Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) Melorin válasza bobalazs (#36998) üzenetére


Melorin
addikt

Tudom hogy ott kell ezt belőni de nekem a legalső 2 pont nem "egyenesíthető ki", mindenképp marad benne egy törés. Azt most ne nézd, hogy nem 1500Mhz, ott is ezt csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#37002) Vigilante válasza Melorin (#37001) üzenetére


Vigilante
őstag

E szerint próbáltad!? https://www.youtube.com/watch?v=PYAeiDxq77U

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#37003) szazbolha válasza lafaty80 (#36987) üzenetére


szazbolha
addikt

NetShop: Külön garjegyet kaptam 36 hónap. Amit rendeltem megjött.
.
Figyelem! Aki netshop-ban céges számlát kért, az kérje el utólag az elektronikus változatát is, amelyen hiteles elektronikus aláírás is van. A papíron kiadott "elektronikus számla" nem számolható el önmagában.

Az alza.hu számlák csak netről tölthetőek le (amit a boltban kapsz az nem számla), ez sem megfelelő eljárás, de ezeken legalább nem szerepel az hogy "elektronikus számla", tehát lehet mondani hogy kézbe adták, ők nyomtatták, stb, stb

(#37004) Smithy87 válasza LLam (#37000) üzenetére


Smithy87
senior tag

S winfos 1709 a ludas. korábbi verziót rakj fel.

(#37005) Melorin válasza Vigilante (#37002) üzenetére


Melorin
addikt

Semmi újdonságot nem mutatott számomra a videó, mert mint ahogy láthatod én is tudtam bűvészkedni a curve-vel MSI AB-ben, viszont mint írtam az a bajom, hogy a legalsó 2 feszültségértéket nem tudom egyenesbe hozni és így nem is fog soha ezekre az értékekre beállni a feszültség.

(#37006) Vigilante válasza Melorin (#37005) üzenetére


Vigilante
őstag

Akkor rosszul csinálod pedig. A forma épp ezt mutatja be, hogy miként kell megadni a max órajelet, majd az ahhoz kívánt max feszültséget. :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#37007) bobalazs válasza Melorin (#37001) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az összes pontot, húzzad lejjebb, az első kettőt meg magasabbra tedd mint a 3.at.
[link]
(mostne nézd hogy mennyin fut mert más profil megy, ez csak szemléltetés a másik profilról)

[ Szerkesztve ]

(#37008) Tamás9x válasza shteer (#36999) üzenetére


Tamás9x
őstag

Tökéletes! Köszönöm :R
Amiben még nem vagyok tisztában, ha beleteszek egy sima celeront, akkor lesz elég pci-e csatornája? Vagy keressek hozzá inkább i3-i5 öt.?
Sok lap hub-ot használ, ezt nem ismerem hogy működik.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#37009) m4rc! válasza Dr. Romano (#36924) üzenetére


m4rc!
őstag

Teljesen felejtős az a bolt.. Nekem is ugyanez a szöveg. Kértem tőlük egy díjbekérőt, erre küldtek egy olyan számlát, amin nem is előreutalás van, hanem postai utánvét...
2 db kártyát rendeltem volna tőlük, de a számlán csak 1 szerepelt 2!! áráért. Megreklamáltam nekik, azóta is néma csönd.

We are analog players in a digital world

(#37010) Janou válasza Smithy87 (#37004) üzenetére


Janou
őstag

Nekem teljesen jól megy azzal a verzióval...

(#37011) Melorin válasza bobalazs (#37007) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi, addig emelgettem ilyen-olyan dőlésszögben a két elsőt, hogy végül beállt nyíl egyenesre :R

(#37012) Dr. Romano válasza m4rc! (#37009) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Köszi az infót. Hát igen, az értékeléseik alapján is eléggé kuka az a shop, úgyhogy kihagyom a tőlük való való vásárlást.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#37013) szazbolha válasza LLam (#37000) üzenetére


szazbolha
addikt

"winfos 10 pro 64bit 1709es verzió" Próbáld meg a 1703-assal. Nekem ez megoldás volt.

BIOS-ban a pcie = GEN1 és IGP tiltás is ajánlott, de egy másik lapnál meg épp azt írja a gyártó, hogy GEN2 és IGP = enabled.
Ezt próbálgatni kell.

