Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76801) Ferdzsoo válasza koxx (#76797) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Épp nézegettem tegnap összesen 117db csak 3070-es (lhr, nem lhr meg Ti) volt eladó. Ebből talán 4-5 jegelt. Múlt héten 90 darab volt.
Ha az árfolyamok pár héten/hónapon belül nem indulnak meg felfele akkor szerintem lesz rendesen áresés.
Egy 3070-nek jelenleg kb 600 nap a megtérülése.- Azt nehezen tudom elképzelni hogy még addig marad az ETH bányászat.- További árfolyamesés esetéről nem is beszélve... Meg a diffnövekedésről...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#76802) Mosqu!to válasza sakto (#76800) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Ez múlik azon, hogy milyen routered van, a gyári connect boxot használod, vagy mögé kötve másikat, stb. Ha jól rémlik, akkor ráadásul a connect boxban nem lehet átírni a dnst, így marad kliens oldalon. Itt biztos többet tudnak segíteni.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#76803) asus1 válasza koxx (#76797) üzenetére


asus1
aktív tag

Használtan nem vennék riget, de ahogy látom, most valóban jóval kevesebbet hoz, mint fél éve.
Van pénzem cryptoba, de gondolkodtam, hogy most eléggé lent van és beletenni még.
Rvn meg nem hoz annyit, hogy megérje átállni, ha vége az eth-nak?

(#76804) koxx válasza Ferdzsoo (#76801) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én is a diffet érzem nagyobb problémának, 1éve simán volt napi 10usd a bevétel alacsonyabb árfolyam mellett is.
Ráadásul addigra megjelenhet a 4xxx sorozat ami lejjebb tolhatja a 3xxx árakat.

(#76805) k1raly válasza asus1 (#76803) üzenetére


k1raly
tag

Arányában most 100ból 10 ember bányászik mást mint eth és így is kevesebbet hoz nekik azért bányásszák mert vagy nem jó a kártyájuk ethhoz vagy bíznak az adott coinban, ha az a 90 ember is beáll a másik 10 mellé mást bányászni mert nem lesz már eth, akkor vajon mekkora lesz a difficulty az adott coinokon és egyáltalán áramköltség után marad e profit?
(a 100ból 10 nem fix lehet csak 5 de nem volt kedvem összeadni az aktuális számokat.)
Igen ez hihetetlen és úgyis lesz majd más meg ilyesmi persze, ezzel lehet hitetni magad vagy bárkit, de már most egy kevesebb profitot termelő ravencoinra építeni gépet hogy majd később hátha jó lesz az szerintem elég rossz ötlet.

(#76806) Ferdzsoo válasza asus1 (#76803) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ahogy kolléga is írta, ha ETH vége az összes többi coinra akkora kapacitás szabadul rá hogy napokon belül szétesik a profitability. Aki arra spekulál hogy ETH után lesz élet, szerintem nagyot fog csalódni. De DYOR.
A kánaán akkor fog kezdődni amikor ETH-n élesítik a diff bombot. Szerintem.
Hetek alatt látszani fog a bányászoknak hogy ez nem lesz így jó és beindul a lavina.
Most hogy ez idén nyáron, télen vagy jövő nyáron lesz az egy másik kérdés. De sokáig nem húzhatják már mert a konkurencia megeheti őket (solana leginkább) muszáj lesz Vitalikéknak összeszedni magukat...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#76807) Hurkaleves válasza mohow (#76782) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Lehet butaság az észrevételem és lehet csak itt írtad el:
Can't resolve host eu1.ethermine.org:444 - Nincs ilyen ismert ßllomßs
...de az 4db 4-es. (4444)

