Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Geller72 válasza ImpersonatoR (#5000) üzenetére


Geller72
veterán

A nem ref is rád rohad. Ha ez vigasztal valamit.. ;]

(#5002) AAntii válasza ImpersonatoR (#5000) üzenetére


AAntii
őstag

Legrosszabb esetben a ps4-nél tízszer szebb grafikával tudsz majd játszani mindent a két 290x-szel :) Egyébként így is úgy is nehéz lesz eladni a cuccokat a bányászat befejeztével, de ki tudja az mikor lesz? Lehet addigra már ha harmadáron odaadod is jó leszel.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#5003) dmon válasza Reggie0 (#4997) üzenetére


dmon
aktív tag

Nekem is van egy tippem. :)

Holnap 19:00 kor indulás a holdra.
fórum link
Elvileg multipool-on és notnull-on is bányászható lesz.
Én aszem felszállok, jónak tűnik.

Algorithm: scrypt
Max coins: 384,400,000,000 MOON (yes, billion!)
Block time: 90 Seconds
Difficulty re-target time: 8 hours
Pre-mining: None

(#5004) janos666 válasza dmon (#5003) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem nem tetszik, túl sok a helyiérték az érmék számánál. :N
21 millió az valami, pár száz milló elmegy, billók...?
A DOGE jó vicc volt 1-2 hétre, de ha minden hétre jut egy ilyen vicc, akkor lassan rezistenssé válik a közönség.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5005) htc07 válasza ImpersonatoR (#5000) üzenetére


htc07
addikt

PS4-el nehéz bányászni.. :U

(#5006) janos666 válasza ImpersonatoR (#5000) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én annyit tudok hozzátenni, hogy az eredetileg játékra vásárolt 290X-em az lent van (volt) a bányászgépben (mondjuk most két kártya áram nélkül pihen lent, felhozhattam volna játszani, de nem hittem, hogy ilyen sokáig ez lesz -> ma fixáltuk le, hogy hétfőn megyekegy egy ~2kW szervertápért), pedig itt pihen a szobám sarkában a rá való EK vízhűtő blokk is (amit még ki sem bontottam, mióta meghozta a futár).

Ha neked nem kell, akkor dob át privátban, hogy ki ad el használtan ilyen kártyát, és lehet, hogy elhozom tőle én. ;]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5007) Geller72


Geller72
veterán

Doge hun pool 300%?.:D. Annyira nem vicces..két napja nem volt blokk.. :Y ..pedig 40 plusz mh..

(#5008) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hihetetlen, hogy a coinex-en képtelenek helyesen helyiérték szerint egymás alá igazítani az xxx/BTC árfolyamértékeket. Ránézésre nem igazán látható a coin értéke, csak ha megszámolom a nullákat. Igazi profizmust sugall. :W

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5009) Imafett válasza HSM (#4890) üzenetére


Imafett
aktív tag

A táp csont hideg volt a 25fokos szobámban is, nem csak az 5fokos garázsban, nem esik vissza 1ik kártya teljesítménye sem, nem ingadozik, és elméletben okés hogy 850W , de 1150Wot tud leadni, amit azért nem eszik meg 1db 7970/2db280x, alulfeszelt Fx4130 van benne....
Ez az egység

"Az alvas nagy luxus a mai rohano vilagban. De igazabol az a trukk, hogy rendszertelenul alszunk, igy egy kivulallo szamara ugy tunik, hogy folyamatosan ebren vagyunk, mert minden napszakban talal kommenteket. (En pl. 2 napja meg delutan 4-kor keltem, tegnap delben, ma mar hajnali 4kor.)" - én is pl most ébredtem fel, szóval ez a folytonosság titka.

Amit LLam írt, igaza van, a tegnapi WDC/DOGE mizéria miatt én is elmentem DOGE-zni, és lám, a WDC még így is +20%-al többet hozott mint a DOGE... szal most is lehet hogy 62a diff, de reggelig tutira maradok a poolban.

[ Szerkesztve ]

(#5010) ImpersonatoR

Na jo meg alszom ra egyet. Reggelig megalmodom mi legyen. Igazabol csak a hangjuk zavarna sztem.

(#5011) Elbandi válasza janos666 (#5008) üzenetére


Elbandi
aktív tag

meg ilyen alacsony arfolyamnal igazan szamolhatnanak mBTC-ben...