(#37014) Adams15 válasza X Factor (#36975) üzenetére


Adams15
aktív tag

És akkor a coinbase-ről számlára kiutalásnak is párezer ft a díja? :S

(#37015) Tamás9x válasza LLam (#37000) üzenetére


Tamás9x
őstag

Tedd fel a legfrissebb alaplapi drivert, ne azt hazsnáld amit a Winfos feltesz magának. általában ettől megjavul.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#37016) LLam válasza Tamás9x (#37015) üzenetére


LLam
senior tag

A chipset driverre gondolsz?

Stay hungry!

(#37017) Tamás9x válasza LLam (#37016) üzenetére


Tamás9x
őstag

Igen, de ha előtte megnézed az eszközkezelőben, és az van fent akkor felesleges, és tényleg másik verió kell a win-ből.

Bár kérdés: minden kártya 1x-es slotban van? tehát 1 sincs 16-ba dugva?(riser nélkül)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#37018) Janou válasza LLam (#37016) üzenetére


Janou
őstag

Windows Uefiben van telepítve?

(#37019) LLam


LLam
senior tag

mind riserben van és igen windóz uefiben lett telepítve

kb. 12 alaplapom van/volt ilyen. de ez az első fuckin nvidia rig ami lerohaszt már :( :(

[ Szerkesztve ]

Stay hungry!

(#37020) Tamás9x válasza LLam (#37019) üzenetére


Tamás9x
őstag

Akkor gondolom ugyan azzal a telepítővel csináltad, csak ez a lap szivat, mi az amit másképp csináltál?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#37021) shteer válasza shteer (#36999) üzenetére


shteer
titán

De ha valaki csak olcsó 4 GPU-s lapra vágyik akkor (relatíve, csillagos DDR4 árak mellett):

ASUS H110M-A/M.2

Most üzemeltem be átmenetileg

..szerintem jónak tűnik

(#37022) szazbolha válasza shteer (#37021) üzenetére


szazbolha
addikt

De ehhez kellet az M.2 adapter is, ha jól gondolom. Az olvastam más lapoknál, hogy az M.2 használata tiltja az egyik pciex-et. Ennél a lapnál nem így van? Megy benne 4 VGA minden macera nélkül?

(#37023) AAntii válasza szazbolha (#37022) üzenetére


AAntii
őstag

Nekem 1151-es "gamer" lapban 5 videokártya megy gond nélkül m2 ssd-.vel. Hat nem tudom menne -e benne, de nem teljesen kizárt az sem, 3x 16, 3x 1 és 2 m2 ssd hely van, nem tudom mi a felső korlát, amivel még elboldogulnak.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#37024) NoX válasza LLam (#37000) üzenetére


NoX
senior tag

Igen, jól írta előttem kolléga, Windows 1709 helyett eggyel korábbi verziót rakj fel, és ne engedd, hogy frissítsen nagyobb verzióra (halaszd el 365 nappal). 1703 már jó lesz, tapasztalat. Nagyon értékes tapasztalat... :))

(#37025) Zsírkrétamen válasza Plasticbomb (#36897) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Nem ez a gond a hűtéssel. Gyakran szét van szedve, pasztázva, karban van tartva, mert vízhűtés van, és azzal törődni kell :) Csak egy nagy (20+cm-es) ventillátor kéne ami átmozgatja egy kicsit a levegőt, és kb 10-20 fokot nyernék vele.
Addig is beállítom már normálisan, hogy lehessen a gép mellett aludni.
Azért az nemsemmi, ha már sikerült 2 kártya árát is kitermelni :C

(#37026) shteer válasza szazbolha (#37022) üzenetére


shteer
titán

persze, kellett. direkt USB M.2 adaptert használok, arról itt posztoltam

ennél nem, van 4G decoding opció is a BIOS-ban, mindent ugyanúgy kell beállítani mint a Z270-P esetében és íme:

az olcsó alatt pedig arra gondoltam, hogy 9k-ért vettem az apróról :) most aqua ára 17k

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#37027) Janou válasza NoX (#37024) üzenetére


Janou
őstag

Akkor nálam hogy lehet hogy megy? Vagy lehet az AMD nem háklis erre?

(#37028) shteer válasza Tamás9x (#37008) üzenetére


shteer
titán

persze, jó a celeron vagy pentium - ami jut :)

..szerintem jónak tűnik

(#37029) fogtunder válasza NoX (#37024) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Lehet ez nekem is megoldotta volna a gondjaimat, de a SMOS-el leírhatatlanul kevesebb a szívás, sokkal jobb távmenedzsmentre, elég neki egy pendrive, nem kell SSD és azonnal kezelte mind a 6 kártyát és a 4GB RAM is sok neki. 2$/gép/hó, de ha csak azt nézed az SSD-n mennyit spórolsz, akkor már nem rossz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#37030) szazbolha válasza shteer (#37026) üzenetére


szazbolha
addikt

Még a bolti ára is jó! Köszi a tippet.

