Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77701) Frozen válasza Rick4 (#77653) üzenetére


Frozen
őstag

jah és ha közben játszani támad kedved? akkor az már felejtős
ha bármi mást akarsz csinálni az is felejtős.... (én most már csak laptopon turok de fortnite mellett is 55 mh val túrja az eth-t persze le van húzva kicsit a graf és az fps de még így is élvezhető)
Én nem probáltam ,de annyit tudok a haverom a hivevel elés sokat szenvedet, pedig nem az első rige már.... na meg teljesen máshogy gondolkozunk nem értem minek megbonyolítani az egészet amikor a windows mindent tud. Nem olvad le vezeték nem száll el driver stb... (max ahogy te is fogalmaztál valaki nem jól rakta össze vagy kalibrálta be..) Nem mondom ,hogy rossz a hive félre értés ne essék csak nem értem a plusz logikát és a bonyolítást... (távoli asztal is létezik és minden egyébb opció szóval nem gondolom,hogy bármiben is többet tudna nyújtani)

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77702) Allihoppa válasza koko52 (#77679) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Amikor 250-300eFt-ért jóváírják amit te 400-ért vettél használtan arra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#77703) trek81


trek81
senior tag

kissé vicces csak ennyit megy az eth stuppal tonra😁

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#77704) Rick4 válasza Frozen (#77701) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem csak 5 rig meg 31 kártya megy hiveos-sal, szóval ha még próbálni se próbáltad, tedd meg, hogy nem próbálod megmagyarázni se, kösz! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77705) viharhozo válasza trek81 (#77703) üzenetére


viharhozo
addikt

Adj neki meg 30 wattot!

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#77706) trek81 válasza viharhozo (#77705) üzenetére


trek81
senior tag

Ki van véve a watt szám korlátozás

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#77707) lacusht


lacusht
tag

Nekem nagyon szépen megy. 100w plusz, 10mhs eth minusz, +6.5ghs ton.

(#77708) Frozen válasza Rick4 (#77704) üzenetére


Frozen
őstag

írtam fent ,hogy nem mondom ,hogy nem jó csupán azt hogy feleslegesen van bonyolítva az egész amikor a window ugyan az. :DD

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77709) viharhozo válasza trek81 (#77706) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem ertek hozza, de eleg fura lenne, ha letezne olyan 6700, ami 87 wattot eszik korlatozas nelkul.

Ton reward tegnaphoz kepest kb. -40%, fog ez menni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#77710) llacee válasza trek81 (#77703) üzenetére


llacee
őstag

Van egy olyan parancs, hogy --maxdualimpact ennek kártya gentől váltózó értékkel lehet súlyozni azonos oc melett melyik legyen előnyben az eth vagy a TON
https://github.com/Lolliedieb/lolMiner-releases/wiki/Tuning-guide-Dual-TON [link]

[ Szerkesztve ]

(#77711) mokus1 válasza Frozen (#77708) üzenetére


mokus1
addikt

Már hogy lenne ugyanaz, az egyik hiveos a másik windows. Ha neki valahol van a rig mert nyilván 30 kártyával nem játszik az ember, akkor a legegyszerűbb bedugni egy 8 gigás pendriveot, nem baszódni egy egész windowssal.

(#77712) mZoleee válasza mokus1 (#77711) üzenetére


mZoleee
senior tag

nem értem miért "veszekedtek" Frozen-el.. sose lesz nektek igazatok :DD

(#77713) Rick4 válasza mokus1 (#77711) üzenetére


Rick4
félisten

Egy ezekből épp csak 330km-re van tőlem. De mivel ninc smit hozzányúlni, lehetne a hátam mögött is, akkor se kerülne win rá. :D
És még csak arról sincs szó, hogy ez most hitvita-e vagy sem, ami a hive tud, azt a win nem, ezért bányászunk hive-val, és ezért fórumozunk windows-zal. :D

Akinek meg a hive bonyolult, annak még mindig ott a simplemining, egy rig fut még azon is, háát, tény, nem sok beállítási lehetőség van, meg nem is 3 kattintásos, de menni megy az is.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77714) trek81


trek81
senior tag

Kapáljátok a tont én meguntam
Hajrá LHResek :C

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#77715) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Nem találok sehol diff chartot a tonra, valaki aki követi esetleg? Kíváncsi lennék, hogy mennyire nő naponta.

(#77716) EQMontoya válasza fahrii (#77697) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igen, a tegnap ejszakam abbol ment el, hogy csomo riget beallitottam.

