Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77601) X33


X33
kezdő

Előző években menyivel előtte tolták el a váltást a kitűzött dátumhoz képest?

(#77602) varmi2 válasza viharhozo (#77598) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem tudom, hogy te hogy számolsz. 6 hónap bányászással számolva kibányászik kb 230k magyar forintot. Ez még a fele sem az árának, és lehet hogy még kevesebbet fog túrni, ha növekszik a dif, mert ez az összeg a jelenlegi diffel számolva (és a jelenlegi árfolyammal), tehát nem éri meg. Ha a játékot is figyelembe veszed, akkor anyagiglag jobban megélrni egy rx 6800 vagy 6800 xt, az olcsóbb, és a bányában kb ugyan azt tudja. Így jobb a roi-ja.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#77603) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Gondoltam teszek egy próbát a bányával, just for fun. de nonstop elakadok.

- exodus walletet próbálok csinálni, de itt kell az investor prrofile?
- phoenixminer miatt nonstop zörög a windows defender...
- registry sriptet nem akarrok futtatni, csak egy próba erejére érdekel egyelőre a bánya.
- w11 alatt nincs már high performance mód (gondolom sok vizet úgyse zavart)
- friss ati driverben nincs compute beállítás. gondolom normal mód, és minden kikapcsolva a legkevéssé rossz
[kép]
- biost végképp nem fogok berhelni (egyébként a red devil micron ramos)
- binance még mindig a legajánlottabb?

eladó Kawasaki j300 robogó

(#77604) varmi2 válasza bajnokpityu (#77603) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem derül ki, hogy milyen vga-val akarsz bányászni. Nem kell ilyen walletet használni ha nem akarsz. Valamelyik nagyobb váltóra is túrhatsz. Sajnos az összes bányászprogira az összes vírusírtó allergiás. Be kell tenni a kivételek közzé.
A compute beállítás, csak az rx 470/480/570/580/590 kártyáknál van. Ezen kártyák fölött már nincs ilyen kapcsoló a driverben.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#77605) trek81 válasza Attix82 (#77590) üzenetére


trek81
senior tag

:C :C :R

Üdv

(#77606) peterr85


peterr85
tag

A TON mining statjaimat hogy tudom megnézni? Létrehoztam 1 TON walletet, lolminer-ben dual mining, látszólag minden ok, de ha https://toncoinpool.io/-n rákeresek a wallet no.-ra, azt látom, hogy minden 0 :F

(#77607) X33 válasza peterr85 (#77606) üzenetére


X33
kezdő

Telegrammon?

[ Szerkesztve ]

(#77608) koko52 válasza trek81 (#77589) üzenetére


koko52
veterán

A szerencse már megvolt köszönöm.
Voltam hiveoson, nekem a win kényelmesebb. Ha jók a kártyák beállítása, nincs gond. Ha nem akkor hiveoson is összeomlik. Konkrétan 1 hónapja nem nyúltam egyik righez sem, most muszáj lesz, portalanitas jön. Mivel nyújt többet a hiveos? Semmivel.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#77609) koko52 válasza Attix82 (#77590) üzenetére


koko52
veterán

Megvolt, visszatértem winre kb 1 éve.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#77610) trek81 válasza koko52 (#77608) üzenetére


trek81
senior tag

Rendben :) ha az jött be :)

[ Szerkesztve ]

Üdv

(#77611) Dare2Live válasza bajnokpityu (#77603) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

-binance sztem csak a proknak ajánlott. coinbase tökegyszerű
-mivel a trojaiak imádnak miner progit telepíteni/háttérbe futtatni így defender mindeegyikre bejelez. engedélyezni kell.
-biost kezdőként végképp nem ajánlom berhelni. 580nál lett 30mehból 32mh. Ha majd mindennel tisztába vagy és érdekel az a pár % akkor.
AMD karikkal sajnos nem vagyok tisztában.

szerk: Nekem se volt soha semmi szívásom winnel. Mondjuk én kocabányász vagyok szóba se jött hive/minerstat...
A hivenek amúgy vannak jó +szolgáltatásai de minerstat is tudja és az van mint OS és mint progi is.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#77612) Ferdzsoo válasza Attix82 (#77590) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem volt Hive OS is de amikor vettem az LHR-es 3060-at akkor még nem volt rá leaked driver.
Lassan 1 éve win alól megy a rig. Jól be van állítva minden, pont olyan mint hiveOS alatt volt.
Nem törvényszerű a win alóli szívás.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#77613) peterr85 válasza X33 (#77607) üzenetére


peterr85
tag

Köszi ez roppant hasznos volt.