Nekem sok gondom megoldódna ha NV-hez lenne olyan riser vagy adapter ami 1to4 vagyis 1 slotról 4 db VGA-t lehetne hajtani. Tudopm AMD-hez van, de NV hez is kéne.

Egyébként van az a D1800-as lapom, ami csak 1 VGA-t hajt meg, ha annak a PCIe X16 slotjba venék ilyen 1to4 elosztós risert vajon működne? [link] vagy az alaplap lap + CPU kombónak kell képesnek lennie 4 pcie csatornát kezelni?

(#37031) rebb válasza szazbolha (#36963) üzenetére


rebb
tag

Ez gyönyörű!

Köszi, hogy megosztottad. :R

(#37032) demmer123


demmer123
őstag

1060-ból 3 vagy 6GB érdemes venni?Illetve Gigabyte a legjobb belőle?Mivel azt olvastam abba jó memória is van.

Jelenleg a gépembe egy 1070 kártya van ha vennék mellé még 1 1070-et akkor meglehet azt oldani hogy 1-ik kártya 24/7-be bányászna a másikat meg játékra is tudnám használni bányászás közben?

Vagyis 1-ik kártya csak bányászatra a másikat meg átlagos felhasználásra használnám.Vagy a kettő nem oldható meg?

(#37033) sanzik


sanzik
senior tag

sziasztok!

Pár napja, hogy bányászok, leírnám, hogy kezdtem, hátha segít valakinek.
Az asztali gépemet alakítottam át és teljesen jól használható maradt bányászás mellett is.
(csak netezésre használom)

alaplap:asus prime b250-pro (4 pcie + az m.2-ből is lehet pcie-t csinálni)
proci : G4400
ram: 8GB
táp: be quit 400W 80+gold
ssd+ hdd
Vga: 3 db gigabyte 1050Ti 4GB OC windforce

Gyakorlatilag csak 2db vga-t ,meg a raisereket vettem pluszban. (meg 5 méter tetőlécet a rignek) :)

Ramoknak + 550Mhz adtam .
Ventilátorok 38-40%-on mennek, 60 fokra melegednek a kártyák, gyakorlatilag alig van hangja, lehet mellette simán aludni.
ETH-t bányászok, 1 kártya így 14Mh/s-t csinál, gép teljes fogyasztása konnektorban mérve 230W.

Coinbase-re regisztráltam számlát, sepa utalás 1 nap alatt át ment, kb 3000Forintot vontak le érte a centrál takaréknál.

0.0158 ETH kibányászása után az imént átküldték a coinbase-es számlámra ezt a mennyiséget, ami kb most 5200 Forintot ér.

Röviden ennyi a pár napos történetem, gondoltam hátha hordoz valakinek hasznos infót. ;)

(#37034) Plasticbomb válasza demmer123 (#37032) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Dehogynem. Nekem van két GPU a gépben, és egy IGP általános napokra. Hétfő-péntek a két GPu bányászik, az IGP bőven elég a napi rutinra, még sok is, hétvégén a nagyvadat kiveszem bányából, átállítom az elsődleges képernyő kimenetet a nagyvadra, nyomok egy 1-est a miner progiban, és mehet a játék, miközben a másik GPUn fut a bánya. Egyetlen hátrány, hogy olyankor a nagyvad VRAMjában ugyanúgy ott van a DAG file, foglalja a helyet, erre megoldás, hogy két start.bat fájlt csinálsz, az egyikben megadod, hogy csak x gput használjon, a másikban meg hagyod auto mindent használjon opción.

Claymore minerekben lehet menet közben lekapcsolni bányából a megfelelő szám billentyű megnyomásával GPUkat, más bányáknál stat.bat/config.txtben kell felkonfigurálni, PL XMR-Staknál kiveszed az adott GPU indexét az amd.txt/nvidia.txt-ben, igy ahhoz nem fog nyúlni. Ugyanez amúgy érvényes CPU magokra, pl ETN-t bányászok procival, de ha hagyom mind a négy magon pörögni, akkor a gép hajlamos használhatatlan módba tehelődni, ezért az egyik magot kivettem a cpu.txt-ben, igy 3 magot terhel agyon, egyet meg használok a napi rutinhoz. (Amikor meg előveszem a kicsit proci igényesebb feladatokat, akkor csak CTRL+C a csába az XMR-Stak-nak.)

