Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) Dexar007 válasza Gaboo007 (#34962) üzenetére


Dexar007
veterán

Mar te is? Jajj ne,ez tenyleg lufi ..kesz vege.. mindenki meneküljön.VGA eladooo! ;]

Give me your cum,bull!

(#35002) Danex válasza LógaGéza (#34972) üzenetére


Danex
addikt

ohh, köszönöm. :R

(#35003) SSJPiotr


SSJPiotr
csendes tag

Melyiket érdemesebb feltenni rx 570 mellé, a blockchain drivert vagy a legújabb adrenalin drivert?

(#35004) golya87 válasza SSJPiotr (#35003) üzenetére


golya87
őstag

Algófüggő. ETH-nél állítólag már az Adrenalin is jó, XMR-nél még a Blockchain. De lehet ez Vega specifikus.

(#35005) Ferdzsoo válasza BRIKLY (#34939) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Infónál ott van hogy csak jelenlegi magas BTC fee-k miatt nem utalnak elvileg. Gyakorlatilag meg igen.
Merthogy most kedden kiutalták a 0.01-nél nagyobb BTC-ket is, és szerintem ki is fogják ezen túl is, mert nekem pl most projected payoutnál 0.01-es BTC-s érték szerepel a megfelelő előrelátható dátummal.
Ill. elvileg lehet hogy majd ETH-ban is lehetőséged lesz megkapni a pénzt, jelenleg ezen melóznak.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#35006) Gaboo007 válasza Dexar007 (#35001) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Én is ettől félek!!! :D

(#35007) mepet válasza shteer (#35000) üzenetére


mepet
addikt

Sata adapter: soha. Ezért: képek

(#35008) shteer válasza mepet (#35007) üzenetére


shteer
titán

Ésszel használva jó az.

..szerintem jónak tűnik

(#35009) Dr. Romano válasza shteer (#35008) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Így van. Nyilván én sem a vga-kat táplálom vele, de ETN-t bányászva, alulfeszelve minden a riserhez elegendő.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#35010) Fiddlestick


Fiddlestick
aktív tag

En maximalisan nvidias vagyok, ezert erdeklodnke hogy van valakinek Asus ROG STRIX RX460 OC 4GB -os kartyaja ? Mit lehet ebbol kihozni ? mh/s Erdemes lenne veluk foglalkozni 40eft-os szegmensben ?

[ Szerkesztve ]

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35011) cuko


cuko
aktív tag

Khm, mielőtt még meghülyülnék, a nagyérdeműhöz fordulnék - inkább hálózatos kérdés, mint bányászós:
Haverom megkért, hogy segítsek beállítani a gépeiket, mert mióta új helyre kerültek, nem akarnak menni.
egy 6x 570es és egy 6x 1060as rig, eddig egy garázsban voltak LANról, hibátlanul működtek. Most átkerültek a sráchoz, kisszobába, viszont LAN nem megoldható. (Asrock H81-BTC lapok, Win10 64bit)
Vettek 2-2db usb-s wifi sticket (TP-Link TL-WN722N és Tenda W311MI), de egyikkel sem akar működni a net, és ezáltal a bányászat.
- A TP-link csatlakozik, ledobja, ugrál;
- A Tenda nem látja, csak a szomszéd és minden más hálózatot.

Telekomos gyári router. Minden más eszköz (laptopok, macbookok, iphone/android telók) problémamentesen mennek.

Ütközött már valaki ebbe/hasonló problémába? Amikor én raktam át ideiglenesen a gépeinket wifire, semmi baj nem volt velük.
Ötletek? :F

(A következő tippem az lenne, hogy win reinstall és úgy megnézni, azután pedig szerválni egy wifis routert WDS-sel és a routerről kábellel továbbítani a szobán belül - viszont nincs túl sok időm/energiám ezzel szórakozni neki most.)

(#35012) Danex válasza cuko (#35011) üzenetére


Danex
addikt

TL-WN722N nekem is ez volt a tapasztalatom, hogy felcsatlakozott majd kb el is dobta a netet, kb használhatatlan volt, pedig közel volt a routerhez, illetve direkt ezt vettem mondván van rendes antennája. Szar befektetés volt, de legalább csak 3ezerbe fájt :(((

(#35013) subaruwrc válasza Danex (#35012) üzenetére


subaruwrc
félisten

722N egy hulladék valóban
sajnos a tenda se egy nagy cucc.

