Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#204951) rbalint88 válasza szabonagyur (#204935) üzenetére


rbalint88
addikt

Ezzel mi a baj? [link] asszem ez belefer a feltetelrendszerbe :)

footy, vzsryl: beallitas kerdese is, en tudok a v60-ban is feszkelodni egy ora utan, meg az a4 b6-tal is el tudok menni egy seggel messzire, azon mulik, mennyire jol van beallitva. :R

(#204952) szabonagyur válasza rbalint88 (#204951) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem is láttam még ezt. Belefér bőven a keretbe, már most 6M körül járok. Akkor már csak időt kéne szakítani rá (ugye nekem keleti vég, így vagy szabi vagy hétvége).

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#204953) Paxker315 válasza rbalint88 (#204951) üzenetére


Paxker315
addikt

És ez csendes ám. : ) Nagyon jól sikerült a zajszigetelése.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#204954) footy válasza szabonagyur (#204952) üzenetére


footy
addikt

A tobbit rakd el szervizre ;]
Mar mikor V50et nezegettem is meglepett hogy mennyivel dragabbak a volvonal ugyanazok az alkatreszek mint a fordnal. Pedig a V50 gyakorlatilag egy premium focus volt.
A V60 S60 koltsegeit nem neztem meg de szerintem olcsobb nem lett.

[ Szerkesztve ]

(#204955) molnarpeter válasza rbalint88 (#204951) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Eddig nem nagyon győztek meg ezek az új dízelek, korai ilyen fiatal kocsikon olajzabával szenvedni.

(#204956) geckowize


geckowize
őstag

Sziasztok,

Meg szeretném venni első autómat, a következő kritériumokkal:
- Budapesten városban max hétvégente lenne keveset vezetve
- 2-3 hetente 150-200 km út Budapestről vidékre
- Nyaranta Adriára lecsurgás elég valószínű
- Keret: 2M, nagyon max 2,5M
- Max. 10 éves legyen (tehát min. 2012-es évjárat)
- Klíma, elektromos ablak, tolatóradar/kamera, bluetooth fejegység
- 4 vagy 5 ajtós
- Alakra ferdehátú ok, de inkább lépcsőshátú / sedant szeretnék, kombik nem tetszenek, hiába nagyobb a csomagtér :)
- Bár forgatónyomatékra nem lehet szűrni (pedig az többet mond nekem, mint a hengerűrtartalom és lóerő), jó lenne azért legalább egy 170 Nm-es (családi 2004 Yaris 1.4 D-4D-ből kiindulva)

Körülnéztem használtautón azok közül amelyek külsőre bejönnek és ezeket találtam (legolcsóbb árak):
- VW Polo V (Diesel): 1,5M
- Skoda Rapid (Diesel): 1,75M
- Toyota Corolla (Benzin): 1,9M
- VW Polo V (Benzin): 1,9M
- VW Golf VI (Benzin): 1,95M
- Mitsubishi Lancer (Diesel): 2M
- Toyota Auris (Diesel): 2M
- Toyota Avensis (Diesel): 2M
- VW Polo VI (Benzin): 2,1M
- VW Golf VI (Diesel): 2,1M
- Toyota Corolla (Diesel): 2,2M
- VW Jetta VI (Diesel): 2,2M
- VW Jetta VI (Benzin): 2,4M
- Toyota Auris (Benzin): 2,5M
- VW Passat VII (Diesel): 2,51M

Mi a vélemény ezekről? Meg tudnátok esetleg mondani, hogy ezeknél a modelleknél melyik motorral érdemes őket nézni? A követelményeimet tekintve benzin vagy diesel lenne jobb?

A válaszokat előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#204957) Paxker315 válasza geckowize (#204956) üzenetére


Paxker315
addikt

Passat-Avensis ha ilyen hosszú utak lesznek. Esetleg Jetta-Golf, és dízel. 150-200km, illetve adria miatt mindenképp a zajszigetelést kezelném pr1oritásnak :) Vedd fel kandidátusnak a Citroen C5-öt, Peugeot 508-ast v Renault Lagunát is