(#37025) Zsírkrétamen

Nem emlékszem már a konfigod kialakitására, de arra igen, amikor vizezted, és kellett némi tanács a tritonnal kapcsolatban, szal emlékszem ám rád, csak nem találom az akkori videódat róla...

Mi történt a házventikkel? Elvileg azoknak meg kéne ezt a dolgot oldani, ritka az a ház, amiben annyira nem gond, ha nincs bent a venti, mert annyira lyukacsos, de a legtöbb házban kallódik egy vagy kettő venti alapból... (Az enyémben egy sincs, de ez kb a kit kategória, megveszed a ház elemeit, meg a kiegészitőket, mint pl bekapcs gomb reset gomb, ledek, előlapi panel, usb stb stb.. Csak az a venti van benne, ami a hűtésekben van.)

Más: Van itt olyan, akinek van egy kis fogalma arról, hogy egy pool tulajdonképpen mit csinál? Értem, hogy a GPU-k folyamatosan találnak share-ket, de azok a sharek, csak egy darabkája a blokkoknak, vagy azok tulajdonképpen megtalált blokkok, csak poolban több az esély a folyamatos bevételnek, mint várni heteket egy egy blokk megtalálására?

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#37035) fogtunder


fogtunder
nagyúr

akinek van MSI 1060 Gaming X, meddig tudott lemenni vele powerlimitben? jelenleg +150 +500 90W TDP-n mennek, és jó lenne valami kiindulópont, hogy ne kelljen 5W-onként újraindítani a bányászprogit. köszi :R

kész van a második gép is, az elsőhöz képest jelentéktelen volt a szívás, nagyrészt a szerelés vitte el, meg az, hogy nem állítottam át default IGP-re a kimenetet és emiatt kissé szét kellett szedni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#37036) shteer válasza szazbolha (#37030) üzenetére


shteer
titán

Nincs vele tapasztalatom így nem tudok róla
Külföldi fórumokat érdemes nézni, hátha valakinek működik nV-vel is
Vagy a kriptopenz fórumban

..szerintem jónak tűnik

(#37037) Zsírkrétamen válasza Plasticbomb (#37034) üzenetére


Zsírkrétamen
senior tag

Azóta már rég nem a Triton van, épült egy normális vízhűtés Morával, csak még nincsenek hozzá normális ventik, így zajos az egész, meg nem is hűt rendesen. A ház ventik már régóta nincsenek meg, vagy kallódnak valahol, túl zajosak, nem birom őket elviselni. Van elöl egy nagy 60-as radi, azt alig fújja át a két maxkörül pörgő venti, ezért kicsit megáll bent a levegő, de nem is ez a legnagyobb gond. Házcsere előtt vagyok, ami (ha bekerül) a +290 miatt úgy is esedékes. Így is gyári hőfok alatt van csak annyi, hogy kicsit hangos.

(#37038) pappkarcsi válasza fogtunder (#37029) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

a smos már '14-ben is nagyon jó volt, de, hogy azóta is életben van és működik.. hm :)

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#37039) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Láttam itt furcsaságokat..
RX 470-ből,és RX 570-ből kinek mennyit sikerült kihozni CryptoNight alatt? Nekem az előbbiből 700,utóbbiból 730H/s. Hynix RAM-os mindkettő.

(#37040) Avicularia


Avicularia
veterán

Z-87-es lappal van valakinek tapasztalata 4 nvidia kártyával? raktam be egy 1080 ti-t a 3 db 1070 mellé, de nincs kép, windows bootol és fel is áll, teamviewer-en keresztül látom, hogy nem látja egyik kártyát sem.
Próbaképp beraktam a 1080ti helyett negyediknek még egy 1070-et, de ugyanaz, nem megy 4 kártyával. Biosban Pci-E-t 1x-re állítottam és gen1-re de nem segít semmit.

(#37041) NoX válasza Janou (#37027) üzenetére


NoX
senior tag

Olvastam, hogy valakinek segítettek bizonyos trükkök, másoknak nem. Nekem nem segített semmi, csak a régebbi verziójú Windows 10. Ez a H81 Pro BTC R2.0-el van, a simával lehet nem fordul elő. Nálam 6db NVIDIA van benne, BIOS-ban minden alap, nincs letiltva semmi, se GEN állítva.

