Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) Reggie0 válasza olle (#20999) üzenetére


Reggie0
félisten

En mar hallottam ilyenrol vagy olvastam rola wikipedian.

(#21002) olle válasza Overlocker (#21000) üzenetére


olle
senior tag

Megnéztem. Tök egyszerű egy Bitpay walletet kell letöltened oda kell küldeni a BTC-t és utána rendel követ az utasítás és csoki. Mint a faék.

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#21003) P3Dr0 válasza olle (#20999) üzenetére


P3Dr0
senior tag

Engem is erdekelne ez a lehetoseg. Irtam nekik es egy linket kuldtek vissza :

[link]

Meg nem probaltam mert nekem sajnos egy kulfoldi posta is rajonne de otthon nem lehet rossz megoldas. :)

[ Szerkesztve ]

(#21004) olle


olle
senior tag

Klikk a megnyitás walletben és mehet a tranzakció ha van fedezet.

Mondjuk jelenlegi árfolyamon 300 ft plusz de egye fene.

[link]

(Mondjuk szerintem a téma kicsit sem off.)

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#21005) ff-thomas válasza mepet (#20997) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

mepet: köszi a választ, nyomok reboot-ot és megnézem utána.

1250W-os táp is elég, de szinte nincs árbeli különbség egy jó minőségű 1250W táp és az általam favorizált Enermax Maxrevo 1600 között. És az 1250 esetében nem szoktak rátenni 6 db külön GPU csatlakozási lehetőséget, ha ez szempont valakinek. 470-nél nem számít mondjuk.

find a way or make one..

(#21006) ff-thomas válasza olle (#20999) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

220volt-ról vettem a telómat kb. fél éve. Teljesen jól műxik a bitcoin-os fizetés náluk.

Lehet érdemes tőlük videókárolyt venni pénteken, bár nem hiszem, h nagyker ár alatt adnák őket, elég népszerűek ezek a termékek akciózás nélkül is.. :) Nem is értem, miért.. :Y

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#21007) P3Dr0 válasza olle (#21004) üzenetére


P3Dr0
senior tag

:C

(#21008) Martin97 válasza olle (#20975) üzenetére


Martin97
aktív tag

Thermaltake litepower 650W. (Valamilyen szutyok, talán solytech bele van. Remélem azért nem viszi el az egész gépet) De legalább erős a 12V-os ága. Eredetileg átmeneti cuccként épült a gép, de úgy tűnik marad végleg. Sajnos több támogatást nem kapok, hogy normálisabb munkagépet építsek, pedig ez így elég kompromisszumos 3d renderre és 4k videószerkesztésre. :(

Most meg történt egy kis malőr laptopnál: Elkezdett sziszegni az avast, hogy a nicehash egy vírus, és letölteni sem engedi a legújabb verzióját. Pedig azzal bányásznák a procival, mert más miner nagyon nincs alternatívaként, ahogy néztem. Az asztalin ugyan ez a vírusírtó nem problémázik a nicehash miatt. Ezzel mit lehetne csinálni, hogy normálisan menjen, mint előtte?

Illetve zec-et melyik poolnál érdemes bányászni? És melyik váltónál érdemes váltani? (Eddig krakent használom)

(#21009) asaca


asaca
tag

Mi történik?

BF3: aSaca-Hun

(#21010) Overlocker válasza asaca (#21009) üzenetére


Overlocker
veterán

Váltják be BTC-re, de igazából mindent... gondolkozok hogy most kellene venni.. Én a beváltásom már buktam az előző fél nap, de majd megvárom hogy visszamegy, eddig bejött félig-meddig..

(#21011) asaca válasza Overlocker (#21010) üzenetére


asaca
tag

De mi a kiváltó ok? Nem találok rá magyarázatott.

BF3: aSaca-Hun

(#21012) Dexar007 válasza asaca (#21011) üzenetére


Dexar007
veterán

Tenyleg? Egyet sem? ;]

Give me your cum,bull!

(#21013) asaca válasza Dexar007 (#21012) üzenetére


asaca
tag

Gonosz vagy! De tenyleg nem.. ;]

BF3: aSaca-Hun

(#21014) Overlocker válasza asaca (#21011) üzenetére


Overlocker
veterán

(#21015) bbarna válasza asaca (#21013) üzenetére


bbarna
tag

Örülj neki, mert sz... lehet a mindenttudóknak...