(#76808) varmi2 válasza asus1 (#76803) üzenetére


varmi2
nagyúr

Most kevesebbet hoz, mint az eth, ezért túrják nagyon sokan az eth-t, és nem valami mást. Ha véga az eth-nak, akkor sokan át fognak álni rvn-re, és fel fog menni a dif, ami azt jelenti hogy a jelenleginél is kevesebbet fog termelni. Ha van pénzed befektetni, akkor azt mondom vegyél még coint.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76809) Hurkaleves válasza koxx (#76804) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Igen, ezt én is érzem. Jelenleg 2x akkora teljesítménnyel rendelkezem mint fél éve (ETH-ra) és most vagyok ugyanazon a profiton... :O

(#76810) syIex válasza Hurkaleves (#76809) üzenetére


syIex
veterán

Azóta rengetegen be szálltak már. Kíváncsi leszek én is amikor elzárják az ETH csapot mennyi idő lesz amíg "jól" termelő coint találunk.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#76811) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok!
Többen ajánlották a bányászathoz a HiveOs-rendszert. Ha jól értelmezem, ezt az op.rendszert feltelepítem egy bányagépre pendrivról, és úgymond távolról is írányíthatom, nem kell hozzá közvetlen monitor, stb.. elég egy laptop is? Gondolom a bányászgép alaplapba kell egy usb-s net stick hogy csatlakozni tudjanak egymással?

(#76812) Hurkaleves válasza syIex (#76810) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Nagyon gondolkodom a RIG-em eladásán és helyette egy ASIC, mondjuk Zcash-re vagy Horizen-re. (Esetleg Kadena ASIC.) Arra nem tudnak átállni a vga-sok... Feltételezem, hogy annyira nem fogja megborítani a diff-jét az ETH PoS utáni állapot. Vagy rosszul gondolom?

#76811devergo74: a pendrive-ra települ az op rendszer és onnét futattod! Nem kell feltétlen SSD-re tenni. Bár nálam úgy van. :)
Igen, netes felületen tudod majd elérni a gonfigodat! Wifit, sticket ne használj ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#76813) varmi2 válasza #34322688 (#76811) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha hiveos-t futtatsz egy rigen, akkor ahoz valóban nem kell monitor. A riget a hiveos honlapján tudod nyomon követni, és állítgatni. Nem közvetlenül kapcsolódsz hozzá a másik gépről.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76814) Ferdzsoo válasza Hurkaleves (#76812) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Akkor már mért nem inkább BTC-re? Az biztosan marad. :) És azt biztosan nem befolyásolja az ETH.
MOD: cserébe viszont biztos.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#76815) Hurkaleves válasza Ferdzsoo (#76814) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Mert sokat eszik és nem hoz annyit, mint a zcash.

mod:
Azért is szimpi a zcash, mert a jól bevált tárcám támogatja (Exodus) és a Coinbase is támogatja! Nálam az is szempont, hogy egy coin minél kevesebb "állomást" érintve kerüljön fiat formába! És ez is egy ilyen coin. Igen a BTC is. :)
És ha kibányásszák az összes bitcoint-akkor mi fog történni? Komolyan kérdezem...

[ Szerkesztve ]

(#76816) Ferdzsoo válasza Hurkaleves (#76815) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

2140-ben? Szerintem az minket már nem érint. :DDD
De ugye akkor a tranzakciós díjból fognak élni a bányászok. Nyílván addigra a BTC is valszeg "picit" többet fog érni...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#76817) sakto válasza Mosqu!to (#76802) üzenetére


sakto
őstag

Köszi!
Átállítottam a ruteren amit írtál és most megy! :R

(#76818) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Sziasztok!

Ki hogy látja, ha az eth gpu bányászat ma véget érne, melyik az a 3-5 coin amire áttérnétek, vagy a bányászok többsége áttérne? Mármint ha mindenképpen bányásznátok tovább és nem adhatnátok el a riget.

Köszönöm szépen a segítséget előre is! :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#76819) Hurkaleves válasza Bikkrom (#76818) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Ezt szerintem így konkrétan nem lehet megmondani. Én úgy csinálnám, hogy áttérnék monjuk ETC-re, majd várnék egy hónapot (vagy többet) és megnézném, mi-hogy alakul, mert addigra talán már beáll egy szint a coinok között.

