Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) HSM válasza Dexar007 (#15000) üzenetére


HSM
félisten

Na ja, én sem. :C De azért szokni kell még a profitnál a fele, harmadakkora számokat

[ Szerkesztve ]

(#15002) gyuszaa válasza HSM (#14999) üzenetére


gyuszaa
őstag

LTC is 160 GH/s jelenleg.
Doge 71.

3 nagyobb multipoolt összevetve közel 60 GH/s vándorol.

Látszik szivárog befelé az új ellátmány is, ennek tetejébe.

(#15003) HSM válasza gyuszaa (#15002) üzenetére


HSM
félisten

Hoppá.. 160-as LTC, brutális, és a kutya is tartja magát.... Nem csoda akkor, hogy itthon is egy nap alatt eltűntek a 280X-ek, mikor jött egy csomó pár napja, van, aki még lát ebben fantáziát. De hogy ilyen vacak hozammal be mernek szállni ennyire sokan, az bátor azért. Kérdés, mennyire fogja a piac elbírni ezt a sok, és egyre több és több csákányost...

[ Szerkesztve ]

(#15004) htc07 válasza HSM (#15003) üzenetére


htc07
addikt

Gondolom valahol az ingyenáramosok hardverkopási kiadásai felett 1-2%-al fog megállni az árfolyam. :((

(#15005) HSM válasza htc07 (#15004) üzenetére


HSM
félisten

Reméljük nem. Bár ugye közgazdaságilag el kell tűnnie az extraprofitnak az új belépők által idővel. Viszont az 1-2% meg ingyenáram azért a túlsó véglet. Ugyanakkor más országokban élők, ahol lényegesen olcsóbb az áram, illetve az ASIC-ok is beleköphetnek az elméletbe....

(#15006) pappkarcsi válasza kicsiii (#14995) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

3.8Mh-re hozott a waffle .032-t tegnap. reject <0.5%.

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#15007) Overlocker válasza HSM (#15005) üzenetére


Overlocker
veterán

Valahol meg drágább... Mondjuk az árfolyam is lereagálta, feljebb is ment....

(#15008) t72killer válasza Dexar007 (#15000) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Már technikailag se valószínű, h kitartson ez a jövedelmezés, sajnos:(. Addigra pl az AMD is kijön majd egy újabb VGA generációval, ami miatt nő a poolokban felhalmozott kapacitás. Hogy használható scrypt ASIC-ok lesznek-e, azt nem tudom. A kérdés, hogy mennyit fizet áramért a bányászok többsége? Azért ipari méretű rigeket MW-os fogyasztással nem lehet koliba/céghez bedugni... Aki konkrétan kifizeti az áramszámlát - ha észnél van - azonnal kihúzza a riget a konnektorból, ahogy az áramdíj alá megy a profit.

#15006: 0.008+, ez már nem hangzik olyan rosszul, otthoni konnektorból is teljesen vállalható:))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15009) nanunanu válasza t72killer (#15008) üzenetére


nanunanu
csendes tag

"sokára" lesz még az, hogy a profit nem fedezi az áramdíjat

nem tipp:
280X kártyákat brutál downclocknak lehet alávetni => ~570 kH/s-t produkálnak 150 watt fogyasztás mellett!
=> 3.8 kH/s wattonként => $600/BTC és 210Ft/USD eladási áron 0,002 BTC/nap/MHs felett még profitálnak

említette más is, hogy van ahol fele ennyibe kerül az áram => ott maradnak majd legtovább életben a bányászok (ráadásul minimális kockázattal tudnak befektetni újabb és újabb gépekbe még most is)

aztán jönnek majd az újabb kártyák, ASIC-ok jobb teljesítmény/fogyasztás aránnyal
reménykedünk a magasabb árfolyamokban is
...stb

Egy évben van 313 egész tűrhető nap. Meg 52 hétfő.

(#15010) pappkarcsi válasza nanunanu (#15009) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Aki vga-val bányászik annak annyi előnye van az asichoz képest, hogy ezt ha már nem lesz profitálható a bányászás, el tudja majd adni, míg ugye egy asic cucc meg senkinek nem (fog) kell(eni)... És ha ezt nézed, ezzel a szemlélettel számolsz akkor már látod is, hogy 1-2 hónap után már mindenképp pluszban vagy, mínuszosan a kezedben maradó hardver miatt nem jöhetsz ki belőle. és ha még az árammal is tudsz okosítani valamit, akkor akár már az első órától is pluszban maradsz. ha meg ugye 1 év múlva kell eladnod a vga-t akkor mondjuk, mennyi lehet majd?, 40-50 ezer az ára.. aki cégre vette meg kiszámlázza újként az új tulajdonosnak akkor és már mehet is 55-60ért is.. :) és egy év alatt már bőőven visszahozta az árát minden alkatrész.

