Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77901) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

Nem nagyon követem a topicot,így bocsánat,ha hülye kérdést teszek fel:
Ismerős azt mondta,hogy majd a jövőben amd kártyával nem éri számolni bányára,mert nem sok coint lehet bányászni,de nicehash-en láttam,olyan pluginokat,amivel lehet több fajtát is.
Esetleg nem éri meg nem olyan hatékony lesz,mint nvidia?
500-as és 5000es szériáknál meg bios moddolós bányát látok csak.
Ezeknek szüksége van a biosz módra,hogy menjen úgy ahogy kell,vagy mint ismerősnél is 6900xt-vel megy szépen,csak a fogyasztása több a kártyáknak?Köszönöm

(#77902) Ombi5 válasza SzlobiG (#77883) üzenetére


Ombi5
őstag

Mennyi mV-ra huzod le 1100-as orajelen vagy automatan allitja?

(#77903) SzlobiG válasza Ombi5 (#77902) üzenetére


SzlobiG
félisten

Feszhez nem nyúlok, mert lockolom az órajelet és így a fesz is lecsökken. Parancsokkal állítom a miner progiba, nem ab-vel. Érdekes volt rogom ugyanezen értékek mellett +30-40w-al többet evett.

(#77904) Ombi5 válasza SzlobiG (#77903) üzenetére


Ombi5
őstag

Lehet nekem is ugy kellene. Ezt csak a Trex-ben lehet?

(#77905) MZsoltee válasza MZsoltee (#77885) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ti LoL miner esetében melyik bat-ot futtatjátok?
dual_mine_eth_ton_tonwales.bat
dual_mine_eth_ton_toncoinpool.bat
dual_mine_eth_ton_icemining.bat

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#77906) mZoleee válasza MZsoltee (#77905) üzenetére


mZoleee
senior tag

attól függ melyik poolba akarsz belépni.. én személy szerint az elsőt használom.

(#77907) llacee válasza nagyonjjo (#77901) üzenetére


llacee
őstag

Ethash-re jó az amd, de pl *POW algóknál az nvidia jobban hoz, tehát többrétűbb szerintem erre gondolt.
Eth még pár hónapig bányászható utána meg senki nem tudja mi lesz és az milyen kártyán lesz egyáltalán profitábilis.
Egyenlőre a többség borúlátó a folytatást illetően.

(#77908) SzlobiG válasza Ombi5 (#77904) üzenetére


SzlobiG
félisten

Megy pl Nbminerrel is, de a T-rexet ajánlom.

(#77909) Celithrandi


Celithrandi
addikt

Mely amd drivert ajánlanátok 6600xt hez? Az utóbbi időben történt pár frissülés és az 1-2% os reject arányom szépen felment 4-5%-ra win alatt. :(

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#77910) Ombi5 válasza SzlobiG (#77908) üzenetére


Ombi5
őstag

Koszonom.

Gminer reggelre ig fogadott:
"miner.exe" is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file.

ez mi lehet?

(#77911) Wackond válasza Ombi5 (#77910) üzenetére


Wackond
tag

a defender elvarázsolta

(#77912) nagyonjjo válasza llacee (#77907) üzenetére


nagyonjjo
tag

Köszönöm.Akkor azért még használható lesz,csak kérdés megéri-e.
Én se hiszem,hogy lesz bármi hasonló profitos,legalábbis egy db.-ig.
Így is folyamat tiltják a coinikoat,meg tervezik.
Csak remélem,hogyha bejön eth 2.0,akkor feloldják dolgokat,és emelkedésnek indul az érték.

(#77913) Ombi5 válasza Wackond (#77911) üzenetére


Ombi5
őstag

Ohh koszonom, ha hazaerek megtekintem.

(#77914) Phvhun


Phvhun
őstag

Sziasztok,

Kutakodok, számolgatok, hogy mennyire érdemes most "beszállni a bányászatba", és elsőre olyan számok jönnek ki, hogy egy új RX 6800 XT-s rig kb 2 év alatt hozná vissza az árát (ez egy elég jó hozam), HA minden pont ugyanígy marad mint most.

De persze minden folyton változik, és az alábbi főbb buktatókat látom most:

- Néztem valami videót, ahol mutatták, hogy mennyi volt a hozam ~1 éve GPU bányászattal, és azóta a ~tizedére esett vissza. Ez valóban így van, vagy valamit félrenéztem?
- ETH átállás Proof of stake-re; van olyan videó ahol pl év végére becsülik, utána pedig pár hónap fennforgás, ami után vagy ismét profitábilis lesz valamit bányászni GPU-n, vagy nem... -> Ha pedig bukta a GPU bányászat, akkor egyből le is esnek a VGA árak, így az 1 éves hozam kb el is ég a kártya értékvesztésével.

