Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76901) echterion válasza demmer123 (#76895) üzenetére


echterion
nagyúr

Szerintem kb. az összes kártya bányászott / bányászik most. Az egyszeri gamer is belátta, hogy oké, drága, de vissza lehet kaparni az árát és üres idejében tuti hasonlóan cselekedd, mint te. Nekem pl. még sose volt ilyen olcsón vga-m, mint most. Ingyen. Sőt, még én kaptam pénzt, mert van vga-m. Nincs itt senki, aki nem bányászik a drágán vett kártyájával. Hacsak nem olyan jól él, hogy ezek az árak sem számítanak a pénztárcájának drága cuccoknak. Meg pár elvhű embert, aki inkább szenved, mint Krisztus a keresztfán, de nem bányászik. Kitartóak, ez becsülendő bennük, én őket sem nézem le, viszont ők a kisebbség. Erős kisebbség szerintem.

**********

(#76902) demmer123 válasza echterion (#76901) üzenetére


demmer123
őstag

Amíg az áramot vissza hozza a bányászás, nincs pánik :D

(#76903) lockdown90 válasza varmi2 (#76900) üzenetére


lockdown90
senior tag

Nagyban fugg hogy mikor szalltal be

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#76904) varmi2 válasza lockdown90 (#76903) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mint írtam 2017ben

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#76905) BeZol válasza echterion (#76901) üzenetére


BeZol
őstag

Nem tudom milyen haverjaitok vannak, de én wowozok, ott legalább 20+ embert ismerek, aztán régen sokat cs-ztem, abból a korszakból is ismerek 10+ embert (akivel legalábbis vmilyen szinten még tartom a kapcsolatot), és egyik sem bányászik, azt se tudják mit hogyan kéne és nem is akarnak vele foglalkozni, de igen, köpködnek az árak miatt :D

Normális hűtésű 1080 Ti ára mennyinél tetőzött anno (2018 elején) hardveraprón? Mert csak arra emlékszem h akkori ATH-hoz képest fél évvel később 220ezer Ft-ért volt garis, én meg gari nélkülit vettem 180-ért (MSI Gaming X-et), és nem akarok hülyeséget írni, de nekem 450ezer Ft környéke rémlik, boltban pedig 550ezer Ft környéke.
Na, valaki? :U

(#76906) echterion válasza BeZol (#76905) üzenetére


echterion
nagyúr

Fogalmam sincs, mi volt 2018-ban, nem volt asztali gépem vagy 6-7 éve. Azért vettem tavaly év elején, mert jött az ingyen kártya, ingyen proci, ingyen alaplap. Addig csak notikon játszottam. Nekem megérte. Akkor is, ha most apróért kellene eladnom bármelyiket is. De még mindig nem apróért mennek, és nem is fognak szerintem. Túl sok pénzt bukna miatta túl sok gazdag ember és vállalat.
De majd a jövő megmutatja, mi lesz, addig mindenki csak tippelget.

**********

(#76907) sanzi89 válasza -Skylake- (#76878) üzenetére


sanzi89
addikt

Amire én emlékszem vagy volt vele tapasztalatom. 2017 egy RX570 8GB kártya 60-70k-ról felment 2018-ra a bányászláz csúcsán (már amikor lehetett egyáltalán kapni) 110-120k-ra. 2019 nyarán, amikor az áram árát nem hozta vissza, aprón tucatszám volt, 40k-ért még garis, dobozosat lehetett venni. Most 2022 elején 150k körül vannak fent, és vannak jegelve is, szóval szerintem még forog a piac. Ha lesz egy tartósabb beesés, akkor tuti, hogy ezek a régi kártyák fognak papírnehezéket érni, mert igaz, hogy most kapar 30-at ETH alatt, de játékra meg mai szemmel gagyi.
A mai kártyák ára is tuti be fog esni, nem is keveset, a mostani ár totál elmebaj, de szerintem MSRP áron nem nagyon fogunk RX3xxx kártyát venni még használtan se idén.
De majd kiderül, térjünk vissza rá 1 év múlva.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#76908) tlac válasza koxx (#76897) üzenetére


tlac
nagyúr

azért az ne felejtsük el, hogy az elszállt kripto/videokártya árak összességében csak a kisebbségének kedvez, a többiek mind buknak rajta, mert vagy megveszik méregdrágán a kártyájukat vagy letesznek róla
(ugyanez megy a ingatlanpiacon is, az építőiparban dolgozóknál, meg a kapcsolódó szakmáknál az emberek zsírosra keresték magukat és mindenki más szív)

[ Szerkesztve ]

(#76909) viharhozo válasza Dare2Live (#76884) üzenetére


viharhozo
addikt

A banyaszat elott eladtak atlagosan evente 45M kartyat gamereknek. Ennyit vett fel a piac. Az elmult 2-3 evben eladtak ennel vmivel kevesebbet, amik tulnyomo resze ment a banyakba, tehat a 45M helyett csak 5-10-20M ment a gamerekhez. Ott kellene lenni 25-35-40 millios pluszkeresletnek, ha az arak normalizalodnak.