(#21016) asaca válasza Overlocker (#21014) üzenetére


asaca
tag

Közben rátaláltam: [link]

Néztem is hogy reggel még a poloniex/ZEC-BTC a vételi oldalon 900 felett volt a btc.Most 680 per pill.
Láncreakció.

BF3: aSaca-Hun

(#21017) Dexar007 válasza Overlocker (#21014) üzenetére


Dexar007
veterán

Jo,hogy tegnap vettem ki a btc-met 640-en. :DDD

Give me your cum,bull!

(#21018) D@reeo válasza asaca (#21011) üzenetére


D@reeo
aktív tag

BTC áremelkedés? És sokan most váltják át BTC-re az altokat.

(#21019) P3Dr0


P3Dr0
senior tag

Öröm nezni ezt a BTC aremelkedest :) Shitcoinokat en is ma kiszortam. :DDD

(#21020) Overlocker válasza rolko (#20982) üzenetére


Overlocker
veterán

Igen, megnéztem tegnap én is gyárilag mennyit eszik 590-600W :D . Közben sikerült 1150-en is stabilizálni a GPU-kat, -5-ös offsettel, 900mv mellett.

(#21021) Mulder_


Mulder_
tag

olyan jelenséggel találkoztatok már, hogy felismeri mind 2 rx470et a rendszer, bányászásnál is felismeri de csak az egyik megy 100%on a másik csak így immel ámmal hassel.... próbátlam több féle minert de mindegyiknél ezt csinálja. Egyenként teszteltem a kártyákat úgy mennek 100%on... Cseréltem tápot nagyobbra de semmi. Valakinek valami ötlet?

(#21022) Mulder_ válasza Mulder_ (#21021) üzenetére


Mulder_
tag

rájöttem bakker, nem mindegy melyik videó kártyába dugom be a monitort mikor installálom a drivereket... Ha abba ami a pci-e csatiba van dugva akkor csak az a kártya megy 100%on, viszont ha a riseres kártyába dugom be a monitort és onnan installálom akkor őt is rendese bányászik installálás után... Beszarok bakker.

(#21023) ff-thomas válasza Mulder_ (#21022) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

vagy próbáld az alaplapra integráltat használni

find a way or make one..

(#21024) Mulder_ válasza ff-thomas (#21023) üzenetére


Mulder_
tag

jaja tényleg az is ott van :) mondjuk így most jól működik, hogy a riseres kártyába dugtam be és onnan telepítettem a drivereket. Így most monitor nélkül is stabilan megy mind a 2 kártya.

(#21025) janos666 válasza ff-thomas (#21023) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csak akkor valószínűleg nem fog működni az AMD féle vezérlőpanel, és jó eséllyel az ADL alapú vezérlés sem (amit némely külső tuning-, és akár bányász programok használnak), de legalább is össze lesz keveredve a GPU sorrend és könnyen instabil lesz, ha mégis.

Ilyet amúgy még nem vettem észre, hogy épp az számítana melyik kártyába van dugva telepítéskor monitor (a fentiek miatt az inkább előfordulhat [bár nem kötelezően], hogy az számít melyikbe van, vagy nincs kötve, pontosabban hogy van-e bármelyikbe, vagy egyikbe se kijelző, mikor már fel van telepítve minden és már bányászol is).

Amúgy... lassan indulhat a pánik. ;] Főleg, ha az utóbbi egy(-két) hétben vett valaki legalább egy tucat kártyát. Ilyen ütemben hamarosan megöleli egymást a bevétel és az áramdíj. (Bár még én is csak holnap veszem meg az utolsót, mert még van egy szabad slot, amihez nem volt riser. :DDD)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21026) Mulder_ válasza janos666 (#21025) üzenetére


Mulder_
tag

tegnap este 5 órát szoptam vele és ma reggel jöttem rá, hogy mit csináljak, hogy működjön. Nah mind 1 legalább most már tudom mert vissza van még egy gép :).