(#5012) Imafett válasza dmon (#5003) üzenetére


Imafett
aktív tag

ki mit gondol erről a mooncoinról? én is nézegettem, de ugyan az a probléma vele mint janos666-nak, ez a billion db, brutális, ennek ellenére gondolkozom rajta, mert a sok US miner, szerintem ilyen igazi geek, és ők rá vannak feszülve az ilyen évfordulókra, meg "hőstettekre" szóval van a dologban ráció - szvsz

[ Szerkesztve ]

(#5013) janos666 válasza Elbandi (#5011) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Na ez a másik, hogy az összes coin nullával indul, így nem is lenne olyan "bonyolult" a dolog, hogy a tizedes pontot kéne nézni igazgatáskor, hanem egyszerűen csak balra tolni a számokat a hasábban, nem jobbra.

Az mBTC-t még nem igazán láttam, hogy használná valaki. Szerintem nem lenne fontos, ha mindig egymás alatt lenne a tizedes pont. Esetleg megjelenhetne még a szám normálalakban (vagyis angolszászos "engineering format"-ben).

---

(#5012) Imafett

Nem azt mondtam, hogy nem fogok az első pár órában rábányászni, majd vagy pánik-kiárusítani első héten, vagy esetleg ülni a coin-kon egy-két hónapot. De szerintem inkább az előbbi lesz. Hosszútávra most ott van a ~1500 CAT.
Viszont kevésbé bízom benne, mint DOGE-ban vagy a CAT-ben. Biztos nem fogom megőrzésre bányászni, mikor már kint van coinwarz-on, és tömegesen megy az autosell. Esetleg szintén beállok a birkanyájba autosell-el.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5014) Imafett válasza janos666 (#5013) üzenetére


Imafett
aktív tag

És hol tudod majd elani, mert csak ennyit találtam:
Exchanges: TBD

// Mi ez a cat dolog? lemaradtam, pedig minden hsz-t visszaolvastam 30perce

[ Szerkesztve ]

(#5015) deadwing válasza Geller72 (#5007) üzenetére


deadwing
addikt

Nem vicces!
Hidd el, nekem ez nem öröm. Ez durva :( Nem is értem, hogy egyesek kitartanak mellettünk. Sőt. Növekszik a pool. Nem értem, de mindegy. Szar most, ez tény.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#5016) janos666 válasza Imafett (#5014) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

CAT coin
Számomra az tette érdekessé, hogy csak 21M a max coin és maximum 10%-ban emelkedett a diff, illetve a legnagyobb pool-ban mindenki egy hamis blokkláncon volt, így nem is bányászás volt, hanem megszúrtam egy bottal a földet és feltört a fekete arany. :DDD Ezután pedig egy cicás coin szerintem legalább akkora népszerűséget kaphat majd közepesen rövid távon, mint a DOGE kapott. Az Anon coin-ból kiindulva még többszöröse lehet az árfolyam, ha nem süllyed el.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5017) Geller72 válasza janos666 (#5013) üzenetére


Geller72
veterán

Ha a macska is ilyen szarul produkál, mint most a kutya, akkor baxhatjuk..A kutya is tizedes jegyet bukott..sőt..azon filózok, hogy adjak e túl rajta és bukjak még relatíve kevesebbet, mintha várnék, aztán lesz még ennek is a fele, aminek most. gyakorlatilag lebukott 0.0000006 BTC-re. 76-on váltottam anno. Nem bánnám, ha akkörül ki tudnék szállni belőle..:( Isten ments egy újabb trenid cointól..leszarom, ha nem keresek rajta. De láthatjuk, hogy már a wdc is mennyire elkurvult. Amit itt rodeózik két napja.. :Y

(#5018) janos666 válasza Geller72 (#5017) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én 0.00000100 alatt sohasem adtam el DOGE-t. De a DOGE félelem bennem is megvolt ma, ezért nem 0.000006x áron váltam meg tőle BTC-ért, hanem váltottam át a maradék DOGE-mat is CAT-re.

