Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) fireman123 válasza NoX (#47990) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi az infót, Standardot futtattam, akkor először kipróbálom a Preciset és meglátom mennyire lesz közel az általam tapasztalthoz, ...ha még így is nagy lesz az eltérés akkor .json fájlban átírom. :R

(#48002) Janou válasza V911 (#47999) üzenetére


Janou
őstag

És mi van azzal a kriptoval ami folyamatosan esik, majd beleáll a földbe és ott is marad?

(#48003) Danex válasza Janou (#48002) üzenetére


Danex
addikt

Olyan nem létezik, itt csak felfelé megy az út hosszútávon ;]

(#48004) fireman123 válasza fireman123 (#48001) üzenetére


fireman123
őstag

Hát nem sokkal lett pontosabb a precise-vel sem, .....a .json fájlokat mivel lehet megnyitni/szerkeszteni?

(#48005) Danex válasza fireman123 (#48004) üzenetére


Danex
addikt

bármilyen szövegszerkesztő (Notepad++, jegyzettömb) igazából csak formázott karakteres dokumentum

(#48006) fireman123 válasza Danex (#48005) üzenetére


fireman123
őstag

:R köszi!

(#48007) V911 válasza Janou (#48002) üzenetére


V911
junior tag

Minnél nagyobb múltú annál kisebb az esélye. Kis múltú kriptóval ennek nagyobb az esélye de annál annak is több az esélye hogy nem ezer hanem millió szorosára nő.

(#48008) mepet válasza V911 (#48007) üzenetére


mepet
addikt

Ezt honnan? Neked melyik coinod milliószorozott? Vagy ez valami jóslat? :)
Egy ilyet sem látok, a legjobb 4000-szerezett, a legjobbak között az ETH pl. "csak" 850-szerezett, forrás: icostats.com/roi-since-ico

(#48009) Dare2Live válasza mepet (#48008) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez olyan mint a

"A lényeg hogy addig várj vele amíg legalább kétszer annyiért tudod eladni mint vetted."

vagy pl

"Ha nem kell a pénz, akkor ne foglalkozz vele. Előbb utóbb fel fog menni, kérdés az ideje."

kb fogalmunk sincs. Funda nincs mögötte. Ha lesz rá kereslet, mert pl ETF meglöki akkor jó. Ha aszondják pl ETFbe nem mehet megy lejjebb. X. Lehet 1év múlva 1000$ egy ETH, lehet 10$.

(TA meg imo itt nem sokat ér. Persze lehet mondani, hogy forgalommal szakadt, 5 havi minimum + 200 napos trend egyértelmű menekülj + ... )

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48010) Peterbilt379 válasza Dare2Live (#48009) üzenetére


Peterbilt379
csendes tag

245 az ETH :O

(#48011) V911 válasza mepet (#48008) üzenetére


V911
junior tag

Ismerek olyant ami 1 centből 20 000 dolláros lett. Ez kétmilliószoros. És nem biztos hogy most vége s bedőlt.

(#48012) V911 válasza Dare2Live (#48009) üzenetére


V911
junior tag

El lehet adni vesztességesen is vagy nullszaldósan, de akinek ilyen tervei vannak az jobban jár ha bele se kezd. Bármikor lehet esés s ha nincs ideje kivárni az emelkedést akkor bukás lesz a vége. Minimum addig tartani kell amíg adózottan a jegybanki alapkamatot vissza nem hozza.

[ Szerkesztve ]

(#48013) Dare2Live válasza V911 (#48012) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Senki se úgy kezd bele, hogy veszteni akar.

Aki 400$on eladta úgy, hogy 600$on vette veszteséggel adta el, de sokkal jobban járt mind ha most is benne ülne. Ha tetszik nyert, minimalizálta a veszteségét, vagy ahogy szeretnéd. Ami tuti: Nem tudod hol az alja. A trend pedig egyértelmű.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48014) V911 válasza Dare2Live (#48013) üzenetére


V911
junior tag

Én semmiféle egyértelműséget nem látok. A jövőt senki se tudja. Oké eladta 2/3 on de ha ezek után felmegy attól ő még vesztett. Alapelv hogy csak annyit fektetünk be ami nem fáj ha elveszítjük. Ha ezt betartjuk akkor értelmetlen kevesebbért eladni.