Kihagytam valami jelentős lehetséges problémát?

Mi most az álláspontotok; érdemes újoncként belevágni (akár csak a poén kedvéért), vagy csak kínlódás lesz belőle?

(#77915) Rick4 válasza Phvhun (#77914) üzenetére


Rick4
félisten

Rosszul kezdted az egészet.
Hogyhogy két év múlva hozná vissza az árát? Miért, mennyi lesz 3 hónap múlva, 6 hónap múlva, 1 év múlva két év múlva az árfolyam? Ja, hogy ate a JELENLEGI árfolyammal akarsz két évre előre számolni? ÁRuld már el, hogy jött ez ki...:D
Egy éve mennyi volt a hozam, és mennyi volt az árfolyam? Végülis pont a leglényegesebb dolgot hagtad ki, hogy most nem számolunk megtérülést, csak csákányozunk, ahogy belefér.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77916) Allihoppa válasza Rick4 (#77915) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Ha meg majd hajdanán POS lesz az ETH, valószínű úgyis kipattan a bányászatból pár turista. :) Van egy rakat PoW coin, ami mögött van egy pár értelmes projekt, nem hiszem h a POW megszűnne.

[ Szerkesztve ]

(#77917) Phvhun válasza Rick4 (#77915) üzenetére


Phvhun
őstag

Az árfolyam változást direkt szorítottam kicsit a háttérbe, mert ugye a pakliban benne van, hogy fel megy meg az is hogy le.

Ha biztos lennék benne, hogy felfelé fog menni, akkor minden forint amit bányászgépre költenék abból simán csak meg kéne vennem az EHT-et, nem?

(#77918) Rick4 válasza Phvhun (#77917) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem nem mindegy, hogy az adott gp képviselt egy vásárlási értéket, fél év alatt termelt x mennyiségű coint, ami idővel a sokszorosát ért az egésznek, és fél év múlva agéppark még mindig képvisel egy értéket, de ki honnan nézi.
ETH-nál 1 éven belül max 3-4x-es növekedést tudok elképzelni a jelenlegi árfolyamhoz képest, bányászatnál ki lehet számolni a kettő közötti különbséget.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77919) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Hiveos mostansag masnak is rengeteget szarakodik?

De lassan mar annyit, hogy elgondolkodtam, hogy atallok mas OS-re, mert ez kriminalis.

Same rules apply!

(#77920) mokus1 válasza EQMontoya (#77919) üzenetére


mokus1
addikt

Nekem nem, néha frissítek ha van valami érdekes, de egyébként megy szépen.

(#77921) Rick4 válasza EQMontoya (#77919) üzenetére


Rick4
félisten

Attól még, hogy nem érted el, megy a bánya, eddig vacakolt, de mostmár megint jó.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77922) EQMontoya válasza Rick4 (#77921) üzenetére


EQMontoya
veterán

A banya megy, persze, de ha epp csinalnal valamit, es orakig nem ered el, az eleg szar.

Same rules apply!

(#77923) Ombi5 válasza Wackond (#77911) üzenetére


Ombi5
őstag

Sajnos nem, nem ez a hiba. Egyeb tipp esetleg? :U :U

(#77924) Rick4 válasza EQMontoya (#77922) üzenetére


Rick4
félisten

Ha épp csinálnál, az valóban, viszont arra ott egy monitor, meg egy billentyűzet, amúgy meg pont nem erre az időszakra kell időzíteni a mókolást, ez ilyen sajnos.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77925) viharhozo válasza Rick4 (#77915) üzenetére


viharhozo
addikt

Ha nem szamolsz most megterulest, megis mi a budos franc alapjan dontod el, h coint vegyel vagy riget?

DUPPLY : a PoW-bol mindenki jonne kifele. Mivel az osszes jelenleg PoW-s coin mukodtetesehez kb. az ETH hashrate-jenek 6-8%-a kell, ezert valoszinuleg csak azok maradnak eletben a Merga utan, akik ingyen arammal hajtjak a gepuket.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#77926) Attix82 válasza viharhozo (#77925) üzenetére


Attix82
őstag

Nem tudni mi lesz. Lehet halasztás...lehet a merge semmit se fog befolyásolni , így is akkora a VGA park, hogy a blokk idő rendben van. Ha a sok bányász átmenni más coinra a merge után a hálózat kb használhatatlan lenne....gondolom ezt nem akarják.

