Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) Vektast válasza kjani18 (#25998) üzenetére


Vektast
aktív tag

Az a gond a két eltérő márkájú kártyával hogy a memória frekvenciájuk amplitúdói pont kioltják egymást (nem hijába, 1230mhz vs 2150mhz). Így sokkal lassabb lesznek együtt mint külön-külön. Ráadásul ha egy rigbe tervezed őket forróbbak is lesznek mert ellentétes a két gyártó ventijeinek forgás iránya ezért egymásra húzzák a levegőt. xD :D

[ Szerkesztve ]

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#26002) ff-thomas válasza Vigilante (#25999) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Ja, ez jó cucc, de honnan szerzel ilyet 1370 USD-ért? Vagy egyáltalán ki ad el ilyen ASIC-ot?

Én 3500USD körül láttam és csak "pre-order" -t lehet leadni.

A gyártó (Bitmain) oldalán 40LTC-ért adják (~2000USD), de csak 3 hónap múlva szállítanák:

Antminer L3+, 504MH/s
Shipping: Sep 21-30

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#26003) paperboy válasza ff-thomas (#26002) üzenetére


paperboy
senior tag

Google első találat: [link] :D

De persze erre még mennek rá költségek ahogy nézem...

[ Szerkesztve ]

(#26004) Joe123 válasza Vigilante (#25999) üzenetére


Joe123
aktív tag

Ha most rögtön tudsz szerezni, akkor fullosnak tűnik a bolt, de azért elég esélyes, hogy majd jó sokára kapod meg, mire pont ezek miatt is felmegy a difficulty.

(#26005) ff-thomas válasza paperboy (#26003) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Ezt láttam én is, és a link ugyan működik, de nem lehet rajta vásárolni. Ez valami régi beragadt cache-elt oldal, vagy fene tudja.. szándékos félrevezetés is lehet.

Menj rá a holnapjukon a termékekre, válaszd ki az L3+ -t és nyomj a Buy -ra. Ott találod a jelenlegi árat és a szeptember végi szállítási időpontot.... ami nyilván nincs kőbe vésve, ha még mindig nagyon megéri ezzel az ASIC-kal bányászni, akkor majd kitalálnak valamit, hogy miért csúszik a szállítás időpontja és elnézést kérnek a csúszásért.

Aranytojást tojó tyúkot gyártanak, nem fogják eladni, amíg a megtérülés ilyen jó. Általában úgy tudsz legfrissebb generációs ASIC-ot vásárolni - az eddigi tapasztalataim alapján - hogy aktuális hozam szerint ~10-12 hónap a megtérülése. Ennyiért éri meg a gyártónak, hogy eladja az ASIC-ot és azonnal realizálja azt a profitot, amit 1 év üzemeltetés mellett érhetne el. (Mert egyébként az előállítási költség minden bizonnyal töredéke az eladási árnak. 20ezer dollárt meg nem fognak/tudnak kérni érte, úgyhogy addig termelnek maguknak.)

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#26006) AAntii válasza ff-thomas (#26005) üzenetére


AAntii
őstag

Pontosan így történt ez a bitcoin asicok egy részénél is, de még az is benne van a pakliban, hogy abszolút nem kapsz semmit.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#26007) ff-thomas válasza AAntii (#26006) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Igen, lásd ButterflyLabs körüli mizéria, meg nem is tudom, milyen márkájú volt az első néhány USB-s ASIC... na az volt igazán pofátlanság :)

De visszatérve a jelenhez: ha ASIC-ről beszélünk, akkor vagy nyerő pozícióban, amikor a nagy hype és árfolyam emelkedés előtt megvetted az akkor még ~1 év körüli megtérülést mutató ASIC-ot. Hasonlóan, mint aki megvette a kártyákat május előtt.

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#26008) Segal


Segal
veterán

Sziasztok
En is eljatszottam a gondolattal hogy mi lenne ha belevagnek a banyaszkodasba de egyelore en inkabb hasznos informaciokat szeretnek szerezni a tapasztalt rokaktol mit hogy erdemes. Nagyjabol atragtam magam itt is a teman meg mas oldalakon is.
Jelenleg a terv az 3-4 1060 vagy 1070 beszerzese lenne es riget epiteni belole. Az mar kiderult szamomra hogy a proci az lehet gyenge is viszont a tap az 1000nel indul:)
Egyealtalan MA erdemes lenne meg egy ilyen konfigba belevagni szerintetek?
Azzal tisztaba vagyok hogy minimum fel ev de inkabb haromnegyed mire megterulhet. Melyik tunik a leg jovobiztosabbnak vagy mi az amit nagyon nem kene ezekkel a kartyakkal banyaszni? Elore is koszi a valaszokat. Egy leendo de megfontolt banyasz:DD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#26009) LLam válasza Segal (#26008) üzenetére


LLam
senior tag

"Egyealtalan MA erdemes lenne meg egy ilyen konfigba belevagni szerintetek?"