(#76820) Agyrák666 válasza Bikkrom (#76818) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

De mar 3 eve folyamatosan ,, fel ev mulva vege". ;]

(#76821) varmi2 válasza Agyrák666 (#76820) üzenetére


varmi2
nagyúr

Épp ezért lesz ebben az évben vége tényleg.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76822) koko52 válasza Hurkaleves (#76809) üzenetére


koko52
veterán

Én akkor kezdtem, amikor 3 alatt volt a diff. Most több mint 12, szerinted?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#76823) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

Egy észrevétel illetve kérdés.
Az egyik kártyámat sehogy sem tudom stabilra belőni, ezért gondoltam, hogy a Phoenix minerről átváltok a TRM-re. A tapasztaltom eddig az, hogy minden kártya kb. 1Mhs-el kevesebbet tol, viszont cserébe kisebb a fogyasztás és a hő. Falból mérve bő 40 Wattal kevesebb a rendszer fogyasztása. A kritikus kártyám 5 órája stabil. Egyébként tetszik a TRM, ha stabil a rendszer maradok, még ha összesen 8 Mhs-től bukok is.

(#76824) siot válasza Agyrák666 (#76820) üzenetére


siot
csendes tag

Már 2016-ban is téma volt az itt a ETH POS-ra történő átállása.

Érdemes visszaolvasni néha itt a topikban (direkt név nélkül idézek - megtaláljátok a kommenteket, ha nagyon akarjátok):

2016. július:
"Ha azt nézem, hogy amikor az ethereum elkezdődött tavaly szeptemberben és elkezdtem bányászni egy ugyanilyen kártyával (7970) akkor 10 nap alatt gyűlt össze 200 ether." :Y

Az a vicc, hogy már akkor is sokan azt gondolták, hogy erről már lemaradtak:
"...Mondjuk klassz lett volna ha már 1 évvel hamarabb belekeveredek ebbe a cryptocoin világba..."

Mit mondjon akkor az, aki most szeretne belekezdeni? :DDD

(#76825) koko52 válasza siot (#76824) üzenetére


koko52
veterán

Mit mondjon az aki isten tudja hány BTC-t adott egy Pizzáért.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#76826) syIex válasza koko52 (#76825) üzenetére


syIex
veterán

Imát... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#76827) torma1981 válasza koko52 (#76825) üzenetére


torma1981
veterán

Asszem 10ezer körül volt. :D Az most szép summa lenne. :D

(#76828) demmer123 válasza Bikkrom (#76818) üzenetére


demmer123
őstag

Ergo, Raven ami még jövedelmező

(#76829) Vektast válasza siot (#76824) üzenetére


Vektast
aktív tag

Én ezzel a hozzászólásommal kezdtem meg itt a crypto témát 2013-ban. Azóta sokminden történt és csodás dolgokat köszönhetek a cryptozásnak (bánya és befektetés)!! :K

"Sziaztok!
Szerintetek ez a táp [link] elég lenne 3 HD 7950-es vgahoz? Vagy ha nem tudnátok ajánlani olyat ami megfelelő lenne a célra"

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#76830) viharhozo


viharhozo
addikt

Vmi megmagyarazhatatlan oknal fogva a Radeon szoftvereben rakattintottam a frissitesre. Frissitett is. Ami jo: emelkedett picit a hashrate. Ami nem jo: a gep teljesen hasznalhatatlan, ha barmelyik GPU-banya fut, akadozik minden. Eddig ilyen nem volt, banya mellett kenyelmesen lehetett bongeszni, levelezni, videozni. Van esetleg vkinek otlete, mit allithatott el a frissites?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#76831) fireman123 válasza demmer123 (#76828) üzenetére


fireman123
őstag

most még az, ....a raven nethash 5 Th/s....ami lófüty, ha ezekre rászakad az eth-n felszabaduló 900 Th/s akkor tönkre fogja vágni az összes kicsit, senki nem tudja mi lesz az eth után, persze tippelgetni lehet mint a lottóban :) ...az eth után követekező 10 legjövedelmezőbb coin hash-e nem adja ki az eth-n lévő hash 10%-át

[ Szerkesztve ]

(#76832) llacee válasza Agyrák666 (#76820) üzenetére


llacee
őstag

(#76833) mohow válasza sakto (#76817) üzenetére


mohow
tag

Szia! A Vodafone routeren? Hol találtad?

