Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) aradebil2 válasza syIex (#57000) üzenetére


aradebil2
senior tag

Nekem még be volt állítva régről a 0.05, elvileg ezeket még teljesítik. +Tegnap vagy tegnapelőtt enyhítettek, és lett egy 0.05/2hetes határ (én még csak 13 napja bányászok szóval sztem az első lépett nálam életbe :D )

(#57002) syIex válasza aradebil2 (#57001) üzenetére


syIex
veterán

Áhh értem.. Én is múlthéten kezdtem akkor nekem is van egy 0.05-ös kiutalásra opcióm vajon? :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#57003) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Nicehash-t használok, mi a legjobb módja kiutalni mondjuk paypalra az elért összeget? Hallottam olyat, hogy nicehash->coinbase->paypal? Valamint mikor keletkezik adóvonzata? Jól tudom, hogy csak akkor ha realizálom?

Előre is köszönöm!

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#57004) GAbre


GAbre
veterán

Most megnéztem este mit turkált a kártya,hát szomorú,hogy folyamatosan 100 alatt megy.~95. Ez még 3080tól is csak tűrhető lenne.
Mikor elindul a turkálás 110 körül kezdi el,de pár perc,és beáll a fenti érték.
Ráadásul,hiába van húzva a memória,húzás nélkül is ennyit turkál a kártya. :S

Avatar

(#57005) syIex válasza GAbre (#57004) üzenetére


syIex
veterán

Nekem is van, hogy leesik 117-ről 110-re, de magától vissza áll X idő után.. Bár az tényleg elég kevés, mert a 3080 tud annyit... :F
Nem kevés a TDP?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#57006) kzkz válasza racskobalazs (#57003) üzenetére


kzkz
őstag

Erre van külön topic: Kriptovaluták és az adózás

(#57007) korcsi válasza aradebil2 (#56999) üzenetére


korcsi
veterán

A bánya a saját blokkjában nyilván nem fog felszámítani csak minimális díjat (1GWei), ha innen átutalod másik számlára, annak már lesz díja rendesen (100-200GWei)
Érdemes etherchain-en böngészni a blokkokat sok minden látszik belőle.

Általános technikai blokklánc leírás magyarul, szerintem nagyon jól megfogalmazva: PDF!!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#57008) Dare2Live válasza Puffocska (#56998) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nálam gyári beállításon bepattintás után 230Wot ugrott a fogyi falból mérve. Eközben phoneixminer 130wattot írt. Most 85Wt ír PM falból mérve meg 130wattal eszik többet a konfig.
Bonusz, hogy eddig ment az USB hub most meg nem.

Ma duán sztem nekiesek a 29mh@100W kezdésnek jól hanzik. Ha sikerül összehoznom a 32@90Wt majd beírom hogy sikerült.

szerk: memet feljebb raktam 5perce már hibátlanul megy a 31MH :)

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#57009) aradebil2 válasza korcsi (#57007) üzenetére


aradebil2
senior tag

Akkor viszont nem értem, hogy miért ment itt néhány napja a nagy győzködés, hogy teljesen fölösleges a legkisebb payouton kivenni a pénzünket. :F Köszi a választ! Az már világos, hogy váltóra utaláskor/váltáskor már nem éri meg 0.05-ökkel szórakozni.

(#57010) GAbre válasza syIex (#57005) üzenetére


GAbre
veterán

82%,de 105%-ön is ilyen.
Ha leveszem még jobban,vagy gpu-t minuszolom le,akkor még rosszabb.(3080-al simán tudtom gpu-t is alulórajelezni,és nem volt baja)
Fogyasztás:280-305W. 3080-al 220 körül volt,ha jól emlékszem.
Sőt 3080 105-öt is tudott.Most 92-99 között megy.Ráadásul úgy tudom memória oc-nak is hatással kéne lennie.De nincs.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#57011) Powerer válasza GAbre (#57010) üzenetére


Powerer
tag

Valószínűleg thermal throttlingol a kártyád, a memória belső hőmérséklete eléri a ~110 fokot és visszaveszi a teljesítményt.
Nézz rá HWInfoban a Memory Junction Temperate sorra és a Thermal Throttling-ra.

(#57012) syIex válasza GAbre (#57010) üzenetére


syIex
veterán

Hát az érdekes.
CC és MC mennyire tetted?