(#77614) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Win-t használok én is. Egyik rig-ben 13 különböző kártya van. LTSC win10 vagy ReviOS van fent. Frissítés letiltva. Böngészni lehet bányászás mellett, egyéb tevékenység esetén dual boot a megoldás. T-rex-ben max hőfok és max power beállítva, így ha valami driver elszáll, azonnal leáll a bánya (volt már rá példa).
Többször szemeztem a miner OS-el, de pár dolog visszatartott: fizetősek, Anydesk hiánya, nem látok pár paramétert (pl. mem hőfok, venti rpm), nem tudok afterburner-rel finomhangolni, kísérletezni.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#77615) mZoleee válasza Ferdzsoo (#77612) üzenetére


mZoleee
senior tag

Nem hát.. én is sokáig win alol bányásztam (anno 5 éve), csak aztán olyan helyre került a bánya ahol nem kicsit van szarránatolva a hálózat, és nem igazán lehetett normálisan elérni kívülről a vasat :D
innentől kezdve nem volt kedvem Anydesk és társaival foglalkozni..
egyszerűbb volt átállni HiveOS-re, amit meg telefonról, tabletről, kaputelefonról is el lehet érni.. :)

Ha kicsit utána olvas az ember vannak már mindenféle jól működő scriptek windows-ra amivel egy csomó szarságot ki lehet ölni a rendszerből, és nagyon jól fog futni..
vagy felrak az ember egy WinServer-t, és akkor még azzal sem kell foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

(#77616) Ferdzsoo válasza mZoleee (#77615) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nekem még távelérésben is van (google remote desktop) és hibátlanul működik.
Még a frissítések is mennek, win újraindul miner be van rakva indítópultba és kész.
Zéró problémám volt vele eddig.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#77617) mZoleee válasza Ferdzsoo (#77616) üzenetére


mZoleee
senior tag

Nekem le voltak tiltva a frissítések.. :) De mind1is.. váltottam HiveOS-re, és azóta nem bántam meg. A memória hőfok hiányzik egyedül belőle... a windowst meg ahol tehetem kerülöm :DDD #applefag ^^

(#77618) Dr. O.K.


Dr. O.K.
tag

Csak kapkodom a fejem, akkor most van értelme átállni ETH+TON-ra, vagy sem? Ha jól értem, a videókártya ETH alatt nem igazán kihasznált magját használná a TON és a memót továbbra is a ETH miner párhuzamosan? Az ár pedig több áram, és az OC átállítása? Ja és még az, hogy csak korlátozott ideig megy, viszont addig ETH + TON= eddigi hozam X1,5?

[ Szerkesztve ]

(#77619) viharhozo válasza varmi2 (#77602) üzenetére


viharhozo
addikt

Bedobom a cegbe, ugy azert mas a kartya ara.

peterr85: akkor nyilvan vhol nem jo a walletcim.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#77620) peterr85 válasza viharhozo (#77619) üzenetére


peterr85
tag

Nem, szerencsére minden rendben, Telegramon valóban ott van a hash, az egyenleg és ki is tudom utalni elvileg. :)

(#77622) X33 válasza peterr85 (#77620) üzenetére


X33
kezdő

:)

(#77623) viharhozo válasza peterr85 (#77620) üzenetére


viharhozo
addikt

Toncoinpool =/ Tonpool

A Tonpool 5%-ot von le, a Toncoinpool egyelore 0-at.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#77624) Kami11 válasza viharhozo (#77623) üzenetére


Kami11
őstag

Whales Pool szintén 0%.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#77625) peterr85 válasza viharhozo (#77623) üzenetére


peterr85
tag

Hm, valóban. Megvárom akkor, amíg összejön 0.2 a Tonpoolon, aztán átállok a Toncoinpoolra. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#77626) Sh4rKy válasza peterr85 (#77625) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

