Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#204201) Balázs_a_laz válasza tboy93 (#204199) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

Az tuti, de minden csak viszonyítás kérdése, az enyémhez képest is csigulibiguli (cls450), nah de nem is a gyorsaság ennél az autónál a cél, szerintem :).
Bár ilyen szemopontból azt hiszem egy SQ7-be sem fogom a logikát sosem megtalálni, de ez legyen az én bajom :D.

(#204202) cappa72 válasza tboy93 (#204196) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem az első Galaxy-m volt fekete, bírtam. És fekete létére kevésbé melegedett át, mint az sedan Astra.
Mivel csak kézileg mostam, azt is ritkán, így mosós tapasztalatom csekély. De el tudom képzelni. Ahog olvasgattam a feete és a fehér oldal a legrosszabb koszolódás szempontjából.

@#204198Balázs_a_laz
Nem vagyok fogyasztásbajnok, csak
1, manuális váltó
2, sok motorfék
3, nem r'n'r vezetés (nyélgáz, tőfék), inkább előre gondolkodok vagy 5 autóval, 3 lámpával, zöldhullámmal - ha lehetséges.
4, agglomerációs közlekedés minimális araszolással.
5, akkor próbálok meg menni (ha lehetséges), amikor nincs műszakváltás, irodai kirajzás. Persze ez nem minddig jön össze.

Amúgy valszegy az 1, és 2, a meghatározó.

Nyaraláskor 5 személy, full csomagtaró, Horvátország oda-vissza pont 9 liter lett. Jellemzően a megengedett +8%. Autópályán meg azért néha... kicsit gyorsabban (max 150 óra szerint)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#204203) tboy93 válasza cappa72 (#204202) üzenetére


tboy93
nagyúr

A fehéret én bírtam. Sokkal nehezebb tisztán tartani a sötétszürke accordomat.

(#204204) Qru válasza tboy93 (#204203) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Volt mind a 2 szinu auto (sot szurke is), a feketen nagyon latszik a por a feheren nem, viszont ha koszos az jobban szembeotlo mint a feketenel.

#nincsbennetarcsi

(#204205) cappa72 válasza Balázs_a_laz (#204191) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azta! Megnéztem, tényleg kivették a dízelt a kínálatbó'... Aztaleborultszivarvégit! kb. egy hónapja (na jó, lehet, hogy több volt...) néztem, akkor még volt...
Hja... haladunk a "zöld világ" felé (mondja a szlogen)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#204206) Vismajor01 válasza cappa72 (#204205) üzenetére


Vismajor01
addikt

Hibrid amugy nagyon jol kitalalt dolog a toyotaknal. (Fordnal is toyota van). Nekem a benzines automata priusom autopalyan 140es tempomattal is megjarta svjacot 6 literes fogyasztással. Ha lett volna meg benne loero akkor lehet le se cserelem. Ha fordot vagy toyotat akarnek vennek akkor csakis hibrid.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#204207) Qru válasza Vismajor01 (#204206) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak reszben azonosak (a benzin motor picit mas) de amugy nagyon jo a Ford hibrid is. Siman vennek en is.

#nincsbennetarcsi

(#204208) Balázs_a_laz válasza cappa72 (#204202) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

igen, az automata az sokat hozzátesz a fogyasztáshoz...
amikor a Kugával megyünk valahova én vezetem, akkor abszolút a kigurulós, nem bakkecskézős, direkt odafigyelős (de nem feltartós) vezetési stílusban hajtom, ezt meg is hálálja, de aztán jön a feleségem, aki bár nagyon ügyesen vezet (tényleg), de nincs a vérében, hogy ezekre odafigyelve vezessen :)

(#204209) diegho


diegho
nagyúr

Tudtok olyan céget, akik foglalkoznak tartós bérlettel/operatív lízinggel és készletük is van?

(#204210) BigBlackDog válasza diegho (#204209) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem első körben márkakereknél érdemes érdeklődni, hogy mi van szállítás/gyártás alatt. Nekik általában van lízing szolgáltatásuk, vagy partner lízingcégük is. Pl. VAG esetén Porsche Lízing, Petrányi Ford esetén Next Auto, Mazda-Netlízing, de Toyotának is van saját megoldása.