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#204958) vzsryl válasza geckowize (#204956) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ennyiért VAG konszern 1.6-2.0CRTDI, PSA-Ford 1.6-2.0HDI-TDCI. Franciából könnyebb újabbat és jól felszereltet találni.
A többi nem hozza a kívánt nyomatékot és felszereltséget, ha 10 évesnél nem lehet öregebb. Jelenlegi piaci helyzetben lehetetlennek tartom azt, hogy minden kitételednek megfelelő autót találj. Esetleg egy olyat meg lehet csípniamire a vételárat még egyszer rá kell költeni.
Reálisan egy ilyen felszereltségű, 10 évesnél fiatalabb, jó állapotú, jól működő autó ára bőven 3M felett.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#204959) geckowize válasza Paxker315 (#204957) üzenetére


geckowize
őstag

Szia, koszi a valaszt! :R
Zajszigeteles persze szamit, de ugye ez alapjan sem lehet szurni sajnos... amiket soroltal (Golf,Jetta,Passat, Avensis, C5, 508, Laguna) azokat esetleg tudod, hogy jol szigetelnek?

Francia kocsiktol szemelyes preferencia miatt tartozkodom, de ha nagyon nem lesz mas es nagyon szukseg lesz ra, kb csak akkor vallalnam be.

#204958 vzsryl: Koszi neked is! :R
Ha bevallalok 15 eveset is (tehat min. 2007), jut eszetekbe barmi hatrany azon kivul h biztositast nyaralasnal nem lehet ra kotni, valamint nyilvanvaloan nagyobb a meghibasodas veszelye?

(#204960) footy válasza Paxker315 (#204957) üzenetére


footy
addikt

+1 a Laguna 2.0cdire es az 508 2.0hdire

#204959geckowize
Zajszigetelesben az 508 nagyon jo es az allure kivitelben az ulesek is kiralyak.
Lagunabol en 3db Faceliftest probaltam, de nekem kicsit mind szelzajosnak tunt.
A Passatnak eleg jo a zajszigetelese de adott aron abbol vagy nagyon gyengen felszerelt vagy lerugott vagy rengeteget futott lesz. (illetve ezeknek a tetszoleges kombinacioja)

[ Szerkesztve ]

(#204961) vzsryl válasza geckowize (#204959) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A max 10 éves autókat ha ennyiért megkapod, akkor ott sokkal nagyobb a meghibásodás veszélye, mintha egy régebbit vennél ennyiért. Nem véletlenül vágják utánad gombokért. Ez a nyilvánvaló. :R
Egyébként 10+ évesből könnyebben kaphatsz pl. részecskeszűrő nélküli autót, de nem olyat, amiből kiapplikálták, hanem olyat, amiben gyárilag sem volt. :)
Én ennyiért olyat vadásznék, ami már nagy eséllyel túl van néhány költségesebb karbantartáson, tehát 300k km-es futásteljesítményén környékén. Ha netán azt írják a hirdetésbe, hogy ennél kevesebb km van benne, akkor az valószínűleg tekerve van (természetesen nem 100%). Dízelt azért vesz a többség, mert sokat megy vele, tehát évente 30k km+, tehát így könnyen kimatekozható, hogy mennyi idősen vajon mekkora a futásteljesítmény.

#204960 footy: A Lagunát én is jó választásnak tartom, de az 508-as tulajok nem hülyék, tehát 2,5M-ért nagyon a kínálat alja van. :(

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#204962) Paxker315 válasza footy (#204960) üzenetére


Paxker315
addikt

Igen, a 2.0HDI-s 508, vagy, az 1.6HDI-s 308 is nagyon észszerű választások. Mondjuk úgy látom, az 508-asok ára elkezdett felkúszni az elmúlt hónapokban, régebben nagyon alulárazottak voltak a konkurenciához képest :K De ugyanez igaz a C4-C5 citroenekre is a szememben.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#204963) Tothgera30 válasza geckowize (#204956) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Lehet mocsok leszek, de ilyen kritériumokkal inkább bérelnék autót. Teljesen felesleges ott rohasztani egy dieselt, amit pár év múlva esélyes hogy jó nagy bukóval tudsz eladni. Ha pedig az autózás világába szeretnél belekóstolni, akkor lehet egy benzines kisautót vagy kompakt darabot néznék, aminél kevesebb a hibalehetőség.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#204964) szabonagyur válasza Tothgera30 (#204963) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nézz meg mennyi egy autóbérlés pár napra :( És akkor alkalmazkodj mindig valakihez stb.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#204965) barnam_ válasza Tothgera30 (#204963) üzenetére


barnam_
nagyúr

Annyit hozzátennék, hogy nem is feltétlenül szükséges a 2-3 hetente 150-200km-es úthoz dízel.
Adriára meg menjen a fene nyári szezonban autóval, hogy álljak a dugóban :)

(#204966) Tothgera30 válasza szabonagyur (#204964) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szgk fenntartás sem két forint, főleg egy "modern Diesel" esetén, ami akár az utcán van rohasztva.

