Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) fogtunder válasza Danex (#41000) üzenetére


fogtunder
nagyúr

valamiért úgy rémlett, hogy venni lehet, de akkor az valami más volt...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#41002) wolfhgb válasza szazbolha (#40997) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Ha jol latom a videon, a srac is a coinbase es app ot nyitja meg a telojan, jol latszik a nagy c betu az app ikonjan, idokozben eltelt kozel egy ev, valtozott az app is, legalabbis nem talalok jelenleg qr kod leolvasot a coinbases telo app ban, de lehet, h csak az en figyelmem kerulte el.

Az oldalukon mar fent van az eth is mint lehetoseg, abbol gondoltam, h mar az automata is kezeli, de vegulis az ember gdax on seperc arra valtja ingyen amire akarja a produktumat. :)

(#41003) fogtunder válasza wolfhgb (#41002) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ott van az, ha küldeni akarsz, akkor be lehet olvasni a címet, bár csak az összeg megadása után, de pl. jaxx is tud ilyet, olyan mobilos walletet keress, ami tudja, aztán kész. az automatának teljesen mindegy, honnan küldöd.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#41004) Danex válasza fogtunder (#41003) üzenetére


Danex
addikt

Azért figyeljetek a különböző mobilos pénztárcákkal. Legutóbb az egyik gyereknek néztük és valami 15000Ft volt a tranzakciós díj nekem meg 2000Ft körül (nekem CoinBase app).

Igaz ő 15percen belül ki is vehette a pénzt, nekem meg csak 45perc múlva érkezett meg.

[ Szerkesztve ]

(#41005) wolfhgb válasza fogtunder (#41003) üzenetére


wolfhgb
aktív tag

Köszi, akkor majd rálesek, még nem próbáltam ezt a funkcioját, a coinbase es megoldásnak azért örülnék jobban, mert oda fee mentesen tudom kiküldeni a btc t nicehashről, jaxx használatánál lenne egy újabb küldés, ami gondolom már fizetős tranzakció.

(#41006) fogtunder válasza Danex (#41004) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a tranzakciós költséget te állíthatod manuálisan, ha azt akarod, hogy gyors legyen, meg kell tolni. én személy szerint már megvárom szerintem az ETH automatát, mert nincs kedvem a BTC-vel és a lehetetlen tranzakciós időkkel meg költségekkel szívni. ETH-nál az utolsó tranzakcióm hétfőn volt, nem került 1$-ba sem és két percen belül confirmed volt a másik tárcán.

(#41005) wolfhgb: én NH-t egyáltalán nem használtam még, egyrészt a tavalyi "hackelés" miatt, másrészt van ez a furcsa BTC fixációjuk és én nem abban akarom kapni a pénzt, plusz ha éppen valamelyik coin elindul, mint most a ZCL, akkor se magamnak bányászom, hanem másoknak.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#41007) Casoli válasza tom120514 (#40902) üzenetére


Casoli
őstag

Nekem kb. 3 napig ment.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#41008) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Nagyon láma kérdés, de:

Internetes bankon keresztül(pl OTP direct) lehet SEPA utalást intézni, vagy pedig be kell menni személyesen a bankba mindenképp?

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#41009) fogtunder válasza CoDWaW07 (#41008) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én Unicreditnél vagyok, webről csináltam. bankba járni az olyan XX. századi hóbort :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#41010) Enter65


Enter65
Topikgazda

Ezek nem ide tartoznak hanem a masik topikba!! Menjetek oda at! A tobbi torlesre kerul!

(#41011) AAntii válasza Enter65 (#41010) üzenetére


AAntii
őstag

Javaslom a másik topik átnevezés kriptovaluták és pénzügyeikre, mert jelenleg a neve nem fedi le az ottani témaköröket.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#41012) Enter65 válasza AAntii (#41011) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Szerintunk eleg egyertelmu. Az itteni es az ottani osszefoglaloban is le van irva eleg szepen mar az elejen!

(#41013) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

RaidMax RX-1200AE-B 1200W moduláris tápegység

tudtok valamit erről a tápról, vagy márkáról?

gyanusan olcsó 1200W cc: 44 ezer forintért.

Vélemény?