NEM. Inkább add nekem a pénzt.

Stay hungry!

(#26010) KoVee84


KoVee84
senior tag

EOS? Vkinek vmi infó róla? :R

akárhogy próbálkozok, jelenleg nem tudok tokent venni :(

[ Szerkesztve ]

(#26011) KonzolKartel

Valahogy tudom limitálni, hogy mennyire használja a GPU-kat a Claymore?
A saját gépemen is megy a Claymore, és néha kéne egy kis teljesítmény másra is :).

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#26012) KRoy19


KRoy19
őstag

Na úgy tűnik, hogy igazam lett és az ethminer program miatt fagyott a gépem.

Claymore minerrel már megy több mint 3 napja mindkét rig, minden probléma nélkül. :C

(#26013) LLam válasza KonzolKartel (#26011) üzenetére


LLam
senior tag

Igen tudod. A claymore mappában megtalálod a Readme!!!.txt file-t, abban le van írva. Amúgy sem ártott volna eddig sem elolvasni omg :O

Stay hungry!

(#26014) KonzolKartel válasza LLam (#26013) üzenetére

Kösz a semmit. Nyilván azért kérdeztem mert nem tudom a választ. Próbáltam a -dcri t, és a -ethi -t.
ethi-vel használhatóbb, de így sem az igazi.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#26015) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

https://classicetherwallet.com/
Scam, kerülendő, kifosztott mindenkit a tulaj.

(#26016) szente válasza KonzolKartel (#26011) üzenetére


szente
addikt

Nyomsz egy 0-t és kikapcsolja a 0. GPU-t így pl tudsz játszani, amíg a többi bányászik.

(#26017) KonzolKartel válasza szente (#26016) üzenetére

Köszönöm!

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#26018) Gh0sT válasza P3Dr0 (#25969) üzenetére


Gh0sT
addikt

Én személy szerint egy erős BTC korrekcióra számítok SegWit előtt. Na akkor szeretnék bevásárolni belőle 1000$ környékén. ;]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#26019) sarkanyolo2 válasza ff-thomas (#25775) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Szia!

A kérdésem az lenne, ha én 26-án este kaptam vettem egy adott XRP összeget, de nem váltón, hanem személyesen egy walletbe, akkor járhat, vagy mivel 26-án nem szerepelt még a blokkba az összes így bukó? :)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#26020) P3Dr0 válasza Gh0sT (#26018) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Azt mondjak nemfog kettevalni a blockchain mint az eth eseteben. ltc nel is marhajol mukodik segwit es ott sem valt kette. Ebbol arra tudok kovetkeztetni hogy olyan nagyon mar nem fog esni a btc ara. Szerintem. Talan lemegy 2100 ig aztan utanna meglodul felfele ugy agusztus kozepe fele. :U

En mar keresem az uj projektetek igaz meg eth-t kapargatok de ha megjelenik egy uj lehetoseg racsapok. Addig is ripple-ezek mellette :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26021) bobalazs válasza kjani18 (#25971) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azt írja hogy a minimum betárolható összeg 0.5 ETH. Ennél kisebb összeg csak akkor lesz jóváírva amint meghaladja a minimumot.

Figyelmeztetés: csak ethert és mást ne küldj erre a címre, különben elveszik.

(#26022) kjani18 válasza bobalazs (#26021) üzenetére


kjani18
őstag

Köszi :R

Azt honnan tudhatom, hogy kb. hol tartok?

[ Szerkesztve ]

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#26023) bobalazs válasza kjani18 (#26022) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

a poolon ahol bányászol rákeresel a megadott címedre.

