Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77151) koko52 válasza -Skylake- (#77139) üzenetére


koko52
veterán

Csak röviden: Adó 33%+27% áfa= 60% A maradék 40-ből még itt ott lejön minimum 10% (illetékek, jutalékok, banki szarságok, jövedéki adók) burkolt adó. Tehát 100 Ft-ból marad 30Ft. Az adó kijátszása nem keleti sajátosság, Amerikában legendásan nagy híre van (filmekben ugye rendszeresen jelen van). Németországban is igen erős, konkrétan a nyugati rész Franciaország szélén trükközik. Svájcban az Olaszokkal trükköznek stb. Kicsit tele van az emberek hócipője, ezekkel a gusztustalan lehúzásokkal.
És akkor tegyük hozzá, hogy a befizetett 70Ft-omból kapok trafipaxot, nem látnak el a kórházban (csak fél-2 év múlva) vagyis fizretős eü, ócska szar utakat, a szemünk előtt szétlopott országot, a NAV 100-as fekete listáján kormányközeli cégeket. Na ilyenkor nyílik a bicska. Örülök, hogy te ilyen kellemesen látod a helyzetet, ilyen emberekre van szüksége állam bácsinak! :C

Kripto adózáshoz: nagyon jó lett ez a 15% + leírható költségek. Ha ügyes az ember szépen le lehet tornázni. + alapítványos kiskapu, ahogy vezíreink (és amerikai billiárdosok) csinálják.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#77152) Tamás9x válasza koko52 (#77151) üzenetére


Tamás9x
őstag

Tele hassal könnyű szapulni a szegényeket :D Tuti nem abba a rétegbe tartozik, ahol rá van kényszerítve, hogy okosan oldja meg a dolgokat. Tehát Beeeeh Beeh

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#77153) koko52 válasza Tamás9x (#77152) üzenetére


koko52
veterán

Alapítvány nélkül is le tudod szépen faragni, aprópénzre. Ha meg kicsibe toltad, akkor meg nem kell vele foglalkozni. Én itt 10 millió feletti összegekre gondolok, ami könnyen összejött itt sokaknak.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#77154) chungey9 válasza koko52 (#77151) üzenetére


chungey9
tag

Említsük meg azokat akik a be sem fizetett adót igénylik vissza milliárdos tételben (áfacsalás) és csak hébe-hóba veszi észre a nav hogy mire is adnak nekik vissza ennyi zsetont..

(#77155) Tamás9x válasza koko52 (#77153) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nem értem el az 5M-se de önszántamból tuti nem fizetném be, nem vagyok én birka.
Akkor már full deficit lenne.

Nem kell itt álszenteskedni Sky :F

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#77156) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Amúgy van valakinek ötlet arra, hogy Win10 alatt miért áll le a bányászat 6-7 nap után?
Nincs logban semmi, egyszerűen bezárul a miner, gép megy tovább.
Attól most tekintsük el, hogy "váltsá' hájvóesre" mert ezzel bár megoldódna a dolog (próbáltam) de a hiba oka nem lenne meg :D
Igazából nem világ vége, mert ha eszembe van akkor nyomok telóról egy miner restartot és kész, de mivel amúgy meg hibamentesen üzemel van hogy több napig rá sem lesek aztán csak abból veszem észre, hogy hidegebb van a szobában mint amúgy kellene :D

Szóval valakinek ötlet?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#77157) Ferdzsoo válasza Shkiz0 (#77156) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ezek ilyen anomáliák, nálam 17 és 19 nap között lehal az egyik GPU, restartol a miner és megy tovább. Viszont utána ez egyre gyakrabban megesik és újra kell indítanom a bányát.
Majd megint megy 17-19 napig. De ekkor mindig összekakilja magát. És random GPU szóval nem hardveres hiba. Nem akartam megfejteni, ha így akkor így. Újraindítom 17 naponként. Belefér. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#77158) Pietrosz válasza Shkiz0 (#77156) üzenetére


Pietrosz
addikt

Állíts be automatikus ujrainditast pár naponta. Task schedulerrel meg lehet oldani de biztos van rá külön program is. Tudom ebből nem derül ki az ok de nem is fog máshogy se :DDD Esetleg még a RAM fogyhat el valami tele szemeteli :F

(#77159) Tamás9x válasza Shkiz0 (#77156) üzenetére


Tamás9x
őstag

Amióta "kikapcsoltam" Azaz szervezet kezeli a frissítések telepítését és letöltését megszűnt sok hibám.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#77160) aradebil2 válasza aradebil2 (#77149) üzenetére


aradebil2
senior tag

Na, mint kiderült IPv6-on voltam, most váltottam Cloudfare DNS-ére IPv6-on és most megy :) Köszönöm a tippeket, hogy DNS irányába keresgéljem a gondot!

