Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) koko52 válasza aleister (#53990) üzenetére


koko52
veterán

Rád vártak, megvan az ATH! :DDD :DDD :DDD
Attól féltem beküldöd mindet és megrottyan az árfolyam a túlkínálattól.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54002) , válasza varmi2 (#53997) üzenetére


,
addikt

Én még életemben nem raktam ilyent egyik kártyámba sem. Se Nvidiaba, se AMD-be.

(#54003) aleister válasza koko52 (#54001) üzenetére


aleister
veterán

Ennyi.
Örülök, hogy segíthettem. :D

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54004) varmi2 válasza , (#54002) üzenetére


varmi2
nagyúr

A mostani drivereknél nem tudom, hogy kell-e, mert van monitor ráduga nekem. De régen, ha nem volt rádugva semmi a rigre, akkor rigenként egy db kellett, bele kellett dugni egy kártyába, bármelyikbe lehetett.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54005) , válasza varmi2 (#54004) üzenetére


,
addikt

De ha nem használ (avagy épp használ) valaki ilyent, akkor mi változik? Amiatt kérdezem, mert én az előző szezonban (2017/18) sem használtam soha ilyent, mégis ment minden rendesen, nem vettem észre semmi problémát. A "gépre" csak TeamViewerrel szoktam ránézni, monitor soha nem volt rádugva. Ha esetleg volt is egy áramszünet, akkor is úgy volt beállítva a BIOS-ban, hogy utána automatikusan kapcsoljon be, a Win10 betöltődését követően pedig automatikusan induljon is a Claymore/Afterburner/TeamViewer. Se monitor, se semmi nem volt bedugva egyik kártyába se.

(#54006) varmi2 válasza , (#54005) üzenetére


varmi2
nagyúr

Elvileg visszaesett a hash érték. De nem tudom, mert én használtam, és nem esett vissza. TE azt mondod, hogy nem használtad és nem esett vissza. Filléres cucc volt, így lényegtelen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54007) shteer válasza , (#54005) üzenetére


shteer
titán

tudtommal ez kellett ahhoz, hogy távoli asztallal vagy teamviewerrel legyen kép

..szerintem jónak tűnik

(#54008) , válasza varmi2 (#54006) üzenetére


,
addikt

Nálam nem esett vissza. Akkoriban RX 500-as kártyáim voltak moddolt BIOS-szal és BlockChain driverrel (bár később ha minden igaz már ez se kellett? erre már nem emlékszek annyira régen volt), illetve Nvidia GTX 1000-es szériából voltak kártyáim ugyanitt. Plusz az Intel IGP drivere is föl volt telepítve, ez volt elsődlegesnek is beállítva a BIOS-ban, de ennek a kimenetébe se volt dugva semmi.

(#54009) varmi2 válasza , (#54008) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én is a blockChain driver használtam sokáig, míg meg nem jelent a sima driverben a kapcsoló, hogy kiszámítás vagy grafika.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54010) , válasza shteer (#54007) üzenetére


,
addikt

Akkor viszont lehet, hogy azért nem érintett ez engem, mert nálam az Intel IGP volt elsődlegesnek beállítva (Gigabyte H110-D3A alaplapom volt).

(#54011) , válasza varmi2 (#54009) üzenetére


,
addikt

Tényleg, Compute / Graphics. Régi szép idők... :)

(#54012) madpapa


madpapa
senior tag

Normális??? :DD :Y

[ Szerkesztve ]

(#54013) shteer válasza madpapa (#54012) üzenetére


shteer
titán

számolj már rá egy megtérülést :D

..szerintem jónak tűnik

(#54014) koko52 válasza shteer (#54013) üzenetére


koko52
veterán

Ebay-en 1677 euróért ment el egy 3060ti eagle.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54015) koko52 válasza varmi2 (#54009) üzenetére


koko52
veterán

Új adrenalinban már nincs. Legalábbis én nem látom (magyar)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54016) varmi2 válasza koko52 (#54015) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez kártya függő, nekem az rx 580-ban megjelenik most is, de az rx 5700xt-nél meg nem jelenik meg.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54017) koko52 válasza varmi2 (#54016) üzenetére


koko52
veterán

Akkor ezért nem látom.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54018) aleister


aleister
veterán

Kincs, ami nincs. :DDD

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54019) koxx válasza aleister (#54018) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Állítólag a teljes BTC mennyiség 1/5-e kukában vagy zárolt tárcákban landolt.

