Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77251) demmer123


demmer123
őstag

Van valami újabb infó hogy pontosabban mikor jön az eth 2.0?

(#77252) shteer válasza demmer123 (#77251) üzenetére


shteer
titán

nincs

..szerintem jónak tűnik

(#77253) Agyrák666 válasza demmer123 (#77251) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

(#77254) tukiwik


tukiwik
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen analfabéta vagyoka témában, ezért az lenne a kérdésem, hogy van-e valami olyan bányászati lehtőseég ami egyszerűen beüzemelhető és rendes pc-n is futtatható?

Nem ebből akakrok élni, de a gépem 0-24 megy, mert van, hogy távolról is el kell érnem rajta dolgokat.
Ezért gondoltam, hogy ha valami egyszerű megoldás lenne akkor ha pár ezer forintot keresek vele, nem baj ha fut valami.

(#77255) Shkiz0 válasza Agyrák666 (#77253) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Amúgy az a vicc, hogy elvileg ugye május vége az időpont, árfolyam is béka segge alatt, a 2 hónappal ezelőttiekhez képest aztán diff nem hogy csökkenne, még felfelé megy folyamatosan. Intresting :U

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#77256) demmer123 válasza Agyrák666 (#77253) üzenetére


demmer123
őstag

Sebaj majd jön helyette más coin bányászás :D

(#77257) Jacek válasza tukiwik (#77254) üzenetére


Jacek
veterán

nicehash

(#77258) koxx válasza tukiwik (#77254) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Veszel egy 3070/80/90 vga-t és azzal túrhatsz.

(#77259) viharhozo válasza Shkiz0 (#77255) üzenetére


viharhozo
addikt

Netto arakat nezve meg mindig ~400 nap a megterules, vagy alttal akar ennel kevesebb is lehet. Nem sok olyan legalis eszkoz van, ami ezt tudja, tehat ha vkinek van olcso/ingyen aramja, akkor onti bele a penzt.

Az mindenkepp erdekes, h a piac nem nagyon akar tudomast venni a Merge-rol.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#77260) EQMontoya válasza viharhozo (#77259) üzenetére


EQMontoya
veterán

Valószínűleg azert, mert annyiszor csúszott mar, hogy senki nem hisz benne.

Same rules apply!

(#77261) Overlocker válasza Shkiz0 (#77255) üzenetére


Overlocker
veterán

Jobb is. A 2.0-ra lekötött ETH-k, így lehet nem szabadulnak rá a piacra, akik 1000 alatt vették őket. Talán meggondolják az eladást, mert kb 4000 feletti értékkel nem lett volna kérdés, az azonnali eladás.

(#77262) Overlocker válasza tukiwik (#77254) üzenetére


Overlocker
veterán

Szia!

Vegyél egy RX6600 vagy RX 6600XT-t, alig fogyaszt, Toncoin mellett alig esik be a hash nálam, és közben használom HO-ra a gépet.

(#77263) Overlocker válasza SzlobiG (#77229) üzenetére


Overlocker
veterán

Igen, AMD-re egyértelműen jobb, bár gpu függő. 6800-hoz kifejezetten jobb, de pl 5600XT-hez nekem nem. Folyamatosan fejlődik, jó hangolással sztem legjobb miner most a T-Rex mellett.

(#77264) EQMontoya válasza Overlocker (#77263) üzenetére


EQMontoya
veterán

6800-bol mit hoz ki? Vagy miben jobb, mint a teamred?

Same rules apply!

(#77265) Overlocker válasza EQMontoya (#77264) üzenetére


Overlocker
veterán

63 helyett olyan 63.8Mhs ugyanannyi fogyasztás mellett. Share-k is rendben. Egy ideje toncoin nyomom rajta és azóta kijött vagy 5-6 verzió tuti, tehát már láttam aki 64 felett jár.