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#15011) t72killer válasza nanunanu (#15009) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A 0,002+ BTC/nap/MHs-t nemigazán nevezném profitosnak, a vas árát is ki kéne gazdálkodni belátható idő alatt... A 280x €urópában a legolcsóbban kb 0.5-0.6BTC, ergo egy teljes év a megtérülés ha csak a kari ktg-ét vesszük. Pedig nem csak az van, pl az erősebb tápokat sem adják ingyen, ill ha több (gyengébb) karival operálunk, akkor több alaplap+proci+RAM is kell.

#15010: igen, "ügyesbe" még lehet.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15012) Geller72


Geller72
veterán

Nos, azt hiszem, lehet, hogy egy kicsit lekapcsolom a gépeket, pár hétre. A multizás jelen pillanatban nem minden nap hozza be az áramdíjat sem. Így ennek nem sok értelme van. Holnaptól nekem is indulnak a külföldi melók, nem tudok a gép mellett leni folyamatosan, amit a kis coinokkal behoztam eddig, arra most nem lesz időm figyelni. Leállítom a gépeket, kivárok, meglátom, mi lesz a továbbiakban. Nekem nem sürgős. Mert ugye számolni mindig kell majd valamit..;). Most nem sok értelme van. Majd esténként ránézek a dolgokra, és ha megéri valami, újraindítom a gépeket, kintről meg majd konfigolom teamvieweren keresztül őket. Ennyi.

(#15013) szmissz


szmissz
senior tag

4700+ LTC diff... nice!

Kezd bosszantani kicsit a kialakult helyzet. :(((

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#15014) folditomi válasza Geller72 (#15012) üzenetére


folditomi
tag

Geller kolega mekkora sebességel kaparod a bányákat? ;]

(#15015) GG888 válasza pappkarcsi (#15006) üzenetére


GG888
senior tag

Az egész jó...

0,00837... BTC/MHs/day ha jól számolok :)

pcmodding.hu | PC MODDING | Minden, ami modding, verhetetlen árak.

(#15016) t72killer válasza folditomi (#15014) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Dörzsölhetjük a tenyerünket, most majd bezuhan a Diff ;]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15017) janos666 válasza Geller72 (#15012) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem most még a kis coin-ok sem jönnek be. Mióta egyszer megugrott a MINT, de picit túl korán eladtam (amint napi 0.1 BTC fölé jött ki belőle a bevétel) azóta bármit bányászok, nem tudom elérni a napi 0.1 BTC-t, de még a 0.05 is veszélyesen van remélve, amit régebben a middle adott erre a gépre (pontosan erre, mert akkor middle-öztem, mielőtt megvettem az utolsó 290X-et és most kidöglött egy másik). Sok kis szar coin-om csak várja hogy megugorjon az ár, vagy egy tárcában pihen arra várva, hogy kifésüli a göröngyöket a blockláncból és felkerüljön egy váltóra.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15018) Geller72 válasza folditomi (#15014) üzenetére


Geller72
veterán

Semmi extra, csupán ~2 Mh körül..a multi 2 nap alatt a 2 mh-re 0.012BTC-nél jár, ami eléggé a vicc kateg ismét.. :U Ez ugye normál esetben (már ha lenne ilyen) 1 mh/nap lenne..!!

[ Szerkesztve ]

(#15019) AAntii válasza Geller72 (#15012) üzenetére


AAntii
őstag

Múlt héten megléptem ezt a dolgot én is. 0,006 btc/mh/s mellett úgy voltam vele, hogy nem kapargatok tovább. Lehet majd fél év múlva visszatekintve a fejemet fogom én is, mert két-háromszoros árfolyam mellett már nem lenne rossz ez sem, de a zajt a jelenben kell elviselni és az áramdíjat is most kell fizetni, azt levonva pedig nem sok minden marad.. Ha 20-30 kártyám lenne akkor lehet még próbálkoztam volna, aki pedig kitart még, annak drukkolok :)

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#15020) folditomi válasza Geller72 (#15018) üzenetére


folditomi
tag

Emlékszem én is ezekre az időkre :D
Hát, reméljük, hamarosan ismét ott leszünk :)

(#15021) csaba951 válasza Geller72 (#15018) üzenetére


csaba951
veterán

Rosszul számolsz, mert nem veszed figyelembe a diff növekedését. Most ideális esetben 2 Mh/s-re 0.0139 BTC/nap körül van az "ideális" keresett (Doge). Az mondjuk tényleg vicc, hogy a middle fele ennyivel szúrja ki a szemed.