Illetve készletet tudsz ellenőrizni sok helyen online is (VW, Skoda, Seat). Ha van szimpatikus autó, akkor elküldeném a linkjét a kiszemelt lízingcégeknek. Általában így szokott működni a dolog (tapasztalatok alapján ők bekérnek márkakertől ajánlatot és abból számolnak egyet).

[ Szerkesztve ]

(#204211) molnarpeter válasza diegho (#204209) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Eurofleetnél van készleten Ceed (és talán Octavia, ha nem fogyott el), január végéig kapsz mellé éves országos matricát, vagy lehet saját használtjaikat is bevonni (EcoFlotta), ha nem csak új játszik.

[ Szerkesztve ]

(#204212) cappa72 válasza Balázs_a_laz (#204208) üzenetére


cappa72
nagyúr

A családban én vezetek a legtakarékosabban... és a leggyorsabban.
Nálam valahogy ~1 literrel kevesebbet fogyasztanak az autók. :D

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#204213) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! BUÉK !!!
Pár hete érdeklődtem 7 személyes autók iránt, be is mentem pér kereskedésbe.
Ma voltam Ford és Toyota szalonban. Ford S-Max sajnos elég sokra jönne ki, 11,9 (business 3 csomaggal) amiből már le van vonva 2,5 millió állami támogatás. Alap felszereltséggel 10,8 millió. Toyotánál sajnos már nincs Prius plus de megnéztem egy Proace City Verso shuttle autót, ami nem is olyan rossz és az árától dobtam egy hátast. Csak 4,4 millió lenne, 20% flotta kedvezmény és a 2,5 milliós állami támogatással. (8,8 millió helyett)
Milyen autó ez? Itt szidtátok egy páran, hogy nehogy ilyet vegyen bárki is.
Ennyiért nagyon gondolkozom rajta... Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#204214) tboy93 válasza dudi6 (#204213) üzenetére


tboy93
nagyúr

En szidtam, ha visszakeresel a nevemre leirtam miert. Roviden, az osszeszerelesi minősége és a Peugeot alapok miatt nem tartom jó konstrukciónak. 4.4M-ert ettol függetlenül gyakorlatilag ingyen van.

(#204215) vzsryl válasza dudi6 (#204213) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Rokonomnak Rifter long verzió van, 1.5DCi-vel. Ő elégedett vele, de az ajtóknál lévő műanyag patentok nagyon hamar lehulltak, amit saját maga ragasztott vissza, ezért nem ment el márkaszervizbe. Ugyanez a hiba egy ismerősénél szintén előjött, de Ő gariban intézte. Ezenkívül egyszer az infotainment rendszere átállt magától franciára, amit szintén saját maga állított vissza. Eddig 22k km van benne.
A 3. üléssorban akkora hely van, mint egy alsó-közép kategóriás kombiban, és a long verzióban még az mögött is marad értékelhető csomagtartó.
A Rifter, Berlingo, Combo és ProaceCity teljesen ugyanazok az autók, csak pici első maszk módosítás, és műszerfal különbség fedezhető fel. Hátulról pl. 100%-ban megegyeznek.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#204216) rob210 válasza vzsryl (#204215) üzenetére


rob210
nagyúr

Kivéve a motorok ;)

Renault power

(#204217) cappa72 válasza dudi6 (#204213) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát igen... azzal, hogy már csak a 2.5 fhev kapható, elszállt az ára az S-Max-nak (is).
De a "többieknél" is elszálltak az árak. Már a vw Touran is 11M fölött kezdődik.
Ahogy tboy93 is mondotta: 4.4M-ért jó lehet a Toyo.
Majd kikérdezem kollégámat, ő olyat vett azzal a pici benzines motorral. Panaszkodni még nem hallottam, de ez még nem jelent semmit. Belenézve nem kicsi, ahogy a kisputtonyosokból avanzsált személyautóknál ez lenni szokott.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#204218) nesa


nesa
veterán

Sziasztok!

Autóvásárlás előtt állok, most közepes méretű autókat nézegetek mindig beakadok az örök szerelembe BMW E38 (L)
Most jelenleg nem találok olyat amire úgy rávetődnek de hajlandó vagyok várni.

