Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76701) mokus1 válasza SzlobiG (#76699) üzenetére


mokus1
addikt

Kicsit off, de azt néztem hogy az LHR kb 250 a nélküli pedig 310. Én ezt így adhatom 310ért? Nyilván nem hirdetni hanem eladni szeretném.

(#76702) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok.

Kis orientáció kellene. Par hete 124mhs naponta 5.5-6eurt termel. Ez nalam ilyen sovany vagy ilyen lett az eklezsia?

(#76703) echterion válasza mokus1 (#76701) üzenetére


echterion
nagyúr

Rakjad csak. De 310 kb. a teteje, lehet, tovább tart, mintha 300-ért tennéd fel. Most kicsit pang az apró az ETH esése miatt.

**********

(#76704) SzlobiG válasza mokus1 (#76701) üzenetére


SzlobiG
félisten

Persze többet ér, mivel így közel 50mh-s tud megfelelő környezetbe. Gondolkodtam ilyen vga-n mert lenne alá rendszerem, de arra jutottam, ha valóban vége az eth-nek, akkor ez annyit fog érni mint a "rendes" LHR-es kártya. Így inkább kihagyom, ple gy 6700xt jobb vétel tőle kevesebbet eszik, nincs az lht bohóckodás.

(#76705) mokus1 válasza SzlobiG (#76704) üzenetére


mokus1
addikt

Viszont azok annyival drágábbak is :)

(#76706) RivenGee


RivenGee
újonc

Sziasztok,

Kis segítséget szeretnék kérni, adott 2 egyforma kártya, elméletileg a peremfeltételeknek megfelelően beállítva, és itt a kulcs momentum -> szépen pörög majdnem 24órát ezen beállításokkal és egyszer csak pukk instabil lesz, és random, hogy melyik. WD azt mondja hogy dead, majd kis reszelés birizgálás után megint visszaáll a rend, de ehhez cseszekedni kell a kártya OC-jával. Lehet-e az, hogy ezt alaplap, memoria, cpu okozza? A kártyák újak, a táp új, sajna a többi ~8éves :(

Köszi a választ ;)

[ Szerkesztve ]

(#76707) Celithrandi válasza RivenGee (#76706) üzenetére


Celithrandi
addikt

Nekem igaz hogy win alatt, de így frankó:

STABLE
gpu clock 1470
gpu volt vdd 900
vram clock 2140
MVDD 1350
(watt 70)
33mhs
nbminer

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4090, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, Lian Li LANCOOL III, LG 34GN850-B, Optoma UHZ66

(#76708) sakal83 válasza sakal83 (#76702) üzenetére


sakal83
addikt

Sziasztok

Erre esetleg valaki

(#76709) koxx válasza sakal83 (#76708) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Perpill ennyit tud, diff magas, árfolyam alacsony.

[ Szerkesztve ]

(#76710) bl555


bl555
csendes tag

Sziasztok!

Eddig ETH-et túrtam, de most átálltam Ravenre, mert minerstat szerint ez most a legjövedelmezőbb, ha Antpool-on bányászom. Raven core walletet letöltöttem, receiving addresst generáltam, minerprogiba beírtam, ment a bánya 2 napig, de a kifizetés valamiért beragadt. 13-a óta paying/processing státuszban van. Antpool-on nem igazán találok lényegi infót, még a helpdesk-jük sem működik. Valaki, aki oda bányászik, meg tudja mondani, mi lehet a gond? Van valami minimum kiutalási limit(bár akkor nem kerülne paying státuszba x db RVN, nem)?

(#76711) kenwood válasza RivenGee (#76706) üzenetére


kenwood
veterán

Probald meg durvan visszavenni, 30 mhs kornyekere, feszultsegeket jol megemelve, es hajtsd ugy.
Ha ott is is elhasal,akkor valszeg mashol van a gond (lap,riser,tap,elektromos halozat).
Ha ott nem, akkor biztosan az oc a baj,es picit tobb memfreki,kevesebb feszko, valahol 32 mhs kornyeken meglesz a jo beallitas.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#76712) szabeska válasza kenwood (#76711) üzenetére


szabeska
addikt

Sziasztok!