Bányászat mindig lesz....VGA gyártók is most vakarják a fejüket mi is legyen...ez nekik nagyon jó volt hisz a gyártósoron amikor már raktár össze a VGAt már akkor el volt adva minden. Dupla tripla áron.

(#77927) Celithrandi


Celithrandi
addikt

Mit tapasztaltok? Nőtt esetleg a difficilty vagy nálam van gond? MHS rendben, de alig túr ki ETH-t.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#77928) Rick4 válasza viharhozo (#77925) üzenetére


Rick4
félisten

Mégis mi a büdös francért kellene most megtérülést számolni, mikor tisztában vagyunk vele, hogy ennél csak jobb lehet fél- egy év múlva, azaz bármelyiket is választjuk, esélyes, hogy bőven megtérülő lesz a befektetett pénz?
Szerinted van a bolygón egyáltalán olyan vállalkozás, amelyik a befektetés megindítása utáni napon meglévő termelékenység- ár- árfolyam alapján akar megtérülést számolni? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77929) Celithrandi válasza viharhozo (#77925) üzenetére


Celithrandi
addikt

Kockázati tőke befektetésen lehet megtérülést számolni? Kizárólag megérzés alapján lehet dönteni és gazdasági elemzési gyakorlaton alapuló megérzésen. Én pl most egyiket sem veszek mert túl nagy a risk szerintem. Ellenben olyan csúcsokat dönt az olaj hogy pár naponta shorton egy valag pénzt lehet keresni tőkeáttétes kereskedéssel.

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#77930) viharhozo válasza Rick4 (#77928) üzenetére


viharhozo
addikt

Probalom dekodolni. Tehat ez egy annyira jo uzlet, es annyira egyforma a varhato ertek, h igazabol eleg penzfeldobassal eldonteni, h coiny vegyunk vagy riget, felesleges barmit is szamolni. Stimmel?

a befektetés megindítása utáni napon meglévő termelékenység- ár- árfolyam alapján akar megtérülést számolni?

Ezt elotte szoktak, nem utana. Az uzleti terv mond vmit?

Celithrandi: Kizárólag megérzés alapján lehet dönteni és gazdasági elemzési gyakorlaton alapuló megérzésen.

Ne vicceljetek mar velem, megerzes alapjan donteni. Irsz egy szoftvert, ami kiszamolja 10/100/1000/akarhany esetben a projekt erteket, ezekhez valoszinusegeket rendel, ebbol EV-t szamol.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#77931) Rick4 válasza viharhozo (#77930) üzenetére


Rick4
félisten

Hagyjuk már az üzleti tervet, az a való életben se működik, azért is hívják tervnek. :D
Hogy akarsz üzleti tervet írni, amikor sem piackutatást nem tudsz érdemben végezni, plusz azzal se vagy tisztában, hogy akár egy eurhuf vagy usdhuf árfolyam merre megy 2 hét múlva, nem hogy tud delőre a félévente változó nyersanyagárat, tervezhető se élőmunka árat, üzemanyag- rezsi költséget nem lehet kalkulálni? :D Arról már nem is beszélve, hogy szerdán indul a háború a szomszédban, szombaton bemondta a cnn.. :D

Felejts már el a baromságaiddal, okoskodsz itt a semiről.... :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77932) Attix82 válasza viharhozo (#77930) üzenetére


Attix82
őstag

Kalkulátorok vannak, a jövőt senki se ismeri. Legyen annyi pénzed benne amit nem sajnálsz, akkor nagy gond nem lehet.

(#77933) Agyrák666 válasza Rick4 (#77931) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

A szerda mar fix? ;]

(#77934) Celithrandi válasza viharhozo (#77930) üzenetére


Celithrandi
addikt

Hogy akarsz projekt értéket számolni egy tőzsdei befektetésen? Ez nem egy vállalkozás ahol kereslet/kínálat, haszonkulcs és bekerülési költségek alapján bármilyen értéket és megtérülést tudj rendelni. Holnap lehet beesik az ETH a felére, de lehet hogy egy hónap alatt a duplájára felmegy. Ha olyan sémát amit írsz rá lehetne egy lényegében tőzsdei "befektetésre" valójában spekulációra vetíteni akkor mocsok gazdagok lennénk.
Ezt pedig úgy mondom hogy van két cégem is és azok esetében tudtam ilyen számításokat végezni, de a tőzsde az marad spekuláció.