#204965 barnam_: Pontosan, szívó benzin tökéletesen elég erre, főleg ha évi 15-20 ezer km is alig lenne meg. Hosszabb nyaralásra soha nem mentünk autóval, nem is kívánnám senkinek, főleg szezonban.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#204967) szabonagyur válasza Tothgera30 (#204966) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze jogos, hogy nem olcsó, azt nem is néztem, hogy neki erre dízel kell.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#204968) w.miki


w.miki
veterán

Ezekről mi a véleményetek?
Punto
Astra G
Rover 25
Vagy más használt autó 500eFtig Tapolca vagy Szombathely környékén?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#204969) dj79 válasza barnam_ (#204965) üzenetére


dj79
senior tag

Így-így, pont ugyanolyan alacsony volt az átlagsebességünk az 1.4 16v-vel az Adria felé, mint a chippelt dci-vel vagy utoljára a tsi-vel.
kell egy jó kis kettes focus, 1.6 100 ló aztán jónapot.

w.miki: az első kettő tipik “köztesadásvételiscégbenvan” forma hirdeti így első ránézésre… persze ettől még lehet jó az autó, de csak óvatosan.

[ Szerkesztve ]

(#204970) w.miki válasza dj79 (#204969) üzenetére


w.miki
veterán

“köztesadásvételiscégbenvan” ez mit jelent számomra, egyszerű embernek?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#204971) tboy93 válasza geckowize (#204956) üzenetére


tboy93
nagyúr

Elvi hiba van a gondolatmenetedben. Ne azokat a tipusokat keresd, amibol a legolcsobb epphogy belefer a 2M keretedbe. Olyan autot keress, amibol a kínálat felső harmadat kapod meg a keretosszegbol. Annyit megsugok, hogy a 10 eves auto es a 2M jelen piaci korulmenyek kozott nagyon megkoti a kezed.

(#204972) dj79 válasza w.miki (#204970) üzenetére


dj79
senior tag

Számomra azt jelentené, hogy keressek tovább.
A listádban van pl thalia, scenic, megane, xsara, én azok felé indulnék, legalább nem annyira rohadósak.

(#204973) vzsryl válasza dj79 (#204969) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Akinek csak egy közlekedőedény kell, annak biztos mindegy. Azért csak kényelmesebb egy chippelt dízellel utazni, mint a szívó 1.4-essel. Pl. nagyon nem mindegy, hogy pályán 2-2500-at vagy 4000-et forog a motor.

Tothgera30: Ahhoz képest, hogy rémisztgetnek a dízel eladhatatlansággal, az enyémnek a használtpiaci ára 15 hónap alatt kb 30%-kal növekedett. :DDD Persze Pesten előfordulhat, hogy 4-5 év múlva probléma lesz. :R Szerencsére ez engem nem érint, főleg, hogy addigra már nagy eséllyel leváltom.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#204974) dj79 válasza vzsryl (#204973) üzenetére


dj79
senior tag

Persze, de én barnam felvetésére reagáltam. Évi egy adriai utat el lehet viselni bármiben, főleg ha szombaton megy az ember, mert az út nagyrészében a benzines sem tud magas fordulaton pörögni.
Amúgy mindennek kb 30 százalékot emelkedett az ára, kivéve hobridek meg elektromosok, ott sok esetben még durvább a helyzet.

(#204975) molnarpeter válasza w.miki (#204968) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fiat 1.2 16V hengerfejes szokott lenni, 8 szelepesek ajánlottak inkább. Lenne amúgy, de dízel ki volt zárva.

(#204976) Vismajor01 válasza geckowize (#204956) üzenetére


Vismajor01
addikt

Szia,

Én azt nem értem, miért akarsz dizelt? Azt meg már pláááne nem értem, topiklakók miért ajánlanak dizelt...Mert havonta egyszer belegurul 250km vidékre? Meg évente egy adria? Az barátok között is 4 ezer kilométer. A többi meg mind pest város, emiatt akarsz dizelt?

Te tudod, de azt érdemes megfontolni, hogy a "hétvégente néha pest városában" az simán lehet 2 naponta is, HA MÁR VAN AUTÓD. Nekem is volt egy becsült futásteljesitményem amikor autót vettem, aztán mikor megvettem rá 1 évre megszorozhattam kettővel.