Nem LHR 3080 egyik naprol a masikra felezett sebesseggel kapar eth-t, semmihez sem nyultam. Olvasgattam neten, szeptemberi drivert ajanlottak, elvileg az utana kovetkezok ezt okozhatjak, de nem ertem, eddig mindig frissitettem oket es semmi gond nem volt, pedig 24/7 ment a gep. Mi erre a megoldas? Jatszom is, nem szeretnek regi drivert hasznalni, ha mar eddig sem volt baja veluk. DDU es reinstall is volt mar 3x, eredmeny nelkul, 0-3 oran belul lefelezodik a hashrate. :W

F1

(#76713) Agyrák666 válasza szabeska (#76712) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

Memoria hofokra nezz ra.

(#76714) Rick4


Rick4
félisten

Srácok, ha ergo-t bányászok, és az egyik rig 1205W-os fogyival 771MH-t tud a teamredminerrel, akkor mi értelme lehet lolminerre váltani, mikor egy pár W-tal több a fogyi, és picivel kevesebb a MH?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#76715) tasiadam


tasiadam
veterán

üdv

Egyik ismerősöm szeretne 3060al bányászni ETH-t, viszont HiveOS-e van. Kiderült, hogy 30mh környékén tud default a nonLHR 3060. Elvileg a maximum amit tud, az 50-52. HiveOS alatt mi kell ehhez? Nem nagyon lenen jo deal belefogni a nonLHR 3060ba így, ha egy LHR-es 3060Ti kb ugyan azt hozza, sőt, többet is.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#76716) echterion válasza tasiadam (#76715) üzenetére


echterion
nagyúr

Váltson windows-ra vagy váltson kártyát.

**********

(#76717) abridabri válasza echterion (#76716) üzenetére


abridabri
veterán

Én még csak most ismerkedek a bányászattal ,de Youtube videók alapján a bányászok 90% - a HiveOSt használ , az NV -sek is .

(#76718) rumkola válasza tasiadam (#76715) üzenetére


rumkola
veterán

minden 3060 lhr, de a legelső szériásokat az egyik régebbi driverrel ki lehet lőni de csak PCI-E 8X slotban, HDMI dummyval

[ Szerkesztve ]

(#76719) rumkola válasza echterion (#76716) üzenetére


rumkola
veterán

:U

[ Szerkesztve ]

(#76720) k1raly válasza tasiadam (#76715) üzenetére


k1raly
tag

Hiveos alatt a 3060 12gb csak 35-37mhst tud sajna.
Win alatt az első szérias 3060 a 470.05ös driverral és hdmi dummyval 16x slotban tud 48-52mhs.
A rev2 szintén 35-37 ha jól tudom.

(#76721) tasiadam


tasiadam
veterán

köszi a válaszokat!

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#76722) echterion válasza abridabri (#76717) üzenetére


echterion
nagyúr

Lehet, de az első gen lhr-es 3060 csak ennyit tud hive alatt, az 50 körüli hash-hez kell neki az egyedi driver.

rumkola: :F

[ Szerkesztve ]

**********

(#76723) tasiadam válasza echterion (#76722) üzenetére


tasiadam
veterán

50 körüli lenne a cél velük

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#76724) RealTedMosby válasza tasiadam (#76723) üzenetére


RealTedMosby
tag

Én tavasz óta túrok, csakis Windows alatt, mert több 3060-asom is van. Ha sikerül kiiktatnod az automatikus update-eket, akkor teljesen stabil, több rigem is heteken át ment gond nélkül.