(#15022) Overlocker


Overlocker
veterán

Clever, 3,7Mh/s, előző nap.

Last 24h Profits 0.02745518 BTC.

(#15023) Geller72 válasza Overlocker (#15022) üzenetére


Geller72
veterán

Nem az a durva igazán, hogy 2 hónappal ezelőtt ennél kevesebb mh-el ennél sokkal több BTC-t vájárkodtunk össze, hanem az, hogy akkor ráadásul a BTC duplája volt a mostaninak..:DD.

(#15024) Mesterlovesz válasza folditomi (#14996) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

@folditomi, 2x 6970 (HIS és Gigabyte) normál scrypt esetén 957 Khs, és most a 365coin esetén 391-421 Mhs.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#15025) Geller72 válasza csaba951 (#15021) üzenetére


Geller72
veterán

A fenti értéket 2 nap alatt sem sikerült elérni. Ez a cumi. :Y

(#15026) Mesterlovesz válasza AAntii (#15019) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Nekem már akkor megéri, ha visszajön a befektetett hardver ára! Jelenleg 55%-os megtérülésnél tartok (vettem megint 1 vga-t, egyébként már 70% felett jártam).
Ha minden jól megy, 3 érméből meg is lesz a következő 20-30%, utána már nem fogok annyira izgulni, ha el kell adni a hóbelebancot féláron! 8)

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#15027) htc07


htc07
addikt

2 db 270x (dualx)-hez milyen tápot tudnátok javasolni? Egy 500-as chieftec elég neki? :)

(#15028) Geller72 válasza htc07 (#15027) üzenetére


Geller72
veterán

L.O.L...:D.

(#15029) htc07 válasza Geller72 (#15028) üzenetére


htc07
addikt

Apró fejlesztés, de most ennyi fér bele na. :DDD

Én éves szinten tervezek előre, így meg ha borul a piac, sem leszek nagy sz.rban, maximum előtúrom a steames accountom és lesz pár jó estém.. :U

Messze állok én a megélhetési bányászattól, inkább hobbi.

[ Szerkesztve ]

(#15030) Mesterlovesz válasza htc07 (#15027) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Az extreme power supply szerint 1 vinyó, 1 2 magos proci, 1 Ram modul és a 2 db 270x 428W-ot eszik alaphangon, terhelve 478W-ot. Mivel bányászásnál a tápot azért felül kell méretezni én minimum egy 550W-os tápot javaslok, lehet Chieftec, Thermaltake, FSP, Corsair, Cooler Master, amit meg tudsz jó áron szerezni.

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#15031) Dexar007 válasza Geller72 (#15023) üzenetére


Dexar007
veterán

De azt is szamold bele,hogy egy ev mulva 10.000 dollar lesz egy btc. ;]

Give me your cum,bull!

(#15032) AAntii válasza htc07 (#15027) üzenetére


AAntii
őstag

Szerintem nem. Az 500 wattos chieftecek többsége olyan 400 wattot tud 12 volton, a két kártya tdp alapján megeszik 360-at, marad 40 összesen. Ha alulfeszeled a kártyákat, még akkor akkor sem egy életbiztosítás- de az is benne van, hogy egyből leállna a masina.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#15033) Overlocker válasza Dexar007 (#15031) üzenetére


Overlocker
veterán

Ha nem is, de legalább 1000, azt mondom... Az áprilisra várt 1500-am viszont egyre inkább felejthető..

(#15034) oleslie válasza Dexar007 (#15031) üzenetére


oleslie
aktív tag

, vagy 100 :F

Egyszerű életet élek. Ami üres megtöltöm, ami tele van kiűritem

(#15035) musztiii

Szerintetek miért lehet az, hogyha bent van a 280x-es kártyám a 7950 mellett, akkor a 7950 R értéke 10%+, ha nicns bent akkor 0,7%? Míg a 280x-nek végig 0,5% (már ha elindul és nem esik össze a driver, mert most úgy tűnik haldoklik:D)

Ha 24 órán belül nem reagálok, kérlek, pingeld újra a privát üzenetet.