(#41014) fogtunder válasza Zlcsi (#41013) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én nem ismerem így konkrétan, de az eddigi tapasztalatom a számítástechnikában azt mondja, hogy ha valami gyanúsan olcsó, az gyanúsan nem is jó, mert akkor tele lenne vele az internet, hogy ezt vedd meg, és nem lenne olcsó.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#41015) #25583896 válasza Zlcsi (#41013) üzenetére


#25583896
törölt tag

Hirtelen ezeket találtam:
500W-osról
1000W-osról
Röviden a lényeg: messziről kerülendő.

(#41016) aleister válasza #25583896 (#41015) üzenetére


aleister
veterán

Az 1000 wattosról ez a cikk egyáltalán nem ír rosszakat.

A 2 év garancia valóban nem túl sok, és gyanakvásra is adhat okot. Nem akarom védeni a terméket -miért is tenném- de feltehetően a kevesebb gari miatt tuják olcsóbban adni. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy szar, mert csak ennyit "mernek" rá vállalni, hanem egész egyszerűen egy 2 éves intervallumon belül jóval kevesebb garanciális pluszköltségük lesz, mint, ha 5-7 évet adnának rá.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#41017) Reggie0 válasza aleister (#41016) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha ennyivel kisebb pluszkoltseguk lesz, akkor az azt jelenti, hogy 2 even tul tuti nagy szamban hullik. Ha 2 es 5 ev kozott osszesen 10%-os meghibasodasi rata van, akkor durva szamitassal 12-15%-al kene dragabban adniuk 5 eves garival.

[ Szerkesztve ]

(#41018) cuko válasza aleister (#41016) üzenetére


cuko
aktív tag

Az az 1000 Wattos más széria - még a nagy, megbízottabb gyártóknál sem ajánlott minden széria, hát még a gagyibbaknál. Én semmiképpen sem vennék még asztali rendszer alá sem tápot úgy, hogy nincs konkrétan arról a szériáról megbízható leírás/review/ajánlás. :(

Meg lehet kérdezni a tápos topikban is, a kereső ott sem hoz friss találatot rá, szóval jó eséllyel ők sem fognak jobbat mondani róla.

(#41019) koxx válasza cuko (#41018) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egy kvadraga rignel ami 0-24-ben megy ne ezen sporoljunk 15e ft-ot...

(#41020) xEon1337


xEon1337
őstag

Volt már? [Bitmain's rumored Ethereum ASIC miner could kill GPU mining]

"Less but better" - Dieter Rams

(#41021) sugrath válasza xEon1337 (#41020) üzenetére


sugrath
csendes tag

2500-3000 $ 200-300 MHS- ért. Azért ez messze van a GPU mining kikötőt, főleg, hogy semmit sem tudunk a fogyasztásról.

(#41022) Danex válasza xEon1337 (#41020) üzenetére


Danex
addikt

Hát ha azt nézzük, hogy decemberben kb 2500$-ból ki lehetett hozni a ~180Mh/s-et akkor még szerintem sem hozza el a GPU bányászat végét, bár biztos csökkenteni fogja a profitot. Annyival meg nem hiszem, hogy kevesebbet fogyasztana, illetve most még kb 20%-nál jár az áram költsége tehát a GPU-s rigeket még messze megéri csapatni.

Ugye bitcoinnál az tett be, hogy egy 5W-os pendrive verte a többszázwattos (ha nem ezer) rendszereket. Itt meg ezt a mértéket nem hiszem, hogy meg tudják oldani.

Illetve kitudja, hogy az új GPU szériák mennyire lesznek bivajak és milyen áron, de ha lesz egy nagy teljesítmény/ fogyasztás ugrás akkor szerintem nem fogja megérni.

Plusz ne felejtsük el, hogy a GPU-knak bármennyire is mondják a gamerek, hogy nem veszik majd meg, de van piaci értékük a cryptovilágtól függetlenül. Ezt meg erről nem lehet elmondani.

(#41023) GyureX


GyureX
tag

Pirl miért nem akar megindulni felfele? Szinte minden megindult, az meg csak esik.

(#41024) Zoli986


Zoli986
tag

Sziasztok!