Kézi váltós lenne a cél de az olyan ritka mintha nem is létezne.
Mi a vélemény az 725tds automata párosról egy ilyen régebbi vágású automata mennyire lehet szopóág.
Na meg az első generációs 730d automatája vajon ugyan az, vagy már nyűgösebb cucc ?

Tudom hogy a tds kamrás, volt sok kamrás dízelem, tudom hogy kell velük bánni.

Rohadásra mennyire hajlamos a típus? az újabbak nekem már nem tetszenek, sőt igazán az E32 lenne jó, de az nincs dízelbe.

(#204219) vzsryl válasza rob210 (#204216) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az 1.2 Puretech, 3 hengeres benzines, 110LE-set és az 1.5HDI 102LE-s változatát kapta meg a Proace City Verso. Most csekkoltam le a Toyota oldalán. Minden műszaki adat teljesen megegyezik. Mi a különbség? :F

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#204220) rob210 válasza vzsryl (#204219) üzenetére


rob210
nagyúr

Basszus valóban megkövetlek ez már örökölte a motorokat. Igaz is mert a toyota leállt a diesel motorokkal.

Renault power

(#204221) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Ismerős vásárlása kapcsán, [ebben] az Outlander-ben lévő 2.360 ccm-es benzinmotorról mit lehet tudni, megbízható darab, van esetleg valami típushibája?

Nagyon köszi!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#204222) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

[link] Erről az aurisról vélemény?

Vértesautó, nem ismered őket véletlenül dj79?

Köszi szépen előre is!

(#204223) dj79 válasza Cyborg (#204222) üzenetére


dj79
senior tag

Szia!
vannak/voltak jó cuccaik is, normálisan papíroznak, cserébe nem olcsók. Az egyik olyan kereskedés (a kettőből) a környéken, ahová betenném a lábam :D.
A szóban forgó autóval kapcsolatban annyit mondanék, hogy a jóval többet futott aurisunkban nincs ennyire lerogyva a vezetőülés. Első lökös szerintem volt leszedve, hátsó is mintha lógna picit.
Ha meg akarod nézni, körbe kell mérni meg fel kell emelni, techstream+minivci kiolvasással kapcsolatban meg tudok segíteni.

(#204224) hdanesz válasza dj79 (#204223) üzenetére


hdanesz
senior tag

Nem valami méretpontos üléshuzat van a kocsiban? Nekem úgy tűnik...azért olyan érdekes, mint ha ki lenne ülve nagyon. A hátsó ülésekről készült képen lett még gyanús a sárga feliratos cimke az első üléseken.

(#204225) dj79 válasza hdanesz (#204224) üzenetére


dj79
senior tag

Igen, nagyobb képernyőn nézve valóban üléshuzat lesz.
Egy megnézést megérne a dolog.

(#204226) Cyborg válasza dj79 (#204223) üzenetére


Cyborg
őstag

Köszi a segítséget, és a felajánlást :R
Továbbítottam a hirdetést, rokonom szeretne autót.
Igazából hibridet szeretne, de az évi 20ezerből 10ezret pályán megy munkába, ami 50kmre van, uh igyekszem inkább az ilyenek felé terelni. Most is aurisa van, aminek a megbízhatóságával elégedett.
Ez a szívó 1,6 nem betegágy, igaz?

(#204227) Qru válasza Cyborg (#204226) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem betegagy, nem is koszosodik mint a korai 1.2 turbos. Olajra kell figyelni, korszeru vekony olaj kell bele.

#nincsbennetarcsi

(#204228) nesa válasza nesa (#204218) üzenetére


nesa
veterán

Bmw-re senki?

(#204229) molnarpeter válasza nesa (#204228) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szvsz 2.0/3.0 egyértelműen, de adagoló elektronika problémás (mechanikus átalakítás ha örökös kell, vagy igazából javítása sem drága már). A kamrás kicsit lutri, sosem lehet teljesen biztos benne az ember, hogyan használták korábban. :F

[ Szerkesztve ]

(#204230) nesa válasza molnarpeter (#204229) üzenetére


nesa
veterán

E38 ba csak 725tds van vagy 730d Ill a 40d v8 dízelt nem merem. 20d nincs ezek a régi 30d még adagolósak voltak, azt hittem ez már CR.

(#204231) aero. válasza nesa (#204230) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

30D az egy nagyon jó motor, M57-es.