(#21027) Dexar007 válasza janos666 (#21025) üzenetére


Dexar007
veterán

Ezert szamoltam en mar az elejetöl kezdve is ugy,hogy : a fütest kivaltja? Mert akkor megeri. :DDD

Arrol nem beszelve,hogy mi leszünk az elsök,akik kihullunk. A Vegan felek,akik fele ennyiert kapjak az aramot, es mar lassan a kartyat is,nekik nincs miert aggodniuk.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#21028) janos666 válasza Mulder_ (#21026) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Én egyéb okból is oda szoktam kötni monitort (akár átmeneti valódit, akár hamisat, hogy örüljön a driver), ahova az alaplapgyártó javaslata szerint megy az elsődleges videokártya (ami a sima desktop platformokon általában az egyetlen valódi 16x foglalat [általában a CPU-hoz legközelebbi 16x hosszú], míg a többi max 8x, 4x, 1x...). A legtöbb alaplapi firmware úgyis erre szereti tolni a Setup képernyőt alapbeállításban (ha van benne dVGA, akkor azt részesíti előnyben az iGPU-val szemben, még ha később ez változtatható is).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21029) AnonyX válasza janos666 (#21025) üzenetére


AnonyX
tag

Azért akinek van most 8-10 kártyája még vígan többet termel mint a villanyáram ára...Ugyanakkor a fűtés dolog is játszik. Nekem le van kapcsolva a radiátor abban a szobában ahol vannak gépek mert vígan bemelegíti a szobát és a kis folyosót is. :-)

(#21030) westlake


westlake
félisten

10,42H/s 0,0404 ZCL (~42.79 forint) vs. 10,75H/s 0,00147 ZEC (~40.05 forint).
Ezt tudja egy nap alatt két darab ugyanolyan kb. 400.000 forintos notebook. :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#21031) ff-thomas válasza janos666 (#21025) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Mindegyik gépem így működik, hogy az integrált gpu-ra dugtam a monitort, nem tapasztaltam még problémát.

Ja és az x16-os slotban is riser-rel használom a kártyát.

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#21032) ff-thomas válasza janos666 (#21025) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

Most van kb. az ETH-val egy szinten a ZEC mining profit, ha jól számoltam.

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#21033) rolko válasza Overlocker (#21020) üzenetére


rolko
őstag

Én meg vissza vettem tegnap :D vegánnál láttam GPU: 1180/950 memó: 1850/950, így 475W a 4 kártya.
Sokkal csendesebb lett a cucc :DDD Igaz így 580 ról 545re esett vissza a sebesség, de ahogy számolgattam ugyan ott vagyok. Bár ez még tegnap volt ;]

Így mennyi lett a fogyasztásod?

Bár ha így haladunk tehetem vissza a régi ETH-s vinyót :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21034) Overlocker válasza ff-thomas (#21032) üzenetére


Overlocker
veterán

Mi az a 678000-es diff hirtelen? :Y

rolko: Nekem is annyi körül, bár összevissza ugrál hol 455, hol 490.

GPU: 1150 / 900 , -5 offset . RAM: 1950 / 925 . Így nekem most 560 sol.

Amúgy ha tudjátok, minnél hűvösebb helyre rakjátok a gépet, akkor kevesebbet fogyaszt. Hétvégén én is kipróbálom.

(#21035) Dexar007 válasza Overlocker (#21034) üzenetére


Dexar007
veterán

Kinaiak most allitjak ra a gepeket..lesz ez meg 1 milla is. :DDD

Give me your cum,bull!

(#21036) Overlocker válasza Dexar007 (#21035) üzenetére


Overlocker
veterán

Ahogy nézem ETH most jobban hoz, de hogy ennyire felnyomják a diff-et nem lehet véletlen... Lehet emiatt:

[Bitcoin Q&A: Zcash in the cryptocurrency ecosystem][/L

Azt hiszem 500 usd alatt most már nem adok el :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21037) ff-thomas válasza Overlocker (#21034) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

https://www2.coinmine.pl/zec/index.php?page=statistics&action=pool

1,9millió sol/s, valami farm ráállt a ZEC bányászkodásra.. ezért nőtt a diff hirtelen.