(#76725) tasiadam válasza RealTedMosby (#76724) üzenetére


tasiadam
veterán

Esetleg egy tel-számot tudsz nekem küldeni PM-ben? Aki csinálná, szerintem beszélne veled erröl, hogy mit hogyan kell, aztán átgondolja, megéri-e neki. Én nem bányászok személyszerint.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#76726) BeZol válasza tasiadam (#76723) üzenetére


BeZol
őstag

Az csak Windows-ban fog menni velük ;)

(#76727) echterion válasza tasiadam (#76723) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor irány a win10 világa

**********

(#76728) Frozen válasza szabeska (#76712) üzenetére


Frozen
őstag

telepisd újra awint valami megbolondult, nekem is volt ilyen semmi nem segített sem a driver sem más még annyit,hogy a memoriát kicsit húzd vissza vagy adj neki kicsit több feszt a gpunak új win alatt

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#76729) bl555


bl555
csendes tag

Erre ötlet?

(#76730) Rick4 válasza bl555 (#76729) üzenetére


Rick4
félisten

Három eset van.
Az első, hogy nem termeltél annyit, amennyi a minimum kiutaláshoz kell, ilyesmit a pool beállításainál a wallet cím beírása után lehet állítani.
A második, hogy annyi ideig tart a kifizetés ellenőrzése, hogy még nem végeztek, heromineraen gyorsan megvan, de pl a 2miners oldalon szedtem ergot, 1 napja várok, hogy a minimum 1 erg határt elérje az unpaid+ unconfirmed balance összege, és akkor végre kiutalják, és el is felejtjük egymást... 0.3 ERG összegen tegnap este óta "gondolkodnak".. :D
A harmadik, és legkevésbé valószínű, hogy ha összezuhant a rendszerük, úszott amit termeltél, vagy technikai hiba miatt van csúszás.
Ez utóbbit erősíti, hogy az oldalukra fellépve se stat, se más nem jön be rendesen, invalis account.... üzenet fogad, miközben emitt meg pörög ezerrel: [link]

Én azt mondom, lépj fel a herominersre, mert gyorsan és rendesen jön a kiutalás, a weboldalon folyamatosan lehet statisztikát nézni, ami összhangban van a géped által mértekkel.
Ha ide átlépve megindul a termelés után a kiutalás, akkor még 2-3 napot várhatsz a másikra, addig meg kell lennie. Elvileg.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#76731) 5teve


5teve
senior tag

vett már valaki hashpowert nicehashról?

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#76739) Frozen válasza 5teve (#76731) üzenetére


Frozen
őstag

az árakat ahogy néztem nagyon drága ennyit szerintem tuti nem túr ki senki egy nap alatt amibe kerül, na meg még az is hogy szerintem nem véletlen árúlják őket hiszen ha neked is lenne egy rendszered inkább futatnád ,csak akkor adnád ki ha jobb bevételt lehetne a kiadásból beszerezni

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#76740) Jacek válasza rumkola (#76718) üzenetére


Jacek
veterán

Kiegészíteném a 2.0 slotban sem megy, tehát 3.0x8 kell neki. Legalábbis az enyém nem megy :(

(#76741) SzlobiG válasza Jacek (#76740) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak 3.0, vagy a feletti slotba megy. :)

(#76742) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Adott egy FTW Ultra 3090, ami idáig megfelelően hashelt, most azonban 2-3 óra bánya futás után beesik a teljesítmény és a fogyasztás is jelentősen.

Nemrég volt:
- Win10-win11 reinstall
- (utána) alaplap csere
- új, 511-es driver került fel az előző aktuális helyére (előző DDU-val legyakva)

AB-ben kb azonos beállításokon megy, mint ezelőtt (PL:70, MC: +1200, vagyis 10700MHz, Clock: curve editorban beállítva, hogy kb 1100 MHz-n menjen 750mV mellett, fogyi 293W, Junction temp 96°C)
Azonban a fenti eltelt idő után fogja magát és visszaveszi az órajelet és a ramot is (core: 780 MHz, ram: 5000MHz, fogyasztás 165W, junction 66°C) és hashel 56MH-t.