(#35014) Fiddlestick válasza Fiddlestick (#35010) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

:F

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35015) shteer


shteer
titán

mindeközben ETH 1000$ @cmc

..szerintem jónak tűnik

(#35016) AAntii válasza shteer (#35015) üzenetére


AAntii
őstag

Ha hasonló lenne a vga ellátottság, mint ilyenkor szokott lenni, akkor lesz pár jó hetünk.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#35017) madpapa válasza cuko (#35011) üzenetére


madpapa
senior tag

A WIFI valóban ezekkel a cuccokkal egy szívás. Nekem is brutálisan bizonytalanná vált ha ezeket használtam. Szóval lekábeleztem és minden rendben lett. Hogy más WIFI eszközökkel jó lesz-e? Jó kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#35018) cuko válasza subaruwrc (#35013) üzenetére


cuko
aktív tag

Fasza. :((( :(
Én is azért vettem a Tenda után, hogy nagyobb márka antennás stick, ráadásul otthon ennek van valamelyik elődje és az teszi a dolgát teljesen jól öcsém gépében.

@Fiddlestick: RX 460/560 12-14MH/s-t tud átlag, az Asus ráadásul plusz tápcsatis, szóval nagyobb rigbe ugyanúgy drágább táppal fogod tudni csak meghajtani mindet, szerintem nem jó vétel, de én amúgy is meggondolnám a kicsi kártyákból építkezést. Legjobb Ft/MHs aránya jelenleg olcsóbb RX 570-esnek és 3 gigás GTX 1060-asnak van utolsó számításaim szerint.

(#35019) fogtunder válasza cuko (#35011) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az a két WiFi stick kb semmire nem jó, mert papírnehezéknek túl könnyű. el lehet kezdeni bohóckodni másik stickkel, de én elővenném az ütvefúrót és behúznám a kábelt. több évnyi otthoni hálózatiépítés tapasztalata, hogy szép dolog a wireless, de a kábel a tuti.

(#35018) cuko: ez így van, csak most éppen olyan szürreális árak vannak 1060 és 570 fronton, hogy kicsit borult a dolog, remélem normalizálódik majd a helyzet hó végéig.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#35020) felhőváltás


felhőváltás
kezdő

erről tudtok valamit?
https://coinranking.com/coin/tron-trx
az elmúlt napokban jobban nőt, mint a riplee

(#35021) AAntii válasza cuko (#35018) üzenetére


AAntii
őstag

Azóta annyit változott a helyzet, hogy olcsó 570-es nem nagyon van, míg 65k-s 1060 még akad.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#35022) htc07 válasza fogtunder (#35019) üzenetére


htc07
addikt

igazából nem muszáj kábelen, alig van network forgalom, úgyhogy egy -70-es jelerősséggel még teljesen használható.

(#35023) subaruwrc válasza shteer (#35015) üzenetére


subaruwrc
félisten

:C :C

(#35024) shteer válasza AAntii (#35016) üzenetére


shteer
titán

lesz ám diff boom :)

..szerintem jónak tűnik

(#35025) Sondi1986 válasza AAntii (#35021) üzenetére


Sondi1986
addikt

míg 65k-s 1060 még akad.

Zsákbamacska, Nagyon ritka a samsung ram, mondjuk más algóra ugyan úgy lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#35026) mepet válasza Sondi1986 (#35025) üzenetére


mepet
addikt

Nálam equihashnál is jobb a samsung, nem 265, hanem 285 Sol/sec. Igaz, ez arányaiban elenyésző az ethashen mért a 17 és 23MH/s közti különbséghez képest.

(#35027) fogtunder válasza htc07 (#35022) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem a sávszél miatt, nekem mobilnetről megy, de a routerhez kábelen csatlakozik.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#35028) sipu válasza cuko (#35011) üzenetére


sipu
csendes tag

Én kb 2 hónapig szívtam a wifi-vel és végül átálltam kábelre. Mindezek után tök véletlenül jöttem rá, hogy a terhelés alatt lévő GPU-k annyi elektromágneses interferenciát okoznak, hogy a wifi nem tud működni. Azóta egy USB hosszabítóval elviszem kb 2m-re a RIG-től a wifi adaptert és megy tökéletesen immár 1 hónapja.

Utólag rákeresve más is járt [így].

(3) EMI interference from the GPU is spitting noise all over the WiFi frequency range, causing the adapter to drop signal.