Én ezért nem bányászok már WDC-t.
De ha majd nem érek rá ilyen sokat foglalkozni vele elsejétől, akkor még az is lehet, hogy fixen LTC-t fog bányászni a gép pár hétig.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5019) Imafett válasza Geller72 (#5017) üzenetére


Imafett
aktív tag

Geller, én 1 hete a WDC-t is "auto"sellelem, nem volt stabil állapotban
// ez a gipszkartonplafonról lenéző macska nekem nem ér meg 2,2MH-t :D várom hogy mit hoz a reggel WDC szinten

janos666 számból vetted ki a szót, 2hét és vizsgaidőszak, azalatt nemtudom napi 4-5órákat pörgetni a fórumot mint most, szerintem vagy multipool vagy fix LTC lesz

szerk: -
jelenleg még a Mincoin (MNC)/Digitalcoin (DGC)
vel szemezgetek, erről vélemények?

[ Szerkesztve ]

(#5020) janos666 válasza Imafett (#5019) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Bányászni nem éri meg most a CAT-et, esetleg váltani.
(Mármint ha odaképzeled a CoinWarz listára, hogy ebben az adott időpontban...)
Ezért gondolom, hogy vagy hamar felmegy az ára, vagy gyorsabban megdöglik, mint amelyik macskán átmegy a telepakolt kamion kereke kátyúban.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5021) htc07 válasza janos666 (#5018) üzenetére


htc07
addikt

Van valahol DOGE/CAT market, vagy btc-n keresztül váltottad át?

szerk. :R

[ Szerkesztve ]

(#5022) janos666 válasza htc07 (#5021) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

coinedup.com CAT/DOGE

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5023) Imafett


Imafett
aktív tag

a multipoolnál nem kért worker passwordot, de a getting startedben meg ott van hogy -u username.1 -p X
lehet az accountom pwje a workerpw?

közben a WDC diff újra 54.6794

[ Szerkesztve ]

(#5024) deadwing válasza Imafett (#5009) üzenetére


deadwing
addikt

Úgy alakítod a feszeket ahogy neked jól esik. 1 tényt közlök: 300W / darab / Asus R9280X / 750k. Úgy számol mindenki, ahogy akar. Belefáradtam már abba, hogy szar tápokkal kísérletező embereknek tanácsot adjak, akik ráadásul a határon járatják a szerencsétlen tápokat. Elbírja, jó, egy darabig. De NE reklámozd a tapasztalatod!! Ez egyes tudatlanabb embereknek súlyos károkat okozhat! Amit írtál 850/1150 az egy nettó baromság ettől a táptól! Baszod, kb 1000W-ot hajtasz a tápoddal. Kb úgy fogsz járni mint én a CM750-el. Nem bírt 850-et. 3 nap után befosott. És nem voltam otthon. Idegbaj, amiíg haza nem értem, reméltem hogy nem égett le a lakás... Hálistennek nem. Én megúsztam.

És pont ezért még egyszer szeretném hangsúlyozni. NE méretezzétek alul a tápokat ha bányászni akartok!

Egyébként a szóban forgó CM750 is csont hideg volt mikor elmentem melóba. Csak az volt a mázlim, hogy akkor is, mikor hazajöttem.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#5025) Geller72


Geller72
veterán

S1155-ös lap, 3225-ös i3 procival, 2x4 gb rammal, 320 gb hdd, 1 db odd, Asus DirectCu 2 Top-al konnektorból bányászat közben 700kh-t termelve 252W-ot kajálgat. Pedig ez a vga elvileg gyárilag már OC. Nulla hw error, nulla reject. Ebből kellene még kettő. A 280x az is kurva drága lett. 94k-t nem ér. Szerintem.

(#5026) Imafett válasza deadwing (#5024) üzenetére


Imafett
aktív tag

értem, pedig több embert is megkérdeztem a dolgról, (nem itt ph-n) és aztmondták hogy teljesen jó, ki is hangsúlyoztam hogy nekem 7/24 full terhelésre kell, megmondtam hogy pontosan milyen konfig alá megy, és mind3 ember azt mondta hogy okés, teljes mértékben megértelek, hogy unalmas 100adszoora is elmondani ugyanazt, de megfogadom a tanácsodat, és megpróbálom kicseréltetni nagyobbra a tápot.

A héten akartam lemérni mennyit fogyaszt konnektorból a teljes konfig, annyi kérdésem lenne, hogy ha az az érték 800W körül van akkor "biztonságban" vagyok-e? És ha nem akkor mekkora tápot vegyek? 1000W-1200W? Köszönöm!

// szerk, a feszcsökkentést a procira értettem, a vga-k alapon mennek

ezzel a szakállas avatarral megírt posztod most úgy hatott rám, mint ha faterom cseszne le mert elbasztam valamit, rendes "szarul" érzem magamat :(

[ Szerkesztve ]

(#5027) Geller72 válasza Imafett (#5026) üzenetére


Geller72
veterán

:DDD :C. Aranyos..:).