(#48015) Bossp


Bossp
addikt

Sziasztik.
1080 Ti-hoz milyen beállitások ajánlatosak ETH-ra és melyik progi most a legjobb? Claymore?.
Köszi köszi.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#48016) V911 válasza mepet (#48008) üzenetére


V911
junior tag

"Vagy ez valami jóslat?"

Az esély és a jóslat nagyon is különböző fogalmak.

(#48017) AAntii válasza V911 (#48014) üzenetére


AAntii
őstag

Szerintem néha jobb realizálni a veszteséget. A 300 dollár sem volt egy örömteli érték, de lassan 20%-ot esett ahhoz képest is és ki tudja mikor fog újra hármassal kezdődni az árfolyam úgy, hogy még mindig háromjegyű számról beszélünk.

Vagyis aki dollárra pontosan beállítja az árfolyamot, az tudja. :)

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#48018) V911 válasza AAntii (#48017) üzenetére


V911
junior tag

Ha valaki erején felül fektet be, akkor nem vitás.

(#48019) mepet válasza Emperor_ (#47988) üzenetére


mepet
addikt

Asszem megvan a directx fagyás oka: lötyögős félig kihúzódott vga tápkábel. :B

(#48020) mepet válasza V911 (#48011) üzenetére


mepet
addikt

Bocs, pontatlan voltam. Úgy értettem, - itt az altcoin topicban - melyik altcoin milliószorozott? Semelyik.

(#48021) V911 válasza mepet (#48020) üzenetére


V911
junior tag

Én az összes kriptovalutára értettem. Amikor a bitcoin indult, kevesebb esély látszott bármire, mint most bármelyik altcoin esetében, a többség nem csak esélyt nem látott benne, hanem a többség sokáig nem is tudott róla, hogy egyáltalán létezik.. És az összes altcoin fiatalabb is egyben. Ráadásul esély kapcsán nem a múltról beszéltem, hanem a jövőről.

A szövegértelmezés még mindig gond. Nálad inkább szövegfantáziálás lenne, ha lenne ilyen magyar szó. Túl sok olyasmit képzelsz bele írásokba, amik azokban nincsenek benne.

[ Szerkesztve ]

(#48022) Danex


Danex
addikt

Amúgy ilyen ETH mellett az RX sorozattal szerintem már jobban megéri Monero-t túrni aztán ha hisz az ember az ETH-ban akkor a Monero-t átváltani ETH-ra.

(#48023) Dare2Live válasza V911 (#48018) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Ha valaki erején felül fektet be, akkor nem vitás."

Semmi köze hozzá. Ha nem erején felül akkor is dönthet, dönthetett úgy, hogy pl 600/400/300$on kiszáll. Mert eső trend, esésre számít. És itt konkrét esetben ez volt a helyes döntés.

"Ismerek olyant ami 1 centből 20 000 dolláros lett. Ez kétmilliószoros."

Hamár szövegértelmezés megmutatod melyik ez?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48024) Dare2Live válasza Peterbilt379 (#48010) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

$228

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48025) Danex válasza Dare2Live (#48023) üzenetére


Danex
addikt

Hát igen, aki vett 600on, eladott 400-on, visszavesz 250-nél máris "keresett"... ellenben a hodl csak bukott végig.

De ugye ez már feketemágia ,hogy ezt jókor játsza be az ember.

De tény a legegyszerűbb az, hogy ha zuhan leszarom mert "játékpénz", ha megfelmegy akkor meg YoloSwagHodl ;] Mivel nem annyira nem vagyok benne a hirekben én is Hodl egy kis zsebpénzzel.

(#48026) shteer válasza Dare2Live (#48024) üzenetére


shteer
titán

Most elhullanak a gyengék ;]

..szerintem jónak tűnik

(#48027) Tamás9x válasza shteer (#48026) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ki árul 100-150 be akkor 1080ti-t? Drágábban úgy sem tudja eladni ;] , megszabadítom a tehertől... :D

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#48028) Dare2Live válasza Tamás9x (#48027) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

jövő hétre igértek 140Kért magyar garist. Nem mondom meg ki :) (igen bányából)

@shteer: Kiváncsi vagyok inenn merre megy. Mondanám vszeg elértük alját, de mondtam ezt már 400$nál is. :DDD Mindenesetre amíg nem fordul forgalommal én tuti nem tartok benne pénzt. Az is izgi, hogy ha memo limites legtöbb bányászat akkor GDDr6, sávszél emelkedés emnnyi +t és perf/wat +t fog hozni új gen.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#48029) t72killer válasza V911 (#48011) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Melyik volt az? Lottónál vajon mennyivel jobb esélyekkel indul az ember, ha random coinokat vesz?