3060TI-al valaki talált valami jó sweet spotot windowson AB-vel szabályozva ETH+TON-ra? Az előbb sikerült találnom olyat, ahol 45MH/s + 1300MH/s -el ment, 151W-on, próbálgattam tovább, most hiába azt állítom vissza, nem megy közel se ugyan azzal ez a rohadt lolminer :W

Plusz whales poolra egyszerűen nem ment rá, csak ton-poolra, de ott meg engem is zavar az 5% fee

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#77627) viharhozo válasza Sh4rKy (#77626) üzenetére


viharhozo
addikt

Allitsd be a tuningot ugyanarra, mintha ETH-t banyasznal! Vidd fel a power limitet 100-ra, es otpercenkent csokkentsd 5%-kal! Sztem 75-80% korul lesz optimalis, de a hashrate-bol latni fogod.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#77628) Sh4rKy válasza viharhozo (#77627) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

Az a baj, hogy ha jól értelmeztem akkor minden egyes állítás után újra kell indítanom a LoLminert, hogy valós érték szülessen, mert hiába állítok és várok, semmi se történik, csak újraindítás után... :U

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#77629) peterr85 válasza Sh4rKy (#77628) üzenetére


peterr85
tag

Igen. Nálam -130 core clock, +1100 mem, 85% power limit, 75-ös fan speeden megy átlag ETH 58-59 2miners poolon, TON 1.070 körül , cserébe nem mondanám halknak.

(#77630) viharhozo válasza Sh4rKy (#77628) üzenetére


viharhozo
addikt

Nalam nem kellett, mindket coin hashrate-je pillanatok alatt reagal a valtozasra. A legelejen kell egy kis ido, mire egyaltalan nekiall a TON-nak.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#77631) H@mu


H@mu
tag

Szevasztok!

Valaki tudna segíteni nekem? Miért lehet az, hogy a HIVE OS nem ismeri fel a vga-kat?

Alaplap: Asrock B450 Steel Legend
Proci: Ryzen 3 2200 GE /az integrált VGA az alapértelmezett/
VGA: 2 db RX470 /XFX,ASUS/
RAM: Corsair 8 GB 3000 Mhz
Táp: EVGA 1000 W

Youtubeon nézem a HIVE OS beállítást mit hogy kell, de alapban mindenkinél beismeri őket, nekem meg kiírja 0 GPU.... ötletem sincs hogy miért.

Alaplapra van mind a kettő vga berakva nem riserre.

Norbi

[ Szerkesztve ]

(#77632) Bzozoo


Bzozoo
tag

Bocs ha OFF de nem találtam más Crypto-val foglalkozó topicoit,ami aktív is, ezért szeretném megkérdezni, hogy találkozott e már ezzel a problémával.

Crypto tárca ethereum címének másolhatatlansága Windowson

A Windows egyszerűen teljesen más kódot illeszt be, ha kimásolom a videóban látható szöveget (0x029290c564Ef921c56a784AA16C97E930dAF7372) helyett (0x029290c564Ef921c56a784AA16C97E930dAF7372)-t illeszt be. Most ezen bejegyzés esetén is két részletben tudtam idemásolni az eredeti karaktereket. De minden más egyéb crypto-tárca cím másolása esetén ugyan ez a helyzet, akárhonnan akarom kimásolni, legyen az egy szöveges fájl, vagy weboldal.
Találkozott már valaki ilyesmivel?

[Youtube]

(#77633) Sh4rKy válasza peterr85 (#77629) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

Ez gondolom nem LHR-es, az enyémhez meg elfelejtettem írni, hogy az.
Amúgy ez hány W-on megy?