Ebből a felhasználásból még ha valós is a "hétköznap bkvzok sé csk hétvége autó" az jön le, hogy min 50%-ban városban fogod hasznláni az autót, és akkor még mindig nem mentél el 8 ezer kilométert.

Nekem dizel van és azért eléggé fáj a lelkem amikor a városban beröffentem a dizelmotort az meg hidegen zakatol...Persze ilyen nekem nagyon ritkán van, mert tölthető árammal meg elő is tudom fűteni.

Nekem nagyon hasonló volt a futásteljesitményem mint neked, megfűszerezve leglaább egy téli külföldi úttal meg jósok balatonozással a nyáron. Én priust hajtottam, pályán se ment 6 liter fölé a fogyasztás városban meg 4 literből elcsászkált. Persze több mint 10 éves és csúnya is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#204977) vzsryl válasza Vismajor01 (#204976) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"Azt meg már pláááne nem értem, topiklakók miért ajánlanak dizelt"

Keret, nagy nyomaték, és mindegy hány km-t megy vele évente, ha annak a nagyja hosszútávú utazás.
Értelemszerűen, ha évente megy vele 8-10k km-t, akkor a drága alkatrészeket sem kell rajta sűrűn cserélni, sőt lehet, hogy neki sohasem. Cserébe amikor előveszi, akkor fogyaszt 5-6L-t, mindezt komfortosan.
10 évesnél fiatalabb, megbízható, benzines, nyomatékos motorral szerelt autó nincs a piacon 2-2.5M-ért. :R

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#204978) Vismajor01 válasza vzsryl (#204977) üzenetére


Vismajor01
addikt

Azt már fixáltuk h enged ebből a -bocsánat- hülyeségből, hogy 10 évnél legyen fiatalabb.

És könyörgöm 170 nm-ert irt, annál kb egy fűnyiró is nyomatékosabb :D

Engedje el a 10 évet, és van gyönyörű Prius 2 2.5m alatt, megbízható, benzines, nyomatékos! Persze 170 nm képest mert több mint 400-at tud. "A benzinmotor négyezres fordulaton 115 Nm-t ad le, az elektromotor pedig a 0-1200-as fordulatszámtartományban 400 Nm-t képes kifejteni. " Nagyobb forgatónyomaték, mint a legtöbb V6-os dízelmotorban ", mondja erre a Toyota weblapja." Szóval: Mindenki vegyen Priust! :D

Persze ellehet adni a kutyát, meg összetörni a malacperselyt és venni azt ami nekem van: V60 phev, dizel is meg elektromos is, 300 le is meg 640 nm is. :D csak ugye az dupla annyi mint a kérdező kerete minimum.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#204979) dj79 válasza Vismajor01 (#204978) üzenetére


dj79
senior tag

Ja, két percig van 400Nm, ha pályán mész, nagyobb dombnak felfelé, Zadartól az alagútig tolhatnád :DDD
A kb 100 lovas dci meg röhögve tartotta a belső sáv tempóját bárhol és nem evett többet, mint a prius.

(#204980) t1 válasza w.miki (#204970) üzenetére


t1
addikt

Ezeket ne , de pl ezt a Puntot megnézném: [link]

(#204981) Vismajor01 válasza dj79 (#204979) üzenetére


Vismajor01
addikt

En megjartam vele tolnat baranyat, es igaz h nem veletlen lett 300 loeros autom utana. :D De en atlagnal szerintem jobban száguldozos vagyok. Es amig nem tehettem meg h jobbat vegyek addig nagyon szerettem. De sose ereztem h nincs ereje a kozlekedesre, pedig voltam vele 2400 meteres hagokon olaszorszagban, szloveniaban, Ausztriában, svajcban. En azert csereltem le mert nekem kell h 140nel odalepek es akkor is huzzon. De ez luxus, szukseg nincs ra. Varosban meg egyebkent nagyon sokakat meglep ahogy megugrik a prius.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#204982) Paxker315 válasza vzsryl (#204977) üzenetére


Paxker315
addikt

egyre siralmasabb a helyzet. Van beállított keresésem-értesítővel, napról-napra kevesebb v már semmi új nincs az értesítők közt. :( (csak AT, 2015-től felfelé, 3-4 ajtós, radar-tempomat, 5millióig bezáróan 150k km-ig)