6000 szeria:
-6600-on kivaloan mukodik, fogyasztas sem veszes (es nincs hash veszteseg)
-6600 XT-n fura, neha powerlimit kell neki, pedig beallitom az orajelet meg a feszt is, megis -elszall a fogyasztas a pekbe. Az limit mellett beall normalisan.
-6700 XT-n nincs ilyen problema, viszont a fogyasztas eleg csunyan elkezd elszallni, ha nagyobb mennyisegu tonra megy ra az ember, ETH mellett, igy marad a vallalhato fogyasztas, es mellette 1GH koruli termeles.
-6800-at meg nem probaltam
-6800 XT-n is eleg franko, azt irtam tegnap is, kb. 45W plusz fogyasztasbol lett 2.3GH

5000 szeria:
-5500 XT, 5600 XT es 5700 XT is tudja szepen, annyi, hogy a hashrate-ekhez kepest nem lesz olyan vastag a TON termeles, ha meg ertelmes keretek kozott akarja tartani az ember a fogyasztas. Rendre kb. 450, 650, 850 MH.

Cimbora belotte 1660 Superen es regi 480-akon, meg 4g kartyakon, ETC-vel kombozva is kivaloan mukodik. :)

Az elmult 24 oraban tobb, mint 70 GH extra kapacitast konfigoltam be csak en TON-ra.
Hat, kivancsi vagyok, hogy fog alakulni a diff. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#77717) Dr. O.K. válasza Rick4 (#77713) üzenetére


Dr. O.K.
tag

Bocsi, a simplemining is kezel több ( akár 50) riget. Én kipróbáltam mindkét féle OS-t, döntöttem a linux mellett és a hive után megismerve a simple-t ott ragadtam. Tényleg kevésbé paraméterezhető, de ami lényeges, azt lehet, szinte bolondbiztos és hoz annyit, mint a hive. Most két rigem fut simple alatt, és napi 2 perc, amikor ránézek. Az egyik (6x3070) 46. napja megy hiba nélkül. Ezzel együtt, ha valaki szeret vele mókolni, jobb a hive, mert remek időtöltés a paraméterezés, a kártyánkénti OC piszkálás. Tehát mindnek van helye a piacon. :K

(#77718) llacee válasza EQMontoya (#77716) üzenetére


llacee
őstag

Na ez a bajom a 6600xtvel, szabad tudni milyen PL kb az idealis es ugy milyen az eth/ton sebesseg, amit atlagban latsz?
Nalam 32/800 felett nagyon melegszik es elszalad a fogyasztas is.

(#77719) trek81


trek81
senior tag

146......volt 1.5napja....nyomják rendesen

Lassan jönnek az asics dual slot masinok🤣🤣🤣

[ Szerkesztve ]

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#77720) viharhozo válasza SzlobiG (#77715) üzenetére


viharhozo
addikt

Sztem nincs ilyen. Mankonak a ton-pool.com-on lehet nezni a hozamokat.

Profit per GH/s in last 24h (minus fee): 0.2662 TON
Profit per GH/s in last 4h (minus fee): 0.0336 TON

Utobbi 24orasitva 0,2016, tehat napon belul -25%.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#77721) EQMontoya válasza llacee (#77718) üzenetére


EQMontoya
veterán

Igy lottem be en is.

1500 core, 750 core voltage, memoria amit bir (1100 es 1170 kozott valahol).
Igy olyan 800-850 MH TON, 32 MH ETH es 80W korul.
100W powerlimitet raktam ra amugy, neha valami bug miatt mint ha a 750-es fesz nem allt volna be, es evett 130-140W-ot. De ezt csak nemelyik csinalta. A powerlimit ezt megoldotta, attol szepen beallt 80W kornyekere az osszes.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#77722) echterion válasza viharhozo (#77720) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez is szépen elhal, mint a raptoreum, csak kicsit gyorsabban. :(

**********

(#77723) EQMontoya válasza echterion (#77722) üzenetére


EQMontoya
veterán

Meglatjuk. Attol fugg, indul-e kicsit az arfolyam. Ha elindul a diffel, akkor eletben maradhat.
Raptoreumra meg kivancsi leszek, ha kijonnek a 3dcache-es uj ryzenek, az meg jelen arfolyam mellett is megerheti. :)

Same rules apply!

(#77724) SzlobiG válasza echterion (#77722) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ettől tartok én is. :(

(#77725) echterion válasza EQMontoya (#77723) üzenetére


echterion
nagyúr

Hát meglássuk. Ez alatt a két nap alatt nem jött ki túl sok, de ha már a havi áramot kitermelte minden kártyának, már akkor is megérte.

