hogy mi a keret es milyen leont adnanak milyen ceed elleneben. Egy alap leon kombi 10M+ automataval es meg mindig csak alap leon, egy zonas klimaval. Ez innen indul. A ceednek meg ez a teteje, 10"-os navival panorama tetovel 160 le mild hibrid benzinmotorral automata valtoval stb stb.

(#204154) Veron válasza diegho (#204147) üzenetére


Veron
őstag

Leon ;)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#204155) vzsryl válasza diegho (#204152) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Átveszem, ha kicsit vételi ár alatt odaadod. ;]
Rá egy napra meg felteszem hahu-ra 1M-val drágábban. :DDD

#204153 tboy93: Nem tudom, hogy Seat-éknál mennyit engednek, de kollégám 1.5 Style Kodiaq-t néhány plusz extrával (pl. gyurma szürke fényezés) 9.6M-ért rendelte flotta kedvezménnyel. Most hahu-n egy ilyesmi 12M felett kezdődik. Szerintem a Leon-t simán le lehet olcsózni' 7M környékére.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#204156) tboy93 válasza vzsryl (#204155) üzenetére


tboy93
nagyúr

Van ismerősöm nagyobb auto berlos cegnel, KIA-nal 10%-ot kapnak, Skodanal meg 15%-ot, Seat is hasonlo lehet. Egy 10M-s Leont nem hoz el senki 7M-ert :N Az 30% ...

[ Szerkesztve ]

(#204157) Gergőke88 válasza tboy93 (#204156) üzenetére


Gergőke88
addikt

Skoda listaárhoz képest 15-22%….

(#204158) diegho válasza vzsryl (#204155) üzenetére


diegho
nagyúr

Na persze... Amúgy mennyit érhet most? 2013/11 99k km, 1.4 Style törésmentes.

(#204159) vzsryl válasza diegho (#204158) üzenetére


vzsryl
nagyúr

3.090.000 Ft-ot ;]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#204160) dangerzone válasza vzsryl (#204149) üzenetére


dangerzone
addikt

Mondjuk az új Leon-ban szerintem a gombtalan infotainment rendszer / klíma, ami még lehetne "kérdés". Legjobb ha Diegho ki is próbálja őket, mielőtt dönt.

[ Szerkesztve ]

(#204161) hdanesz


hdanesz
senior tag

Sziasztok,

Új autó témában szeretnék tőleteket tippeket/tanácsot kérni.
A keret 7 millió ft (forgalomba helyezéssel együtt)
5 ajtós autó lenne a cél vagy kombi...de inkább 5 ajtós preferált. Benzines...és ami fontos lenne bele: ülésfűtés, deréktámasz (nem gond ha nincs, de akkor legyen alapban kényelmes ülés :D ) tolatóradar vagy kamera. Nem használnánk hosszabb utakra, nagyrészt város...alkalomadtán országút....kb. 70-30 arányban.

Eddig két kiszemelt van:
Hyundai i30 1.5 DPi Prime illetve Kia Ceed 1.0T (120LE) Gold felszereltséggel.

Kb. testvérautókról van szó...kis túlzással csak a 'héjuk' más....meg ebben az esetben a motor... :D
Erről a két autóról van valakinek tapasztalata? Illetve szívesen vennék más márkáktól ajánlatokat mint alternatíva. Igazság szerint nem zárkózunk el 1-2 éves használt vásárlásától sem...de az ajánlatokat nézve, kb. ott vannak árban mint az újak. :(

Köszönettel,
Dani

(#204162) Gombinyó válasza hdanesz (#204161) üzenetére


Gombinyó
őstag

Megane grandtour 1.3tce-re megpróbálnék ráalkudni, hátha befér a keretbe egy intens.

(#204163) hdanesz válasza Gombinyó (#204162) üzenetére


hdanesz
senior tag

Azt bőven felé lőttem volna. 8.4 millió....metálfény nélkül az általad említett konfig.
Hogy lesz ebből 7 átadva? :Y

(#204164) tboy93 válasza hdanesz (#204163) üzenetére


tboy93
nagyúr

En 8M-ig kerestem automata kombit, Ceed lesz. Es inkabb 9M. Skodabol van meg talan a Scala ami belefert. Ha 5 ajtos eleg nezz ra a Corollara is, bar abbol az alap 1.2 eleg kula (hengerfejesedik).