(#26024) Qrcy


Qrcy
csendes tag

Most lett 1 hónapos a kraken tier1 kérésem :C :DDD

Qrcy

(#26025) Yany


Yany
addikt

Itt valaki valamit eléggé félreszámolt, vagy nem tudom, milyen kártyákkal termeli azt a pénzt: Elfogytak a videokártyák

"Számításaik szerint egy 6 videokártyás (GPU-s) géppel 24 órás futás mellett a jelenlegi Ethereum árfolyamon kb. 260 ezer forintot lehet keresni havonta." -- he? :U

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#26026) RECSKA válasza Yany (#26025) üzenetére


RECSKA
veterán

Meg 6db huzott gp100 is csak 50dollart hoz 24 ora alatt. Pedig azok 65-70-el toljak xD

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#26027) BRIKLY válasza RECSKA (#26026) üzenetére


BRIKLY
veterán

És az már jócskán több,mint havi 260k. :U

(#26028) Yany válasza BRIKLY (#26027) üzenetére


Yany
addikt

Ahogy számolom, nekem a GTX1070-esek havi 150e-t kell, hogy termeljenek. Havonta picit több jön vissza, mint egy VGA ára. Persze jelenlegi körülményekkel.

A Stale shares az micsoda amúgy? Mindegyik share, amit az ethermine regisztrál az valid, és 1% stale share is van köztük folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#26029) RECSKA válasza BRIKLY (#26027) üzenetére


RECSKA
veterán

Esszeruen 30-al szamoljunk ( rx480-580 ), ekkor havi 163eFt...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#26030) Yany válasza Yany (#26028) üzenetére


Yany
addikt

What are stale shares?

Servers provide each miner with some unique data that the miner must use to find a share. This data needs to be updated every time a new block appears on the Litecoin network, and that’s why servers must promptly notify miners when they detect a new block. Every second you keep on mining for the old block is wasted, because that block has already been found. If a new block is found before a submitted share hits the server, the share is marked as “stale”, and yields no reward. Stale shares are caused by latency, which can happen at various levels. The most obvious cause is a high ping time to the server, which however shouldn’t affect the stale rate by more than 0.5%. -- getpimp.org

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#26031) rolko


rolko
őstag

Már régóta nem írtam a topikba, de elég unalmas kezd lenni ez a sok sírás: hogy nem éri meg bányászni..
1 éve 140-170k volt egy 390x ami 2x annyit fogyaszt mint bármelyik mostani kártya. Egy 6os righez 2x1000w táp kellett, és 8- 10$ árfolyamon negyed ennyit termeltek 2x akkora fogyasztással.
Szóval aki tavaly sem csinálta azt most se tegye :DDD

Más: napokban vettem 1080 ti-t, bármiféle hozzányúlás nélkül, alapon, ewbf-el 710-720 h/s, csak egy picit sokallom a kozel 280w fogyasztást ;] Ki milyen beállításokkal megy?

[ Szerkesztve ]

(#26032) madpapa válasza Qrcy (#26024) üzenetére


madpapa
senior tag

Akkor valami nem stimmel nálad, mert nekem 2-3 nap alatt meglett a tier2. Rendesen feltöltöttél és kitöltöttél minden mezőt, fényképet ahogyan kérik?

(#26033) Qrcy válasza madpapa (#26032) üzenetére


Qrcy
csendes tag

Szerintem igen, csak szerencsétlen vagyok. Nem írja hogy hibáztam volna valahol is :D

Qrcy

(#26034) melkah


melkah
tag

Udv, egy kis segitseget szeretnek kerni.
Van minimalis ethereumom, amit nehany hete coinbasen vasaroltam.
Banyaszast soha nem terveztem, de gondoltam megfuttatom kicsit a gepemben levo vga-t (1060 6gb), mert meg szerettem volna tanulni, hogy hogyan is mukodik a banyaszas.
Kulonbozo guide-ok alapjan eljutottam oda, hogy ethereum wallettal krealtam magamnak a sajat gepemen egy wallet-ot. Ezt ki akartam probalni, hogy mukodik-e ezert coinbase-rol kuldtem ra 0.001 eth-t, amit par percel kesobb meg is kaptam es azota is rajta van.
Banyaszashoz "ethminer 0.11.0rc1 windows"-et es "go-ethereum-1.6.6"-ot hasznalom.