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#204983) rbalint88 válasza Paxker315 (#204982) üzenetére


rbalint88
addikt

Haha, mi is kb igy futottunk neki tavaly ev vegen, hogy max 6M, nalunk meg a carplay volt feltetel. Hat vegul egesz mas lett, majd ha nalunk lesz, rakok be kepet :B
Az is vicc, hogy kb egy eve kovetek bizonyos tipusokat, a piac utoeren tartom az ujjam, aztan pl a Hyundai Ioniq tavaly tavasszal epp kezdett bemenni 6M ala, most ugyanaz az auto 7,5-8M :DDD :W :Y
Szopo most autot venni, foleg, hogy bizonyos tipusok arat elegge tolja a hype-vonat is. Erdekes, hogy a korabban “draga” Prius ara kb maradt ott, ahol vettuk 2020-ban, ezzel viszont most mar jo vetel, ugy elszallt a tobbi tipus ara :DDD

(#204984) szőröscica válasza Tothgera30 (#204966) üzenetére


szőröscica
addikt

En voltam Del-Spanyolorszagban is autoval, haromszor is. Szezonban. Nem szombaton kell utazni es nincs semmi gond. Egeszen mas elmeny mint mikor lepottyant a repulo 3 ora utan.

(#204985) Paxker315 válasza szőröscica (#204984) üzenetére


Paxker315
addikt

Kinek mi. Én ha tehetem,1-1.5 órától többet nagyon nem szívesen autozok, csak rendkívül nyomós indokkal:)) ilyen távra nem rossz a távolsági busz sem, szigorúan ddAVP orrspray kíséretével. :R bár a tömeg és zsibogas már eleve kizárja, hogy érdemi pihenés, feltöltődés legyen, jobban szeretem ha kihalt, üres időszak van elbolyongni, csodálkozni, érezni, látni. Szoliter :B

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#204986) szabonagyur válasza rbalint88 (#204983) üzenetére


szabonagyur
félisten

Na kíváncsi vagyok :Y

Én még mindig küzdök.

Lehet el kell engednem a dízel opciót, a Honda javítása nagy kérdés lett.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#204987) szabonagyur válasza szőröscica (#204984) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha valaki szeret vezetni, meg akik vele mennek utazni akkor kb. nincs távolság.

De aki csak kényszerből megy autóval ott persze, hogy egy Nyíregyháza-Nagykanizsa távolság is szenvedés.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#204988) JackFeryll válasza szabonagyur (#204987) üzenetére


JackFeryll
őstag

Szerintem szerethet valaki vezetni úgy is hogy utálja a síkvidéki egyhangú autópályázást.

(#204989) tboy93 válasza szabonagyur (#204987) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha Imi nem is vallal cvt javitast, lehet ismer valakit aki igen.

(#204990) szabonagyur válasza tboy93 (#204989) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vele még nem beszéltem, de egy másik szerelővel igen.

Elég hülye a helyzet: ha szétszedik akkor esélyesen meg is kell csináltatnom, mivel össze nem lehet rakni. Szétszedés előtt nem derül ki mennyi alkatrészt kell cserélni, tehát nem tudsz előre rendelni és ha megvan a cucc lerakni az autót.

Ha most rendelnek alkatrészt májustól hamarabb nem nagyon van meg. Tehát simán lehet 3-6 hónapig is másikkal mászkálnék városban, rövidebb távokat is, vagy ha GTK az a Honda javítása már lehet vissza sem kapom, így lehet inkább maradok benzines fronton.

#204988JackFeryll: utazok Alföldön eleget mégsem tartom unalmasnak (plusz ahogy írtam jó társasággal).

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#204991) szőröscica válasza szabonagyur (#204987) üzenetére


szőröscica
addikt

A szerelem fokmerojenek sem utolso, asszony a kapcsolatunk elejen kijelentette, hogy Nordkappra elautozik velem, most meg max az Adriara hajlando. :DDD Pedig probalom legalabb a francia rivierara rabeszelni iden nyarra, de egyelore nem sikerult.

