Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76101) aerosmith válasza Winchester95 (#76087) üzenetére


aerosmith
őstag

:Y
"Igen, már párszor nem ment és le is állt és át is ment mindenki másik coinra."
Miről beszélsz. Én arról hogy nem lesz az ETH GPUval bányászható és muszály lesz másik coint választani. Nem arról hogy időszakosan előfordulhat profitábilisabb coin.
:Y :Y
"Hitegetnek ezzel a megszűnik leáll dologgal már egy ideje."
2022 közepe a bejelentett dátum. Igen, csúszott már párszor. Te arra számítasz hogy tovább csúszik? Milyen infók alapján? Én a fejlesztők által adott infókra alapozok.
:Y :Y :Y
"Igen, nagyon megéri.... még többet is bukhat mint ha bányászna..." 3500nél ha bevásároltál és 4800nál kiszálltál kerestél nem keveset. Előző hetekben is volt 10% körüli mozgás azon is lehetett fogni. Ha még most 3700nél bevásárolsz azzal is lehet keresni. És igen, ha topon vásárol és nem tartja, bukhat mivel ez tőzsde. De hosszútávon mindenképpen keres rajta.

"Tegyük fel a 3 hónap alatt valaki összeszed 1 millát és továbbadja a riget akkor nem megérte?"
Ok számoljunk: (ha valahol elszámoltam valamit szóljatok)
1GH/s most kb. napi 16000 HUF.
1M HUF akkor 63 nap alatt lesz kibányászva.
1GH/s az 85MH/s-el számolva 12db kártya.
12db 3080Ti az kb. 11,4M huf. Plusz alaplap, proci, ram, hűtők, rigkeret stb. legyen akkor 12M.
Villanyszámla havi 100k HUF. Évi +1,2M

Vagyis 12M jelenlegi ETH árfolyamon 2+év alatt térül meg, ha villanyszámlát is beleszámolod.
Ehhez képest a jelenlegi infók szerint 6 hónapig tudsz még ETHt bányászni vagyis 2,9M az év közepéig. A befektetésed 1/4-e jön vissza.
Riged értékét megbecsülni nehéz mivel nem tudni ETH kilépéskor megzuhannak-e a VGA árak.

Ezek alapján én úgy gondolom tényleg rosszul látod a dolgokat.
(Illetve ahogy a hirdetéseidet nézem neked az az érdeked, hogy a népek rigeket vegyenek lehet ezért terjesztesz fals infókat. ) :C

(#76102) SzlobiG válasza koko52 (#76091) üzenetére


SzlobiG
félisten

Direkt olyan áron, amit úgy se visznek el. ;]

(#76103) Dare2Live válasza aerosmith (#76101) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Riged értékét megbecsülni nehéz mivel nem tudni ETH kilépéskor megzuhannak-e a VGA árak."

Ez nekem nagyon wishfull thinking szagú. :DDD

Sztem ha HAra ha egy darab 400-700 karis 3060TI/3070 rig felkerül már beszakadnak a használt árak.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76104) mZoleee


mZoleee
senior tag

Van olyan aki 2060-al kapál Hiveos alatt?

Csak hogy ezek a beállítások mennyire életképesek?

HiveOS fórumon olvasgattam, és valaki 2500-3000 közötti mem-el használja..
ezért érdekelne, hogy mi lehet az opcionális jó beállítás.. :) ergó nem húznék még rajta, csak ha bírja.. :))

(#76105) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok,

gondolkodom bányászatban. 3060ti, 600-as táp (amit tud 12V-on) és a többi.
Na ezen utóbbiakban kérném a segítségeteket.

Milyen CPU, milyen alaplappal, milyen rammal, milyen op.rendszerrel?

Köszönöm ha tudsz segíteni

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#76106) k1raly válasza gordonfreemN (#76105) üzenetére


k1raly
tag

Gyakorlatilag ha van otthon egy régebbi elfekvő géped, akkor max egy BIOS update kell neki és fogja látni a kártyádat, nem kell komoly gépet építeni hozzá, win alatt is elmegy, de én biztos hiveost használnék a helyedben, egyszerű telefonról tudsz mindent irányítani nem kell semmilyen plusz segédprogram hozzá.