(#54020) varmi2 válasza koxx (#54019) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez így van. Egy részéhez már sosem lehet hozzáférni. Mert a kezdetekben, cpu-val is lehett btc-t túrni. És aránylag sokan rámozdultak. És sok btc-t kitúrtak akkor, de akkor a fiat értéke elhanyagolható volt, és sokan elfeledkeztek ezekről a címekről, és fololdó kulcsokról, így örökre ezeken ragadtak, sok tízezer százezer btc lehet rajtuk.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#54021) Rolly válasza varmi2 (#54020) üzenetére


Rolly
veterán

nekem csak pár napi van így egy "formázott merevlemezen" 5-6 BTC lehet :'( régi szép idők... :) de akkor még heti bányásással 5 dollár jött össze asszem... nem igazán feküdtünk rá pár napig ment a gép a koliban aztán szartunk bele :(

(#54022) shteer válasza varmi2 (#54020) üzenetére


shteer
titán

vagy egy batman-es kulcstartóra kerültek :D

..szerintem jónak tűnik

(#54023) koxx válasza shteer (#54022) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

TBBT? :D

(#54024) aleister válasza shteer (#54022) üzenetére


aleister
veterán

:DDD
...amit később egy képregényboltos reformázott. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54025) shteer válasza aleister (#54024) üzenetére


shteer
titán

:DDD
és eladott 10 dolcsiért

..szerintem jónak tűnik

(#54026) Frozen válasza koko52 (#54014) üzenetére


Frozen
őstag

Szépet emelkedet az Eth

Rendeltem hővédő párnákat a 3080 ra szombaton szerelek elvileg konyeden 100 felett fog menni :)
Uton a strix is elvileg holnap kapom kézhez.
És akkor a 200Mh/s nekem is meglesz már

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54027) JohnyBlue válasza Frozen (#54026) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Pár szaros hessért bukod a gart ? :Y vagy nem gap padot cserélsz ? :D

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#54028) koxx válasza Frozen (#54026) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem mókolás és széthajtás nélkül is simán tekeri a 95-97-et.

(#54029) Frozen válasza JohnyBlue (#54027) üzenetére


Frozen
őstag

Nem bukom a garit, mivel a matricat le lehet venni es vissza lehet rakni,de ha megis nincs jelentősége mert eladom a kártyát ,megvan ra a vevő.
Sajnos valószínű hogy kínai hőpadok vannak a kártyán mivel alapból 83-85 főle sehogy nem ment. A 88-90 is csak úgy van meg hogy mokkolva van a bios. ( Ha szana szét hajtom akkor megy 100 al ,de melegszik a memoria úgy is szóval csak 100% ventivel lehet visszahűteni.)
Holnap megkapom a strixet kiprobálom azt is és kiderül majd hogy mi újság ha most a trio helyén menni fog alapból többet akkor egyértelmű a kínai párnázás. Sajnos elég gyenge minőség az msitől volt olyan akinek a párna el sem érte a hűtőfelületet

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54030) JohnyBlue válasza Frozen (#54029) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Értem.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#54031) SzlobiG válasza aleister (#54003) üzenetére


SzlobiG
félisten

Már meg is indult lefele kb egy órája. :) Reméljük lesz még 1500 közelébe.

(#54032) mZoleee


mZoleee
senior tag

(#54033) Rolly válasza mZoleee (#54032) üzenetére


Rolly
veterán

nagyjából értem de nem lettem okosabb :D

(#54034) Powerer válasza Rolly (#54033) üzenetére


Powerer
tag

Lásd utolsó mondat :D

(#54035) zatikv


zatikv
csendes tag

Szisztok! Egy 650 wattos gold tappal betudok inditani egy 3060ti-t és egy 3090-t gondolom utana ha banyasznek es leveszem a power drawt nem lesz gond, de egyaltalan elindul?
a gepembe 10400f proci van nincsenek ledek,rgb sincs, stock huto.

[ Szerkesztve ]

(#54036) aerosmith válasza zatikv (#54035) üzenetére


aerosmith
őstag

Én meg se próbálnám. Elég ha véletlenül reseteli magát a vga, visszaáll bányászás közbe stock órajelre és bukó.

(#54037) Reggie0 válasza zatikv (#54035) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, mar elore le tudod venni a powert es utana inditani a banyaszast, nem lesz ugy gond. De szerintem meg full poweren sem lenne gond, ha a proci nem porog.

[ Szerkesztve ]

(#54038) zatikv válasza aerosmith (#54036) üzenetére


zatikv
csendes tag

A buko az egesz az annyi hogy kikapcsol? Vagy hogy valamit tonkre tehet?

(#54039) zatikv válasza Reggie0 (#54037) üzenetére


zatikv
csendes tag

Koszi, szepen akkor ha itt nem nagyon hurrognak le akkor lehet kiprobalom

(#54040) Reggie0 válasza zatikv (#54039) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha normalis tapod van, akkor nem lesz semmi gond, csak kikapcsol. Amugy 350W a 3090, 200W koruli a 3060ti, osszesen kb. 550W. Meg van 100W a procinak es egyeb hardvereknek, azok azert nem szoktak 80W fole kerulni nyugalomban.

De szedd le az nvidia inspector nevezetu programot, azon a power targetet le tudod csokkenteni, meg mielott elinditanal barmit is, ami feladatot add a gpuknak, es akkor nem lesz gond. \gy nem fog tulloni a targeteken indutaskor se.