**********

(#77726) llacee válasza EQMontoya (#77721) üzenetére


llacee
őstag

Koszonom, nekem is felszalad 100fole.thnx

(#77727) trek81 válasza echterion (#77725) üzenetére


trek81
senior tag

Van lhr mentes 3060?nincs.. Csak megoldás hogy ethra jobban menjen :)
Minden 3060 lhresként jött ki :)

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#77728) Frozen válasza mokus1 (#77711) üzenetére


Frozen
őstag

nem vitatkozunk,ki hogy fogja fel, ha pl nem veszel sdd/hdd a gépbe hanem pendrivról bootolsz akkor valahol érthető hiszen költséghatékonyabb megoldás, viszont akinek ekkora rendszerre telik annak nehogy egy 120 as m.2 ne férjen bele a keretbe 20 euroért :)) én egyébként mindig wint raktam mindenre kb 1-2 perc csak az a nem mind1 miről telepíted.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77729) X33 válasza Frozen (#77728) üzenetére


X33
kezdő

Akiknek ekkora rendszere van azoknak nem m.2 ssd van hanem m.2 riser átalakító.Nem veszünk el még egy pci-e szálat.Kell az a kártyának. :D

[ Szerkesztve ]

(#77730) krepp válasza trek81 (#77727) üzenetére


krepp
tag

Megint nagyon okos vagy, ne zavarjon hogy MINDENKI non-lhr nek mondja a V1-es 3060-akat..
Még akkor is ha LHR-es!

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#77731) echterion válasza trek81 (#77727) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez neked helyből megy, vagy csak nekifutásból? Az enyém tud 49-cel kaparni ETH-t, az újak nem. Valahogy ezt meg kell különböztetni őket és így kicsit rövidebb, mintha azt írnám le, hogy első generációs LHR-rel megáldott kártya. Kb. az egész neten így nevezik ezeket a 3060-akat.

**********

(#77732) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

hello megint.
kaptam segítséget kedves topictárstól, be van állítva, kipróbára.
viszont új kérdés merült fel. tudni már valamit a nyár utáni időszakról?
VGAs eth báűnyászatnak lőttek, oké, de mit csinál a tenger VGAval a bányászvilág? beesnek a VGA árak? vagy cska átállnak egy minimálisan kevéssé profitabilis cuccra?
illetve lesz minimális gépigénye a következőnek?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#77733) varmi2 válasza bajnokpityu (#77732) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mutasad már meg azt a minimálisan kevésbé profitábilisat jelenleg. És számold hozzá azt a hatalmas dif ugrást, amit az okoz, hogy az összes eth-t bányászó vga átáll oda.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#77734) bajnokpityu válasza varmi2 (#77733) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én csak kérdezek, ne lőj le.

https://whattomine.com on az első kettő az ugyanaz lenne?
Ethereum és a Nicehash
utána Firo van 78%al.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#77735) varmi2 válasza bajnokpityu (#77734) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az első az eth, a második szintén az eth csak nicehasen keresztül túrva.
Jelenleg nem lehet tudni mi lesz az eth után. De valószínüleg semmi, ami profitábilis lenne.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#77736) viharhozo válasza bajnokpityu (#77732) üzenetére


viharhozo
addikt

ETH network hashrate: 1070 Th/s

ETC network hashrate: 24 Th/s

Ergo network hashrate: 15 Th/s, de ez ETH-ban kb. ennek a fele, hamada, mert mas algo

RVN network hashrate: 4,58 Th/s, ez ETH-ban masfelszer-ketszer tobb, mert mas algo

TON network hashrate: 1,7 Ph/s, ez ETH-ban kb. 30 Th/s-t jelent.

A tobbi gyakorlatilag elhanyagolhato. Tehat 1070 Th/s szabadul ra arra, amin most kb. 70-80 Th/s van.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#77737) Frozen válasza X33 (#77729) üzenetére


Frozen
őstag

Ebben igazad van és ne is csodalkozon az akinek olvad meg zarlatos lesz valami ;] mivel az usb melegedesre hajlamos és nem 0-24 hasznalatra lett tervezve. Lehet vannak működőképes verziok amik bevaltak stb de tuti nem szarakodnék a megbizhatatlansag javara kb 70-100euros koltsegen. Ha mar ennyi sok kartyara valakinek telik. Ez kb olyan mintha a rig ala a noname tapokat raknad aztan csodalkozol hogy qllandoan leall és kigyulad.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77738) mokus1 válasza Frozen (#77737) üzenetére


mokus1
addikt

Miért kevered ide az usb-t? Ha trollkodsz legalább csináld jól.

(#77739) aerosmith válasza X33 (#77729) üzenetére


aerosmith
őstag

Senki sem javasolja Hiveost pendrivera rakni hacsak nem kapcsolod le a loggingot.
Ha be van kapcsolva a logging akkor esélyes hogy a folyamatos írás miatt hónapok alatt kinyírja a pendriveot.
Ha meg nincs bekapcsolva a logging akkor meg elvesztesz egy hasznos troubleshooting lehetőséget.