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#57013) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van most számottevő különbség eth hashrate-ben Linux és Windows közt RTX kártyákon?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#57014) GAbre


GAbre
veterán

Jah,hogy az :D Nem értettem rövidítéseid.
Memória érzékelő nincs ebben a kártyában :S
Vízzel van,nem ment feljebb 52 foknál mióta be van kapcsolva.
Mint mondtam igazából mind1,mit állítok. 0 és +1400mhz memóriával is ugyanúgy dolgozik.
Ha berakom neki a maxos tuningot,amit kártya bír,akkor is ugyanúgy dolgozik.
Semmi javulás.
Reggie0:Gyári víz.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#57015) aradebil2 válasza GAbre (#57014) üzenetére


aradebil2
senior tag

rakd fel a legújabb Hwinfo-t, kell benne lennie

(#57016) Reggie0 válasza GAbre (#57014) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem nincs olyan 3090, amiben ne lenne memoria erzekelo. Mi a pontos tipusa?

Milyen viz van rarakva? 3090-nel mindket oldalt van memoria chip. Ha nincs rendesen hutve a backplate felol, akkor az ottani memok throttlingolnak es lelassitjak az osszes memot.

[ Szerkesztve ]

(#57017) Puffocska válasza Dare2Live (#57008) üzenetére


Puffocska
tag

Na, ez már jól hangzik!
Majd írd meg mire jutottál (milyen beállítások, milyen szoftver, hőmérséklet és fogyasztási értékek stb) és az is érdekelne milyen kártya (típus és ram típus).

(#57018) Emperor_


Emperor_
addikt

A Krakenről kb mennyi idő, amíg a SEPA utalás megérkezik a számlára?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#57019) Reggie0 válasza Emperor_ (#57018) üzenetére


Reggie0
félisten

0-3nap

(#57020) GAbre válasza aradebil2 (#57015) üzenetére


GAbre
veterán

Nem szeretek mindenféle programot leszedni,azt hittem gpu-znek kéne mutatnia.
Bár ebben csak memory junction van.Ami 100-110 fokot mutat.Mind1,hogy húzva van memória vagy nem.
Blackplate viszont iszonyatosan forró.Úgy látom van szépen hőpad rakva alá.Bár sztem túl vastagon is.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#57021) aradebil2 válasza GAbre (#57020) üzenetére


aradebil2
senior tag

akkor már meg is van a throttling oka :) hűteni kellene a backplate-t

(#57022) Reggie0 válasza GAbre (#57020) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajnos sok vizhuteses rendszernek ez a hatranya, hogy annyira kigyomlaljak a gepbol a ventiket, hogy vegul semmilyen legmozgas nem marad es a passzivan hutott alkatreszek hogutat kapnak. Mint pl. a backplatek, alaplap bordai, stb..

[ Szerkesztve ]

(#57023) syIex válasza GAbre (#57020) üzenetére


syIex
veterán

A memory junction az amiről szó van. :K
Ez ideális 100 körül max, hosszabb távon meg 100 alatt.
HW infó nagyon jó program sokan azt használjuk GPU-Z, CPU-Z helyett! :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#57024) Reggie0 válasza syIex (#57023) üzenetére


Reggie0
félisten

Sajnos linux ala nincsen.

(#57025) koxx válasza syIex (#57023) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jó az 104-en is :DDD

(#57026) Danex válasza aradebil2 (#57021) üzenetére


Danex
addikt

Normál esetben viszont annyira hűtve van a gpu és a ram is, hogy nem lenne szabad elmelegednie a nyáknak, hiszen ha a kb 45 fokon van tartva az egyik oldalon úgy nincs minek elfűtenie a túloldalt.

(#57027) Reggie0 válasza koxx (#57025) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak mert neked annyi? :D

#57026 Danex: Ezt nem tudom honnan vetted, de nagyon rossz gondolat.

[ Szerkesztve ]

(#57028) syIex válasza koxx (#57025) üzenetére


syIex
veterán

Hát egy két hónapig biztos nem lesz baja, de évekig nem tenne jót neki.. :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#57029) koxx válasza Reggie0 (#57027) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szerencsére most nem :) próbálom 98 körül tartani. De sajnos amikor csukva az ablak és nem pörög annyit a venti akkor felmegy 102-104-re.