#48027: én a 800EUR alatti RTX 2080 Ti-ben bízom újonnan, még az idén:)) Ha folytatódik a kriptoreccs, akkor sztem teljesen reális.

Akkor hol is járunk most?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48030) margithid válasza Dare2Live (#48028) üzenetére


margithid
veterán

Az a baj, ha ETH most 200$ közelében van, mi lesz ha BTC beesik 5k alá?

(#48031) lacos001 válasza margithid (#48030) üzenetére


lacos001
senior tag

Vásárolni fognak sokan :DDD

(#48032) t72killer válasza lacos001 (#48031) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én 500$/BTC környékén istenuccse tényleg beszállok...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48033) Vektast válasza t72killer (#48029) üzenetére


Vektast
aktív tag

Egy nap alatt 25%os zakó azért nem semmi, 213 volt az alja. Most válik el ki a fanatikus hívő, mert semmi más nem magyarázza azt ha valaki még ilyen árak mellett is bányászik mint a fanatizmus.

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#48034) margithid válasza lacos001 (#48031) üzenetére


margithid
veterán

Nem biztos.
Én inkább konkurens termékekbe raknám a pénzt, sok kihívója van ETH-nak.

t72killer

Akkor soha nem fogsz venni, ha ott lesz az árfolyam, akkor szerintem reszeltek BTC-nek, 2000$ alatti árat nem tudok elképzelni.
Kb 2000$ egy BTC előállítása. Már most is csak a nagy bányászoknak éri meg csinálni, 2000$-os árfolyamot se tudok elképzelni sokáig, az valami nagy pánikban lehet csak.

(#48035) varmi2 válasza lacos001 (#48031) üzenetére


varmi2
nagyúr

Én már hónapok óta vásárolgatok eth-t. Sőt eladom az összes kártyám, és az árából eth-t veszek. Alig van már kártyám. Most egy 55k-s áron eladott kártyából 0,5-0.9- eth jön ki, ez ugyan azon kártya, ha bányászna több mint 1 év(dif emelkedés nincs benne, ha beleszámoljuk, akkor lehet 1.5 év is) termelése lenne, és az áramot sem kell fiztenem. Amikor vissza megy az eth 1000k körülre, vagy feljebb, veszek majd az eth-ból zsír új karikat. Úgy számolgattam, hogy így sokkal jobban megéri, mint jelenleg bányászni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#48036) t72killer válasza Vektast (#48033) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A bányászat más tészta, mint a vétel: nagyon egyszerűen ki tudod számolni, hogy a lopott áram mellett megéri-e még bekapcsolva hagyni a riget, vagy ideje körülnézni, h mennyiért lehet elpasszolni a karikat használtpiacon, mielőtt jön a tömeg. Amíg havi 5$ tiszta profit van egy működőképes rx 580-on, addig nem fogják kihúzni a konnektorból - és persze a kibányászás pillanatában azonnal USD-re váltják a termést.

#48034: Ez egy érdekes téma! Egy nyersanyag ugyebár attól nemhogy nem értéktelenedik nullára, hogy gazdaságtalan lett a bányászata, hanem akkor épp elér egy erős támaszt - ugyanis lecsökken a kínálat. Kriptóknál ez teljesen másképp van, ugyanis a bányászat maga adja a használhatóságot, mivel pont a bányászok számolják a tranzakciókat. Ergo, olyan ez, mintha az olajbányászat beszüntetésével a benzinkutakat és a benzines-dízeles autók (használat) gyártását is beszüntetnénk - ettől bizony az olajár ténylegesen durván a földbe állna.

2000$-os árfolyamot se tudok elképzelni sokáig, az valami nagy pánikban lehet csak.: nem az eladó mondja meg az árat egy személyben, csak akkor marad efölött az ára, ha lesz rá kereslet. Ha nincs kereslet, akkor simán becsődölhet az egész. Persze, azt el tudom képzelni, hogy 2000 (1000...) vagy vmi 0 közeli szám a két lehetséges alternatíva, és közte nincs járható út.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48037) Dexar007


Dexar007
veterán

Mi ez a hiszti mar megint...A btc elerte mar a quattroajjat?! Nem. Akkor? Egyelore meg a februari low sincs meg.Szoval bikapiac. :K ;]

Give me your cum,bull!

