Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76051) Dare2Live válasza k1raly (#76049) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Már sajnálom, hogy leírtam a valóságot. Látom felzaklatott. :C

"Vagy az áramszolgáltatótól vagy az adózás miatt ha van egy kis profitod és vennél valamit az asszonynak vagy a gyerekeknek."

ez cuki volt. ;)

@Dikri
jogilag ez elég egyértelmű. Az egészben sztem az a nagyon necc, hogy ha eon ráugrik akkor onnan nav is.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76052) k1raly válasza Dare2Live (#76051) üzenetére


k1raly
tag

Engem nem zaklatott ez fel. :)

(#76053) demmer123 válasza k1raly (#76052) üzenetére


demmer123
őstag

Az a legviccesebb az ilyen fórumokba aki havonta 5-8-ezret keress kis bányászással és bevan rémülva az adózás miatt :D

(#76054) llacee


llacee
őstag

Szerintem 1-2 rignél ez elmegy egy korszerűtlen régi nagyobb lakás polgári fogyasztásának.
Eszembe nem jutott volna hogy ez gondot jelent az szolgáltatónál, de továbbra sem foglalkoztat :D

(#76055) Hurkaleves válasza Emperor_ (#76041) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Az is lehet, bár ahogy említettem mindegyik slot működik, mert a kártyákat is cserélgettem ide-oda. Elég idegesítő. Vagy játszhatom azt, hogy egyesével veszek kártyákat és beleteszem. Ha jó marad, ha nem elad. Kicsit (nagyon) macerás, nem hiszem, hogy belemegyek...
Mondjuk más algoritmust még nem próbáltam csak ethash4g-t. Lehetséges lenne, hogy más algónál működnének?...

(#76056) Emperor_ válasza Hurkaleves (#76055) üzenetére


Emperor_
addikt

Nos most állt össze a kép :) .
Ezek 4 GB-os VGA-k mind. (Jól értem?)
Elvileg ezekkel már nem lehet ETH-t bányászni a DAG méret miatt :N . Egészen pontosan nem tudom, de az rémlik, hogy van olyan bánya progi, ami un zombi módban még tud 4 GB-os kártyákkal is ETH-t túrni.
Szerintem valahol itt van a probléma gyökere. Ennek kéne alaposabban után nézned.
(Olyan megoldást láttam, hogy 1 db 8 GB-os VGA volt és többi mind 4 GB-os és ment szépen az ETH.)

Azt kéne még kipróbálni, hogy sok VGA-val megy e pld az ETC vagy RavenCoin bányászata (ezek mind bányászhatók 4 GB-os VGA-val). Mert ha az megy mint a vaj, akkor a lappal nincsen gond.

A 4 GB-os karik+alaplap+bánya progi+ETH együttese okozza a csecsit :D .

Persze az fura, hogy 6 db 4 GB-os VGA-val megy az ETH bánya.
Ezt jól értem?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#76057) Hurkaleves válasza Emperor_ (#76056) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Nem-nem. A kezdetektől fogva csakis ETC megy rajta! ETH-val meg sem próbáltam, pont a DAG méret miatt. Ezt anno már tudatosan csakis altcoinra vettem/készítettem. Zombi nem érdekel. Lehet kipróbálom a RVN és ERG coinokat is, de gyanús, hogy ezekkel sem fog működni...

(#76058) Emperor_ válasza Hurkaleves (#76057) üzenetére


Emperor_
addikt

Aha :) .

A Hive OS-hez nem értek ilyen szinten. Biztos jó ez ethash4g algoritmus?

ETC-nek elvileg etchash algoritmusa van :F .

[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#76059) Hohocali válasza Dikri (#76050) üzenetére


Hohocali
aktív tag

"Bemegyek ünnepek után a szolgáltatóhoz és kérek egy állásfoglalást."