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#77935) koxx válasza Rick4 (#77931) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kicsit nyugodj meg és ne beszélj ilyen hangnemben ha kérhetem.

(#77936) Rick4 válasza koxx (#77935) üzenetére


Rick4
félisten

Teljesen nyugodt vagyok, de van amire nem lehet felkészülni. Már ki is léptem innen, és törlöm az előzmények közül is a topicot, sziasztok!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77937) Celithrandi válasza Celithrandi (#77927) üzenetére


Celithrandi
addikt

ellenben erre páran írnátok valamit? Tehát hogy csesszek e el egy napot hibakereséssel vagy sem :)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#77938) trek81 válasza Celithrandi (#77937) üzenetére


trek81
senior tag

Felesleges időt ilyenre...

Üdv

(#77939) viharhozo válasza Celithrandi (#77934) üzenetére


viharhozo
addikt

A tozsdei befektetesnel is szamitasz vmire. Ha kicsiben csinalod, akkor megadsz tiz kimenetelt, ezekhez valoszinusegek rendelsz, es az lesz a varhato erteked.

A rigepites meg nem tozsde, ott lehet kalkulalni kibanyaszott darabszammal, maradvanyertekkel, arammal.

Minden szamolhato. Azert azt ne gondoljuk, h a banyaszcegek hasrautesszeruen veszik a hardvert.

937: ETH diff chart

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#77940) koxx válasza Rick4 (#77936) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Vicces, hogy még te sértődsz meg. Pápá

(#77941) Wackond válasza Ombi5 (#77923) üzenetére


Wackond
tag

a miner.exe megvan a mappában?
a batch fájlba a parancsor alá ha beraksz egy pause-t, akkor látni kellene, mi a gyíkja

(#77942) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

1080ti-t valaki használ?
Mi a jó bánya beállítás?
Mert neten sokminden van.De ez a ~35mh/s,és 180-220w értékek jönnek ki.Akárhogy nézem.

(#77943) Celithrandi válasza viharhozo (#77939) üzenetére


Celithrandi
addikt

A rigépítés tőzsde, mivel a kártya ára, a bányászott egység árfolyama és a kártya maradványértéke is kizárólag az adott coin árfolyamától függ. Egyetlen egy dologgal tudsz számolni, az pedig az, hogy vélhetően a legrosszabb esetben mennyi lesz az adott kártya maradvényértéke. Ami ugye nem más vélhetően mint a hivatalos kiajánlott viszonteladói árból számított használtpiaci ár, viszont ha egyszerre sok kártya megy ki a használtpiacra akkor még ez sem számolható mert a reális használtpiaci árat is le tudja nyomni. Szvsz a jelenelgi helyzethez mérten magasak a vga árak. Viszont valószínűsítem, hogy az elkövetkezendő hetekben 10-15%-ot mehetnek lejjebb a kártya árak, de szvsz ahhoz hogy most kártyát vegyen valaki bányászatra inkább 20-25%ot kellene lefelé menniük.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#77944) Celithrandi válasza trek81 (#77938) üzenetére


Celithrandi
addikt

Mármint hogy azt mondod hogy nőtt a difficilty és azért túrok keveset? Mert ha csak driver gond akkor cserélek drivert, de ha nem nálam van a gond akkor feleslegesen nem vacakolok vele.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#77945) Wackond válasza nagyonjjo (#77942) üzenetére


Wackond
tag

ethlargementpill-t használsz?

(#77946) nagyonjjo válasza Wackond (#77945) üzenetére


nagyonjjo
tag

Nicehash nbminer.
Nem megy bányába,csak tesztelem kártyát bírni fogja-e strapát.

[ Szerkesztve ]

(#77947) mZoleee válasza nagyonjjo (#77946) üzenetére


mZoleee
senior tag

43-at ki lehet hozni belőle kb 200W körül

(#77948) krepp válasza koxx (#77940) üzenetére


krepp
tag

UUU, köszi, épp olyat akartam írni neki, amivel ki kellett volna raknod... (engem)..
:DDD

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#77949) Dr. O.K. válasza Rick4 (#77931) üzenetére


Dr. O.K.
tag

:R Igaz, de ne így!

[ Szerkesztve ]

(#77950) chungey9 válasza nagyonjjo (#77946) üzenetére


chungey9
tag

A nicehash-ben van hozzá tuning, de van hogy nem bírja a max-ot, közepes időzítéssel (straps2) jó szokott lenni, akkor core+150-el kijön a 43mhs, kerek 200W. 58-at is tudott valaha, de régen minden jobb volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.