Tank rohadás, küszöbök elől-hátul a nagy rákfenéje, de van minden elérhető alkatrész is bontottan.

(#204232) molnarpeter válasza nesa (#204230) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egy kalap alá vettem az M47 és M57 motorokat, de jó is, hogy felvetetted, mert csak a 4 hengeresből volt adagolós, a 3 literes kezdetektől common rail. :R

(#204233) CragON


CragON
aktív tag

Van olyan 1,2 turbó benzines motorral szerelt autó ami ajánlott városi rövid távokra? 2014-2018 között
Seat leon TSI?

(#204234) Doki16 válasza CragON (#204233) üzenetére


Doki16
addikt

Miért nem hibrid már akkor ha városba kell kifejezetten? Nincs olyan turbós kocsi ami kifejezetten városi rövid távokra ajánlott. De ha mindenképpen ez kell, akkor még vedd fel a listádra az 1.2 T Aurist is. Az 1.2 TSI helyett pedig inkább az 1.4-et nézném.
Van még ebből az időből 1.2 és 1.4T Suzuki is. Azok még mindig garisak.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#204235) dudi6 válasza cappa72 (#204217) üzenetére


dudi6
senior tag

Meg tudnád majd kérdezni a kolléganődet?
Köszönöm mindenkinek a segítséget, úgy néz ki ez a Toyota lesz. :R
Automatában érdemes gondolkodni? Egyik kereskedő javasolta, másik inkább nem...

(#204236) hdanesz


hdanesz
senior tag

Sziasztok,

Lenne lehetőségem venni egy 2021-es gyártású, pár ezer km-t futott Toyota Corolla hibrid (hatchback) autót, GR Sport felszereltséggel. Akad olyan ember a topic-ban akinek van ezzel a típussal tapasztalata? A gyengébbik 1.8-as motorral szerelt verzióról van szó. Az adatlapján 98 lóerősnek van írva, ezt kicsit kevésnek találom...122-t láttam a legkevesebbnek neten nézelődve. Vagy a 98 csak a benzinmotor és még ahhoz jön az elektromos cucc 'ereje'?

Az értékesítőt még nem kérdeztem erről, mert amikor ott voltunk csak annyi került szóba, hogy 1.8-as...később láttam az adatlapon a 98LE-t.

Főképp városban, illetve két város közti ingázásra (17km országút) lenne használva...évente 4-5 pályázással. 20-25 ezer km-t futna / év. Megéri így a hibrid? Vagy inkább legyen a turbós benzines?

[ Szerkesztve ]

(#204237) Tothgera30 válasza hdanesz (#204236) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Konkrétan ezzel nincs, korábbi verziót nézegettem, és baráti körbe került is egy. Szerintem korrekt autó, bár a CVT váltót szokni kell. 98le csak az 1.8-as atmoszferikus feltöltésű motor, és ehhez ad még plusz kraftot a villanymotor, így lesz 122le összteljesítmény. Az általad leírt felhasználásra pont ideális, pályán kicsit hangos.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#204238) hdanesz válasza Tothgera30 (#204237) üzenetére


hdanesz
senior tag

Köszi szépen! Azt sejtettem, hogy pályán már hangoskodik. :)
Holnap ismét megnézzük...remélem ki is tudjuk próbálni. Egy dologtól tartok még, hogy malomkő méretű kerék van rajta, iszonyat peres gumival....nem feltétlen a magyar utakra való.

(#204239) alázógyík válasza hdanesz (#204236) üzenetére


alázógyík
őstag

Nekem 2016-os Auris Hybrid TS van.
Ettől jobb combo nem sok van motor+váltó téren. Brutál olcsó fenntartani, és k.b. örök élet+2 nap. Pályán is csak akkor zajosabb, mikor padlógázzal gyorsítasz. Ha tempomattal beállok 145-150-re, akkor igen csendes.
16-is kerék bőven elegendő.

(#204240) Qru válasza hdanesz (#204238) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nagy felni a legkevesebb, vehetsz ra kisebb meretet. Arra meg a gumi is olcsobb lesz.

Amugy jo valasztas, nagyon jo auto.