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#21038) Overlocker válasza ff-thomas (#21037) üzenetére


Overlocker
veterán

:Y asszép.

(#21039) Hurkafej válasza ff-thomas (#21037) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Akkor derítsük ki, honnan jött... :D valahol akkor csökkenhetett.

Most látom a kalkulátorokat, jól leesett a kereshető pénz zec-el, de talán lesz még pumpálás ott is.
De ennek köszönhetően lehet visszaáll a régi árára az eth-etc is.
Arra megéri apellálni, hogy a ZCL felmegy, ha felveszi a poloniex? Szóbeszéd útján hallottam, hogy talán fel fogja.

[ Szerkesztve ]

(#21040) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Na,itt már nyugodtan le is állíthatom a gépet ZEC-ről,mert talán ha hozza a villany árát.
Csak 1 baj van. 6.2587 USD érték bent áll NiceHash-en, kifizetést meg vasárnapra ír,viszont ha megállítom,akkor dátumot se ír..

Valaki nem akar rásegíteni kicsit,hogy hamarabb megkapjam? :B

(#21041) westlake válasza BRIKLY (#21040) üzenetére


westlake
félisten

Kifizetik akkor is, ha nem ír dátumot. Előbb-utóbb.

Play nice!

(#21042) BRIKLY válasza westlake (#21041) üzenetére


BRIKLY
veterán

Ez jó hír, csak hát ugye a BTC-t meg most lenne jó elpasszolni,amíg jó áron megy. Na meg még annak is utána kell járnom,hogy azt hol,és hogyan a legegyszerűbb. :B

(#21043) Elbandi válasza BRIKLY (#21040) üzenetére


Elbandi
aktív tag

https://www.nicehash.com/?p=faq#faqs6

(#21044) westlake


westlake
félisten

NiceHashMiner 1.7.3.4

Nice-ék pattintottak valami saját miner-t. NVIDIA kártyáknál négyszeres növekedés!
GTX 970 19H/s helyett 91H/s.
Sajnos más pool-okkal nem működik, így aki NVIDIA kártyákkal akar bányászni, annak marad a BTC és a Nice szervere.
Más nem változott.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#21045) CocooN-z válasza westlake (#21044) üzenetére


CocooN-z
őstag

nyílván nem lehet szavunk...(vagy de?) de a Claymore is villanthatna valami ilyesmit :D

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#21046) westlake válasza CocooN-z (#21045) üzenetére


westlake
félisten

Mármint? Az új minerrel tudják azt a "szinvonalat" az NVIDIA kártyák, amit már az AMD kártyákkal az első miner-ek. Biztos lehetsz benne, hogy nem lesz olyan miner, amivel például egy RX480 600H/s-t tud. Még a mostani teljesítmények dupláját is kizártnak tartom.

Play nice!

(#21047) westlake


westlake
félisten

Gyors ZEC vs. ZCL jelentés:
0,052709 ZCL (0,1694$)
0,002022 ZEC (0,1743$) +2,89%

Ahogy észrevettem, a ZCL árfolyam követi a ZEC árfolyamának változását.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#21048) Mulder_


Mulder_
tag

úgy nézem még nem jött el az átálás ideje ZEC-ről ETH-ra még kicsi különbség mindig van ZEC javára.

[ Szerkesztve ]

(#21049) ff-thomas válasza Hurkafej (#21039) üzenetére


ff-thomas
aktív tag

ez a miner 2,3mllió h/s teljesítménnyel még mindig ott van, viszont most leesett 374ezerre a diff.

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

(#21050) ff-thomas


ff-thomas
aktív tag

programoztatok az öcsémmel egy kalkulátort, amit nem kell manuálisan frissítgetni úgy, mint pl a cryptocompare.com -ét, meg kitaláltam 1-2 extra fícsört. mindezt a közjó javára ;)

a segítségeteket kérem, hogy pontosan milyen képlettel kell kiszámolni a "mining profitability"-t??

ugye jól gondolom, hogy ezektől függ, vagy van más is?

- network hashrate
- difficulty
- altcoin / USD árfolyam
- block reward
- saját hashrate
- saját fogyasztás
- saját áram díj kWh-nként

[ Szerkesztve ]

find a way or make one..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.