Cloudflare's DNS server
For IPv4: 1.1.1.1 and 1.0.0.1
For IPv6: 2606:4700:4700::1111 and 2606:4700:4700::1001.

(#77161) shteer válasza Shkiz0 (#77156) üzenetére


shteer
titán

Nálam phoenix csinált ilyet 1-2x, trex fut azóta

..szerintem jónak tűnik

(#77162) Shkiz0 válasza shteer (#77161) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Telorol azt lehet vezerelni ugy mint a pm-et?

Tamás9x
Meglesem köszi.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#77163) madpapa


madpapa
senior tag

Mostanában volt egy WIN10 frissítés, na utána megbolondult a RIGem. AMD driver DDU. Régi driver visszatelepítve. Megint lehalt időnként. Szóval maradt a DDU, legfrisebb AMD driver és legfrisebb TRM. Így már jobb, de az egyik eddig stabil kártyám azért be-behal időnként. És nem hardver hiba. Szóval jók ezek a frissítések.

(#77164) madpapa válasza koko52 (#77153) üzenetére


madpapa
senior tag

'17-ben volt egy tali ahol akkori kriptósok összeültünk ( Csabai Csaba szervezte ), én mint nagy kezdő. Már akkor volt ott egy arc ( amikor 3.000 USD volt a BTC ) akinek iszonyat gondjai voltak azzal, hogy legalizálja a pénzt. Most belegondolok, ha megartotta a vélhetően nem 10db BTC-jét akkor most mizu vele :-). Lehet már az országból is lelépett.

(#77165) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok, azt tudja valaki, a 4-es pcie riser kötve van-e bármiféle hardver limithez? Tehát ha van egy ilyenem, egy pcie slotból tuti tudok 4-est csinálni minden esetben, vagy vannak lapok amiknél megy, és vannak, amiknél nem?
Sima alap eset, pcie sínbe egy ilyen 4 kártyával, és még két 1x es sínbe 1-1- riser. Mennyire esélyes, hogy ez így működik? Vagxy pl egy itx lapnál lehet a pcie sínbe 1-et dugni, és mehet rá 4 kártya? Azt tudom, hogy általában a 7. kártyánál lenne gond, de itt egyelőre próbáról, utána pedig max 6-ról van szó.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77166) Jager72


Jager72
kezdő

Helló! A következő problémám van. Adott egy jól működő rig. Hirtelen áramszünet, 5 perc, vissza az áram. a gép megy, a kártyák nem mennek. A következők voltak megpróbálva vele. SSD újrarakva. Alaplapban elemcsere. Másik poolban átmenni.
A gép elindul a CPU pörög 1000-el (eddig csendes volt) a kártyák mennek, a HIVEON betölt. Felismeri mind a 6 kártyát, de csak 4 termel belőle. A 4 is csak szakaszosan. Egyszer elindul 1 perc leáll, 3 kártya megy, 1 leáll 2 kártya megy. Utána 4 kártya megy egyszerre, kb. 1 perc, majd leáll 3 kártya. Az alaplapon 2 kártyák kihúzok, amik mentek azokból. Gép be, betölt, 4 kártyát lát. Mennek, de szakaszosan. Termelnek, de nem folyamatosan.

Alaplap csere?

(#77167) milszab


milszab
senior tag

Ezt nem tudom hogy hozta össze. előtte se meg azóta se megy 62 fölé. Nem értem…

(#77168) xabolcs válasza Rick4 (#77165) üzenetére


xabolcs
őstag

Szia!

Az elerheto PCIe lane-ek szamat szerintem az adott processzor es alaplap hatarozza meg.
Ha a processzor csak 4 vagy 6 lane-nel rendelkezik, akkor hiaba az 1->4-es elosztod, nem fogsz tudni tobb kartyat beletenni.

Ezert is irjak mindenutt, hogy a nelkulozheto reszegysegeket le kell tiltani a BIOS-ban: SATA, LAN, hangkartya, USB ...

