Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76851) echterion válasza Bikkrom (#76849) üzenetére


echterion
nagyúr

Sztem is a crypto-t pont ezért nem lehet olyan eszközökkel megjósolni, mint a mezei részvényeket.

**********

(#76852) dobolan válasza echterion (#76851) üzenetére


dobolan
senior tag

Nyugi, a "mezei" részvényeket sem lehet pontosabban belőni, még fundamentálisan sem. Egyébként szerintem is át kell állni egy értéktőzsdei szemléletre. 2020-tól már nem a kisbefektetőké ez a piac (sem).

(#76853) Frozen válasza HyP3b0y (#76839) üzenetére


Frozen
őstag

Az a baj az egésszel, hogy a kártyák ára is drasztikusan be fog esni ,mert senki nem nagyon fogja tudni eladni mivel akkora választék lesz a piacon és mindenki tisztában lesz vele,hogy ezek bányászkártyák még jobban csökkentet áron akarják majd és tudják sokan,hogyha nem veszik mint a cukrot még lejebb fog csúszni.

A másik gond a sebesség jelenleg nem tudok olyan érmét ami megéri oké ott az ergo amit még úgy ahogy megéri turni,de gondolj bele milesz ha rászabadul a nép mennyi fog kijönni? És az hogy hosszú távon lesz belöle valami megint egy elég nagy kérdés/rizikó hogy bejön vagy nem-

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#76854) Haart válasza Frozen (#76853) üzenetére


Haart
addikt

lesznek itt még 3080-ak 200k körül :D vagy lehet még olcsóbban is.

(#76855) syIex válasza Haart (#76854) üzenetére


syIex
veterán

Jaja, csak az évszám nem mindegy... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#76856) echterion válasza Haart (#76854) üzenetére


echterion
nagyúr

Hogyne, 4 évesen gari nélkül, bányász múlttal. ;]

**********

(#76857) MZsoltee válasza syIex (#76855) üzenetére


MZsoltee
veterán

Vagy a pénzem. ;]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#76858) Andor22 válasza Haart (#76854) üzenetére


Andor22
aktív tag

Kíváncsi leszek iponyon mikor jönnek rá ,hogy nem viszi senki 900 ért a kártyát :C

(#76859) sakto válasza Haart (#76854) üzenetére


sakto
őstag

Hát nem tudom,Nekem már visszahozta az árát a 9db RTX 3080,
Ezért amíg a az áramot kitermeli addig menni fognak :D ,és azért attól még nagyon messze vagyunk hogy ez nem lenne meg. :)

(#76860) Haart válasza echterion (#76856) üzenetére


Haart
addikt

Figy ha beszakad az egész fejek fognak hullani és kenyér mellé fogják osztogatni a kártyákat figyeld meg, annyira sokan szálltak bele a cryptoba hogy közkézen kismillió kártya van jelenleg. Ha a bitcoin lemegy még egy 50%-ot el fogja dobni mindenki a kártyáját hidd el. Lásd 2018-19-es zuhanás. Akkor 1misit nem érte el a BTC ára. Most 12 misi felett picivel.
Nyilván nem egyik napról a másikra fog történni de viszonylag gyors lesz.
Már nem is emlékszem mikor 150k ért vettem egy 2070 supert 2019-ben :D

[ Szerkesztve ]

(#76861) echterion válasza Haart (#76860) üzenetére


echterion
nagyúr

Lehet ebben reménykedni, csak már túl sok pénz van a bitcoin-ban ahhoz, hogy csak úgy lehúzzák a klotyón. A gazdag mukik nem attól lettek gazdagok, hogy hagyják úszni a pénzüket. A tőke mindig jól jár, ezt azért nem szabad elfelejteni.

**********

(#76862) syIex válasza sakto (#76859) üzenetére


syIex
veterán

Hát igen, aki tavaly ilyenkor körül elkezdte annak már az ára bőven vissza jött és innentől csak pluszt termel ezért is lehet, hogy sokan járatni fogják, ha netán tényleg vége lenne az ETH-nak! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#76863) sakto válasza syIex (#76862) üzenetére


sakto
őstag

Ha azt nézem hogy termel majd áram+ 150e Ft,akkor tudod ki adja el a RTX3080-at 150-200e ért.
Én biztosan nem. :)

(#76864) madpapa válasza sakto (#76863) üzenetére


madpapa
senior tag

Most kell majd kártyákat venni a pánikolóktól.
Amúgy amiket láttam külföldi fórumokon, hogy micsoda RIGeket építenek mennyi pénzért...
Kikerekedett a szemem.