Ha nem ez tortenik, akkor egyszeruen vege a PC-s jateknak. De ez egy hosszabb tavu folyamat, rovidebb tavon egesz biztosan lesznek extrem arazasok. Nyilvan a magukat mar tobbszorosen kitermelt kartyaktol adott esetben fillerekert is megvalnak majd.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#76910) Haart


Haart
addikt

Csak halkan jegyzem meg a kisebb kártyák eladása már zajlik hirtelen rengeteg 1660 kártya került eladósorba az aprón. :D

(#76911) Jinxb1rd válasza demmer123 (#76902) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Igen. Ezt jó lenne természeti formában is visszahozni.

Amíg a kártyák bányásztak, addig lett volna idő elültetni egy pár fát mondjuk vagy akármit. Mert őszíntén szólva kicsit nevetséges, hogy a bányászás egy része azért történik, hogy ki legyen fizetve a környezetszennyezéssel járó procedúra. :U

De valóban örülök, hogy egyesek a Föld rombolásán keresztül gazdagodnak meg, aztán verik a mellüket rá. Majd a gyerekeiteknek vagy az unokáknak is meséljétek el ezeket a sikersztorikat.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#76912) lm83 válasza Haart (#76910) üzenetére


lm83
őstag

Ezt akartam kérdezni, hogy valaki rutinosabb ember ránézne hardverapróra, akkor most látni-e, hogy több kártya van kint valamivel alacsonyabb áron, mint eddig?

(#76913) Đusty válasza lm83 (#76912) üzenetére


Đusty
addikt

Jóval több kártya van kinn de az árak még nem estek nagyon, gyorsan megpróbálnak szabadulni még jó árakon tőlük. Azért elvétve már találni olyat amit kedvezőbben kínálnak az eddigieknél. Főleg a régebbi kisebb teljesítményű darabokból. Valamelyest előrevetíti, hogy esni fognak mostanában. Csúcs kártyákat még nem fogja egyelőre érinteni szerintem legfeljebb a kereslet fog csökkenni. Kérdés meddig marad így vagy esik tovább az árfolyam.

[ Szerkesztve ]

(#76914) Jinxb1rd válasza lm83 (#76912) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Én napi szinten nézegetem az árakat, mert venni akartam 6600 xt-t vagy 3060-at és néha nézegettem az én volt kártyám (2060-as) árát, amit én 180k-ért adtam el. Szóval egyébként igen, valamivel több kártya van most fenn, de nem ez az érdekes bennük.

Az árulkodó jel inkább az, hogy az áraik nem változtak számottevően, de eltűntek a fagyasztott hirdetések: amilyen áron most felkerülnek, azokért már nem veszik meg őket. Ergo pár napon belül 10%-ot esnek tippre majd a használt kártyák árai. Minimum.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#76915) Dare2Live válasza viharhozo (#76909) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én első sorban árról beszéltem, nem arról mi lesz a gaming piaccal. És itt csak ismételni tudom önmagam.
"Ezt 2018ban már megéltük 2*MSRP árról estünk be MSRP -30%ra. Illetve az alá. Én pl MSRP -30%on vettem meg az 1070TImet." Jelzem itt még, hogy a jelenlegi crypto boomig nem is feljebb az ára.
És akkor nem az volt pl, hogy hopp volt nincs ETH bányászat.

"Ott kellene lenni 25-35-40 millios pluszkeresletnek, ha az arak normalizalodnak."

Még alapvető gamingnél jóval fontosabb esetekben sincs ez így. Amit megszoksz az döntő. Még akkor is ha nincs helyettesítő termék. De itt van. Ha vki átszokott a stadia/now... vonalra az nehezen fog visszajönni. Aki átment PS/X vonalra az detto. Hogy a mobil vonalat ne említsem. És itt persze van egy réteg aki emiatt elengedte és helyette "biciklizik".

"Nyilvan a magukat mar tobbszorosen kitermelt kartyaktol adott esetben fillerekert is megvalnak majd."

Ez 400+karis rigeknél nem érzelmi téma. Mégis mit csináljon vele? Örizgesse? Eladja amennyiért tudja. Max ha 1hónapja vette és nem 1éve akkor egy pillanatra fáj.