(#77266) Frozen válasza EQMontoya (#77260) üzenetére


Frozen
őstag

Sokszor csúszott már meg ez tény ,és most is volt csúszás viszont már csak pár hónap a hírek szerint. Előbb utóbb el kell ,hogy kezdjék és akkor fog iszonyatosan beszakadni még a piac hiszen több millió eth fog rászabadulni a piacra és vélhetően eléggé le irányba fogja nyomni az árat. A bányászat más kérdés,hogy mi lesz vele,sokan veszik a kártyákat mint az örült szerintem ezt akinek esze van most még időben kihasználja. (Ezért adtam el én is, kiszámoltam,hogy igazából 4e eurot nem termel ki az adót rendszer 7 hónap alatt..., így a legjobb ha eladod és mondjuk amit kitermelt volna visszarakod a rendszerbe.)így tulajdonképpen pluszosan számoltál ki és ha jól forgatod akkor simán lehet több vagy akár kevesebb. Akinek visszahozta már az árát érdemes elgondolkozni szerintem és csinálni egy kalkuláciot mennyibe lehet most eladni a kártyát és mennyit termelne ki kb 1 év alatt. (a matek minenki saját dolga,de kicsit előre kell látni) természetesen lehet most is csúszás és hogy idén nem lesz semmi,viszont ha mégis akkor meg a kártyák ára is befog szakadni elképzelhetetlenűl durván. (gondoljunk csak a sima gamerekre akiknek a házába +egy kártya megy és akkor a farmokról nem is beszélve.Természetesen ingyen árammal mindent megéri túrni :))

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77267) koko52 válasza Frozen (#77266) üzenetére


koko52
veterán

Szóval szerinted beszakad az eth, ezért eladtad a kártyát és vettél eth-t. :R
Ha vége az eth bányának nem lesz több eth, az felfele fogja tolni az árát. Biztosan lesz sok eladó is, de az majd lecseng egy panicsellóval. Eseteg érdemes lehet BTC-re váltani erre az időre.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#77268) Frozen válasza koko52 (#77267) üzenetére


Frozen
őstag

én 7 millio darabról tudok ami le van kötve és a merge után ez rászabadul a piacra.
A másik ,hogy azért mert az eth bánya megszünik nem lesz kevesebb eth. A 2.0 ban a lekötött eth fog kamatozni növekedni. (szerintem amit bányászunk vagy bányásznánk az lesz szétdobva a lekötött tételek közt)

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77269) shteer válasza Frozen (#77268) üzenetére


shteer
titán

még jó, hogy nem az lesz ami szerinted lesz

..szerintem jónak tűnik

(#77270) Frozen válasza shteer (#77269) üzenetére


Frozen
őstag

akkor kicsit olvas utána hogy a lekötött betétek miből fognak kapni eth-t :DD


Warum Proof of Stake?
Im Gegensatz zum Proof of Work sind nicht mehr Miner, sondern Validatoren – auch Staker genannt – bei einem Proof-of-Stake-Netzwerk für die Verarbeitung von Transaktionen und die Erstellung neuer Blöcke zuständig. Ein feiner Unterschied: Statt durch Rechenleistung sichert sich das Netzwerk durch temporär gesperrte Ether-Einlagen ab. Dadurch verbraucht Ethereum schätzungsweise 99,95 Prozent weniger Energie als bisher. Um die Einhaltung der Netzwerkregeln zu gewährleisten, setzt Ethereum 2.0 auf Belohnung und Sanktionen. “Ehrliche” Validatoren erhalten Renditen auf ihren Stake, “böswillige” oder inaktive Validatoren werden vom Algorithmus abgestraft und verlieren dadurch ihren Einsatz. Dieses Verfahren wird auch Slashing genannt.


Ott van hogy hozamot kapnak a befektetők....

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77271) koko52 válasza Frozen (#77270) üzenetére


koko52
veterán

Hasonlítsd össze azt az évi ~6% hozamot a ma kibányászott mennyiségével. A töredék is rossz szó rá.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#77272) Winzsolt válasza Frozen (#77268) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Nem fog egyszerre rászabadulni a piacra. Sorba kell állni ha valaki ki akar szállni. Ha mindenki(!) ki akarna szállni akkor is egy lassú folyamat lesz.