Hunyadi es Kia kozul vedd amelyik jobban testhez all. A dpi hosszutavon talan megbízhatóbb lesz, cserebe eselyes hogy az 1.0T dinamikusabb a turbó miatt. Ha sokat mesz akkor a hunyadi 5 ev korlatlan km-es garija jobb, ha keveset akkor a KIA 7 ev / 150e km-es garanciajaval jarhatsz jobban.

Amúgy ha nagyreszt város, akkor lehet a hyundai szivo 1.5-ose mellett dontenek.

[ Szerkesztve ]

(#204165) Ursache válasza tboy93 (#204156) üzenetére


Ursache
senior tag

vagy inkább 100%. bocs :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#204166) tboy93 válasza Ursache (#204165) üzenetére


tboy93
nagyúr

:D

(#204167) szabonagyur válasza hdanesz (#204161) üzenetére


szabonagyur
félisten

Superb-vel mi lett a meghúzáson túl?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#204168) hdanesz válasza szabonagyur (#204167) üzenetére


hdanesz
senior tag

Megcsinálták, még karácsony előtt. Céges autó érkezik hamarosan, a Superb meg túl nagy második autónak. :) Így eladósorba került.

@tboy93: Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#204169) szabonagyur válasza hdanesz (#204168) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jaa értem :) CASCO legyen az újra, amennyire emlékszem nem vagy túl szerencsés az újakkal (CIVIC talán?).

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#204170) Qru válasza diegho (#204152) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg, hogy mikorra gyartjak le… Most rendelt ceges Skodat oktoberi szallitassal vallaltak.

#nincsbennetarcsi

(#204171) Gombinyó válasza tboy93 (#204164) üzenetére


Gombinyó
őstag

Bocsi, de ez a hengerfejesedik infó honnan?
Én azért mertem ilyen motorral szerelt autót venni, mert a céges flottában is voltak aurisok ilyen motorral, amiket tavaly szórtunk ki 5 évesen, nem egyet túl a 150k km-en, egyikkel sem volt gond, pedig rúgták őket rendesen.
Próbáltam egyébként is utána olvasni, e210 corolla csoportban is sok van belőle, de senki nem panaszkodott még.

(#204172) tboy93 válasza Gombinyó (#204171) üzenetére


tboy93
nagyúr

Sogorom toyota márkaszervizben dolgozik, az 1.2es turbo motorok van hogy 30-40e km utan mar popblemasak :( nsm allitom hogy 100%-os a meghibasodasi arany, de nem egy motorral fordult elő. CHR volt azt hiszem legutóbb bent ilyen problemaval naluk, a motor ua szerintem.

ugyan igy pro acet sem javasolnek, annyi nyűg van vele

[ Szerkesztve ]

(#204173) aero. válasza tboy93 (#204172) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Bocs, hogy belevaú. Már nem először olvasom, elég hiteltelen ez a sógorodtól és tőled. Bármilyen konkrétum nélkül (itt és a pro ace kapcsán is) ezzel max elijeszteni tudod a potenciális vásárlókat, akik meg érzékenyek is és beveszik. Csak hirtelen 1-2 külföldi fórumba beleolvasva sem találtam ilyet, minimális olajfogyasztás előfordul. Itt is van elégedett tulajdonos.

[ Szerkesztve ]

(#204174) Veron válasza Gombinyó (#204171) üzenetére


Veron
őstag

Ez szamomra is meglepo. Vasarlas elott utanaolvastam es csak kokszosodasrol irtak nehany esetben. Mas tipushibat nem talaltam, megbizhato es kulturalt motor hireben all.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#204175) hdanesz válasza szabonagyur (#204169) üzenetére


hdanesz
senior tag

Nagyon is jól emlékszel. :(

(#204176) BigBlackDog válasza aero. (#204173) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én mondjuk simán el tudom képzelni, hogy volt már probléma néhány ilyen motorral (persze kérdés, hogy az eladott darabszámhoz képest milyen arányban). Manapság kb. mindegyik konstrukcióra lehet hallani panaszt, de sokszor alapvetően felhasználói hozzáállás, vagy nemtörődömség is erősen hozzájárul.