[ Szerkesztve ]

(#5028) janos666 válasza Imafett (#5026) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is bírta 2-3 hétig a 4db R9 290-et a Corsair AX1200. Az is tök hideg volt, mégis elfüstölt. Pedig presztízsmárka és Professional Series felirat fityeg a doboz oldalán, a tesztoldalak is dicsérték, stb. Mégsem bírta addig, míg sikerült volna jó áron szereznem mellé egy AX850-et.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5029) Imafett válasza Geller72 (#5027) üzenetére


Imafett
aktív tag

hát de most komolyan :DDD
közben "normaizálódik" a WDC? 49.7086 diff, mintha tegnap kopp ugyanez a folyamat zajlott volna le 1-2óra csúszással
// a csúnya szóért elnézést, egy mod szedje ki pls

[ Szerkesztve ]

(#5030) deadwing válasza Imafett (#5026) üzenetére


deadwing
addikt

Alap órajelen egy G2020 proci, 4G RAM meg 2 db Asus R9 280X 1070MHz.
És ez egy jó mérő.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#5031) Imafett válasza deadwing (#5030) üzenetére


Imafett
aktív tag

én elhittem mérő nélkül is azt amit állítottál, csak átverve érzem magamat, mert a boltokban ahol utánajártam ismernek, az egyikben dolgoztam is szóval ez a kiábrándító

[ Szerkesztve ]

(#5032) Geller72 válasza deadwing (#5030) üzenetére


Geller72
veterán

Ennyit zabál 2 db 290 is. Az a woltcraft tényleg jó.

(#5033) janos666 válasza dmon (#4142) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt nézted már? Scrypt Asic Int - Unit 1
Állítólag 25Mh/s £800-nyi BTC-ért, bár kicsit fura ez az oldal, ahol írják: [link]. Ha rákattintasz a Unit 1 fülre, akkor bejön egy reklámokkal véletlenszerűen dugulásig telepakolt weblap (egyáltalán nem gyanús, ááá...). :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5034) deadwing válasza Imafett (#5031) üzenetére


deadwing
addikt

Jó, csak gondoltam 2 pálinka között csinálok egy képet. :)
Egyébként 43 vagyok, szal lehet, lehetnék az apád is :)
A lényeg: ez tényleg nem vicc kategória! Nagyon nem! Aki látott már tápot elfüstölni, egyet ért velem. Nálunk anno kezdő internet szolgáltatónál -nevet nem mondok- Volt egy adatbázis szerver, valami noném szar táppal. Kb 3000 Ft volt akkori áron az a fos, de amit csinált kár... konkrétan láttam az eseményt! Fekete füst, lap, összes vinyó, minden halló.... Ezt csak úgy mondtam.
Táppal NEM lehet viccelni!
Ezért van nekem is 1200-as Aurum. 1-szer megveszi az ember, és sok évig hű társa marad. Ez a táp 1100 wattot csont nélkül kiszolgált fél évig.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#5035) Imafett válasza deadwing (#5034) üzenetére


Imafett
aktív tag

még a kor is majdnem stimmel mert apum '68as :) ahogy kinyit a bolt jan6-án nyitásnál ott fogok már állni és beszerezni valami mást ez helyett. Azért bíztam a dologban mert kb 50-55ezer volt... azthittem ennyiért nem adnak el rossz terméket

[ Szerkesztve ]

(#5036) deadwing válasza Imafett (#5035) üzenetére


deadwing
addikt

Asztakurva :D

Najó, valakinél még láttam GX750-et, ő is cserélje le :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#5037) deadwing


deadwing
addikt

Ez a topic lassan túllövi a btc topicot, lehet kéne szervezni egy találkozót. Ki, mit szól hozzá? Ha 10 ember lesz, a szervezést bevállalom :)
Nyíííííííííííííí

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#5038) Imafett válasza deadwing (#5037) üzenetére


Imafett
aktív tag

én szívesen elmennék, pár napja pont erről beszéltünk egyik bányász ismerősömmel "Heyjohnny", hogy most hogy nyitnak majd a nagykerek, megyünk többen átvenni dolgokat, és ha meglátsz valakinél 2-3-4-x db "csúcs"kártyát, akkor szinte 100% hogy ő is bányász, és hogy mekkora jó lenne összefutni valakivel, akiről eddig csak a nickjét tudtad,

[ Szerkesztve ]

(#5039) Reggie0 válasza janos666 (#5033) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem kamu az egesz. Nezd meg az oldalukat, teli van gyanus reklamoldalakkal. Meg minek csokkentettek volna az arat 1500-rol 800-ra, amikor meg igy is nagyon jo arban lett volna.