(#48038) t72killer válasza Dexar007 (#48037) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48039) syberia válasza Dexar007 (#48037) üzenetére


syberia
veterán

https://howbad.info/

(#48040) koko52


koko52
veterán

Nekem ne akarja senki megmagyarázni, hogy nem nyúl bele a kiválasztott nép (remélem így már nem törlik)! Hirtelen 20-25%-os esés minden előzmény nélkül nincs. Ez már olyan mint a tőzsde. Az irányítók kaszálnak, mi meg sz.pjuk a f.szt... Decentralizált, hát persze...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#48041) Vektast


Vektast
aktív tag

Ahogy látom ezt a varázsgömbömbe, lesz ez még 200 alatt is. Na nagyon oldalazgat 223-nál, a mai nap még biztosan lesz egy nagyobb esés.

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#48042) Peterbilt379 válasza Bossp (#48015) üzenetére


Peterbilt379
csendes tag

Szerintem Nagyon kártyafüggő.

1080 Ti Gigabyte Gaming OC

75% power limit

+ 0 GPU
+ 545 MHz ram

53 MHs / kártya

(#48043) default. válasza varmi2 (#48035) üzenetére


default.
őstag

Ezzel a gondolattal már én is eljátszottam pár hónapja.
Tulajdonképpen aki még bányászik, az miért bányászik?

Én még tolom, és azért, mert nincs szívem eladni féláron a kártyákat, illetve még mindig tetszik az egész.
De vajon anyagilag sokkal jobban járnék, ha eladnám a riget és beraknám kriptoba? Ki tudja...

(#48044) shteer válasza default. (#48043) üzenetére


shteer
titán

Mindjárt itt a fűtésszezon ;]

..szerintem jónak tűnik

(#48045) X Factor válasza default. (#48043) üzenetére


X Factor
addikt

Azért, ez attól is függ h. mekkora a bánya ^^

Valahol Ígyis, kitermel egy hónapban 500eur-t, h. az arfolyam 200 euro-n áll.

Egyébként meg azért, mert lehet, h. 2-3év múlva egy boom-nál visszamászik, 500-800 közé akár vagy mégtovább.

Eladni a kártyát és abból kriptot venni, nem egy nagy macera, de ezzel meg úgy vagyok, h. amikor képbe jön az eladás, mert indulnek felfele az árfolyamok, akkor megint hasonló cipőben leszünk, hogy a kártyák is ismét felértékelődnek.

De, jah, alapvetően mindeki kb fogad vmire, aztán pár év múlva meglátjuk.

Make things work

(#48046) varmi2 válasza X Factor (#48045) üzenetére


varmi2
nagyúr

Leírom a gondolatmenetem, ami azt eredményezi, hogy eladtam a kártyákat. Már csak 3db van hátra.
Tehát, most nagyon alacsony az eth ára, így 55-65k-ért eladott kártyákért 0,5-0,9 eth-t kapok, egy kártya egy éves termelése eth-ban 0,6eth, de ugye ebben nincs benne a dif emelkedés, tehát legalább másfél év, mire ezt a 0,6 eth-t kitermeli. A kártyák eladásával előre termeltem 1,5 évre az eth-t, ennyi ideig vagyok pozitívba, ennyi ideje van, hogy elinduljon a eth felfelé, ha eléri 1000-2000$ közzé, mondjuk fél -egy éven belül, akkor az eth-egy részét vissza váltom, és veszek vga-kat belőle, de már az akkor aktuálisakat, így vadonat új kártyák lesznek, és eth-m is marad. És ne feledjük, nem kell kifizetnem a máfél évi áram árát sem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#48047) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Vége a gpu bányászatnak, esik a btc, közeleg a tél. Most kell eladni mert holnap nem kizárt hogy másnap lesz ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#48048) tom120514 válasza varmi2 (#48046) üzenetére


tom120514
őstag

Nem hülyeség, de egyfelől a diff nem feltétlenül emelkedik [link] másfelől realizálod a veszteséget most, mennyiért vetted a karikat amiket ennyiért adsz el?

Never go full retard.

(#48049) shteer válasza varmi2 (#48046) üzenetére


shteer
titán

ha eléri 1000-2000$

Egy nullával többet írtál ;]

..szerintem jónak tűnik

(#48050) Dr. Romano válasza shteer (#48049) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szerintem kettővel kevesebbet ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.