(#77273) k1raly válasza Frozen (#77268) üzenetére


k1raly
tag

Nem lesz kevesebb aha..
Ezt láttad már?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#77274) Frozen válasza k1raly (#77273) üzenetére


Frozen
őstag

a 404 et láttam igen :))

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77275) shteer válasza Frozen (#77270) üzenetére


shteer
titán

..szerintem jónak tűnik

(#77276) Frozen válasza koko52 (#77271) üzenetére


Frozen
őstag

Nem számoltam ki ,de 6-15% közt lehet az éves hozam. Ezen felül a bányászott mennyiség is folyamatosan csökken ami egy kártyára jut.

he primary reason why many people would want to invest in Ether is to obtain the APR, or annual percentage rate, which can range from 6% to 15%. With the minimum need of 32 ETH, you may expect to earn anywhere between 2 and 5 ETH at current prices.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77277) viharhozo válasza koko52 (#77271) üzenetére


viharhozo
addikt

He? A kettonek ugyanannyinak kell lenni.

Egy eve 114,46M volt a supply, most 118,1. Tehat 3,2%-os volt a netto bovules, ennyi a banyaszat-burn egyenlege. Es meglepodnek, ha a banyaszat nem vhol 5% korul lett volna, a burn meg -1,8%.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#77278) koko52 válasza viharhozo (#77277) üzenetére


koko52
veterán

Hm. érdekes, így még nem néztem meg. A kérdés, akkor az, hogy kinél csapódik le a nagy lóvé? Ugyan úgy elő lesz állítva az ETH, akkor annak az értéke hol/kinél lesz? Mert ha bedobok 1 ETH-t az mondjuk 1 milla és arra kapok 1 060 000-et, az nem buli senkinek sem, amikor az infláció 20%. Vagy rohadtúl fel kell tolniuk az árfolyamot, ami meg drágává teszi a tranzakciót. Nem igazán értem, mit szeretnének.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#77279) warcat válasza koko52 (#77278) üzenetére


warcat
veterán

De miért dobsz be egy ilyen abszurd adatot, hogy 20%-os infláció? :D ha a forint romlik is annyit, te
euróban veszed ki, ami nyilván erősödik ebben az esetben a forinthoz képest.

Covid előtt már negatív kamatok voltak, láttamra szóló 6% nem rossz, különösen akkor, ha árfolyamerősödésre spekulálva amúgy is tartanád. Ha nő az árfolyam 20%-ot akkor az extra 6% eth már kezd vaskos lenni.
De nyilván nem vadnyugati aranyláz mint a bányászat.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#77280) koko52 válasza warcat (#77279) üzenetére


koko52
veterán

Euró infláció is bőven 10% felett van. :K

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#77281) warcat válasza koko52 (#77280) üzenetére


warcat
veterán

4.9%

A korábbi negatív infláció és +2%-os között ingadozva nem volt ám olyan rossz opció az a 6%

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#77282) koko52 válasza warcat (#77281) üzenetére


koko52
veterán

4,9, igen, igen, ahogy a magyar 7.5 is. Ezek számok a nép nyugtatására. A valóság meg a pénztárcákban látható. Ha él kinn ismerősöd kérdezd meg, mennyi az annyi. Mert ott még kamu rezsicsökkentés sincs. Élelmiszer talán a közelében van a 4.9-nek de a szolgáltatás, ipar ott is nagyot robbant az energia 3x-5x emelkedése miatt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#77283) Frozen válasza koko52 (#77278) üzenetére


Frozen
őstag

random lesz elvileg a 32 eth egységet veszik alapul és akinek a mennyisége fogja megoldani a számítást az kapja a jutalmat majd akinél ez a 32 eth van.Olvastam egy cikket a 32 eth mennyiség akár csökkenhet is ,de pontosan nem emlékszem hogyan hülyeséget nem írok

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77284) Dare2Live válasza koko52 (#77282) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

az EUS sztem korrekt.

A magyart pl lehuzza, hogy energia 0%ot emelkedett. vagy pl ami sokat emelkedik pl ingatlan az kb nem a kosár része, vagy az árstop ld benzin 479Ft. Az is infla kosár része jé 479Ft. De ha megnézed a kisker árstopot az is lecsapódik. Ha oktoberi áron kell adni akkor nem is emelkedett 20%ot az ára.

Közben a kiskeres a nem inflációs kosárba szereplő dolgok árait szépen megemeli annyival amennyit a tejen, csirkemellen bukik. Így van kitrükközve a magyar infla. Közben a Lengyel, Észt.... gáz/villany... ár.