Felnyomod magad? Komoly különbség lehet aközött, hogy mit néznek el, vagy mit vernek nagydobra.. ;)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#76060) Dare2Live válasza llacee (#76054) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mi eszik egy korszerűtlen régi polgári lakásban 7/24 2kwh+t? :F Az 60.000Ft+/hó villanyszámla.
Még 7/24 1kWh se jön össze. Mi brutál fogyasztók vagyunk 2 noti+1 számítógép megy 8-21hig +tv+nyáron végig légkondi+villanytűzhely és órára lebontva 0.4kwh jön össze. És főleg mia az ami 7/24ben eszik ennyit. Éjjel azért nem életszerű, hogy megy 2noti+szgép+tv+főzünk+légkondi. És akkor még ott a cosfi is... egy villanytűzhely/radiátornál nem csúszik. egy kapcsolóüzemű tápnál is igen. akkor is ha pfcs.

"ez gondot jelent az szolgáltatónál"

2020ban nem volt gond. 2021 elején sem. Még örült is neki áramszolgáltató, hisz minden eladott kwh haszon volt. Aztán ez történt

és 2021 decemberében ez gond neki. Minden lakosságnak eladot kwh masszív veszteség. Sokkal jobban örülne ha nem lakossági 37Ftért adná hanem piaci/ipari áron 90Ft+ért. Tudja bizonyítani? Ahol új óra van és kb mindenhol ott igen.
Hogy fog e vele foglalkozni? Nem tudom. Ha igen biztos nem az 1-2karisok lesznek a célpontok.

szerk: Aki nem tudná mi a cos fi azoknak. [link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76061) llacee válasza Dare2Live (#76060) üzenetére


llacee
őstag

Amikor pár éve építkeztünk 30e volt a villanyszámla hónapokig, most 20e.
Amikor nem mentek a gépek 10e volt.
Nem életszerű hogy x millió háztartásban ezt vizsgálják, még ha tudják is.
Ott ahol már 5+ rig muzsikál nyilván jelentős, de továbbra is azt mondom, hogy 8-10 kártya nem kiugró érték, hogy "megérje" foglalkozni a szolgáltatónak vele.Kb az ellenőrzés és az egész folyamat költsége elveszi az egész értelmét.

Amikor profitábilis az ipar ocsóbban adják az áramot?, nem tudom sajnálni őket.
Egyébként mostmár kiváncsivá tettél, hogy a napelemek által visszatermelt enerigát is ezen a magas piaci áron veszik vissza? Utánanézek

(#76062) #24845312 válasza Dare2Live (#76060) üzenetére


#24845312
törölt tag

Amiket felsoroltál, ezekben nincs semmi brutál szerintem. Aki nem barlangban él, mindenkinek vannak otthon számítógépek, monitorok, TV-k, XBOX/PS, hűtő, fagyasztó, sütő, bojler, klíma, légtisztító, stb., stb., stb. Ezek teljesen alap dolgok már a mai világban, ennyi fogyasztás egyáltalán nem kirívó, sőt, nálunk pl. a gyengébb hónapokban ilyen kevés csak.

(#76063) Emperor_ válasza #24845312 (#76062) üzenetére


Emperor_
addikt

Akvárium kimaradt :) :
a szűrő, felnyomó motorok pld állandóan megy/mennek, nálam most éppen 3 akvárium van. A fénykoromban 6 db volt. A fűtés (ezt mondjuk évek óta nem járatom ;] ) és világítás ideje az nem állandó, hanem ki és be van kapcsolva. Okos konektorral mérve 92 W a világítás. 2 fénycső egyiken, 2 LED a másikon.
Hűtőnk pld 2 van egy sima és külön egy mélyhűtő. Kimértem őket 160 W.
HP micro server is megy állandóan pld.

Kaptam kölcsön egy fogyasztás mérőt és mindent végigmértem. Asztali gép pld 120 W-ot evett. Most 2 okos konnektorom van egyikkel a halak világítását kapcsolom, másikkal meg mérem a riget.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#76064) Dare2Live válasza llacee (#76061) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

A techinkai lehetőségük megvan rá, nem nagy munka: egy lekérdezés.
Amúgy multi. Ha vmi fejes kitalálja akkor végigverik ha nem akkor nem.