Másnál is ugrál az ethermine-on a hashrate?
5db rx570 fut tegnap délután óta két AM3 lapban(egyben is menne,de add2psu híján most még 2-ben mennek)
Valamennyi ingadozást mutat a claymore is de nem igazán tudok rájönni miért.
1db Asus rog 570 oc kártya és 4db Sapphire 570 itx kártyáról van szó.1150/2000MHz-en ment az első itx így azt a bios kapta meg a többi is.
Mikor észrevettem,hogy van némi drop visszább vettem a ram órajeleket azokon a kártyákon amik csinálták,de nem szűnt meg,sőt már a legelső ITX és az Asus kártya is csinálja amik kb 3 hete atomstabilan hasheltek 29,3MH/s-al.
Most néha beugranak 24-ig,majd vissza 28,4-26,8-28,9.
Elvileg a legújab 11-es claymore van fent a bitcointalk.org oldalról.
Crimson aug.23.driver van fent az atik-nak win10 fut a gépeken.
Korábban az egyik lapban 4db 1050 futott a másikban 2db 570 és 1db 1050,szóval elég vegyes volt a dolog.
Lehet hogy a fent maradt nvidia driver kavarna be velemit?

(#41025) Bathalsar válasza Danex (#41022) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

A 2500 dollár jól hangzik, de kérdés, hogy a kereslet hová fogja pumpálni a tényleges vételárat. Az viszont tény, hogy ugyanennyi pénzből épített rig kisebb sebességre képes, cserébe több helyet foglal, mint egy ASIC miner. Tehát, ahol a négyzetcentiméter/hash érték is számít, ott biztosan örülnek majd neki. :K

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#41026) Zoli986 válasza Bathalsar (#41025) üzenetére


Zoli986
tag

Én örülnék neki,ha nem foglalna ekkora helyet tekintettel arra,hogy a nappaliban mennek a kártyák a sarokban egy kettévágott praktikeres polcon,de egy dolog mindig eszembe jut amikor ilyen ASIC gépeket nézegetek,hogy ha fejleszteni akarok,mert elavul akkor kinek tudom eladni?
Ezeket bányászaton kívül gondolom semmire nem lehet használni,míg a vga-t el lehet adni használtan.Ha ezt is beleszámoljuk,hogy tegyük fel egy elavult kártyákból álló 6 kártyás riget mondjuk kártyánként 15 ezerért eladok plusz a lap proci táp,ssd,vagy van egy ilyen kütyüm amit ha kifutotta az idejét nem tudom eladni senkinek sem,akkor is jobban megéri?
Nem kötekedésből kérdezem csak nem ismerem a számokat,hogy mennyit tud mennyiért és kb mennyi ideig lesz használható.

(#41027) Bathalsar válasza Zoli986 (#41026) üzenetére


Bathalsar
aktív tag

Az ASIC minerek baromi hangosak tudnak lenni, és a hőtermelésük is jelentős. Ha ebből a kettőből már csak az egyik jelentősebb, mint egy épített rig esetén tapasztalható, akkor számomra ugyanúgy élhetetlen kategória.

-- Hű-ha! Mindig így kezdődik. Aztán majd jön a futás, meg a sikítás

(#41029) koxx válasza miklos12345 (#41028) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Erre a kérdésre így nem lehet válaszolni. Mit építenél, mit bányásznál, hol üzemeltetnéd, mennyi a ROI stb. Ha tudsz VGA-t szerezni jó áron akkor perpill megéri építeni.

(#41031) koxx válasza miklos12345 (#41030) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

1,5 millióból sztem nem tudsz olyan riget építeni amiből tartósan megélsz, hacsak nem ugrik fel a BTC árfolyama 100k USD-re. Whattomine oldalon tudsz kalkulálni, hogy melyik kártya mennyit hoz. Perpill 20 körüli vga kéne ahhoz, hogy egy normális havi bevételed legyen. És ekkor még az adózás nem is került szóba... :(((

(#41033) Smithy87


Smithy87
senior tag

Halihó!

Ha jól emlékszem van itt aki ITX es 1060-al nyomja. ENm érdekelné őt seteleg csere windforceos 1060 ra samu rammal?

(#41034) Enter65 válasza miklos12345 (#41032) üzenetére


Enter65
Topikgazda

Ezzel kapcsolatban olvasd el az osszefoglalo elejet, majd van erre egy masik topik is. Ott tudod ezt ea az erre vonatkozo infot megkapni.

(#41035) X Factor válasza miklos12345 (#41030) üzenetére


X Factor
addikt

Ha nem mozogsz otthonsan a témában, akkor ennyi pénzből lehet inkább simén kriptot vennék, és magasabb árfolyamon kivenném.