(#5037) deadwing: En elmennek.

(#5032) Geller_1972: Te mertel 290-et konnektorbol?

[ Szerkesztve ]

(#5040) janos666 válasza Reggie0 (#5039) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha végig is olvasod az én hozzászólásom, akkor látod, hogy én is említem a reklámoldalakat, és hogy ez kicsit sem gyanús.
A Fibona cuccnak pedig utánaszámolva nem olcsóbb, mint egy VGA (ha beleszámolod, hogy a VGA később másra is jó, értékvesztéssel még eladható, ha végzett a bányában).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5041) Reggie0 válasza janos666 (#5040) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak megerositeni akartam, amit irtal.

(#5042) Tenken válasza deadwing (#5030) üzenetére


Tenken
őstag

Ez az amit felvesz, nem amit lead nem? Az csak a cirka 85%-a amit a két 280x megeszik, illetve "kér" a táptól.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#5043) Reggie0 válasza Tenken (#5042) üzenetére


Reggie0
félisten

Tomoren: ez amit fizetsz:)

(#5044) janos666 válasza Reggie0 (#5043) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, ez az amit egy "konnektoros izé" becsült meg.
Amit fizetsz, az a szolgáltató hitelesített mérőórája szerinti fogyasztás.
Az igazság pedig "ki tudja?", de valószínűleg az utóbbihoz áll közelebb (sokkal).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5045) Reggie0 válasza janos666 (#5044) üzenetére


Reggie0
félisten

Ezert irtam, hogy tomoren.
De az, hogy konnektoros, meg nem jelenti azt, hogy nincs hitelesitve. A voltcraft eszkozok tobbseget meg lehet venni nemet meresugyi hitelesitessel. Viszont altalaban nem azt veszik az emberek.
Arrol az apro kulonbsegrol nem is szolva, hogy a villanyora energiat mer, mig ez teljesitmenyt. Es az az integralas nagyon nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#5046) gyuszaa


gyuszaa
őstag

A magyar dogepool-on szerintem bugos a frontend, vicc ez a 40 óra. Lehet közben volt már pár blokk, jó lenne ha ránézne az admin. :U

(#5047) TooCool válasza Geller72 (#4995) üzenetére


TooCool
aktív tag

Igen, éppen ez a baj, hogy még mindig lefelé konyul az árfolyam görbe, és még alig múlt el 10 óra, de már sikerült 200 €-t elköltenem motoros cuccokra. .-/

"Mert számolni mindig kell valamit." .-)

(#5048) Tenken válasza Reggie0 (#5045) üzenetére


Tenken
őstag

Csak a táp miatt kérdeztem. Egy ilyen konfignak elég egy jó 650-es is. Mérés sem indokol nagyobbat.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#5049) HSM válasza Imafett (#5026) üzenetére


HSM
félisten

Ha a mérés 800W körül mutat, akkor biztonságban vagy, ha jóminőségű az a táp. (Nem ismerem.)
Ha 900-1000W körül, akkor már necces 24/7-re. (Én erre voksolok.) Az 5 fokos garázs miatt lehet, egy darabig még így bírná, de ezzel kapcsolatban nincs sok tapasztalatom, nem szeretek ilyesmivel játszani. :N

(#5031) Imafett: Boltokban "utánajárni" bárminek öreg hiba...

(#5050) Jedii


Jedii
csendes tag

Sziasztok,

Most raktam össze egy configot!

asus p8h61 lap
860G
850W táp
2db 280x sapphire
Linux alapokon akartam bányászni de valamiért csak 500-550kh/s /kártya amit tud.

Valamint, poolban alig érzékelik hogy bent vagyok ott 7 kh/s irt.
Worldcoinról van szó.

Tudnátok segíteni hogy mi lehet a probléma vagy dobni egy linket ami alapján betudom löni rendesen a karikat meg a rendszert hogy mennyen? Lehetőség esetén privátban.

köszi

Hello

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.