[ Szerkesztve ]

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#77634) Lendova válasza Bzozoo (#77632) üzenetére


Lendova
őstag

Begyűjtöttél egy kártevőt, ami kicseréli a címet.
Elfogadnám annak a tárcának a privát kulcsát. :DDD

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#77635) Rick4 válasza viharhozo (#77623) üzenetére


Rick4
félisten

A wallet.ton.org-os tárcában van 0.233 ton-om, képtelen elutalni egy gate.io-s ton accountra... :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77636) varmi2 válasza Rick4 (#77635) üzenetére


varmi2
nagyúr

Miért nem egyből oda túrtál?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#77637) Bzozoo válasza Lendova (#77634) üzenetére


Bzozoo
tag

Nem tudod, hogy lehet kiiktatni?

(#77638) X33 válasza Rick4 (#77635) üzenetére


X33
kezdő

A megjegyzéshez beírtad a négyjegyű egyéni címet?

(#77639) fireman123


fireman123
őstag

csak nézek, hogy a toncoint tárgyaljátok....most! Karácsony környékén volt igazán jó, sokkal kisebb volt a nethash (300-400 Th/s) és magasabb a coin ára (3,5 $ felett) akkor túrtam talán 2 hétig, utána az én régi kártyáimra (1070Ti) már gyengébb volt mint az eth. Én azonnal váltottam usdt-re majd ltc-ben toltam át a binance-re és ott vissza eth-ra.

(#77640) X33 válasza varmi2 (#77636) üzenetére


X33
kezdő

Tont nem lehet közvetlen túrni tőzsdére.

(#77641) Rick4 válasza varmi2 (#77636) üzenetére


Rick4
félisten

Mert nem lehet direktben.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#77642) Frozen válasza trek81 (#77572) üzenetére


Frozen
őstag

sokkal macerásabb belőni a kártyát hiveos alatt és sokkal macerásabb az oprendszert is rátenni a gépre.
mellette semmit nem tudsz csinálni és mindig akad valami gixer szóval ez az egyszerű mint az egyszer egy nem állja meg a helyét, én is winen toltam mindig nem volt soha semmit gond, egy driver nem szállt el és nem is olvadt szét semmit,+ még a gépet is használhatom mellette ha úgy tartja kedvem...

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#77643) echterion válasza viharhozo (#77630) üzenetére


echterion
nagyúr

Nálam is így van. Ami érdekes, hogy néha csak úgy kilép a miner progi, főleg akkor, ha valamivel dolgoztatom közben a gépet / procit.

**********

(#77644) k1raly válasza Frozen (#77642) üzenetére


k1raly
tag

Látszik hogy soha nem használtál még hiveost, ezzel nincs is baj, de legalább ne írnál mindig gyökérségeket, arról amit nem próbáltál soha.

(#77645) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,
Tudtok javasolni olyan asztali gépet, ami használható lesz csákányozásra is 1GPU-s kivitelben?
HP Omen-t néztem eddig.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#77646) koxx válasza Immy (#77645) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Attól függ milyen vga-val akarsz túrni.

(#77647) varmi2 válasza Immy (#77645) üzenetére


varmi2
nagyúr

Épits te magad. Jobban jársz, mintha gyári összesítést veszel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#77648) llacee


llacee
őstag

Akit esetleg ilyen kép fogad lolminer-el:

A whales pool blokkolja a miner-t, van, hogy 1-2 napig jó van, hogy 15 percenként eljátsza.
[link] másik poolon jó és valamiért csak Windows-on.

(#77649) mZoleee válasza llacee (#77648) üzenetére


mZoleee
senior tag

én átmentem ton-poolra..
tudom 0 helyett 5% a fee.. viszont annyival is több a hashrate-m.
jelenleg 6 órája fut stabilan a miner vele..

egyébként a watchdog-ban ki lehet kapcsolni a timeout funkciót és akkor nem fog bezáródni windows alatt persze
hive alatt egyből újraindul a miner.

[ Szerkesztve ]

(#77650) llacee válasza mZoleee (#77649) üzenetére


llacee
őstag

https://toncoinpool.io/ -ra mentem, de egyenlőre nem tetszik.
2,5 az automata utalási limit, de mintha sokkal lassabban gyülögetne.
Viszont nekem windowsos gépek újraindulnak a dual mine alatt bármit csinálok.
Emeletem feszt, de még a hónapokig stabil eth beállítással is restartol.
Úgyhogy a hive kitermeli a 2,5-et lejövök róla :(
Hiveos alatt stabil.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.