(#77740) mZoleee válasza aerosmith (#77739) üzenetére


mZoleee
senior tag

a másik meg hogy kb 2 perc átrakni az egész rendszert ssd-re...

(#77741) Immy válasza Allihoppa (#77677) üzenetére


Immy
őstag

Még akkor is ha "ingyen" van az áram?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#77742) koxx válasza Immy (#77741) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Jelentősen magasabb áron kínálják és nem is biztos, hogy kitermeli az árdifit.

(#77743) Dare2Live válasza bajnokpityu (#77732) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szvsz
a "hash" 9x+% ethn van pont azért mert ez messze a legprofitábilisabb. Ha ETH kiesik mert POS ez az irtózatos hash rászabadul a többi coinra. Ott továbbra is percenként "x$" kerül kiosztásra csak nem z ember/hash között hanem 10*z.

szvsz amikor az áramot se termelik ki a vgak akkor akiknek üzlet azoknak nem szokásuk a leállítom, őrizgetem. A magyar használt piacot meg kb ismerem ha csak egy 400karis 3060TI/3070 rig rászabadul az durván be fogja verni az árakat. És sztem nem egy fog. Aztán idővel kibalanszolja magát a piac.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#77744) llacee


llacee
őstag

Lehet majd nem dual hanem quad miner progikkal kijön a 4$ 4 shit coinból :D
Ne becsüljük le a találékonyságot :D :D :D

(#77745) X33 válasza aerosmith (#77739) üzenetére


X33
kezdő

Ezt én mind értem és el is fogadom.Én is ssd-ét használok.De!Mutasátok már meg hogy lehet 1-2perc alatt felteni egy Windowst?Nekem van olyan rigem ami műhely körülmények között van tehát van nálam egy laptop.Se monitor se billentyűzet és a Hiveosal beállítok így is mindent gyorsan.Flashelem configba még a wifit is beírom meg a rig idt előre meg mindent.Bedugom és már megy is.Océzok és kész.És nem azt mondom hogy a Windows nem jó.Csak azt hogy a Hiveost erre találták ki és ezáltal sokkal egyszerűbb kezelni.Ezt a kiég az usb a pendrivetől meg szerintem hadjuk is.Mindenki húzza ki az rgbs billentyűzetet is? :)

[ Szerkesztve ]

(#77746) varmi2 válasza X33 (#77745) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem értem a kérdést. TE 10 percenként teszel fel a rigekre új op. rendszert. Nem csak 1x. Ha csak 1x, akkor nem tök mindegy hogy 10 percig tart vagy 20 percig.....

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#77747) krepp válasza koxx (#77742) üzenetére


krepp
tag

Ez már nem feltétlenül igaz, én pl vételi ár alatt próbálom a 3060asaimat eladni, így gar esetén több pénz jár vissza, ha nem javítható, vagy nem tudnak ugyanolyat adni...

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#77748) X33 válasza varmi2 (#77746) üzenetére


X33
kezdő

Ha nem érted TE akkor leírom.Melyiket gyorsabb egyszerűbb bekonfigolni feltelepíteni monitor bilentyűzet nélkül vagy akár azzal egy laptoppal?És egy pár riget megépítettem az elmúlt hónapokban magamnak családtagoknak ismerősöknek.És mégegyszer leírom hogy semmi bajom a Windowsal és mindenki azt használ amit akar.Csak a Hiveos egy célszoftver ez által a saját véleményem szerint könyebb is használni és praktikusabb.Figyi MTZvel is utazhatsz.Csak kényelmetlenebb és később érsz oda az uticélhoz.És itt befejeztem!!! :))

[ Szerkesztve ]

(#77749) Pietrosz válasza X33 (#77748) üzenetére


Pietrosz
addikt

Senki nem mondta, hogy nem egyszerűbb. De hacsak nem rig telepítésből élsz akkor nem hiszem, hogy annyira fáj felrakni egy win-t rádobni a minimál dolgokat ami kell és kész is. Arról nem beszélve, hogy a rig alap jó eséllyel ugyanaz, ergo simán lehet image filet csinálni a telepített bekonfigolt win-ről.

(#77750) RealTedMosby válasza Dare2Live (#77743) üzenetére


RealTedMosby
tag

Pontosan, én is ettől tartok... Így már egy ideje lassan leépítek ill. optimalizálok (régi lassúak helyett egy újabb kari). És a 10x még szerintem egy nagyon finom becslésed, tényleg mindenki ezt csinálja. Tegnap FB-n kérdezte egy tag, hogy 16db 3090-eshez mennyi táp kell. Ő egy új beszálló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.