@Scorp2011 Nálunk minden villanyról megy. 1.5éve HOban vagyunk, 3-4gép megy 8-21ig, tv megy, csillió elektromos kacat pl a osztályú erősítő. Pár naponta főzök, nyáron junitól-szeptig masszívan légkondizunk, fűtésre rásegít légkondi. Két gyerek van napi egy mosás+szárítógép fixen megy. Ablakot télen meg kell fújni elektromos fütéssel mert pára. Ha ez a fogyi nem brutál akkor nem. Erősen szarul érintene ha piaci árra emelnék az áram árát. Persze tudom ígyis-úgyis én fizetem.

szerk: Na spec akváriumunk nincs.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76065) #24845312 válasza Emperor_ (#76063) üzenetére


#24845312
törölt tag

+hajszárító, mikró, páraelszívó, mosógép, szárítógép, mosogatógép, kávéfőző, vasaló, porszívó, stb., stb. lehetne sorolni vég nélkül, de mivel ezek úgyis hozzátartoznak a normál hétköznapi élethez, így szerintem nem is igazán van értelme ezekkel foglalkozni.

#76064 Dare2Live: Végülis nézőpont kérdése, hogy mi számít brutálnak. Ha valaki nem használ elektromos eszközöket, ahhoz képest persze, hogy brutál, de önmagában véve ha belegondolsz, semmi extra dolog nem kell ahhoz, hogy ennyi legyen a fogyasztás havonta, csak egyszerűen használnia kell az embernek a szokásos hétköznapi dolgait. Így nézve nincs ebben semmi brutál. Persze lehetne kézzel is mosni, gyertyával is világítani, de azok az idők szerencsére már elmúltak.

(#76066) koko52 válasza Dare2Live (#76060) üzenetére


koko52
veterán

Szerinted veszteséggel megy egy külföldi szolgáltató (eon) hazánkban? A rezsi csökkentett/valós árat behajtja az államon az meg mindenkin, jövedéki vagy valamilyen más adó formájában. Vagy átcsoportosítja máshonnan. Nincs ingyen ebéd :N , csak sok "szavazó" elhiszi ezeket a rezsicsökkentős meséket. Az infláció sem véletlenül nálunk a legnagyobb, ez is vastagon benne van. A tavalyi 100k idén 80-at talán ér. A többi ott van a rezsicsökkentésben (is).

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#76067) koko52


koko52
veterán

Mindenki bevásárolt? Indulunk felfelé!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#76068) 3800+ válasza koko52 (#76067) üzenetére


3800+
őstag

Én még várok, nem túl meggyőző a szitu...

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#76069) Hohocali válasza koko52 (#76066) üzenetére


Hohocali
aktív tag

"Vagy átcsoportosítja máshonnan."
Pontosan így. Elosztja európában a fogyasztók között, mást nem tud csinálni. Megnöveli a multik áramdíját, de ők is csak európa között tudják elosztani a terhet, mert nem tehetik meg azt, hogy Magyaroszágon drágábban árulják a termékeiket, mint külföldön. Szóval nincs ingyen ebéd valóban, de a rezsicsökkentés működik. ;)

[ Szerkesztve ]

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#76070) GabeE3e


GabeE3e
tag

Sziasztok, Zotac gyártó mennyire rugalmas a jótállással, ha thermal padot cserélsz egy kártyán?
Sajnos van egy 3070ti, ami úgy melegszik, hogy ha nem 100-on pörögnek a ventik, akkor túlmelegszenek a memóriák és fagy.

(#76071) echterion válasza GabeE3e (#76070) üzenetére


echterion
nagyúr

Ha nincs matrica (az enyémen nincs, igaz, az csak 3060), akkor tartsd meg az eredeti padokat és cseréld ki. Aztán ha gari van, visszarakod őket és problem solved. Ja, és lehetőleg ugyanolyan színű pasztát használj, mint ami rajta van, ha egész biztosra akarsz menni. De sztem matrica híján nem nagyon foglalkoznak ezzel, viszont egy email-t megér a gyártóhoz, hogy mit írnak válaszul.