(#76107) gordonfreemN válasza k1raly (#76106) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi a tippet. Gép nincs sajnos.
Vennem kell valamit, mindegy, hogy AMD vagy intel és hogy melyik generáció?
Nézzek aprón valami legolcsóbb verziót?
Max +1 VGA-t tervezek később, ezért olyan lapot nézegetek, amin 2db PCI-E van.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#76108) k1raly válasza gordonfreemN (#76107) üzenetére


k1raly
tag

Mindegy mit veszel, elég a legolcsóbb is :)
A vgak száma miatt figyeld a pcie csati számát és kész.

[ Szerkesztve ]

(#76109) aerosmith válasza Dare2Live (#76103) üzenetére


aerosmith
őstag

Van ilyen itthon?

(#76110) moex1


moex1
tag

Sziasztok,
tud valaki ajánlani (akár PM-ben) hosting szolgáltatót righez? Előny ha hazai, de a környező országok is szóba jöhetnek.
Nem kell extra szolgáltatás (építés, beüzemelés, akármi) csak stabil net (publikus címmel), áram, meg esetleg egy távolról kapcsolható PDU (ha minden kötél szakad...).

Az Alone in the Darkban van multiplayer? :)

(#76111) Winchester95 válasza aerosmith (#76101) üzenetére


Winchester95
őstag

"Miről beszélsz. "

Ezt most kérdezed? Ha igen akkor arról beszéltem amit lentebb írtál. (2022 közepe a bejelentett dátum igen csúszott már párszor...)
Én tudom miről beszéltél. :)
Arra akartam rávilágítani, hogy amit állítasz eléggé kétséges minden szempontból, úgy jelented ki a dolgokat mint ha szentírás lenne mikor nem lehet tudni mi lesz.

Lehet már én ittam sokat, de tényleg 600 ezer ft-ra tippelted ezeket?
Plusz alaplap, proci, ram, hűtők, rigkeret stb.
Na hát igen ez így tényleg nem éri meg, ez így egy gamer gépnek az ára vga nélkül. :D
Meg úgy sem ha 3700-as árfolyamon akarod kiszedni a pénzed. :D
950 ezer ft egy darab 3080TI kártyáért? Viccelsz?
+ miért pont 3080ti? :D
Az árakkal sem vagy tisztában és így alkottál véleményt, így adtál tanácsot? Ez most komoly?

Ne is válaszolj rá inkább.

Te tipikusan az az ember vagy aki tolja a saját igazát mert te aztán jobban tudod és mindenki más a hülye. Ezért képes vagy előállni a lehető legszánalmasabb példával, teljesen eltúlozva, csak hogy neked legyen igazad.

Az utolsó mondatot inkább nem kellett volna leírnod.
Azért eléggé komoly hogy ilyenekkel vádolsz nem gondolod?
Honnan tudod hogy én miért árulom?
Ennyire ismersz, tudod hogy mivel foglalkozom, miért vannak fent a hirdetések?
Szerinted mennyit oszt vagy szoroz az én eladásomon hogy reagáltam a kommentedre?
Nyilván nem álszenteskedek, jó lenne ha elvinnék ennyiért, de januárig nem is szükséges az eladása. Sőt tovább megyek nem is szükséges az eladása.
Még én sem tudom hogy maradjak vagy menjek. Szépen belecsöppentem ebbe az egészbe, de ha 500 ezerrel kevesebbért adnám el már akkor is megérné.
Tehát nem fogok eret vágni ha egy videókártyán bukok akár 300 ezret is. :)

Részemről be is fejeztem, mert csak felesleges írkálás ez az egész.

BUÉK MINDENKINEK.

(#76112) N_A_S


N_A_S
veterán

Januártól szeretnék belevágni én is a bányászatba. 3060 Ti -okkal szemezgetek. Van olyan típus ami a legjobban megéri és tuti nem LHR-es?

https://tinyurl.com/phnas

(#76113) k1raly válasza N_A_S (#76112) üzenetére


k1raly
tag

Használtat találsz max ami lhr mentes és az is 500e-től indul, de lehet keveset mondtam.
Vegyél új garis kártyákat az sem baj ha lhresek, de tudod hogy te hajtottad végig és nagy összegről van számlád ha esetleg gariztatni kell vagy később cserélni tudják csak.
De jól gondold meg a beszállást, vegyél számításba mindent, ezeket már többször többet kifejtették itt a fórumon, vissza tudod olvasni. :)

(#76114) sakal83 válasza BeZol (#76098) üzenetére


sakal83
addikt

Visszavettem 2100ra a ramot. Ugy nez ki beallt nagyjából 61.8mhsre. Ugy nez ki gyenguska a kartya.