CMD-ben a kovetkezo parancsal inditottam el a banyaszast:
etminer -U -F http://eth-eu.dwarfpool.com:80/$WALLET_CIMEM

A banyaszas szamomra latszolag ugy tunik, hogy rendben mukodik, ezeket irja folyamatosan es a szamok valtoznak:

m 22:43:00|main Mining on PoWhash #1f58bc89 : 22.11MH/s [A1273+6:R0+0:F0]
m 22:43:01|main Mining on PoWhash #1f58bc89 : 18.33MH/s [A1273+6:R0+0:F0]
i 22:43:02|main Solution found; Submitting to http://eth-eu.dwarfpool.com:80/$WALLET_CIMEM ...
i 22:43:02|main Nonce: 9ec112940c5fb61f
i 22:43:02|main B-) Submitted and accepted.
m 22:43:02|main Getting work package...
m 22:43:02|main Got work package: #1f58bc89
i 22:43:02|cudaminer0 set work; seed: #39c5f107, target: #0000000225c1
m 22:43:02|main Mining on PoWhash #1f58bc89 : 16.78MH/s [A1274+6:R0+0:F0]
m 22:43:03|main Mining on PoWhash #1f58bc89 : 22.11MH/s [A1274+6:R0+0:F0]
m 22:43:03|main Mining on PoWhash #1f58bc89 : 18.43MH/s [A1274+6:R0+0:F0]

Ugy tudom, hogy az url cimet megnyitva a sajat HASH-emmel latnom kellene valami eredmenyt arrol, hogy mi is tortenik, vag, hogy hol is allok, de az elso nem szimpatikus valaszt erre kapom, ami nem tunik szerencsesnek:

{"id":0,"jsonrpc":"2.0","result":false,"reason":"BAD_REQ"}

A walletban 2 nap utan nem latszodik semmi eredmeny, amit normalisnak is gondolok ilyen keves es ilyen gyenge kapacitassal, de javitsatok ki, hogy midnent jol csinalok-e, illetve ha nem akkor miben hibazok ?!

Bocsi ha kicsit hosszu lett es koszi a segitseget.

[ Szerkesztve ]

(#26035) tom_tol válasza rolko (#26031) üzenetére


tom_tol
addikt

TDP 85% cca 235 W
core +100-125
ram +800-900 800+sol

(#26036) TFTPredi válasza rolko (#26031) üzenetére


TFTPredi
csendes tag

Nekem az 1080Ti Aorus így megy: core clock +125 memoria gyári frekin, power limit 85%, így 210W-al 740 sol-t stabilan adja, 55-58°C. Nekem ez bőven jó, jobban nyaggatni nem akarom. Próbaképp 100% TDP-vel 770-780 sol/s.

(#26037) deadwing válasza TFTPredi (#26036) üzenetére


deadwing
addikt

Nem tudom mi a különbség... meg hogy ti mit csináltok, hogy ennyire megy a kari.
Nekem ugyan úgy Aorus de 85% power limiten 260W!! nettó! +50 gpu és +350 vram, és csak 665 sol...
Ehhez így tartozik egy 1911/5301 gpu/vram érték AB alatt...
Vagy a nice equi minere ennyire szarul megy ezzel?

Azt mondjátok meg, hogy x powerlimithez mennyi gpu clock tartozik nálatok? Lehetőleg több mint fél órás üzem után :P

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#26038) bobalazs válasza melkah (#26034) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

hogy az url cimet megnyitva a sajat HASH-emmel latnom kellene
helyett saját WALLET_CIMEMmel.

Ha elolvastad volna a Dwarfpool faq-ját kb azonnal rájöttél volna hogy

Autopayouts For Ethereum(ETH) 6 times per hour from 1.01 ETH
Ami kb fél év múlva se lesz meg neked ezzel a hashrate-el.
Úgyhogy a helyedben vagy más algo-ra állnék át, (whattomine.com gpu részt nézd át) vagy megpróbálnék másik poolon bányászni ami kevesebbet is kiutal, mert így kb tökön lőtted magad.

eth.suprnova.cc pool oldal pl. 0.01től utal már ki.
Egyébként ide https://etherscan.io is beírhatod a eth címedet az egyenleget/utalásokat le tudod rajta követni.

(#26039) TFTPredi válasza deadwing (#26037) üzenetére


TFTPredi
csendes tag

Hát elvileg 1080Ti Aorusból is van 2 féle. Ez pl Extreme edition... GIGABYTE GV-N108TAORUS X-11GD, bár nem hinném hogy ez ennyit számítana, úgyhogy biztos nem ez okozza ezt a nagy difit. Hozzányúlás nélkül 750 körül ment asszem. 100%-on evett 250 esetleg felugrott 260 wattra..