[ Szerkesztve ]

**********

(#76072) Dare2Live válasza koko52 (#76066) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Jelenleg egyértelműen igen eon minden kwhn bukik és nincs kompenzálva. De ezt ne szűkítsük le eonra, eon kibírja éves távlatban is. Mindenki más viszont éven belűl bajba kerülhet, kissebbek már most csőd közel állnak/vannak.

@Hohocali Szerencsétlen az eonra szűkíteni mert a legtöbb cég nem tud semmit elosztani. Azt meg, hogy egy Opus / mvm esetén ki fizeti a számlát nem kérdés. A kicsik meg már most dülöngélnek csődbe mennek.

"nem tehetik meg azt, hogy Magyaroszágon drágábban árulják a termékeiket, mint külföldön.
Dehogynem. Idén is volt ha keveset is negatív áramár németben amikor a szolgáltató fizetett azért hogy használd. Amúgy meg a lakosság piaci árat fizet.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76073) sanzi89 válasza Hohocali (#76069) üzenetére


sanzi89
addikt

"...nem tehetik meg azt, hogy Magyaroszágon drágábban árulják a termékeiket, mint külföldön"

Erre ezer megy egy ellenpéldát látni.

El kellene végre dönteni, hogy milyen országban akarunk élni. Olyanban, ahol a piac áraz, vagy ott ahol egy ember reggeli felböfögése ír át egyik percről a másikra komplett iparágak működését. Még akkor is, ha van aki ezzel adott pillanatban jól is jár, mégis az egész képet nézve egy oltári baromság.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#76074) echterion


echterion
nagyúr

Azért azt ne felejtsük ki a képletből, hogy ha akkora nagyot buknának a multik akármin is nálunk a rezsicsökkentős vagy árfixálós műsorokon, amit a kormny csinál, akkor már tele lennénk EU-s büntikkel meg eljárásokkal. Nyilván megkapják a saját kis kompenzációjukat más, nyilvánosság számára nem igazán átlátható csatornákon. Ezek kapitalisták, a tőke itt sosem veszít.

**********

(#76075) milszab


milszab
senior tag

Sok a tuning azért írhatja ezt ki?

(#76076) Zoli-bácsi válasza koko52 (#76067) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Már elindultunk, vagy még nem késő bevásárolni? ;]

(#76077) Dare2Live válasza echterion (#76074) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

101 esetet tudok mutatni ahol direkt a nem ner-es rétegre írják a tveket legyen az multi vagy nem haver mégse látok eus büntiket.

Az elmúlt 10év / ner többek közt arról szól MOon, hogy magyar / külföldi / állami tulajdonból, eus/állami pénzekből, hogy lehet Mészáros / Tiborcz... tulajdon. Mindezt lehetőleg minnél olcsobban. Tönkretenni majd megvenni a módi.

áramszolgáltató vonalon maradva pl. E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt.ből lett -> Opus Titász ami kié? Mészárosé.
Áramtermelés vonalon a legszebb a Mátrai erőmű esete. Megveszed. Kiveszed belölle amit lehet, kölcsönt veszel fel amennyit lehet majd eladod az államnak. Mészáros kaszált rajta egy 80milliárd ftt. És kinek a zsebéből van ez az összeg? Hát az adófizetőékből. Akit érdekel a G7 elég jól leírta.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76078) echterion válasza Dare2Live (#76077) üzenetére


echterion
nagyúr

Itt most nem ezekről írtam, ez nem az adott felvetésre vonatkozik. Amire írtam, az az, hogy a külföldi multi nem fog rosszul járni. Soha. Ennek ezer meg egy oka van, te is jól tudod.

**********

(#76079) Hohocali válasza sanzi89 (#76073) üzenetére


Hohocali
aktív tag

"El kellene végre dönteni, hogy milyen országban akarunk élni."