(#76865) Haart válasza echterion (#76861) üzenetére


Haart
addikt

Nem is a nagyok fogják lehuzni a rolót hanem a kicsik :D
De szó sem volt arról hogy megszünne a BTC vagy ilyesmi, max olyan lesz mint a 18-19-es zuhanás hogy lemegy aztán hónapok vagy1 év után megint fennt lesz. De ettől még aki kicsibe csinálja lehet lemond róla, mert neki nem fogja megérni hogy 1 évig mondjuk nem termel profitot.
Illetve amit korábban írtak is hogy azok nem fogják dobni a rendszert akiknek már visszahozt az árát. De aki most fektetett bele lehet kihátrál. :K

(#76866) viharhozo válasza Haart (#76860) üzenetére


viharhozo
addikt

annyira sokan szálltak bele a cryptoba hogy közkézen kismillió kártya van jelenleg.

Ez konkretan nem igaz.

Forras

2014: 50,3M db
2015: 44, M db
2016: 48,2 M db
2017: 53,7M db
2018: 48,1M db
2019: 38,6M db
2020: 41,5M db
2021: 35,6M db (csak 3/4 ev)

A 2014-16 kozti idoszakban teljesen kriptomentesen tobb kartyat adtak el, mint az elmult harom evben barmikor. Kozben volt egy oriasi felfutas 2017 vegen-2018 elejen, aztan egy brutalis csokkenes.

A felfutas kartyai ma mar minimum 4 evesek, nem fognak sok vizet zavarni, azota viszont egyaltalan nem sok kartya kerult piacra. Nyilvan az a magyarazat, h aki jatszani akart, az nem vett kartyat. Elvileg a piacnak akar kepesnek is kene lennie felszivni ezt a mennyiseget, kerdes, nem csokkent-e erdemben azok szama, akik PC-n akarnak jatszani.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#76867) Haart válasza viharhozo (#76866) üzenetére


Haart
addikt

Ez mind szép és jó, azzal nem számolsz hogy a jelenlegi helyzetben aki nagyban kriptozik az valószínűleg 3 éves kártyákkal is bányászik, szóval az utóbbi 3 évet a lista alapján én összeadnám. Ugyanis oké hogy nem adtak több kártyát el, az utóbbi pár évben, de az kb mind kriptozik, és ha kriptozol nem fogod a 2-3 éves kártyáidat lecserélni a legujabbakra. (főleg ha megvetted anno a 2080-at 200k ért most meg egy 3080 700k) A legtöbb kártya 3 éves garival rendelkezik minden kriptos legalább enynivel számol hasznos pénzhozási időtartamnak. Úgyhogy szerintem ez a kimutatás ebből a szempontból csalóka.
Ráadásul az eledások azért sem szárnyalnak mert nincs elegendő kártya a piacon ami kiszolgálná az igényeket és az is rettenet drága. Plusz idő közben aki nem kriptora vette a kártyáját jó eséllyel átment Konzolra PC helyett.

[ Szerkesztve ]

(#76868) Dare2Live válasza viharhozo (#76866) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha csak új karikat nézzük én több 400-1000 3060TI/3070es farmról tudok pedig nagyon nem vagyok benn a témában.

Ha csak annyi van amiről én tudok annak a felét se bírja el a használt piac.

Jegyzem meg a 2018as ETH bezuhanásakor masszívan MSRP alatt lehetett 1070/1070TI/1080karikat venni. Pedig akkor nem az volt, hogy többé nincs bánya rengetegen tovább túrtak.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76869) Frozen


Frozen
őstag

#76854Haart
Lesz az sokkal olcsobb is ennyi volt a kezdő ára újonan 700 euro környéke a 3080 nak... Használtan bányából,föleg hogy tele lesz a piac a merge utána lényegesen olcsobbnak kell majd ,hogy legyen. :DDD

#76861echterion
Azért mert sok pénz van benne nem jelenti azt ,hogy tartani fogja az árfolyam az árat hosszútávon sőt igazából semmit nem jelent. Maga úgymond fizikailag foghatatlan dologról beszélünk ergo az értéke egyenlő a nullával.Az hogy a hype miatt sokan beszálltak és rájátszanak arra,hogy majd kilő azok nem kis tökével vannak benne és pici ingadozás esetén is rengeteget keresnek nekik az alkalmazottak...