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#76834) mohow válasza mohow (#76833) üzenetére


mohow
tag

Tárgytalan, sikerült a gépen, köszönöm az indikációkat.

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#76835) Agyrák666 válasza llacee (#76832) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

+1
Igy legalabb fekezve van a vga dragulas.
Mi lenne ha bejelentenek, hogy 2040ig szabad a banya, csak a penztarca szab hatart? ;]

(#76836) demmer123 válasza Agyrák666 (#76835) üzenetére


demmer123
őstag

Attól még hogy megszűnik az eth bányászas, szerintem ugyan úgy fog zajlani másik coinon a bányászas.

(#76837) SzlobiG válasza demmer123 (#76836) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jah csak kérdés, hogy egyáltalán az áramot vissza hozza-e, ha ez a 900 th-s bármire is rászabadul. :U

(#76838) #34322688


#34322688
törölt tag

4db RX 570-4Gb-os kártyához, milyen alaplap, procit lenne érdemes venni szerintetek? Ha nem túl nagy összegből ki lehetne hozni, hadra fognám a kártyákat

(#76839) HyP3b0y válasza SzlobiG (#76837) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Tuti sokan inkább a piacra öntik majd a kártyáikat, de tény ha akár csak a fele marad más algora az is sok.

De idővel egyre többen fognak lemorzsolódni, mert aktuálisan nem lesz profitábilis. A mostani miner őrület nagyon rövidlátó, amint már az áramköltség nem jön vissza akkor lekapcsolják, nem spekulálnak arra hogy jöhet még időszak amikor kilő az árfolyam.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#76840) Ferdzsoo válasza HyP3b0y (#76839) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

+1.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#76841) Dr. O.K.


Dr. O.K.
tag

Hát a ma reggeli bányabejárás nem volt valami biztató, úgy látom hirig van a piacon. Amúgy hozzászólva a mi lesz ha... vitához, mindenki maga dönti el, mit tesz. Eladhatja a bányát, egyben, darabban, akárhogy, avagy bányászik valamit akár veszteséggel, is mint befektetés, vagy egyszerűen csak leállítja és kivár, mert nem akar villanyszámlát fizetni. Magam részéről azt hiszem keresek olyan coint, amiben látok hosszútávon fantáziát és elkaparászik szépen a masina. Az ára bejött, minden dollár nyereség. Arra a kérdésre, hogy mit bányászunk, még nem lehet válaszolni, ki tudja holnap jön-e valami újdonság.

(#76842) echterion válasza Dr. O.K. (#76841) üzenetére


echterion
nagyúr

Iszonyat nagyot esett a cucc iszonyat rövid idő alatt. Azért ilyen nem szokott sűrűn előfordulni az ETH-mal (én leginkább ezt követem csak). Többszáz dolcsis esés egy éjszaka alatt? :((
Értem én, hogy a tőzsde is esett, de azért ekkorat ilyen övi iő alatt még az orosz jelentés tükrében sem kellett volna esnie, nem? Én amúgy úgy vagyok most vele, hogy Megy, amíg megy, közben hirdetgetem majd a már bőven nullás cuccaimat, aztán ha nem mennek el, akkor is jó, ha meg elkelnek, akkor helló.

[ Szerkesztve ]

**********

(#76843) 2018 válasza Agyrák666 (#76835) üzenetére


2018
aktív tag

Nem úgy tűnik oroszok bejelentették hogy bannolják a kriptót mindenhogy meg a bányát is, eu is gondolkodik rajta, kína meg már megtette.