[link]

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#77285) Dare2Live válasza Dare2Live (#77284) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ezt akartam.

[link]

Gáz, villany ára több mint duplára emelkedett.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#77286) F_Balazs


F_Balazs
aktív tag

Mondjuk nyugatabbra tőlünk legalább van honnan és miből lejjebb adni az életszinvonalból... :D :))

(#77287) Ferdzsoo válasza Dare2Live (#77284) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Mondjuk amíg a magyar inflációs statisztikában a lakhatás/lakbér 1.1%-on, a testápolás pedig 2.2-vel van súlyozva, szerintem sok mindenről nem érdemes beszélni amikor az inflációs adat valósságtartalmát akarjuk vizsgálni. :N
Jah hogy a gazdaságunk erre épül! Jah, mindegy ez van. :D :(
Ajánlom mindenkinek ennek a táblázatnak a tanulmányozását, nagyon vicces dolgok is vannak benne.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#77288) koko52 válasza Dare2Live (#77285) üzenetére


koko52
veterán

Duplájára? 580%-os drágulásra hivatkozva kaptunk most (cég) áremeléseket külső beszállítóktól. Ha gondolod privátban küldök egy ilyen levelet.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#77289) Laraxior válasza F_Balazs (#77286) üzenetére


Laraxior
titán

Ha lejjebb adjuk, akkor az már nem élet, csak droidok leszünk... Nem hiányzik az senkinek. :N

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#77290) Dare2Live válasza koko52 (#77288) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

lödd el lakosságinak és vegyél olajkájhát. :DD

szóval úgy ennyi a magyar infla, hogy a 0%os gáz/villanyáremelés lehuzza. Persze cégeknek fizetni kell. Meg ígyúgy lakosságon is behajtják.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#77291) szabeska


szabeska
addikt

-

[ Szerkesztve ]

F1

(#77292) nagyonjjo


nagyonjjo
tag

Üdv!
Ismerős kérdezte,hogy át kéne váltani a számláján lévő 1-200 mátyásnyi btc-t.De én csak coinbase-paypalra rakást ismerem.Így viszont bukik paypal miatt 5-10%-nyi összeget.
Van-e rá mód,hogy számlára kerüljön máshogy,vagy nem nagyon éri meg?
Esetleg revolura rákerülhet?

(#77293) EQMontoya válasza nagyonjjo (#77292) üzenetére


EQMontoya
veterán

Binance virtual kartyaval be tudod fizetni Revora.

Same rules apply!

(#77294) nagyonjjo válasza EQMontoya (#77293) üzenetére


nagyonjjo
tag

Köszönöm.Kell csinálni 1 fiókot binance oldalon?Itt a bitcoin-t lehet rárakni,és átváltani?Ezen van bármi havidíj vagy bármi?

[ Szerkesztve ]

(#77295) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Sziasztok!

Ilyen témában nem találtam túl sok infot. Érdemes-e egy amúgy minimális gépigényű HOs gépet, amiben van egy 6700XT munka közben windows alól bányába fogni? 1db kártya, nem lenne spec driver, mert azért játék is menjen, napi 10(vagy ha véletlenül nagyon megérné, akor talán 24órában) órára.

Vagy túl sok pöcsölés, és elhanyagolható a haszon?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#77296) Winzsolt válasza nagyonjjo (#77292) üzenetére


Winzsolt
aktív tag

Coinbase-ről lehet küldeni SEPA-val magyar bankszámlára eur-t az nem jó? Azt hiszem 0.15EUR a költsége.

(#77297) aerosmith válasza nagyonjjo (#77292) üzenetére


aerosmith
őstag

Neki is legjobbkor jut eszébe FIATra váltani.

(#77298) shteer válasza bajnokpityu (#77295) üzenetére


shteer
titán

Simán befognàm :)

..szerintem jónak tűnik

(#77299) EQMontoya válasza shteer (#77298) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem is igy van befogva a 6800 xt.

Csak annyi, hogy ne referencia 6700 xt legyen, azt inkabb ne.

Same rules apply!

(#77300) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

köszi skacok.
tudtok linket adni, hogy csináljaM
red devil jön.

eladó Kawasaki j300 robogó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.