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#76870) viharhozo válasza Dare2Live (#76868) üzenetére


viharhozo
addikt

Ott a tablazat. Az elmult harom evben nem adtak el annyi kartyat, mint korabban. Ha ennek pl. a 75%-a ment a banyaba, akkor 25% maradt a jatekosoknak. Mivel a darabszam is vmivel kevesebb, mint 5 eve, a jatekosok VGA-vasarlasa ~80%-kal esett ebben a peldaban. Ennek a keresletnek vhol lennie kell. A matek melyik fele nem jo?

Persze ettol meg rovidebb tavon barmi lehetseges, ha sokan menekulnek, akkor lehetnek extrem arak. De ha a piac nem birja belathato idon belul felszivni ezt a mennyiseget, akkor igazabol a PC-s jateknak mint olyannak van vege.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#76871) echterion válasza Frozen (#76869) üzenetére


echterion
nagyúr

Akkor fog ez az egész bedőlni, ha a pénzesek azt akarják. Addig marad az ingáztatás és a kaszálás nekik.

**********

(#76872) -Skylake- válasza viharhozo (#76866) üzenetére


-Skylake-
addikt

Szerintem konyorges lesz, hogy 200 korul vigyel el valaki a 3080-akat. Engedd el, hogy mennyibe kerul most. Ket eves hasznalt ar az kb msrp -40% , az nagyjabol realis. Megveszel most egy iphonet 450ert, 2 ev mulva mennyiert megy el ? Ha hibatlan/makulatlan/98% akku akkor osszeteheted a ket kezed ha 280ba elviszi valaki. Egy 3080 msrp 700 euro. Ha azt eladod 400-ert (400 EUROERT) akkor boven kaptal annyit amennyit ert. Ennyiert meg sose fogod, mert szarasig lesz a hasznaltpiac. Akinek nincs gyomra 150alatt eladni majd egy 3080-at, az tartsa meg aztan tapetazza ki vele a hazat. En atveszel egyet barkitol 120-ert majd. :)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#76873) GabeE3e válasza Frozen (#76869) üzenetére


GabeE3e
tag

"Jóval olcsóbb" mint 700 euró, hát azért a ló túl oldalára sem kell esni, azóta kialakult chiphiány , szállítás, felhasznált anyagok minden drágább, ha semmit nem lehetne bányászni még akkor is nehezen tudom elképzelni, hogy egy 3080 200 ezer alatt menjen idén használtan, főleg, hogy idén év végén jelenik csak meg a 4 ezres széria, ha nem csúszik.

viharhozo#76866 ha elég türelmes vagy biztos lesz 120-ért 3080ad :)

[ Szerkesztve ]

(#76874) koxx válasza -Skylake- (#76872) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ja persze, hacsak nem indul meg egy újabb bányaláz. Nézd meg mennyiért mentek a régi 2060-ak meg 1080Ti-ok. Msrp x 2-2,5.
Messze van az még, hogy az emberek 200k-ért dobálják a 3080-akat.

(#76875) k1raly válasza -Skylake- (#76872) üzenetére


k1raly
tag

Ha 120ert kellene adnom a 3080at akkor ott rohadjon el a sarokban. ;]

(#76876) -Skylake- válasza k1raly (#76875) üzenetére


-Skylake-
addikt

Akkor ott fog :) Ezert mondom, hogy vesztett helyzet. Majd dacbol megrohasztod a sarokba, nem fog szamitani mert 917 elado 3060/3070/3080 lesz phn hetente. Majd 10 ev mulva megtalalod azt kidobod,ennyi. Az persze nem zavart hogy msrp x 3-ert meg kellett venned, az meg mar zavar hogy majd msrp / 3 -ert kell tovabb add ha elul ez a cirkusz amit egyebkent konkretan magadnak ideztel elo. Senkit, megegyszer : senkit nem fog erdekelni, hogy a szoba sarkaba rohasztod hegyekbe a 3080-akat, mert annyi lesz mint a szemet, mert vagy eladod es meg abbol is csinalsz valamennyi penzt, vagy soha nem fogsz tudni mit kezdeni vele. En szentul hiszem, hogy a banyaszok kozt nagyon nagyon sokan vannak akiknek megeri meg az a plusz 120k is majd amit ki lehet belole hozni meg (hiszen itt mindenkit csak a villanyszamla+1 forint melysegeben foglalkoztat a kripto, mert ugy ugye ingyen penz) , szoval ja. Nem nagyon rettegek, hogy pont a te X kartyad nem lesz elado :)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#76877) mokus1 válasza -Skylake- (#76876) üzenetére


mokus1
addikt

Te ebben bízol ő abban, az hogy mi az igazság majd kiderül, de a chiphiány miatt nagyon ne bízz abban, hogy ekkorát zuhannának a vga árak.