@Jinxb1rd
Jelenleg még mindig masszívan hoz a bánya. Én nem várok nagy rigeket bontódni amíg ez így van hude nagy besést nem várok. Mondjuk a 800Ks 3080aknak vége.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76916) tlac válasza Đusty (#76913) üzenetére


tlac
nagyúr

január van, az ünnepek utáni időszak, ilyenkor mindig kisebb a kereslet mindenre

[ Szerkesztve ]

(#76917) Haart


Haart
addikt

Tovább zuhanunk, 1 hónap alatt már maj 30% minusz van BTC fronton.

(#76918) sittes79 válasza Haart (#76917) üzenetére


sittes79
addikt

Kövi támasz 30k, ha az alá megyünk akkor csúnya dolgok lesznek!

(#76919) llacee válasza sittes79 (#76918) üzenetére


llacee
őstag

Most már kb mindegy, két három hónap szusszanás, nem kell a chartokat bámulni

(#76920) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Na jó, én elmentem aludni. Nem bírom tovább nézni ezt a zuhanást. Na erre most pár hónapig ihatunk míg kikecmereg. :D Lehet most jobb ha egy-két hónapig nem nézek rá a wallet-emre.

Bő egy nap alatt 20% bukó. :DDD Pedig az oroszok, az eu stb mind csak feltételes módú cikkek voltak. Mi lesz itt ha valóban beiltják az oroszok és/vagy az eu? :F

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#76921) demmer123 válasza Haart (#76917) üzenetére


demmer123
őstag

Pedig hogy mondták 2021 karácsonyra 100k értéke lesz a btc-nek, most meg már haladunk 20k-hoz

(#76922) Shkiz0 válasza -Skylake- (#76876) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Eleve ott bukik az elméleted, hogy NV pl most elintézte, hogy a régi kártyák ára is fent maradjon, mivel meg lehet nézni mennyiért árazta be MSRP-re a 3090 TI-t. És ne legyenek illúziói senkinek a 4000-es széria e felé fog jönni. Arra számolni, hogy ETH 2.0-val 200K lesz egy 3080 kb annyira valid, mint amikor mindenki fejvesztve adta el a 2080/S/TI karikat szarhugyé' mert hogy majd a 3070 kettéhugyozza. Aztán láttuk mennyire, de legalább volt pár ember aki jól járt a 150k-s 2080TI-okkal, amit eladtak tavaly nyár környékén 2-3x annyiért :D
Aki nagyon nagyba tolja az alapból sem fog meginogni ennyiért vagy ha mégis piacra öntene több raktárnyi kártyát akkor kb leszarja mennyiért megy el. Itt max a kicsik és közepes bányászok fogják eladni a kártyákat, de az szerintem nem hatalmas mennyiség.
Eleve aki beletolt a bányába 10+ millát az pont nem az a kategória aki szerintem fejvesztve fog menekülni, meg gombokért szabadulni a kártyáitól. Ezek az emberek általában azért eleve átgondolták meg kimatekolták, hogy mi merre hány méter.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#76923) SzlobiG válasza lm83 (#76912) üzenetére


SzlobiG
félisten

Sokkal több kártya van mint egy hónapja és az árak is megindultak már lefelé. Ennek jó kis hozadéka lesz, hogy ma reggelre mégtovább esett az árfolyam. Viszont amit Shkiz0 mond a komoly bányászok nem árulnak ki, ennek jó személtetője, hogy a diff lassan 13-as lesz, ergo hiába látni egyre több eladó riget meg kártyát azt egy másik bányász vásárolja fel és használja tovább, szóval így nem fog csökkeni a diff sem.

[ Szerkesztve ]

(#76924) shteer válasza sittes79 (#76918) üzenetére


shteer
titán

34k sokkal fontosabb szint

..szerintem jónak tűnik

(#76925) rumkola


rumkola
veterán

Úbammeg, erre kell felkelnie csáje? Lassan bevásárolás.

(#76926) lockdown90 válasza shteer (#76924) üzenetére


lockdown90
senior tag

Erdekes, hogy oktober kornyeken majdnem dupla ennyi volt az arfolyam :D

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#76927) koko52 válasza rumkola (#76925) üzenetére


koko52
veterán

Fostos keleti népség.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#76928) Frozen


Frozen
őstag

ez mitől lehet?

Este is eldobta valami hajnal 2 kor magát és nem csatlakozott vissza csak végig 0 mh sebességet írt. sajnos csak eddig tudtam visszagörgetni és semmi konkrétat nem láttam..
Ezután meg jól elindult ,de az oc beállításokat kilőte

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#76929) lockdown90 válasza Frozen (#76928) üzenetére


lockdown90
senior tag

DNS resolution error így elsőre, probáld meg a google dns használni
8.8.8.8 vagy 8.8.4.4

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#76930) torma1981 válasza SzlobiG (#76923) üzenetére


torma1981
veterán

De nem is fog rögtön csökkeni a diff. Azért, ha így folytatódik lesz eladás bőven. Akkor meg árcsökkenés lesz. Ha netán nem történni év végéig semmi és így marad olcsóbbak lesznek a 4000-res szériák. Mert nem lesz már annyi bányász aki megvenné. Aztán lehet 2 hónap múlva megint az egekben lesz az árfolyam kitudja.