Egy próbát megér.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#35029) Vigilante


Vigilante
őstag

Ez már stabilnak mondható!? :DDD

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#35030) Zoz válasza cuko (#35011) üzenetére


Zoz
őstag

WN722N nálunk is ezt csinálta. Ellenben a WN822N az működik. Ki vannak téve a rigek egy raktárba, az egyikre van dugva egy Telekomos 4G mobilnetes bigyó, a másik ennek a wifijére csatlakozik rá.

(#35031) Danex válasza Vigilante (#35029) üzenetére


Danex
addikt

Elég gyengus, nem akarod elmondani milyen órajelekkel sikerült ilyen szar eredményt elérned? ;] :U

(#35032) subaruwrc válasza Vigilante (#35029) üzenetére


subaruwrc
félisten

:C

(#35033) cuko válasza Zoz (#35030) üzenetére


cuko
aktív tag

:U :U Nem gondoltam volna, hogy ennyire selejtet képes gyártani a TP-Link.

Megpróbálom holnap visszacserélni őket egy routerre, ha sikerül, akkor azzal remélhetőleg meg tudom oldani WDS bridge-dzsel, egy barátom mondta, hogy neki így sikerült átvinnie stabilan a jelet.

Az a baj, hogy ez most átmeneti megoldásként született nekik, tavasszal nagyon valószínű, hogy költözik a két gép tovább egy irodába, emiatt - jó lenne, ha addig 5ezer forintból meg lehetne oldani vezeték nélkül az ideiglenes elhelyezést.

@sipu: köszi, ez nagyon érdekes, mindenképpen kipróbálom már kíváncsiságból is (de nem a TP-Linkkel, a Tenda megy a laptopokon simán, a TP Link ott is szarakodott, de már nem volt erőnk megnézni, hogy csak driver hiba-e).

A kártyákhoz: nem volt készletinfóm, de akkor ezek szerint újra kapkodják a kártyákat. :D Én kicsit drágábban is inkább a nagyobb kártyákat venném, később olcsóbban skálázható és jó eséllyel árát is jobban tartja. De ezt mindenki döntse el magának, hogyan alakítja a preferencáit.

[ Szerkesztve ]

(#35034) B4l!nt


B4l!nt
aktív tag

Bitfinexen mennyi idő szokott lenni egy withdraw?
Processing alatt van már 16 órája. (xrp) :U

(#35035) fogtunder válasza sipu (#35028) üzenetére


fogtunder
nagyúr

bakker, jó, hogy mondod, a WiFi-s smart plugom állandóan eldobálja a hálózatot, mióta közvetlenül a gép mellett van, ha nagy a terhelés, magamtól soha nem jövök rá. :R

I hate morning people. And mornings. And People.

(#35036) shteer válasza Danex (#35031) üzenetére


shteer
titán

kamu... GTX 1070-ek +500-zal :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#35037) Fiddlestick válasza cuko (#35018) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Koszonom, 1060-as rigem van 2db egy 3gigas es egy 6 gigas, mind samsungosak. Csak lehet betesztelek egy ati vonalat is, azert erdeklodem, erdemes e kis kartyakkal foglalkozni ! Koszonom a valaszodat ! :) :R

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35038) cuko válasza Fiddlestick (#35037) üzenetére


cuko
aktív tag

Az a két rignek mi a setupja és mit bányászol velük, mennyit hoznak?

Ha csak bepróbálni és játszani szeretnéd a gépet ( :D ), teljesen jó lehet, de bányászni én lehet mást választanék.

A) RX 560 - 42k - 12MHs
B) RX 570 - 110k - 24MHs
Gépalap alá - 110k

A) 352k / 72MHs = ~4,900Ft/MHs
B) 770k / 144MHs = ~5,350Ft/MHs
Szóval csak a számokat nézve nem rossz, ~10%-ot ráverhet.

Amúgy még Vegánnak volt egy projektje, azzal nem tudom, hogy mi lehet, érdemes lenne megnézned: olcsó Dell gépalapokba rakott extra betáp nélküli 460 vagy 560-asokat (4db-ot talán) - ha így vissza tudod vágni a fix költséget, úgy már még jobb megtérüléssel lehet tényleg érdemes elgondolkozni rajta.
(Én annak idején hajtottam olyan használt üzleti gépalapot, ami tudná is biztos futtatni a 3-4 kártyát, hát nem nagyon találtam, max nagyon túlárazva, úgy meg már pont értelmét veszti.)