(#76878) -Skylake- válasza mokus1 (#76877) üzenetére


-Skylake-
addikt

Megegyszer : nem a chiphiany miatt fognak zuhanni, hanem azert mert olyan tetelben fog a piacra omleni, hogy az a lavina effektus ami miatt elszallt az ara a csillagos egig az ugyan ugy beindul, csak a masik iranyba. Ket eve az megy, hogy nem lehet kartyat venni mert a banya felszivja mindent, gyakorlatilag egymast tapossak erte az emberek mert nem lehet olyan dragan adni hogy ne fogyjon el. Megis miert gondolja barki, hogy ez nem igy lesz visszafele? Visszafele netto ugyan ez fog tortenni, hiaba rakod fel netre a 10 kartyadat 300k/darabert, mert a masik majd felrakja az o 10 kartyajat 295k/darabert, hogy tole vigyek el. Jon a hamradik jozska , neki 26 kartyaja van, vagy rarohad mind vagy mehet fel 290k/darabert es ez igy fog menni megallas nelkul lefele, mert egyaltalan nem lesz akkora intenzitasu ezeknek a kartyanak az eladasa mint amilyen intenzitasu a felvasarlasa volt. Udv a valosagban, vicces lesz latni ahogy racsodalkozik majd mindenki, hogy miert nem tudja eladni a 2 eves hasznalt hardwaret a megjelenesi hivatalos bolti ar folott lol. Azert nem, mert nem annyit er. Egy 3080 erteke 700euro - amortizacio, ami egesz nyugodtan lehet alsohangon 250eur. Na, akkor a kartya erteke 450 eur. Ez az az ertek, amiert lesz vevonkent 37 elado kartya, a 450 eur az a pont ahonnan INDUL a verseny a 37 elado kozott az 1 vevoert. Mondom, 120ert viszek, talan kettot is (ocsemnek is veszek egyet) majd johet privibe.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#76879) koxx válasza -Skylake- (#76878) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mire te 120-ért viszel 3080-at addigra kint lesz az 5xxx széria.

(#76880) mokus1 válasza -Skylake- (#76878) üzenetére


mokus1
addikt

Azért ne lepődj meg ha nem így lesz.

(#76881) sakal83 válasza koxx (#76879) üzenetére


sakal83
addikt

Nem beszolas de vettem en 1080at 100kert amikor epp kinalati piac volt.

Ha beszakad a banya tomegevel omlik majd a vga. A sok külföldi garisokra zero kereslet lesz.

(#76882) koxx válasza sakal83 (#76881) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A külföldi garisokra most sincs nagy kereslet ill sokkal nyomottabb áron tudják csak eladni.

(#76883) varmi2


varmi2
nagyúr

Én Amd Rx 6800xt vagy 6900xt-re fogok vadászni

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76884) Dare2Live válasza viharhozo (#76870) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ott van analógiának 2018. Lehetett MSRP -30%ért 1070/1070TI/1080at venni vagy nem? Pont.
És 2018ban nem arról volt szó, hogy nem lehet ETHt bányászni.

Amúgy a matekkal nem tudom mit akarsz kihozni?

"Mivel a darabszam is vmivel kevesebb, mint 5 eve, a jatekosok VGA-vasarlasa ~80%-kal esett ebben a peldaban. Ennek a keresletnek vhol lennie kell. A matek melyik fele nem jo?"

Nem tudom honnan a számaid, de a kereslet a bányászoké volt. Gamerek vagy megvették heroin árban vagy átáltak konzolra, nowra, stadiara. 2018ban ezek közül az opciók közül jópár még nem is volt.

más: Az én kis véleményem az, hogy egy 1070/1070TI/1080al 2022ben is el lehet lenni FHDban, max nem kell minden maxra húzni. Ami ilyen vgak kijönnek a bányából simán eladhatóak lehetnek.... kérdés mennyiért.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76885) koxx válasza Dare2Live (#76884) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Medium beállítással egy 1070 is vígan elvan fhd-ben. Bár az is kérdés ki mennyi fps-t szeretne. Én 3 évig hajtottam és a bányaláz elején adtam el.

(#76886) Mausefalle


Mausefalle
kezdő

Öröm nézni ahogy szakadnak a kripto árfolyamok. Csak így tovább. Kezdenek rájönni végre az emberek hogy egy nagy tulipán az egész és semmire se jó.

(#76887) #24845312 válasza sakal83 (#76881) üzenetére


#24845312
törölt tag

Erről beszéltem én is a Milyen videokártyát? topikban, de ott se értették (vagy csak nem akarták érteni), hogy miről is beszélek. Olyan szinten el vannak ott egyesek varázsolva a várható árakat tekintve, hogy csak na...