(#57030) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

Sziasztok! Újoncként elkezdtem én is egy Gigabyte 1080 Ti kártyával HiveOS alatt ETH-t bányászni. (hivepool, phoenixminer). Abban kérném a segítségeteket, hogy mik azok a beállítások, amivel optimalizálni lehetne HASH értéket. Jelenleg 27 a real, 32 a reported. Ahogy olvasom 40 körül kellene lennie. Valaki lenne oly kedves és megírná, neki milyen tuning értékek váltak be? Köszönöm. :B

Forza Rossoneri!

(#57031) syIex válasza koxx (#57029) üzenetére


syIex
veterán

Attól szerintem nem lesz baja egyébként főleg, hogy nem évekig akarod úgy járatni (nem? :DDD)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#57032) Reggie0 válasza koxx (#57029) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, akkor inkabb vedd vissza a memot. Olcsobb, ha elesel 10% beveteltol, mintha par honap utan gariztatni kell.

(#57033) shteer válasza Doviziozo (#57030) üzenetére


shteer
titán

Pirula kell hozzá a GDDR5X miatt

..szerintem jónak tűnik

(#57034) koxx válasza syIex (#57031) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha továbbra is ilyen magas lesz az árfolyam akkor megy ameddig megy :))

(#57035) Danex válasza Reggie0 (#57027) üzenetére


Danex
addikt

Ahogy egy 30 fokos PCB-t felmelegít egy 60fokos GPU-t, úgy egy 70fokos PCB-t hűteni is tud egy 45fokon tartott GPU.

Illetve egy normális vízhűtés hűti a ramokat, VRM-et is. Ezeken kívül azért elég minimális hőtermelők szoktak lenni _szerintem_ vagy arra is raknak egy hőpadot.

(#57036) syIex válasza koxx (#57034) üzenetére


syIex
veterán

Én is így vagyok vele amúgy.
Had menjen, ha termel is. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#57037) Powerer válasza Danex (#57035) üzenetére


Powerer
tag

Ajánlom az alábbi cikket elolvasásra:
https://www.igorslab.de/en/gddr6x-am-limit-ueber-100-grad-bei-der-geforce-rtx-3080-fe-im-chip-gemessen-2/

HWInfo programot továbbra is erősen ajánljuk, vízhűtés ide vagy oda, 48-50 fokos GPU és EVGA szerzorok szerinti 53-57 fokos memória hőmérséklet mellett tapasztalt többünk 104-106 fokos belső memória hőmérsékleteket (Memory Junction Temperature).
Ha ilyen teljesítményvisszaeséseket tapasztalsz, akkor érdemes lenne ránézni, mielőtt megsütöd a kártyád.

(#57038) GAbre válasza aradebil2 (#57021) üzenetére


GAbre
veterán

Igen,neki is álltam kicsit variálni.
Nem gondoltam volna,hogy ennyire melegszik lévén,az egész gpu hűtés egyben van 1 rézlapon elvileg memóriákat,és vrm-ereket is hűtő maga a víz.Úgy látszik mégsem,csak meg van növelve hőleadó felület,1 zárt gpu ház!Szép mondhatom....
Nem elég értelme nincs a víznek,mert tdp limit miatt,alig lehet húzni.Még a légeset is jobban lehet.
De ez nem magyarázza,hogy miért nem lehet alulórajelezni gpu-t,és miért esik akkor is teljesítmény.
Sajnos ez így nem sokat ér.
4 ventilátor fújja kártya felé levegőt,3 meg fölötte el.
És hiába iktatok be nyitott házat+14-es ventilátort közvetlen hátlaphoz.
A junction hőmérséklet ugyanúgy 110 fok jelenleg.
Bár annyit ért,hogy 100fölött bányászik kártya így legalább.

Reggie0: Köszönöm a tippeket neked is.

Powerer: "És hiába iktatok be nyitott házat"

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#57039) Doviziozo válasza shteer (#57033) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Nagy szépen köszönöm,bekapcsoltam. Fel is ment 37-re a realtime. :)

Annyi kérdésem lenne még, hogy lehet-e lentebb szorítani a jelenlegi 220W -os fogyasztást HASH érték jelentős csökkenése nélkül? ;]

Forza Rossoneri!