(#76844) #65537792 válasza 2018 (#76843) üzenetére


#65537792
törölt tag

Közben meg az Intel bejelentette, hogy criptobányász csipet csinált/csinál. Vagy eszközt belőle. Most még nem világos, hogy ASIC lesz vagy VGA. De tuti olcsó a fejlesztése.

Előtte meg kijelentették, hogy semmilyen limitáció nem lesz a a GPUiban. Hhhmmm.

Nvidia rekordokat döntögetett az elmúlt 4-5 évben. AMD is jól keresett? Valószínű igen.
Tuti nem tudnának pár coin értéket megmozgatni, hogy megérje egy kicsit is túrni.
Miért? Én továbbra is azt gondolom, hogy egyik gyártónak sem érdeke, hogy a piac fosásig legyen használt/alig használt qva erős GPUkkal.

Jön az ETH 2.0. Elvileg. Utána kiknek fog jól hozni? Akiknek sok van. Most hol az ETH? Alacsonyan. Ez kiknek kedvez?

Jaj, annyi nyitott kérdés van még ebben a témában, de nagyon sokan olyan szűklátókörűek..
Mindenki csak az olcsó VGAkat látja, vizionálja.

[ Szerkesztve ]

(#76845) varmi2 válasza #65537792 (#76844) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ennek a 3 gyártónak semmi köze a crypto piac alakulásához. Nem fognak csak azért cryptot venni, hogy magasan tartsák a coinok árait. Nekik édes mindegy, hogy hogy áll a piac. Nekik édes mindegy, hogy mennyi használt kártyát tesznek ki a piacra. Aki ebben hisz, hogy majd ők befolyásolják, az nagyot fog csalódni. Ebből a gen. -ből már meg a tervezett haszon, sőt a fölötti. Készülnek a következő generációra. ÉS hiába kint lesz sok használt kari a piacon. Az új generációra is lesz vevő bőven.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76846) raczmih válasza echterion (#76842) üzenetére


raczmih
újonc

Nem az ETH zuhant, hanem a BTC. Egy nap alatt ~4.000 USD esett az értéke.

(#76847) 2018 válasza #65537792 (#76844) üzenetére


2018
aktív tag

Úgy gondolom nagy gond nem lehet a kriptó piaccal még ha eu és orosz be is tiltja. A bányászok kimennek amerikába kapálni. A részemről nem jó látni hogy nem érem el a 900 dollárt. Binance-n btcbe kapom a kibányászott eth-t. Ez nem tűnik jó ötletnek így visszagondolva hogy váltottam erre a kifizetésre. Bányászik a gép és egyre kevesebb az összegem bent. :W Visszaálltok 2miners eth bányára, vagy ethermine-org poolra eth-t kapálni és küldöm ki azonnal paypalra a kiutalt eth-t.

[ Szerkesztve ]

(#76848) Haart válasza raczmih (#76846) üzenetére


Haart
addikt

Mindkettő esett nem keveset:

(#76849) Bikkrom válasza echterion (#76842) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Azt se felejtsük el, hogy a crypto.com is elismerte, hogy valóban meghackelték őket. Igaz mindenkinek állják a kárát. Jópár eth és btc ment a lecsóba (30+ millió $). Meg eleve tiszta hulla a piac pár hete. Erre jött a tőzsde, meg az orosz bejelentés.

Aztán 4 napja is nézem a nagyokosokat youtube-on, hogy át kell állni egy sokkal inkább tőzsdei szemléletre a krypto piacon a hírek bújása helyett. Ja, mikor 2-3 hír fél nap alatt 10%-kal földbe veri az egész piacot. :DDD Nehéz jó csatornákat találni ahol használható infót adnak.

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#76850) echterion válasza raczmih (#76846) üzenetére


echterion
nagyúr

Az is esett, de nekem Eth-om van, azt figyelem elsősorban. Plusz itt ezt bányássza a többség, így ezt tartottam releváns infónak. Azt az itteniek azért tudják, higy a btc húz mindent magával általában.

**********

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.