Viszont én is kíváncsi lennék a konkrét okra ezekkel a szervizlátogatásokkal kapcsolatban. :B

(#204177) Gombinyó válasza tboy93 (#204172) üzenetére


Gombinyó
őstag

Érdekes amit írsz, a fb csoportok is általában akkor hangosak, ha hiba van a kocsival, az elégedett tulajok meg csak használják csendben. A korai 1.2T-vel valóban volt kokszosodás probléma, amit Veron is ír, de azt már javították és azóta az sem jellemző. Én lassan viszem a 60ezres karbantartásra, de nyoma sincs motorikus problémának. :)
Sokkal inkább választanám ezt a kis 1.2-es turbos motort ismét, mint a 3 hengeres KIA-t.

(#204178) Gombinyó válasza hdanesz (#204163) üzenetére


Gombinyó
őstag

Konfigurátorban nézed a listaárat? Renaultnál az ugyanúgy csak mutatóban van, mint egy VW-nél, ilyen az üzletpolitikájuk. Anno a Clioból 20%-ot engedtek, sztem most is hasonló kedvezmények repkedhetnek még mikor belépsz a szalonba. :) Azért írtam, hogy meg lehet próbálni ajánlani 7m ft-ot egy grandtourért.

[ Szerkesztve ]

(#204179) tboy93 válasza aero. (#204173) üzenetére


tboy93
nagyúr

A pro ace kapcsan multkor is irtam konkret dolgokat szerintem. Annyi hibakodot general a vatta uj auto, hogy a ceges tovabbkepzesen is csak annyit mondanak ra, hogy csak azzal foglalkozzanak bent amit a user jelez, a tobbit toroljek csendben. Ugy jonnek ki a gyarbol az autok, hogy a kerekcsavar nincs meghuzva rajta rendesen. Multkor egy zorges miatt kikaptak az egyikbol a komplett muszerfalat, mire 1.5 nap melo utan kiderult hogy egy üzemanyag (?) cső szabadult el az uj auto aljan es hozzaverodott egy masikhoz. Hivatalos megoldas nincs, maradt a gyorskotozo, a gyari rendszerben alkatreszt nem látni hozza :W Felcsorrentettek a kozpontot valami fekalkatresz kapcsan multkor, hogy alvazszam alapjan amit rendeltek nem illik az autora. Erre a valasz az volt, hogy a gyarban neha ha elfogy az alkatresz szimplan masfelet tesznek bele :Y Ez a Peugeot fele toyota nem lett egy nagy eresztes, maradjunk annyiban.

Es ne erts felre, en amugy szeretem a toyotat. Ha kicsit nagyobb lett volna a keret akkor biztos hogy egy 2.0 corolla kombit rendelek a ceed sw helyett.

[ Szerkesztve ]

(#204180) tboy93 válasza Gombinyó (#204177) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat en leginkább egyiket se vennem, 1.0t helyett inkabb 1.5 dpi hyundai reszemrol, toyotanal meg egyértelműen hozzatennek meg annyit hogy az 1.8 hibrid beleferjen, az egy nagyon jol sikerult hajtaslanc. Vagy elengednem a toyotat.

(#204181) tboy93 válasza BigBlackDog (#204176) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem torodomseg megint mas, a KFC-s toyota aygokat is hozzajuk viszik, azokat gyakorlatilag tonkre teszik a futarok. Motor, valto és jomultkor kormany ECU(!) hibaval hoztak vissza egyet, utobbit jo kérdés hogyan tették tönkre... Az pl mas auton eddig meg nem fordult elo, csak a KFC altal hasznalton.