(#15036) janos666 válasza Overlocker (#15033) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azért messze nincs még vége a Gox balhénak. Két napja is 200k Gox-os BTC mozdult meg (látszólag náluk, de ezt most nem lehet biztosra tudni), amivel ugyan úgy nem tudjuk mi lesz, mint a többi párszázezerrel, ami hozzájuk tartozott (tartozik még mindig?). Ha ellopták (vagy akár most is folyamatosan lopják kifelé, ami eddig még ottmaradt), az is baj, ha hirtelen mégis megkapja mindenki a BTC-jét tőlük és sokan megrohanják vele a többi váltót azonnal megszabadulni tőle, az is baj... És mindez úgy, hogy azóta sem pusztították le a SilkRoad BTC-jét se (ez a kettő, a Gox és a Silk együtt több millió BTC, amitől félni lehet, hogy mikor hol kerül majd elő eladásra). Én néhány hónapos távlatban, és/vagy amíg ezek publikusan mozdulnak valamerre, én abszolút pesszimista vagyok, és szerintem előbb megy 400 EUR alá, mint 500 fölé.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15037) Mesterlovesz válasza janos666 (#15036) üzenetére


Mesterlovesz
aktív tag

Ok, tényleg sok a SilkRoad (26 ezer) és az MtGox (850ezer) által "eltüntetett" BTC halom, de ha megnézed az FBI még nem szaladt, hogy árverésre bocsássa a BTC mennyiségét, egyébként meg az MtGox-os mennyiség a hatalmas inkább, de ha jól belegondolunk akkor az vagy a) ellopták tényleg folyamatosan 2011 óta a számlákról, vagy b) maga a Gox lopta el. Bármelyik állítás is igaz, egyrészt nem fog az megtörténni, hogy egyszerre bekerül a piacra, mert, ha a) estet van, akkor az már rég elszivárgott, felvette a piac az évek alatt, b) az meg valakinek a pénztárcáját növelte és az meg sz.rt fogja eladni, amikor ekkora felhajtás körülötte! Szépen lassan, eladogatja, ahogy kedve tartja!

2014 január óta bányász és kriptoérme szakértő

(#15038) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szerintetek ebből a listából hány gép ontja már a coinokat a tervezőknek? Vagy továbbra is humbukk a scrypt ASIC?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15039) dArk- válasza t72killer (#15038) üzenetére


dArk-
csendes tag

A gridseed es az ltcgear konkretan hetek ota szallit, tehat egyreszt nem humbug (bar az ltcgear jelenleg fpga alapu, de keszul belole az asic), masreszt valoszinuleg van par project meg kozte ami a tervezoknek mar szamol. Nem veletlenul jovedelmeznek most csak annyit az altcoinok amennyit..

(#15040) t72killer válasza dArk- (#15039) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, akkor kb ennyi volt a történet :( Bár reménykedem, hogy az alternatív algoritmusok hoznak majd még vmit.

Más: ne vegyetek XFX nem-ref kártyát. Megfőzi a VRM-jeit...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15041) Reggie0 válasza Geller72 (#15012) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat azt hiszem en is kiszallok a 14MH/s-sel... A szokasos 1 btc helyett meg 0.5 sem jott ossze a heten...

(#15042) deadwing


deadwing
addikt

No, gondolom emlékeztek még a sirámaimra, hogy a 290-es kártyám 5-6-szoros rejectet csinált a 280x-ekhez képest. Update:
Megjött a tesója, egy tök ugyanolyan sapphire 290-es, hynix rammal. ÉÉÉÉS!
Az új kártya nem rejectel annyit. A régi még mindig :) sokan vannak itt nálam okosabbak, a véleményüket kérem. Mitől lehet ez?

Egyébként mi a WU? Ez nekem kimaradt...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15043) t72killer válasza deadwing (#15042) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A szemetelős Elpida RAM-os?

#15041: kezdenek feltünedezni használtpiacon a 290-290x-es karik...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15044) pappkarcsi válasza Overlocker (#15022) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

állj át. szerintem.