Itt sajnos a "puding probaja az eves" modszer mukodik, minden egyes processzor + alaplap komobinacira. :U

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#77169) Frozen válasza Shkiz0 (#77156) üzenetére


Frozen
őstag

nézd meg,hogy a windows nem indul e újra automatikusan
(tudom írtad ,hogy a gép megy tovább ,de akkor is mehet tovább ha újraindul)
A másik a windows defendernél add hozzá a teljes mappát amiben a bányás progi is van és a miner *.bat file-t is külön.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77170) Attix82 válasza Rick4 (#77165) üzenetére


Attix82
őstag

Milyen alaplap?

(#77171) Haart


Haart
addikt

Vajon Szunyog Zoli köztünk van? :D
VIDEO

(#77172) Rick4 válasza xabolcs (#77168) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, értem, köszönöm, így világos.

Attix: van 6-7 féler itthon, pont aminek mennie kellene, az nem megy, az egyik rogből kivettem az elosztót, ott 2 helyett csak egy kártya megy, de a másikba beraktam gyorsan egy gigabyte aorus h470i pro ax-es lapot i7-10700-zal, ott a 4-ból 3-at lát, szóval nyertem a dolgon, amíg a lap sorsa rendeződik, hadd menjen így.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77173) xabolcs válasza Rick4 (#77172) üzenetére


xabolcs
őstag

Peldaul ennel a parosnal inkabb az alaplap keves slot-ja korlatozza a meghajthato videokartyak szamat.

Bar szerintem csak korulmenyesse teszi. ;]

Az M.2 slotokba tehetsz ilyen 4 slotos elosztot, megfelelo M.2 adapterrel.
Az x16-os slotba pedig mar nemhogy 4-est, de 7-es elosztot is tudsz tenni. :DDD

Az letilthato periferiaktol fuggoen, szerintem 7-8 kartyat illene elbirnia a fenti konfiguracionak.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#77174) Rick4 válasza xabolcs (#77173) üzenetére


Rick4
félisten

Ez itt most csak egy ideiglenes megoldás, addig kell kitartson, amíg a bent lévő alaplappal nem lesz valami, pontosabban perpill az se fontos, mivel egy újabb 12 kártyás gép épül, csak addig mehetett volna 4-5 kártyával a kis rig, amíg ide nem ér a nagy minden alkatrésze, feleslegesen áll minden. De most hogy ezt a lapot aládobtam, megy a másik 7-esből 6, a 4-es elosztóval meg itt 3, szóval még mindig előrébb vagyok, így nem sürget semmi, hogy lapcsere legyen, bár 6 kártya a szekrényben várja, hogy tápot kapjon. :D
Mondjuk ez a 7-es elosztó nem rossz, eddig mindig vadászni kellett olyan lapokra, amin volt 3-4-5 slot, itt meg elég egy sima akár ITX-es is, amin egy pci-e 16x-es van, és viszlát...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77175) trek81


trek81
senior tag

Na beindultunk...amd is adja🤣🤣
Amdétől egy kis miniLHR🤣🤣
6700xték micron rammmal... 135w 49.1mhs

Samuramos..46.5..74w-94w falból

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#77176) SzlobiG válasza Shkiz0 (#77156) üzenetére


SzlobiG
félisten

26 napja megy egy 3080 + a cpu raptoreumot túrva hiba nélkül. Én T-rexet használok.

(#77177) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Most kezdtem crypto bányászatot "több fronton" is. Ami kérdésem lenne az Poollal kapcsolatos. ASIC minerrel is bányászok, KADENA-t. Viszont látom rengeteg fajta pool van.
Illetve az is érdekelne ha anonym poolba csatlakozom, hogy lesz abból pénzem? Hogy azonósít be a pool? Illetve mik a különböző dijazási rendszerek (sajnos angolom nem ennyire jó)?

https://minerstat.com/help/pools-reward-schemes

Ezzek az elérhető poolok:
https://miningpoolstats.stream/kadena
https://minerstat.com/coin/KDA/pools

Jelenleg a dxpool-t használom, ugye itt a legmagasabb a jutalék 3%.
Néztem a poolflart 2% (anonym) illetve hashpool (1% viszont ez nagyon pici, lehet ki se fizetne?)

Köszönöm előre is!

(#77178) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Tett valaki új thermal padot ASUS ROG STRIX 3090-re?

Megtaláltam a vastagságokat, de nem tudom, hogy milyen hossz és szélesség tartozik az egyes szakaszokhoz, vagyis hogy melyik pad típusból hány csomag kell.

Esetleg érdemes-e azon spórolni, hogy stackelem a vékonyabb padokat és nem rendelek annyi féle méretet, vagy ez jelentősen rontja a hatékonyságot?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#77179) Shkiz0 válasza Frozen (#77169) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem, a gép nem indul újra csak a miner progi áll le. De lehet kipróbálom a T-rex-et.
Amúgy defender ki van kapcsolva.