(#204182) pècsimunkás válasza aero. (#204173) üzenetére


pècsimunkás
addikt

tboyon kívül én sem hallottam még panaszt az 1,2 t- re.
Én is vígan elvagyok vele.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#204183) tboy93 válasza pècsimunkás (#204182) üzenetére


tboy93
nagyúr

Az aurisban ugyanaz az 1.2 van mint az új corollában és CHR-ben?

(#204184) pècsimunkás válasza tboy93 (#204183) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Szerintem igen. A CHR- ben tuti. De a Corollaban is valószínűleg.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#204185) Balázs_a_laz válasza Balázs_a_laz (#203970) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

Sziasztok,<br/>végül S-MAX lett, június végére/július elejére ígérik, nem volt jobb alternatíva. Normálisabb felhasználásnál talán 7 alatt is elmegy városban, aztán használat közben majd kiderül.<br/>Mindenkinek köszönöm a segítséget!

Itt tilos hirdetni, meg akkor is ha offba rakod!

[ Módosította: Qru ]

(#204186) cappa72 válasza Balázs_a_laz (#204185) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Kiváncsian várom majd a beszámolót, és képeket! :K
Dízel lett, vagy benzines hibrid?
Színe? Felszereltsége? 7 üléses? Családi kedvezmény bejátszott?

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#204187) tboy93 válasza Balázs_a_laz (#204185) üzenetére


tboy93
nagyúr

Wow, dízel vagy hibrid hogy ilyen jól fogyaszt ekkora kasztnival városban?

(#204188) Vismajor01 válasza tboy93 (#204187) üzenetére


Vismajor01
addikt

Vagy együtt :D Nálam jelenleg 2.4/l az állás. dizel+hibrid. :D

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#204189) diegho válasza Qru (#204170) üzenetére


diegho
nagyúr

Ceed állítólag lenne nagyon hamar. Beneveztem arra. 1.5 160ló Gold.

(#204190) tboy93 válasza diegho (#204189) üzenetére


tboy93
nagyúr

Bruh :D Épp most írtam a másik topikba. November legelején rendeltünk Kia Ceed SW-t, GOLD + ADA, 160 tgdi 7DCT, aztán ígérték hogy decemberben gyártják le és januárban vehetem át. Most kaptam az infót, hogy február végén gyártják le leghamarabb és akkor talán március közepén vehetném át. Szóval most ott tartunk, hogy 5.5 hónapra mondják, ami még egyáltalán nem biztos hogy így is lesz...

(#204191) Balázs_a_laz válasza cappa72 (#204186) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

Hybrid. Volt olyan (magyar) teszt, ahol 7 liter körül mentek vele városban, volt, ahol (Galaxyval) 9 literrel, külföldi oldalakon agglomerációs bejárás során (20%) és városi használat esetén (80%) vitték be 7 liter alá. Autópályán 130-nál 8-at eszik, fentebb még többet, de ez ilyen bicikli, 50%-50%-os használat során, ha 8 alatt lesz én elégedett leszek, de nyilván ez akkor fog kiderülni, ha elkezdjük használni.

Mivel január 1-től kivették a személyautó finanszírozási lehetőséget a Széchenyi Lízing Go-ból, így maradt a nagycsaládos kedvezmény... (különben céges lett volna). Így is drágább, mint amit ér (szerintem, pedig elég finom kedvezményünk van a kereskedőnél), de kényszer helyzetben voltunk a picik miatt és ez hamarabb megjön, mint a dízel Touran. A Széchenyi Go átvariálása eléggé fáj...

Dízelt elvileg nem lehet rendelni S-Maxból.