(#37042) NoX válasza fogtunder (#37029) üzenetére


NoX
senior tag

Hmm, érdekesen hangzik ez az SMOS.

Nekem most sikerült belőni a MultiPoolMiner-t, ami szépen váltogatja az algokat. Eddig csak kiválasztottam egy algot (equihash) és az ment, a háttérben pedig a server váltott coin-t. Ez tud valami hasonlót? Van valami összehasonlítás, hogy ugyan az a miner, ugyan azokkal beállításokkal mit művel ezen az SMOS-on és mit Windows-on?

(#37043) Sondi1986 válasza fogtunder (#37035) üzenetére


Sondi1986
addikt

Teljesen lehúzhatod 50-re. Úgy is zabálni fog a kártya rendesen, nagyon nem bányászatra való sajna!
Nekem 50-es powe limit +160 +600 ment 340 sol-t.
Miközben a fogyasztása 120W.

Hűtése kiváló de olyan magasra tedte a gyártó a TDP értékét hogy nem tudok csökkenteni belőle. Más 1060-as 80% powelimittel is produkál ilyen értéket, 90W fogyasztással.

(#37044) Melorin válasza fogtunder (#37035) üzenetére


Melorin
addikt

Én inkább feszültség csökkentéssel venném visszább a fogyasztását, nem power limittel.
Nekem sikerült a 1080-t 120-130W fogyasztásra szelidítenem, nem hiszem, hogy a 1060 80-90W-nál többet kéne fogyasszon.
Nem is nagyon értem a power limit lehúzásának az értelmét amikor közben meg tuningoljátok +150 meg +500MHz-ekkel. Nekem ilyenkor nemhogy feljebb menne az órajel hanem inkább lejjebb és mivel a feszültséget nem csökkenti eléggé, alig csökken a fogyasztás.

[ Szerkesztve ]

(#37045) Smithy87 válasza szazbolha (#37030) üzenetére


Smithy87
senior tag

Van én rendeltem ismerős tesztelte. 3db nvidiát rakott bele annyi volt szabadon. És ment asszem z87-es lappal próbálta. Nézem egy nekem drágát allin, buy és vagy szerencsém volt vagy nem tudom.

(#37046) Danex válasza BRIKLY (#37039) üzenetére


Danex
addikt

570 Samsung - 1010H/S

Úgy néz ki talán ma érkezik a 6. 570em, sajna nem Gigabyte, hanem Sapphire ITX, majd meglátom mi jön ki belőle, VRM, Ramok hűtve vannak ahogy néztem.

(#37047) BRIKLY válasza Danex (#37046) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ekkora eltérés lenne a 2 RAM között?
Szerintem inkább valamit rosszul csinálok.

Az 570-es (Gigabyte Gaming 4G) : 1040/2000MHz, 900mV, nájszhes saját minere.

Elmondanád részletesen, hogy Neked hogy megy annyit? :B

[ Szerkesztve ]

(#37048) LógaGéza válasza BRIKLY (#37047) üzenetére


LógaGéza
addikt

Gondolom megint a simple/dual thread miatt van ez.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#37049) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok,

Teljesen új vagyok a témában, egyenlőre csak tájékozódom :B , ...ugysem lehet most kapni videókártyákat :(( .

Kérdésem, hogy egy 6 kártyás gépnél ha minden kártya pl. 1070-es, akkor azok egy gyártótól kell legyenek, vagy lehet keverni (ami épp kapható,.... pl. egy része Asus, míg a többi MSI)?
Mintha valahol olvastam volna, hogy célszerű egyformákat beszerezni, mert beállításoknál gondot okozhat ha más gyártótól vannak(?).

További kérdésem: ha kapok mondjuk majd (egyszer) 3 db 1070-est és 3 db 1070ti-t, akkor ezek is összeépíthetőek?
:R

(#37050) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

link
csinosítottam,finomítottam az alapkonfigon... alaplap csere,proci csere,ram csere,táp csere(mivel többek szerint gagyi)....
a GPU maradt gtx1050ti4gb gamer x, az alaplapot a BuriedONE miner rig builder ajánlása alapján választottam, ez az
alaplap 6GPU-t tud elkezelni

az oldal szerint a 6GPU-s RIG erre képes
Ethereum/Ethereum Classic/Ubiq/Dubaicoin:87 Mh/s
ZCash/Hush:1050 Sols/s
Monero:1950H/s
Power:590 Watts

kezdőkonfig 189ezer+1-2apróság...aztán később bővíthető

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.