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#15045) janos666 válasza Mesterlovesz (#15037) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Kellett nekem emlegetni a Gox-ot.
Megtaláltam magam a netre fellőtt csomagban. :Y

(#15042) deadwing

Tipp: Túlhúzod a RAM órajelet vagy a GPU-t, de a program nem jelez HW hibát, csak a pool dobja vissza. Én nem figyeltem meg ilyet, sokkal inkább a pool-tól, de még inkább magától a coin-tól függ a reject, néha stabilan 1% alatt volt 24 óra múltán is minden kártya (Hynix és Elpida is), míg más coin-nál időnként felment akár 20%-ig is (ugyan úgy sima litecoin scrypt algó ugyan azzal a programmal, beállításokkal, stb, csak a coin volt más).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#15046) deadwing válasza janos666 (#15045) üzenetére


deadwing
addikt

Alapórajeleken is ezt csinálja ez az 1 kártya. Mindkettő Hynix amúgy.

Másik bajom:
Az új kari miatt át kellett pakolnom megint egy asus 280x-et. Az most azt csinálja, hogy kattan. Nem vicc, tényleg. Ahogy elindul a bánya, kb 10 másodpercenként kattan egyet. Nem a táp, ez biztos, hanem az a kártya amit áthoztam a másik minerből. Ventik mennek, ez a hülye meg kattog szépen, aztán fagy az egész rendszer. Kb 2 percig bírja. Nem értek semmit. Mi kattoghat egy kártyában? Meg miért? :( Hihetetlen hogy ez már a 2. asus ami átrakva másik gépbe meghal.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#15047) Geller72 válasza deadwing (#15046) üzenetére


Geller72
veterán

Nem lehet, hogy ahogy indulna, és baromira tágul a hőtől, azért kattoghat? Nem lehet, hogy elengedte vhol a blokk és nem fekszik fel rendesen a GPU-ra és túlmelegszik? Vagy valami ilyesmi..

(#15048) Geller72


Geller72
veterán

Ahogy nézem a multipoolokat, szinte mindegyik a haszon javát mégiscsak dogéból hozza. Ennyi erővel tényleg bányászhatnánk csak azt is majdnem.. :U

(#15049) HSM válasza deadwing (#15046) üzenetére


HSM
félisten

Elsősorban a tekercsek tudnak kattogni terhelésváltáson. De lehet az egyik kiszakadt a helyéreől, vagy megrepedt, esetleg a lakkozása adta meg magát. Lehet, hogy van köze a fagyáshoz, lehet nem.
Mindenesetre elég gyászos, hogy ennyi Asus betegeskedik nálad. :(

Én 10 órája bolygattam meg egy 4db 280X Vapor-X-es rig-et, cseréltem a szalagos risereket USB-sre, és mind ugyanott folytatta, ahol abbahagyta a művelet előtt. Najó, egy kis port is kifújkodtam főleg a VRM környékéről, ha már ott jártam, ahogy melegszik az idő, erre jobban kell már figyelni, ilyenkor kis por is nagy luxus. :D

Viszont a művelet óta kattog a csapágy az egyik ősrégi 12cm-es golyóscsapágyas coolink ventimem, ami a riget eddig becsülettel hűtőtte, pedig hozzá se értem. :C Szóval úgyfest, lehet tényleg nem szeretik valamiért a golyóscsapágyak, ha meg kell állni. Mondjuk szegény ventim, már több, mint 5 éves, nem 2 hónapos... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15050) deadwing válasza HSM (#15049) üzenetére


deadwing
addikt

Próbáltam én már mindent... driver telepítés, kártyák megcserélése, de legutóbb már csak a kattogós volt benne.
Ez a kattogás egyébként nem olyan hangerejű mint amit egy hőtágulásnál el tudok képzelni. Hangosabb, másabb. Mint mikor egy jelfogó elenged. Azzal, hogy átraktam, nem hiszem hogy hibáztam volna, direkt figyeltem mindenre. Képzettségem/hobbim szerint is műszerész vagyok, odafigyelek mindenre, így úgy gondolom nem vagyok teljesen hülye a témához, de lehet ezek szerint mégis... :( Tápot kizártam, nem mértem a kattanás állapotában semmi feszültség esést.
Most visszatettem azt a kártyát ami alapból benne volt ebben a gépben, és tökéletesen működik. Várok egy kicsit. Nem értem mi ez.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.