Bár, ha nem mozogsz otthosan a témában, akkor ezek se annyira magától értetődő dolgok.

Legtöbb pénzt jelenleg realizálni szvsz úgy lehet, ha épitett riggel bányászol és mellette daily tradelsz, szvsz. Így lehet kompenzálni ha, alacsony az árfolyam.

Ráadásil, amilyen árak vannak most, 1.5millióból eth-ra, 200-250MH/s-t lehet összehozni, ami nem túl sok, 750euros árfolyammal hozhat kb 120k-t, amiből még lejön áram, meg minden más, ha van pluszköltség.

Make things work

(#41036) tisn válasza miklos12345 (#41032) üzenetére


tisn
addikt

amikor a temahoz semennyit sem erto mari nenik is befektetesi lehetosegkent tekintenek a kriptovalutara (tozsdere, reszvenyre, ingatlanra), akkor kozel az osszeomlas

(#41038) tisn válasza miklos12345 (#41037) üzenetére


tisn
addikt

szoftvereket kiprobalni, kornyezetet osszeallitani, ismereteket gyujteni tokeletes (en egy gtx750-el kezdtem)
penzt keresni nem fogsz vele

(#41039) subaruwrc válasza miklos12345 (#41037) üzenetére


subaruwrc
félisten

mindennel lehet...
kérdés mennyire éri meg a fogyasztás teljesítmény arány.

(#41040) Danex válasza miklos12345 (#41037) üzenetére


Danex
addikt

Inkább olvasgass még 1 hétig aktívan (minimum), külföldi oldalakat / videókat is és ha összeállt egy kép a fejedben utána kérdezz.

Hidd el jobb neked is meg nekünk is.

(#41042) melkah válasza tisn (#41036) üzenetére


melkah
tag

Vagy ennek kovetkezmenyebol lesznek a szegenyek meg szegenyebbek, a gazdagak meg meg gazdagabbak...

(#41043) melkah válasza Yutani (#41041) üzenetére


melkah
tag

Szinvonalas egy cikk.... Ugyanilyen "szakertoi" cikket a 95 eves nagyanyam is tudna irni ha a blikknel dolgozna es kb ugyanennyi lenne a hasznos info belolle.

(#41044) subaruwrc válasza Yutani (#41041) üzenetére


subaruwrc
félisten

szegény gamerek,meg kell őket menteni :D

(#41045) Ideg válasza Yutani (#41041) üzenetére


Ideg
aktív tag

Szerintem max jövőre ha lesz ebből valami. :((( AMD is jöhetne valami hasonlóval, de ahogy ismerjük őket majd csak bőven az nVidia után....

(#41046) CoDWaW07 válasza subaruwrc (#41044) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Bizony, mindenkinek most jutott eszébe az elmult 2 honapba hogy VGA-t vegyen :D

Ez meg majd megjelenik úgy év vége fele amikor már lecsengett a vga hiány.

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#41047) pimpi001


pimpi001
tag

Mining Pool Hub-ot tolja valaki? ha igen a kérdésem egyszerű. melyik progi megy normálisan winfos10 alatt 1060 6gb rig-emnek? multi-algo használattal persze. MultiPoolMiner - Awesome Miner - NemosMiner? ezeket ajánlja fel.

tboypimpi#2319 ---Az idő nem vész el csak átalakul XP-vé--- :D

(#41048) madpapa


madpapa
senior tag

Ki mit lát a Claymore 11.0 felinstallálása után? Én csakis a 470/570 kártyák esetén látok változást. Ott mindegyik ilyen kártya kb. 1MH-t ugrott ETH alatt. A 480/580 kártyákra mintha hatástalan lenne. Persze lehet helytelen a megfigyelésem.

[ Szerkesztve ]

(#41049) cuko válasza koxx (#41019) üzenetére


cuko
aktív tag

Szerintem se, ezért is hívtam fel a figyelmet, hogy az a linkelt teszt, ami nem nyilatkozik rosszul a tápról, az konkrétan egy másik szériáról íródott.

(#41050) tom120514 válasza pimpi001 (#41047) üzenetére


tom120514
őstag

Akartam de nem futottak le a benchmarkok és feladtam. Ez alapján az Awesome-ot akartam, jónak látszik.

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.