#77178 Mosqu!to
Stack rontja.
Max VRM-en mehet ramra semmikép nem raknám.
Ha Gelidet raksz akkor 2 csomag kell a ramokra, 1 kevés. Ramra 2mm kell.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#77180) berzebub válasza Mosqu!to (#77178) üzenetére


berzebub
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#77181) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

Valaki nézte már,hogy melyik a legjobb driver bányához?
Most frissítettem a legújabbra,de érezhető a különbség.Gondoltam hátha van jobb:472.12 volt eddig,de talán van jobb is,mintha anno a kártyám 1-2 mh-es is jobban ment volna talán ennél is.

(#77182) szabeska válasza nagyonjjo (#77181) üzenetére


szabeska
addikt

[link] ezt probald meg. Nalam egyebkent minden driver ugyanugy hoz egy eve, ha veletlen elojon a "hash felezos nyavaja", akkor egy photoshop fut a hatterben es megoldja hogy ne menjen idle-be a vga. NON LHR kari... LHR-nel mashogy van.

[ Szerkesztve ]

F1

(#77183) Wackond válasza Shkiz0 (#77156) üzenetére


Wackond
tag

Ez érdekes téma. Nekem is van 2 win gépem, 5950x procikkal, az egyik egy aorus x570 pro lap (tőled jött :) ), nvidia kártyával, most 62 nap uptime után lőttem le. Könyörgött már a frissítésekért, de azon a winfos megértette, hogy nem akarom.
A másik egy msi x570 lappal fut, msi rx480 kártyával, valamint volt még rajta riseren 2db rx6800 is. Na ez kb ugyanezt csinalta, mint nálad, bár volt hogy bizonyos frissiteseket mégis feltelepített és újraindult, meg volt, hogy csak simán leállt mindkét miner; bár logban sose kerestem, mert annyira nem zavart, max pár perc kieséseket csinált. Ugyanebben a cpu bányászat is kevesebb hashrate-et eredményez. Fura..

(#77184) EQMontoya válasza trek81 (#77175) üzenetére


EQMontoya
veterán

Errol meselj mar egy kicsit, hogy hogy jott ki a 6700 xt-bnol 49MH? :)

Same rules apply!

(#77185) BeZol válasza Wackond (#77183) üzenetére


BeZol
őstag

Szerintem vagy instabil memória-tuning, vagy instabil proci-"tuning" lesz a ludas.
Nálam (5950X, X570) pl. 3667MHz-es memóriával is instabil, 3600MHz-re kellett lemenjek, de ez a proci miatt van, nem a memória miatt. (de ezt ugye whea error-al látnád)
A PBO meg curve editor és társait offoltam és fix x GHz-re állítottam a procit fix y fesszel.
Tehát én első körben mindenből visszavennék 1 fokozatnyit, ha akkor is csinálja, akkor még1et, azután passz :DDD
Trial and error, úgyh én innen indulnék neki.

[ Szerkesztve ]

(#77186) Allihoppa válasza EQMontoya (#77184) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Írta, hogy Micron RAM-os, ha a tiedet megnézed az jó eséllyel Samsung lesz. :) Az pedig 46.5-47 között tud miner programtól függően. Decemberben találkoztunk először mi is Micron RAM-al szerelt 6700XT és 6600XT-vel (35MH/s). :)

PS: Egyébként 50+ is lehetséges Micron RAM-al, ha szerencsés vagy. :)

[ Szerkesztve ]

(#77187) Wackond válasza BeZol (#77185) üzenetére


Wackond
tag

A ramok alap órajelekkel/feszültséggel/időzítéssel dolgoznak. A procik beállításai pedig egyformák a 2 gépben, fix fesz és fix órajel. Az alaplap más és a hűtés, a stabilabbikon egy 240-es aio víz van, a másikon DR4.
De van még egy ilyen párosom, 3950x procikkal, az egyik egy Asrock B450 lapon van, hetekig elvan stabilan, a másik egy Asrock AB350 lapn van, az időnként elmúlik, random pár óránként rebootol, majd egy idő után elmegy offline-ba. Hive alatt bányásznak, hűtésük egyforma, egymas mellett vannak, mindekttő nyitott keretben, stabil tápokkal. A "meghalósnál" mindegy, hogy 30 vagy 32 szálon bányászik, akár RTM akár XMR a cél. Az az erdekes, hogy ezt csak egy ideje műveli, eleinte ez is elment hetekig stabilan..