Ebben teljesen egyetértek. Én olyanban akarok élni, ahol nem csinálnak akkora f@szságokat, hogy bezárják az atomerőműveket, és helyette szénerőműveket nyitnak politikai megfontolásból. És megy a csodálkozás, hogy drága az áram. Meg nem szívóznak a gázzal/oroszokkal, hanem kötnek velük egy előnyös szerződést. Stb.

#76077Dare2Live : "Az elmúlt 10év" mert azelőtt nem így mentek a dolgok ugye? Fent mindig így mennek, mind1 ki van ott. :)

[ Szerkesztve ]

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#76080) Dare2Live válasza echterion (#76078) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Szerintem igen. Az EON nem véletlenül adja el MOi érdekeltségeit. Ezen a szinten is megy a tönkretenni és megvenni. Mégha finomabban is.
Amúgy az mi, hogy rádraknak egy rádszabott adót mert nem NERes vagy?

@Hohocali Egyrészt teljesen mindegy mert nem elfogadható egyik sem. Másrészt 2010ben a top 100ban lévők 90% nem volt "NER"hez köthető. Jelenleg igen. 2010 után gyurcsány ellen igazi boszorkáényüldözés volt. Semmit se tudtak rábizonyítani. Jelenleg végtelen mennyiségben állnak az ügyészségre el se jutó ELIOS ügyek. Az adott esetben lerakták az asztalra, hogy így lett ellopva sokmilliárd forint és nem történt semmi.

szerk: A kokós-kurvás vitorlázós Borokai eset jutott eszembe. Az is feketén-fehéren megvalósult. Semmi. Most nem arra gondolok, hogy drogozott, kurvázott és nem történt semmi hanem az audisra. De jó plda a Kaletta... vonal is. Kisfiúkat is molesztálhatsz ha NERes vagy érinthetetlen vagy. vagy a... á hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76081) mokus1


mokus1
addikt

Kicsit felrement a téma...

(#76082) Hurkaleves


Hurkaleves
őstag

Egy gyors kérdés.
4GB rendszer ram HiveOS alatt, elég 8db vga-nak?
Thx!

(#76083) SzlobiG válasza Hurkaleves (#76082) üzenetére


SzlobiG
félisten

Elég.

#76067koko52: Inkább toporgunk. :))

(#76084) Hurkaleves válasza SzlobiG (#76083) üzenetére


Hurkaleves
őstag

Köszi, akkor ez a hiba lehetőség is kizárva.

(#76085) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Nicehashrol utalnek coinbasere de nem lehet. Ez ideiglenes vagy tartos allapot?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#76086) aerosmith válasza Dikri (#76007) üzenetére


aerosmith
őstag

Ugye nem fél év alatt akarod visszahozni az árát?
Mert az nem fog menni mert leáll az ETH bányászás és mehetsz át más coinra.
Hogy melyik fogja megérni senki se tudja lehet semelyik és akkor jópár év is lehet a ROI.
Most a coin vásárlás éri meg nem az új bánya összerakás.
Ha összerakatod annak is ki kell fizetned a felárát.
Amúgy Ethereum nem Etherium.
Olyan kártyával érdemes amit egyáltalán kapsz és aminek jó az ára (ilyen nincs).
Nem hangos a szomszédnak. De ha nincs légkondid vagy direkt külső levegő keringtetésed akkor fel fogja fűteni a lakást és vissza fognak lassulni a kártyák.

Totál egyetértek #76010 -el.

[ Szerkesztve ]

(#76087) Winchester95 válasza aerosmith (#76086) üzenetére


Winchester95
őstag

"Mert az nem fog menni mert leáll az ETH bányászás és mehetsz át más coinra. "

Igen, már párszor nem ment és le is állt és át is ment mindenki másik coinra.

Felelőtlenség ezt ilyen formában leírni. Főleg nem tanácsadás szintjén.
Hitegetnek ezzel a megszűnik leáll dologgal már egy ideje.

"Most a coin vásárlás éri meg nem az új bánya összerakás."