[ Szerkesztve ]

(#54041) Powerer válasza zatikv (#54039) üzenetére


Powerer
tag

Inkább ajánlom az alzát jelen esetben tápvásárlásra megnyitni:

https://www.alza.hu/tapegysegek-800w-teljesitmeny-folott/18849946.htm

Corsair RM1000x 66 ezerért - nekem is ez van, csak ajánlani tudom és nagyon jó az ár is.

Két ilyen drága kártyát nem biztos, hogy egy szétégő táppal szeretnél lenullázni.

Ádám

(#54042) koko52 válasza zatikv (#54035) üzenetére


koko52
veterán

Ha minőségi a táp akkor csak lekapcsol, ha nem akkor felrobban benne egy kondi vagy meggyullad a kábelezés, a VGA-knak búcsút inthetsz+minden másnak. Próba szerencse :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#54043) aerosmith válasza Powerer (#54041) üzenetére


aerosmith
őstag

Én meg a Seasonic Focus Plus 1000 Gold-ot ajánlom 10 év garival.

(#54044) aleister válasza aerosmith (#54043) üzenetére


aleister
veterán

Hát nemtom.
A 6 pci-e csati még rendben lenne, de ehhez társul 10 sata, ami kb kuka, ha 1060/P106-nál éhesebb kártyát akarsz meghajtani vele, meg 4 molex, ami feltehetően 2 ágon van. Ha ésszel csinálták, akkor a 4 molex 4 külön ágon van, így 4 risert érdemben meg tudsz etetni. Megnéztem a gyártó oldalát, hát nem. 2 ágon van csak a molex.
Mondjuk a fotót nézve az is fura, hogy 6 pci-e konnektort említenek, de csak 4 aljzat van a tápon, amiből 1 EPS. Szóval egy ágra 2 vga csati megy, ami szintén nem a legjobb bányásztáp esetén.
Továbbá vékony gagyi kábeleket használ.

Nekem épített bányásztápok és egy Enermax Maxrevo 1600 van. Nézd meg a fotókon a kábelek vastagságát. 16 awg-sek. Van, aki ilyen vastag cumóval drótozza a kerítést. :)
Na ez elvisz 6 bármilyen vga-t 200-as TDP-ig. P106-ból pedig simán bírja a kettőt is. Nálam jelenleg egy 10-es riget visz egyedül. 1db Rx580, 9 db P106.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#54045) shteer válasza aleister (#54044) üzenetére


shteer
titán

ebből a szempontból jobb választás az RM1000x, ahhoz 4db 2x 6+2pin kábelkorbács van gyárilag

..szerintem jónak tűnik

(#54046) Frozen válasza aerosmith (#54036) üzenetére


Frozen
őstag

Nekem a 3080 116% pw sem ment 230w fölé

Sztem az a 2 kartya max ha 100% csákányol megehet kb 450 max esetleg 500 at. A gep konfig mivel nem 100%on megy ( de pl ag energiatakarekos reszbe max cpu haszbalat 1%) es az egész alig fog fogyasztani nekem a kartya mellet az 5900x meg a 6 venti 2 ssd kb 65w fogyaszt +220 a vga 3080 es igy lesz 285 kornyeke konektorbol ...

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54047) Frozen válasza aleister (#54044) üzenetére


Frozen
őstag

Ugyan ez a táp , csak prime. Azt kell venni azon rendesen meg van a 6 db pcie meg van mellette 2db 4x4 tű csati is kb 40 euroval drágabb. Én 199 euroért vettem.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#54048) Albigator válasza Frozen (#54046) üzenetére


Albigator
őstag

Már más is írta neked, de most én is felhívom a figyelmedet az NEM létezik h a 3080 100% vagy akár 116%-os PL limittel megáll 230W-nál.
Nálam 3X8pines 380W TDP-s kártya (105%-on 400W) 100%-on bekajál 320W-ot átlagban, de benyal 360W-ba is ETH bányászat közben teljesen alapon (nicehash, NBMiner)
Szóval ha vmi gebasz lenne és visszaállna gyári értékekre ezzel érdemes számolni, NEM a te általad említett 230W-al, mert az már egy finomhangolt érték, vagy ha nem te állítottad, akkor a miner progiban volt valami korlát..

[ Szerkesztve ]

(#54049) Reggie0 válasza Frozen (#54046) üzenetére


Reggie0
félisten

Pont ezt mondtam en is. Amugy, ja egyszerubb nagy tapot kiajanlani, mint szamolni :D

(#54050) koko52 válasza Powerer (#54041) üzenetére


koko52
veterán

Vagy 1600-as tápot veszel vagy 2x850-est mert azok 3 kártyát tudnak és minden risert külön ágon tudsz etetni.
Nekem Enermax Platimax 1600-as van (6*5700xt) és két 850-es corsair.
Volt mikor elhasalt a win és újraindult gyári értékeken minden. Arra értem haza, hogy hangosabb a táp mint szokott. Épp 1630W-ot kajált falból a belőtt 900w helyett. Tehát ésszel!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.