Köszi a segitseget :R

(#76115) gordonfreemN válasza k1raly (#76113) üzenetére


gordonfreemN
addikt

LHR-rel lényegesen gyengébbek a karik bányászatban nem?

Ezzel most szembesülök én is. Így akkor mi éri meg jelnleg, ami 1 év alatt behozza az árát?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#76116) HyP3b0y válasza Winchester95 (#76111) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Tényleg az a legnagyobb hiba a számolásában szerinted, hogy a 11.4M rig-et a sallanggal együtt felkerekítette 12M-re? Min változtat ha 100k-ra veszi a sallangot és 11.5M-vel számol?

De kiváncsi vagyok te hogy számolnál, mi az ami szerinted megéri?

Illetve ha ennyire megéri akkor miért árulod épp a non-LHR kártyáidat? :F

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#76117) echterion válasza N_A_S (#76112) üzenetére


echterion
nagyúr

Amik nem LHR-esek, azok használtak, jó ideje nem gyártanak már, csak LHR-est. A hűtésük legyen jó, ha csendet és hatékonyságot is szeretnél. Általában véve a TuF, Strix, Suprim kártyák az ajánlottak, de szvsz a két ventis Zotac kártyák is megfelelőek a célnak (járt nálam több is ezekből).

**********

(#76118) lockdown90 válasza echterion (#76117) üzenetére


lockdown90
senior tag

3060ti LHR-bol melyik az ajanlott?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#76119) RealTedMosby válasza HyP3b0y (#76116) üzenetére


RealTedMosby
tag

Azért pl. 6600XT-kből felépítve az 1 GHs-t, az 31 db kártya x 260.000 Ft = 8,125M. Persze több sallang kell (riser, lap stb), de azért a kártyák árában több mint 3M a difi rögtön. (Mondjuk nekem még ez az ár is magas, de a kollégának lehet, hogy megéri.)

Szerk.: és valszeg még az áramszámla is kevesebbet fog mutatni ezekkel a kártyákkal. (Ha nem is sokkal.)

[ Szerkesztve ]

(#76120) k1raly válasza gordonfreemN (#76115) üzenetére


k1raly
tag

[link] itt meg tudod nézni melyik kártya mennyit hoz, nem minden eredmény pontos van benne pár % eltérés.
Gyengébbek az lhres kártyák, de újak és nem 500ert veszel egy használt 3060ti-t amiről 200-300 között van számla, hiába ér a piacon többet ha később nem fogod tudni érvényesíteni azt az árat ha gariztatni kell, és nem javítják hanem kapsz egy ugyanolyan lhreset.
Nem is biztos hogy lehet 1 évig etht bányászni, azt hogy mi lesz profitábilis azt meg senki nem tudja megmondani, most fél év a fix addig pedig semmi nem fogja behozni az árát szerintem.

(#76121) Winchester95 válasza HyP3b0y (#76116) üzenetére


Winchester95
őstag

Azért mert nem bányára vettem ;)

De úgy adódott hogy ezt a hónapot végig kell tolni. :) kipróbáltam. Szerintem még nagy lehetőség rejlik ebben az egészben.

Nem azt írtam hogy megéri, nem is azt hogy annyira megéri, hanem hogy nincs sok különbség a kettő között. Mindkettővel ugyan úgy lehet bukni és nyerni is.

Valaki úgy van vele hogy van x összege, összerakja a riget, bekapcsolja és megy.Havonta jön be x összeg és továbbadja.
Esetleg jó időben kiveszi a pénzt/ eladja a kártyákat.
Ez lehet nagy bukta és jó nyereség is.

Ugyan ez vonatkozik a vásárlás eladásra is.

[ Szerkesztve ]

(#76122) echterion válasza lockdown90 (#76118) üzenetére


echterion
nagyúr

Mivel csak az lhr a difi a régi meg az újak között, ezért ugyanazok.