(A pár évvel ezelőtti bányaomlásnál a 1080-akat 60ezerért, a 1070-eket meg 40ezerért ajánlgatták, ha megveszel legalább x db-ot.)

(#76888) Mausefalle válasza #24845312 (#76887) üzenetére


Mausefalle
kezdő

Persze, mert tagadják hogy ez a bányászat miatt lenne :D Mintha valami természetes piaci folyamat lenne hogy hirtelen 3X lesz az a VGA, ami 2 éve X volt. Pedig nem az. Van egy ordenáré módon megnövekedett kereslet, ennyi.

(#76889) GabeE3e válasza Mausefalle (#76888) üzenetére


GabeE3e
tag

Vannak , akik tagadják vannak akik a másik végletben hisznek, az igaszság pedig valahol középen lesz. :)

(#76890) llacee


llacee
őstag

Egyébként a pár éve nem bánya miatt felvert vga árak (merthogy egyébként is erős lépés volt pl a 1080->2080nál) hogyan fogynak viszonyulni az általatok vizionált bagóért 3080-at piachoz?
Értem ez alatt, ha 150-200-ért makulátlan 3080TI-ok fognak 10esével repkedni egy 40xxRTX-et mennyiért fog adni az nvidia? Mert nagyon nem fogja tudni eladni egy ilyen telített piacon.
Ha nem lesz elérhető csak papiron, mert keveset gyárt vagy tartja magát a korábbi árszabáshoz, miért adnák az emberek olcsóbban?

Nekem az a véleményem, hogy a kezdeti káosz után max fél évre lesz egy ként coin, ami kinő és kezdődik előlől az egész.

(#76891) koxx válasza Mausefalle (#76886) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Oké, ezeket a beírásaidat leszel szíves nem ebben a topikban közzétenni. Ide nem a károgók/kárörvendők járnak és ez így is marad.

(#76892) koko52 válasza Mausefalle (#76886) üzenetére


koko52
veterán

Ezért kár volt másodreget csinálni. Egyébként bányászt nem láttam károgni vga topikban. Ez ilyeneket mint te még ott is megvetik. Egyébként jó helyen jársz, mert itt a többség megsokszorozta a pénzét, amíg te májnkráftoztál a z 1030-al. Lúzer...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#76894) Chalez


Chalez
őstag

Hali!

Néha erősebb netezés, youtube után újraindítom T-rex-et. A mostani újraindítás után ez fogadott pár perccel:

t-rex instance wasn't validated
Miner is going to shutdown....

Újraindítottam, ugyanez. Mitől lehet, van ennek valami megoldása? :F

(#76895) demmer123 válasza Mausefalle (#76888) üzenetére


demmer123
őstag

Egy 6 éves 1070 kártyával kibányásztam az új 3060 ti gaming x kártyámat, régit eladtam és mondhatni 150-ezerért lett egy új kártyám. Ha nem bányászok a mai napig nem lenne kártyám.....

[ Szerkesztve ]

(#76896) fireman123 válasza Mausefalle (#76886) üzenetére


fireman123
őstag

4 évente előjön ez a tulipán dolog, én először 2016ban hallottam 1000 dolláros btc-nél.....erről ennyit. :)

(#76897) koxx válasza fireman123 (#76896) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Meeg lufi és kidurran, piramisjáték és mlm. Ja és a tulipán igen :D Amíg ezeket mondogatták kerestünk itt páran néhány millát a tulipánosdiból.

(#76898) varmi2 válasza demmer123 (#76895) üzenetére


varmi2
nagyúr

Na ezt így kell. És ha jót akarsz magadnak, a 3060ti-vel is bányászol. Hogy minek? Új prociért, új ramért, még jobb vga-ért, ingyen új tv-ért, mobilért.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76899) koxx válasza varmi2 (#76898) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt nem értik meg sokan. Mert hát ők játszanak vele. Mondom ok bzmeg, de nem gémelsz 7/24-ben. A holtidőben ha megy akár egy 1070/80/2070 akkor 1 év alatt megkereshette volna egy új proci, vga, monitor, tv árát.

(#76900) varmi2 válasza koxx (#76899) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem 17-ben 13 vga-m volt. 18-19-ben eladtam mindet, kivéve egyet. Amivel játszottam, de 99,9%-ban bányászott(rx580). Ingyen vettem tavaly előtt rx5700 xt-t, új procit, stb Mindent kibányászott az évek alatt.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.