(#204992) tboy93 válasza szabonagyur (#204990) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez kb olyan szopás mint amikor beallt a cbf-em blokkja. Ott se tudtuk mit kellhet cserelni, csak megbontas utan derult volna ki. Bontott blokk lehetett volna megoldas, ha lett volna hozza. Vegul bagoert eladtam hibásan :(

(#204993) Tothgera30 válasza szőröscica (#204984) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Oh, és egy külön állatfaj vagyok akinek minden kényelmetlen, kicsi a hely, zsibbad a lába, és társai. Eddig leghosszabb repülőutam cca. 3,5 óra volt. De olyan 2 órás távolságot tudok elviselni, hogy aki velem utazik ne végezzen ki az állandó nyavalygás miatt. Autóban 1,5-2 óra (főleg autópályás) vezetés után alszom el, meg kell állnom tornázni, enni, pisilni, pihenni, sötöbö.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#204994) Ursache válasza tboy93 (#204992) üzenetére


Ursache
senior tag

Es maradtal a hondanal csak cbr-re ultel? Tehat el lett konyvelve hogy nem honda hiba volt?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#204995) vzsryl válasza JackFeryll (#204988) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezért kell Montenegróba menni Bosznián keresztül. Egy Szarajevó - Mostar útvonalnál szebb nem nagyon létezik. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#204996) Vismajor01 válasza szőröscica (#204991) üzenetére


Vismajor01
addikt

Nalunk max arra fokmero h en mennyire szeretem a felesegem. Dolgoztam penteken, hazamentem es bepakoltam a borondoket aztan azokat a kocsiba. Felesegem lefekudt aludni mar 9kor. Hajnal 1kor felkeltettem h indulas. Aztan befekudt a kocsiba es aludt tovabb Münchenig :D reggel 8kor tudtam felkelteni. Akkor atvette 1 orara a volánt, az osztrak határig. Ott megint atvettem en es en vezettem meg 3 orat a svajci szallasig. Nem voltam faradt :))

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#204997) tboy93 válasza Ursache (#204994) üzenetére


tboy93
nagyúr

User error volt, en boritottam fel.

Neztem en suzukit es yamahat is, de vegul honda lett ujra.

[ Szerkesztve ]

(#204998) printer71


printer71
csendes tag

Üdv mindenkinek !

Hagyományos témában lenne kérdésem hozzátok . " asszonynak keresünk valami kicsi autót kis benzines motorral " , na persze az is jó lenne ha piros lenne :) . Zalai dombok között kellene elkavirnyászni 10-15 km-tert . Ahol jó az út és lehetne menni ott is kinn van a 70-es tábla , úgyhogy száguldozni úgysem lehetne
Nos , végigböngészve a fórum nagy részét , kialakult a kép , hogy GranDe Punto , ill Clio 3 , szerintem ezekből lehet viszonylag normálisat kapni 1000000 körűl .

Az első kérdés , hogy mennyire élhetőek az 1.2 65 lovas motorok , mert leginkább azokból van kevesebb kilóméterrel , és a kereten belül ? Most egy 1000-es C Corsat cserélnénk le . Mennek ezek az autók legalább annyira mint az 1000-es Corsa ?

A második kérdésem egy konkrét autóval lenne . Ez a Clio 2016-os , és elvileg csak 60000 km van benne 6 tulajdonos után . Megérné ezt megvenni ? OK látom , hogy végig van horzsolva , de a technika csak éppen bejáratós , ha ez igaz . Motortér szinte újszerű

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/renault/clio/renault_clio_1.2_authentique-17604653

(#204999) tboldi válasza printer71 (#204998) üzenetére


tboldi
nagyúr

Menettulajdonságokról fogalmam sincs, de ezt ma hajnalban dobta a hirdetésfigyelő. :)
[link]

Ez meg ugyan nem piros, de belefér a keretbe, és erősebb is, illetve jobban felszerelt.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#205000) printer71 válasza tboldi (#204999) üzenetére


printer71
csendes tag

Ezek valami gyönyörűek ebben a kategóriában , ki is maradtak a látóteremből . Viszont szerintem nagyobb velük a kockázat mint a Clio-Punto vonal , márcsak a ritkaságuk miatt is .
Természetesen a szín kérdésen túl fogunk lépni , ha más lesz a jó opció .

Ezt néztem ki fiatal is , a km is igazolva van számlákkal [link] , viszont abban a hitben voltam , hogy 1,4-es , csak utólag vettem észre , hogy 1,2-es .

Van egy éerdekes folyamat kilóméterek terén . Most hogy ellenőrizhető itthon az autó előélete alig találni belföldi autót 200 km alatt . Bezzeg amit kintről hoznak , és nem tudom ellenőrizni abban majdem mindben 120e alatt van ugye . Itt van ugyan a Carvertical , de az egy kalap kaki

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.