(#77188) BeZol válasza Wackond (#77187) üzenetére


BeZol
őstag

Akkor még egy másik BIOS-t megnéznék (akár régebbit) az elhalós gépre, hátha, aztán alaplapcsere. Lehet kezd vmi baja lenni :F

(#77189) EQMontoya válasza Allihoppa (#77186) üzenetére


EQMontoya
veterán

Na jo, de gyarilag jobb az idozitese, vagy hogy?
Mert az 1075-os orajelmaximum a 6700 xt-nel tovabbra is el.

Same rules apply!

(#77190) Allihoppa válasza EQMontoya (#77189) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

A Micronosnál nem különben. :) Ha HiveOS-t használsz nézd meg az OC logjára kattintva "AMD tweakers applied", hogy mik a rangek. :) Egyébként 1075-ön is tud 49-et a Micronos, de ez lehet sok más miatt is, pl. időzítés ahogy te is mondtad.

(#77191) GabeE3e


GabeE3e
tag

Azt tudja valaki, hogy 3080-ból a 10gb-os változatot fogják továbbra is gyártani vagy átállnak 12gb-ra és kikopik előbb utóbb a 10-es?

(#77192) Shkiz0 válasza GabeE3e (#77191) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ha tippelnem kéne akkor EOL lesz.
Ugyanis mivel a 12G verizó árát már eleve magas MSRP-re lőtték be, ezen többet tudnak keresni. De ez csak az én véleményem.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#77193) Frozen válasza GabeE3e (#77191) üzenetére


Frozen
őstag

leállnak vele hiszen következő generácio ,de amugy sokáig nem lesz gyártásban nyáron már 40xx álnak át

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77194) trek81 válasza EQMontoya (#77184) üzenetére


trek81
senior tag

Micron ramos ugy :) 135w az falbol 155w...49.1mhs cryptoplazaface lapja nézd meg
Samuramos meg megy 46.5et 74w nálam :)

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#77195) Shkiz0 válasza Frozen (#77193) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ezt csak úgy itt hagyom:

Szóval kb esélytelen, hogy nyáron ebből legyen valami.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#77196) Frozen válasza Shkiz0 (#77195) üzenetére


Frozen
őstag

még január van hosszú még az év minden esetre az biztos,hogy most jelentek emg a titánok és hamarosan követni fogja az új széria is, lásd tavalyi évet. Azt nehezen képzelem el hogy ne hoznának új kártyát év végén mert akkor max a q1 ben már villantani kell valamit jövőre és ne feledjük el nem csak ők vannak a piacon.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77197) Shkiz0 válasza Frozen (#77196) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Még a TI is vissza van tartva, konstrukciós hiba miatt, szóval 0 értelme lenne most kiadniuk. Szerintem a 4xxx széria csúsztatva lesz. Amúgy sincs rajtuk kényszer, hogy hozzanak bármit is amíg AMD nem hoz valamit.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#77198) EQMontoya válasza trek81 (#77194) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez kicsit olyan, mint az 5600-5700 szeria, a samsung ramoknak azert az teljesitmeny/fogyasztas aranya sokkal jobb volt.

Csak ugye ott ugy jott ki a difi, hogy a micron magasabb orajelet birt. Most meg ugy tunik, hogy mar adott orajelen is jobb az idozitese.

Same rules apply!

(#77199) Mosqu!to válasza Shkiz0 (#77179) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Köszi, és berzebubnak is. Megrendeltem a megfelelő mennyiséget.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#77200) Jager72


Jager72
kezdő


Helló! A következő problémám van. Adott egy jól működő rig. Hirtelen áramszünet, 5 perc, vissza az áram. a gép megy, a kártyák nem mennek. A következők voltak megpróbálva vele. SSD újrarakva. Alaplapban elemcsere. Másik poolban átmenni.
A gép elindul a CPU pörög 1000-el (eddig csendes volt) a kártyák mennek, a HIVEON betölt. Felismeri mind a 6 kártyát, de csak 4 termel belőle. A 4 is csak szakaszosan. Egyszer elindul 1 perc leáll, 3 kártya megy, 1 leáll 2 kártya megy. Utána 4 kártya megy egyszerre, kb. 1 perc, majd leáll 3 kártya. Az alaplapon 2 kártyák kihúzok, amik mentek azokból. Gép be, betölt, 4 kártyát lát. Mennek, de szakaszosan. Termelnek, de nem folyamatosan.
Alaplap csere?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.