**********

(#76123) BeZol válasza sakal83 (#76114) üzenetére


BeZol
őstag

;)

(#76124) N_A_S válasza echterion (#76117) üzenetére


N_A_S
veterán

Mennyit lehet kihozni az LHR-esből? Számít az hogy V1 vagy V2? Régebben hallottam valami hackelt, vagy régebbi driverről amivel úgymond ki lehet iktatni az LHR-t, ez igaz?

https://tinyurl.com/phnas

(#76125) k1raly válasza N_A_S (#76124) üzenetére


k1raly
tag

Az a 470.05ös driverral ment és hdmi dummyval 16x slotban, de az nem az rtx3060tihoz volt jó hanem az rtx 3060 12gb v1hez.
RTX3060 12gb v1 48-50mhs
RTX3060 12gb v2 36mhs
Rtx3060ti lhr 40-42mhs (ez lehet már kicsit több is)
Rtx3060ti lhr mentes 60-62mhs

[ Szerkesztve ]

(#76126) aerosmith válasza HyP3b0y (#76116) üzenetére


aerosmith
őstag

Hagyd, felesleges.

(#76127) Winchester95 válasza aerosmith (#76126) üzenetére


Winchester95
őstag

Neked tényleg fáj hogy van más opció is és nincs igazad, illetve kétséges minden.
Térjünk vissza erre Júniusban. :) Ott majd minden kiderül.

Részemről most fejeztem be. BUÉK.

(#76128) demmer123


demmer123
őstag

Új év alkalmából el indult a zuhanás :DDD

[ Szerkesztve ]

(#76129) echterion válasza N_A_S (#76124) üzenetére


echterion
nagyúr

K1raly kb. mindent leírt erről. Nem volt még lhr-es 3060ti-m, így nincs velük gyakorlati tapasztalatom.

**********

(#76130) BOBO6 válasza k1raly (#76108) üzenetére


BOBO6
aktív tag

Elég amatőr kérdés, de hallottam valami olyasmit, hogy egy 3000es szériás RTX minimum PCI-E 8x csatiban tud bányászni. :F Valós infó, és akkor 1X slotban riserrel felejtős, vagy fals alarm?

(#76131) varmi2 válasza BOBO6 (#76130) üzenetére


varmi2
nagyúr

Úgy tudom, ez csak a sima 3060-ra igaz. A többi mehet x1 slotba.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76132) HyP3b0y válasza BOBO6 (#76130) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Kamu.

szerk.: varmi2 után rájöttem hogy valóban a első szériás 3060 (LHR V1) a dev. 470-es driverrel lehet háklis erre, de ez csak erre vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#76133) Tomi0703 válasza k1raly (#76125) üzenetére


Tomi0703
őstag

3060-ból még árulnak a boltok V1-et?

(#76134) SzlobiG válasza Tomi0703 (#76133) üzenetére


SzlobiG
félisten

Már kb nyár óta nem.

(#76135) llacee


llacee
őstag

Radeonok nekem jobban beváltak 6800xt 105W 62,5MH 40% venti nem kell szarakodni az lhr-el.6600XT 54W 32,5MH 30% ventillátor, de kb passzívan is elmenne.

(#76136) Attix82 válasza llacee (#76135) üzenetére


Attix82
őstag

Sose azt nézd amit kiír a program. Falból. Erre még dobj rá 30 wattot VGA-ként.

(#76137) GabeE3e válasza llacee (#76135) üzenetére


GabeE3e
tag

Igen, viszont Eth- után az AMD kártyák nem olyan jók egy sor más algón,azért ezt is érdemes figyelembe venni, ha eth után is tervezel aktívan.

[ Szerkesztve ]

(#76138) lockdown90 válasza GabeE3e (#76137) üzenetére


lockdown90
senior tag

nekem is ez a dilemmam....

draga lhr-es nvidia kartyak csokkentett hashrattel amik esetleg alternativ coinokon jobban mennek majd vagy rx vonal esetleg nagyobb bukoval?! :W

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#76139) llacee válasza GabeE3e (#76137) üzenetére


llacee
őstag

Igen valamivel rosszabbak feltételezhetően később, most meg rosszabbak eth-n az lhr-esek.
Viszont hamarabb megtérül eth-ig a befektetés és utána "0"-án kb mindegy hogy rosszabbul teljesít alternatív coin-nál, mintha még a megtérülésért kellene küzdeni.Rráadásul nem kell padozni stb.
Mindegy mindenkinek más a meglátása.