#nincsbennetarcsi

(#204241) tboy93 válasza hdanesz (#204236) üzenetére


tboy93
nagyúr

En is neztem magamnak, jo auto. Ulesprobazd, hogy a belter mennyire ok neked, nem mindenkinek tetszik a muszerfal kialakitasa.

(#204242) hdanesz válasza tboy93 (#204241) üzenetére


hdanesz
senior tag

Ma megtörtént. A GR Sport felszereltség ülései nagyon kényelmesek, meg úgy alapvetően nagyon jó a minőségérzet. Kicsit szűkösebb mint a Superb :D , de nem vállalhatatlan.
Egy bibi van vele, nincs benne ülésfűtés...mert külföldi az autó és úgy néz ki az eredeti célországban nem volt a GR Sport része a fűtött ülés...pedig Magyarországon az, ha jól tudom.

Mondjuk egy teljes felniszett csere nem olcsó mulatság, gumival együtt. De igazatok van, van rá megoldás. Még képen is üt ez a peres gumi.

@alázógyík és Qru, köszi nektek is!

(#204243) tboy93 válasza hdanesz (#204242) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jo pénzért el lehet ezt adni. Bőven kijön belőle egy kisebb szett ujonann.

(#204244) Vismajor01 válasza hdanesz (#204242) üzenetére


Vismajor01
addikt

Eladod a gumit+ felnit es veszely belole sima felnit+r16 gumit+ utolagos ulesfutest is beepitesz az arabol (nagyon szepen megtudjak csinalni, toyotaban nekem utolagos volt a volvoban gyari es nem erzek kulonbseget)

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#204245) Gergőke88 válasza hdanesz (#204242) üzenetére


Gergőke88
addikt

Néztem a hirdetést(sejtem melyik).
Ez kinti autó, nem túl “olcsó”? Törésmentes annak utána jártál

(#204246) alázógyík válasza hdanesz (#204242) üzenetére


alázógyík
őstag

Ennyire peremes gumikkal Kecskeméten és környékén k.b. sehol se mernék menni. :D
De persze nagyon mutatós. :K

(#204247) hdanesz válasza Gergőke88 (#204245) üzenetére


hdanesz
senior tag

Nem méricskéltünk...mert az ülésfűtés hiánya miatt amúgy is ki fog esni a pixisből.
Az árát én is furcsának találtam, kb. 1 évvel idősebb, kevésbé felszerelt autót találni ennyiért...pl.
ITT

Néztem még 1.2 turbós motorral is Corolla-t (116LE).. az Selection felszereltség. Tesztautó volt, de nem sok km van benne. A malomkereket itt is ki kellene árulni alóla. :D

(#204248) Gergőke88 válasza hdanesz (#204247) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ájszi. Vmi turpisság biztos van benne. :K
En mondjuk biztos a hybridet vennem belőle már csak az automata mivolta miatt is.

(#204249) tboy93 válasza hdanesz (#204247) üzenetére


tboy93
nagyúr

A hibrid hajtas sokkal jobb.

(#204250) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok!

~ mindennapi elővárosi közlekedésre, napi autópálya- 80km/nap -keresnék vasat.
Renault m3 grandtour dci leváltására. Mondjuk úgy, nem vált be
Jelenlegi áron 5 liter gázolaj költséget tartanám per 100km.

Alacsony, azaz alacsonyabb fenntartási költségűt.
Két felnőtt, egy gyerek. Évi max 2x nyaralás, M3 csomagtartó fullon. Ha nem megoldható, csomagtartó kihagyhatjuk az egyenletből.
Suzuki Swift felépítésű autót kihagynám, 183cm / 90kg lassan megyek bele a korba, minél magasabban ülnék.

Három verzió első körben.
Keret 3-3.5 mil
Euro 6 diesel, b, c belefér-e nem tudom, azt remélhetőleg még 5-6 évig hagyják élni.
M3 1.6 dci, Peugeot 308sw, ...

Keret ~1.5mil
Euro 5 benzin/gáz. Ki tudja mi lesz, talán egyikkel el lehet mászkálni.
Ford c-max, scenic 1.4 tce,....

Keret 4-5mil
Itt új Swiftig jutottam, a 193cm? tesztelő beül maga mögé, magasabb építés miatt.
3+7 év gar, apróbetűt nem olvastam :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.