(#57040) Powerer válasza GAbre (#57038) üzenetére


Powerer
tag

Hali!
Házad oldalát vedd le esetleg, ha még fent van.
GPU hűtése milyen erősségre van most állítva?

(#57041) Dare2Live válasza GAbre (#57038) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha vized van az hogy venti is nyom karira levegőt sokat nem segít. jó vizzel (nagy min 360+os radi...) nem szabadna 90C fölé mennie... Sött inkább alatta. Vagy kicsi a radiátor (50Cs a vized) vagy nem érintkezik rendesen a blokk vagy... de ezt távolról megmondani nem lehet.

más: Megvolt az első cuda errorom. 2hétig egy se beraktam az RX580at log alapján éjféltől már 2db volt. PM újraindult így nem tűnt fel, most is véletlenül szúrtam ki T Junction temp görbe 96-98ról beesett 70Cre amíg újraindult.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#57042) Kiskokó válasza GAbre (#57014) üzenetére


Kiskokó
veterán

Meg is van a hiba! Vízzel van.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#57043) Laraxior


Laraxior
titán

Ha megjön a 3070-em, kicserélem a 2070S-t. Ez eddig tiszta. Viszont egy riser kábellel visszateszem a 2070Supert, hogy azért csak házon kívül legyen. Mindkettő nVidia, gondolom nem kell nagyon a driverekkel mókolni, viszont a nanominer felismeri majd mind a két GPU-t, vagy piszkálni kell valamit a konfigfájlban?
Egyelőre kis időre megtartom mindkettő VGA-t, ki lehet belőlük hozni 100+MH/s-t. Az azért nem rossz, úgy hamarabb visszajön az ára. Előreláthatólag úgysem lesz megoldás a VGA hiányra :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#57044) shteer válasza Laraxior (#57043) üzenetére


shteer
titán

Felismeri :K

..szerintem jónak tűnik

(#57045) Laraxior válasza shteer (#57044) üzenetére


Laraxior
titán

Áldom a makacs fejem, hogy nem "elég az 500-as táp" hívőkre hallgattam, és 850-est vettem anno.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#57046) Reggie0 válasza Danex (#57035) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat, baromira nem, foleg mivel maga a PCB is fut, illetve a PCB tuloldalan a kondenzatorok is. Itt nem csak a GPU a hoforras. Az csak a latszat, hogy a GPU futi fel a PCB-t, de nagyon nem igy van.

Azt nem tudjuk, hogy rendes vizhutese van-e, de mint kiderult 110 fokosak voltak a memoriak, tehat igen valoszinu, hogy nem. A gyari vizhutesek nem hutik vizzel a backplate felol. Ennyit a feltetelezeseidrol...

[ Szerkesztve ]

(#57047) Frozen válasza GAbre (#57020) üzenetére


Frozen
őstag

Cort huzd le fix 1100-1200 ra feleslegesen ne nyomja a hőt. Az lehet van alatta hőpárna de lehet gatyi Kínai mint msinél is. ( Ez max csak úgy lesz jóbb ha csere vagy + megtámogatod valami erős ventivel.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#57048) MZsoltee válasza Laraxior (#57045) üzenetére


MZsoltee
veterán

A két vga-ra is elég lenne bányészat mellett az 500-as táp. Mennyit vesz fel most a konfig a falból bányászat alatt? Ahhoz adj még 130W-ot és kiderül, hogy akkor is még 450W alatt leszel. :B

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#57049) Laraxior válasza MZsoltee (#57048) üzenetére


Laraxior
titán

250W jelenleg, ha nem csinálok semmit. A 3070-el lesz 380W.
De játék alatt azért jobban kileng a fogyasztásmérő :)
450W volt a max amit a 2070S-el mértem. 3080-al 670W. Szóval kell az a 850-es :D ...és akkor a CPU még alapórajelen mocorog, gyári fesz alatt! :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#57050) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Volt itt valaki, aki magának csinált aluminiumból házikót a kártyáknak. Esetleg megtudná mondani, hogy mi kell hozzá, meg pár támpontot adni a méretekhez?

Más: 5 kártyás alaplapom van, egyelőre 3 kártya érkezik (ahogy azt írtam már tegnapelőtt), tudnátok mondani helyet, ahol viszonylag gyorsan és jó áron tudnék risert szerezni? Merlinnél láttam, de más alternatíva érdekelne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.