(#35039) Fiddlestick válasza cuko (#35038) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

g3900, 4gb ram, asrock h270pro4 6x giga 3gb 70pwr 100core 770mem ezzel most etc-megy 24,5mhs/db
- II - 6x zotac 6gb (mini) 70pwr 80core 850mem ezzel zec megy 290sol/db

55-65 ventivel jaratom oket, helytol fuggetlenul, 60-63fok kozott vannak.

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35040) szazbolha válasza szazbolha (#34947) üzenetére


szazbolha
addikt

Vettem egy HD7970 / 3GB vga-t, hogy berakjam az AMD-s bányagépembe. Tegnap óta szívok vele, természetesen feszültséget megint nem tudok állítani, de ennek ellenére sikerült TDP limittel belőni egy elfogadható hasítás/fogyasztás értéket. (GEN1-et nem bírta, GEN2-re kellet állítani)

Viszont ETH-t nem tud bányászni. Ez a hiba üzenet:

Setting DAG epoch #161 for GPU0
Create GPU buffer for GPU0
GPU0 - not enough GPU memory to place DAG, you cannot mine this coin with this GPU
GPU0 - OpenCL error -61 - cannot allocate big buffer for DAG. Check readme.txt for possible solutions.
GPU 0 failed
Setting DAG epoch #161 for GPU0
GPU0, OpenCL error -38 - cannot write buffer for DAG
GPU 0 failed

Jelenleg külön gépben tesztelem, pcie x16 sloton, 20GB a page file és a környezeti változók is beállítva, különösen ez: GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100 Parancssorból leellenörízve.

A szintén 3GB-os 7950-ek hiba nélkülindulnak: https://prnt.sc/hw22tb

[ Szerkesztve ]

(#35041) AAntii


AAntii
őstag

Akinek kedves a pénze, kérem ne vegyen tőle semmit:

sandor_j

@tom120514: úgy tűnik. Nem értem a rendőrök miért nem foglalkoznak behatóbban a visszaeső, üzletszerű csalókkal.

Hódmezővásárhely, Szombathely,. Külföld, nagy világutazó az ember :D
Annak idején a vaterán két csalót buktattam le, mindkettő milliós tételben utazott, köszönetképpen mikor nem voltam hajlandó a személyi igazolványomat beszkennelni nekik kibsztak mint azt a bizonyos macskát.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#35042) tom120514 válasza AAntii (#34796) üzenetére


tom120514
őstag

sándor, j néven visszatért? ;]

[ Szerkesztve ]

Never go full retard.

(#35043) Fiddlestick válasza AAntii (#35041) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Mirol maradtam le ? :U

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35044) Janou


Janou
őstag

Gtx660 Ti bányászás szempontjából reménytelen eset?

(#35045) sanzi89 válasza AAntii (#35041) üzenetére


sanzi89
addikt

Elég csak a Google képkeresőjével rákeresni a hirdetésben feltöltött képekre. Kamu az összes.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35046) Fiddlestick válasza Janou (#35044) üzenetére


Fiddlestick
aktív tag

Ahh, felejto ! :K

Legalább annyi gerinc legyen benned, hogy válaszolsz az üzenetedre, főleg ha látszik mikor voltál utoljára belépve!!

(#35047) szazbolha válasza shteer (#34983) üzenetére


szazbolha
addikt

Ne egészen értem a koncepciót. Ha belerakok egy két slotos VGA-t ebbe a riserbe, akkor a molex meg sata tápcsati nem használható, mert a hűtésbe felütközik. Vagy nem?:

(#35048) szazbolha válasza Joe Swanson (#34990) üzenetére


szazbolha
addikt

Volt ilyen problémám, írtzam nemrég, hogy egy ebay-es 2xmolex -> 6pin tápcsátai gyárilag rosszul volt bekötve. Az 5 voltot földelte (piros vezeték is föld, nem 5v ezeken az adaptereken.). Egy kört megér, hogy megnézd a tápkábeleid.

(#35049) Janou válasza Janou (#35044) üzenetére


Janou
őstag

Sejtettem, köszi. Akkor egy percet nem szánok rá. :U

(#35050) szazbolha válasza Zoz (#35030) üzenetére


szazbolha
addikt

A WN822N tényleg jó, de régi /gagyi routerrel az is haldoklott, mignem egy 300-as wifis-router megoldotta a dolgot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.