Restart után újra megy jól, de idővel ismét eldobja a beállított értékeket.Mi okozhatja ezt? korábbi alaplap-win10-előző driver kombóval kb egy évet ment gond nélkül 120-122 MH sebességgel akármeddig. Lehet, hogy win11 energiatakarékos módba vált? Vagy berágott a gép az alaplapcsere miatt? Esetleg az új driver szar?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#76743) szabeska válasza Mosqu!to (#76742) üzenetére


szabeska
addikt

Ugyanez a gondom nekem is, 3 honapig gond nelkul ment w11 alatt, drivert is mindig frissitettem, aztan lefelezte egyszercsak a hash-t. Azota lapot is csereltem (nem emiatt), semmi sem oldotta meg (ddu, stb), szoval most a 472-es szeptemberi driver van fent, reddit stb. alapjan csak ez oldja meg... Ha jatek van hetvegen, max felteszem az uj drivert, nem tudok jobbat... w10 alatt is jelentkezhet ez, az sem megoldas sajnos. Az nvidia driver varial valamit a piheno state-ekkel, es a fentebb emlitett a legutolso ami meg jol mukodik. Azota csak dch drivert lehet tolteni raadasul, standardot nem sajnos. De ha valakinek van tippje, szivesen varom en is :DDD

[ Szerkesztve ]

F1

(#76744) Mosqu!to válasza szabeska (#76743) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Remek, valamit én is láttam ezügyben redditen, de meeeh, nem hiszem hogy nincs erre valami megoldás, ami forceolja hogy tartsa az adott P-statet.
Driver ügyben nekem mindig pihen az előző jó a gépen, szóval ha kell a 497.29, az még itt van nekem lementve, ezzel ment még rendesen, feleződés nélkül.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#76745) szabeska válasza Mosqu!to (#76744) üzenetére


szabeska
addikt

:R [link] Itt vannak regebbiek is, ha kellene :D Valaki irta, hogy Paint 3D fusson a hatterben, de nekem nem jott be.

[ Szerkesztve ]

F1

(#76746) Shkiz0 válasza Mosqu!to (#76744) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Áhh facen akkor a te posztod alatt dumáltunk :D
Amúgy ha nem marad más mint a másik driver, akkor csináld meg az oprendszert duál bootra, aztán egyik egy full alap win marad a régi működő driverrel, a másik meg a napi és játszós. Egyszerűbb újraindítani a rendszert szerintem mint sem drivert cserélgetni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#76747) Kornel213


Kornel213
tag

Sziasztok!

Volt egy áramszünet, utána a rig csak egy pillanatra kapcsol be, kb 1 sec-re felpörögnek a ventik, kattanó hang a tápban és ennyi.
Kicseréltem a tápot és úgy megy. Egy Seasonic GX-1000W 80+GOLD táp, ami vadi új kb 2-3 hónapja üzemel.
Küldjem vissza gariba? Nem akarom elhinni hogy egy ilyen táp egy áramszünettől tönkremenjen :F

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#76748) k1raly válasza Kornel213 (#76747) üzenetére


k1raly
tag

Nálam Seasonic Focus 1000w csinált hasonlót pár hónap után, visszaküldtem és cserélték, nem írták mi lett vele.

(#76749) Kornel213 válasza k1raly (#76748) üzenetére


Kornel213
tag

Köszi az infót akkor valszeg nálam is ez lesz.

" A halál előtt a nagy fényesség nem a mennyország, hanem a torkolattűz..."

(#76750) viharhozo


viharhozo
addikt

Kb. egy hete a DYNAMO atallt GPU-miningra. Sztem AMD-vel mindenkepp erdemes vele egy probat tenni, Nvidianal mar eleg hatareset a dolog, de vmi profit talan meg ott is van.

A szamitasoknal erdemes figyelembe venni, h a DYNAMO arfolyamat tenyleg erdemben el lehet teriteni par zacsko pisztaciaval.

Akinek nincs kedve ezzel szorakozni, kerjen a Zergpoolon LTC-ben valo kifizetest. Durva a levonas, de legalabb nem kell vele szorakozni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.