(#26040) melkah válasza bobalazs (#26038) üzenetére


melkah
tag

Koszonom a segitseget, atolvastam, de ez az egy ertek valahogy kimaradt. Beneztem.
Eleg durva latni, hogy csak ha probalkozni szeretnek es kiprobalni a mineolast, akkor is majdnem ket het kell ezzel az egy darab kartyaval, hogy a 0.01-et osszeszedjem eth-bol. :D

[ Szerkesztve ]

(#26041) gratzner


gratzner
tag

Sziasztok!

Tudom már sokszor volt róla szó érintőlegesen, vagy totálban is, de szeretném tisztába tenni a kérdést:
- Poloniexre bányászok ZEC-et. Ide biztonsággal gyűjtögethetek akármeddig?
- Ha BTC-be, vagy ETH-ba, vagy bármibe szeretném váltani a ZEC-emet, itt meg tudom tenni valahogy? (Csak LTC/BTC váltási lehetőséget látok.) Vagy nem veszem észre, hogy hol lehet kiválasztani? :)

Köszi

(#26042) tom_tol válasza deadwing (#26037) üzenetére


tom_tol
addikt

Mondjuk nálam víz van rajtuk. Még nem voltak 45°C felett a magok

(#26043) bobalazs válasza gratzner (#26041) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Miért lennél biztonságban? Bármikor kivonulhat a kereskedő oldal, és a coinod is oda.
Saját walletba rakod a pénzed, akkor vagy biztonságban.

Tudsz mindenről-mindenre váltani csak előbb el kell adnod BTCbe a coint majd venni másikat a buy illetve sell az exchange menüpont alatt, az adott coint kiválasztva a markets részen. De ez miért nem magától értetődő?

(#26044) gratzner válasza bobalazs (#26043) üzenetére


gratzner
tag

Köszi, közben észrevettem hogy kattinthatóak a különböző coin-ok a Market widgeten, csak annyira lassan váltott át az oldal, hogy eddig elsiklottam felette. Mindegy, már tiszta és nyilván logikus is.
Köszönöm azért!

Amúgy a Poloniex, a Coinbase, a Kraken stb. testvérek? Mármint ugyanaz a szerepük ugye? Visszaolvasgatva régebbi hozzászólásokban pl. több helyen láttam a Poloniex-et szóba hozni, mostanában inkább a Kraken-ről írnak. Van jelentősége?

(#26045) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Nézegetem a Zcash mining calculatort, hát a difficulty eléggé rányomta a bélyegét a profitra... Szerintetek mikor jön el az idő amikor már nem éri meg ZEC-et bányászni? Van valami jósló chart erre vagy végig kellene tudni vezetni ezt magunknak?
Illetve alternatív coint tudtok-e amit megéri-e bányászni NV kártyákkal, esetleg olyat ami bányászati szempontból feltörekvőben van és megéri figyelemmel kísérni?

Szerk: még nincs kész a bányagépem de hamarosan remélem összeáll csak hát mindenhol hiány van a piacon a hardverekből...

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#26046) haxiboy válasza Dyingsoul (#26045) üzenetére


haxiboy
veterán

Amikor alacsony volt a diff több coin jött de árban meg sehol nem volt.
Diffel nőtt az árfolyam is, majd amikor egy rig kevesebbet hoz mint az áram vagy nem térül meg 1 év alatt sem a hardver, na akkor mást kell szedni.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#26047) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Zclassicra lennék kiváncsi mivel még jó mennyiségben bányászható, ha felkapaszkodna az árfolyama később az nem lenne rossz. Hogy ez mennyire lesz valós fogalmam sincs.

(#26048) Dyingsoul válasza haxiboy (#26046) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Az tiszta sor, hogy a diffel nő az árfolyam is, de nem egyenesen arányosan... Pár napja még 90 usd körül lett volna a profit egy kártyával, most 78. Csak emiatt kérdeztem.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#26049) Reggie0 válasza haxiboy (#26046) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez nem igy van. Az arfolyammal no a diff, es nem forditva.

(#26050) gratzner válasza Reggie0 (#26049) üzenetére


gratzner
tag

De nyilván nem közvetlenül, csak közvetve. Ha nő az árfolyam -> többen bányásznak -> nő a diff. Illetve van még valami a sorban, ami befolyásolja a diff-et?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.