Felszereltség:
ST Line, Agate Black szín, Salerno Leather kárpitozás piros varrással (10 irányban elektromosan állítható első ülések, memóriás vezető ülés, prémium Sport első ülések, 2 irányban manuálisan állítható deréktámasz), 8X19"-os könnyűfém felni 245/45R19, harmadik sori ülés csomag 3 - 2 külön álló, nyomógombbal automatikusan le, manuálisan felhajtható ülés (Easy Fold TM), tárolórekesz a csomagtér padlójában, 1., 2. és 3. sori biztonsági öv figyelmeztetés, 2. és 3. sori olvasólámpákkal, 2. és 3. sori függönylégzsákkal, panoráma fix napfénytető, infravörös hővédő üvegből, manuális napfényrolók a hátsó ajtókon, napfény- és hővisszaverő szélvédővel, business csomag 2: aktív, ki/beparkolást segítő automatika, első/hátsó parkolóradarral, osztott képes front kamera (tolatókamerát tartalmazza), adaptív sebességtartó automatika, adaptív, intelligens LED fényszórórendszer, kulcs nélküli ajtónyitó- és indítórendszer, elektromos kormányzárral, elektromos csomagtérajtó-nyitásérzékelő a lökhárító alatt, holttérfigyelő rendszer, ICE csomag 59, SONY prémium navigációs rendszer, akusztikus és zajvédő üvegezés az első ajtókban, 2 db USB kimenet, vonóhorog.

(#204192) Balázs_a_laz válasza tboy93 (#204187) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

A dízel hybrid jó lenne :D. Egy GLE350de-t el bírnék fogadni, az most ebből a szempontból mindent ver szerintem. 100 km elektromos hatótáv (városi/agglomerációból bejárós körülmények között), a dízel meg utazni kiváló. Szintén 2 liter körüli most ennek az átlaga (6000 km van benne, az a baja, hogy nem az enyém :)))

(#204193) tboy93 válasza Balázs_a_laz (#204192) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ja, ilyen van a fonokomnek. Alig megy a dizelmotor. 70 km koruli hatotavja van csak amugy a valosagban. Bar gondolom labfuggo.

[ Szerkesztve ]

(#204194) Vismajor01 válasza Balázs_a_laz (#204192) üzenetére


Vismajor01
addikt

Hát arra csorog nekem is rendesen. Csak azt nézem hogy 40 misi az ára, 30 misiből pedig elég sok dizelt tudok tankolni xD

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#204195) cappa72 válasza Balázs_a_laz (#204191) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem 1.5ekobúsztos 7 személyes van, agglomerációban lakom, néha megyek hosszabb utakat.2 év alatt 23k km ment bele, és a teljes átlagfogyasztás 8.43. Én 9 literrel már kiegyeztem volna, szóval nem vagyok ezzel elégedetlen. Kiváncsi vagyok, hogy a hibrid mennyit eszik majd, lévén a motor lökettérfogata nagyobb, de elektromos támogatású.

ST Line, Agate Black szín
Szóval a sötét oldal... :)
:C

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#204196) tboy93 válasza cappa72 (#204195) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fekete autó az isten csapása :D Mosóból nem állsz ki vele úgy, hogy ne legyen újra poros.

(#204197) Balázs_a_laz válasza tboy93 (#204193) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

Én csináltam vele 97-et, de a kollégám azt mondja, hogy a 100 is összejön neki simán, az biztos, hogy nem csak látszat PHEV. Nézni kell a készletes autókat, néha-néha egy-két jót ki lehet fogni vakmerő áron.

(#204198) Balázs_a_laz válasza cappa72 (#204195) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

Eddig kizárólag fehér autóim voltak, a sajátom kocsim és a feleségem Kuga-ja is fehér amit cserélünk, szóval inkább a Jedikkel vagyok :).

A fogyasztásra nagyon kíváncsi leszek. A Kuga nálunk stabil 10 liter (nem nulláztuk a trip2-t még mióta meg van, ez 40.000 km átlaga), ilyenkor télen városban 13-14, aztán nyáron meg 8-10. Ha ennél jobb, akkor már elégedett leszek. Hogy eszik nálad ilyen keveset? Súlyra kb. egyforma a két kocsi, bevallom mindig hitetlenül állok a fogyasztás bajnokok előtt :).

(#204199) tboy93 válasza Balázs_a_laz (#204197) üzenetére


tboy93
nagyúr

A főnököm nem annyira finomkodós, előtte SQ7-e volt, ahhoz képest ez egy csiga :D

(#204200) tboy93 válasza Balázs_a_laz (#204198) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha a súly azonos is, a forma is nagyon sokat számít. Nem mindegy milyen homlokfelülettel tolod magad előtt a levegőt.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.