(#76140) Dare2Live válasza llacee (#76139) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ez tipus függő. Egy régi 3080at jellemzően elöbb/utobb padozni kell. Egy új LHRst jellemzően nem.

és árat ár/értéket kell nézni. Én egy karival tolom sima 3070et cseréltem 3080LHRre mert 1:1ben tudtam cserélni. Így most 62 helyett 75mhm van. A +13MH bőven kitermeli a +100watt fogyit. Ráadásul most télen jól is esik a +100watt fogyi. Na és game sebességben a 3080lhr sokkal gyorsabb mint a 3070. Ha késöbb el akarnám adni jóval drágábban el lehet. És ha ETH korszak utáni bányára gondol az ember ott meg aztán semmi hátránya nem lesz.

Elég egyértelmű, hogy a 3080LHR 1:1ben sokkal jobb mint a 3070. kb nincs hátránya.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76141) Đusty válasza Dare2Live (#76140) üzenetére


Đusty
addikt

Mekkora MH/s per watt (KH/J) ami mellett még érdemes kaparni ha levonjuk az áramköltséget vagyis mi az az érték amikor már csak azt fedezné vagy ahhoz nagyon közeli?

[ Szerkesztve ]

(#76142) viharhozo válasza HyP3b0y (#76116) üzenetére


viharhozo
addikt

De kiváncsi vagyok te hogy számolnál, mi az ami szerinted megéri?

Tekintve, h a kartyak ara egy fillert nem csokkent, ket eset lehet:

1. a piac szerint marad a banyaszat
2. a piac szerint a banyaszat nelkul se fog erdemben csokkeni a kartyak ara

Persze lehet, h a piac teved, de ritkan szokott.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#76143) 2018 válasza viharhozo (#76142) üzenetére


2018
aktív tag

Annak idején amikor beszakadt a bányászat a vga-k ára drasztikusan beesett. Majd ismét ez lesz.

(#76144) Dare2Live válasza 2018 (#76143) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha jól emlékszem anno 4éve az 1070emet 140kért vettem újonnan amit 190kért adtam el rosszkor (volt 230k is), majd még túl korán/túl drágán 110kért vettem egy 1070TIt. Amit idén tavasszal adtam el 180kért amikor megvettem a 3070et. :DDD Amit nemrég elcseréltem egy 3080 LHRre. :DDD

Viszont akkor nem az volt, hogy megszünt az ETH bánya hanem, hogy egyre kevesebbet és kevesebbet hozott.

@Đusty: 13MH, 100w ha beírom minerstatba az jön ki, hogy még napi fél dollár +ban is vagyok.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76145) viharhozo válasza 2018 (#76143) üzenetére


viharhozo
addikt

De az egy elore nem lathato arfolyameses volt, ezt meg lehet (nagyjabol) elore tudni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#76146) 2018 válasza viharhozo (#76145) üzenetére


2018
aktív tag

Tenyleg? Mennyire kerul a josgombod? Akkor se tudtad megmondani mi lesz, most sem. :D :C

(#76147) viharhozo válasza 2018 (#76146) üzenetére


viharhozo
addikt

Te lehet, h nem tudod, mas tudja. Ott a junius, eleg egyertelmu allitas.

Az egy erdekes kerdes, h ez miert nem latszik a kartyak araban, mert latszania kene.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#76148) k1raly válasza viharhozo (#76147) üzenetére


k1raly
tag

Tél van, jól jön a kiegészítő fűtés, majd ha jön a meleg elkezdi eladni az a kártyáit aki bizonytalan vagy fél a pos utáni helyzettől.

[ Szerkesztve ]

(#76149) 2018 válasza viharhozo (#76147) üzenetére


2018
aktív tag

Annyiszor lett már elodázva az eth kiherélése hogy már hiszem ha látom. :K :DDD Amúgy meg lesz bőven mire átállni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#76150) Mausefalle


Mausefalle
kezdő

Üdv. Újonc vagyok. Egy szem 580al bányászgatnék. Illetve leginkább csak kipróbálnám, ha tud 2 dollár körül naponta, akkor lehet hosszabb távon is.
Hogyan állítsam be hogy oké legyen? Köszi a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.