Igen, nagyon megéri.... még többet is bukhat mint ha bányászna...

Ezeket a dolgokat senki nem tudja megmondani előre szerintem.

Ugyan ezzel riogatták az embereket pár hónapja.
Tegyük fel a 3 hónap alatt valaki összeszed 1 millát és továbbadja a riget akkor nem megérte?

De lehet rosszul látom a dolgokat.

(#76088) Jacek válasza sakal83 (#76085) üzenetére


Jacek
veterán

Ideiglenes szokott lenni.

(#76089) sakal83 válasza Jacek (#76088) üzenetére


sakal83
addikt

Köszönöm :R

(#76090) Babetta-X válasza Dare2Live (#76060) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Szerintem azért még sok helyen van 10+ éves óra, ami semmilyen interneten lekérdezhető adatszolgáltatást nem nyújt, főleg családi házas övezetekben, vagy agglomerációban. De lehet ezt én látom rosszul.

(#76091) koko52 válasza Winchester95 (#76087) üzenetére


koko52
veterán

Azért kipakoltál a HA-ra ;)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#76092) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

Lehet hogy láma kérdést teszek fel, ezért előre bocsánat.
Beuzemeltem egy 6800xtt banyaba. A vga tudja a szokasos 63-64mhst de inkabb 59 es 63 között mozog. Mitől lehet ez a nagy ingadozas? Normális ez? (a 3070em illletve az előző vgak emlekeim szerint nem ingadoztak ennyire?)

Köszönet

(#76093) varmi2 válasza sakal83 (#76092) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mennyi a memoria hőfok, lehet túlmelegszik.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76094) viharhozo válasza aerosmith (#76086) üzenetére


viharhozo
addikt

Most a coin vásárlás éri meg nem az új bánya összerakás.

Miert?

Nem allitom, h az evszazad uzlete most banyaszgepet csinalni, de az elmult 6-7 honapban annyira nem ment az ETH, es kizarolag akkor jartal volna jobban a coinvasarlassal, h elkaptad kb. a legaljat. Es a banyagepnek meg mindig van eselye javitani.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#76095) sakal83 válasza varmi2 (#76093) üzenetére


sakal83
addikt

Azt nem tudom hol lehet megnezni. A gpu 52C. Most pl 70mhsig is felment...

(#76096) varmi2 válasza sakal83 (#76095) üzenetére


varmi2
nagyúr

Hwinfo progit tedd fel, az mutatni fogja.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76097) Winchester95 válasza koko52 (#76091) üzenetére


Winchester95
őstag

Lehet pont azért amit fentebb írtam. :)

(#76098) BeZol válasza sakal83 (#76092) üzenetére


BeZol
őstag

Ha a hőfokok rendben vannak, akkor a memória-tuning-ot vedd picit lejjebb, mert esélyesen kicsit sok neki (nem garantált, hogy mindegyik tudja a 2150MHz Fast Timing-ot).
Nekem a ref 6800 XT-m pl. csak 2080MHz FT-ot tud, a 2db ref 6900 XT-m 2108 és 2128MHz FT-ot tudtak, de az asrock oc formula 6900 xt-m 2180MHz FT-ot is tudott, ami 65,310MH/s volt úgy, hogy a kijelző a gpu-ról ment, nem igpu-ról vagy egy másik kártyáról.
(az meg "normális" jelenség, hogy néha felszúr 1,5MH/s-el a termelés).

Az, hogy neked 70et mutatott, az nekem csak elindításkor van, láttam már 120-at is olyankor, arra ne építs.

(#76099) sakal83 válasza varmi2 (#76096) üzenetére


sakal83
addikt

76C memoria es 54C a gpu es 59 a gpu környék hőmérséklet

[ Szerkesztve ]

(#76100) sakal83 válasza BeZol (#76098) üzenetére


sakal83
addikt

Koszi. Megprobalom majd. Tehat a ramtol lehet hogy idovel csokken a mhs? Most 63-64rol egy ora utan 60.5 lett

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.