(#76931) rumkola válasza koko52 (#76927) üzenetére


rumkola
veterán

Csak vicce, már fel se veszem. :DD

(#76932) Frozen válasza lockdown90 (#76929) üzenetére


Frozen
őstag

köszi

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#76933) Attix82


Attix82
őstag

Gyerekek....2 napig esik és már világvége? Eladás? Gyengék elhullanak az biztos.

(#76934) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Azt hittem éjfélkor hogy elértük az alját azt lefeküdtem. Hát úgy látom egész estés mozi volt. Etherum egy hét alatt -30%? Az azért nice.

We are only Stardust...

(#76935) koko52 válasza Jinxb1rd (#76934) üzenetére


koko52
veterán

Most kihullik a férgese. :C Ahogy előttem is írták már, komoly bányászok nem nézegetik, hogy ma épp mennyi, tolni kell és hodl... Aki most panicsello elad, annak ez nem való és a tőzsde sem. Pontosan az ilyenekből szakítanak a nagyok.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#76936) demmer123 válasza koko52 (#76935) üzenetére


demmer123
őstag

Persze csak az a kérdés meddig hodl.
Ha évekig megfontolandó

(#76937) Haart válasza koko52 (#76935) üzenetére


Haart
addikt

Te nézel híreket is? vagy csak beszélsz mint a pereces?
Oroszországban betiltják a bányászatot, kina már betiltotta, átmentek kazahsztánba, azok majd összedőltek áramügyileg betiltották.
És az egész EU gondolkodik az ügyön hogy betiltság vagy jól megadóztassák.
Szted ez elég fényes jövő nem :F

(#76938) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Mondjuk az next level de szerintem most simán lehetne arra játszani hogy eladsz pár VGA-t és 3-5 hónap múlva olcsóbban visszaveszed/jobbat veszel vissza ugyanazért az árért... :U

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#76939) koko52 válasza demmer123 (#76936) üzenetére


koko52
veterán

Ez 99%-nak mellékes, vagy talált jövedelem. Szerintem kár elbaxni ilyen összegért. De ha kenyérre kell, akkor érthető.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#76940) koko52 válasza Haart (#76937) üzenetére


koko52
veterán

A VGA-túrásnak lehet vége lesz, de a coinnak nem. És sok a ha, de mindenki azt csinál amit akar.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#76941) #65537792 válasza Haart (#76937) üzenetére


#65537792
törölt tag

Te meg tegnapig nem voltál sehol. Károgni jöttél ide?

(#76942) k1raly válasza #65537792 (#76941) üzenetére


k1raly
tag

:C

(#76943) Frozen válasza koko52 (#76940) üzenetére


Frozen
őstag

Idővel jöhet új értelmes coin aztán majd vpn-el meg egyéb uton módon kezdik el túrni,csak kérdés mikor. ;]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#76944) lockdown90 válasza Frozen (#76943) üzenetére


lockdown90
senior tag

villanyórát is vpn-re kötöd majd? :DD

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#76945) Agyrák666 válasza lockdown90 (#76944) üzenetére


Agyrák666
aktív tag

En majd azt mondom, hogy mosodat uzemeltetek a pinceben. ;]

(#76946) llacee válasza lockdown90 (#76944) üzenetére


llacee
őstag

A villanyóra a felhasználó dolga, ha egész nap szoliztatja a lovait, az az ő dolga, amig belefér a lakossági 36A-be.

(#76947) Dare2Live válasza Haart (#76937) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Szted ez elég fényes jövő nem :F"

ez nekünk csak jó hír (lenne). Szakadjon a dif. Válaszd már szét a bányászt meg a coint.

"ha egész nap szoliztatja a lovait, az az ő dolga"

Így van. De amint bevétele van belölle az nem lakossági hanem üzleti felhasználás.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#76948) sittes79 válasza Haart (#76937) üzenetére


sittes79
addikt

Ilyen hírek voltak 1000 dolláros btc-nél azt mi lett a vége, ja csak 70x utána :D

(#76949) Haart válasza #65537792 (#76941) üzenetére


Haart
addikt

Nem károgok csak a tényket mondom, némelyek hajlamosak nem figyelni dolgokra.
BTW én magam is bányászok egy keveset, szóval nem az ellentáborban vagyok pusztán azt mondom amit látok.

(#76950) aerosmith válasza Haart (#76937) üzenetére


aerosmith
őstag

Nem tiltották be Oroszországban.
EU sem tiltotta be, megadóztatni megfogják de ez érthető is.
A többi állításod igaz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.